Recreatie voor hele Leidse ebied Leiden heeft weer cinéclub Geslaagden op Warmond over Leidse voorwaarden i(pan grondverkoop in Zwanburg Kerken en Gehoorzaal LEIDSCH DAGBLAD 3IJDAG 11 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD (Van één onzer redacteuren) WARMOND Wethouder Groenendijk van Warmond •ent dat de Leidse raad onvoldoende is geïnformeerd de verkoop van 41 hectare aan Leiden toebehorende ond in de Zwanenburgerpolder, die Warmond graag wil jben om het woon- en recreatieplan Zwanburg te kun- uitvoeren. „We verdienen geen cent aan deze trans- jie. Voorzover er wat overblijft, gaat dat zitten in recrea- e voorzieningen waar straks ook Leiden van profi- fert", zei hij gisteravond tijdens een pijlsnel belegde bij komst in de Burcht (door de Groep Geïnteresseerde rmonders) naar aanleiding van de bedenkingen die het raadslid Van Aken afgelopen maandag in de raads- rgadering tegen de grondverkoop naar voren bracht. leiden moet niet langer voor irklaas spelen", zei Van Aken |die gelegenheid: „Leiden is een ie gemeente en moet niet tel- cadeautjes weggeven zoals met grondtransactie, waar War- 1 straks munt uit slaat door 14 tare te vergraven". Het raadslid de voor om de grond te verkopen Ier de voorwaarden dat Warmond deel van de af te graven grond Leiden af staat en de winst van sandwinning in een pot voor re- •voorzieningen stort, ethouder Groenendijk lichtte gis- toe. dat Warmond niets over- dt aan de zogenaamde "zwarte ld" waar Van Aken zich belust toonde. Deze bovengrond moet ien weggehaald om het onder - ende zand te kunnen winnen. ADVERTENTIE Kunst, met kaas est LEIDEN De Leidse Bond ito or Pollui besluit zijn eerste velbelovend begonnen) seizoen ngenavond met een optreden After Tea. Het Patronaatsge- 'uw in Oegstgeest is daarvoor r afgehuurd. After Tea op foto met poes begint om 8 u. In Voorschoten is er morgen- dansen in de jeugdsoos ère de Dieu. De muziek wordt nti norgd door de drive-in disco- d eek Geronimo met als deejay a loby Disque". 11.' maar ze is naderhand weer nodig als een soort „deken" op taluds, dij ken en de bodem van het recreatie - meer. "Er blijft dus weinig of geen bovengrond over". De wethouder probeerde vervol gens duidelijk te maken dat Leiden toch wel wijzer wordt van de grond verkoop in Warmond: "misschien niet direct in geld, maar dan toch in recreatieve voorzieningen". Hij noemde onder meer een groot "schiereiland" dat tegen de Leidse Meren wijk gaat aanleunen. Een eiland met een puur recreatieve functie, waar in de toekomst de Lei- denaren misschien nog eerder van profiteren dan de Warmonders. Voorts wees hij op een groot an der aan de Merenwijk grenzend ter rein. dat "juist voor Leiden" een soort open parklandschap wordt: "daar gaat een stevig deel van de bovengrond in zitten". Het Warmondse raadslid v.d. Kroft maakte daarnaast de kantte kening, dat door de nu al vijf jaar durende onderhandelingen met Lei den over de grondverkoop, financië le tegenvallers zijn ondervonden. De begrote bedragen zijn almaar geste gen, terwijl daarentegen rentever liezen zijn geleden op de opbrengst die de zandwinning al zou hebben kunnen opleveren. Daarentegen stelde hij als financiële meevaller, dat nu ook de zandprijs belangrijk hoger is komen te liggen, vergele ken bij vijf jaar geleden. "We voeren het plan-Zwanenburg niet alleen voor Warmond uit", stel de de heren v.d. Kroft en Groenen dijk tegenover de ongeveer 30 toe- hoorders, onder wie ook de Leidse j raadsleden Waal en Van Aken. 'De i grote plas in het plan wordt straks j recreatiegebied voor de hele regio, net als de Kagerplas. Hiermee wordt voorzien in het tekort aan jachtha vens". Overigens meende wethouder Groenendijk, dat de Leidse raad wel begrip voor Warmonds standpunt zal kunnen opbrengen, als er maar voldoende achtergrond-informatie wordt verstrekt. Dinsdag komen de colleges van B. en W. van Warmond en Leiden bijeen om de zaak te be spreken. De Warmondse wethouder stelt zich voor om dan zoveel infor- i matie door te geven, dat het Leidse college daarvan eventuele een nota voor de raad van kan samenstellen. "En als u meer wilt weten: graag. Wij zijn volkomen bereid om volledi ge opening van zaken te geven over plan „Zwanenburg" zei hij in de pauze tegen Van A'ken, die al thans gisteravond tegen deze ar gumenten niets had in te brengen. De 25-jarige jojikvrouioe Emi- lie Quarles van Ufford. dochter van de Aerdenhoutse firmant van de bekende bank Pierson, Hel dring en Pierson, is gisteren in Londen in het huwelijk getreden met de Engelsman Hugh van Cut- sem (30), zoon van een der ver- maardste bezitters en trainers van renpaarden in Engeland. Het huwelijk van de Aerdenhoutse jonkvrouwe. die vier jaar op de cardiologische afdeling van het Leids Academisch Ziekenhuis heeft gewerkt, werd bijgewoond door tal van adellijke personen uit Nederland en Engeland. Uit Nederland vertrok een door de vader van de bruid gecharterde Caravelle naar Londen met 94 gasten, waaronder ook elf perso neelsleden van de familie Quarles van Ufford en een groep medici van het Academisch Ziekenhuis. De huwelijksinzegening vond plaats in de kapel van de garde brigade van Koningin Elizabeth, vlak bij Buckingham Palace. De dienst was gemengd anglicaans- rooms katholiek. Het huwelijk werd ingezegend door de abt van Zondag actie voor oost-Pakistaanse vluchtelingen LEIDEN Niet alleen de kerken, maar in Leiden ook de directie van de Leidse Stadsgehoorzaal haakt in op de inzameling, die zondag voor hulpverlening aan de OostPa- kistaanse vluchtelingen in India wordt gehouden. De zaal zal van 1 tot 10 uur geopend zijn zondag avond en medewerkers van het Ro de Kruis zullen het geld in ont vangst nemen. Rode Kruisvlaggen zullen u de weg wijzen in de Bree- straat. Zo haakt Leiden in op het nationaal appèl, dat de stichting Nederlands Comité Vluchtelingenhulp doet op de Nederlandse bevolking. De NOS en de VARA zullen zon dagavond van 20.25 tot 20.55 uur op de tv een gezamenlijk program ma via Nederland 1 en 2, aan dit appèl wijden. De voorzitter van het comité, mr. F. J. F. M. van Thiel. zal zijn medewerking verle nen. De katholieke en protestantse kerken en het Leger des Heils zijn ge vraagd, die avond hun gebouwen open te stellen om het publiek de gelegenheid te geven geld voor de actie te offeren. De kerkklokken zullen geregeld worden geluid. Bo vendien zal 'n aantal kerken reeds zaterdagavond en zondagochtend speciale offerblokken opstellen. Het comité blijft het speciale giro nummer 999 „Vluchtelingenhulp Amsterdam" onder de aandacht van het publiek brengen. de orde der Benedictijnen. In het bekende Hyde Park Hotel werd de receptie gehouden. Hierbij was ook prins Charles van Engeland aanwezig, die een persoonlijke vriend is van de bruidegom. Hij bracht een toast uit op het paar. ADVERTENTIE ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes. verzilverde geschenk artikelen, briljaont. De beste merken, de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 25 juni '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: Hokje zwart maken, bon invullen in oper envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. LEIDEN Leiden heeft weer een cinéclub. Vanavond wordt de eerste film voor de nu al ruim 100 leden tellende club vertoond. Het wordt de film "8Yz" van Fel- Mïii, die wordt gedraaid in het Kreatief Sentrum. dat voortaan als vaste bioscoopzaal dienst zal doen. Drie jaar geleden is er ook eens een cinéclub in Leiden opgericht, maar die was geen lang leven bescho ren. Dat kwam toen met name door het gebrek aan een eigen filmzaal: nu eens kon de universiteit-accom modatie worden gebruikt, dan weer moesten de Burcht of het Antonius clubhuis worden afgehuurd. Wat dat betreft vertrekt de „tweede" ciné club dus uit een aanmerkelijk gun stiger startpositie. Er is trouwens nog een verschil tussen de overleden en de nieuwe cinéclub. Voorheen werden voorna melijk politieke films gedraaid (Black Panthers, Vietnam). De nu pas weer opgerichte cinéclub zal de vertoning van dergelijke rolprenten niet schu wen, maar houdt er toch een rui mere doelstelling op na: „infirma- lie over films en de vertoning van films die zelden of nooit in Leiden komen". Dit laatste zegt de Leidse student Tom Croone. die met Menno Bon- gers en Jaap Kamerling de stimu lerende figuren achter dit hernieuwd film-initiatief vormen. Bij films die weinig of nooit worden gedraaid denkt hij bijvoorbeeld aan Arabische en Hindoestaanse speelfilms (de laat ste soort maak momenteel een ge weldige opgang. De Haagse bioscoop Seinpost houdt zaterdagmiddagma tinees met dergelijke produkties). Binnenland Ook kan materiaal worden ver kregen van de cinéclub in Amster dam, die momenteel helemaal van de buitenlandse politieke toer is afge stapt en zich meer richt (met ern stige financiële gevolgen overigens) op binnenlandse filmonderwerpen als de Maagdenhuis-bezetting, de „opstand" van Beverwijk, de staking in de strokarton en de Jordaan. Verder heeft de Leidse cinéclub contacten aangeknoopt met de am bassades van China en Cuba. Voor al China zou interessante films hebben te bieden. Geput kan even eens worden uit de goed gevulde ar- cnieven van de filmmusea te Am- liggen er in de kelders van CR.M. niet talloze korte films van jonge cineasten die het aanzien best waard zijn? Tom Croone en zijn mede-ciné- fielen willen voorts de Russische films onder de aandacht van het Leidse bioscooppubliek brengen. Met enkele studenten van de afdeling „Slavische talen" van de universiteit wordt gedacht over de mogelijkheid van ondertiteling of een toelichtend stencil, bij de vertoning hiervan. Gelegd naast al deze plannen, ziet het cinéclub-programma voor de ko mende weken er nogal conventioneel uit: morgen dus „8\<z", vrijdag 18 juni ,3utch Cassidy and the Sun dance Kid", vrijdag 25 juni „If" en vrijdag 2 juli „Easy Rider". Tom Croone daarover: .Inderdaad, maar we beginnen voorlopig met wat „lok kertjes" om zoveel mogelijk leden te krijgen. Pas in september-oktober gaan we echt draaien". De vrijdag voorstellingen worden gaandeweg uitgebreid met zaterdag-vertoningen. Een groot ledental acht hij- no dig, om ook eens films te vertonen die slechts een klein deel van de cinéclub zullen aanspreken zonder meteen op zwart zaad te raken. Identiteit Tom Croone wil een eigen iden titeit van de cinéclub nastreven. De studenten hebben immers zo iets als het LAK, waar hij wel sa menwerking mee wil zoeken. Net als trouwens met. K. en O. En misschien is het ook wel mogelijk om aan het cultureel jeugdpaspoort een ciné club-lidmaatschap te verbinden (op vrijwillige basis) zoals dat in andere steden gebeurt. Deze week draait „Butch Cassidy and the Sundance Kid" ook in een Leidse bioscoop, waar de kaartjes aanzienlijk meer kosten dan de f 1.50 die leden van de cinéclub vol gende week voor „Butch" moeten betalen. Dit is alleen mogelijk, door de condities die voor de club gel den: de filmvoorstellingen mogen niet worden gepropageerd (voor het lidmaatschap ad f 2.50 per jaar wordt het programma thuis gestuurd) en de voorstellingen moeten een beslo ten karakter hebben, wat inhoudt dat de bezoekers hun lidmaatschaps kaart hij zich moeten dragen. De cinéclub is overigens erg con tent met het Kreatief Sentrum als filmzaal. Na afloop kan daar nog wat worden nageboomd aan de bar, terwijl er een leestafel zal worden sterdam, Brussel en Frankrijk. En ingericht met filmliteratuur. LEIDEN Aan de r.k. techn. school „Don Bosco" zijn geslaagd: Afdeling Metaalbewerken T-stroom 3-jarige cursus F. M. J. Gerris Lei derdorp, G. P, M. de Haas Noordwijk, H. J. M Heijkoop Leiden, Th C M v. d. Holst Leiden, E. J W Keijzers Leiden, A P. C. v. d Krogt Voor schoten, C A. Lambo Voorschoten, C. Th. M. Leenen Warmond, P. J W Rietveld Hazerswoude, J P. Th. Roe leven Zoeterwoude, P. J. v d Salm Stompwijk, A. F. W. Sondermeijer Oegstgeest, W. M. v. Steenbergen Leiden, P H. Versteegen Zoeter woude, F. A. Winkelhuis Leiderdorp, W. P. Zitman Leiden, voortzetting ex. 2. Afdeling Metaalbewerken P-stroom 3-Jarige cursus: F. M. J. Gerris Lei derdorp, G. P. M. de Haas Noord- wijk. Th. C. M v d Holst Leiden, H P v. Kampen Leiden, E. J W Keijzers Leiden, A P. C. v. d Krogt Voorschoten, C A. Lambo Voorscho ten, C. Th. M. Leenen Warmond, F. S. A. N. v. Noort Leiden, P J. W Rietveld Hazerswoude, P. J. v. d Salm Stompwijk, A. F. W. Sonder meijer Oegstgeest, W. M. v Steen bergen Leiden, P H. Versteegen Zoe terwoude, F. A. Winkelhuis Leider dorp, W. P. Zitman Leiden, voortzet ting ex. 2. Afdeling Metaalbewerken P-stroom 3-Jarige cursus: v. Berkel Leiden, H. M. P. Koeman Noordwijk, N. J. M. v d Poel Zoeterwoude, R W de la Rie Leiden, W B. Ruygrok Was senaar, J. G. Schelvis Noordwijk, J. H. M. v. Steijn Sassenheim, R. J Wakka Leiden. G J. den Dubbelden Hoogmade, W M. Kessels Leiden, voortzetting ex. 5. Afdeling Timmeren 3-Jarige cur sus T-stroom: J. M, J. v. d. Berg Koudekerk a. d. Rijn, M. I J Beu- gelsdijk Leiden, A G de Groot Ha zerswoude, C L. Helming Oegstgeest, C. A. M. de Jong Stompwijk, R. H M. Plasschaert Leiden, A. J. M. Vreeburg Voorschoten, A. H. v. d. Wiel Noordwijk Afdeling Timmeren 3-Jarige cursus P-stroom: J M. J. v. d. Berg Kou dekerk a. d. Rijn, M. I. J Beugelsdijk Leiden, A G de Groot Hazerswoude, C A. M. de Jong Stompwijk. R. H. M Plasschaert Leiden, A. J. M. Vree burg Voorschoten, A. H v. d. Wiel Noordwijk Afdeling Timmeren P-stroom 3- Jarige cursus: P. J. Bakker Hazers woude, C. W. M. Droogh Leiden, C. Th. J. Juffermans, Oegstgeest, A Kuyper Leiden, A: A. M. v. Leeuwen Bodegraven, R. R. A. M. Meijer Zoe terwoude, C Steen voor den Noord wijk, J Vinkenstein Leiden, G. E. M. v. Eeden Wassenaar. P. G. v. Vel- zen Hazerswoude, Th. C v. d. Bosch Stompwijk, P de Jong Zoeterwoude, M J. M. v. d. MeiJ Hazerswoude, J. Elijzen Leiderdorp, H. B. N. Ruyg rok Wassenaar, F E v Velzen Voor schoten, J Vermeulen Zoeterwoude, F. R. W. Weelen Noordwijk, W. J. v. Zijp Leiden, N. M. M v d Meer Zoeterwoude, voortzetting ex 6 Afdeling Motorvoertuigentechniek p-stroom 4-Jarige cursus: L. Am- merlaan Zoeterwoude, J. H. Beijers- bergen Wassenaar, W. M. de Bree Leiden, P f. j. v. Hemert Wasse naar, A. J. v. Kampen Hazerswoude, J. J. W. Koppers Leiden, H. F. M Luiten Stompwijk, W. Ouwerkerk Leiden, Th. J. M. v. Schooten Noord wijk. Th. A. C. M. Turk Leid- schendam, A. C. M. Hassing Wasse naar. J. C. J. Zevenhoven Zoeter woude, F. E. M. Bisschop Hazers woude. Voortzettingen: 1. Afdeling Elektrotechniek T-stroom 4-jarige cursus: A. H. Bonneur Lei derdorp, W. C. v. Dorp Leiden. C. L. Groenewegen Hazerswoude. A. v. Leeuwen Warmond, W. P. J. v. Leeu wen Bodegraven. Th. G. M. VermeiJ de Kaag, C. Th. M. v. Werkhoven Oegstgeest, H. C. v. d. Willigen Lei den, P. J. S. M. Zoetemelk Wasse naar, A. J Ruygrok Wassenaar, P. G. J. M. Olsthoorn Zoeterwoude, M. J. v. Tongeren Warmond, H. v. Duyn Voorschoten. Afdeling Elektrotechniek p-stroom 4-Jarige cursus: A. H. Bonneur Lei derdorp. W. C. v. Dorp Leiden, C. L. Groenewegen Hazerswoude, a. v. Leeuwen Warmond, W. P. J. v. Leeuwen Bodegraven, Th. G. M. VermeiJ De Kaag, C. Th. M. van Werkhoven Oegstgeest, H. C. v. d. Willigen Leiden. P. J. S. M. Zoete melk Wassenaar, A. J. Ruygrok Wassenaar, M J. v Tongeren War mond. Afgewezen: 1. Afdeling Elektrotechniek p-stroom 4-Jarige cursus: H. N. v. Hal Noord wijk, J. G. M. Hoogeboom Hoogma de, P. H. J. Langeslag Leimuiden, N. P. v. Noort Lisse, H. E. Sambeek Voorschoten, J. H. C. Smit Noord wijk, J. Warmerhoven Warmond, P. H. M. v. d. Zon Hazerswoude, R. F. Akerboom Leiden, P. J. Blom Zoe terwoude. P. B. M. Bokern Voorscho ten, B. C. M. Disseldorp Hoogmade, H- J. Duyn Voorschoten, R. M. v. d. Eijkel Katwijk a.d. Rijn, L. H. Has sing Wassenaar, W. H. v. d. Hoeven Leiden, A. L. H. Kooter Hazerswou de, A. P. M. v. Lochum Wassenaar. W. Smit Leiden, L. v. Stijn Noord- wijkerhout. Afgewezen: 3. Voort zetting ex.: 2. Afdeling Fijnmetaalbewerken t- stroom 4-Jarige cursus: J. N. M. de Boer Lelden, N. .W M. v. d. Ploeg Voorschoten, J. L. M. Schamper Lei den. Afdeling Fijnmetaalbewerken p- stroom 4 -Jarige cursus: J. N. M. de Boer Leiden, N. W. M. v. d. Ploeg Voorschoten, J. L. M. Schamper Lei den. Afdeling Fijnmetaalbewerken 4- jarige cursus: J. A. A. Ammerlaan Zoeterwoude, J. J. v. d. Hoeven Zoa- terwoude, R. J. Looy Leiden, B. A. de Roo Hazerswoude, C. F. v. d. Steen Leiden, G. J. Verhoeven Lei den, P. W. v. Helmond Wassenaar, W. J. J. Schildmeijer Nieuwkoop, F. Overdijk Zoeterwoude. Afgewezen: 1 Voortzetting ex: 1.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3