agent t n schaakmat MISS PEACH r AWE ttfP/f [rnJaagrse agenda DAG 14 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD doen is 'i B: Leidse bioscopen ..8IIA: ..Groupe glrl". 18 Jr. Dag. 9.15 uur. Zond. 2.00, 4.15, 7.00 r. Vrij. en zat. nachtvoorst, ir: „Le dlabollques", 18 Jr. door de vuurlinie", ag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zond. ook R: "Catch-22", 18 jr. 2.30, 7, ld. ook 4.45. "Butch Cassidy and the Sun- 14 jr. Dag. 2.30, 7. 9.15. 4.30. Vrij. en zat. nacht- .30 uur: "Liane, de witte sla- ]r- "Juf geeft sexuele bijles- jr. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zond. ION: "Hoe vertel ik het mijn 18 Ir. Dag 2.30, 7, 9.15 uur. 15, 4.30, 7, 9.15 uur. 'entoonstellingen ag: Aquarellen en pentekenin- p. D Stikkelorum, dagelijks zondags) van 9 tot 5.30 uur, p jaa. Heuff. Wassenaar: expo rt Schroder, maandags t/m. i van 1017 uur (bovendien Dsdagavonden van 810 uur) ieek Houtkwartiertekenin- juaches van Hannie Terpstra juni). t heek Zuid-West: schilderijen ches van Pieter Hermanides Juni). 'enfeenhal Hedendaagse Belgische |0 ieve vormgeving, tot 18 Juni. arc [Je bij de Pomp (Warmond) rvan werk van bewoners zee- Katwijk, tot 26 Juni, ma. an 7 uur tot 10 uur nam i (Pieterskerkkoorsteeg) Ex- maches (The Beatles) van Brussel (t/m 23 Juni), van der Vlist (Botermarkt arstentoonstelling dinsdag terdag 9 uur voorm.-6 uur ju. 14 luni) iark Lelden. Werkdagen van :>rm.-5 uur nam., zaterdag, feestdagen 1-5 uur nam september) tenhal: Dag. 10-4 uur. zondag useum van Oudheden (Ra- Werkd. 10 uur voorm tot Zond 1-5 uur nam useum voor Volkenkunde aatl): Dag 10-5 uur Zondag enoam sgermuseum: Geopend maan- en met vrijdag 9 uur voorm m. zond- en feestdaeen 1 -5 u useum voor de geschiedenis 9|Brwetenschappen Dag 10-4 u Walenkamp (Nleuwsteeg 4 Grafiek dl za. 1-6 uur nam anno 1866 ma- za. 10 uur mula Naturae (Pieterskerk- Expositie Hannie Tramper üdo Bredow (tekeningen, fotografie) en Jan van der eningen. grafiek) dag. 7.30 am., zat en zondag 35 uur 13 juni) re Bibliotheek (Wassenaar! van Fanny Mazure en kera- Anne Westgeest (t/m 18 Ju- ikuren ziekenhuizen ssenhuis: Dag. le kl. 11 12 19—20 uur 2e kl. en 3e en 19—20 uur, klnder- ^3.15—14 en 18.30—19.15 uur. hzlekenhuls: Dag 1415 en ïr kraamafdeling 15-16 0 uur; kinderafdeling 16-15 30 u behalve dinsdags rdags dan van 18—18.30 uur ilasse Dag 11.30—12 u. 14 5-19 30 uur t lsch Ziekenhuis Klasse 1 en 110.30—11 30. 14.30—16 en 19 klasse 3 dag behalve dlns- '9-19.45 din van 13—14 u, 14.30—15.30 u. ndergeneeskunde (zaal 22, 23 ders dag 10.30—11.30.14.30— '3.15—19 uur overige bezoe- vrlj. 18.15—19 uur. 14.3016.30 uur (zaal 50) maandag tot vrij 18.15 en zon 14.30—15.30 uur ibljzaal) alleen voor ouders. I 10.30 uur kinderzaal keel-, orheelkunde dag behalve 815—19 uur. dinsdag 1314 lïen zon tevens 14.30—15.30 oiogie en voor zwangeren: - "in van 15—20 uur Voor gelden in verband met (stljden van de baby's de 10—11.30. 15— [[bezoekuren er geen bezoek. Prae- Ifdellng (alleen v. ouders) ma eD vrtjd. van 18.30—18.45 pzo van 1515.15 uur. d s„ Maanburgers f Sveelste Hamburger-va- "leaal voor jongelui gezonde eetlust. Snijd ^stukje-tartaar horizon tweeën Beleg de ene 'et zeei dunne plakjes en stuif daar wat ker- |estrijk de andere helft zijde met een heel dun tomatenketchup. Leg de elften op elkaar, druk ze samen en bestrooi ze met de tartaar nog niet ge- fas. tiaic dtze tartaartjes tiut aan elke kant in een met heel weinig bo- te op een sneetje ge- brood en leg er ook een brood bovenop. lij er Jonge klaas over en zet Hamhui ge" bovenin een Warmde, ïete ovn iof d' ovenguU) tot de kaas is. Onmiddellijk op- WINA BOrtN. Or>s dagelijks vervolgverhaal 111 I 1 1 t 1$ B door ellery queen en haar pupillen De ruwstenen open haard in de woonkamer was bijna hoog genoeg voor Hinch om er in te lopen en er hingen olieverf schilderijen aan de muren. Hinch had er echter maar weinig waardering voor. Ze zien er uit alsof ze duizend jaar geleden zijn gemaakt door een paar gekken, zei hij en kijk hoe bruin ze zijn gewor den en vol barsten zitten. Er stond zelfs een grootbeeld kleurentelevisie toestel, ingebouwd in een kast van blank hout, dat Goldie ogenblikkelijk aanzette, maar waarop Furia zei: „Ben Je bedonderd, we moeten ho ren wat er hier gaande is", en hij schakelde de televisie uit en zette de radio aan, een groot transistortoestel, dat op de schoorsteenmantel stond. Hij stemde af op het radiostation van Tonekeneke Falls. Er speelde 'n rock combo. Hij liet het toestel aan staan en ging op onderzoek uit. De keuken, eveneens in boeren- stijl, verleidde hem tot een ronde dansje. Het was allemaal hout en baksteen, glimmende koperen pan nen stonden in een lange rij op een plank, steelpannen hingen aan handgesmede ijzeren haken, die aan de balken hingen. Het zag er uit als 'n kleurenfoto in „Gerieflijk Wonen' of een dergelijk tijdschrift. „Wat zou m'n oude moeder hier haar ogen hebben uitgekeken! Waar in zij moest koken, kon je zelfs een hond nog niet aandoen. Als ze dan al iets te koken had". De ijskast was leeg. maar de geweldige grote diep vriezer zat vol met biefstukken, vlees om te roosteren en andere heerlijke dingen. De schouw was imponerend groot. In de achterzijde zat een zwarte, ijzeren deur van de, wat Goldie noemde, Hollandse oven, die groot genoeg was om er een heel lam in te stoppen en in het midden hing een zwarte ijzeren pot aan een zwarte ijzeren ketting te wiebelen. „Man, die pot is groter dan de was- teil van m'n oude moeder", zei Furia bijna lachend. „Je weet 't wel uit te zoeken. Goldie!" Hij voelde zich in zó'n goede stem ming, dat toen Hinch een kamer vond. langs de wanden van de grond tot het plafond propvol boeken staande en met in 'n hoek 'n blank West-Duitsland soepel naar 2-0 zege op Albanië KARLSRUHE - ANP» Het West- duitse voetbalelftal heeft zaterdag middag in Karlsruhe aan twintig mi nuten voldoende gehad om zijn lei dende positie in groep acht van het toernooi om het Europees kampioen schap met succes te verdedigen. De Westduitsers versloegen voor 46.000 toeschouwers Albanië met 2—0. Al leen tussen de 25e en 45e minuut was het spel het aanzien ten volle waard. West-Duitsland had in de 17e mi nuut uit een directe vrije trap van Netzer de leiding genomen. Enkele seconden voor de rust zorgde Jür- gen Grabowski voor de tweede tref fer. In de tweede helft spande Duits land zich niet al te zeer meer in.. De stand in groep acht is nu: 1. W.-Duitsland 4 3 1 0 7 7—1 2. Polen 2 1 1 0 3 4—1 3. Turkije 3 1113 3—5 4. Albanië 5 0 14 1 29 Roelofs kampioen libre-klein in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING (ANP> J. Roelofs uit Deest heeft gisteren het nationale biljartkampioenschap libre- klein in de hoofdklasse behaald, waarom in e.en driedaags toernooi in het cultureel centrum in Nieuwe We tering is gespeeld. Roelofs dankte zijn kampioenschap vooral aan de overwinning, welke Dallinga in zijn laatste partij boekte tegen de na de eerste twee dagen favoriete Assen- delver Westra, die met het veruit hoogste algemeen gemiddelde het toernooi afsloot ((14.25). maar door deze verliespartij op Roelofs twee punten achter raakte. De eindstand luidt: 1. en kampioen J. Roelofs (Deest) 10 (m.p.) 93 hgst serie) 11.70 (ag.); 2. L. Dallinga (Sluiskil) 9 123 11.84; 3. E. Westra Assendelft) 8 98 14.25; 4. A. Nieuwenhuis (Hengelo/O) 8 102 11.59; 5. J. Dikker (Groningen) 6 80 10.17; 6. J. Lemmens (Schim- mert) 5 246 13.01; 7. W. Jansen (Val- kenswaard) 5 67 9.97; 8. J. Teunissen (Dordrecht) 5 100 9.93. Voetbal Het junioren-am?- teurelftal van Feijenoord heeft gis teren op het KNVB-sportcentrum in Zeist het Nederlands kampioenschap in deze categorie behaald. De twee de plaats was voor Ajax. dat in een van de eerste wedstrijden met 13 van Feijenoord verloor. houten bar, goed gevuld met dure flessen, en zich een waterglas vol Black Label whisky inschonk, Fu ria hem zijn gang liet gaan. „Neem het er maar eens goed van. Hinch. Lach eens". En toen moest hij laten zien. hoe flink hij wel was. Hij zei: ..Waarom ligt dat kind zo te brullen? Ik zal haar iets geven om te brullen" Hij deed de deur van de dienstbodekamer van het slot en gaf het kind een mep. niet al te erg. hij hield zich in, hij had tenslotte niets tegen kinderen, maar ze ging alleen maar harder huilen. „Wat is er met dat kleine nest aan de hand?", zei Furia vol afkeer. „Je zou zo denken dat ze wel gewend zou zijn aan een pak slaag, daar haar vader een sme- I ris is. Geef haar een borrel. Goldie en laat haar d'r mond houden" Goldie liet .Barbara een paar slok- ken gin drinken en na een poosje hield ze oo met huilen en viel op bed in slaap, met haar mond open en snurkend als e°n kleine dronkelap. Furia voelde zich opgelucht en toen hü de deur afsloot glimlachte hij weer. Hij schopte z'n schoenen uit en ging op de bank in de woonkamer, die bekleed was met koeiehuiden, liggen als was hij een kleine vorst. „Ik denk dat ik mij vanavond maar trakteer op een paar sappige bief stukjes. Goldie". zei Furia. „Kun je ze klaarmaken op dat ding in de keuken, zoals die rijke lui doen?" „Ik zou niet weten waarom niet", zei Goldie. ..Maar ik kan ze niet roosteren, ik zie geen houtskool." „Wat maakt d^t nou uit? Rood van binnen. Goldie. kan dat goed met zo'n open vuur?" ,,'t Zal wel lukken," zei Goldie. die er op uit was het hem de eerst komende dagen naar de zin te ma ken. „Als stinkvoet me een zootje aanmaakhoutjes en blokken brengt. Ik heb achter het huis een schuur tje gezien, dat er vol mee ligt." Hinch had inmiddels zijn vijfde glas op en het dwars door de spie gel achter de bar gesmeten. „Dat had ie niet moeten doen." zei Furia. „Niet in zo'n sjiek huis als dit! Hinch!" „Ik heb het gehoord, zei Hinch. de bibliotheek uitlopend. Zijn gezicht was bleek en zijn neus was rood, z'n ogen puilden uit. Hij was nijdig. „Ik ga voor haar geen hout sjouwen. Ik ben haar nikker niet." „Dat bewijst hoe stom Je bent." zei Goldie. „Je moet neger zeggen of zwarte." „Nikker, nikker, nikker." zei Hinch „Ik haal voor niemand hout, vooral j niet voor haar". „En voor mij?" j vroeg Furia. „Ik voel me niet zo lekker." zei Hinch en ging plotse- ling op de grond zitten. „Je bent niet gewend aan de drank van rijke mensen." zei Furia j verontwaardigd. „Het was m'n fout j jou je gang te laten gaan. Ach, ver- domme, Goldie, ik zal 't hout zelf wel halen," en tot haar verbazing I sprong hij op van de bank en liep op zijn kousen-voeten naar buiten. Zij had hem bijna nageroepen dat de grond buiten vies was. maar hield 't op 't laatste moment in. Je wist I 't nooit bij Fure en de dingen gin- j gen nu te goed. Ze hoorde de ach- terdeur open gaan en merkte dat zij niet gesloten werd. wordt vervolgd PANDA EN DE MEESTER-BANGER1K 9—111. De zwerver ging overeind zitten en keek boos naar de krant die hem uit zijn slaapje had gewekt. ..Wel foei", sprak hij. „Hoe kan een oververmoeid gestudeerde ooit rusten, als het stadsvuil onbelemmerd rond waait? Ik over weeg om een klcht in te dienen bij de Gemeentelijke Autori tei Maar toen viel zijn oog op de voorpaginaen hij zweeg verrast. „Eén miljoen voor flink iemand", las hij. „Wel, wel. En wie ontwaar ik op die foto? Als dat het kleine makkertje Panda niet is daar naast die schichtige jongeling! Waar heeft mijn vriend je het neusje nu toch weer ingestoken?" Op dat moment hoorde hij een stem die hem bekend voor kwam, en hij keek getroffen om naar de twee wandelaars die juist gepas seerd waren. .Het valt niet mee om iets dappers te doen", zei Panda :want die was één van hem. Maar het is nog moeilijker om te be denken wat voor dappers dat kan zijn. Ik wilde maaier dat ik iets kon verzinnen DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMET JE FOK 2068. „Het was in mijn jonge zeemansjaren, dat ik als eerste en enige ter wereld de top van die berg te zien heb gekregen", zei Bram en zijn vrienden schoven behaaglijk bij, want zij hielden van die verhalen uit Brams rijke zeemansleven. „Ik voer toen op de driemaster Boralinda III". zei Bram „en ik zat als jongmaatje in het kraaienest om uit te kijkenHet was verschrikkelijk slecht weer en bovenin dat kraaienest was het nau welijks uit te houden". „Maar mocht je dan niet naar beneden?" vroeg Karo. „Nee. natuurlijk niet. want bij slecht weer moet er juist het meeste uitgekeken worden", zei Bram en daar was weinig tegenin te brengen. „Maar ik had het wel benauwd, dat kan ik je verze keren. De wind huilde, de donder rolde en de bliksemeh „Bliksemde"hielp Karo. „Precies. En jullie hebben ivel eens op elektriciteitshuisjes ge zien, dat de bliksem een trapvbrm heeft. Deze had het ook en dat was mijn geluk ik hoop dat ik nog op tod ben! ARM AN EN ILVA en de bromoti'e rfQ*n<; JAN LUBBERS MISSCHIEN TEGEN RONDON AMSTERDAM (ANP) Er be staat een gerede kans dat de Ne derlandse bokser Jan Lubbers op 15 juli een titelgevecht zal leveren tegen de wereldkampioen in de half- zwaargewichtklasse Vicente Rondor Lubbers heeft deze aanbieding ge kregen via de matchmaker Rühling in Zandvoort. maar behoeft nog de toestemming van de Nederlandse Boksbond voor dit gevecht, dat even tueel in Caracas of Porto Rico zal plaatsvinden. Drysdale klopt Okker in Bristol BRISTOL (ANP) Na een perio de van dagenlang afwachten heeft Tom Okker gisteren in de kwart finales van het achtste toernooi om het prof-wereldkampioenschap in Bristol met het kleinst mogelijke ver schil verloren van de Zuidafrikaan Cliff Drysdale: 67, 7—6, 67. Sinds Okker dinsdag als eerste speler de derde ronde bereikte is in Bristol tot aan zaterdag precies veertien mi nuten getennist. Het slechte weer maakte een langer verblijf op de ba nen onmogelijk. Zaterdag bereikten naast Okker ook Laver. Ashe, Rose- wall, Riessen, Drysdale. Emerson en Maud de laatste acht. Gisteren ver sloeg Laver de Amerikaan Riessen, won Drysdale van Okker. Ashe van Rosewall en Maud van Emerson. De Amerikaan Stan Smith en de Australische Kerry Melville hebben zaterdag in Beckenham de titels in het heren- en dames-enkelspel van de Open kampioenschappen van Kent gewonnen. Stan Smith versloeg in de finale de Indiër Premjit Lall met 7—9, 6—4, 6—2. De uitslagen van de wedstrijden uit de halve finales van het toernooi om de Davis-Cup «Europese zone) zijn: Spanje-Frankrijk 41. Tsjecho Slowakije—Rusland 41, Roemenië— Zuid-Slavië 20 «afgebroken), West- Duitsland—Hongarije 41. AEK GRIEKS KAMPIOEN ATHENE (ANP) Het Atheense AEK heeft gisteren het Griekse voet balkampioenschap behaald door een overwinning met 6-0 op stadgenoot Proodeftiki en daarmee het recht verworven het volgende seizoen deel te nemen aan het Europese beker toernooi voor landskampioenenen als opvolger van Panathinaikos. Welis waar moet AEK nog twee wedstrijden spelen tegen Panathinaikos en Panionios maar de eerste plaats in de competitie kan hierdoor niet meer in gevaar komen. WOENSDAG DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nat. ballet. Congresgebouw, 20.16 uur: "Halr", Ned. versie.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17