ban van cup w. mann Noodlanding van „Aj'ax-vliegtuig" pijnstil'ers Helene Hanover won met snelle eindsprint helpen dit®** ERDAG 3 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 AMSTERDAM De feeststem- ming in de hoofdstad kwam gister avond moeizaam op gang. Goed, er waren enkele luid claxonnerende automobilisten die zich zelfs in de anders zo rustige buitenwijk Bui- tenveldert niet onbetuigd lieten. Zij konden hun vreugde blijkbaar niet bedwingen tot na de extra-televi siebeelden uit de kleedkamer. Hier na echter barstte de vreugde als een ware explosie los. De binnenstad was van het Leid- seplein tot aan het einde van de Nieuwedijk één deinende, hossen de en sterk transpirerende menig te. Het centrum van de feestvreug de was de Dam, waar een dikke honderd feestgangers als ware ge veltoeristen kans hadden gezien het balkon van het Koninklijk paleis te beklimmen Tot half een vannacht heeft de Amsterdamse politie dit oog luikend toegestaan. Toen werd het te gek. De balkondeuren werden ge opend en de heren werden vriende lijk verzocht het paleis via de ko ninklijke trappen te verlaten. Han dige zakenlieden verkochten inmid dels grif speciale Ajax-affiches, - speldjes, petjes en vlaggetjes. De café's puilden uit. In het café van Tante Leen, de zangeres die haar hart niet alleen aan het le venslied heeft verpand maar ook zielsveel van Ajax houdt, kreeg de temperatuur de hoogte van een vol wassen sauna. Iedereen was blij en schreeuwde de overbekende Ajax- kreten, die doorspekt werden met invallen van het moment. Veel waardering was er voor de grote stunt van het Vrije Volk die reeds om elf uur met een speciale editie verscheen. Duizenden namen deel aan een massale polonaise over het Damrak. Enkele tientallen hadden kans ge zien om hoog in de bouwsteigers van de Nieuwe Kerk te klimmen. De kelen werden schor en dorstig en de vele pilsjes liepen sissend weg. Bij het café van de vreemde vogels 1 Hoppe, bij het Lieverdje op het j Spui. liep ober Cor grimmig en on- gezellig de glazen weg te halen die men bovenop geparkeerde auto's j had neergezet. Leeg uiteraard. Een Ajax-supporter, die zeker was van de overwinning, had een kopie ge maakt van de Europa Cup en klom bovenop een auto om die aan de massa te tonen. Geluidwagens reden door de stad met de onver biddelijke topper „We gaan naar Londen", wat uit volle borst werd meegegild. Begeleid met ritmisch handgeklap kwamen Feijenoord en Puskas er niet best af. Lange files auto's kwamen geen meter vooruit, maar het scheen niemand op deze avond te hinderen. Het aanhoudend claxon-geschal maande niemand tot spoed, maar liet niet na Amsterdam op de grondvesten te doen trillen. De agenten, neergezet om het verkeer te regelen, waren aan de kant gaan staan en keken de heksenketel aan met een glimlach; hier was toch niets te regelen. Iedereen was vrien delijk, blij en uitgelaten. Een arge loze buitenlander met een slaapzak op de rug was duidelijk verbaasd. Zoveel uitbundigheid had hij van, de nuchtere Hollanders niet ver wacht. Bij het nationale monument op de Dam werd niet geslapen, die plaats was ook bezet door dolle Am sterdammers. Een paar vrolijke Hagenaars gunden het Ajax best en wilden de len in de vreugde van de hoofd stad. Zij huurden een auto en re den pijlsnel naar Amsterdam. Van naar huis gaan was voorlopig geen sprake. Op de luchthaven Schiphol, waar van 1 tot 6 uur vannacht tachtig retourvluchten moesten worden ver werkt, was het een tamme boel. De Londen-gangers hadden hun kruit blijkbaar in Wembley reeds verschoten. Een stewardess die de i eerste retourvlucht had gemaakt, stelde met een onmiskenbaar Gro- j nings accent: „Ze kwamen luid- j ruchtig aan boord, kregen van on- ze maatschappij een glas champag ne en waren verder stil. Ze waren doodmoe en hadden geen keel meer over". Bij de douane was van geen enkel oponthoud sprake, men werk te daar met een vrijwel normale personeelsbezetting. De marechaus see versterkt met extra-men sen, kon zijn werk met de handen over elkaar aan. Koersen Duindigi WASSENAAR Helene Hanovei is in prima vorm. Dat bleek gisteren op Duindigt in het hoofdnummei Aanvankelijk vormden Ingrid Hano ver, For Ever en Dorus van Röod en Noot de kopgroep Halverwege do laatste ronde kwam Jan Wagenaar met Helene Hanover, in gezelschap van Neon Rodney, snel naar voren, maar wachtte tot het ingaan van de rechte lijn. Op dat moment sloeg h(j met een flitsende eindsprint toe en Helene klopte na mooie strijd in 1.21.5 Neon Rodney en Dorus van Rood en Noot. In de Feijenoordprijs kwam leerling Krant na een aanrijding ten val, waardoor Gainer Papenhoef rijder loos voortholde. De koers werd afge beld. Bij de nieuwe start nam Ilina een grote voorsprong, doch dit bleek teveel van haar krachten te hebben gevergd, zodat zij ten leste nog naar de derde plaats terugviel achter de zegevierende Ivonne Mac (die 1.22.5 toonde) en Hippocreen. De trouwe Fury Spencer blijft ge staag voortgaan op het pad der over winning. Nu stuurde Matthijs Langc- de snelle ruin naar een prima 1.23.1 triomf en liet Indien en Interest overtuigend achter zich. In de ren voor debuterende 2-ja- rige volbloeds leverde Dieter Weiss een goede verrichting door met Flo- rian de door v. d. Kraats gereden White Clover en Siciliano (Wete- mans) te kloppen. UITSLAGEN*. Europa Cupprijs: 1. Iron (C. laar man) (1.27.3), 2. Jozina du Bols, 3. Jackie T. Tot. w. 3.10, pl. 1.10, 1.10, 1.30, gek. 7.10, trio 47.80. Feijenoordprijs: 1. Ivonne Mac (A. Knijnenburg) (1.22.5), 2. Hippocreen, 3. Illna. Tot. w. 3.30, pl. 1.40, 1.70, 1.50, gek. 21.—. Celticprijs: 1. Idylle Miss (M. v. d, Togt) (1.24.4), 2. Inyala, 3. Import N. Tot. w. 4.70, pl. 1.70, 2.10, 2.—. gek. 21.50, trio 202.10. Liza's Daughterprijs: 1. Florian (D. Weiss), 2. White Clover. 3. Siciliano. Tot. w. 8.—. pl. 3 40, 1.80, gek. 18.80. Vorwarts Berlijn-prljs: 1. Helena Kanover (J. Wagenaar Jr) (1.21.5), 2. Neon Rodney. 3. Dorus van Rood en Noot Tot. w. 2.80, pl. 1.40. 2.10, 2.70. gek. 9.30. Ajax-pr(js: 1. Irish Kan (C. Hette- llng) (1.25.7). 2. Geisha Double, 3. Idas. Tot. w. 5.20, pl. 1.50, 1.60, 1.30. gek. 18.20. trio 85.90. Athletlco Madrid-prijs: 1. Fury Spen cer (M. Lange) (1.23.1), 2. Indien, 3. Interest. Tot. w. 3.30, pl. 1.70, 2.50, 2 10. gek. 4.10. Dlane Wendy-prijs: 1. Newbury (mevr. E. van Duyn), 2. Blue Honey, 3. Baboon. Tot. w. 6.60. pl. 3.50, 1.60, 4.—. gek. 20.40. Trio 932.80. BenflcaprUs 1. Hilda O (L. Schoon hoven Jr) (1.23.2), 2. Enterprise Hol- landla, 3. Giovanni. Tot. w. 3.70, pl. 2.—. 140, gek. 4.40. Totallsator-omzet 217.315. De Ajax-koorts door onze fo tografen in beeld gebracht. Links boven de Amsterdamse achterban ieinend en juichend op de Dam. Daaronder de bestorming van het koninklijk paleis met gebruikma king van de aanwezige vlagge- masten. Rechts daarnaast: de Ajax-haan kraaide lange tijd ko- ning vanaf de balkons van het paleis, een waardige behuizing üoor 'de club viel in Amsterdam niet meer te vinden. Beneden en kele details uit de menigte op de Dam. Op de foto in het midden een moeder met een pseudo-cup die in Ajax-enthousiasme haar :oo?is overtreft. Helemaal bene- len vaders, zoons en neven kort- >m alle mannelijke leden van een familie verzameld onder een por tret van hun helden. SOUTHEND (Reuter, ANP) Een chartervliegtuig met terug kerende Ajax-supporters heeft vanochtend vroeg op het vliegveld Southend, 30 km van Londen, een noodlanding gemaakt. Daarbij raakten twee inzittenden gewond. Zij werden naar het plaatselijke ziekenhuis gebracht. Een van hen kon na behandeld te zijn weer vertrekken, van de ander was de toestand zodanig dat hij werd op genomen. Het vliegtuig, een Dakota, had 32 passagiers en vier bemannings leden aan boord. Ruim tien minu ten na het vertrek van Southend viel een der beide motoren uit. De Amerikaanse gezagvoerder keerde onmiddellijk terug en wist nog tij dig zijn doel te bereiken. De DC-3 kon evenwel geen feilloze landing maken doordat hij maar een mo tor kon gebruiken. Met grote snel heid vloog het toestel op de lan dingsbaan aan, schoot daar over heen en maakte een draai waarbij op het nippertje een spoordijk werd gemist. Ambulancewagens stonden gereed, en binnen enkele minuten was iedereen uit het toe- steL Het verongelukte vliegtuig is een van de twee DC-3 Dakota's van het kleine Nederlandse char- terbedrijf Moorman Air, gevestigd op Schiphol. Deze Dakota is eigen dom van het Engelse uitzendbu reau Well Trade, maar sinds 4 maanden in gebruik bij Moor man. De andere Dakota van Moor man is Jaren geleden overgenomen van Martinair. In de Nederlandse burgerlucht vaart vliegen verder geen dakota's meer. Alleen de rijksluchtvaart- dienst heeft er voor inspectievluc''*1" ten nog een in gebruik. ADVERTENTIE poeders cachets-

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23