STRAAT OPGEBROKEN Leg landschapspark aan en niet de Leidse Baan agenda Banketcentrale in Katwijk met pistoolschot geopend Bewoners van twee straten zijn auto's voor hun deur zat In de V oorschotense AVD 750 wandelaars Meeste titels in Leiclse clubhuizen- strijd voor Honk Ophalen grof vuil LEIDSCH DAGBLAD Zondag LEIDEN De bewoners van een deel van de Derde Gortestraat en de Derde Haverstraat in de oude wijk tussen Plantsoen en Levendaal zijn het zat, dat de straat zonder trottoir vóór hun woning wordt gebruikt als par keerplaats, Ze hebben gisteravond de bestrating opgebroken en met twee stapels stenen een deel van de straat afgesloten. Deze hele wijk. waar de jeugd geen enkele speelruimte heeft, wordt ge bruikt voor het parkeren van auto's vooral op zaterdag wanneer een over dekte "markt" op het Levendaal veel consumenten trekt. De bewoners hebben daartegen ge ageerd bij het gemeentebestuur. Als eerste maatregel is aangekondigd het afsluiten van een deel van de Vierde Binnenvestgracht, die speelstraat gaat worden. Door de procedure van ter-inzage-legging e.d. is aan dit be sluit nog geen uitvoering gegeven. Voorts stelt de afdeling verkeer in samenwerking met het maatschappe lijk contactorgaan een onderzoek in naar maatregelen, die getroffen kun nen worden om deze oude wijk leef baar te maken. Het duurt de bewoners van de twee straten kennelijk allemaal te lang. De eerder gedane toezegging. dat bewoners zelf de straat zouden l beeld geeft. Vandaag hebben deze be- opbreken. is gisteravond gestand ge- woners in elk geval geen auto's voor daan, waarvan de foto (Holvast) een de deur. LEIDEN Oud-wethouder Piena van Leiden speciaal ervoor teruggekeerd uit Friesland) heeft gistermiddag de eerste paal ge slagen voor het door de stichting "Eigen Woning" te realiseren bouwproject van 35 eengezinswo ningen in het zuidwestelijk deel van het Morskwartier. De wonin gen, gelegen aan de Aquamarijn straat en de Smaragdlaan, zullen vermoedelijk eind mei 1972 wor den opgeleverd. De dag van giste ren was vooral verheugend voor de secretaris van de stichting, de heer B. Haneveld, die zeer veel tijd, moeite en werk heeft besteed aan het van de grond krijgen van het project. Oud-wethouder Pie na noemde hem in z'n toespraak je na afloop "een enthousiaste ling en een idealist". Op de foto Holvastrechts de heren Piena en Haneveld. Zijlsingel 2 Leiden Evangeliecentrum spr. evang. C. van Delft, 10 uur voorm. Rijnlands Lyceum Oegstgeest Gem. voor oorspr. christendom spr. Evang. I N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Leiden Kerk van Je zus Christus van de heiligen der laat ste dagen 11.30 uur voorm. I Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwet voor kamerbewoners en alleenstaanden 9—12 uur nam. LEIDEN Tot zaterdag morgen 10 uur raadplege men de eigen huis- arts; daarna tot zondagnacht 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. I LEIDERDORP Dokter Hennik. j Mauritssingel 166. Leiderdorp, tel. 133686 en wijkverpleging zuster Zui- dema, Ridderhof 1, tel. 34293. OEGSTGEEST Dokter Hugen- holz. Wilhelminapark 2, tel. 51390 of 50605. VOORSCHOTEN Dokter Van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3690. Wijiverpleging gezondheidscentrum, Willem Warnaarlaan 21, Sassenheim. WARMOND Dokter Bots, Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel. 02522 11393 en wijkverpleegster Slager Willen Warnaarlaan 21 Sassenheim, tel. 02522—11495. WASSENAAR Dokter ten Cate. j Burchtlaan 9, tel. 3027 en dokter De Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheekdienst. I LEIDEN LEIDERDORP OEGST- I GEEST VOORSCHOTEN Apo- I theek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502. Oegstgeestse apotheek Wilhelminapark 8, tel. 53274, Apo- j theek Voorschoten Leidseweg 66, tel. 01717—2525. j Apotheek: Avond en zaterdag- dienst (tot 13.00 u.): Wassenaarse Apotheek, Schouw weg 32, tel. 2402. I Nacht -en zondagdienst: Apotheek Nauta, Javastraat 49, Den Haag. Door Leids kamerlid mevrouw Gardeniers Jubileum Leidenaar Boshuizen VOORSCHOTEN De Avondvier daagse in Voorschoten georganiseerd door SVLV is een dubbel feest gewor den. Het record aantal deelnemers van 750 zorgde voor een groots ge beuren en daarnaast was de uitrei king van de bijzondere medaille ter gelegenheid van de 25ste deelname aan de avondvierdaagse aan Leide naar G. Boshuizen. De wandelaars werden op het laat ste gedeelte van de tocht opgewacht door de harmonievereniging Lauren- tius. Ouders en bekenden gaven alle wandelaars een bos bloemen en deze bloemen zorgden met de muziek voor een bijzonder feestelijk besluit, dat kwam in het Cultureel Centrum. De medailles werden uitgereikt, 395 kruisjes aan lopers voor de eerste maal de overigen kregen de bekende nummertjes ter bevestiging op het vierdaagse kruis. De Zuid-Hollandse Wandelbond was vertegenwoordigd door de ere voorzitter Denekamp. voorzitter Schimmel en mevrouw Plug. De heer Denekamp spelde de heer Boshuizen het bijzondere kruis op ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum, prees de organisatie van de Voorschotense wandelsportvereniging SVLV en sprak de wens uit dat volgend jaar ook de gemeentelijke overheid belangstelling I zou willen tonen door de aanwezig heid bij de slotavond. De heer Boshuizen, hoofd afdeling j bestratingen van de gemeente Leiden, J vond zijn prestatie niet zo belangrijk. Belangrijk is de organiserende ver eniging. Vele jaren telde de Voor schotense avondvierdaagse een deel name van ongeveer honderd, vorig jaar waren het een paar honderd wandelaars en dit jaar worden 745 wandelaars geteld. HAZERSWOUDE De Werkgroep Hazerswoude, een uit Jongeren be staand gezelschap, dat zich onlangs al inzette bij het in het dorp gehou den Angolaweekeinde, gaat zondag de straat op. om een huis-aan-huis-col- lecte te houden ten behoeve van de vluchtelingen uit O.-Pakistan. Bur gemeester J. ten Heuvelhof heeft spontaan goedkeuring verleend voor het door de Werkgroep genomen ini tiatief. KATWIJK Met een pistoolschot waarop acht banketbakkersleerlin gen van de Bisschoppelijke Nijver heidsschool uit Voorhout met in de hand een zilveren plateau met al lerlei soorten koekjes door een gor dijn van zilverpapier tevoorschijn kwamen, heeft mevrouw M. H. M. P. Gardeniers uit Leiden, lid van de Tweede Kamer voor de KVP en lid van de commissie middenstandsza ken van deze kamer, het nieuwe pand van de Banketcentrale Van den Oord NV op de hoek van de Ambachtsweg en de Lageweg op het industrieterrein ,,'t Heen" offi cieel geopend. Daarvoor had de heer H. J. A. M. Vrouwenvelder, fractievoorzitter van de KVP in de Provinciale Sta ten en hoofd van de afdeling comp tabiliteit van het ministerie van Economische Zaken, een openings toespraak gehouden. waarin hij wees op de moeilijkheden, die het kleinbedrijf in Nederland momen- teel doormaakt. Alles komt in die j bedrijven neer op het hoofd van één man. terwijl middelgrote en grote bedrijven beschikken kunnen over allerlei experts. De heer Van den Oord, zei het sta tenlid Vrouwenvelder. heeft echter in de afgelopen twintig Jaar bewe zen. dat er met inzet van de gehele persoonlijkheid ook voor het klein bedrijf in Nederland nog mogelijk heden zijn. Hij gaf de heer Cor van den Oord het advies niet meer zo als tot nu toe zeventig tot tachtig I uur voor het bedrijf te werken, j maar deze tijd wat terug te bren gen en dan te verdelen tussen zaak en gezin. De kwaliteit van uw in- j breng, besloot hij, moet toch vol- doende zijn om dit bedrijf verder te leiden en groot te maken. I Na de opening door mevrouw Gar- deniers sprak namens het gehele personeel bedrijfsleider J. C. Wij- mer, die de heer Van den Oord fe liciteerde met de opening van het nieuwe pand en hem verder veel succes toewenste. Op onze medewer king kunt u rekenen, zei de heer Wij- mer. die namens allen aan mevrouw Van den Oord een fraai boeket en aan de heer Van den Oord een ge schilderd raam aanbood voor de di rectiekamer voorstellende de ingre diënten waarmede koek en banket worden gemaakt de korenaren de fabriek en produkten. die door het bedrijf op de markt werden gebracht. 'k Ben een persoon van weinig woorden, die meer houdt van daden, zei de heer Van den Oord in zijn dankwoord. Daarom zal ik het kort maken. Ik dank allen, die aan de bouw en inrichting van dit pand heb ben medegewerkt en eveneens allen, die luister hebben bijgezet aan de opening. Alles kan, doch alleen met z'n allen. Na nog een kort woord door ad junct-directeur H. L. v.d. Eisen, die de leiding had van deze voortreffe lijk voorbereide opening, volgde een zeer drukbezochte en door Kees Ver- plancke uitstekende verzorgde recep tie, tijdens welke de heer en mevrouw Van den Oord vele handen mochten schudden. Loco-burgemeester C. van der Plas vertegenwoordigde het ge meentebestuur. LEIDEN De Leidse clubhuizen hebben ook dit jaar een voetbaltoer nooi georganiseerd, zij 't op een an dere wijze dan gebruikelijk was. Werd anders het hele programma in een paar dagen afgewerkt, omdat men via de Sportstichting de beschik king had gekregen over echte voet balvelden, nu werd er bij gebrek aan echte velden op geïmproviseerde voetbalvelden gespeeld. Bovendien werd de stad verdeeld: Zuid-West, binnenstad en Noord. Hier moest men eerst uitmaken wie kampioen werd. Als kampioenen kwamen uit de bus: in de binnenstad 't Volkshuis en de Sperwers, in Zoid-West de Tamboerijn «3 x> en de Klinker en in Noord het Honk in alle vier de leeftijdsgroepen. Leiden-Noord heeft deze wedstrijden mogen spelen op de terreinen van de BNS in Voor hout. De finales vonden plaats in het jeugddorp Leiden-Zuid-West. In de groep van 6 t/m 8 jarigen werd de strijd uitgevochten tussen het Honk en de Tamboerijn, waarbij het Honk zich kampioen werd door strafschop pen. Bij de 9 t/m 11 Jarigen werd de Tamboerijn eerste en het het Honk tweede. Bij de 12 t/m 14 Jarigen werd de einduitslag: 1. Het Honk longeslagen), 2. De Klinker en 3. De Sperwer. De strijd van de 15-Jarigen ging tussen het Volkshuis en het Honk. Het Volkshuis werd eerste door een beter doelgemiddelde. MAANDAG: Havenplein, Haarlemmerstraat, (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizend- draadsteeg, van der Werfstraat, Bou- welouwensteeg, Meermanshof, Dru- ckerstraat. Maredorpsdwarsstraat. Grevenstraat, Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg Koddesteeg, Claresteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare) Lange Zandstraat. Volmolengracht Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emma- straat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (var Turf markt tot Mare), Stille Run, Apothe- kersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt. Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aag tenstraat, Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug)Pokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare). Lange Mare Vrouwenkerkhof Jrou- wenkerkkoorsteeg, Dolhuisst., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastaraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat Spuker- boorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvest- gracnt, Reineveststeeg, Langegracht Vredehof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hendrikstraat. DINSDAG Zoeterwoudsesingel (van Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Siegenbeekstraat, Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk straat, Cobetstraat, de Ridderstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronestelnkade, P J. Blokstraat. Fruinlaan. de Gijse- laarstraat. Kernstraat Verdamstraat. Korevaarstraat. Plantsoen. 4e Bin nen vestgracht. Runstraat, Kraaier- straat. Havenstraat 2e ©n 3e, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, Ca- thrijnenstraat, Barbarasteeg, St Jorissteeg, Koenesteeg Nieuwe Brugsteeg. Wielmakersteeg, Hoge- woerd. Watersteeg, Plantage Utrechtse Veer. Veerstraat. MINI-nieu uit IMAXI-Lei De firma L. wijnen, likeuren, gedisti] ren en limonades heef drijf met een passend ver haar fabriek aangeko Rijn 90 (op foto). In 15 bierbrouwerij Douveren e de volgende eeuwen wa o.a. eigendom van de wijufoEï Groot, Kolnaer, Erbervelt, riaan. Modderman, Van der Burch. Tot het deze eeuw oefende wijnkq Vrei waal zijn bedrijf erin uit, 26 Juni gaat het bedrijf in werking. Maandagav bou gesprekscentrum van het uim Sentrum een bijeenkomst ken van het onderwijs. G. goud, medewerker aan school, leidt het ond'erwer] nee wijsproblematiek en de vri tri in. Voor het examen b nar j onderwijs lichamelijke oef geslaagd de Leidenaars J, en R. C. de Groot. In I zijn de raadscommiss ;r 1 hij DONDERDAG Oude Herengracht, Ververstraat Zijlstraat, Oost Havenstraat Dwars Havenstraat. West Havenstraat Verversplein, Haven. Havenkade Kalvermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht. Zuidsingel. Heren gracht (beide zijden). Korte en Lange Langesti at, Nieuwe Waard- straat, Oosterkerkstraat, Waard- kerkplein. Waardkerksteeg. Waard- gracht Oranjegracht. Kaarsema- kersstraat, Looyerstraat, Wever straat, Vestestraat. Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketel- boetersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg Gangetje, Botermarkt. Vismarkt. Stadhuispl., Koornbrugsteeg. Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg. Mandemakej-steeg. Vrouwensteeg (geheel), Boom- markt. Aalmarkt. Nieuwe Rijn (ge heel). den Burcht. Burchtsteeg. Nieuwstraat, Hartesteeg, Be- j schuitsteeg, Moriaansteeg, Hoog- j landsekerkgracht, Koppenhinksteeg Hooglandsekerkkoorsteeg. Middel- j weg. Oude Rijn (beide zijden), Hoog- j straat. Kaasmarkt, Hooigracht. St. Pancrassteeg. van Driessenstraat, Middelstegracht. VRIJDAG Kort Rapenburg. Kabeljauwsteeg, Rapenburg. Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht. Molensteeg, Boisotkade. Kampersteeg. Conoiën- tiestraat. Vliet. Doezastraat, St. Ja- cobshof. St. Jacobsgracht. J. van Houtkade, Hoefstraat. Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Hout straat, Gerecht, Lokhorststraat, Zon neveldstraat. Pieterskerkkoorsteeg, Diefsteeg. Berkendaelstraat, Pieters kerkgracht, Pieterskerkstraat, Pie terskerkhof, Papengracht. ringen openbaar. Die van missie openbare werken gaat niet door. Op 17 juni commissie straf ver or deni^mf bijeen. Op 22 juni commissie Leidse s Een man met een gitaar to) tenslotte om het wej te luiden. Hij is het pop fenomeen Bodo, die dit in café-chantant Scarabee kke Bodo is een in DuitslaiL^ ren Amerikaan. Hij st3.r j muzikale carrière als jazz via de skiffle kwam hij zanger bij verschillende A Steun aan werkgroep milieubeheer 'z&ró schryaen Ik bedel om geld Ik bedel openlijk en zonder schaamte om geld. Geld voor het Ned. Rode Kruis teneinde medicij nen te kopen voor miljoenen men sen die stervende zijn door de cho lera. Ik bedel en vraag u, Jong en oud rijk of arm, ongeacht uw le vensinstelling om geld. Geld voor stervende mensen. Ik bedel en vraag u zondagavond naar de speciale televikie-uitzending om 20.30 uur te kijken. Ik vraag aan al onze stadsgenoten: Kom zon dagavond naar de Stadsgehoorzaal tussen 19 en 22 uur en geef uw geld aan de verpleegsters van het. Rode Kruis. Wij willen uw geld ook komen halen. Bel ons tussen 19 en 22 uur. Telefoon 31704 en 26421. Ik bedel openlijk met een beroep op eén van Nederlands kostbaarste waarden: „Ons gevoel van mense lijkheid". I. Milikan. Leiden. LEIDEN Drs. G. Hupkes in Utrecht, vervoersdeskundige van het Centrum voor vervoersplannen, heeft een open brief gezonden aan provin ciale staten van Zuid-Holland en de gemeenteraden van Den Haag, Voor burg, Leidschendam, Leiden, Voor schoten. Oegstgeest, Runsburg, Val kenburg, Katwijk en Wassenaar over het nationaal landschapspark tussen Leiden en Den Haag. De inhoud van deze brief zal in de dinsdag in Leid- j schendam te houden openbare bij eenkomst over dit park en de Leidse i I Baan ter sprake komen. I Drs. Hupkes stelt zich achter de conclusie in de open brief van de werkgroep milieubeheer van de Leid- se universiteit over de Baan: nog niet aanleggen, eerst de alternatieven onderzoeken. De kent van de zaak is z.i., dat er op betrekkelijk korte termijn in de zogenaamde zuidvleu gel van de Randstad twee punten kritiek worden: de recreatie en het milieu. In beide zaken is een groeiende kloof aan het ontstaan tussen de behoeften en de mogelijk heden om daaraan tegemoet te ko men. Indien althans een aantal heer sende trends worden voortgezet. Om buiging daarvan lijkt hem dan ook j urgent. De realisering van een nationaal j landschapspark, dat het oude en het Jonge duinlandschap tussen Den Haag en Leiden omvat, „de laatste twee grote natuurgebieden in het westelijk deel van Zuid-Holland" volgens de werkgroep milieubeheer, lijkt drs. Hupkes dan ook van groot belang. Dit zou een concreet instru ment vormen ter bevordering van het welzijn in een toekomst, die zo veel meer vrije tijd zal kennen dan onze eigen tijd. Voor de Randstad kan hij zich eenvoudig geen betere stap naar een bewust milieubeheer denken dan het vanaf heden intact houden van beide bedoelde natuurlandschappen. Hij vertrouwt erop, dat latere generaties ons daar dankbaarder voor zullen zijn dan voor de voortgaande ver snippering van deze groene ruimte. Hoe een groeiend deel van de jeugd over dergelijke keuzeproblemen denkt, wordt immers steeds duide lijker. Over door de werkgroep milieube heer voorgestelde alternatieve ver voersoplossingen met name over de aanleg van railvervoersvoorzienin gen is zonder nader onderzoek naar de vervoersstromen en de trace ringen niet makkelijk een uitspraak te doen. Bij een dergelijke studie, al leen zinvol indien de uitvoering van de Leidse Baan voorshands niet wordt vastgesteld, zou overigens ook de in vloed van toekomstige telecommuni- catie-middelen moeten worden be trokken. gebarsten trommel, maar j door zo karakteristiek „sound" dat je hem in iedfu wel bijzonder moet vind zwierf door de gehele weri lang in Mexico en is nu il land voor platenopnamen. 1 waarbij hij zich op de gita leidt, zijn van hemzelf, Ra les, Bob Dylan en vele and I gospels brengt hij als een puttingsslag. Aardige bijzon tijdens een optreden raakte in vervoering dat hij zijn f koste gitaar in 2 stukken sp Goed weekeinde! Slotdrive L LEIDERDORP Uitslag onderlinge seizoenslotdrive Leiderdorpse bridgeclub: Groep Rood NZ: 1. mej. A. de Vrind 147 pnt., 2. 1 Leeuwen 137, 3. Hoogervor! der Vliet 122. Groep Rood OW: 1. n Gelder—P. de Vrind 130, SöhngenVan Altena 125, paar Wessels 121. Groep Grone nz; 1. Kan —Karstens Jr. 142, 2. echtpa 135, 3. KarstensLoof 126. Groep Groen OW: 1. me^ heer H. de Vrind 136, 2. I Schutte 133, 3/4 dames Zonneveld 121, mevr. Bos—1 121. Groep Zwart: 1. Van Kins 48, 2./3. echtpaar Tijssen senDe Winter 40.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2