tit Vermoord' loor naijver eigenbelang ün Voor Billie-Jean King geen Wimbledon finale =r Karavaan kan alleen maar hopen op gevecht voor de Alpen enet buit valiteit eigen uit X)AG 1 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD RCHE-EN-FAMENNE Het had ooie etappe kunnen zijn. Er was, erste, de bij zulke gelegenheden al- lanwezige drang van de (23) Belgen Ronde, om in eigen land en per ie te willen zegevieren. Er was boven dien het parcours: zéker van de Frans- Belgische grens af golvend genoeg om er afscheidingen op te bewerkstelligen. En dan was er het weer: regen in Nancy, zon onderweg, kletterende buien en veel wind in de Ardennen. machtig mooi decor, met al- 6p en er aan voor een spek- ük zo'n etappe die zou blijven voortleven. Zoals beeld die rit in 1967 toen Pingeon op voornamelijk de tan de „Waalse Pyi" de basis Ijn Tourzege legde. Om maar porbeeld te noemen, zonder Merckx er bij te halen en kplosies op de Belgische we- - Is het er om ging het eigen |t geel te tonen. Bde de route voor een gedeel- gs de plaatsen die hun naam I wielerwezen aan Luik-Baste- jLuik te danken hebben ^tof genoeg voor uitslaande het peloton. Maar er fen spranje vuur te bekennen. Verkleedpartij illeen de regen doofde alles am alleen maar op zeer on- momenten zorgen voor weer -erkleedpartij in de grote zodra een bui doorzette de ploegleiders naar voren it bekende pakket regencapes n enkele kilometers verder (uitgetrokken konden worden, legeleiding van het voortdu- de Tourradio neuzelende m Felix Levitan om het Jen ordelijk en economisch te jeschieden. ditmaal meer. dat de etappe >rdde. De onwil bijvoorbeeld •n reeks Belgen om een ander eerste rang te zetten en aan jen activiteiten ten onder te Plus het feit, dat twee dagen een zó groot aantal renners in niet meer te overbruggen Fan een speciale verslaggever ie-en-Famenne In feite was Bie rit van Nancy naar Mar- i-Famenne. een etappe die s voor 30-jarige Jean Pierre eeuwigheidswaarde had. Im- 190 lange kilometers werd er asse gewandeld, kroop de kilo- 'teller ook nooit boven de 35. omdat het traject buiten het weer weinig moeilijkheden verwondering opwekte. Ook en andere reden. Want was er rie Belgische en twee Neder- ritzeges, niet een vierde Bel- overwinning te verwachten, het wapperend finishlint op se bodem stond opgesteld? werd een Fransman, het had ien Spanjaard kunnen zijn, die ferend over de meet snelde. Jean Pierre Genet, lid van de •Mercier-équipe en Spaanse Gomez Lucas, durfden het dan lometer voor de streep aan de ^an haas voor een woedende honden te spelen. Waarvoor anvankelijk het fiat van de kregen, ook al omdat geen 'e Belg met glorend succes op chtergrond het aandurfde een er uit het vijandelijk kamp voren te rijden. Daardoor de kloof op een gegeven mo- bljna twee minuten „breed", ep die voorsprong later speer terug. ie duizendmeterlijn tot twaalf ire tellen en op de streep zelfs ijf Genoeg voor Genet om op elling met een stijgingspercen- van 6 procent zich winnaar de vierde etappe te mogen noe- A1 vlogen rappe mannen als iard, Roger de Vlaeminck, Gui- leybroek en Gerben Karstens g dicht achter Genet over de lee Karstens (een zesde plek) doel miste. Zoals trouwens de Pellenaars ploeg weer schitter- ioor afwezigheid, toen de slag, onbetekenend ook voor de ren- op de eerste rij, viel. achterstand was gereden, dat zij vanaf dat moment alleen maar be lang bij hadden een vorkje mee te prikken uit de dagelijkse pot. En die mee-eters zijn met zóveel (vanaf de vijftiende plaats in het algemeen klassement), dat elke ont- VANDAAG snapping, waarvan verwacht mag worden, dat de vedetten er hun toestemming voor geven, deelname krijgt van Jan-en-alleman en dat is dan samen weer het complete pelo ton. Zo ging de koers van woensdag ten onder aan misplaatste naijver en eindeloze reeks van eigen belangen. Neem Roger de Vlaeminck: „Als ik het peloton naar die Genet en die Gomez-Lucas ga zitten sleuren, dan neem ik de sprinters ook mee en dan kunnen ze me alleen maar punten afnemen voor de groene trui". Dat is dan maar één verkla ring uit vele. die zijn uitgesproken bij de finish, die voor al die Belgen in Marohe erg ontluisterd was. Zuiniger En dan was er nog iets, daar in Marche, dat toch nog wel even het vermelden waard is. Eddy Merckx verklaarde er namelijk ronduit, dat hij anders is geworden, zuiniger vooral. De man van óók deze Tour: „Je kunt niet alles winnen. Zeker niet als het gaat ten koste van veel krachten. Dat is nodeloze verspil ling. Mijn gele trui was niet in ge vaar. Wel, waarom zou ik dan met demarrages gaan smijten? Ik geloof ook, dat mijn tegenstanders sterker zijn geworden. Neem alleen uw Zoetemelk maar. Het is te riskant om aan een solo te beginnen als men niet zeker weet dat ze u niet zullen achterhalen. Vandaag was ik een keer vijftien seconden weg. Het ganse peloton reed voluit achter mij. Bij zo'n ge legenheid moet het parcours heel wat zwaarder zijn dan nu en de te genstanders heel wat zwakker, om te kunnen doorzetten. Er komen immers nog zoveel dagen? Dagen die erg vervelend kunnen worden, dat wel. Net ze vervelend als op de dag dat de Tour Mar- ch-en-Famenne bereikte. Pas in de Alpen zullen de grootmachten bot sen. Dat is over ruim een week.' Gedurende die dagen kan de kara vaan all/en maar hópen op een ge vecht. dat alleen maar door Eddy Merckx zelf kan worden aangebo den. Vandaag misschien, op de Muur van Geraardsbergen? Roubaix ligt er achter verborgen. Nooit een etappeplaats waar een „kleintje" won. Laat de „zuinigheid" alsje blieft uit de voorste rangen van het peloton verdwijnen. De vierde rit van de Tour de France had alleen voor Jean Pierre Genet f30) "eeuwigheids waarde". Hij won MORGEN dC X£C,. 2JULI-5s et 261 km Asparoechov en Kotov verongelukt SOFIA Twee Bulgaarse voet balinternationals. beiden uitkomend voor Levski Spartak, zijn gistermor gen bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen. Het zijn de zeer ta lentvolle spitsspeler Georgi As paroechov en Nicolas Kotkov. As paroechov kwam uit in het Bulgaar se elftal dat in 1962. 1966 en in 1970 de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap bereikte. Volgens het Bulgaarse persbureau BTA zijn drie personen, die zich in de auto bevonden waarin ook de Bulgaarse top-speler zat bij het on geluk om het leven gekomen. De wa gen is in botsing gekomen met een vrachtauto. Nederlaag tegen Australisch wonderkind Yvonne Goolagong LONDEN Op Wimbledon vrijdag bij de dames een andere finale dan vorig jaar, toen Margaret Court haar derde titel veilig stelde tegen Billie-Jean King. Billie (27) heeft namelijk het hoofd diep moeten buigen voor het Australische „wonder kind", de 19 jarige Yvonne Goolagong. Jan van Duyn wellicht naar UVS LEIDEN Het contract van Jan van Duyn bij ADO, dat op 15 Juni afliep is niet verlengd door de nieu we combinatie FC Den Haag/ADO Het is nog niet bekend voor welke vereniging Jan van Duyn volgend sei zoen zal uitkomen. Volgens zijn va der zijn er twee mogelijkheden: of Jan van Duyn zal terugkeren bij UVS (het overschrijvingsformulier is al wel ingevuld, maar nog niet weg gestuurd omdat Van Duyn er eerst nog over wilde denken) of hij zal 'n jaar met voetballen stoppen en gaan trainen bij de Westduitse vereniging Hamburger SV. Van Duyn, die sinds maart de militaire dienstplicht ver vult, wordt namelijk in september voor een Jaar overgeplaatst naar Duitsland (in de omgeving van Ham burg). Het lijkt aannemelijker dat Van Duyn een Jaar niet meer in com petitieverband zal voetballen, omdat hij in Duitsland maar weinig week einden vrij zal krijgen De "transfer" van Righart van Gelder van Telstar B naar Lugdu- num is deze week definitief "rond gekomen". Lugdunum gaf ook het oefenprogramma vrij. Dat luidt als volgt: op 14 en 15 augustus deelname aan het Twentse Rostoernooi. De Kikkers zijn ingedeeld in een poule met Heer, Drachten en Eilemark. Op 22 aug: Lugdunum—Zandvoort- meeuwen, 29 aug.: KennemersLug dunum en op 5 sept. LugdunumDe Spartaan (Amsterdam). Met tweemaal 64 marcheerde Yvonne de finale binnen, waar zij de vuurproef krijgt te verduren te gen haar 28-jarige landgenote Mar garet Court. Door Piet Kienhuis Margaret Court moest op weg naar die finale de eerste set prijsgeven aan haar 33-jarige landgenote Judy Dalton-Tegart (46). Judy raakte echter daarna van de kook. Ze bleef in de volgende sets hoofdzake lijk op de baseline, hetgeen tegen Margaret Court op het gras gelijk staat aan zelfmoord. Margaret kreeg daardoor de gelegenheid haar ritme te vinden. Zij zocht zo veel mogelijk de netpositie en stond nog slechts één game af: 6—1 6— 0. Op het moment dat Judy Dal ton halverwege de laatste set einde lijk weer het voorveld ging betreden was het al te laat. In de laatste drie games veroverde zij dan ook geen punt meer. Sterk Yvonne Goolagong beschikte spe ciaal over een sterke backhand, zoals de meeste Australiërs, maar ook haar forehand, soms met top spin en veelal met zijwaartse spin geslagen, berokkende de kleine Amerikaanse zorgen. De zin voor variatie van Yvonne verontrustte Billie King, die al meteen tegen een achterstand van 02 moest aankij ken nog meer. Vooral haar fore hand liet Billie toen in de steek. De beslissende doorbraak in de eer ste set kwam na 33 toen de Ame rikaanse verrast werd door een tra ge, hoge return, waarop zij ver bui ten de lijnen voleerde, hetgeen haar de service-game kostte. In de tweede set slechts één servi ce-verlies. weer in het nadeel van Billie. Dat gebeurde na 22 onder meer door een dubbele fout, een lllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll'. Betty Stöve is de enige Nederlandse die nog in het Wimbledon-toernooi zit. Nadat zij samen met haar Zuidafrikaanse dubbelpartner Bob Maud in het gemengd dubbel de afgebroken partij tegen de Russen Metreveli en Olga Morosava tot een goed einde hadden gebracht, ver sloegen zij het Australische duo Co lin Dibley en Kerry Melville '64 98) prachtige backhand-drive de lijn llllllllllllllll recht n een volley die Billie diep in het net sloeg. Merkwaardig was hierna, dat de Amerikaanse telkens gemakkelijk haar eigen service won, maar geen kans zag de opgelopen achterstand weg te werken. Damesenkelspel halve finale: Goo lagong (Aus.)—King (USA) 6—4. 64; Court <Aus.»Dalton (Aus.i 4—6. 6—1, 6—0. Damesdubbelspel: kwartfinale Chanfreau/Dürr (Fr.i-Masthof Orth (Dlnd) 6—4. 6—3. Gemengd dubbelspel: derde ron de: Stöve. Maud (Ned. Z.Afr.i—Mo- rozova Metreveli (Rus.» 63, 36. 64McDonald Hogan Aus. USA Walhof Palmier! (Ned. It.) 6—2. 98: MsMillan Dalton (Zal Aus.» Hewitt/Goolagong (Zaf'Aus.) 61 6—3. Vierde ronde: Collins Appleb\ (USA)Deel Bentzer (USA Zw.i 6-3 16, 86: Koek Bonicelli (Braz. Peru)Crealy Harris (Aus.) 7—5 C3: Maud Stöve (Zaf/Ned).Di bley Melville) (Aus.) 64. 98; Da vidson King (Aus./USA)McDonald /Hogan (Aus./USA) 64. 62: Ir- vine/Gourlay (Rho/Aus.)Keidie Shaw (Aus.'G.Br.) 36. 7—5. 62 Herendubbelspel: halve finale: Emmerson/Laver (Aus.)Alexander Dent (Aus.) 64, 3—6, 6—3, 6—4; Ashe/Ralston (USA)Graebner Koch (USA/Braz.) 98, 6—3, 8—6, 6—4. Het Australische 'wonderkind' Yvonne Goolagong. Uitslagvierde etappe: 1 Genet (Fra-Caput) 6.45.03 (met bon 6.44.43», 2 Gomez - Lucas (Spa-Momene) 6.45.04 (met bon 6.44.54 3 Guimard (Fra-Caput) 6.45.08 (met bon 6.45.03), 4 Roger de Vlaeminck iBel-Schotte», 5 Rey- broek (Bel-Adorni), 6 Karstens (Ned.-Pellenaars)7 Godefroot (Bel-Plaud), 8 Harings (Ned-Pelle- naars). 9 Merckx (Bel-Driessens), 10 Krekels (Ned-Pellenaars, 11 Wagtmans (Ned-Driessens)12 Fritz Dtsl-Geminiani), 13 Mintkiewicz (Fra-Stablinski). 14 Paolini (Ita- Giganti), 15 Van Schil (Bel-Dries sens). 16 Van Katwijk (Ned-Pelle naars). 17 Hoban (GB-Stablinski), 18 Prinsen (Ned-Pellenaars)19 Ji- minez (Spa-Langaricai, 20 Steevens (Ned-Pellenaars), 21 Zoetemelk (Ned-Schotte), 28 Tabak (Ned- Schotte), 37 Thomas Pettersson (Zwe-Martlni). 38 De Koning (Ned-Pellenaars) 39 Mortensen (Den-De Muer>, 40 Ocana 'Sp-De Muer) 42 Vianen (Ned-Caput), 62 Motta dta-Adorni» en vervolgens alle anderen, allen z.t. Algemeen klassement 1 Merckx (Bel-Driessens» 19.43.14, 2 Van Springel «Bel-Driessens» op 21 sec: 3 Roger de Vlaeminck (Bel- Schotte» op 32 sec., 4 Goesta Pet tersson <Zwe-Martini) op 37 sec 5 ex aequo op 42 sec.: Tabak (Ned- Schotte), Zoetemelk (Ned) Schotte) en Paolini (Ita-Giganti), 8 Motta (Ita-Adorni» op 44 sec., 9 ex aequo op 47 sec: Thomas Pettersson (Zwe-Martini), Van Impe (Bel-Sta- blinski), Delisle (Fra-Plaud), Ray mond (Fra-Plaud), Thevenet (Fra- Plaud) en Mortensen (Den-De- muer). 15 Ocana (Sp-De Muer) op 47 sec., 16 Genet (Fra-Caput) op 7.25. 17 Hoban (GB)-Stablinski) op 7.29. 18 Van Schil Bel-Driessens op 7.30, 19 Jimenez (Sp-Langarica op 7.40. 20 Genty (Fra- De Muer) op 7.47, 23 Wagtmans (Ned-Driessens) op 8.10, 24 Grosskost (Fra-De Muer) op 8.52, 25 Simonette (Ita- Martini) op 9.24, 30 Karstens (Ned-Pellenaars) op 10.09, 33ste ex aequo: op 10.14: onder meer Kre kels (Ned-Pellenaars), 42 Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) op 10.17 43ste ex aequo: op 10.19 onder meer De Koning (Ned-Pellenaars). Prin sen (Ned-Pellenaars)95 Van Kat wijk (Ned Pellenaars) op 13.04, 101 ex aequo: op 15.09 Rentmeester (Ned-Pellenaars) en Vianen (Ned. Caput), 115 ex aequo op 17.06 onder meer: Harings (Ned-Pellenaars) en Benjamins (Ned-Pellenaars) 126 Steevens (Ned-Pellenaars) op 24.03. Ploegenklassement I Caput 20.15.19, 2 Momene op 1 sec.. 3 Pellenaars op 5 sec., 4 Dries- sens, 5 Schotte, 6 Stablinski. 7 Plaud, 8 Martini. 9 Geminiani, 10 De Muer. 11 Langarica, 12 Giganti. 13 Adorni, allen z.t. Alg. ploegenklassement 1 Schotte 60.17.04, 2 Plaud op 48 sec., 3 Driessens op 4.42, 4 De Muer op 8.14, 5 Martini op 8.59. 6 Adorni op 20.01, 7 Stablinski op 20.04. 8 Gi ganti op 22.59. 9 Langarica op 30.01, 10 Caput op 31.03. 11 Pellenaars op 31.51, 12. Geminani op 3325, 13 Mo mene op 33.54. Bergklassement De doorkomsten op twee cols in de vierde etappe: Cote de Montmedy (vierde catego rie) 1 Bruyere 'Belg) 5 pnt, 2. Guimard (Fra) 3. 3 Van Impe (Bel) 2, 4 Swerts (Bel) 1. Cote des Munos (vierde categorie) 1 Bruyere (Bel) 5 pnt., 2 Motta (Ita) op 15 sec. 3 pnt., 3 Merckx (Bel) 2, 4 Godefroot (Bel) 1. Algemeen bergklassement: 1 Zoetemelk (Ned) 54 pnt., 2 Van Impe (Bel) 32, 3 Bruyere (Bel» 22. (Fra» 17, 6 Motta (Ita» 13. 7 Merckx (Bel) 12, 8 Ocana (Spa) 10, 9 Goesta Petterson (Zwe) 8, 10 Ta bak (Ned) 7. Puntenklassement 1 Roger de Vlaeminck 65 pnt., 2 Karstens 47 pnt., 3 Guimard 46 pnt., 4 Genet 44 pnt., 5 Merckx 37 pnt., 8 Wagtmans 35 pnt., 14 Kre kels 17 pnt. VANDAAG HILVERSUM II Radio: Nabeschouwing tussen 19.20 en 19.30 uur. Televisie: Nederland I. samenvat ting tussen 18.25 en 18.45 uur. MORGEN Radio: Hilversum III, reportage* tussen 12.00 en 12.30 uur en 13.00 en 18.00 uur (Wanneer de finish na 18.00 uur valt, wordt het NCRV program ma via Hilversum I onderbroken, voor een rechtstreeks finishverslag. Hilversum I: Nabeschouwing tussen 19.10 en 19.20 uur. Televisie: Nederland I Samenvat ting van 18.25 tot 18.45 uur. '1MHIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIH

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15