Leraar geeft een 9, gecommitteerde een 5 'In de school des levens leerde ik... (Sofokles) Recht op dood GYM-UITVOERING VAN 'MEERBURG' Op Fioretti-college in Lisse Wisselbeker voor Willibrordusschoo Bedroevend spel van het Sweelinck-trio i MINI-nieuw. LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 JUNI „In de school des levens leer de ik, dat niet de daad. maar 't woord de wereld regeert" (So fokles) Dood, tweemaal dezelfde let ter. Men zoekt er andere uit drukkingen voor want het woord dood „klinkt zo hard", en dan krijg je: hij is ontslapen, hij is van ons weggerukt, hy is van ons heengegaan. Men spreekt zo min mogelijk over de dood en denkt er liever ook niet aan. Maar als we één ding gemeen hebben, is het wel dat iedereen zal sterven. En waarom dan dat doods-taboe? Zelfs met een ernstig zieke wordt er niet gewoon over ge praat, maar naar mijn mening ontneem Je een ernstig zieke, door de waarheid niet te ver tellen, zijn recht op een eigen dood zoals Rilke zei: „Het wordt steeds zeldzamer een eigen dood te mogen ster ven. Een korte tijd nog en het wordt even zeldzaam als een eigen leven". Door het stilzwijgen van de arts worden dp verpleegsters, pastores en familieleden tegen gehouden voor bijvoorbeeld het voeren van normale gesprekken met de patiënt en kunnen er pijnlijke ogenblikken ontstaan. De patiënt gaat vaak zelf ver moeden hoe hij er aan toe is, door de veranderde houding van de omgeving. Verpleegsters mij den onbewust zijn kamer, de arts maakt kortere bezoeken, de familie probeert zich goed te houden en gaat overdreven op gewekt doen of men behandelt de patiënt als een klein kind. De zieke leeft in grote onzeker heid en moet maar gissen naar zijn toestand. Het wordt vaak 'n verstoppertje spelen van beide kanten. De patiënt heeft iemand nodig om zichzelf te blijven, iemand waarmee hij kan praten over wat hem bezighoudt, over zijn angsten. Iemand die hem aan voelt en mee kan gaan met de gedachten van de zieke. Veel mensen voelen zich hier toe niet in staat, zij hebben het niet geleerd en weten zelf niet wat met zo'n onderwerp als de dood te doen. Luisteren zou al genoeg zijn voor veel zieken, iemand die echt luistert naar de woorden van de patiënt. Na het horen van de waarheid kun je in het algemeen vijf sta dia onderscheiden die de pa tiënt doormaakt. Het eerste sta dium is ontkenning van de waar heid en isolatie. Dit is nodig om het te verwerken ep te rea liseren. Woede Het tweede stadium is een tijd van woede, de patiënt geeft iedereen de schuld en niemand doet ook maar iets goeds. De woede is niet persoonlijk be doeld. en mag ook zo niet opge vat worden: dat schept weer 'n afstand tussen patiënt en buiten wereld. Het derde stadium, dat van marchanderen, het handel drij ven, het op een akkoordje probe ren te gooien met wie dan ook. Bijvoorbeeld met God: „Als ik mag blijven leven zal ik het klooster ingaan". Onder de waar heid uit proberen te komen. Het vierde stadium is de de pressie, waarin eigenlijk de waarheid pas goed tot de pa tiënt doordringt en onder ogen gezien wordt gaat over in het vijfde stadium, nl. de berusting. Deze verdeling in stadia gaat natuurlijk niet altijd op. De aan gewezen persoon om de waarhei te vertellen is toch wel de arts dan houdt hij op een man van techniek en wetenschap te zijn en wordt het een menselijke zaak. Maar ook de arts hoort niets over stervenshulp en be geleiding in zijn opleiding. Soms kan een patiënt het niet aan, de waarheid te horen, hij kan het niet verwerken en gaat rare dingen doen. Maar toch is dat beter dan het niet vertellen aan een patiënt die het wél no dig heeft. De angst voor de dood is meest al de angst voor de eenzaam heid. het alleengelaten worden voor een grote zwarte kuil, iets onzekers. Of de angst voor mis lukking. iets niet bereikt heb ben waar altijd voor was ge streefd. Vaak ook jaloezie: waar om ga ik nu al sterven en hij niet? of angst voor lichamelijke pijnen. Door de ontwikkeling van de medische wetenschap worden veel mensen kunstmatig in leven gehouden. Maar wanneer moet je daarmee stoppen, dus euthana sie toepassen? De patiënt kan er in de meeste gevallen niet meer over beslissen en wie neemt dan de verantwoording op zich van het besluit? Euthanasie Euthanasie kun Je onder scheiden in passieve en actieve. Passieve euthanasie als Je niet langer gebruik maakt van hulp middelen en de patiënt een na tuurlijke dood kan sterven en actieve als je aan het leven een eind maakt door het toedienen van een dodelijke injektie. Maar door zoveel mogelijk le vens te rekken, dankzij de weten schap, worden de ziekenhuizen steeds voller en zal er steeds minder plaats zijn voor die men sen, die door een goede medi sche behandeling nog een vol waardig leven kunnen leiden. Denk ook eens aan de t-ehui- zen waar „mensen" liggen, eigen lijk geen mensen meer te noe men maar planten. Vastgeke tend, mismaakt, kunstmatig voedsel, is dat een mens? Maar het is erg gemakkelijk om te zeggen dat deze wezens niet in teven gehouden moeten worden. Want het grootste probleem Is, waar een grens te trekken? Doden of niet doden? En wie moet daarover beslissen? Mis schien een paar familieleden, de arts, verpleegster en geestelijke, maar het is en blijft erg moei lijk want het is het leven van een ander waarover beslist moet worden. Eén van de oorzaken voor het taboe rondom de dood is dat wij steeds meer bejaarden in tehui zen plaatsen en dat steeds meer mensen in het ziekenhuis ster ven. Taboe Het zou goed zijn als dat taboe verdwijnen kon en er gewoon over de dood gepraat zou kun nen worden. Ik vermoed dat er dan ook een deel van die angst voor de dood weg zal vallen. Het leven is een iets tussen twee nietsen. URLY VAN OOSTEN FIORETTI-COLLEGE LISSE. LISSE Nog deze maand mag de ontslagbrief worden ver wacht van G. Buschman als leraar Nederlands aan het Fioretti- college in Lisse. De docent zelf noemt het een daad van pro test. Hij is doodgelopen op de tegenwerking die zijn opvattin gen over onderwijs geven hebben ontvangen. De deur werd voor hem helemaal dicht gedaan door een gecommitteerde van de pedagogische academie in Oegstgeest. die dezer dagen mede moest oordelen over de eindexamenopstellen van 28 havo-leer lingen. Die beoordeling pakte opvallend lager uit dan de cijfers van de heer Buschman. Zo duikelden het zijn maar een paar voor beelden een 9 en een 8 achtereenvolgens naar een 5; een door de heer Buschman met een 8 gehonoreerd opstel werd ver laagd tot een 6. De gecommitteeerde stond boven dien niet toe dat van de twee cijfers het gemiddelde werd genomen (wat gebruikelijk is). De heer Buschman had er 'een zaak" van kunnen ma ken door de kwestie aan te spannen bij de onderwijsinspectrice. Hij heeft het niet gedaan. Hij zegt moegestreden te zijn op een mentaliteit als van deze gecom mitteerde. Ter verduidelijking leest hij enkele passages voor uit een brief, die twee oud-leerlingen van de pedagogische academie in Oegst geest maandag in het LD schreven over hun onderwijzersopleiding: 't komt dus neer op schyndemocratie" er wordt alleen gedacht aan het bijbrengen van theoretische ken nis. kennelijk gaat men van het standpunt uit dat het afleveren j van nette onderwijzertjes belangrij ker is dan de vorming van men- sen. Om de vorming van men- j sen." is het de heer Buschman; Juist ie doen. Daar heeft hij het ac cent willen leggen in het Fioretti- college. getuige bijvoorbeeld de "al ternatieve eindexamens" die hij van af '66 heeft gepropageerd Dit waren tentoonstellingen, die de leerlingen zelf opzetten om te laten zien wat ze hadden geleerd aan dingen als crea tiviteit. De gangbare eindexamens laten dergelijke vormingselementen geheel buiten beschouwing, is het be zwaar van de heer Buschman. Als bewijs haalt hij de normen te voorschijn die ook in dit Jaar in acht moesten worden genomen bij de be oordeling van het opstel Zwart op wit staat daar, dat gelet moet wor den op taalgebruik compositie en presentatie. "Op de inhoud wordt dus niet gelet. Een opstel dat wat te zeggen heeft maar taalfouten telt, krijgt een 5. Een matig opstel dat gaaf is geschreven, wordt ge waardeerd met een 7" Opsteltitels De heer Buschman vindt, dat de opstellen van zijn havo-leerlingen Door Henk de Kat wat te zeggen hebben. Er is ook twee Jaar voorbereiding aan vooraf ge gaan. Twee jaar, waarin met de klas documentatie werd opgebouwd over het onderwerp "aanspreken aan gesproken worden". De leerlingen kozen uit dit ruime onderwerp zelf een facet dat hun aansprak. Daarover hebben ze lezin gen in de klas gehouden, die zijn ge stencild ten behoeve van de hele school. Typerend noemt de heer Busch man ook de keuze die zijn leerlingen uit de 10 opgegeven opsteltitels heb ben gedaan. De voorkeur genoten motto's als "anti-autoritaire opvoe ding", "inspraakgebreken", "de zachte krachten zullen zeker winnen in 't eind" en "In de school des le vens leerde ik, dat niet de daad maar het woord de wereld regeert". Niet bepaald makkelijke titels, als je ook de keuze hebt uit een populair gegeven als "woningkrakers", waar op andere scholen soms driekwart van de Idas voor koos. De heer Buschman bestempelde zichzelf tot "lastige klant" bij zijn pogingen om de besloten onderwijs wereld te doorbreken. Gebeten is hij vooral op het monopolitische denken, dat suggereert dat alleen politici ver stand hebben van politiek en dat al leen leraren en onderwijzers kijk hebben op opvoeding en onderwijs. Onderwijs is niet alleen een zaak van de vakleerkrachten, maar ook van de ouders, kunstenaars, de hele samenleving, zegt hij. Hoewel de di ploma's pas morgen worden uitge reikt, stelt hij voor om één van - de omstreden opstellen ter publikatie af te geven. Laat de lezers zelf oorde len. vindt hij. juist om het besloten onderwijskringetje doorbreken .Fraai betoog" Gekozen werd hiervoor het opstel van de 17-jarige Urly van Oosten, dat de neer Buschman waardeerde met een 9. De gecommiteerde uit Woensdag Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 8.30- Julianalaan 1 Oegstgeest Volle Evan gelie-samenkomst spr dhr v. d. Brink donderdag Breestraat 66, Leiden Kreatief Sen trum Ontmoetingsavond, projectgroep wandkleden, projectgroep muziek. 8 Levendaal 101 Leiden Soc. handicapten. 7.30-10.30 uur nai Boommarkt 12 Leiden Soc handicapten. 7.30-10 uur nam. VOORSCHOTEN „Het is gewel dig dat jullie je verkeersexamen foutloos hebt gedaan", sprak giste ren burgemeester J. van der Haar van Voorschoten in de raadszaal tot 18 schoolkinderen die met lof waren Vrijdag Breestraat 19. Leiden Soc. Twent wel voor kamerbewoners en alleen staanden. 9-12 Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum Soc, buitenlandse werknemers, vergadering comité Woningnood, 9 Zaterdag Gevallen met cle bromfiets LEIDEN Twee Leidenaars raak ten gisteravond gewond bij valpar tijen met bromfietsen. Op de Boshuizerkade kwam een 64- jarige bromfietser te vallen, toen hij met zijn voorwiel de trottoirband raakte. Hij kreeg een hersenschud ding en een bloeduitstorting aan het rechteroog. Op de Hogewoerd was het een 67- jarige bromfietsrijder die, nadat hij de macht over zijn stuur had verlo ren, tegen twee geparkeerde auto's botste. Hij bekwam een bloedende wond aan het bovenbeen. In beide gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. In Kasteel Duivenvoorde VOORSCHOTEN In de Marot- zaal van Kasteel Duivenvoorde speel de gisteravond het Sweelinck-trio, be staande uit Henny Kielman, fluit, Lous Goossens, gamba en Lida Claus, clavecimbel. Op dit concert vielen meer dissonanten te beluisteren, dan nodig was geweest, daar het clave cimbel in erbarmelijke staat verkeer de. Niet alleen was het instrument volkomen ontstemd, ook de afstand van de pennen tot de snaren was on regelmatig. zodat de ene toon luider klonk dan de andere Tenslotte functioneerden de dempers slechts gedeeltelijk, met als gevolg het door zinderen van de klanken. Evenmin inspirerend voor het trio was het feit, dat Lida Claus' leesbril tijdelijk zoek was, en dat het publiek pas na het vijfde werk applaudiseer- de: het trio viel zelfs geen welkoms- applaus ten deel. In vergelijking met vorig Jaar zijn de drie dames er muzikaal gezien niet op vooruit gegaan. Van nauwgezet heid in het samenspel was geen spra ke. en Lous Goossens behandelde haar gamba nog steeds als een cello Intonatie was niet haar sterkste punt, maatvast was zij ook al niet. Van Henny Kielman had ik niet het mechanische spel verwacht, dat zij nu pleegde. Kortom, de rondleiding door het kasteel was aanzienlijk in teressanter dan de kamermuziek. R. G. HARMS Bejaardenspreekuur in Oegstgeest OEGSTGEEST Het bejaarden- spreekuur dat op initiatief van de Stichting Dienstencentrum Oegst geest in juni begint zal op de tweede en vierde vrijdag van de maand in het gezondheidscentrum aan de Lijt- weg worden gehouden. Het is telkens van 24 uur. De leiding van het spreekuur heeft de geriater dr. F. C. Vogel. Raadslid wil een ecologische tuin LEIDEN In schriftelijke vragen aan het college van B. en W. van Leiden zegt het PvdA-raadslid Jon ker. dat we steeds vaker bij toepas sing van nieuwe vindingen op grote schaal worden geconfronteerd met allerlei nare bijverschijnselen, die men aanvankelijk niet vermoedde. Dit geldt ook voor het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen in de landbouw en bij het onderhoud van plantsoenen en parken. Het raadslid vraagt: Welke bestrijdingsmiddelen wor- I den in welke hoeveelheden voor 1 welke doeleinden gebruikt? Is het niet mogelijk om mede in navolging van Heereveen te expe- rimenteren met een ecologische tuin, park of bos. Te denken valt hier b.v. aan het bas je tussen Blauwe Vogelweg en Flanorpad. aangezien dat reeds in tamelijk wilde toestand verkeert. Zou het chemisch bestrijden van „onkruid" langs bermen en tus sen straatstenen met onmiddellij ke ingang gestopt kunnen wor den? Is het noodzakelijk alle grasga zons wekelyks kaal te scheren zodat een gevarieerde begroeiing geen kans krijgt? Raad heeft 't laatste woord ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse raad besliste gisteravond in een spoedvergadering over 4iet raads besluit over gronden van de NV han delsmaatschappij de Vijver uit Hil versum. dat de raad bij de vestiging van bedrijven in De Grote polder 't laatste woord zal hebben Het voor stel was dat B. en W., deze beslissing zouden nemen, maar hiermee ging de raad niet akkoord. De rest van het voorstel van B. en W. had wel de goedkeuring vap de raad. Leraar Buschman Oegstgeest maakte er een 5 van, met de toevoeging: "Een fraai be toog. maar niet ter zake". Commen taar van de heer Boschman: „een titel kan niet meer zijn dan een mot to, w:aaraan het opstel zelf een heel goed tegenwicht kan geven". Op aandrang van een conrector van de schoolleiding van het Fio retti-college trok de heer Buschman zijn cijfer in. Men vreesde vertra ging bij de diploma-uitreiking aan de leerlingen. De heer Buschman wil ondanks zijn diepe ontgoocheling het onderwijs niet de rug toekeren. Bij de drukker berust momenteel een "kritisch pamflet" van deze leraar, dat naar hij hoopt zal leiden tot uitnodigingen om lezingen te houden voor vormingsinstituten etc. Het Witte Huis Oegstgeest Schaak- soc. Palamedes. 2-5.30 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan den, 9-12 uur nam. Doopsgezinde kerk Leiden Dienst Zevende-dags Adventisten, bijbelstu die 10-11 uur, prediking 11-12 uur, voorganger ds J. Brinkman. Willem stad. Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum rommelmarkt 10 uur, Nederland se les gastarbeiders 2 uur, integratie- feest 9 uur nam. Release APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717- 2525. D zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reyst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeester Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. „Het is een dieptreurige zaak dat er iedere dag ongelukken gebeuren in het verkeer Om dit tegen te gaan moet de mens zich zo goed moge lijk aan de regels houden". Deze woorden van de burgemeester waren nog niet koud of met geraas en ge rinkel botsten Juist voor de ingang van het raadhuis twee auto's op el kaar. Het bleef bij wat glas- en blik schade. „Die hielden zich vast niet aan de regels" merkte de burge meester op en ging na dit kleine in cident over tot het. uitreiken van de Veilig Verkeers Diploma's met het advies erbij om het diploma even tueel in te lijsten en hoven het bed te hangen. Ieder schoolkind werd naar voren geroepen en kreeg een hand van de burgemeester alsmede een geschen kenbon van vijf gulden. De Willibrordschool had de meeste foutloze geslaagden en behaalde al dus de jaarlijkse prijs: een wisse'- beker Vorig jaar is de beker gewon nen door de Adegeestschool. In totaal hebben 487 Voorschoten- se schoolkinderen verkeersexamen j gedaan. 24 kinderen zijn gezakt. 18 kinderen zijn met lof geslaagd. Aan staande vrijdag 11 juni is er in het Bondsgebouw een feestdag deelnemers en de verkeersbri tjes, georganiseerd door de voor Veilig Verkeer in samem met de gemeente. ZOETERWOUDE Voor de jeugdige leden van de gymnastiek- afdeling van Meerburg ivas het gisteravond de grote gebeurtenis. De allerjongsten traden voor het eerst voor publiek, natuurlijk trotse papa's en mama'sop. Zij hadden voor de jaarlijkse uitvoering een bankoefening ingestudeerd, die na de gebruikelijke plankenkoorts- uitingen. heel goed verliep. De benjamins oogstten dan ook een har telijk applaus. Daarna kwamen de andere leden van de vereniging aan de beurt met o.a. oefeningen op de lange mat. met ringen, kast- springen en partner-oefeningen. Het slotnummer voor de pauze was een paardsprong oefening van de keurploeg. Na de pauze stonden er bok. brug en balkoefeningen op het programma, maar het fraaiste was wel de vrije oefening uit ,,Hair". (Foto Holvast) Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Zoltan Dimitri Romano, zn. van L. A. Provlly en S. Mom; Wilfred, zn. van W. Rhijnsburger en S. Bavelaar: Peter. zn. van J. Budding en E. M de Tombe; Wilhelmlna, dr. van J. Imthorn en G. Visser; Dennis Hen- arikus Bernardus, zn. van P. F. P. Kaart en J. C. M. Rijs; Elisabeth Slmone Clasina, dr. van S. M. du Pi ie en J. G. van Tongeren; Corne lls Theodorus Johannes, zn. van C. A. A Bol en C. H. Scheele; Johannes, zn, van D. M. Schipper en C. van der Plas; Loes. dr. van E. Siebenga en L. K. Bottelier; Penny Mae. dr. van H. de Vroom en J F. M. de Jong; Willeke Arlënne. dr. van J. Hus en G de Jong; Barry, zn. van H. Rot mensen en A. Hagenaars; Sarah Al- bertine. dr. van M. S. Vis en M. Is raels; Jantieu. dr. van A. J. v Nleu- wenhuyzen en E. M. Vroege; Marjolein, dr van S. J. R. Rinses en E. J. C. Fastenau. Marion, d. v. A van Beelen en M. van Duijvenbode. Angelique Margaretha, d. v. K. van den Berg en W, van der Sleet Suzanna Elisabeth Francisca, d. v. G. F. de Horn en S. Mieremet. Margare tha Alida Wilhelmina Maria, d. v. C. H G, M. Warmerdam en W. A. J. M. Noordermeer. Jacob Hubertus, z. v. P. H. T. van der Meer en W. I. van Duij-- venvoorde. René, z. v. H. van der Vos en A. W. F, Harteveld. Carel Francls- cus, z, v. C. Favier en A. M. Ramak. Joost Jan Hubrecht, z. v. H. J. J. Roe- lofs en P. B. du Pon. Leonardus Pe trus. z. v. L. B. A. Onderwater en C. M. J. van der Voort. Maaike Mathilde, cl v, A J van Velzen en H. W. M. Mol. Sandra, d. v. C. Spek en J. M Ossel. Wilhelmus Adrianus. z. v. L. J. van der Poel en M. A. J. Westgeest. Michel Jacobus Adrianus Petrus, z. v. A P. Weijers en D. O'n M. M. Smit. Annette Johanna, d. v. G. A. Kreffer en J M. Bos. Nathalie, d. v D. N. van den Bosch en M. de Vrij. Belinda Jo hanna, d v J. A M. Dofferhoff en J van der Neut. Erwin Ronald, z. v. P. Roks en T. H van Oostenbrugge Monique Esther, d. v. W. F Fillemon en J. Kluts. Erwin Alexander, z. v. F. P. de la Rie en H P. Horree. Martin,-z. v. P. Star en D de Rooij. Astrid Irm- gard Judith, d. v. G. Pronk en I. M. H. Ehle. Franciscus Nicolaas, z. v. N. P. J. Straathof en W. C. M. van Es, Bianca Johanna, d. v. N. J. van Diest en G. M. A. Buis. Remco Patrick, z. v. H. J Visser en J. J. van Weizen, Paul Martijn, z. v. R. W. J. Visser en W. J. van Houten. Susan Barbara, d. v. E. W. Pletersz en T. F. Wong. Michel, z. v. M. van Laarhoven en J. W. M. Seller. P, J. M. Bouter en S. M. G. Meijers. T. van Doorn en E. van den Nieu- wendijk; H. J. Stikkelorum en M. J. Bloemink. OVERLEDEN M van der Bent (52) echtgen. van J. G. Krapels. J. J. Dubbeldeman. man. C. H Dongelmans man. G. J. Bouwman (87), vrouw. P. van Beelen. 57 J man: A. J. Everts. 66 J., man; L. J. de Raad. 72 i. man; D. Pereboom. 0 J-. Jongen; L. F. M. van den Bos. 88 j.. weduwe van J A Warners: J. C. van den Wijgaard. 73 j.. weduwe van M. A. Tullemans: M. G. J. J. M. Koning. 86 j.. weduwe van A. D. den Older; R. Guepln. 77 j., weduwe van W. A. van Griethuljsen; J. C. Marijt, 71 j., man. Hedendaagse Belgische structieve vormgeving zorgt vo fijn contrast op het plein vo I Lakenhal waar op het voorple fraaie werkstuk staat opgesteld Holvast) Het zwembad De krijgt een beveiliging tegen kers en nachtelijke zwemmers een nachtwaker aangesteld hekken zullen worden beveili] een „alarminstallatie". Zo( iemand over het hek klimt een sirene loeien en komt de waker naar de plaats „des oi De nachtelijke zwempartijen! dus naar een ander bad of m worden verplaatst. LFC zaalvoetbal tegen de gedetin van de strafgevangenis in hingen. Er zijn contacten gele de afdeling Leiden want de nee/den zouden graag meer verenigingen op bezoek hebb De Leidse postduivenverenigii Snelvlieger" hield ee vanaf Orleans; de uitslag is: 1, 6, 10 Gijsman; 2. M. en zn.; 3, 4 F. Heemskerk! Geenjaar. 7 P. van Egmon] Roest, 9. Mieremet. De Sm heeft bij deze vlucht een tegenslag gehad. Deze vlucht' Orleans was een rampvlui van de 213 duiven keerden niet naar hun hok terug. Oekumemsche Werkplaats Levendaal 101 wordt een exi tele dienst gehouden met als de buitenlandse werknemers, o.a een openbaar gesprek gehouden tussen leden van de werkgroep voor buitenlandse ders, werknemers en leden v Rotterdamse aktiegroep. Daafl er gelegenheid tot discussie.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2