ico Polane rijdt nu or v. Veen-Kreidler kamsteeg Haarlem heeft 2 ton nodig oude „fiets" van De Vries .4 'TIEN' STUREN TELEGRAM AAN MINISTER Nico Rijnders vrijwel zeker naar Brugge sta Pettersson geen iriljante winnaar ADO wint in Santander: 2-0 Lex Schoenmaker: Brood verkopen ze overal; bij Feijenoord zit er roomboter op PAG 11 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD EN Nico Polane heeft zijn kans gegrepenToen ere, 27-jarige Rijnsburger het aanbod kreeg om zijn l^voor de motorsport onder te brengen in de 'stal' van •en-Kreidler heeft hij gretig 'ja' gezegd. Nico Polane jerijder van de 'fiets' waarop top-man Jan de Vries iar heeft gereden. Voor Assen, verklapte Polane, komt elfde 'speciale blok' onder waarvan ook de machines de Vries en Jos Schurgers zijn voorzien en waarmee jen al twee Grand Prix-zeges zijn behaald. lane: „Het is de bedoeling Veen-Kreidler geweest, dat rnamelijk zou toeleggen op rijden om het internatio- pioenschap van Nederland isse. Dat ik in Assen ten is een bijkomstigheid, .Ulertje eigenlijk. Aan de CJT< nt vind ik die primeur van iqtiook wel een beetje grieze- I i liever eerst in een grote eiodse wedstrijd gereden. Nu als ik in Assen slecht Bchien zeggen: „die Pola- roordt niet aan onze ver ft...." jurgse motor-Jockey voelt lelijk nog niet helemaal jor Assen, hoewel hij van enement toch ook weer igen koestert. „Ik gok op plaats...." a.s. neemt Nico Polane ;n wedstrijd die geldt voor [nationale kampioenschap innen De Belgische Eric de Vlaeminck heeft le inleidende etappe van van Luxemburg gewon- Vlaeminck legde de 8,5 ki- ange tijdrit in de straten ,mburg af in 11.26 minuten, perd de Nederlander Harry derde de Belg Frans Ver- Twee Nederlandse hoc- irechters, de gebroeders Piet Lathouwers, zijn uit- om wedstrijden te leiden rste toernooi om de (offi- ireldbeker voor landenploe- 14 tot 25 oktober wordt in Barcelona. van Nederland. Zijn kans om beslag te leggen op die titel lijkt vrij klein. „Dan moet ik alle wedstrijden die ik nog rij winnen Zondag komen op Zandvoort in de 50- cc-klasse ook „azen" als een Jan de Vries, 'n Jos Schurgers en Jamathi-kopman Aalt Toersen aan de start. Dus. Om te winnen zal ik steun moeten krijgen van De Vries en Schurgers. Er zal een beetje „geslipstreamd" moeten worden om mij op kop te krijgen. Ik hoop op teamwork in Zandvoort. Het circuit ligt me ge lukkig wel Nico Polane, die vorig Jaar een van de Rotons van Leidenaar Ton Daleman bereed „de relatie met hem is nog altijd prima, maar Je krijgt maar éénmaal de kans om voor een fabriek te gaan rijden en die heb ik gepakt" heeft dit sei zoen nog niet zo lekker gereden als het Jaar daarvoor. „Ik had nogal pech. Allemaal „kleinigheidjes", zo als bijvoorbeeld in Tubbergen, waai de stroomlijnkap van mijn „fiets" waaide...." Maar voor de rest: niets dan lof voor de „oude fiets" van Jan de Vries. „Betrouwbaar en snel," is het (vakkundig) oordeel van Nico Polane, werkzaam bij Kimman- Nautic NV in Zoeterwoude (impor teur van de Mercury-buitenboord- motor) Nico Polane wil doorstoten naar de top en krijgt daarbij in ieder ge val grote medewerking van zijn „baas". Als ik vrij moet hebben voor races als in Tubbergen en Assen heb ik daar niet de minste moeite mee. Ik krijg hier ook de mogelijkheid om met boten te gaan racen. Mis schien volgend jaar. De heer Kim man is bijzonder belangstellend en verleent volledige medewerking...." APELDOORN (ANP) De tien clubs, die voorkomen op de definitie ve saneringslijst van de KNVB. heb ben gisteren een telegram gestuurd aan de minister van Justitie, waarin zij hem verzoeken de wijziging in het totalisatorbesluit op te schorten. De "tien gevonnisten" zijn van me ning dat er geen enkele zekerheid bestaat dat de KNVB de extra-op brengst van de sporttoto op een (volgens de "t}en") juiste wijze be steedt bij het uitvoeren van zijn sa neringsplan. De "tien" vinden ook, dat de plannen van de KNVB geen en kele garantie geven voor een gezon dere financiële situatie in het betaal de voetbal. Tenslotte wijzen de tien clubs de mi nister erop dat zij een kort geding tegen de KNVB hebben aangespan nen. Daarom zouden zij gaarne zien dat hij het wijzigingsbesluit tenmin ste opschort totdat, de rechter een uitspraak heeft gedaan. FC Brugge staat op het punt Nico Rijnders in te lijven. Het bod van de Belgen overtreft dat van Ajax in ruime mate. FC Brugge en de Amsterdamse club zoeken elkaar nog in de hoogte van de transfer som. Met de komst van Rijnders paraderen er louter Nederlanders op het middenveld van Brugge, dat na Houwaart onlangs Veenstra binnen haalde. Bij PSV wordt Veenstra bijna zeker opgevolgd door John Steen Olsen, offensieve half van FC Utrecht. Wielrennen Joop Zoetemelk is als derde geëindigd in een wieier- criterium in de Franse plaats Bou logne sur Mer. Winnaar werd de Spanjaard Luis Ocana, die na 105 km de massasprint won. De Frans man Poulidor eindigde als tweede. nde van Italië N Voor de eerste maal chiedenis heeft een Zweed- Gösta Pettersson, de n Italië gewonnen. In het ideelte van de laatste etap- iijdrit over twintig kilome- alde deze blonde coureur, twee jaar als professional iistreerd, een tweede plaats Deense werelduurrecord- Ie Ritter en illustreerde al- finier waarop hij deze 54ste an de „Giro" heeft gewon - ta Pettersson kan namelijk iante winnaar worden ge- geen van de 21 loot hij winnend af. Wel tste hij een zeer regelmatige iorgde ervoor steeds hoog Igemeen klassement te blij- irbij hij goed gesteund werd I ploegmakkers. liaanse renner Lucillo Lie- i tijdens de Ronde van Italië j gebruik van stimulerende I I is betrapt, heeft een boete Ivan 150.000 lire (ongeveer tóen) en is tien minuten gezet in het algemeen fit. Lievore reageerde posi- en controle, die na de vijf- appe werd uitgevoerd. I eerste deel laatste etappe: 'into Santambrogio (Ita) i.), 2. Vilvo Francioni i Ita) z. t., 3. Guerrino Tisello (Ita) z.t. Tijdrit: 1. Ole Ritter (Den.) 25.41 2. Gösta Petterson (Zwei op 39 se conden, 3. Roger Swerts (Bel) op 42 seconden. Eindklassement: 1. Gösta Petter son (Zwe) .97.24.03, 2. Van Springel 'Bel) 97.26.07, 3. Colombo (Ita) 97.26.38. 4. Galdos (Spa) 97.28.30, 5. Vianelli (Ita) 97.30.44, 16. Wagtmans (Ned.) 97.50.55. Fedor den Hertog, die woens dag de leiding in de Ronde van En geland was kwijtgeraakt aan de Fransman Marcel Duchemin, heeft donderdag een hernieuwde greep naar de macht gedaan. Zijn poging slaagde overtuigend. In een regen achtige rit van Weymouth naar Bournemouth achterhaalde de Ne derlander 18 kilometer voor het ein de een groepje van drie vluchters, onder wie Cees Koeken, en ging op de hem eigen wijze krachtig door. Aan de finish bedroeg zijn voor sprong op de als tweede binnenko mende Koeken 46 seconden. Duche min bleef ver achter. 1 Fedor den Hertog (Ned.) 3.31.59 2. Cees Koeken (Ned.) 3.32.45, 3. Jiri Hava (Tsj.) z. t.. 4. P. Konechy (Tsj.) 3.32.50, 5. D Vose (G.Br.) 3 32.51, 14. Oosterhof 3.34.41. 39. Aling 3.36.51, 51. Jansen 3.40.02. Algemeen klassement: 1. Den Her- g (Ned.) 36 uur 59 min. 51 sec., 2 Duchemin (Fra) 37.02.25, 3. J Fuchs (Zwi) 37.06.20, 4. Oosterhof Ned.) 37.06.32, 5. Prchal (Tsj.) 37,07.03, 20. Koeken 37.17.32, 26. Aling 37.22.33, 50. Jansen 38.20.35. De Nederlandse wielrenner Cees I* fedor den Hertog I >..trui terug... Gösta Pettersson Priem heeft gisteren de zesde etappe van de amateurronde van Oosten rijk gewonnen. Hij legde de 151 km. z.t., 4. Postl (Neder-Oostenrijk) z.t. van Klagenfurt naar Graz af in 3 uur 40 minuten en 2 seconden, 2. Mitte- regger (Oosi z. t., 3. Clementi (Ita) 5. Humenberger (Oos) z.t., 6. Van Pol (Ned.) op 22 sec. Algemeen klassement: 1. Humenberger (Oostenrijk) 20.40.20 2. Mitteregger (Oostenrijk) 20.40.22, 3. Steinmayer (Oostenrijk) 20.41 38, 4. L. Kretz (Oostenrijk) 20.43.48, 5. Koenigshofer (Oostenrijk) 20.44.56, 6. Clementi (Italië) 20.45.57, 7. Po- lewiak (Polen» 20.46.11, 8. Schür 'Nederland) 20.47.32, 11. Jo van Pol (Nederland) 20.50.49, 24. Cees Priem (Nederland) 21.01.22, 48. Brüssing (Nederland) 21.30.11. Derny-wecls trijd voor profs sluitstuk van a vondzesdaagse Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Sluitstuk van de internationale wieleravondzesdaagse (IWAZ) wordt dit jaar een derny- wedstrijd voor beroepsrenners. Op de laatste dag van de wielerweek, die maandag 28 juni begint in de Haag se Betje Wolffstraat en via Rozen burg, het Haagse Zuiderpark, Leid- scliendam en Leiden de amateurs in de Scheveningse finale brengt, wordt op de boulevard een koers- met-gangmaking verreden. Deelnemers zijn zaterdag 3 juli onder andere zesdaagsekeizer Peter Post, Europees derny-kampioen Theo Verschueren (België), Piet de Wit, Piet van der Lans (voor eigen pu bliek), Jaap Oudkerk. Cees Stam. Leijn Loevesijn, de Duitser Rudolph en, afhankelijk van hun start in de Tour de France, Jan Janssen en Leo Duyndam. Van onze sportcorrespondent SANTANDER ADO heeft giste ren zijn eerste wedstrijd op toernee door Spanje met 20 gewonnen van de tweede divisieclub Real Santan der. 8000 toeschouwers in Santander zagen pas na rust doelpunten. Kort na de pauze scoorde Harald Berg 10 na een pass van Joop Korevaar en een overstapje van Wytse Coupe rus. Ruim een kwartier voor tijd be diende Berg op zijn beurt Harry Hestad en die zorgde voor 20. Paul Roodnat debuteerde onopvallend in de Haagse ploeg. Piet de Zoete was, bij afwezigheid van Mansveld als op ruimer fungerend, de grote uitblin ker. DEN HAAG Er zijn vele Ha genaars, die niet begrijpen waar om Lex Schoenmaker (23) ADO heeft geruild voor Feijenoord, ook al kan hij in de Kuip nou nog zo veel verdienen. „Die komen alle maal naar me toe", ervaart Lex sinds hij acht dagen geleden be sloot drie jaren de Maas over te steken, ,.en roepen dan: ik snap niet dat jij naar Feijenoord gaat Je krijgt toch geen plaats in het eerste elftal. Maar ik vind niet dat je dat kan zeggen. Ze kopen je toch niet alleen, omdat je een aardige jongen bent? Door Daan Overhoff Langharige Lex Schoenmaker, een buitenbeentje straks in fris geknipt Feijenoord, wil nog wel eens zien of hij er bij voorbaat naast staat. „Dat hoeft toch helemaal niet? Ze hebben me in ieder geval gezegd, dat er bij Feijenoord aan een bre dere basis wordt gewerkt, zodat ze straks net zo gemakkelijk kunnen wisselen als Ajax dit seizoen heeft gedaan. En op welke plaats ik dan zou komen te staan, interesseert mij ook niet. Dat laat ik aan de technische commissie over". Lex Schoenmaker wenst zich niet op te winden over zijn kans van slagen. De voor ADO vervlogen spelmaker wil er voorlopig alleen maar bij zijn daar in die Rotter damse voetbaltempel. Hem trekt de uitdaging, de als goud gewogen er varing in een nog Jonge carrière. Lex: „Wie wil dat nou niet? Feij enoord en Ajax zijn de twee top- ploegen, die veruit het beste voetbal spelen. En ik ben toevallig een lief hebber van goed voetbal" aanpassingsperiode. Schoenmaker Swift-Combinatie Bennie Muller (32) komt vermoe delijk in dienst bij Blauw Wit. Bei de partijen zijn het eens. Muller moet echter nog een regeling tref fen met Kroesemeijer, ex-voorzitter van het verdwenen Holland Sport, die maandag kan worden afgehan deld. Indien Mulder switcht naar Blauw Wit, ontmoet hij daar zo goed als zeker Ko Prins, met wie hij vijf jaren doorbracht in Ajax. ADO, nog altijd geïnteresseerd in een rechtsback, werd gisteren getipt over de Zweedse international Hult, die voor Norrköping speelt. Hult I voldeed op de rechtsbackplaats uit- j LEIDEN In de zomeravondrit i stekend in de interland woensdag- van de Swift-Combinatie werden avond tegen Italië, die met een 0—0 de volgende resultaten geboekt: score eindigde. I 20 kilometer rit: 1. W. van Velzen, 2. Th. Hoogkamer, 3. P. Jansen, Het naar de eredivisie gepromo veerde FC Den Bosch heeft doel- A Jeugd: 1. J. Aertsen, 2. L. van man Jan van de Heuvel van Haar- Velzen, 3. R. Hoogkamer. lem gecontracteerd. Hij wordt twee- b Jeugd: 1. A. Goosen, 2. A. Jan- 1 de doelman achter Hans van der sen, 3. J. Kuyvenhoven. Phiijm. I Afvai rit; 1. Cees ValentiJn, 2 Bert v. d. Hulst, 3. Theo Hoogkamer. DFC tenslotte heeft Ton Kern- H i per, Wim Leber, Bizzy Klein en c fctigd: l.R. v. d Lnden, 2. H. Cees Versluis op de transferlijst ge- Bavelaar, 3 R Kuyve o plaatst, omdat zij het hun aangebo- D Jeugd 1 T van Weeren 2 O den contract weigerden. j Bekooij 3 P Geerlings Lex Schoenmaker zal in de smaak moeten vallen bij de spelers van Feijenoord, die het eerder Dick Schneider en nog vroe ger Guus Haak al eens moeilijk maakten. Feijenoord accepteert niet zo snel een nieuweling. Lex: „Dat zal ik moeten ervaren. Ik dacht wel, dat het een voordeel is als je een beetje kan voetballen". Waarbij hij het voordeel heeft, dat Feijen- oords leiding de „ontgroening" steeds beter controleert. Vreemd Dan wacht Lex Schoenmaker de omschakeling van het voetbal als mooi betaalde hobby naar het voet bal als beroep. De status van full- professional is hem nog volledig vreemd. Lex: „Kijk, dat het niet Dat pas voor Lex Schoenmaker zal gemakkelijk zal worden, weet ieder- zijn weggelegd na een zwaar drie- 1 een- lcom tussen een stuk of der- delig examen. Allereerst is daar de tien grote Jongens te lopen en dan O Tennis Westduitsland heeft gisteren in München een voorsprong van 2-'0 igenomen op Hongarije in de halve finales van de Europese zone van het tennistoernooi om de Davisbeker. is het maar afwachten of Je mee kan komen. Straks zal blijken of ik een volwaardig prof kan zijn. Ik weet wel, dat ik bij ADO altijd het gevoel heb gehad, dat ik me voet- baltechnisch niet helemaal kon uit leven. Nu ik de hele dag met voet bal bezig zal zijn, geloof ik, dat mijn spel er ook nog beter uit zal komen "m En tot slot zal Lex Schoenmaker het bikkelharde karaktervoetbal van Feijenoord aan moeten kunnen. ADO klaagde juist regelmatig over de weekheid van zijn grillige aan valler. Lex: „Ja, ik zou te zacht zijn. Maar dan vind ik hel toch frappant, dat ik steeds in de top blijf meedraaien, dat ik altijd doel punten blijf maken. En dan, ik ge loof ook dat mijn karakter is ver anderd. Ik kan meer incasseren als vroeger en ik kan nu ook uitdelen als het moet. Wat dat betreft heeft mijn verloofde Corrie veel goed ge daan. Ik ben evenwichtiger gewor den". Corrie, straks met Lex op vakantie naar Mallorca, hoopt nog dit jaar als mevrouw Schoenmaker te wor den aangesproken. Dat is eerder dan was afgesproken, omdat Lex Schoenmaker liefst zo snel mogelijk naar Rotterdam wil verhuizen. „Ik zou eigenlijk nog een maand of vijf op en neer moeten rijden, maar daar heb ik weinig trek in. Ik hoop snel een flatje te kunnen krijgen en dan staat niets ons trouwen nog in de weg". Vrienden Een zo snel mogelijk afscheid van Den Haag, van ADO. Niet omdat Lex Schoenmaker de vereniging, die hij zes jaar diende, zo snel mogelijk wil vergeten. Lex: „ADO was een fijne club. Alleen hebben ze me fi nancieel altijd een beetje gefopt. Maar ADO was en is een grote vriendenploeg en dat vond ik fijn. de amateurs in aanmerking voor de 1 Piet de Zoete zei altijd vrienden 75.000 gulden, die de KNVB als ex- i jie^ je je bent alleen maar tra overmaakt. Op die som aast coiiega s. Dat lijkt me stug. De Haarlem. bracht van een elftal ligt Juist in Als al dat geld in de kas van de vriendenverhouding zonder haat Haarlem stroomt, wil Joop Brand en nijd- zijn driejarig contract gewoon uit- Reden waarom Lex Schoenmaker dienen. „Maar ik heb geen zin in sncj vrjend van Feijenoord hoopt te een tweede DWS," aldus de trainer, zyn Mocht dat onverhoopt niet die als ee-c van de mogelijke opvol- |v,kken. dan is er nog geen man gers wordt genoemd van Rinus Mi- overboord. Lex: „Brood verkopen ze Bregman (JOS) aangekocht. Moge- chels, bij welke kandidaten zich overal. Het aantrekkelijke van Feije- lijk schiet er nog wat over voor sinds gisteren ook „Volendammer' noord is echter, dat ze er daar room- Veeken, spits van Uithoorn en het Hans Croon bevindt. boter op i Terug naar amateurs Van een onzer verslaggevers amateurelftal, aan wie ook Telstar trekt. Haarlem Vandaag kan Haarlem De noodzakelijke 200.000 gulden zijn toekomst uitstippelen. Voor een j wordt in ieder geval aangevuld met rooskleurig voortbestaan heeft het een ton, na de afkeuring van kee- wel een gemeentelijke subsidie van per Paternotte door de verzekering twee ton nodig. De financiële com- uitgekeerd. Haarlem speelt daar- missie in de raad licht de gedegra- naast met de gedachte via een deerde club heden in over haar rechtzaak geld te ontfutselen aan standpunt. Wanneer Haarlem ver- EDO, dat alle ellende heeft veroor- stoken blijft van geld (de gemeente zaakt. EDO komt bij terugkeer naar is overigens arm) overweegt het de ledenraad voor te stellen af te da len naar de amateurs. EDO. dat de fusie afketste, weet al zeker op te houden met betaald voetbal. Haarlem heeft uitgerekend zich met 125.000 gulden te kunnen bedruipen. Van dat bedrag borden Nieuwen- huis (75.000 gulden i en Blaauw (beiden van FC Utrecht), doelman Lelieveld (De Baronie) en midvoor ADVERTENTIE occasions waarvan U op aan kunt KAMSTEEG OCCASION CENTRUM Geversstraat 30 - Oegstgeest Tel. 01710-51940 52661

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27