LEIDEN HEEFT MEER DAN DUIZEND MONUMENTEN Kon. brons voor Montanje Samen op reis? Neem een 2-pluskaart! NS-Vakantie- dagtochten Parijs overstroomd door vreemdelingen Scholengemeenschap Louise de Coligny WOENSDAG 30 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN/ROTTERDAM Het In- :ai|tituut Stad en Landschap van Zuid- lolland heeft vele taken: de afde- ruimtelijke ordening houdt zich 1 ezig met alle werkzaamheden isering en ontwerp die voort- loeien uit de Wet en het Besluit dajp de Ruimtelijke Ordening; de wel- tandsafdeling staat opdrachtgevers 'er zijde ten aanzien van het in de v Woningwet geëiste welstandstoezicht 1 de monumenten afdeling heeft tot lak de stimulering van activiteiten p het terrein van de monumenten- org. Vooral op dat laatste gebied aarmee doen we de beide anderen eslist niet tekort is in Zuid-Hol - 8 ind heel wat te doen, want deze rovincie telt talrijke monumenten. a)oor lees Combee Er komtzij het schuchtermeer belangstelling voor het oude Een man, die 'bij „Stad en Land- :hap" alles van de provinciale mo- umenten weet, is de heer M van oogstraten. Hij verzucht: „Dank zij tiiier bovenmenselijke pogingen be- to int allerwege, zij het schuchter, Mteeds meer belangstelling te komen oor het oude; de erfenis van onze oorouders. waarvan wij de morele ,n licht hebben deze te bewaren en te geven aan onze kinderen, ii^nmers „In het verleden ligt het eden, in het nu wat komen gaat het beleid van het monumen- i nbehoud valt niet veel mee te de- _n nweliswaar komt wat meer geld Ojeschikbaar. maar allesbehalve even idig met de noodzaak tot restau- itie. Er wordt bij de onderhande- ;n over rijkssubsidie al gespro- over betaling in 196 en 1977 Molens Over de molens zegt de heer Van oogstraten: "Steeds meer geraken buiten bedrijf, hetgeen door de 'b ïtwikkeling van economie en tech- i^iek logisch is. Gelukkig ontstaat er J ?eral een meer dan recht-evenre- ieiige belangstelling ook voor deze in vito -nieuze en fraaie bouwwerken te °n insta teren: provincie, vele gemeen st n, een hoogheemraadschap, spe- aal gevormde stichtingen en par- iulieren nemen ze onder hun hoe- Met de laatste categorie loopt eclet niet altijd zoals het moet zijn. wel eens werkzaamhe- ;n uit zonder overleg met deskun- waardoor er van alles ge- ihiedt, dat, op zijn zachtst gezegd in iet in het belang van molen of t ndschap is. Met de stichtingen lat het bijzonder goed. De Rijn- ndse Molenstichting heeft reeds eijhttien molens onder haar hoede" Wanneer we een blik werpen op 25 lange lijst van projecten, waar- üe ee "Stad en Landschap" zich ook 1970 weer bezig heeft gehouden. '4n kan worden gesteld, dat er in i menwerking met velen, die zich Ir(ior het behoud van deze waarde- 1 ille monumenten inzetten, heel wat stand is gebracht. Zuid-Holland het bijzonder Leiden en om- 'r4ving bezitten veel moois en waar- pa ivols, dat aan stad en landschap •asfn bijzondere bekoring geeft. In Leiden Stads "ïkc Landscbaps raonumen- van Hoogstraten be- eurt het, dat er vanuit Leiden met in meer dan duizend monumenten et veel gerestaureerde objecten te rmelden zijn. Hij meent en te- cht dat de financiële toestand n de gemeenten daaraan wel niet ';i| ischuldig zal zijn, De restauratie van „Den Burcht" in een stadium van afwerken. is nog steeds bezig met oud- lidkundige onderzoekingen urchtheuvel, waarbij vooral werd graven buiten de ringmuur jachten tot datering van de vele ihogingen te komen. Het onderzoek nog niet afgesloten, zodat over datering nog niets definitiefs kan Oorden medegedeeld. U De restauratie van de 15/16de luvvse Hooglandse of St. Pancras' t irk vindt geruisloos voortgang. Ei' ordt, nu alle bekappingen gereed (3 in, hard gewerkt aan het herstel f n de ramen van zijbeuken hip. Hopelijk in de tweede helft (in dit jaar zal men met de restau- D, tie van het Hofje van Zessen ach- de Oude Vest gereed komen. Met b eugde wordt dsdet verwijderen van de schuttingen OU ADVERTENTIE een dag onbeperkt reizen aoor Nederland. 2 personen f 30.- 3 personen ƒ35.- 4 personen f 40.- 5 personen f 45.- Zaterdag en zondag onbeperkt geldig. Maandag t /ra donderdag van 9 uur 's morgens af, vrijdag niet. lege Neem een pasfoto mee! v—v -y voordelig uit met NS voor de levendige en rijke voorgevel met drie geveltoppen van het Rijn landshuis aan de Breestraat en van het onderhanden nemen van het pand Rapenburg 102, daterend uit de 18de eeuw, in het kader van de stu dentenhuisvesting. Jammer Bijzonder wordt in de kring van "Stad en Landschap" de vermin king betreurd van de 17de-eeuwse lijstgevel van het pand Breestraat 139, waarvan de onderpui werd ver bouwd tot winkel. Doodzonde, zegt men, van deze gave gevel met pi lasters. festoenen en empire-ramen. Heel erg gelukkig is men met de restauratie van de uit 1743 dateren de walkorenmolen "De Valk", de laatste van een hele reeks op de vroegere bolwerken van Leiden en thans als molenmuseum ingericht. De champagneflesvormige ronde ste nen grondzeiler van de Slaga- of Stadspolder, in 1956 gebouwd, ver keert in zorgelijke toestand. Uiter aard, zo wordt door "Stad en Land schap" nadrukkelijk gesteld, is hier belangrijk de stedebouwkundige ont wikkeling van de onmiddellijke om geving in de naaste toekomst. Alkemade-Alphen In de wijde omgeving van Leiden werd in 1970 eveneens druk gev/erkt aan het herstel van monumenten en molens. Een arbeid die dit jaar met volle kracht, voor zover de financiën dit toelaten, werd voortgezet. In Alkemade zal de kleine ronde stenen watermolen van de Aderpol der één van de laatste in ons land geheel nieuw gebouwde molens en wel in 1941 deze zomer een be scheiden restauratie ondergaan Een ingrijpend herstel krijgt de uit 1904 daterende bovenkruier van de Blau we polder. Deze is, evenals de wip molen van de Buurterpolder, die j thans ook maalvaardig wordt ge maakt, eigendom van de Rijnlandse Molenstichting. Voor de Veendermo- len (1934) is een restauratieplan in voorbereiding. Met vreugde wordt gewag gemaakt van het herstel van molen 1 van de molengang-vierhoog van de Droog gemaakte Polder Aarlanderveen Westzijde, waarvan in februari 1970 de as brak en het wiekenkruis om laag stortte. Helaas is het nog niet zover met de achtkantige stelling korenmolen „De Eendracht" (1898» te Gouwsluis in Alphen aan den Rijn. Gewezen wordt voorts op de opgravingen in Alphen en omgeving zoals in het centrum van deze „Rijn stad" bij de Alphense Bank, waarbü ook weer archeologische aanwijzin gen zijn gevonden Het gonst in deze omgeving, stelt "Stad en Landschap" van de vroege geschiedenis. Voor Bodegraven wordt zeer be langrijk genoemd het zeer ingrij pende herstel van de laat-gothische hervormde kerk, waarvan de toren nog onderhanden moet worden ge- sn. Het nog niet vinden van de benodigde gelden is oorzaak, dat nog steeds niet begonnen kon worden met het herstel van de ronde stenen stellingkorenmolen ,X>e Arkduif" Deze molen uit 1697 wordt daardoor eeds slechter Houtzaagmolen Overwogen wordt verplaatsing yan in 1913 gebouwde kleine hout- iagzolen, een wipmolentje staande op het dak van een schuur midden in het dorp Hazerswoude. Deze mo len moet daar namelijk verdwijnen Gelden zijn beschikbaar gekomen restauratie van de 18de-eeuwse Blauwe wip, welke in slechte staat verkeert. Aan de overzijde in Koudekerk aan den Rijn wacht de zware acht kantige watermolen van de Polder Hondsdijk (1739) op herstel. Bijzon der verheugd is men over de gereed gekomen restauratie van de her vormde dorpskerk in Leiderdorp en over de pogingen van de Rijnlandse Molenstichting te komen tot herstel van het op enige afstand van de achtkantige rieten watermolen van de Huis ter Doespolder (1830) gesi tueerde scheprad. De eerste fase voor de restauratie van de „Dever", in Lisse, waarvoor gelden beschikbaar werden gesteld, is in voorbereiding. Deze zal met name de kap en het muurwerk er onder bevatten. Hierdoor wordt aan het verval een halt toegeroepen. Verheugd is "Stad en Landschap" over het starten van de restauratie van de Noordwijkse hervormde go- thische kruiskerk uit 1450 en 't oud heidkundige bodemonderzoek, waar bij onder meer een gemetselde sarco faag is gevonden. In Noordwijker- hout kan men om financiële rede nen nog steeds niet komen tot res tauratie van het zo markant gelegen witte hervormde kerkje. Het uit de dertiende eeuw daterende torentje werd enige jaren geleden reeds on derhanden genomen. Rond Leiden Men hoopt, dat nog deze zomer de kleine ronde stenen grondwatermolen "De Hoop doet leven" ('1783' in Oegstgeest een bescheiden en niet al te kostbare restauratie kan onder gaan. Over de restauratie van het Voorschotense Ambachtshuis (1635* en het 18/ 19de-eeuwse Baljuwhuis is nog geen nieuws te vermelden. Ge reed kwamen het 18de-eeuwse hek van Huize Bijdorp en de rconstruc- tie van de voorgevel van de 17de- eeuwse boerderij Veurseweg 215. Van de kleine ronde stenen grondwater molen van de Knippolder uit onge veer 1800 is de restauratie lopende. Spoedig zal begonnen worden met de tweede fase van het herstel, waar bij onder meer de kap zal worden vernieuwd, van de uit 1744 dateren de grondzeiler van de Polder Boter- huis. Aan de grote stenen stellingkoren molen „Windlust" in Wassenaar (cir ca 1668) diet de molenmaker weer eens te pas te komen voor enig her stel, terwijl de bescheiden ronde ste nen grondzeiler (17de eeuw) nog steeds met twee wieken staat. Al hoewel weinig zichtbaar staande midden in het wijde polderland is het. gezien de toekomstige wegen aanleg. terugbrengen in de complete staat toch wel gewenst. Over de situering van de enkele jaren geleden geheel gerestaureerde zware achtkantige watermolen „Zel den van passé" uit 1646, die de Zoe- terwoudse Grote Westeinder polder bemaalt en thans eigendom is van de Rijnlandse Molenstichting, zijn in verband met de toesomstige nieuwe rijkswg 11 onderhandelingen gaande. Dat is ook het geval met de acht kantige rieten watermolen van de Oud-Groenendijksche en Barre Pol der, die. gezien de plannen voor het nieuwe industrieterrein, in verdruk king dreigt te komen. DUIVENSPORT LEIDERDORP Voor twee wed vluchten, resp. uit St. Quentin (271 km) en uit Chateauroux (628 km), hadden leden van de postduivenver eniging „De Rijnklievers" ingeschre ven. De uitslagen waren als volgt: St. Quentin 1-3-4 N. Hoogervorst; 2- 7 A. v. d. Dop en Zn.; 5-9 Gebr. Kok; 6 W. Hoogervorst8 M. Jongeleen; 10 mevr. Ouwerkerk. kes de Beer; 4 A. v. d. Dop en Zn.; 5 J. C. Zevenhoven; 6 W. Jacobi; 7 J. Brugman; 8 J. v. Leyden; 10 Comb. Bruines-Borst. De Leidse postduivenvereniging .De Blauwkras" had voor een wed vlucht vanuit Roosendaal in totaal 296 duiven in concours liggen. Het volgende resultaat werd bij deze vlucht geboekt: D. Barendse 1-6: P. de Haas 2-10; H. Flippo 3; W. de We tering 4-5; P. Gijsman 7-8-9. ADVERTENTIE Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. ^f-vx voordelig \W uit met NS Van onze correspondent op de vaste grond van de oude we- PARIJS (GPD) Wanneer de reld gezet om vervolgens veelal met stormloop van buitenlandse toe- j een tweedehands auto via België naar risten het tempo van de zojuist i Frankrijk af te zakken. Opmerkelijk begonnen start handhaaft, zal de i is ook dat er heel veel jeugd onder Franse vreemdelingenindustrie al die buitenlanders is en voor de zich- over dit seizoen niet behoe- jongere lichtingen, die meestal per ven te beklagen. Alle ongeveer auto Parijs hebben bereikt en straks 1800 hotels van Parijs hebben weer zullen verlaten, is het gebrek vrijwel zonder uitzondering de aan hotelkamers ook niet zo'n ver bordjes "complet" (vol) al bij de pletterend probleem. De Parijse over- zeró óchryvzH St. Pieter reikt examens uit LEIDEN Aan de R. K. middel bare handelsschool St. Pieter (Haar lemmerstraat) zijn geslaagd voor 't 5-jarig diploma: C. Bakker, Roelof- arendsveen, M. Caspers, Noordwijk. P. Feiten Leiden. A. v. Leeuwen Wassenaar, B. v. d. Meer Roelof- arendsveen. W. Nagel Oegstgeest, W. v. Niel Leiden, C. Salman Noordr wijk, L. v. d. Valk Katwijk, H. Veer man Leiderdorp, J. Westerbeek Voorschoten. Voor het 3-Jarig diploma zijn de volgende kandidaten geslaagd: J. v. Bostelen Roelofarendsveen, H. van Duivenvoorden. A. de Greef, C. v. d. Ham Wassenaar, G. v. Haasteren. Oegstgeest. L. Heymans, Oegstgeest, Th. Hooymans, J. v. d. Krogt, D. Leugering, Th. v. d. Post Hoogma- de, M. v. Santen Stompwijk, F. Smit Leiden, J. v. Wieringen, Hoogmade, A. v. d. Zwet, A. Bakker, Roelofa rendsveen, C. v. d. Berg Voorhout, G. v. d. Berg, C. Borst Rijpwetering, J. Diemei Voorhout, A. v. Dijk met lof, Th. v. Galen Leiden, A. Her mans Hazerswoude, J. v. Leeuwen, Oudewetering, R. Ligtvoet, Leiden, Th. Oudshoorn, De Kaag, J. v. Vel- zen R'veen, J. Vertel, Oude We tering, A. v. d. Voort, N. Waasdorp Leiden met lof, M. Zwetsloot, Voor hout. MeJ. H. Veerman ontving boven dien van de Ned. Mij. ter bevorde ring van Handel en Nijverheid een oorkonde met penning als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke prestaties gedurende de gehele op leiding. Ik heb met genoegen de "wandel nota" gelezen. Maar ik zou toch wel graag willen weten wat er gaat ge beuren met de rest van de binnen stad. Vooral daar ik er zelf voor en buiten de stad werk, op zeer ongun stige tijden thuiskom, vooral in het weekend, zaterdags ongeveer half 4. Weet nu van ellende niet waar ik mijn auto soms kwijt moet. Daarbij komt dan ook nog, dat de blauwe zo niet de oplossing is. Want waar- ui.i niet zoals de Langebrug, vanaf de Zonneveldstraat tot Rapenburg volledig parkeerverbod in te stellen, alleen voor hen die aan de Lange brug en sommige aangrenzende ste gen wonen, 't ontheffing te geven. En waarom moet iedereen dan 'n gelijk bedrag betalen als de meesten het toch af kunnen trekken op de beken de posten. Ook die mensen merken het niet zo erg als particulieren. Ik ben er zeker voor te vinden om het gemotoriseerde verkeer uit de binnenstad te weren, maar, hoe wilt u de mensen met 'n auto van buiten de stad parkeergelegenheid geven? 't Is nu al hopeloos. Ik hoop dat andere binnenstadbe woners er ook zo over denken en niet alle enrond de Pieterskerk. F. J. M. Groenen, OEGSTGEEST Aan het Rijn lands Lyceum zijn alsnog geslaagd voor het examen HBS-b: Marjolein Brinkman Voorhout, Jan van ler- sel Leiden, Luc Vandormael, Oegst geest, Bert Bosch Leiden, Willem Houweling Warmond. Zoniertentoonstelling Galerie Van der Vlist LEIDEN Leden van de Haagse Kunstkring exposeren van 1 juli tot 13 augustus schilderijen, keramiek en bronsplastieken in Galerie van der Vlist aan de Botermarkt. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hattem, toezegging D. Broeren, kandidaat te Rotterdam; te Waardenburg-Neerrijnen W. Dorre- steyn te Maarsen; te Poederoijen W. Arkeraats. kandidaat te Ouderkerk a/d IJssel; te Hengelo M. J. Kalven - haar te Vlagtwedde. Aangenomen naar Everdingen (bij stand pastoraat) Th. van Deelen, aanstaand emeritus predikant te Sint Bleyenberg, Erie Boogaard Oegst Anthoniepolder. Bedankt voor Dordrecht en Huizen H. Jongerden te Veenendaal. Stad en Landschap: „Dood zonde van de gevel (Foto Holvast) ingang of voordeur opgehangen. Een enkeling die met veel geluk en gezeur en met uren wachten soms dan toch nog wel eens er gens een kamer vindt, moet dan wel weten voor een nacht zo'n 100 gulden neer te mogen tellen Onder de „vreemdelingenlegioenen" die Parijs nu weer veroveren. zijn tot dusver de Engelsen in de meerder heid Maar zij bekijken en verkennen het continent nu met geheel nieuwe ogen sinds ze weten, dat binnen an derhalf jaar het vasteland eindelijk dan toch bij hun vaderland zal kun nen worden ingelijfd Ze worden op de voet gevolgd door de Neder landers, die men met de reisgids in de hand en de grijze regenjassen over de armen, liefst in familieverband weer langs de Parijse boulevards kan zien flaneren om stelselmatig alle monumenten af te lopen, Nummer een op de lijst is nog steeds de Eiffel- toren, die gemiddeld per dag door zo'n 8000 toeristen wordt beklommen! Een cijfer dat op zijn beurt tot een 25.000 belooft op te klimmen als bij het veertien julifeest ook de vreem delingen-invasie haar hoogtepunt zal hebben bereikt. Maar na de Britten en de Nederlanders kan het aantal Amerikanen dat Frankrijk thans „doet" eveneens worden gezien en sedert jaren is het nooit zo hoog meer geweest. Het merendeel heeft in Amsterdam of Rotterdam eerste voet Geref. Kerk Beroepen te Lutten-Slagharen J. F. ter Hart te Vlaardingen. Aangenomen naar Maassluis A. van der Woude te Lisse; naar Leeuwarden G. H. Gerritsen te Papendrecht, die bedankte voor Grijpskerk. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten verband) Beroepen te Arnhem G. Mul te De venter. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Dokkum G. L. Born jr. kandidaat te Apeldoorn; te Soestdijk J. Jonkman kandidaat te Hilversum. LEIDEN Voor het eindexamen Brussee, Richard van Duyn Oegst- MAVO III slaagden aan de Louise de geest, Ingrid Flanderhijn Oegstgeest, Coligny Scholengemeenschap: Aad Rob Frauenfelder Oegstgeest, Wim Hus. Marian Laman, Truus Lam- geest, Piet Erades, Rob Ken- mers, Richard Massee, Oegstgeest Ni- gen, Oegstgeest, Johan Langer- colien Onderwater, Jackeline Ouwer- horst, Oegstgeest, Pieter Polanen, kerk. Arie van der Pol Oegstgeest, Oegstgeest, Sjaak Rietbergen, Wim v. René Regeer, Hans Altink Oegstgeest, Rijnswou, Rudi Segaar, Yvon ne Spuyman. Voor mulo A slaagden de volgend kandidaten: Hennie Beerenfenger, Gerrie Bekkering, Herman Be- kooy, Herman v. d. Berg, José neke Cornet, Bert Hensen, José Houps, Marian van Iterson, Dirk Jongbloed, Ton Paauw, Hans Pesant, Corrie van Renselaar, Fia Schel- levis, Jory Sinteur, Sari Sloos, Ton de Vink, Ben Voskuil, Rudy Wallaard, Leiderdorp, Lenneke Wilbrink, Lei heid heeft in het Bois de Boulogne zeven-en-een-halve hectare bosgrond aan de oevers van de Seine als kam peergelegenheid ingericht, waar da gelijks al meer dan 2000 kampeerders staan ingeschreven. Voor het moment is het allemaal nog wel wat dringen op straat en in walmende en eivolle metro's, maar als de Parijzenaars zichzelf in hun va kantie zullen storten, dan hebben de buitenlands toeristen het rijk in Pa rijs weer (bijna) alleen. En de al oude lichtstad zal dan gelijktijdig weer haar zomers aanzien van toren van Babel kunnen fl Intussen heeft de gemeenteraad van Parijs na een debat van tien uur zijn goedkeuring gehecht aan gedeel telijke afbraak van de vorig jaar al ontruimde zes gigantische stalen pa raplu's die samen de Hallen vormen. Het debat moest herhaaldelijk wor den gestaakt wegens de talrijke be tuigingen van afkeuring door de zich op de publieke tribune roerende te genstanders van verdwijning van het beroemde 117 jaar oude bouwwerk van Victor Baltard. Sinds de bedrijvigheid van de han del uit de „buik van Parijs" een uit drukking van Zola) is verdwenen hebben de hallen verscheidene an dere bestemmingen gekregen. Zo na men een ijsbaan, bioscopen en ten toonstellingen er hun tijdelijke intrek, maar ook veel verliefde paartjes had den de weg naar de schemerige ge bouwen snel gevonden. Op morgen 1 juli komen de slopers om de zes oostelijke hallen, die het eerst aan de beurt zijn. met de grond gelijk te maken. Zij moeten plaats maken voor de bouwput van een metrostation. Benoemingen in kapperswereld LEIDEN Het bestuur van de Nederlandse Kappers Patroons Bond afdeling Leiden en Omstreken heeft voor het seizoen 1971—1972 mevrouw Yvonne StandaarBrinkman tot trainster benoemd voor het dames vak. Mevrouw Standaar is wereld- 'pTeter ^Kraan ^"jHoene coctaü kapsels. Neder- i lands kampioene Rob Cannoo, Reina Dolstra, Ruud Faber Leiderdorp. Kees van de Gies- sen, Hugo Gmelig Meyling Oegstgeest Pieter Harteveld, Noordwijk. Co- i bie Hazenoot Noordwijk, Bart Kerner Irene Kornet Katwijk, Oegstgeest, Peter Lemmens, Waleson Wassenaar, Bas van Was- i beek. Oegstgeest. Voor MULO-B slaagden: Louis de Groot, Anja Kauffeld, Leiderdorp, Dirk Pracht, Wim Snijder Kat- Voor het herenvak zal een extra wijk, Bert Stronks, Hans van de Wa- assistent worden aangetrokken, derdorp. Cock van Zeist Leiderdorp, j ter. I Voor de nieuwe cursus, die in sep- Gerard Abrahams, Truus Blaauwen- j Waar geen plaatsnaam is vermeld I tember van start gaat, blijkt veel draad, Koudekerk a. d. Rijn, Erica I is deze Leiden. belangstelling te zijn. onlangs won zij het befaamde "Gouden Handen" KHicours in België. In het heren vak is herbenoemd de I heer H. van Koersel uit Haarlem. Chinese koop man overleden LEIDEN Op 60-jarige leeftijd is overleden de in Leiden wonende Chinese koopman in textiel Hu Chen Kok Jen, die een bekende figuur in de streek rondom Leiden. Van vóór de oorlog af kwam hij met zijn koopwaar in de dorpen, eerst op de fiets, later op de bromfiets. eHt was telkens een verrassing zijn koffer met textiel te zien opengaan. Hij was opgewekt en betrouwbaar en gaf ser- LEIDEN Het was gisteren pre cies veertig jaar geleden, dat de heer J. Montanje in de betonfabriek van de N.V. Wernink Industrie en Han delsonderneming in dienst trad. Hij werd daar belast met het stam pen van trottoirbanden. Het aantal van deze banden, dat door de heer Montanje is gemaakt, beslaat een lengte van enkele honderden kilome ters. In de loop der jaren is de ju bilaris overgeplaatst naar de afdeling sierbeton, waar hij thans met en thousiasme werkzaam is. Ter gelegenheid van dit Jubileum vond gistermiddag in de kantine van het bedrijf een hartelijke huldiging plaats. Burgemeester Vis, die daar van zijn belangstelling blijk gaf, had vele waarderende woorden voor het werk van de heer Montanje en deelde mee. dat het de koningin had be- haaaed hem de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Op de foto (Holvast) speldt de burgemeester hem de onderscheiding op de borst. Ook van bedryfszijde mocht de jubilaris deze middag en kele attenties ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3