kiskas: 'Logisch resultaat' jax ziet og) erg einig in Wereldcup Arbiter Taylor: "Goede wedstrijd De 'Kuip' zondag stampvol Echt iets voor sport liefhebbers Chevron met f-310 Voor winnen Europa Cup is routine nodig, at heeft Ajax - Panathinaikos nog niet Fischer wint ook 6de partij Landskampioen DIO tegen "Van Rooyen" 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. —Donderdag 3 juni 1971 pagina 27 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD LONDEN Ferenc Puskas, de man die in een paar maanden tijd de Griekse bevolking in hoge sferen bracht, kon nog lachen nadat zijn indrukwekkende fanclub weer met beide benen op de heilige grond was teruggekeerd. En hij legde spontaan onmiddellijk uit waarom: .Omdat ik van tevoren wist wat er gebeuren zou. Wil je immers de Europa Cup winnen, dan heb je in de eerste plaats routine nodig. Ajax bezit het volop, Panathinaikos totaal niet. Dus was het resultaat voor mij vanavond volkomen logisch. Waarna de vriendelijke trainer van de Griekse kampioen zijn gemoeds toestand onderstreepte via: „Toen wij met het Hongaarse elftal in 1953 op Wembley Engeland met 6 3 klopten, was dat van geweldige betekenis. Nu was het voor mij al een enorme sensatie om met Pana thinaikos Wembley te halen. En meer zat er domweg niet in. In fei te was het zo: alleen Ajax kon verliezen, wij niet". Het belangrijke openings in unt van Ajax: Dick van Dijk eeft de trekbal van Piet Kei achtergrond) feilloos naar *re hoek "geknikt". Panathi- }S-doelman Iconomopoulos is '.gen. i bliek wel in onze speciale verslaggever fDEN Ajax bezint zich nog confrontatie met de Zuidame- ise clubkampioen. Michels: „Ik -jwr weinig voor. Commercieel zie Wk>ok niet zo zitten. Voor de pu- W\ lijkt 't me wel goed en daar- het ook wel doorgaan". •zitter Jaap van Praag gaf e- uitsluitsel. „Persoonlijk ben tegen Bovendien heeft de me staf ons negatief in dezen seerd. Maar we zullen de zaak ilemaal bekijken en dat uiter- n overleg met de trainer en de laatste groep wil de traditio- rechtpartij" niet ontlopen, iddels is bekend, dat de Zuid- taanse kampioen pas 9 Juni 1 zal worden. Gisteravond Estudiantes namelijk met 1— Nacionale uit Uruguay verlo- n aangezien de Argentijnen dc wedstrijd met 10 wonnen. Juni een beslissingswedstrijd gespeeld, n Cruyff bracht het probleem er woorden: "Die Grieken zijn ft echt meegevallen. WerkeliJ- larlijk zijn ze nauwelijks ge- Het was in alle opzichten on- lstrijd. Nu de wereldcup nog, ort er ook bij". kender dan welke woorden e intens gelukkige stilte van erder Velibor Vasovic, die ein- zijn doel had bereikt. De der- lale had hem de beker ge- Hij beleefde zijn hoogte als enige van zijn spelers nog AJax-shirt, terwijl de anderen groene hemden van Panathi- 5 uit puften. Een Grieks be- lid kwam de kleedkamer bin- let het laatste PAO-shirt, dat iet in andere handen was over- a. Hij zag Vasovic boven de hoog boven de anderen uitto- ln zijn helle rood en wit. maakte het ruilgebaar. Vaso- chudde van neen. De Griek bemiddeling via Ajax "Jaap |k, maar "Vasco" bleef onver- ijk: "ik wil dat shirt houden, het mooiste. Wat moet ik met idere. Jaren heb ik het winnen- irt van een Europa-Cup-finale hebben. Nu bezit ik het en zo het. Ik geef het aan niemand". Hen van de bijna-doelpunten van Johan Cruijff: PAO-dcelman Iconomopoulos valt fortuinlijk op de bal. Lachen deed ook Arie Haan. "Ge weldig. Zo iets houd je niet voor mogelijk. Ik ben in myn hart ver baasd, dat ik zo snel deze top heb kunnen bereiken. Er zijn spelers die slechter beginnen in de Eluropa- Cup". Gerrie Muhren vond het begrijpe lijk dat er na rust een terugslag was gekomen. "In de eerste helft gleden wij er door heen. We deden bijna al les wat van Ajax verwacht mag wor den, alleen maakten wtf te weinig doelpunten. Neem mijn kans nou, er zijn misschien honderd manieren om te scoren. Je kunt het zelf doen, Je kunt het een ander laten doen. Ik koos de verkeerde weg. Je kunt je wel voor je kop slaan, omdat je voelt dat de spanning blijft. Eén-nul is niet genoeg. Die angst was in de tweede helft merkbaar doordat de ploeg even aan zijn nieuwe formatie moest wennen". Angst heeft Barry Hulshoff geen moment gekend. "Moet Je nagaan, als je Engelse bekerfinales op Wem bley ziet, zijn er vaak krampgeval- len. Daarvan hebben wij met uit zondering van Keizer, maar daar voor is een duidelijke verklaring, geen lEist gehad. Wij konden Wem bley aan en dat is niet niets. Het is een groot veld, je legt grote afstan den af. Dat wij dat zonder schade hebben kunnen opbrengen is toch een teken dat wij wat kunnen. Die Antoniadis legt in de lucht ook enor me afstanden af. Maar ik had hem. Keer-op-keer heeft hij mij tegen de benen geschopt. Het was voor mij echter een stimulans. Het was een teken dat hij geprikkeld was, dat hij zich onmachtig wist. En al doet iede re trap pijn in de benen, in je hart ervaar Je het als een fijn gevoel. Net zo'n gevoel als wij nu hebben, nu de Cup voor ons op tafel staat". VANCOUVER (ANP) Ook de Amerikaan Bobby Fischer heeft zich in Vancouver voor de halve finales geplaatst van het kandidatenschaak- toernooi. Hij won gisteravond ziln zesde partij in de tweekamp voor de kwartfinales tegen de Russische grootmeester Mark Taimanov, de stand in de reeks van tien partijen is nu 6—0. In de halve finales komt Fischer uit tegen de Deen Bent Larsen. De winnaar van het toernooi strijdt te gen wereldkampioen Boris Spasski met de titel als inzet. WIELRENNEN Cees Priem, winnaar van de 20e Olympia's toer door Nederland heeft gisteren in de omgeving van Yperen een wegwed strijd op zijn naam gebracht. Hij legde de 120 km af in 3 uur 6 min. De Belg José van Ackere werd twee de met een achterstand van 1 min. 15 sec. Door Rob Vente Aj, ax moe Niettemin was de Michels-formatie de voormalige Hongaarse topvoet balier niet meegevallen. Puskas, voor de Nederlandse pers weer ui terst beminnelijk: „Ik heb Ajax nu vier keer in korte tijd zien spelen. Tevoren in de bekerfinale tegen Sparta in Rotterdam, bij FC Utrecht en laatst nog tegen Feijen- oord. Wel, tegen Sparta zag ik Ajax op zijn best, maar dit vond ik van hen de slechtste wedstrijd. Het elf tal lijkt me moe. Erg moe". Alleen in het eerste kwartier kon de Nederlandse kampioen de Pana thinaikos-trainer imponeren. Pus kas: „Toen lieten ze voetbal van grote klasse zien. Geweldig. Vooral Cruijff vond ik in die periode gran dioos. Trouwens, zet een man als Cruijff bij ons en wij pakken de cup. Zo'n speler maakt vijftig pro cent van je elftal uit". Teveel tijd Overigens weet Puskas de nederlaag van zijn team niet louter aan rou tine-gebrek. Volgens hem kleefden er ook nog tactische fouten aan het spel van zijn ploeg. „Neem ons middenveld. Eleftherakis. Kamaras en Domazos speelden zonder meer alle drie goed. Dat wel. Maar het duurt bij hen steeds veel te lang. Elke keer weer zetten ze een dribbel in. Eerst drie man voorbij en dan een pass geven. Dat kost teveel tijd. En bovendien gaan bij ons de spe lers pas positie kiezen, als de bal in de buurt komt. Bij Ajax is dat Ein ders. Daar staan ze al klaar. MaEir ja, dat is uiteraard weer een kwes tie v£in routine". Gebrek aan routine. Elke keer weer komen deze woorden terug bij Pus kas. Aangezien zijn contrEict bij Pa nathinaikos nog voor een vol jaar loopt, wil hij er wat aan gaan doen. „Uiteraard eerst proberen om nog kampioen van Griekenland te worden. En dan volgend seizoen zo veel mogelijk vriendschappelijke wedstrijden spelen tegen sterke bui tenlandse tegenstanders. Dat is de enige manier. Verder heb ik een paar nieuwe spe lers nodig. Zoals het nu gaat, kun nen we onmogelijk lang mee op Europees topniveau. Ik kon van avond niet eens een wissel toepas sen. omdat ik niets achter de hand had. Maar bij Panathinaikos is het grote probleem: waar haal je goede spelers vandaan? Uit het buitenland is onmogelijk. Dat kan een' Griekse club niet doen. Ik zou het niet eens aan mijn voorzitter durven voor stellen". Mogelijkheden Al stelde Puskas dus herhaaldelijk dat hij de nederlaag de gewoonste zaak van de wereld vond, toch liet hij ook duidelijk uitkomen dat er zelfs voor dit onervaren Panathi- I naikos gisteravond onmogelijkheden i weggegelegd waren. De vriendelijke trainer met de im ponerende buik: „In de tweede helft kregen we Ajax in onze greep. Hadden we toen een snelle, beweeg lijke spitsspeler gehad, dan wonnen we de Cup. Maar ja, Antoniades is nu eenmaal geen Cruijff. WEtnt die is snel. Daarom heb ik op Cruijff ook geen mandekking laten toepas sen. Als de aanvaller een stuk snel- Ier is, ga je bij mandekking altijd de boot in". I Waarna PuskEis zo intens vriende- j lijk was om lovende woorden over het falende Ajax te spreken. „De 1 club is beslist niet minder dan het Real Madrid en Benfica uit mijn tijd. Het voetbal is alleen totaal I anders geworden. Sneller, harder. Je 1 moet steeds in een flits beslissen. Voor dat soort voetbal zijn spelers als een Cruijff, Keizer, Suurbier en Hulshoff ideaal". NOORDWIJK Het door i Van Rooyen gesponsorde team i 1 van Noordwijkse zaalvoetballers i 1 zal volgende week dinsdag (8 1 1 Juni) als afsluiting van het 1 1 seizoen de nieuwe Nederlandse 1 kampioen DIO uit Druten in de 1 1 Northgohal ontvangen. De kam pioenen van de Afdeling Nij megen veroverden twee weken 1 geleden in Breda nogal verras- send de nationale zaalvoetbal- titel onder leiding van oud- semiprof Gerrie Gerrtis (NEC). De wedstrijd begint om acht VOETBAL Met nog drie wed strijden te spelen is Dynamo Dres den gisteren al voetbalkampioen van Oost-Duitsland geworden. Het gelijkspel tegen Chemie Halle(2—2) was voldoende voor het veroveren van de titel. Dynamo heeft 35 pun ten uit 23 wedstrijden, Carl Zeiss Je na 28 uit 23. ADVERTENTIE Niet nodig De Griekse onderdanen van Puskas hadden overigens amper lof voor de overwinnaar. Dimitri Domazos: „De nederlaag was niet nodig geweest. Na de rust hadden we veertig mi nuten het initiatief. En toen kwam die onverdiende tweede goal van Ajax. Zonde. Doodzonde". Aristides Kamaras: „Maakten wtf 1 1, dan haalden wij de Cup binnen. We waren fysiek sterker en ook onze conditie was beter. In de ver lenging hadden we het beslist ge haald". Waarna de Griekse vete raan (32) liet weten dat hij Cruijff en Mtihren de beste Ajacieden vond. „Maar ook zij werden op het laatst moe. Trouwens, dat had Puskas ons voorspeld. In de rust zei hij: „Nu voluit aanvallen, want Ajax stort in elkaar." We deden het, maar het gebeurde niet". Waaruit blijkt dat zelfs een man als Puskas er wel eens naast kan zitten. Londen Scheidsrechter Jack Taylor was een van de weinigen van de 90 000 op Wembley die vond dat de Europa Cup-finale een rui me voldoende had gehaald. De 40- jarige slager uit WolverhEimpton „Het w£tó een goede, sportieve wed strijd, wtiarin de spelers een grote mate van zelfbeheersing aan de dag legden. Het leek me allemaal bij zonder onderhoudend voor het pu bliek". Toen hij bemerkte dat zijn woorden niet strookten met de algemene opinie voegde hij er haastig aan toe: „Dat er geen super-voetbal ge speeld werd, kwam ook door de om standigheden. Het was wat druk kend en het gras nogal klef. Dat drukte het tempo'. Waarna de arbiter die Mexico haal de. opmerkte: „Een ploeg als Ajax can het tegen elk elftal in Enge land opnemen". Hetgeen als compli ment bedoeld wasl i Tegen Haarlem Van onze sportredactie Rotterdam/Den Haag Slechts een aantal staanplaatsen is nog verkrijgbaar voor het duel Feijen- oordHaarlem van zondag. De ver wachting is dan ook, dat het Rot terdamse stadion maximaal bezet zal zijn (ruim 67.000 toeschouwers) als Feijenoord begint aan de wed strijd, die aan het einde de landsti tel zal opleveren. Administrateur Jansen gisteren: „We krijgen hon derden telefoontjes, niet alleen uit het land, maar zelfs tot uit België. Iedereen wil er bij zijn. Met als ge volg dat we nu nog slechts een quantum staanplaatsen over heb ben". Oslo meldt belangstelling uit Ne derland voor een jonge Noorse voet baller. Met name Sparta zou lonken naar de 20-jarige Tom Lund, speler van de eredivisieclub Liliestroem en enkele malen international. Tijdens die toernee neemt ADO deel aan een toernooi in V all ad olid met als tegenstanders Atletico Bil bao. Burgos en Valladolid, het speelt een wedstrijd in en tegen Santander en besluit met een wed- I strijd in Madrid tegen een nog on- bekende club. De laatste wedstrijd van Holland Sport, dat zijn optreden in het be taalde voetbal besluit met een uit wedstrijd in De Goffert in Nijme gen tegen NEC, wordt in plaats van zondag al op zaterdag gespeeld. Inderdaad, de allerlEiatste wed strijd van Holland Sport. Want de Club van Honderd, die nog steeds ernstig overwoog tegen de bewinds lieden van Holland Sport een kort geding aan te spannen, heeft na ampel overleg besloten dit voorne men niet uit te voeren. De procedu re zou, zo is „de honderd" van juri dische zijde meegedeeld, tenminste vier vijf maanden in beslag ne men. En dan is de competitie al weer aan de gang. Nog eenmaal ADO: het heeft Telstars vleugelverdediger Thijs Wijngaarde op het verlanglijstje staan. Een triest bericht tot besluit. De vroegere Westduitse international Klaus Sturmer is aan kanker over leden. Hij bereikte de leeftijd van 35 jaar. Hij maakte in 1954, toen hij voor de Hamburger SV speelde, zijn debuut in het Duitse elftal. In 1962 week hij naar Zwitserland uit, waar hij zes seizoenen voor FC Zü- rich uitkwam. Vorig seizoen speelde hij nog voor de Zwitserse eerste di- visieploeg Winterthur. Over Noorwegen gesproken. ADO's Noorse internationals Harald Berg en Harry Hestad zijn niet in de gelegenheid hun vaderlandse kleuren te verdedigen in de inter land-wedstrijden tegen Bulgarije (op 9 Juni voor de Europa Cup voor landenteams) en tegen West-Duits- land (vriendschappelijk op 22 Juni, beide in Oslo). Zij moeten de trip meemaken, die ADO van 8 tot en met 21 Juni door Spanje maakt. •ADO heeft opnieuw wat zaakjes geregeld Dick Advocaat tekende gisteren voor drie Jaar bij. reserve- doelman Henny Ardesch voor twee Een van de talloze malen, dat Barry Hulshoff de gevaarlijke Pa- nathinaikos-spits Antoniades (4 cm langer) bedwong. ADVERTENTIF <0 zegt niemand minder dan Jan van Beveren. Echte sport-postzegels uit de hele wereld gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Heel veel boeiende sporten in kleurige beelden. Met speciaal mini-album (25 cent). Tank ook sport-postzegele. Bij alle Esso dealers met het sport-postzegel affiche. Jaar en Simon van Vliet voor één Jaar. De onderhandelingen met Hol land S port-doel verdedigers Woody Louwerens en Koos van Elleewljk verlopen daarentegen stroef. Het ziet er naar uit dat beide spelen niet zullen kunnen voldoen aan de wens van ADO om overdag te tral* nen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27