ittige informatie er autovakantie service pagina 1 I sport PORTVISSER ZOEKT NAAR RUST RESTORAMA ukte op de plassen ieder jaar groter VIS IENGELSPORTARTIKELEN FA. TEÏÏNISSEN (AG 17 JUNI 1971 LEroSCH DAGBLAD hiernaast bevat tal van gegevens, die van belang zijn voor de Naar het zonnige zuiden staan de toerist diverse snelle ver- it zijn beschikking. De geijkte route naar het zuiden van Frank - estal via Laon, Soissons en Parijs. Voor Nederland is er nu een unstiger route ontstaan aangezien de autoweg Antwerpen-Gent is. Van Antwerpen dus naar Gent en dan via Kortrijk naar rijk»De verbinding Gent-Lille is helaas nog geen autosnelweg itige verbinding met veel verkeerslichten, maar daarna zijn de orbü want bij Lille begint de grote Franse autosnelweg naar [D weg waarop 6x tol betaald moet worden. Alleen een stuk van Parijs, ca. 90 km bij Lyon en 65 km bij Marseille is tolvrij. Wie rerkeershel van Marseille en omgeving belanden wil kan de het best verlaten bij de afrit Salon om vervolgens via Aix en ar een andere autosnelweg begint naar Nice te rijden waarna tolgt op de autosnelweg naar de Italiaanse Rivièra. aden maken van de Franse snelweg gebruik om de Costa Brava bereiken. De kaart laat zien, dat er ook een zeer gunstige moge- Spanje is om de route te nemen via Limoges en Toulouse. Ook 35 is dit een gunstige route die tevens het voordeel heeft door et zeer fraai natuurschoon te gaan. over de Franse autosnelwegen kent geen snelheidsbeperking, snelwegen zijn er snelheidsbeperkingen op diverse wegen, daar at sneller worden gereden dan 110 km, alleen bij het inhalen jelijk tot 130 km per uur gereden worden. Onze kaart geeft aan trajecten, van de in de tekening opgenomen wegen, deze snel- geldt. een zeer belangrijke "draaischijf" voor het internationale ral voor het toerisme. Dit jaar zullen er in Duitsland 25 miljoen de wegen gebruik maken. Er zijn door de Duitse automobiel berekeningen gemaakt op welke dagen er in ieder geval een de Autobahnen zal zijn. Deze data zyn in de kaart opgenomen üjjnen in Duitsland. De stippellijnen geven aan voor welke tra- dagen met topdrukte gelden. teen wordt voorts aangeraden om niet door München te rijden deze miljoenenstad heen te kiezen. Dat is in kilometers langer maar het levert tijdwinst op en voorkomt ergernis door verkeersopstoppingen. Gewaarschuwd moet ook worden voor ogelijk nog een deel van 4 juli) want dan breekt de vakantie- het dichtsbevolkste gebied van Duitsland los over de Auto- het even kan: niet op 3 juli over de Autobahnen gaan. Het is ook berucht om zijn verkeersdrukte, de kaart geeft t.a.v. dit luttige tip. Via Karlsruhe en Ulm naar München is een goede pinstiger is het echter om via Frankfurt en Nürnberg naar het izen. dit traject is rustiger, en voert door mooie streken. de vakantieganger naar Spanje en de Middellandse Zee Frankrijk. De Franse wegen zyn, behalve op de autosnelwegen, en kennen vaak veel vrachtwagenverkeer. Op de Franse wmoet tol betaald worden. Om dit alles grotendeels te ontgaan rt een alternatieve route naar de Middellandse Zee en Spanje, ieve route staat met een dikke zwarte lijn' op de kaart. In kilo route langer maar vaak zal er desondanks een tijdwinst zyn. Zwitserland nu ook de snelweg Basel-Bern gereed is gekomen llternatieve route ook gunstige mogelijkheden voor hen die naar meren gaan. Desgewenst hoeven zy niet over de drukke ria Airoio, een traject waar vaak verkeersopstoppingen zyn. zy ook via Bern naar de grote tunnel van St. Bernhard om ria Aosta aansluiting te krijgen op de Italiaanse snelwegen taliaanse meren snel en goed bereikbaar zyn. heeft zeer gunstige facetten en kan het kruip- en sluipwerk Jotthard. met zijn soms zeer hinderlijke drukte, besparen. De nuttige informatie welke wegen over de Alpen geschikt zyn en welke bergpassen af te raden zyn voor caravans nsovergangen kan het soms bijzonder druk zijn. Daarom is het im bij Basel een kleinere grensovergang buiten deze stad te ;enzo bij het Oostenrijkse Salzburg. Bij de grensovergang via pas bestaat altijd de mogelijkheid dat er wachttijden tot max. In de grensovergang van de verbinding Lienz 'Oostenrijk) er rekening mee tehouden dat er bij de grensovergang wachttijden tot max. 2 uur mogelijk zijn. geeft een aantal belangrijke autoveerdiensten en een indicatie tijden. Vanuit Genua is ook een dagelijkse autoveerdienst '20 Daar Palermo op Sicilië. Voor wie iets bijzonders wil tippen is er dienst, per luchtkussen van Calais naar Dover. Naast de ver- iti'e geeft de kaart ook de verschillen weer in octaangehalte van de verschillende landen. VERKLARING VAN DE KAART apQ KAAPT MAAKT GKi-':l A-'ViSpRAAK OP VQÜEDI'jHEli) ste weken van het nieuwe visseizoen zitten er al en wanneer we even terugblikken mogen we niet ontevreden zijn. Wie de resultaten van edstrijden bekijkt en de ervaringen van vis- isten hoort is er de afgelopen weken heel behoor- ngen. De brasem deed het al heel aardig en er zijn #al knapen van voorns gevangen. Ook heeft warme weer er zeker toe bijgedragen dat er reeds het seizoen flinke karpers zijn gevangen. ook opviel bij die her- mismaking met het bin- de steeds groter worden- >'t viswater in de Rand- er zijn heus wel plekjes ïaar de rust nog over- wie, zoals ik, een lief- i de grote plas schrikt ng wanneer het een zon- Misschien komt het om- ttveel gewend ben aan de winter en het vroege Mr ik kan me niet aan ODttrekken, dat het ieder er wordt op de plassen, drukte niet in het be- sportvisser is, is duide- en voorbeeld te noemen: *at geleden viste ik met tienden op het Braasse- foen we tegen het aan- de dag met onze boten *as het een en al rust. boven het water en een *Je, dat probeerde door ek te breken. De grootste keus MITCHELL- en CAP-DEALE' boot het anker uit te gooien en er een ligplaats te kiezen Of het alle maal nog niet erg genoeg was kwam enkele ogenblikken later een speed boat met veel te veel pk's langs scheuren. Op zo'n moment moet je over een geweldige beheersing beschikken om niet even je hart te luchten. Maar het enige wat je kunt doen is de steekstokken uit de grond trekken en elders een wat rustiger plekje opzoe ken. Ik noemde in dit geval het Braassemermeer. maar ik weet dat ae vissers op de Kaag. de Wijde Aa. de Westeinder en nog een handvol an dere visrijke plassen minstens even veel last hebben van de drukte Nu is op een plas een combinatie van zeil- en visboten nog wel voor te stellen, als zich aan boord ten minste mensen bevinden die oog heb ben voor eikaars wensen, maar zodra de speedboaten verschijnen is het zowel voor de zeilers als voor de vissers afgelopen met de rust. Je vraagt Je dan ook af of het niet hoog tijd wordt dat er één bepaal de plas of gedeelte van een plas he lemaal gereserveerd wordt voor de speedboaten. Hard varen Op die plaats kunnen ze dan hun gang gaan en net -zo hard varen als ze zelf willen. Op de overige plas sen zou dan tenminste de rust enigszins bewaard blijven. Ik weet dat er voor de speedboaten voor schriften bestaan op verschillende plassen. Ze krijgen een bepaald ge deelte toegewezen of zijn gebonden aan een maximum-snelheid. In de praktijk blijkt er echter weinig van terecht te komen. Er wordt veel te snel gevaren en met de toenemende drukte op het water moeten er ge wonden om maar niet te spre ken over doden vallen. Een in- i tensiever toezicht van de waterpo- litie die toch de hengelaars altijd zo intensief controleert zou dacht J ik wel op zijn plaats zijn in de om- geving van Leiden. Rietoevers En nu we het toch over de men taliteit op en aan het water hebben zou ik iedereen nog eens op het hart willen binden toch vooral zuinig met de rietoevers om te springen. Door de watervervuiling is er al veel riet langs de plassen verdwenen en la- Morsstraat 47 - Leiden - Tel. 21751 ten we eerlijk zijn, wat is er fijner vissen dan met een rietkraag in de jrug. Helaas is het aantal waterspor- DE GOEDE VANGST Geen boot We staken vast in een vrij ruime j inham en in de wijde omtrek was geen enkele andere boot te bekennen De plas was nog helemaal voor de vissers. Een paar uur later was het echter gebeurd. De een na de andere zeilboot vond het nodig om op de kortst mogelijke afstand van onze Leiden Telefoon 22053 1 ters, dat met volle kracht de boot in I een rietveld „parkeert" legio. Zo op het oog gebeurt er weinig, maar onder water breken de holle rietstengels af en lopen vol met wa ter. Het gevolg is dat het riet begint te rotten. Bovendien krijgt de golf slag wanneer er eenmaal een gat in een rietkraag zit vat op de water- planten. In dit geval gaan ook de vissers niet vrijuit. Ik heb meer dan eens gezien hoe een hengelaar die van de kant viste eerst een meter of vijf riet plat sloeg met een stuk hout. terwijl enkele meters verderop een prachtig plekje was. Een zinloze ver nieling. Ik heb in deze visrubriek al eens eerder gewezen op de steeds afne mende variëteit in ons viswater. Steeds minder vissoorten komen in ons viswater voor en bepaalde vissen zijn reeds decennia geleden voor het laatst in ons land gesignaleerd. Om te weten te komen hoe het er bij staat onderzoekt een team van de afdeling Sportvisserij en Beroepsbin nenvisserij van dé Directie van de ADVERTENTIE VADER VISVOORDEEL FEEST (tot vaderdag) Robbers HAVEN 24. LEIDEN, TEL. 25107 DONDERDAGAVOND-KIJKAVOND Visserijen al meer dan tien Jaar een aantal wateren verspreid over ons he le land. In de loop der Jaren is daardoor ^en aardig beeld ontstaan van de vis- fauna in ons land In het laatste nummer van Visserij wordt een re cent overzicht geplaatst waaruit Dlykt dat de vissen als de barbeel, de beekprik, de dwergmeerval, de elrits, ie hondsvis, de kwabaal, de meun en le zonnebaars in het zuidwesten van ns land al niet meer voorkomen. Tot de vissen die nog sporadisch evangen in onze omgeving behoort e sneep, terwijl vissen als 't bermp- e. de bittervoorn, de grondel, de gro- 1 modderkruiper en de serpeling nog el gevangen kunnen worden al moet en er enige moeite voor doen. In s Nederlandse viswater komen op De eerste vangst is weer bin- bij ADVERTENTIE directie P. d'Hersigny VOOR UW BRUILOFTEN M RECEPTIES GROEPSDINERS VERGADERINGEN, enz TELEFOON 017*51—2500 Rijksstraatweg 324, Wassenaar. fTüTfT!üTTTTTTT?fTT (dit ogenblik nog zo'n vijftig vissoor ten voor waarvan er vijftien zeld zaam zijn en slechts zeer plaatselijk worden gevangen. Aan het slot van deze visrubriek wilde ik nog uw aandacht vestigen op 'n nieuw visboek dat onlangs is verschenen bij de uitg. Veen. Onder de titel „Man, ga vissen, zegt de dok ter" heeft de Journalist-sportvisser Piet Hendriks een boekje open ge daan over zijn viservaringen in bin- nen- en buitenland. De nadruk komt i in dit boekje een beetje te liggen op j zijn visavonturen in Ierland en Noorwegen. Piet Hendriks vertelt op smakelij ke wijze over de zeevisserij: de Jacht op haaien, roggen en congeralen I maar ook over zijn voor Nederlandse begrippen fantastische vangsten van zalm. forel en snoek in- de Ierse ri vieren en meren. Verwacht niet dat u in dit boekje vistechnlsch veel wij zer wordt, het is meer bedoeld als een kijkje over de grens voor de sportvisser, die wel eens iets meer wil I weten over de beoefening van zijn sport in het buitenland. Het boekje dat voorzien is van vierentwintig foto's begint met een woord vooraf van Telegraaf-recht bankverslaggever Eric G Koch Hij beschrijft daarin hoe een onschuldig vlspartijtje tenslotte voor de rechter kan eindigen De prijs van het goedverzorgde boekje is f 6.90. DE ENIGE SPECIAALZAAK voor al uw HENGELSPORTARTIKELEN rvr- cdadt Haarl.straat 11 DE SPORT Tel. 24020

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15