Katwijker Haasnoot maakte alternatief „centrum-plan" agenda Alphenaar botst op vrachtauto Na achttien jaar buskaart betaald Westnederland kreeg tientje uit West lrian Nachtelijk voetbal voor 'oudjes bij L.F.C. i MINl-nieuws MAXJ-Leiden BR ANDJE IN STADHUIS „Rij mamboers1 Winkelcentrum Cleijn Duin wordt morgen geopend in het nieuw PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 JUNI 19 Donderdag KATWIJK Het zit bouwwet- houder Van der Plas en de ande re leden van het Katwijkse colle ge van B. en W. bepaald niet mee met de realisering van de plan nen voor het nieuwe centrum van Katwijk aan Zee en de toekom stige bebouwing van het Tram- straatgebied. Zij stuiten op be hoorlijk wat tegenstand van de raad en voorzover het centrum betreft van de betrokkenen. Eén van de raadsleden, de chu-er Haasnoot, heeft zelfs alternatieve plannen voor beide objecten in gediend en thans is de sgp-fractie bezig met het uitwerken van een Tramstraatplan, waarin laagbouw de overhand zal krijgen. Het merkwaardige is. dat het plan Tramstraat al twee keer door B. en W. is teruggenomen. Binnen het college van B. en W. schijnt ook geen eenstemmigheid over de plannen te bestaan en voorts is bekend, dat zo goed als alle le den van de C.H.-. SGP. en CCP, fracties ernstige bedenkingen heb ben tegen de ringstraat visie van OD 205Openbare Werken. Kantine Adlerfabrieken (Roosevelt- straat)Ledenvergadering „De Na tuurvriend 8 uur nam. Kreatief Sentrum. Breestraat: ont moetingsavond; projectgroepen we ven. wandkleed maken en muziek, 8 uur nam. Stadhuis (koffiekamer) Openbare vergadering Culturele Raad 8 uur nam. Levendaal 101 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehandi capten 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam. Vrijdag Door Cees Combee Er moet iets zeer belangrijks ge beurd zijn om het voorstel tram straat ter elfder ure van de agenda van 27 mei af te voeren, 's Middags nog bereikte de raadsleden het ant woord van de indiener van het alter natieve plan. het raadslid Haas noot, op het commentaar op dit plan, dat door directeur Openbare Werken P. C. Priester werd opge steld in overleg met OD 205 en die zelfde middag rond vier, vijf uur werd nog een rectificatie op het voorstel van B. en W. bij de raads leden thuisbezorgd. Dat afvoeren van de agenda geschiedde dus in derdaad heet van de naald. Concreet Raadslid Haasnoot, die het alter natieve plan heeft ingediend heeft zijn bezwaren tegen de in samen werking met Openbare Werken op gestelde OD 205-visie, waarbij hoofd zakelijk geldt het handhaven van de Tramstraat als toegangsweg, con creet samengevat in de volgende punten: Het verkeer en de wandelaars zullen worden geleid langs een on aantrekkelijke achtergevel van een 250 meter lang flatgebouw aan de westelijke zijde en langs schuren en muren aan de noordkant. Op sommige punten aan de meest westelijke zijde van de be bouwing zal het drukke verkeer pal onder de ramen van de slaapkamers van de flat rijden. De rijbaan ligt daar op slechts enkele meters van HAZERSWOUDE Een 26-Jarige Alphenaar is met zijn personenwa gen op de Rijndijk ter hoogte van de Zwaantjeskerk. op een achteruit rij dende vrachtwagen gereden. De be stuurder hiervan, een 24-jarige Ha- zerswoudenaar, wilde zijn voertuig parkeren. De personenwagen werd totaal vernield: de vrachtwagen had slechts lichte schade. De bestuurder van dc personenwagen werd gewond en moest naar het Leidse Diacones- senhuis worden vervoerd. de bebouwing. Het leefklimaat en woongenot zullen hierdoor ernstig worden aangetast. De geprojecteerde parkeerruim te in het plan aan de voorzijde van de flat is niet alleen bestemd voor de bewoners, maar zal, volgens het voorstel, tevens een belangrijke func tie moeten vervullen voor de bijzon dere bebouwing in de onmiddelijke omgeving. Ook dat zal het woonge not niet bevorderen. De aangehouden norm van nog geen 1.2 parkeerplaats per woning voor parkeerruimte zal voor dit ge bied beslist ontoereikend zijn. De aanblik vanuit deze dure ter raswoningen op de "rommelige" achterzijde van de noordelijke Voor straat-bebouwing zal bepaald niet aantrekkelijk zijn. Er zal een kille, sombere en on vriendelijke Tramstraat ontstaan. In het alternatieve plan, zo meent het raadslid Haasnoot, heeft de in het voorstel van B en W neergeleg de gedachte, dat „de bebouwing langs deze zo belangrijke toevoerader naar het centrum van de badplaats in ho ge mate mede de aanblik van de plaats zal bepalen" meer gestalte gekregen. In dit plan wordt de Zee weg rechtdoor getrokken en wordt, niet, zoals in het voorstel van het college, het oude tracee van de Tramstraat gevolgd. Hierdoor wordt bereikt, dat een zeer over zichtelijke toevoersweg wordt ge- creeërd, waarlangs bebouwing aan de noordzijde met de meest presentabe le kant naar de straat is gekeerd, waarlangs bebouwing aan de noord zijde met de meest presentabele kant naar de straat is gekeerd. Hierdoor zou een veel fraaiere toegangsweg tot stand kunnen komen. Commentaar B en W menen, dat de verruimde Tramstraat als voortzetting van de WADDINXVEEN Op het hoofdkantoor van Westneder land in Waddinxveen, zo staat er in de "Versnelling", kwam onlangs een brief uit West Irian, het voormalig Nederlands Nieuw Guinea. Het schrijven ging vergezeld van een biljet van tien gulden, bedoeld als betaling voor een rit per Citosa, nu achttien jaar geleden. Dergelijke zendingen "gewetensgeld" komen weieens vaker bij vervoerbedrijven binnen, maar dit keer is wel een af standsrecord geslagen. ..Het is ongeveer 18 jaar geleden, dat ik in een Citosabus meereed. Het was erg vol in de bus. De conducteur die de kaartjes verkocht zag mij in eerste instantie over het hoofd. Toen hij later in het algemeen vroeg wie er nog geen kaartje had was ik te verlegen om mijn hand op te steken. Ik zat bovendien nogal ver van hem af. Natuurlijk ging het niet om die 45 centen, maar ik miste de durf om mijn hand op te steken, omdat ik ten onrechte dacht dat iedereen dan naar mij zou gaan kijken. Bij het uitstappen zeiden twee mannen lachend tegen me: „Nou we hebben het wel gezien hoor, dat u voor niets pro beerde te reizen!". Ik schaamde me vreselijk en liep gauw weg. Ik ben nu al 17 jaar lang werkzaam in West Irian en die geschiedenis zit me nog steeds dwars. Op allerlei terrein pro beren we de mensen hier een goed voorbeeld te geven en dat oude "slechte" voorbeeld van mij hindert me voortdurend. Het ingesloten biljet van 10 gulden stuur ik u ter voldoe ning van een 18 jaar oude schuld en ik hoop dat u dit als betaling wilt aannemen. Het spijt me dat ik het niet eerder heb gedaan". Zeeweg een comfortabele route vormt naar het centrum. Het gebo gen tracee is aantrekkelijker, omdat het op een fraaiere en meer verras sende wijze het centrum aankondigt en de nabijheid daarvan voelbaar maakt. Als verder bezwaar wordt ge noemd. dat het huidige peil van de kruising Tramstraat-Noordeinde, wegens „Delta-eisen" met circa 1.70 meter dient te worden verhoogd, waardoor het niet mogelijk is de nieuwe kruising uit te voeren zoals het alternatieve plan voorstelt. De achterzijde van de bebouwing zo wordt in het gemeentelijk com mentaar gesteld, is weliswaar aan vaardbaar, doch blijft te „rommelig om stedebouwkundig en estetisch bezien een eenheid te vormen. Als bezwaar wordt ook naar voren- gebracht, dat in het alternatieve plan geen rekening is gehouden met het hoogteverschil en voorts schept de fasering in het plan Haasnoot grote re problemen want de bouw kan eerst goed beginnen als de nieuwe door gangsweg is aangelegd. In het alternatieve plan, zo merkt O.W.-directeur Priester op. wordt nauwelijks rekening gehouden met enkele elementen aan de zuidzij de van de weg, zoals kerkelijk een- LEIDEN De veteranen van de Leidse verenigingen LFC, Leidse Boys, LDWS, Oranje Groen, De Sleutels, Unitas Leiden en ZLC spe len morgenavond een „nachtelijk" van zeven tot twaalf toernooi. De oud-gedienden van de verenigingen spelen een door LFC georganiseerd toernooi met als inzet de „Zuidwes ter Bokaal" en omdat het veteranen zijn, en de dorst na zo'n inspannen de wedstrijd wel groot zal zijn. komt I daar nog een krat bier bij. Er is ook een persoonlijke prijs aan dit toer nooi verbonden. De scheidsrechters zullen de „Ve teraan van de avond" kiezen. Met deze titel gaat de vriendelijkste voetballer van de avond naar huis. Ook voor deze „prestatie" stelt LFC een kratje bier beschikbaar. Met al die vloeibare prijzen, oude I herinneringen en onverwachte ont- moetingen kan het 'n vrolijke nacht j worden, daar bij LFC De CHU-er Haasnoot maakte een alternatief plan, ivaarin de Zeeweg rechtdoor wordt getrok ken naar het Noordeinde, zodat de voorzijde van de gecreëerde terrasivoningen aan de straatzijde komt te liggen. (Foto Van Duyn) trum, bejaardencomplex en sportzaal Het bejaardencomplex krijgt een on rustige ligging tussen twee verkeers wegen en bij de sportzaal kan tewei- nig parkeerruimte worden gefor meerd. Voorts wordt verkeerslawaai gepro duceerd aan de zijde van de flats, die qua wonen het aantrekkelijkst is. Bij het bestuderen van het plan heeft het college beide torenflats aan Noordeinde en Stengelinstraat om stedebouwkundige redenen laten ver vallen. Het plan Haasnoot geeft deze weer aan. Hoogstens zullden daar maisonnettes in twee lagen kunnen worden gebouwd, hetgeen een ver mindering geeft van 56 woningen. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24 Kwintet André Drop 10 uur nam. 3 u. voorm. Het Mierennest (Morsweg 59) kla- verlassen en 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel vr. kamerbewoners en alleenstaanden 9- 12 uur nam. Konlngskerk Ruilclub 7.30-10 uur nam. Kreatief Sentrum. Breestraat: Socië teit gastarbeiders: vergadering comité Woningnood, 8 uur nam. Zaterdag Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis): Schaaksocieteit Palamedes 25.30 u. nam. Excursie Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde naar Zuiderpark in Den Haag. Vertrek N.S. 9.05 uur voorm. Kreatief Sentrum. Breestraat: rom melmarkt. v.a. 11 uur. Ned. les gast arbeiders. 2 uur. Manifestatie MIK, 9 We gaan maar uit. met buss treinen, boten en auto's. leden schijnt op reis te zijn. Vantfc maken de kinderen uit de dagv Zondag Antwoord Uitvoerig is de chu-er Haasnoot op het gemeentelijk commentaar inge gaan. Hij handhaaft nadrukkelijk, zijn visie op het rechtdoor trekken van de Zeeweg. Er wordt daardoor een zeer overzichtelijke verkeerssi tuatie bereikt. Ten aanzien van de eis het huidige peil van de kruising Tramstraat-Noordeinde met 1,70 me ter te verhogen meent de heer Haas noot, dat dit de maximale grens is en dat een verhoging van 1 meter zeer waarschijnlijk voldoende is. In het plan OD 205 is het aflopende tracee van de Havenstraat gehand haafd met een onderdoorgang naar het Prins Hendrikkanaal. Dit zou de oorzaak van de Delta-eis kun nen zijn. Gelet op de te bebouwen percelen in I beide plannen liggen de problemen met betrekking tot de fasering na genoeg gelijk. Ondanks de tegen spraak in het commentaar zal de Tramstraat tot na de voltooiing van de gehele bebouwing volgens het al- ernatieve plan intact kunnen blijven en behoeft niet eerst de nieuwe door gangsweg te worden aangelegd. In mijn plan, aldus de heer Haas noot, wordt bij flatbouw het verkeer langs de voorzijde geleid, hetgeen over het algemeen op prijs wordt gesteld. Gevraagd naar de mening van de heer Haasnoot of hij zijn plan het beste vindt komt direct en spontaan leen antwoord: „Er zullen vast nog betere oplossingen zijn. Het liefst zou ik een mooi plan met ééngezinswo- ningen zien of eventueel een combi natie van ééngezinswoningen en 1 flats. Het is echter de vraag of dit een financieel haalbare kaart is". Zijlsingel 2 Evangeliecentrum. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. ilogewoerd 175: Jehova Getuigen. 2,30 en 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan l): Gem. voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente: Spr. dhr. Meyer. 3 uur nam. Release Hulpdienst Release: Witte Singel 12a. tel. 24555 Dag van 26 en 7n uur APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717- 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeester Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. LEIDEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen huis arts, daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen dok terstelefoon 22222. Voorschoten dokter Kostense Voorstraat 23. tel. 2493. Wijkverple ging Gezondheidscentrum, Van Wijn gaardenlaan 2, tel. 2177. Oegstgeest dokter Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 50394. Leiderdorp dokter De Bruyne. Hoofdstraat 18. tel. 22208 en wijkver pleging zuster Van der Leer. B. C. Cortslaan 34. tel. 23109. LEIDEN De Leidse brandweer moest gisteravond uitrukken naar het stadhuis, waar zich op de vijfde verdieping een hevige rookontwik keling voordeed. De brandhaard bleek zich te bevinden in een op slagruimte voor schoonmaakartike len op de derde verdieping. Het vuur moet zijn ontstaan doordat een Juten zak met gebruikte poets doeken door gebrek aan ventilatie is gaan broeien. De rookontwikkeling werd omstreeks kwart voor tien waargenomen door de stadhuispor tier, die onmiddellijk de brandweer alarmeerde. Eerder op de avond, tot omstreeks acht uur, was een schoon maakploeg in het stadhuis bezig ge- J weest. De schade bleef voornamelijk i beperkt tot de opslagruimte. Alleen in de kamer van de gemeentesecre- I taris. op een lager gelegen verdie- ping, ontstond wat waterschade als i gevolg van de blussingswerkzaamhe- I den. blijven voor gehandicapten een bo reis naar Kagerplassen en Braaj mermeer. Op de foto (Holvast) inscheping in de Haven in Leiden Gisteren gingen de ouderen van Geref. kerk in Leiden met drie sen. In Oisterwijk werd genoten een Brabantse koffietafel en mooie omgeving. Door de Beti ging het naar Leersum waar het ner klaar stond. Op de terug! werd via de radio de wedstrijd AJax gevolgd. Eén van de d( nemers stuurde een briefje dank aan iedereen, ook aan de zellige chauffeurs. Misschien het er wel één, die in het NZ maandblad prijkt op de lijst schadevrij rijden. Uit het Leidsel bied rijden vijftien jaar schadei de chauffeurs B. van Meijgaard en G. Mieremet, veertien jaar L.j Verhaegen, dertien jaar J. H. bJ tiaans en A. J. van Zuijlen, twaalf jaar G. C. A. Baaij, J. Mooijekind en H. Riezeweide. j uitgaan hoort het zitten op een U ras. Het hoort ook in de eigen cl geving te kunnen, zeker op mtj dagen als deze. Leiden is slej bedeeld met terrassen, maar er s en komen er nu meer. Onze „ca redacteur" ontdekte een terras I „De drie azen" op het Levend en onze fotograaf streek er ei neer (foto Holvast). De landse Molenstichting wil haar zit uitbreiden. Volgens het Jaai slag zijn er nu achttien molens inj zit en zijn besprekingen gaande o aankoop van de Zuidwijksemolenl Wassenaar en de Stevenshofjesij len in Leiden, voorheen Wassem En ga nou de zon maar in. G WOUBRUGGE In het van een actie van het comité Cj Neerlandis, organiseren enkele van de Plattelandsvrouwen op dag 5 juni een inzameling van dragen boven- en ondergoed behoeve van slachtoffers onder in rampgebieden. Tussen 9—12 rijdt een vrachtauto huis aan door het dorp. Men wordt vei de af te dragen textiel dan bij hand te hebben. KATWIJK AAN ZEE De wijk Cleijn Duin en het winkelcentrum zullen morgen door burgemeester A. G. Vermeulen officieel worden ge opend. Dit gebeurt 's avonds om aont uur. Het programma ziet er als volgt uit: 8 uur: opening; 8.15 urn1: uitslag etalagewedstrijd; 8.309.15 uur: tap toe door DVS; 9.15—21.30 uur: be zichtiging winkels: 9 4510.30 uur: receptie in sporthal Cleijn Duin. Het programma voor zaterdag is: tien en elf uur poppenkast Bij slecht weer worden deze voorstellin- j gen in de sporthal gehouden. 2—4 uur: kinderfeest voor de jeugd van 3 t.m. 10 jaar: 4.30 uur: ballonwen- Btrijd. Al aeze activiteiten zullen worden gehouden op het Cleijn Duin plein. ZOETERWOUDE De drum band en het majoretten-korps 'De Rijntamboerspresenteerden zich gisteravond aan de bevolking van de Zoeterwoudse Hoge Rijn dijk (zie foto Holvast). Het werd een zeer feestelijke presentatie van de jongelui, die geheel in de nieuwe uniformen waren gesto ken. Het was een fraai kleurig muzikaal geheel dat door de Zoe- terwoudse straten marcheerde Dat de Rijndijk, waar voor de jeugd toch al zo weinig te beleven is, dat voor elkaar heeft gekregen is vooral te danken aan Rijntam- boers voorzitter Vervoorn, in structeur Jagel en bestuurslid Volwater, die dag en nacht bezig zijn geioeest met het korps. De nieuwe uniformen konden worden aangeschaft dank zij een subsidie van de gemeente, de oud-papier actie van de leden zelf en gulle gaven van bewoners van de Zoe- terwoudse Rijndijk en de Leidse rivierenwijk.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2