Instelling veerpont naar de Hoge Zijde in studie agenda B. en W. moet met plan voor bootjeshaven komen NOODLOKAAL „HUMMELHOF" Geen subsidie voor Gemini-meisjes Geen subsidie Concours Hippique Warmond Geheime zitting over Ba hel Nieuw schoolhoofd in Leiderdorp Voorschotense raad verwacht niet veel van Werkgroep Samen werkingsopbouw J ervoersprohleem bewoners Patrimoniumpark nog niet opgelost Nieuw bank- MINI-nieuws gebouw in Wassenaar l MAXl-Leiden PAGINA 2' LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 MEI lj Het college gaat nu contact op nemen met de NZVHM maar men ziet de zaak somber in. Tijdens de raadsvergadering gisteravond, waar in dit punt natuurlijk ook aan de or de kwam, zei burgemeester van der Have dat ook nog met het idee ge speeld wordt vervoer per pont naai de Hoge Rijndijk in te stellen, waar wel een lijndienst rijdt. Dit zal ech ter ook een kostbare zaak worden. Het ziet er ondanks dat de raad gis teravond de instelling van het "eigen buslijntje" goedkeurde, niet zo gun stig uit want de lijn is zeer onrenda bel. De eerste dienst van het busje, dat volgens het normale uur dienst- schema van de NV West Nederland rijdt, om kwart voor zeven vertrok zonder passagiers van het begin punt bij de cementfabriek Van Aalst op de grens van Leiderdorp en Kou dekerk, Gelegenheidschauffeur De Vogel, onder normale omstandighe- den tuinman bij de gemeente Lei derdorp, ging ook bij zevenen weer leeg weg uit het Doeskwartier. Een uur later had hij bij het Patrimo niumpark twee "klanten". Daar stapte, Mar ja Hogervorst <19 en Ans den Dopper <22) in het Volkswa genbusje dat voor de aansluiting op een NZH-bus zorgt Als het busje niet rijdt moeten zij door weer en wind op de fiets naar Leiden. Een andere "busklant", die door het uit- vallen van de lijndienst in de kou Vrijdag Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Workshop 10 uur nam., 3 u. nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs 7 uur nam. Zaterdag Doopsgezinde kerk (Adventkerk) Bijbelstudie 10 uur voorm. prediking ds A. J. v.d. Kamp 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 25.30 uur nam N.C. Reis V. Wandeling langs de Linge. vertrek per trein 8.53 uur voor in. Zondag Zijlsingel 2 Evangellecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 2.30 5.15 uur nam Rijnlandslyceum Apollolaan 1Gem. voor oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgeest Spr evang. N. v. d. Brug ge 7.30 uur nam Gerecht 10 Soefi-beweging Universe le eredienst. Spr. mevr H. F Calkoen- Van Thlenen over "Ideaal en werke- 11 Ikheid" 11.15 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr. J. Eikerbout 3 uur nam Release kwam te staan, heeft de bromfiets gepakt. De ritjes met het Volkswagenbus- Je zijn gratis maar daar hebben de vaste busklanten geen voordeel aan. want de opheffing van de lijn in de maand dupeerde de maandabonne- metshouders. Hoe het vervoer aan de Lage Zij de volgende week moeten worden is nog niet bekend. De eerste twee passagiers voor het busje, dat de bewoners van het Patrimoniumpark aan sluiting moet geven op de NZH- bus naar Leiden (Station), stap- ten om tien voor acht als eersten in het busje. Hulpdienst Release: Witte Singel 12a. tel. 24555 Dag van 2—6 en 7—11 uur \YEEK EINDEDIENST HUISARTSEN LEIDEN Tot zaterdagmorgen tien uur raadplege men de eigen huisarts, daarna tot maandagnacht twaalf uur uitsluitend voor spoedgevallen de dok- rstelefoon 22222. Warmond Dokter H A G. M. Wa lenkamp. tel. 2220 (wijkzuster A. Vriend. Frlezenhorst 33, Sassenhelm tel. 12022 LEIDERDORP (Op 30 mei dokter S P Ouwerkerk, Roerdompstraat 2, tel. 34924, op 31 mei dokter P. van 't Woud Hoofdstraat 40. tel, 30070 (wijk zuster J. van Mei-Meurs, Snouck Hur- gronjestraat 9a, Leiden). VOORSCHOTEN Dokter S. v. d, Koov. Schimmelpenninck v. d. Oyelaan 13. tel. 2527 (wijkverpleging Gezond heidscentrum. Wijngaardenlaan 2 tel 2177. OEGSTGEEST Op 30 mei dokter E. J. Roelants. Frans Halslaan 10 tel. 53747. op 31 mei dokter D. Held, Ma- relaari 36, tel. 52255. Avond- en nachtdienst, apotheken Ie Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten Geopend voor spoedeisende gevallen van vrijdag 28 mei 17.30 u. tot maan dag 31 mei (2de Pinksterdag) 's-mor- gens 8 uur: Zuider Apotheek. Lammen schansweg 7, tel 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6 Leiderdorp, tel 42947 en de Oegstgeest- se Apotheek, Wilhelminapark 8 Oegst geest tel 53274. De zaïerdagdlenst na 13 uur de dienst op 1ste Pinksterdag en de nachtdienst van Apotheek Voor schoten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Geopend voor spoed eisende gevallen vanaf maandag 31 mei (2de Pinksterdag) 's-morgens Apo theek van Driesum. Mare 110. telef 20406. Apotheek Voorschoten Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525 en Apotheek R van Breest Smallenburg. Loevestein 6. Leiderdorp Tel 42947 De dienst op 2de Pinksterdag en de nachtdienst van de Oegstgeestse Apo theek wordt waargenomen door Apo theek van Driesum. Het aantal verwerkte posten steeg met 40.000 tot 150.000, terwijl de om zet de f 140 miljoen passeerde. Meer en meer werd door de cliënten ge- j bruik gemaakt van de diensten op assurantie- en effectengebied. De afdeling Reisbemiddeling verkreeg in de loop van het jaar een eigen plaats in het service-pakket van de bank. Op de jaarvergadering werd beslo ten het voordelige saldo ad f. 42068,06 toe te voegen aan de algemene reser ve. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer J. van Ammers Mr. J. J. Bol gekozen als lid van de Raad van Toezicht. De heer H. C. N. Winnubst werd als bestuurslid herkozen. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering hield de heer M .J. De gelegenheidschauf 1eu zet gelegenheid te geven snel over te verhagen een causerie met dia's over zijn busje naast die van zijn full- I stappen op de lijndienst. j liet Wassenaar van 1900 tot 1925. time collega om zijn passagiers de I ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse raad, die gisteravond on danks de voetbalwedstrijd geen vroegertje had, heeft de uitbreiding van de rk kleuterschool Hummelhof met een noodlokaal goedgekeurd. De overige aanvragen tot uitbreiding o a. van de openbare school zijn aan gehouden tot de volgende raadsver gadering. Op vragen van raadslid Sies met betrekking tot de omlei ding van de Noordbuurtseweg ten be hoeve van de aansluiting op de toe komstige tertiaire weg 63 (burge meester Smeetsweg) zei burgemees ter Detmers dat het lokale verkeer van Westeinde naar de provinciale weg gaat en de nieuwe Burgemees ter Smeetsweg een vierbaansweg, wordt. Over de subsidie-aanvraag van de stichting "Babel", die o.a .een jeugd soos draaiende houdt, ging de raad in geheime zitting. Bij de rondvraag vroeg raadslid Engelkes of d^ ge meente Zoeterwoude geen voorlich tingsblad zou kunnen uitgeven. Bur gemeester Detmers antwoordde hier op dat dit de gemeente f 40.000 zou kosten, maar B en W. zouden de sug gestie in behandeling nemen. WARMOND De drie aan de raad voorgelegde plannen tot aanleg van een bootjeshaven voor Warmon- ders aan de speelweide, gaven aan leiding gisteravond in de raad tot uitvoerige discussies. Het college zei hierover nog geen standpunt te heb ben. Men toonde zich wel ingenomen met de initiatieven van het comité. Raadslid De Winter vond de plaats van de haven niet gelukkig gekozen, want hierdoor wordt de hele speel weide opgeofferd. Bovendien miste hij in de plannen de mogelijkheid om zelf te kunnen werken aan de boot jes die daar ligplaats zullen krijgen. Dit zou gerealiseerd moeten worden door b.v. de bouw van een werk loods. Om dit mogelijk te maken zouden er dan maar minder ligplaat sen gecreërd moeten worden. Raads lid Heemskerk vond het plan van het comité wel het goedkoopst maar de plannen van de directeur van ge meente-werken. landschappelijk be zien, aantrekkelijker. Hij graag zien dat zo snel moge lijk wordt begonnen al was het maar met de ontgronding. „Een ex- ploitatieopzet komt later wel". KVP-er van de Kroft wil zich niet bezig houden met alle mogelijke de tails. Hij vond dat de haven een so ciale inslag moet hebben, ook om te voorkomen dat de haven een con currentie object wordt voor de par ticuliere havens. Hij was van mening dat zo'n exploitatie niet sluitend behoefde te zijn omdat het gaat om een sociaal belang. Ook zijn voor keur ging uit naar een plan ge meentewerken. Wethouder Groenendijk zei van mening te zijn dat, als men uitslui tend het oog heeft het sociale be lang dat met deze haven gediend wordt, andere oplossingen niet mo gelijk zijn. Aan het slot van de discussie stel de de raad voor dat B. en W. op kor te termijn met een afgerond plan komt en ook in welke vorm dit gaat gebeuren. B. en W. gaven de verze kering dat aan deze verlangens ge volg zal worden gegeven. De raad behandelde met betaling tot het verlenen van een subsidie aan de stichting muziekschool bloembol lenstreek, ondanks de daartoe onder nomen pogingen, nog geen gemeen schappelijk regeling tot stand is ge komen. Men vertrouwt er op dat de ze pogingen zullen worden voortge zet, wat men niet wil dat het voort bestaan van de muziekschool door toedoen van Warmond op het spel wordt gezet. De raad steunde het voorstel van B. en W. de subsidië ring op basis van de begroting 1970— 1971, voor 1971—1972 voort te zetten. Pej, asus Raadslid Heemskerk was het niet eens met het voorstel van B. en W. om aan de manege "Pegasus" voor concours hippique tijdens de „kaag- week" geen subsidie te verlenen. Hij stelde voor dit jaar de garan tie subsidie wel te verlenen maar mee te delen dat de vereniging voor de komende jaren naar een andere oplossing moet uitzien. Dit voorstel werd door niemand gesteund. Het voorstel van B. en W. was daarmee aangenomen. De overige gevraagde subsidies werden wel ver leend. Kroft sprak namens alle raadsleden toen hij vaststelde dat, met betrekking tot de ontwikkeling van de Zwanburgerpolder, er ernsti ge meningsverschillen bestaan tus sen het college van B. en W. en de raad, om maar niet te spreken van een groot wantrouwen. Er is volgens hem, een zeer zwakke directie-uit voering met betrekking tot dit werk en hieraan moet een einde komen. In verband hiermee stelde hij de eis dat B. en W. vertegenwoordigd moeten zijn bij de werkvergaderin gen en andere besprekingen en niet alleen de directeur van gemeente werken. Een wethouder zal vrij gemaakt moeten worden om zich uitsluitend bezig te kunnen houden met de ontwikkeling van deze pol der. voor Warmond een levensbe- j lang, terwijl de raad volledig moet worden ingelicht over alles wat in deze werkvergaderingen wordt be handeld en besloten. Wanneer deze eisen niet worden ingewilligd zal hij een uitspraak van de raad vragen 1 want deze kwestie zit de raad erg I hoog en zal geen genoegen nemen i met de huidige gang van zaken. Burgemeestr Langemyer zei dit I ook een erg nare zaak te vinden. Nadat over een en ander nog uitvoe rig van gedachten was gewisseld deelde de voorzitter mee dat B. en W. aan de door de heer v.d. Kroft gestelde eisen zullen voldoen. LEIDERDORP De Leiderdorp- se gemeenteraad heeft gisteravond in een spoed-vergadering de heer E. Th Snell uit Vlaardingen benoemd tot hoofd van de vierde openbare lagere school. Deze school, die wordt ge bouwd aan de Wilddreef, zal waar schijnlijk na de zomervakantie in gebruik worden genomen. De verkie zing van het schoolhoofd gebeurde met algemene stemmen. Voor de kinderen van de kle terschool „De Blijde Wereld" im Obrechtstraat was het deze wi feest, omdat het vijf jaar gelei was, dat het gebouw in gebruik w< genomen. Woensdag werd een kostumeerde optocht gehouden d< de wijk en gisteren was er feest school. Daarbij hoorde een buit< picnick, waarvan de foto (Holvai een leuk beeld geeft. Kinderen I de wat woonmilieu slecht bedeelde o de wijk tussen Levendaal en Plai soen krijgen op korte termijn e stukje speelstraat. Het gemeentel stuur heeft op verzoek van wijkl woners besloten als eerste maatrej de Vierde Binnenvestgracht af sluiten voor doorgaand verkeer. Ti sen de panden 28 en 33 wordt staat met paaltjes helemaal afgesl ten. Uitvoering moet even wacht< omdat het plan 14 dagen ter i zage moet liggen <9 Er zal meer wt den gedaan voor deze wijk. In ov( leg tussen maatschappelijk contat orgaan en gemeentelijke afdeli verkeerszaken wordt gezocht na maatregelen, die het leef- en woo milieu kunnen verbeteren. Pir. steren met the Lords Folks. D( groep verzorgt morgenavond om uur een pinksterviering in de Jozt kerk aan de Herensingel jeugdcommissie van de Leidse voi balclub VTL houdt morgen een toi Hooi voor B-junioren, waaraan de nemen BMT, Oranje Blauw, Bla Zwart, Roodenburg en VTL. Warmondse bejaardensoos gaat dii dag 15 juni uit. Men kan nog worden en mee op reis. Vóór 5 ji opgeven bij deze adressen: Dorj straat 70, Julianastraat 16, Hereny 20. Herenweg 44 en Kaarsenmaker dam 3. Zondagavond 6 juni om uur treedt „The St. Andrews Soc ty of Delft" op de Schuur van 1 len MacGillavry in Voorschoten. I zijn Nederlandse dansers, die op Schotse toer zijn. Met doedelzak' al. Aan de Leidse universiteit vanmiddag gepromoveerd tot doel in de geneeskunde de Wassenaar keel-, neus- en oorarts A. van d Wouden, werkzaam in het Haflj Bronovo, op een proefschrift „B< ziekten in het OS temporale met g hoornissen". Promotor was prof. i P. H. Schmidt. Ook de tweede 1 to, ook van Holvast, laat kinder zien. Geen kleuters, maar middelbi scholieren. De Leidse schilderes I cia Steinbach vindt, dat deze jeu moet worden geconfronteerd ffl het onderwerp milieuhygiëne. Omi ze in enkele klassen les geeft, kre ze de kans er in de tekenles iets a te doen. Mevr. Steinbach liet de eer te klasse tekeningen, schilderstu ken en collages maken met de n lieuvervuiling als onderwerp. I werd een fijne collectie, die volge de week in school wordt opgehangl Op de foto zijn jongens aan het we aan de Rijn, die wit begint en zwi eindigt. De puien geven aan door dat komt. VOORSCHOTEN De Voorscho tense raad had de kleine uurtjes van de prille vrijdag nodig om de raads vergadering tot een goed einde te brengen. Burgemeester J. v. d. Haar, voor het eerst voorzitter van de raad, stel de zeer nuchter dat er iets niet juist is als de raadsleden twee en een half uur nodig hebben om de ingezonden mededeling „voor kennisgeving aan te nemen". Te veel eer vond hij het om te veronderstellen dat een nieuwe burgemeester een gemeente beleid kan omvormen en daarom vol komen overbodig in te gaan op de vragen van D'66 tot het afleggen van een verklaring omtrent het te voe ren beleid Het gemeentelijke beleid wordt bepaald door de gemeenteraad I en niet door de burgemeester. Hij gaf de raad in overweging na te gaan of niet, hoewel "olgens het reglement j van orde volkomen terecht, juist is i om 3x 24 uur voor een raadsverga dering het College van B. en W. te i overspoelen met maar liefst twee en twintig schriftelijke vragen. Burge- j meester Van der Haar hield de lei ding van de vergadering soepel, maar kon niet voorkomen dat de raadsle- I den eerst alles zeker wilden weten i voor hun beslissing te nemen. Geen subsidie Aan het begin van de vergadering diende D'66 een voorstel in om de vergadering te schorsen tot na de voetbalwedstrijd. Het voorstel werd afgewezen. Het verzoek van de vol leybalvereniging „Gemini" onKSubsi- die voor de Deense reis werd op ad vies van de functionele commissie voor de sport niet toegestaan. De meisjes van Gemini hebben in Zut- phen tijdens de landskampioen schappen de derde olaats behaald en zijn als zodanig uitgenodigd om deel te nemen aan de open Deense kam pioenschappen. Hoewel van de kant van de raadsleden Goosens iD'66) en Marcelis <KVP) gevraagd werd om in deze zaak soepel te handelen, kreeg Gemini de gevraagde subsidie niet. De beeldententoonstelling op de Voorstraat en Treubstraat werd zeer kritsch bekeken door PvdA-raadslid Italianer. De plaats is niet juist ge kozen. de drukke Voorstraat schept alleen mogelijkheden om de beelden te zien, maar niet op te bekijken. Ook D'66 raadslid Melgert had moeite met de tentoonstelling, vooral de kos ten van f 30.000,-. Wethouder Es- selaar (KVP) verzekerde de raad dat de tentoonstelling wel heel erg goed wordt. Het Berkhoutpark is minder geschikt. Er is ook al een extra dure verzekering afgesloten is zodat de bescherming ook optimaal ls. De door B. en W. gestichte „Werk groep Samenlevingsopbouw" onder voorzitterschap van wethouder Pels heeft volgens de meerderheid van de raad een slecht begin gehad. Orga nisaties, die al sinds jaar en dag bezig zijn met de materie, hebben geen uitnodiging ontvangen voor de eerste bijeenkomst en zijn zelf gewei gerd als deelnemer, volgens mevrouw Scheffer-Munters (V.V.D.). De raad vond de werkgroep in zekere mate overbodig. Wethouder Pels zette uiteen dat de ze gemeentelijke werkgroep een coör dinerende taak zal krijgen. Zoveel mogelijk zijn alle groeperingen uit genodigd. Het was hem niet bekend dat organisaties geweigerd waren. Raadslid Begeer (V.V.D.) noemde daarna 't Nut en mevrouw Scheffer (V.V.D.) de vrouwenfederatie en de Stichting maatschappelijk werk. Wethouder Pels verwachtte een goe de toekomst voor de werkgroep. Als adviseurs zijn enige vertegenwoordi gers van de Stichting voor Maat schappelijk Opbouwwerk in Zuid- Holland toegevoegd aan de werk groep. Het voorstel van B. en W. tot het stichten van een dependance van de Parkschool in wijk Boschgeest, ont lokte een oeverloze discussie over de vraag of de Parkschool snel overge plaatst moet worden naar Bosch geest en over de situering van het éénklassige noodschooltje. Wethouder Eselsaar (KVP) zag zelf ook liever een tweeklassige noodschool. De ge meente heeft geen geld en kan daar om alleen een klein gebouwtje huren. Vrijwel alle raadsleden voerden tot in drie instanties het woord. Er kwam weer een klein schoolstrijdje openbaar-bijzonder onderwijs. Het resultaat is de stichting van een kleuterschool in Boschgeest en de voorlopige dependance van één klas ln Boschgeest. LEIDERDORP Het gemeentebusje dat, sinds de ver voersonderneming N.V. West-Nederland de lijndienst naar het Patrimoniumpark aan de Lage Zijde heeft beperkt tot s morgens om zeven uur een en 's avonds om vijf uur een voor de werknemers van Durisol, dit traject heeft overge- namen zal zaterdag voor het laatst rijden. Het college van B. en W. van Leiderdorp heeft gistermiddag een bespre king gehad met een vertegenwoordiging van de N.V. West- Nederland. Daarbij heeft men gesteld dat het gedrag van de maatschappij bijzonder onbehoorlijk was. West-Nederland bleef gisteren bij het standpunt dat de diensten ingekrom pen zijn. Ook tot een dienstregeling om de twee uur bleek de maatschappij niet bereid. O mfMiMUtnü iMmvssiu WASSENAAR Uit het jaarver slag van de Coöperatieve Raif f eisen- bank in Wassenaar over 1970 blijkt dat de plannen rond kwamen voor i de bouw van een nieuw hoofdkan toor op de hoek van de Hofcampweg en de Starrenburglaan. Met de voor- bereidende werkzaamheden voor de i bouw is intussen een begin gemaakt. Het kantoor aan de Lange Kerkdam zal blijven voortbestaan als bijkan toor. Wat de gang van zaken op de Raiffeisenbank in Wassenaar betreft vermeldt het Jaarverslag, dat men zich mag verheugen in een gestage groei van het aantal cliënten De stichting van een bijkantoor aan de Ter Weerlaan heeft hiertoe veel bijgedragen. De vooruitgang van de spaargel den bedroeg ruim f 1,7 miljoen. In totaal namen de toevertrouwde mid delen met f 2,5 miljoen toe totf20,5 miljoen, dat is met 14 pet.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2