Zomer-taartje. 'oh Bron: de beste chter Agostini Lind verrast Kallenberg Onderhandelingen cao bij Philips volledig vastgelopen Staartjes bijna zeker van eindzege G 25 JUNI 1971 PAGINA 17 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ïeuze kandidaat voor tweede plaats in TT >n. - De schitterende tewede ran Rob Bron, ruim een wtM geleden in de halve liter- Grand Prix van ltsland, maakte tenslotte aan een lijdensweg die Jaar had geduurd. Jaren Iron louter met pech werd nteerd. De positie achter de kbare Giacomo Agostini be- t Bron tot de besten ter erekend moet worden. Ifs na die grandioze tweede p het circuit van Hoeken- ief het rustig rondom Rob 6). Nog altijd meldde zich sor voor de man die de dse motorsport in de 500cc Dig aanzien gaf. Nog altijd on zijn Suzuki vier trappen n om de machine in zijn werkplaatsje uit elkaar te gooien. Merkt Bron verbit- .Soms word ik er wel eens van. Altijd ben je maar aangewezen, Je probeert op beitje te bezuinigen. Als ik Elgeld een bandje moet kopen, formeer ik overal hoeveel kost. Als hij in Maas- en in Amsterdam 120 gul- dan ben ik wel verplicht astricht te gaan" Moeiteloos ar al op de TT van Assen, tob Bron dat de groten re- met hem omesten houden, «hoi bijna, moeiteloos meekomen groep achter Agostini en Ie tenslotte een vijfde inodig aan Pol Swart door- op de finish juichend zijn oefnd op stak. Smart kon Bron met een banddikte verslaan. tuimige reactie van Bron tstekend in de reeks van |ke verhalen die de ronde ir de Amsterdammer. Want mers is dë clown onder de ireurs: in bijna elke racee voor stunts, hij werd zelfs rusteloos uit een boom ge ms een motorcross. Hij won |e omdat hij een Jaguar met een 50 cc Tomos op lit van Zandvoort, hij fi- Jwijioit als derde in een race voor- en achterrem en hij jongen van dertien Jaar l», moeder van de kermis ge- ■^len hij daar op een zelfge- 3^ romfietsje tegen een steile id. Serieus alen hebben Rob Bron geen laan. „Want", zo meent hij. Iets fout ging in een race, die gekke Bron dat wel $aan hebben". Toch is die- ^ob Bron doodserieus wan- eenmaal op zijn Suzuki zit. ,Je zal mij nooit gekke :ien nemen. Ik maak wel geintje, maar zal nooit roc n leven spelen. Die bravoure alleen maar aan de buiten- ik eenmaal op die fiets ben ik zo safe als de bank erland. tijdens de TT van Assen Bron bewijzen dat bij dp plaats op Hockenheim niet |(il berust, dat het ploeteren gelopen wintermaanden niet ,11 tts is geweest. Bron weer en tijdje ben ik volledig af- van de motorsport, mijn ik op moeten geven. Je Je kunt Je geen baan en als Je als motorcoureur ;Je mee wilt komen. Maar het wel eens moeilijk. De winter kon ik allen maar door mijn 250 cc machi- b laarzen en ik weet-al- B -meer te verkopen. Vorig de TT van Assen waren er mensen die me wilden steu- ne me geld toezegden. Zij i me koeien met gouden ho rens beloofd, maar toen het een maal zover was, stond ik weer al leen". Kandidaat Niettemin is Bron op de TT van Assen opnieuw een serieuze kandi daat voor de tweede plaats, achter de nu eenmaal onbereikbare Agosti ni. Twee weken geleden nog, tij dens de races op het circuit van Zandvoort, demonstreerde Bron dat zyn Suzuki betrouwbaarder is dan ooit. Onbedreigd finishte hij als eer ste. Bron: „Op Hockenheim was mijn fiets eigenlijk veel langzamer dan vorig Jaar op Assen. Mijn zuigers waren niet best meer. Maar nu is alles weer tof, dat betekent dat ik dit Jaar op Assen weer een redelijke kans heb. Vorig jaar had ik pas een paar keer op de Suzuki gereden ik kende hem amper. Omdat ik in middels aan de fiets gewend ben geraakt, kon ik op Hockenheim toch meekomen. Dat bewijst weer eens dat motorrace eigenlijk een soort gewoonte is. Als je mij op een j andere machine zou zetten, dan zou ik er geen hout van maken, maal ais je mij op dat super-apparaat van Agostini zet, dan rij ik over een half jaar net zo goed als hij". Trainingstijden De trainingstijden van gisteren wa-1 ren: 50 cc klasse: 1. Jan de Vries j (Ned) met Van Veen/Kreidler 3.41.9 Giacovio Agostini deelt in Assen handtekeningen uit. Agos tini is in de 500 cc klasse onge naakbaar voor Rob Bron. ,,Maar", zegt Bron. ..geef mij zo'n super apparaat als hij heeft en binnen een half jaar rij ik net zo goed". «gem 124,5 km/u), 2. Angel Nieto (Sp) met Derbi 3.44,9, 3. Theunis Ra maker (Ned) met Van Veen/Kreid ler 3.46,5, 4. Jos Schurgens (Ned) met Van Veen/Kreidler 3.47,1. 125 cc-klasse: 1. Angel Nieto met Derbi 3.26,0 (gem 134.6 km ut. 2. Charles Mortimer "GB» met Yama ha 3.29,3, 3. Borge Jansson (Zwet met Maico 3.29.5, 4. Cees van Don gen (Nedt met Yamaha 3.30,5. 250 cc-klasse: 1. Phil Read «GB) met Yamaha 3.17,3 (gem 139,9 km/ ut, 2. Jarno Saarinen (Pin) met Yamaha 3.18,1, 3. Tony Rutter (GB) met Yamaha 3.19,0, 4. Theo Bult (Ned) met Yamsel 3.19,5. 300 cc: 1. Giacomo Agostini (It) MV Agusta 3.12,4 (gem. 145,1 km/u); 2 Jack Findley (Aus) Yamaha 3.15.5: 3. Jorna Saarina (Fini Yamaha 3.15,9; 13. Theo Bult (Ned) Yamsel 3.18.6. 500 cc: 1. Agostini MV Agusta 3.11.1 (gem. 146,1 km/u); 2. Dave Simmonds (GB) Kawasaki 3.15,0; 3 Rob Bron (Ned) Suzuki 3.18.3: 4. Steve Ellis (GB) Yamaha 3.18,3. Zijspannen: 1. Siegfried Schauzu/ Wolfgang Kalauch (W-Dl) BMW 3.28.6 (gem. 132,9 km u); 2. George Auerbacher/Helmut Hahn (W-Dl) BMW 3.30.1 KIEL Stuurman Ben Staartjes een bemanningslid Kees Kurpershoek van de Nederlandse Tempest "Dou ble Dutch" behoren tot de beste zei lers van de wereld. Dat bewezen zij gisteren weer eens door in de vier de wedstrijd der Tempests van de 89< Kieler Woche een tweede plaats te veroveren en zich aldus praktisch ze ker te stellen van de eindoverwin ning. Voor de Olympische Spelen van 1972 lijkt dit duo dan ook een van de weinige Nederlandse kanshebbers op een medaille. Deze stelling wordt nog eens onderstreept door het feit dat in Kiel na elke race vele buiten landse zeilers van Staartjes nuttige Informatie trachten los te krijgen. Op de vijfde dag van de Kieler Woche was de Nederlander echter niet de snelste. Hij moest genoegen nemen met de tweede plaats achter de Russische Crack Mankin, die na een goede start een magnifieke wed strijd voer. Staartjes en Kurpershoek die een matige start hadden gehad, kwamen nog wel enkele malen tot vlak bij Mankin's spiegel, maar de Rus handhaafde op beheerste wijze zijn leiderspositie. De Nederlander Mulder, die zich had opgewerkt naar een derde positie moest de teleurstel ling verbijten dat hij vlak voor de finish nog door enkele boten werd ge passeerd. Hij finishte als zesde en verspeelde daardoor zijn derde plaats in het klassement. In de Finnjollenklasse was het 'n zwarte dag voor de Amsterdammer Kees Kruyer. Hij eindigde als 74e, waardoor hij op de ranglijst van de derde plaats verdween naar een plaatsje tussen vele mindere goden Beter deden het Boudewijn Binkhorst. (8e) en Fred Beck (15e), die door zijn constante resultaten de vierde plaats in het klassement veroverde. De Westduitser Jungblut blijft de lei ding behouden in deze klasse met een zeer grote voorsprong op de Zweed Lundquist. Voor een opmerkelijke prestatie in de Flying Dutchmanklasse zorgde Jurrien Hellemans. Na een haar scherpe start kon hij weliswaar het geweld van de buitenlandse concur- rentie niet weerstaan, maar wist toch als vierde de finish te passeren De Nederlandse zeiler Wester behaal de gisteren de eerste plaats in het J eindklassement van de O.K. Jollen. Draken-klasee (4e wedstrijd): 1. I Sundelin «Zwei, 2. Birch «Den». 3.1 Funder—Nielsen «Dem. 4. Berntsen (Den), 5 Campos <Spa>. 38. Poppe (Nedt. 39. Keesom "Ned), 48. Bier (Ned». 52. Lamsfeld (Ned). 57. War ners 'Ned), 58. Landeweer (Ned). Solingklasse (vierde wedstrijd): 1. Koefoed (Noor», 2. Von Grünewaldt (Zwe), 3. Carlsen (Den), 4. Stolze (Wdl), 5. Kadelbach <Wdl>, 19. Klein (Nedi, 25 Bakker (Ned), 44. Blok Tempestklasse (4e wedstrijd): 1. Mankin (Rus», 2. Staartjes (Ned). 3. Kriek (Wdlt. ADVERTENTIE Beschuit roet aardbeien. Lekker vlug gemaakt Als toetje of zomaar tussendoor. Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet Zo'n brosse beschuit met frisse aardbeien is een lekkere zomergewoontel Beschuit met aardbeien lekker met lekker. Jubileumtoernooi Leidsche Hout LEIDEN Voor de wedstrijdlei ding verliepen de zaken gisteren op het toernooi prima. Het aantal 3 sets-partijen bleef beperkt en de overwinningen die konden worden genoteerd op het wedstrijdschema vielen op door de blijkens de scores geringe dan wel bepaald onvoldoen de tegenstand van de verliezers. Dat cijfers echter niet altijd maatgevend zijn voor het krachtsverschil is een bekend feit. Blommendaal, Koggink, Bouman en Kallenberg wonnen van respectievelijk Arnold van der Ca- pellen, 8—3. 6—2, Peter Tiele, 6—2 63. Gerald van der Sluys. 63. 64 en LodewiJk Kallenberg, 63. 63 Al die partijen echter, mis schien dan uitgezonderd die van Koggink tegen de zich weer sinds kort op wedstrijdtennis instellende Tiele, vergden van de overwinnaars de nodige concentratie en inspan ning. Gerald van der Sluys was de mindere van de no. 1 van Roomburg. Dick Bouman, en dat zal hij nog wel even blijven ook. Maar alleen een absolute negativist zal willen be weren dat hij geen /orderingen heeft gemaakt Zulke vorderingen zelfs dat hij Bouman herhaaldelijk wist af te troeven. En dat niet alleen met de wapens van de technisch zwakkere, namelijk de lob en het vertragend* spel. Integendeel, fris tennissend dorst hij de aanval te zoeken als hem daartoe maar even de gelegen heid werd geboden. Daarbij mag Starkiasae (4e wedstrijd): 1. Wen- nerstrom (Zwe». 2. Engler (Wdl), 3. Boednikov (Rus>. Finnjollen (4e wedstrijd): 1 Po- tapov (Rus), 2. Rogge "Bel), 3 Jungblut (Wdl) en de Nederlanders: 8. Brinkhorst, 8. Krom. 11. Wilton, 15. Beek Flying Dutchman: 1 Prenzler (W- dl). 2. Bethwaite (Aus>. 3. Duchemin (Fra). 4. Hellemans (Ned), 5. Gei- ger 'Oost, 6. Bierman 'Nedi 10. Im- hoff (Ned). OK jollen einduitslag: 1 Wester (Ned) 13.6 pnt, 2. Thomas (VS» 33.5 3. Saaristu (Zwe) 39. 4. Vrolijk (te Ned 39. Uitslag vijfde en laatste race: 1. Wester (Ned), 2. Freze (Fri. 3 De Jager <Ned). 4. Vrolijk (Ned). 5. Herr vik (Noorw 8. Monschouwer (Ne- derl.). 16. Stam 'Ned>, 20 Rutgers «Ned». 24. Westendorp (Ned). 29. Verstelle (Ned». worden opgemerkt dat Dick Bou- I mans spel de tegenstanders altijd j brengt tot een goede zo niet beste prestatie. Heel anders dan bv. het spel van Unicums taaie volhouder en hardloper Lodewijk Kallenberg In de 2de klasse-competitie was hij in blakende vorm en praktisch on verslaanbaar. Momenteel lijkt hij wat over de competitie-top heen. Giste ren was hü tegen Jan Lind, de nieu we Leidse jeugdkampioen in de ca tegorie t/m 17 jaar. kansloos. „Die jongen serveert en volleert zo sterk", aldus Lodewijk Kallenberg na afloop van zijn partij in het clubgebouw van de Leidsche Hout, „dat ik ge woon niet aan mijn manoeuvreren kon toekomen. Ik heb nog geprobeerd om hem met lobs van het net af te houden omdat ik zag dat hij niet zo best op de smash was. Dat durfde ik niet teveel te doen. Hij heeft im mers een goede service en zulke mensen hebben doorgaans ook een goede overhead. Het gevaar bestond natuurlijk dat ik hem door het spe len van teveel lobs op zijn smash zou inspelen en dan zou ik helemaal nergens meer in het stuk voorko- Onpasseerbaar Inderdaad toonde Lind zich voorai I aan het net vrijwel onpasseerbaar Bovendien maakte hij niet de fout om de volleys tegen de veelhalende Kallenberg meteen af te willen ma ken. Daarmee voorkwam hij onno dige verliespunten Blommendaal heeft voor Arnold van der Capellen net wat teveel vaart. De Room burger kon zodoende zijn variatie niet voldoende in d* strijd brengen. Een tikkeltje meer risico nemen lijkt voor Arnold van der Capellen. en stellig tegen oppo nenten als Blommendaal. wel aan bevelenswaardig. Nu kreeg Blommen daal. te vaak het initiatief en een geroutineerde speler als de aanvoer der van de eerste garde van de Noordwijkse SV 1 weet de aldus ge- boden mogelijkheden doorgaans goed te benutten Rob Koggink kan op de Leidsche Hout in het enkelspel tweemaal winst laten noteren. Zaterdag a.s speelt hij de finale van de districts- kampioenschappen tegen Jan de Groot. Aanvang circa 2 uur. Dat zaï voor hem geen eenvoudige opgave worden, nu Jan de Groot al uit het toernooi van de Leidse Hout is ge wipt in het enkelspel. Uit ervaring weten we dat De Groot dan een uiterst lastige tegenstander is. Werd hij immers niet vorig jaar na in de districtskampioenschappen te zijn geklopt, op overtuigende wijze win naar van het toernooi van de Leid sche Hout? En tegen niemand min der dan de toen nog op zijn oude niveau spelende Frans Keizer Maar Rob Koggink denkt nog helemaal niet aan de confrontatie met een op revanche belste De Groot „Voor lopig kijk ik eerst naar mijn vol gende tegenstander in dit toernooi" zei hij na zijn zege op Tiele. „Dat is toch Wouter Fok? Nou en die moet. geweldig goed op dreef zijn hè"' Dus Vandaag zal die partij om circa 5 uur worden gespeeld en zon der enige twijfel zal het een inte ressante strijd w-orden tussen de sterke aanval van Wouter Fok en de slimme en solide defensie van Rob Koggink. die daarbij overigens ook nog wel eens verrassend aan het net kan opduiken. Rus Ivantsjenko prolongeert gewicht heft itel SOFIA De 24-jarige Russische gewichtheffer Gennadi Ivantsjenko heeft gisteravond in Sofia op tame lijk gemakkelijke wijze zijn Europese titel in de hafzwaargewichtskasse geprolongeerd met een totaal van 500 kg. Uitslagen: Driekamp: 1 Gennadi Ivantsienko <Rus> 500 kg.. 2 Gyoergy Hor va tb (Hong) 490; 3 Gino Turcato (It) Trekken: 1 Ivantsjenko 147 5 kg 2 Dimitri Slavov (Buig) 1425; 3 Horvath 140 0. ;udo voetbal- - of weet van ^!n ophouden IRNHEM De 25-Jarige ex- itroleur J. G. L. uit Arnhem zich begin deze week, nadat nauwelijks was ontslagen uit huis van Bewaring in Arn- n, in Almelo uitgaf voor de irtavoetballer Jan van Veen. :t van geen ophouden. Na i ontmaskering in Almelo lar hij gedurende enkele da- a met succes had geopereerd ag hij naar Arnhem waar hij h eveneens voor Jan van en uitgaf en het verhaal op- te dat hij voor vijf ton door lesse zou worde* gekocht, vervoegde zich bij een drie- kranten ter plaatse, maar interview met de pseudo a van Veen die hiervoor zelfs taald wilde worden werd niet ledrukt zoals in Almelo. De Arnhem ook bij de politie der de naam "Koosje' be id staande L slaagde er dit- »al in te ontkomen. EINDHOVEN De zich nu al maanden voortslepende oao-onder- handelingen bij Philips zijn gisteren opnieuw afgebroken. Praten over een driejarige-cao heeft volgens de vakbondsonderhandelaars geen zin meer. Geprobeerd zal nu worden over enkele maanden nieuwe besprekingen te openen, maar dan over een 1-jari ge cao. De vakbonden kunnen hun voorstellen daarover pas na de va kanties klaar hebben. Daarom zul len de onderhandelingen waarschijn lijk pas in augustus worden hervat. Na afloop var» het ruim twee uur durende beraad werd zowel van dë kant van Philips als van de zijde van de werknemersorganisaties ge zegd dat 't gesprek bijzonder teleur stellend geweest was. Philips-onder- handelaar J. A. de Stoppelaar Bly- destijn sprak van een "verdere ver harding van de wederzijdse stand punten". "In al die maanden zijn we nog geen stap verder gekomen", Staat in appél in zaak-Waver DEN HAAG (ANP) De staat zal hoger beroep aantekenen tegen de uitspraak in kort geding over de A- merikaanse deserteur Ralph Waver. De president van de Haagse recht bank mr. J. H. C. Slotemaker had 14 Juni de staat voor een termijn van een half Jaar verboden Waver aan de militaire autoriteiten over te leveren. Staatssecretaris Wiersma zou volgens mr. Slotemaker met overle vering op dat moment zich schuldig hebben gemaakt aan onrechtmatige overheidsdaad. aldus de Philips-onderhandelaar. Hij zei onder meer gegriefd te zijn door de houding van de vakbeweging, die nu eerst naar de leden terugwil om te horen wat die wensen. Hij Is van oordeel dat de vakbonden zich hier door verschuilen achter hun achter- De leider van de werknemersdelega tie, de heer A P. A. Riemen (St. Eloy) en zijn delegatielid J. van Ot- Andere functie Generaal Moc- zar, eens beschouwd als een serieus kandidaat voor het leiderschap van de Poolse communistische partij, is in 'n toeziende regeringsfunctie be noemd die naar het schijnt 'n per soonlijke degradatie voor hem in houdt. De 460 leden van het Poolse parlement (Sejm) kozen hem n.l. unaniem tot voorzitter van een lichaam dat toezicht houdt op de staatsfinanciën en de economische ontwikkeling in het land. Tempel gevonden Bij restaura tie van 'n rooms-katholieke kathe draal in Napels zijn onder 't vloer oppervlak de resten gevonden van 'n Griekse tempel uit de vijfde eeuw voor Christus. De opgravingen on der de kathedraal van San Gennaro zijn nog niet ver genoeg gevorderd om te kunnen vaststellen aan welke godheid de Griekse tempel was ge wijd. Ontploffing in tunnel Tenmin ste achttien arbeiders zijn gisteren in een watertunnel in het gebied van Los Angeles omgekomen door een ontploffing, vermoedelijk ten gevolge van aardgas. Slechts één man kon worden gered uit de tunnel die acht km lang is en vijftig meter diep ligt en die dient voor de water voorziening in Lo> \ngeles. terloo (Metaalbedrijfsbond NWi hebben verklaard dat Philips door de halsstarrige houding in feite het we zen van een driejarige cao en de vaak uitgesproken waardering voor het vakbondswerk heeft ontkend. Bij Philips kwam in 1965 als eer ste onderneming in ons land een drie Jarige cao tot stand. De opzet was en is door zo'n contract mede lei ding te geven aan een ontwikkeling in het bedrijfsleven. Het bedrag dat Philips uiteindelijk heeft geboden voor financiering van vakbondsactiviteiten (een en een kwart miljoen. Red.» betekent naai de mening van de werknemers niets in vergelijking met de ontwikkeling in de metaalindustrie en de metaal nijverheid. Daar kent men wel de werkgeversbijdrage voor vakbonds activiteiten. Uit die fondsen worden o.a. aan georganiseerden postactie ve uitkeringen gedaan. Ook aan leden van de werknemersorganisatie die partij zijn bij de cao voor Philips. Maar de Philips—onderneming zelf draagt aan die fondsen nog steeds niets bij. De heer Riemen zei verder dat uit de tekst van de mededeling die de twee centrale werkgeversverbon den donderdagmiddag hebben gepu bliceerd over het vakbondsoptreden bij Philips, ten duidelijkste het on begrip van deze verbonden over de kwestie spreekt. Dat onbegrip blijkt ook uit de houding van Philips naar zijn mening. De Centrale werkgeversverbonden. VNO en NCW hebben geen goed woord over voor "de manier waar op de betrokken vakbonden de onder nemingsraden bij Philips manipu leren om kracht bij te zetten aan hun verlangens ten aanzien van de kw estie georganiseerdenongeorga - niseerden. Zij zeggen dit in een ge meenschappelijke verklaring. "Door hun leden op te dragen weg te blij ven uit de ondernemingsraadsverga- delingen en niet mee te werken aan de verkiezing van de nieuwe raden, maken de vakbonden het normaal functioneren van de ondernemings raden onmogelijk". Prestatietocht in zee Katwijk KATWIJK De jaarlijkse zee- prestatietocht. georganiseerd door de Katwvjkse Reddingsbrigade, zal dit jaar op zaterdag 10 juli worden ge houden. Iedereen die de zwemkunst mach tig is en de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt, kan hieraan deelnemen. Er wordt in zee gezwommen over een afstand van 1500 meter. Ieder die de tocht volbrengt ontvangt weer een fraaie medaille als aandenken. De start is om 3 uur. Aanmelden bij de zuidpost. einde Zuid-boulevard. De leden van de KRB zwemmen deze middag niet mee. omdat zij al len worden ingezet om de deelnemers te beveiligen, hetzij met boten, hetzij langs het strand. Voor de leden wordt deze tocht een week later ge zwommen. ALPHEN AAN DEN RIJN Nu de laatste hindernis, de brug i over het Aarkanaal is genomen. I kan de baggermachine aan het werk in het Alphense recreatie- meer. Hieruit moet het zand ko- I men voor de uitbreidingsplannen I van Ridderveld. Het karwei om de bovenbouw over de brug tewelijks iets meer dan een half tillen trok gistermorgen veel be-1 uur gestremd. I kijks. Het verkeer was maar nau- I (Foto Dijkman)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17