Kruisinga's besluit over Ir. Meijering was onjuist XYRENE Vitamine AfterShave Lotion Ambtenarengerecht„In strijd met behoorlijk bestuur derzoek ir dood vrouw Haarlemse wurgmoord nu vrijwel opgelost LEIDSCH DAGBLAD 4 Gun uw huid meer dan n gewone after shave! DIERICKX BUIGT NIET VOOR JOOP ZOETEMELK Heracles wil fusie met FC Twente Rijndelfland in Oosterwolde oppermachtig Poloteam voor München '72 geplaatst Cric ketteams van Ajax L. succesvol Koerstips Damteam ten onder tegen Rusland2-4 [PAG 15 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 - ADVERTENTIE UTRECHT (ANP) Het ambtenarengerecht in Utrecht heeft dr. W. L. Meijering in diens klacht tegen zijn gedeeltelijke schorsing door staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga in het ge lijk gesteld. Het ambtenarengerecht is van mening dat de staatssecretaris bij het nemen van zijn besluit dat dr. Meijering tijdelijk niet niet op de Willem Arntszhoeve in Den Dolder mocht komen, niet die zorgvuldigheid in acht heeft genomen die past bij be hoorlijk bestuur. Zo overweegt het gerecht dat dr. Meijering niet tevoren over de maatregel van de staatssecretaris is ge hoord. door een onafhankelijke commissie, (bekend geworden als de commissie- Speyer) niet meer op de hoeve mocht komen. Op 18 mei werd deze buiten functie-stelling opgeheven, omdat toen de commissie Speyer. haar onderzoek in Dennendal had voltooid. Na de veel ophef makende publi caties over vermeende toestanden in de afdeling Dennendal van de Wil lem Arntszhoeve werd de heer Meijering woensdagavond 24 maart door zijn directe chef meegedeeld dat hij hangende een onderzoek D'66 uil banden niet Pakistan snel verbreken DEN HAAG (ANP) Het tweede kamerlid Engwirda (D'66) heeft de ministers van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking gevraagd of zij de economische be trekkingen en de ontwikkelingssa menwerking met Pakistan willen op- i schorten. Het kamerlid wil ook van i de ministers vernemen of zij niet van mening zijn dat in Oost-Pakistan 1 sprake is van genocide (volkeren moord De heer Engwirda stelt ook de vraag of zij andere landen willen be wegen de economische betrekkingen met Pakistan te verbreken zolang geen bevredigende oplossing voor Oost-Pakistan tot stand is gekomen Het kamerlid wijst de ministers op een ooggetuige verslag van de West- pakistaanse journalist Anthony Mas- carenhas, waarin sprake is van het "opzettelijk uitmoorden" van de be volking door Pakistaanse troepen. middag ging Miss Hol- 18-jarige Lau*ra Mulder ''ftf van de Chusan. Een reis maakte deel uit prijs. De tuba van de iel, die haar uitgeleide lenjc/tf zij even lenen, maar )k blies, de tuba zweeg in RDAM De moordbrigade tosterdamse recherche is be- py een grootscheeps onderzoek doodsoorzaak van een circa vrouw, die gisteravond haar woning werd aange- öffelijk overschot verkeerde (Iaat van ontbinding. Op het aten sporen, aldus de poli- 9 wonden lyken. urman waarschuwde de po- een telefoontje dat hy de half april niet meer had vrouw lag op de grond 'an een onbeschrijflijke stoffelijk overschot zal n verricht. Over de identi fle vrouw verkeert men nog tekere. ld- Nieuwe lezing van verdachte HAARLEM (ANP) De 29-jarige H. M. uit Ambt-Delden, die wordt verdacht van de moord op de 26- jarige Ineke Visser-Friesen uit Haar lem, heeft gisteren zijn verklaring over de juiste toedracht van de moord in de flat aan de Ierlandstraat ge wijzigd, nadat Haarlemse recher cheurs hem hadden geconfronteerd met de kleding, die verdachte uit het huis van zijn slachtoffer in een plas tic zak langs de weg had gezet. De commissaris van de Haarlemse politie, de heer C. van Marion, zei gisteravond, dat de politie bij een Haarlemse lompenhandelaar de ge zochte kledingstukken «een kostuum, een pantalon en twee blauwe over hemden van de echtgenoot van de vermoorde vrouw», een bebloede pan talon, een zakdoek met de initialen van verdachte en een eveneens be bloed koord heeft teruggevonden. Bij het zien van deze bewijsstukken, al dus de Haarlemse commissaris, kwam verdachte terug op zijn eerder ge dane verklaringen Hij heeft de politie verteld bij het doden van de vrouw in de waan te hebben geleefd, dat hy de vrouw voor zich had, die hij anderhalf jaar geleden had aangerand. Dit zou de 29-jarige M. van de Wel zijn ge weest. Volgens verdachte had hij donderdag j.l. bij het slachtoffer aan gebeld en gevraagd of zij een vrien din van hem kende. Mevr. Visser- Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 30 juni '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee lm: Ires: hats: ronummer: ^je zwart maken, bon invullen in cper. envelop (zonder regel) sturen aan Leidsch Dagolad antwoordnummer Leiden. Friesen zou hem daarna hebben bin nengelaten. Verdachte M. verklaarde gisteren, dat beiden op de zitbank waren gaan zitten totdat de vrouw op een ge geven ogenblik op de grond was ge vallen met haar hoofd tegen de ta fel. Zij was daarop in paniek gaan gillen, hetgeen verdachte had willen voorkomen. Uiteindelijk was het op een worsteling uitgelopen. Vanaf dat moment, aldus de nieu we verklaring van M., had hij ge handeld in de waan, dat hy de vrouw van anderhalf jaar geleden voor zich had. Hy sloeg haar met een radio op het hoofd, haalde het koord dat hy uit zijn pension had meegenomen uit zyn zak, draaide dat tweemaal om haar hals en knoopte de uiteinden stevig vast. Waarom hy dit deed, kon hy te genover de politie niet verklaren. Ver volgens zou hy naar de keuken zijn gegaan om daar een mesje te halen zodat hy het koord weer kon door snijden. Deze laatste verklaring wordt evenwel sterk door de politie in twy- fel getrokken. Verdachte „bewerkte" zyn slacht offer vervolgens met het mesje, maar toen hy zag dat golven bloed uit haar mond en hals kwamen, sleepte hy de vrouw naar haar bed. Tegenover de politie heeft ver dachte verklaard dat hy niet de be doeling heeft gehad de vrouw te wurgen Hij zou alleen maar bezeten zyn geweest van de gedachte de vrouw te willen vermoorden, door wie hy dertien maanden geleden in de gevangenis was gekomen. Naar het oordeel van commissaris Van Marion is de zaak thans „vrywel rond". Voor de verdachte is er naar zyn zeggen geen been meer om op te staan. De verdachte zal morgen wor den voorgeleid aan de officier van Justitie in Haarlem. Beïnvloeden Tijdens de zitting legde mr. P. W Smits, de raadsman van dr. Meije ring dit uit als „een nieuwe beledi ging van mijn cliënt, alsof men meende dat hij het onder zoek zou en willen kunnen beïnvloe den". De dag voor zijn buiten func tie-stelling had dr. Meijering een rapport uitgebracht over de situatie in Dennendal. Zijn directe chef was het volstrekt niet eens met zijn ge deeltelijke schorsing, maar kreeg op- draoht van de directeur-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid de maatre gel aan de heer Meijering door te geven. Het ambtenarengerecht erkent in zijn uitspraak dat de staatssecreta ris bevoegd is maatregelen ten aanzien van dr. Meijering te nemen, maar dat bij het nemen van deze besluiten „gehandeld is in strijd met beginselen van behoorlyk bestuur". „De besluiten zijn immers genomen zonder dat klager tevoren daarover was gehoord en bovendien in een zeer laat stadium, na de publici teitsmedia, aan hem meegedeeld" al dus de door het ambtenarengerecht opgestelde samenvatting van de uit spraak. Gegriefd Die gaat voort: „De staatssecre taris had dienen te bedenken dat dr Meijering zich door de besluiten ge griefd zou kunnen gevoelen en dat, hij bovendien zou kunnen vrezen bij pers en publiek in een onjuist dag licht te komen staan. Dit gezien het niveau van zijn krachtens de wet onafhankeiyke positie en omdat, hij reeds met een onderzoek in de Willem Arntszhoeve bezig was". Verder stelt het ambtenarengerecht nog dat de zaak inderdaad spoedei send kon worden genoemd maar dat er toch nog wel op 24 maart tijd voor overleg is geweest. Ook meent het gerecht dat het belang van dr. Meijering niet verloren is gegaan door de opheffing van de buiten functiestelling op 18 mei. XYRENE biedi u meer dan 'n gewone after shave: het reinigt, stimuleert, regenereert ■■■■HM en verfrist uw huid. Dankzij z'n unieke, werkzame vitaminen. XYRENE Vitamine After Shave Lotion, met 'n persoonlijke, hoogst verfijnde geur. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist, warenhuis en kapper. de van Zwitserland gewonnen. Fritz was de snelste uit een kopgroep van drie renners. Van hen werd Mare Lievens 'Bel» tweede en Matthijs de Koning <Ned' derde. Gerben Kars tens eindigde als vierde met 37 se conden achterstand. De Zwitser Pfen- ninger bleef leider in het algemeen klassement. Uitslag vijfde étappe: 1. Fritz <W- Duld» 175 km in 4 55,53; 2. Lievens 'Bel) z.t.; 3. De Koning <Ned» z.t.; 4 Karstens (Ned» op 37 sec.: 5. Delia Torre (It) z.t.; 6. Roger de Vlaeminck 'Bel» z.t.; 7. Dury 'Bel) z.t.; 8. Prin sen <Ned) z.t.; 14. Steevens (Ned) op 40 sec.: 15 Krekels 'Ned> z.t.: 21. Pl'enninger (Zwits) z.t,: 27. Schepers (Ned) z.t.; 45. Holst <Ned) op 10 sec, Leo Duyndam staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Pfennin- ger «Zwits» 16.31,08; 2. Caversazi (It) op 18 sec.; 3. Poppe 'Bel» op 28 sec 4 Pintens (Bel» op 45 sec.; 5 R de Vlaeminck «Bel» op 54: 8. Schepers (Ned» op 138; 10. Prinsen 'Ned» op 2.23; 19. Krekels «Ned' op 5 16; 20. Karstens 'Ned» op 6.05; 24. De Ko ning «Ned» 16.38,24; 36. Steevens 16.44,31; 46. Holst 16.58.52, Algemeen ploegenklassement: 1. Filotex 48.40.14: 2 Goudsmit-Hoff op 15 sec.; 3. Hertenkamp-Magniflex op 45 sec. Almelo Het bestuur van de voetbalvereniging Heracles uit Al melo stelt op de op 22 Juni te hou den buitengewone algemene leden vergadering voor het betaalde voet bal vaarwel te zeggen en te streven naar een fusie met FC Twente uit Enschede. De noodzaak om aanslui ting te zoeken met FC Twente spruit voort uit de minder rooskleurige fi nanciële positie van de Almelose eer ste divisie-club. Vorige week besloot de gemeenteraad van Almelo Hera cles een eenmalige subsidie van 150.000 gulden te geven. Een voorstel om tegen een bedrag van ruim een half miljoen gulden terrein en op stallen van Heracles over te nemen werd toen verworpen. LUXEMBURG (ANP) André Dierickx. de 24-jarige Belgische wiel renner, die dit seizoen voor de eerste maal als professional rydt, heeft zyn eerste grote internationale overwin ning in de Ronde van Luxemburg. Dierickx, die het leiderstricot reeds enkele dagen droeg, reed een zeer in telligente koers en slaagde er ook in de Nederlander Joop Zoetemelk te bedwingen. In de tijdrit, de laatste étappe van deze vierdaagse, liet Die rickx zien dat zyn overwinning geen uitschieter was, door in dezelfde tyd te eindigen als de winnaar. Joop Zoe temelk. Uitslag tydrit: 1. Zoetemelk (Ned.) 18.23, 2. Dierickx (Bel) z.t.. 3. Mor- j tensen (Den) 18.26. 4. Bracke «Bel» z.t., 5. De Witte (Bel» 18.39, 6. Schutz (Lux) 18.44, 7. Verstraeten (Bel) 18.48. I 8 Hoban (GB) 18.52, 9. Verbeeck (Bel) 18.57, 10. Van Impe (Bel) 19.04. Eindstand: 1. Dierickx (Bel) 23.17,44 2 Bracke (Bel) 23 18.27; 3. Mortensen 1 'Den» 23.18,28; 4. Zoetemelk (Ned) 23.19,30, 5. De Witte 'Bel) 23.19,47; 1 6 Verbeeck (Bel» 23.19,51; 7. Schutz I (Lux) 23.19,53; 8. Van Roosbroeck «Bel» 23.20,14; 9 Van Impe (Bel) 23.20,33; 10 Hoban 'GB' 23.21,24; 17. Dolman 'Ned» 23.32,58; 23. Janbroers (Ned; 23.39,37. Zwitserland De Westduitser Albert Fritz heeft gisteren de vyfde étappe van de Ron- OOSTERWOLDE Tijdens een Vierbond^ntoemooi in Oosterwolde is het district Rijndelfland succesvol geweest. Deze krachtmeting tussen het westelijke en noordelijke korf bal deed over het algemeen de ba lans in het voordeel van het westen overslaan Zowel het K N.K B. als Af- delings-seuiorenteam eindigde na de drie ontmoetingen op de eerste plaats, zij het door een beter doelgemiddel- de Op gelyke wyze kreeg het adspi- rantenteam overigens een tweede plaats toebedeeld ten nadele van Noord-West. dat over een iets beter doelgemiddelde beschikte. Het Juniorenteam, waarin van de rijde van Ryndelfland een groot aan tal eerste twaalftalspelers isters» van om. Vicus Oriëntis en Zuiderkwar tier was opgesteld, stelde erg teleur en moest met een bescheiden klasse ring genoegen nemen. In totaal be haalde de afdeling Rijndelfland 16 van de totaal te verdienen 24 pun ten, hetgeen ruim voldoende was om als algeheel winnaar uit de strijd te komen. De uitslagen waren K.X.K.B.- teamRijndelfland Noord West 3-7; Rijndelfland— Noord 5-2; Friesland— Rijndelfland 2-4. Afdelingsteam: Rijndelfland Tennis Trudy Walhof en A- Noord 3-2; Noord West-Rijndelfland da Bakker zijn in de eerste ronde 0-2; Rijndelfland- Friesland 1-1. van het toernooi op Queen's club Junioren: RijndelflandFriesland uitgeschakeld. 0-2; Noord West—Rijndelfland 2-3; Trudy Walhof verloor van de Noord—Rijndelfland 6-1. Amerikaanse Jane Heldman: 6-2 6- Adspiranten: Noord West—Rijn- 2. Ada Bakker werd door de Engelse delfland 2-2; Rijndelfland— Noord Jean Cooper verslagen; 8-6 8-6. 12-0; FrieslandRijndelfland 1-2. STOCKHOLM (ANP) Behou dens goedkeuring van het Nederlands Olympisch Comité zal het Neder landse waterpoloteam zonder het spelen van kwalificatiewedstrijden kunnen deelnemen aan de Olympi sche Spelen van München. De inter nationale zwem federatie heeft de plaats, die is vrijgekomen door het bedanken van Oost-Duitsland, toege wezen aan Nederland. Ons land ein digde bij de Olympische Spelen van Mexico als zevende en werd bij het Europees kampioenschap van 1970 in Barcelona vijfde achter de „grote vier" Rusland, Zuid-Slavië, Honga rije en Italië. Oost-Duitsland, dat in 1966 bij de Europese kampioenschappen in Utrecht tweede werd en in Mexico zesde, ontbrak bij de Europese kam pioenschappen van het vorig Jaar. Nederland diende enkele maanden geleden het verzoek in bij de Euro pese federatie om eventueel de plaats van Oost-Duitsland bij de Olym pische Spelen van 1972 te mogen in nemen. Toen Oost-Duitsland zich metterdaad ook voor dit evenement terugtrok heeft de internationale fe deratie hierop gunstig gereageerd. LEIDEN Het eerste cricketteam van Ajax L. heeft het gepresteerd 't leidende V.ü.C. met een nederlaag naar huis te sturen. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat de Leidenaren mèt de winst zou den gaan strijken. Ajax ging eerst batten en bracht het niet verder dan 76 runs. Cap tain Roel Veldhuizen met 35 en Hans Steinmetz met 18 waren de enige die de Haagse aanval konden weerstaan Een aanval, waarin E. C. Nijhuis uitblonk (7 voor 41». Maar ook de AJax-aanval. waarin Frits de Jongh excelleerde (6 voor 19» wist van wanten en voor 70 zat V.U.C aan de kant. Roel Veldhuizen 3 voor 32. Ook het tweede elftal dat tegen V.O.C. IV speelde deed weer van zich spreken en bracht het tot 205 voor 9. A. Kantebeen 84, J. J. de Jongh 50, P. Kanteboen 17,. V.O.C. bracht het 145 voor 9 toen het tijd was. D. Kluit bowlde 2 voor 43. J. J. de Jongh 4 voor 21, B. Velt- man 2 voor 5. DUINDIGT, 16 JUNI - 4.30 UUR Tangoprijs: Jubar Oaktree. Jimmy Scott. Jackie T. Jessie Bond - Fox- trotprijs: Jello, Irolo D, Impala Gre- gor. Imca Six - Sambaprijs: Haan S Ilina, Ido van Alkestis. Hino Con- tessa - Miss Magprijs; Montyon, Fair Steps. Marko. Sir Alfred - C'zardas- prijs: Hercules V. Hoss Westlandia. Gold Westlandia, Fred Signal - Flamencoprijs: Hélène Hanover, Ero- nica W. Dorus van Rood en Noot, Eduard H - Amatricekampioenschap II: Hideaway, Ina van Hovi, Granit Hollandia, Full House - Rocky Mountainprys: Pixicata, Sarika, Pa dre Bramo, Eggerik - Rumbaprijs: Gay. Henriette Signal. Ireland, Ethel Volann - Calypsoprijs: Jonker Jan Jacob R. Ineke R. Iwan Mac H Eerste dag van Districts- tennisstrijd op De Munnik totaal verregend LEIDEN De inzet van de toch al nooit zo geweldig bezette districts kampioenschappen van Leiden ver regende totaal. Gistermiddag zou om een uur de eerste bal in dit toernooi worden geslagen, maar toen stonden de plassen al op vrywel alle banen van het tennispark aan de Haarlem- merweg, waar „Unicum" zyn domein j heeft en waar traditioneel de stryd om de bezetting van de eerste plaats 1 op de B- en C-ranglyst van het dis- i trlct plaatsvindt. j In vergelyking met de voorgaande jaren moet de deelname, vooral dan van de heren, zowel in B als in C toch sterker worden geacht. Op het wedstrydschema van de B-afdeling I pryken als geplaatste spelers achter eenvolgens Hans Keizer, Dick Bou- j man. Rob Koggink en Jaap Tem- tninck. In de C-afdeling struikelen we over de kanshebbers. Geplaatst I zijn, eveneens in volgorde. Rob Kei- zer, Beckwith, Visbeen. H. Verdegaal, Ton Creighton. Broxterman, P. Theu- nissen en C. Nuis. By de dames is de belangstelling duidelyk minder dan by de heren. Geplaatst zyn de no. 1 en 2 van het eerste team van Roomburg. Milou Penseel en Karina Kerssemakers. In de C-afdeling moeten achtereenvol gens Carla Fok. Josine Teeuw. Karin Braakman en Marleen van der Myn in staat worden geacht om de ove- l rige deelneemsters terug te wyzen en elkaar de hoogste eer van het dis- trict te betwisten. Dick Bouman en Jaap Temminck zullen in de finale j van het herendubbelspel B de Noord- j wykse combinatie Rob Koggink/Ro- nald Blommendaal ontmoeten. Dat brengt stellig het nodige vuurwerk. In het gemengd dubbelspel zyn ge- plaatst Joke Bosch Blommendaal, i Kees en Annelies Koole. mevr. Huur man Urlus en Mirjam Mulder/Wim Smith. BOLZANO (ANP) Het belang rijke treffen tussen de Nederlandse en Russische damploegen in de vijf de ronde gespeeld in het Europees kampioenschap voor landenploegen In Bolzano is voor Nederland teleur stellend verlopen. Dankzij een zege van Anatoly Gantwarg tegen Pieter Bergsma wonnen de Russen met 2- 4. Een uitslag waarmee Nederland zeker niet ontevreden mag zijn. want ook Harm Wiersma is tegen Koeper- man dichtbij de nederlaag geweest Met uiterste inspanning bereikte hij na vijf uur spelen remise Toen Ton Sijbrands na vijf kwartier spelen in een 13-13 positie remise met An- dreiko was overeengekomen, had Bergsma een voorpost in het vijan delijke centrum en hij trad Beer aanvallend op. Gantwarg behandel de dit spelgedeelte echter uiterst be kwaam en voor Bergsma doemden er moeilijkheden op. In een poging om de stand een wat overzichtelij ker aanzien te geven werd hij door de Rus verrast met de dreiging tot doorbraak en de Fries kon deze al leen nog keren door groot positiena deel te aanvaarden, wat al spoedig verlies betekende. Koeperman had tegen Wierama in een 8 om 8-stand' duidelijk voor» deel behaald, maar kon geen win nend eindspel bereiken. Door deze uitslag hebben de Russen een zeer reële kans om de titel die zij reeds in 1967 en 1969 wonnen, in bezit te I houden. j De middagronde bracht een snel I succes voor de Russen. Binnen twee uur was Andreiko met Verpoest re- 1 mise overeengekomen en wonnen Gantwarg door 'n geforceerde com- j binatie en Koeperman. die reeds twee stukken voorstond door een slagzet. Voor de Nederlanders ver- liep het wat moeizamer, al had SiJ- brands ..good old" Gulgnard spoe- I dig een nederlaag bezorgd. Maar 't duurde niet lang of Augagneur wierp Bergsma de winst in de schoot door een totaal verkeerde voortzet ting. Wiersma tenslotte won van Gedance. J De stand luidt: 1. Rusland 8 pnt '21 bordpunten), 2. Nederland 6 pnt I (19), 3. België 3 pnt (10).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15