Ik wist dat ik dit niet kon winnen Uw Leidsch Dagblaj Tom Okkerna droeve tennisdag voor Nederland: mee op vakantie Tientallen dames in Leiden geslaagd Wouter Fok moet halve finale laten schieten Strijd De Vries- Nieto wordt hoogtepunt van TT Rus Mankin nadert Staartjes PAGINA 10 ZATERDAG 26 JUN Zl LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPOORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD LONDEN Het was gisteren een droeve dag voor het Nederlandse tennis op Wimbledon. Niet zozeer omdat men bij de dames als bij de heren uit het enkelspel verdween, maar wel de wijze waarop dat gebeurde. Een indroevige dag, om dat men tot de bittere ervaring moest komen, dat Tom Okker de eerste jaren dit wereldkampioenschap niet tot een zege vierend einde zal kunnen brengen en naar alle waarschijn lijkheid wel nooit. De Nederlandse prof, een van de kasstukken van de Amerikaanse olie-miljonair Lamar Hunt, ging te midden van 15.000 hevig geïnteres seerde toeschouwers op het centre- court roemloos ten onder tegen de Australiër Rod Laver, die al vier jaar onoverwinnelijk was in dit toernooi. Door Piet Kienhuis De cijfers mag men u niet onthou den (7—5, ft—1, 2—6, 7—5), maar zij doen in feite weinig ter zake, want Okker had zich er voor deze achtste finale mee verzoend, dat hij van de linkshandige Wimbledonko- nlng zou verliezen. Na afloop deed hij deze onthullende mededeling, die alleen maar een bevestiging was van de stellige indruk, die zich bij het zien van dit uitzichtloze duel had opgedrongen. Een bijna verbijsterende bekentenis van een getalenteerde prof. Een zeer timide Okker zei zacht, maar gedecideerd: „Er zijn twee spelers, waarvan ik niet kan winnen: Rod Laver en Arthur Ashe, die komen altijd weer verrassend terug, ook al heb je op zeker moment een voor sprong verworven". Een regelrecht complex dus, waar onder de bescheiden Haarlemse jon gen gebukt gaat en wie zal hem van dit idee-fixe verlossen. Okker wist dat de opgave van gistermid dag voor het selecte tennispubliek, waaronder tientallen, die zo'n hon derd gulden voor een zwart kaartje hadden neergeteld, bij voorbaat vol komen uitzichtloos voor hem was. Ook zelfs toen hij tot de ont dekking kwam, dat deze eenvoudige nuscransche boerenjongen, die scnatrijk is geworden, omdat hij zo handig met het racket omspringt, toch zijn beste jaren wel achter de rug heeft. Want hij gaf zelf toe: „Ik kreeg de indruk, dat hij deze middag niet zo lastig was te be strijden". Maar Tom Okker kon niet winnen. Zij benen weigerden hem de dienst. Hij kon niet beschikken over zijn indrukwekkende slagenarsenaal. Hij miste op deze trieste middag de esprit en de lichtvoetigheid, die hem alom de vererende bijnaam „The Flying Dutchman" hebben doen verdienen. Hoor de verdere klaagzang, de be kentenis van deze gevierde sport man, die anders meestal als een ge sloten boek is: „Ik heb dit jaar vijl keer tegen Rod gespeeld en vijf keer verloren. Want je weet, dat hij altijd weer terugslaat. Je kunt bij hem zien of hij op de backhand of de forehand mikt. Ook toen ik van middag die set had gewonnen, ver wachtte ik dat hij hetzelfde zou doen". Moeilijkheden Maar de „rocket" Rod Laver had ditmaal zelf met ernstige moeilijk heden te kampen. Hij vreesde de snelle, vijf Jaar jongere Nederlan der, die normaal de meest spectacu laire openingen kan forceren. Ook Rod Laver was gehandicapt onder de mysterieuze druk van het Wim- bledon-gras, die geen enkele speler ooit van zich kan afschudden. Laver dacht weer terug aan vorig Jaar, toen hij, de onoverwinnelijke, eveneens in de achste finale op de zelfde plaats roemloos sneuvelde te gen Roger Taylor. Omdat deze Brit se arbeiderszoon, gedragen door ei gen publiek, vast geloofde in succes. En daarom kon beschikken over zijn beste spel, die zijn van tevoren uitgestippelde taktiek ten volle tot ontplooiing bracht. Maar Okker ging reeds als een ver oordeelde de (dorre) grasmat op en kon daarom ook niet winnen, toen hij op zeker moment bespeurde, dat het mogelijk was. „Ja, je moet er ln geloven", biechtte hij verder op. Begrijpelijk viel hierna het woord sportpsycholoog. Of Okker daarin misschien wat zag. „Zo'n man", zei hij, „zou dan altijd met je moeten meereizen, want alleen zo nu en dan, daar geloof ik niet in". De enige voorbereiding voor de gro te strijd was nu vooraf van de zijde van Okkers dubbelpartner en vriend, de Amerikaan Marty Ries- sen gekomen, die onze landgenoot had aangeraden de service in hoofdzaak midden op het lichaam Van Laver te richten, zodat hij niet de volle kracht achter fore hand of backhand kon plaatsen. Maar Okkers service is nog altijd niet zijn sterkste wapen, zoals bij voorbeeld wel bij Riessen, die in hoofdzaak hiermee een da geerder Arthur Ashe had overrompeld. Ok ker probeerde tevergeefs de onstui mige aanval van Laver te ontrege len door de lob te gebruiken, maai ook daarin schiet hij, zoals hij zelf toegaf, nog veel te kort. In het begin had alles er toch nog zo rooskleurig uitgezien. Immers Okker had niets te verliezen, zo dacht men, en hij had als underdog het publiek duidelijk op zijn hand. Laver stond meteen op een achter stand van 3—0, maar toen haalde de tanige Australiër enkele malen een van die huzarenstukjes uit. waardoor hij mede zo gevreesd is geworden. Als Okker hem, zo dacht hij, had weggemanoeuvreerd, bleek de „old man" nog zo rap ter been, dat hij toch steeds het laatste woord had. Dat was voldoende om het kleine beetje zelfvertrouwen van onze landgenoot ook nog te blussen. Ok- aarzelde meermalen met de netpositie te veroveren, waardoor hij of kansloos werd gepasseerd of zijn toevlucht moest nemen tol half-volley's, die dan onvoldoende scherp terugkwamen. De eerste set ging na die 03 toch nog met 75 verloren, welke tegen slag Okker de gehele tweede set ver doofde. Laver ging met vliegende vaandels naar 61, maar maakte vervolgens de fout te denken, dat hij de zege in de zak had. Okker bracht meer de verraderlijke slice in zijn slagen en toen bleek hoe langer hoe meer, dat de Australiër speciaal zwak op de backhand was, niet alleen met de drive, maar ook met de volley. Met 2—6 kwam de set bij Okker te recht. hoewel men op dat moment toch niet de indruk kreeg, dat Ok ker de opmars beslissend zou kun nen doorzetten. In de vierde set bleek die mening al spoedig maar al te juist te zijn. Gelijktijdig voltrok zich op de baan naast het centrecourt het harde vonnis over de dappere Marijke Schaar, tegen Margaret Court, eveneens uit Australië. Een zaak zonder enkel perspectief, ook al wanhoopt men niet al bij voorbaat Margaret Court, reeds driemaal op Wimbledon gekroond, had in dii toernooi nog slechts twee games verspeeld. Daar kwamen er nu drie bij. Het hadden er misschien nog meer kunnen zijn als Marijke tegen deze „tennisrobot" tot haar normale spel had kunnen komen. Het klas- severschil was echter te groot (6—2, 6—1). Damesenkelspel. Achtste finales (vierde ronde»: Margaret Court (Aus.)—Maryke Schaar (Ned.) 6—2, 6—2, Kerry Melville (Aus)—Mary- Ann Curtis (VS) 61, 36, 6 1, Bil- - - .Mi**!*» r; 4 »f ^gg ]k-Mm Titelstrijd tijdlijden geannuleerd UTRECHT Een onvoorstel baar groot aantal valse starts, twee starters die met kruit in de ogen naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd en een on deskundige jury waren er de oorzaak van dat de nationale wielerkampioenschappen 1 kilo meter tijdrit voor amateurs, die gisteravond op de Utrechtse wielerbaan werden gehouden werden geannuleerd. Deze an nulering geschiedde in opdracht van sportcommissielid B. Goud na overleg met de ook in Utrecht aanwezige KNWU-voor- zitter J. P. H. van Ballegooyen de Jong. De onregelmatigheid bij het rijden van de nationale kampioen Klaas Balk waren de druppels die de emmer van moeilijkheden deden overlopen. Tot drie keer toe moest Klaas Balk na zijn start terugkomen. De vierde keer weigerde het startpistool opnieuw, maar nu liet men de nationale kampioen doorrijden. Een onbegrijpelijke situatie die de onmacht van de Jury nogmaals demonstreerde. Op het moment dat de wedstrijd geannuleerd werd moesten nog tien renners op dit nummer in actie komen. De beste tijden die tot het moment van ingrij pen door de hoofdbestuursleden waren gemaakt stonden op naam van Klaas Balk met 1.10.46. Peter van Doorn met 1.11.60 en Bert ten Thije 1.14.24. De nationale sprintkampioen schappen voor nieuwelingen die wel doorgang vonden brachten de nationale titel bij Ad Dek kers uit Udenhout, die in de fi nale Frans Kregting uit Nyme- gen in twee ritten klopte. Derde werd G. Valentyn uit Voorscho ten en vierde B. Huveniers. lie-Jean King (VS)Christine Janes (Gr.Britt.) 62, 75, Francoise Durr (Fr.)—Linda Beaven (Gr.-Britt.) 6-8 6—1, 6—1. HerenenkelspeL Derde ronde: Richey (VS)— Panatta (It.) 6—2, 6-2, 64, Vierde ronde (achtste finales), Gorman (VS)—Case (Aus.) 6—3, 8-6, 64, Newcombe (Aus.)Metreveli (Rusl.) 9—8, 6—3, 4—6, 6—3, Laver (Aus.)—Okker (Ned.) 7—5, 6—1, 2—6, 7—5. Damesdubbelspel. Eerste ronde: Gourlay/Harris Aus.Stoeve/Shaw (Ned./Gr.-Br.) 8—6, 7—5, Walhof/ Ebbinghaus (W.-Dld.)Bentzer Sandberg (Zwe.) 97, 63. Tweede ronde: Gunter-Melville (VS/Aus)— Bartko- wicz/Heldman (VS) 86, 46, 63, Dalton/Wade (Aus. GB-3)Bassi/ Pericolli (It.) 6—3, 6—4. Herendubbelspel tweede ronde: Graebner/Koch VS/Braz) Okker Riessen (Ned./VS) 6—2, 1—6,-9—7, 46, 64, Franulovic/Maud (Z.-Sl./ Z.- Afr.)— Howe/Sedgman (Aus) 6-4, 8—9, 6—3, 6-2, Emerson/Laver (Aus) Barthes/Chanfreau(Fr.) 64, 6-4, 63, Drysdale/Pilic (Z.-Afr.-/Z.-Sl.) Cooper/Dibley (Aus.) 89, 64, 3—6, 6—2, 7—5, Bowrey/Davidson (Aus.)— Hutchins/Matthews (G-Br.) 9—8. 8—6, 6—1, Rosewall/Stolle (Aus)—Cox/Stillwell (GB) 6—3, 6-0, 64, Nastase/Tiriac (Roe)Goven/ Proisy (Fr.) 6—2, 6—3, 6—4, Alexan der Dent (Aus.)Carmichael/Ruf- Tom Okker gaat voor de bijl fels (Aus.) 64, 64, 8—9, 9—8. Derde ronde: Ashe/Ralston (VS)Smith/Van Dille (VS) 6—4, 9—8, 9—8. Uw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt heïpe t gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieform dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, 9 ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant tonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES is: Naam: Straat: Woonplaats: Kwartaal Wij hebben eenMannd doorhalen wat niet van toepasi Postabonnement Ons VAKANTIE-ADRES is: straat plaatsnaam S.v.p. in blok IOC (By tydelyke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen jee wel datum le en laatste dag van inhouding) OPZENDEN/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. le dag. laatste dag iets pan Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/inhouding. Voor Nederland, België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f0,60 per dag. Voor tydelyk in te houden kranten wordt by restitutie van het betaalde abonnementsgeld f 0.50 in mindering gebracht voor adminis kosten. LEIDEN Aan de interkerkelij ke opleidingsschool zijn voor het theoretische gedeelte van de oplei ding tot gezinsverzorgster geslaagd de dames G. de Bruin, Bodegraven, H. M. van Delft, Rijnsburg, G. M. van Dijk, Lisse, M. E. Jonk, Oegstgeest, A. Kroon, Koudekerk a. d. Rijn, E. Maljaars, Waddinxveen, J. Maljaars IJfriuiden, A. M. van Mastrigt, Nieuw-Vennep, C. \A. M. van der Post, Warmond, A. M. Rijswijk, Al- pehn a. d. Rijn, J. G. Smit, Zeist, M. J. Stolp, IJmuiden, E. P. Uljé, Leiden, H. Vink, Velsen Noord, M. A. van der Berg, Zeist, M. Besemer, Aalsmeer, A. C. de Beurs, Abbekerk, G. W. van Dijk, Harmeien, J. van Es. Abbenes, C. van Iperen, Ryn- saterwoude, H. Kamerling, Oude Jubileumtoernooi Leidsche Hout LEIDEN Het toernooi van de Leidse Hout is 'beroofd' van tenmin ste één zeer interessante halve finale in het herenenkelspel B en misschien zelfs wel van een .interessante finale. Wouter Fok, talent afkomstig van de Leidse Hout en nu triomfen boekend in het reserve-team van Leimonias in Den Haag, trad gistermiddag ge kweld door maag- en darmstoornis- sen aan voor zijn party in het heren dubbelspel B met Frank Bonte als partner tegen het duo Jan de Groot en Gerard Pasma. Geen uitgesproken dubbelformatie, maar toch altijd wel een formatie die door de combinatie van vaste drives (Jan de Groot) en goed netspel (Gerard Pasma) moei lijk is te kloppen. Wouter Fok had in deze party herhaaldelijk de fraai ste passings, de beste volleys en ser vices. Toch wonnen De Groot en Pas ma. Met 12—10, 8—6. Cyfers die wel aangeven hoe gering het krachtsver schil in dit treffen is geweest. Intussen had deze, party de krach- __n van de nog jonge Fok (17 jr.). dusdanig gesloopt dat hy zich niet meer in staat achtte om nog op de zelfde middag het enkelspel tegen Koggink te spelen. Aanvankelijk zwichtte de wedstrydleiding voor de duidelyk zichtbaar conditioneel aan getaste Wouter Fok en stelde de par ty tegen Koggink op zaterdagmiddag vast. De Amsterdamse import van de Noordwykse S.V. 1 echter weigerde het gegeven uitstel te ganvaarden, omdat hy by een zege van Koggink de finaledag te veel hooi op de vork zou krygen. Ook in het he rendubbelspel heeft hy nog een halve finale voor de boeg. Vandaag kun nen die partyen niet worden afge werkt. Koggink heeft namelyk nog een districtsfinale tegen Jan de Groot op het programma. Die ontmoeting kon vanwege de slechte weersomstan digheden van de vorige zaterdag en zondag geen doorgang vinden. De fi nale zal vandaag om 14 uur worden verspeeld. Het was voor Blommendaal geen inspannend karwei om Wim Smith achter het net te laten vissen. Smith die de wedstrijdleiding van het toer nooi voert, leek in de eerste spellen van de party wel opgewassen tegen de zyn racket als een tafeltennisbat hanterende Blommendaal, die ook zeer effectief speelde. Hetgeen Smith moest bemerken 68 60. In de dub belspelen vielen geen verrassingen. De combinaties die op winst waren "berekend" wonnen, uitgezonderd dan Fok/Bonte, conform de verwach ting. Blommendaal/Koggink van Ad van der Berg/Jan Lind (63, 63 uit). Dick Bouman en Jaap Tem- minck, de nol geplaatste dubbel in dit nummer, wonnen na veel moeite van Jaap Kooreman/Jan Theunissen (6—3, 8—6) In het damesenkel B drong Co van Berge Henegouwen door tot de finale door Annelies Koole met 63, 64 terug te wyzen. Wie zy in die finale tegenover zich zal vinden, Milou Pen seel of Mirjam Mulder, wordt van daag uitgemaakt. In het gemengd dubbelspel boekte Co van Berge He negouwen nogmaals winst. Met de vertrouwde partner Frank Bonte naast zich kon zy het duo Lodewyk en Helma Kallenberg in twee sets kloppen, 6—2, 7—5. In het herenen kelspel C plaatste Th. Gorter zich via Tibboel voor de halve finale, 46, 7—5, 6—3. By de dames kwamen Es ther Mulder en Josine Teeuw zover. Door de w.o. die mevr. Schouten door een enkelblessure moest geven, zit de kans erin dat de finale in dit num mer een familie-aangelegenheid wordt, nameiyk tussen Maya en Es ther Mulder. Daar zal echter stellig Josine Teeuw een stokje voor steken, al was de winst die zy gisteren be haalde op mevr. Smit niet zo bar overtuigend, 6—0, 3—6, 6—2. Tonge, A. Meijer, Opperdoes, K. Noordhof, Slootdorp, J. van Den Noort, Zeist, J. G. Otto, Heemste de, A. w. Sander, IJmuiden, H. C. Zomerdijk, Haarlem. Aan en van de r.k. vakschool voor meisjes zijn geslaagd: staatsexamen lerares akte N XII (huishoudlera- res): le gedeelte W. Beugelsdyk, Leiden; I. Dekker, Noordwijkerhout, B. Hansen ,1. Hellburg, M. Rien- hart, Curacao; J. Smithuis, Olden- zaal. 2e gedeetle: C. Sala, Leiden; T. Beelen, Lisse; A. de Lannoy, Cu racao. Afgewezen 2. Diploma vormingsklas V: M. v. Adrichem, G. v. Bovene, M. Meu- wissen, Voorschoten; M. v.d. Geest, Oud-Ade; A. de Greef, Leiderdorp; M. Hartman, H. Rozier, P. Walter, Oegstgeest; C. Jonkheer, J. Pree- nen, Sassenheim; G. v. Kuyeren, Th. v. Orsouw, Katwijk; M. Ruys, Woerden; G. Trouerbach, Leiden. Diploma vormingsklas A: E. v. Beek, Hazerswoude; P. v. Diemen, Aalt Toersen kon ein delijk lachen. Maandenlang had de Jamathi-renstal met beperkte mid delen vergeefs getracht de ps's te rug te vinden die verloren waren ge gaan toen de creatie van Jan Thiel enigszins werd gewijzigd. Het leek een hopeloze opgave. Steeds weer bleken de Van Veen/Kreidlers en de Spaanse Derbi-motoren on stuitbaar in de strijd om de punten voor de wereldtitel in de 50 cc-klas- se. Een geheel nieuwe, ultra-lage machine werd gebouwd, die in Assen voor het eerst werd beproefd De proef met de nieuwe machine le verde de zoveelste teleurstelling op. In de slottraining van de Asser TT liep de motor vast. Aalt Toersen greep wanhopig terug naar de krachtbron, die hem eerder ter be schikking had gestaan, en met suc ces. Hij verbeterde zijn beste ronde tijd met 7 seconden tot 3 minuten 44,8 seconden en kwam daardoor in de nabijheid van de Van Veen- Kreidlers en de Derbi's. Steeds duidelijker lijkt de ope ningsrace van de 50 cc-motoren het hoofdnummer van de Asser TT te gaan worden. Het verschil in top snelheid tussen de Van Veen-Kreid- ler van Jan de Vries en de Derbi van Angel Nieto donderdag nog drie volle seconden werd in de slottraining teruggebracht tot 0.8 seconden. Gezien de koude oorlog die al drie jaar door de Spaanse en de Nederlandse renstal wordt ge voerd, kan sterk worden betwijfeld of de renners al tot de rand van hun mogelijkheden zijn gegaan. Voor al Angel Nieto heeft drie dagen zorg vuldig vermeden in de buurt van z'n grote concurrent te rijden. M. de Jong, Zoeterwoude; H. Geer- lings, Noordwykerhout; M. Groen, Noordwijk; J. Hayes, R. Peeters, A. de Waal, Leiden; P. Janssen, H. Key- ser, W. Lascaris, Sassenheim; M. Kerkvliet, A. v. d. Meer, Warmond; R. v. Kints, Ter Aar; M. Meijer, Voorchoten; Th. Mollers, Leimui- den; C. Nienhuis, Arnhem; I. Pas man, Bodegraven; A. v. d. Klugt, Lisse; A. Vreeburg, Katwyk; C. Zwet sloot, Hoogmade. Diploma kinderverzorgsterR. v. Abswoude, Oegstgeest, A. v. Beek, J. v. Kesteren, Lisse, R. v. Booren, P. de Geus, D. de Haas, A. Kruijer, G. Verhoog, Leiden, L. Geutjes, Nieuw- Vennep, H. v. d. Hoeven, Zoeter woude, M. Jansen, Voorburg, G. Jansen, T. v. d. Lans, Sassenheim, A. Peters, Hillegom, A. v. d. Salm, Wassenaar. G. de Vroomen, War mond. Afgewezen 1. Diploma Kolonieleidster van de centrale raad: R. v. Abswoude, Oegstgeest, A. v. Beek, J. Broeke, A. Hage J. v. Kesteren. Lisse. R. v Booren, A. Freriks, P. de Geus, S. Geijer, A. Kruijer, E. Montanus, G. Verhoog, Leiden, W. Borst. Leider dorp, L. Geutjes, Nieuw-Vennep. H. v. d. Hoeven. Zoeterwoude. M. Jan sen, Voorburg, G. Janssen, Sassen heim, C. Looyesteijn, Wassenaar. H. v. Nobelen, H. Turenhout, Noord wijkerhout, A. Peters, Hillegom, M. Rooderkerk, Oude Wetering, L. Vail- lant, Katwijk, M. Vink. Noordwijk, G. de Vroomen, Warmond, 1\ lems De Kaag. Diploma couture: E. v. d. L. v. d. Berg, C. Boumees Borst. W. v. Kesteren, J. v. veld, C. Neijenhuis, A. v. d. de Romijn, A. Wijdeveld, B E. Zwagemaker, Leiden. Y. Abbenes, A. Glasbergen, Noo G. v. 't Hart, M. v. d. Poo derdorp, A. Hoogenboom. Wa M. Kemper, Langeraar, kaas, Voorschoten, Th. Kor Voorhout, J. v. d. Nieuw Noordwijkerhout, M. v Sassenheim. W. v. Rijn, Zoet de, M. Vermey, Rijpwetering. Diploma kostuumnaaien: Dijk, Lisse, E. Eyck, A. v. d. M. Jansen, A. v. Mierlo, A. W. v. d. Vegte, A. Visser, L. Groen in 't Woud, Warme Otten, Katwijk, E. Rietbegen, senaar, A. Roessen, M. v. Tey Zoeterwoude. KIEL Kees Kruyer, de Amster damse Finn-crack, was op de zesde dag van de Kieler Woche volledig aangeslagen. Na een eminente race te hebben gevaren en volkomen ver diend als tweede zyn gefinisht, kreeg hij te horen dat hy te vroeg was ge start. De klap kwam des te harder aan, omdat Kruyer nu ook in de totaalstand, ondanks een aantal fraaie prestaties, niet meer meetelt voor de bovenste plaatsen. By de Finnen was het verder een Nederlandse dag. Hans Brandt ein digde als vierde. Dicht achter de Deen Faber finishten Bart Wilton en Boudewijn Binkhorst. In de Tempest-klasse kon Staart jes het niet bolwerken, aangezien de wind te wispelturig was. Er was voor Staartjes, na een matige start, geen eer meer te behalen. De zwaar ste belager van het duo Staartjes Kurpershoek, de Rus Mankin, zeilde aanzienlyk beter en versloeg op de eindiyn de Vries, die als tweede werd afgeblazen. Staartjes finishte als twaalfde. Mankin is de Nederlandse topzeiler in het klassement nu erg dicht genaderd. AMSTERDAM De twee zonder stuurman van de Leidse roeivereni ging Die Leythe is gisteren tijdens de internationale Argossprintwed- strijden over 500 meter derde ge worden. Die Leythe eindigde met 'n tijd van 1.33.04, achter Willem 3 1.30.70 en Nereus 1.31.04. ra< an Voor het examen op theoijj niveau slaagden H. Boers, E. ster, A. de Groot. Leiden; Haas, Sassenheim: J. v. Hout v. Mierlo, J. Smeding, Leideije» Dijkstra, Leiderdorp; L. Koret den; J. Mooijman, Zoeterwoud Noordermeer, M. Verplancke, J. de Waard, Katwijk; Th. Zeijden, Valkenburg; F. v. d.jre Leiderdorp; H. Disseldorp, Hole de. I. Huisman, Leiden; W. v. ren, Katwijk; A. v. d. Laken, Le H. v. d. Leek, Leiderdorp; A (er Leeuwen, Oud-Ade; A. v. Zoeterwoude; C. Zonneveld; schoten. Voor het praktijkexamen met vullend T in Nederlands lunde slaagden: M. d. Brufas Bull, S. Dickhoff. A. Jans, L. teren, W. v. Schagen, Leide J1' Schultz, W. v. Tol, Leiderdoi Wessendorp, Leiden; J. Zandb Zoeterwoude; J. Zandvlieg, LeWi) den: M. Berk, Zoeterwoude: Boer, Leiderdorp; J. Emfeld. den; J. Eikenbroek, Valkenbur Janmaat, C. v. Rooden. A. Vooren, Leiden; W. v. Diemen, aac terwoude; E. Stoof, Woubrugg )lo v. d. Boog, Katwijk; made; J. Broekhof, Noordwij en Heemskerk, M. v. d. Hoeven, en terwoude; G. v. d. Hulst, Vooi n ten; H. Lagerberg, W. Mark, C oo thot, Leiden; C. Munsterm! Vennep; W. Spiegeler, Voorscljn J. Verhagen, Zoeterwoude: E. hoeven, Leiden; P. v. d. Hoogmade. Voor het praktijkexamen den: A. v. d. Berg, Leiden; M. He kerk, Koudekerk a. d. Rijn; C. ver, M. Straver, A. v. Velsen,: terwoude; J. Wensveen, Leide4pe Droogh, M. Siebert, Leiden, H. ae| lenaar, Hoogmade; M. v. Kris Q Katwijk; J. Kuystermans, «fat Vennep; A. Luyben, Leiden; C. vers, Oegstgeest; P. Verberg, dorp; H. Bosman, M. Döll, L*in G. v. d. Hulst, Hazerswoude: Kesteren, Leiderdorp; C. v. d. Hoognade; M. Meyer, Leide: Meurs, Zoeterwoude; J. Nachtei (e Leiden, S Roosen, Noord» |.3 E. v. d. Vegte, A. Leiden; E. Weyermans, Voot pi lal

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 10