Buitengewoon kamp op Duinrell agenda Er is weinig interesse voor werk op de Bloedbank H. v. d. Drift 60 jaar lid van werknemersbond Leidse school heeft plezier in Wassenaar I Prof. I an Rood bij opening laboratorium: Afscheid van J. J. v. d. Berg PP Leiderdorp Stakingsoproep voor het Leidse winkelpersoneel V/2 Warmond H. M. TROMP SECRETARIS KAAGWEEKA 11 MINI-nieuws i uit MAXI-Leidel Ir. H. G. de Block verlaat Leiden Commissie voor bijstand bijeen Attracties voo r je ugd op Duinrell Penalties gaai Racing-dames wat beter af Beroep voor ds. J. v. d. Haar PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 MEI LEIDEN/WASSENAAR Met 120 kinderen van een school voor buitengewoon lager onderwijs kamperen mag een experiment worden genoemd. De Leidse Korte Vlietschool doet het op het Wassenaarse Duinrell deze week. Wie. zoals wij. halverwege een bezoek brengt, het plezier ziet. dat de kinderen van 7 tot 18 jaar hebben, en het enthousiasme hoort van schoolhoofd Van Niel, concludeert, dat het experiment geslaagd is. De school gaat al jarenlang vijf dagen op reis, meest al naar een bungalowpark. De school is evenwel dooi de combinatie van openbaar, rk en prot. chr. buiten gewoon lager onderwijs in Leiden zó groot geworden, dat bungalowhuur te duur werd. Contact werd gezocht met het leger en met Duinrell. Men Is over de medewerking bijzonder te spreken. Het leger zette op een bosrijk stuk Duinrell zeven grote legertenten met bedden. Dat kost niets. In Duinrell mogen de kinderen overal in en dat kost ook niets. In het Praathuis worden de maaltijden gebruikt en daar van is de prijs heel redelijk. Er worden uitstapjes ge maakt naar Madurodam took gratis), het Wassenaars Dierenpark (met reductie) en het strand. Door al deze medewerking is het mogelijk geworden het kampgeld niet te verhogen. Voor f 35,heeft de jeugd een heerlijke week. Daarvoor zijn veel mensen in touw. Behalve de staf en leden van de oudercommissie zijn er vijftig leerlingen van de pedagogische academie in Heemstede. Kamperen met deze kinderen betekent een staf van één op twee, met een dag- en een nacht ploeg. Gisteravond heeft de jeugd zich geschaard om een kampvuur. Vanavond gaan de groten naar de kantine om op tv de voetbalwedstrijd te zien. Want voetballen is "in". Dat is ook te zien op één van de foto's, waai de "Cruyffie's" aan het werk zijn. Fotograaf Holvast was gisteren op Duinrell net op het moment, dat de zon voor het eerst in de kampweék doorbrak. Op de foto onder de groep aan het koffie drinken (rechts schoolhoofd Van Niel). Zittend in het zand speelt een meisje met een ballonnetje (kleine foto). n - - f ."V i f? i-K 'Kjfs- w/r i (V," 1 1 kS:i il •SiÖK-S, f. LEIDEN „Medische studenten hebben weinig belangstelling voor het werk op een bloedbank. Dit wordt ten dele veroorzaakt doordat dit niet in de normale studie van de studenten is op genomen. Dit is bijzonder jammer want hierdoor kan de uitvoering van steeds omvangrijker taken in gevaar komen". Dit zei prof. dr. J. van Rood donderdag bij de opening van 't nieu we laboratorium van de Leidse Bloed bank, waarin tevens de Stichting Eurotransplant is gevestigd. De projecten die hier worden uitge voerd betreffen behandeling van pa tiënten met moderne bloedtransfusie technieken, onderzoek van bloedgroe pen en transplantatie-antigenen van Bosjesmannen in Zuid-Afrika, been mergtransplantatie bij dieren en meD sen en gebruik van de computer in de geneeskunde. De Bloedbank beschikt in de regio Leiden over ca. 10.000 donoren, waar door men in de regel over voldoende bloed beschikt. Problemen zijn de va kanties en 't tekort aan rhesus nega tief bloed. Dr. Eernisse, het hoffd van de Bloedbank zou graag zien dat hiervoor zich meer donoren beschik baar stelden. Dankzij modern technieken kan men nu bloed splitsen zodat het meer pa tiënten ten goede komt. Het wordt in dergelijke gevallen „versneden,, in ro de bloedcellen, bloedplaatjes, plasma en plasmabestanddelen zoals de con centraten van stollingsfactoren die nodig zijn bij de behandeling van bloederziekte. In 1970 werden van de bijna 13.000 flessen bloed die werden afge nomen ruim 5500 flessen op deze wijze „bewerkt". In de bloedbank is een test ontwik keld om geelzucht virussen in het bloed van potentiële donoren op te sporen. In de toekomst is het de bedoeling dat deze proef op alle donoren wordt toegepast. Dit is het in het bijzonder belangrijk voor patiënten die in een nierdialyse-centrum worden ver pleegd en bijzonder kwetsbaar zijn voor de geelzuchtvirus. In zijn openingstoespraak zei dr A. J.Piekaar, directeur-generaal voor de wetenschappen, dat akademische zie kenhuizen een steeds belangrijker rol I spelen bij de Volksgezondheid. Deze bijdrage brengt ook problemen met zich mee want de akademische zieken I huizen en hun instituten zijn. primair organisaties voor onderwijs en onder zoek. Dr. Piekaar was verheugd dat de ciale zaken en volksgezondheid steeds intensiever worden. Donderdag LEIDEN In verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd heeft de Gem. Sociale Dienst vandaag afscheid genomen van de heer J. J. van den Berg, chef van de afdeling Maatschappelijke Zorg. De heer Van den Berg was sinds oktober 1932 in diverse func ties aan de Dienst verbonden. Tijdens een bijeenkomst van het voltallige personeel en in aanwezig heid van de wethouder van C.R.M.. mevrouw N. A. den Haan-Groen, en enkele oud-collega's, wees de direc teur van de dienst. J. W. ten Na pel. op de belangrijke rol, die de heer Van den Berg heeft vervuld en j de invloed, die hij heeft gehad op de ontwikkeling van de Leidse So- 1 ciale Dienst. Vervolgens spraken enkele colle- j ga's woorden van dank en waarde ring. De voorzitter van de perso- I neelsvereniging, de heer Tielenburg dankte de scheidende chef voor de medewerking, die hij altijd heeft verleend als op hem een beroep werd gedaan. De waardering werd tot uiting gebracht door het aanbie den van diverse geschenken. De heer Van den Berg dankte de aan wezigen op de hem eigen wijze: kort en bondig met een aantal limmericks LEIDERDORP De PV Leider dorp hield een wedvlucht vanaf Quievrain. De uitslag luidt: 1, 4 M. Reyerse; 2. P. Groen; 3, 9 A v. He- mert; 5. L. Robbers: 6,7 Flippo—v. Laar; 8,10 C. Neuteboom. NOORDWIJKERHOUT/DE ZILK Tussen Noordwijkerhout en De Zilk, bij het begin van de weg langs het duingebied naar het Langevelderslagis men druk bezig met het maken van de kunstwerken voor de nieuwe pro vinciale weg nr. 1 van Den Haag naar de Noordhollandse grens. Ei- worden goede vorderingen mee gemaakt, doch het zal wel 1975 worden voor het gedeelte van Katwijk naar De Zilk geheel ge reed is. Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland is al heel wat verder dan P W.-Noord-Holland want voor de aansluiting op Noordhollands grondgebied is men nog bezig met het maken van plannen. (Foto Holvast) LEIDEN In een stencil dat in Leidse binnenstadszaken wordt rond gedeeld, wordt het winkelpersoneel opgewekt niet mee te doen aan de donderdagse koopavond. De oproep die is ondertekend met: Oosterstraat 44, Leiden schetst het winkelpersoneel als de gediscrimineerde 'zwarte' bevolkings groep van Nederland. „Door de enorm slechte arbeids voorwaarden voor het winkelperso neel (we denken o.m. aan de gebrek kige oplossing van de 5-daagse werk week. een oplossing die de meeste filiaalhouders zelfs ook nu nog niet hebben) is er gebrek aan winkelper soneel. Met deze wetenschap voor ogen en teneinde duidelijk te laten merken dat ook de winkelnegers mensen zijn moeten we met z'n allen op de don derdagavonden om 6 uur de winkels verlaten. Krijgt u ontslag? Geen nood. U hebt zo een betere baan en bovendien zijn de vakbonden er nog Misschien dat die dan ook eens wor den wakker geschud", aldus het stencil. Oegstgeest (Gemeentecentrum) Af scheid dr K. E. H. Oppenheimer 8 u. nam. SSR-gebouw, Hogewoerd 108: avond over de Waddenzee, 8 uur nam. Levendaal 101 Sociëteit voor gehan dicapten 7 30 uur nam Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam.. Rest. De Doelen Ledenvergadering 3 Octobervereenlging 8 uur nam. Museum v. Volkenkunde Kon Ned. Mij voor tuinbouw en plantkunde Spr. dhr. Gan Tjiang Tek over „De natuur ln de Chinese kunst" 8 uur nam. De Lakenhal Oud-Leiden Spr. drs. M. J. M de Haan over „Middelneder landse handschriften in de Leidse bi bliotheek" 8 uur nam. Vrijdag Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24Workshop 10 uur nam 3 u. nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Boshuis (achter Hof laan 76Ruil beurs 7 uur nam. Zaterdag Doopsgezinde kerk (Adventkerk) Bijbelstudie 10 uur voorm. prediking ds. A. J. v.d. Kamp 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 1 (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- I sociëteit Palamedes 25.30 uur nam. N.C. Reis V. Wandeling langs de Linge. vertrek per trein 8.53 uur voor- Release 14555 Dag van 26 en 711 uur Apotheken Geopend voor spoedeisende geval len: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leid- seweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525 De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven- Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waarge nomen door de Haven Apotheek. WARMOND „Een ononderbro ken lidmaatschap van zestig Jaar van een zelfde organisatie mag in het organisatieleven toch zeker wel een unicum genoemd worden", zei de heer J. Sikking. voorzitter van de bond van werknemers in industrië le bedrijven, afdeling Warmond, tot de Jubiiaris H. v. d. Drift, in een feestelijke bijeenkomst van deze or ganisatie. „Als 15-jarige lieten uw ouders u als lid van onze organisa tie inschrijven. In de zestig Jaren hebt u ook verschillende bestuurs functies vervuld. Voor dit alles zijn wij u zeer dankbaar en wij hopen van harte dat u nog vele jaren als WARMOND De besturen van de vereniging tot viering van Warmonds feesten en de VVV hebben zich in 'n gezamenlijke bespreking beraden over de coördinatie van de aktivitei- ten in de komende Kaagweek. Over eengekomen werd dat dit jaar de ver enigingen samen dit zullen blijven verzorgen. Op verzoek van de VVV wordt er naar gestreefd, dat volgende Jaren de verenigingen tot viering van Warmonds feesten als overkoepelend orgaan zal optreden. Evenals de laatste Jaren zal de VVV secretaris Tromp, van Wassenaarstr. 40, als coördinator fungeren. I actief lid van onze organisatie werk- I zaam zult mogen zijn". Bij deze her- I denking waren o.m. aanwezig hoofd bestuurslid A. Loomans, NKV-afge- vaardigden Van Dam en Groenen boom en districtsbestuurder Van Ginneken. Laatstgenoemde wees er ook op, dat alleen de overtuiging van het goede waarnaar men streeft, een dergelijk jubileum mogelijk maakt. Namens het hoofdbestuur kreeg de Jubilaris de gebruikelijke onderscheiding uitgereikt, terwijl ook de voorzitter Sikking, en het N K V. de jubilaris geschenken aanboden. Bij j dit alles werd mevrouw van der Drift niet vergeten want ook zij werd in de bloemetjes gezet. De heer Van der Drift dankte de sprekers voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Terugkerende tot de orde van de dag wees de heer van Ginneken er op dat in de afgelopen jaren het organi satieleven een grondige verandering heeft ondergaan „Vaak redeneert men nu waarom zal ik mij nog organise ren en contributie betalen. Mijn loon krijg ik toch ook al ben ik geen lid' Aan de hand van verschillende voor beelden toonde hij aan hoe nuttig 't is lid van een bond te zijn. Ter gelegenheid van het 5- bestaan van de visclub, kome viswedstrijden voor leden vai speeltuin- en wandelsportvereo Zuid-West. De jeugd van 7-14 jaar kan 5 per bus naar Alphen aan den waar wordt ingelegd in de vijvei Avifauna. Voor de oudere ledi er zaterdag 18 Juni een wedstri; het Korte Vlietkanaal. Inschri gen bij de portier. De Voor; tense wethouder Esselaar gaa juli met vakantie, en kan maand dus geen spreekuur hoi Wie toch graag het college zou len spreken over onderwijs, cu of Jeugdzorg kan terecht op spreekuur van wethouder It donderdags van 9-10 uur lezer van onze krant maakte attent op een ingezonden brief Algemeen Dagblad, waarin de 1 se politie een pluim krijgt. De fc schrijver was omstreeks midderi inLeiden tegen een bus gereden met zijn auto, de ANWB deelde niet te kunnen helpen. De L politie echter verscheen met materiaalwagen en knapte de gen weer zo op, dat de man vi kon rijden. De kosten: „niets, vice". Door overname van aandelenpakket van Stanford's Verhulst kledingbedrijven is Leidse kledingwinkel aan de I straat thans in handen van Van felen. Marjan de Boer (27) van de eerste twee vrouwelijke a ten bij de Leidse politie (de at was haar zusje) gaat per 1 jut dienst verlaten. Marjan gaat nj ven jaar politiewerk nu het 1 houden bestieren van de heer 1 ger, eveneens lid van het Leids« litiecorps. Ze is al een tijdje vrouw Menger. Er blijven bij Leidse politie nu nog zeven i welijke agenten over. Onze re teur- Jan Westerlaken mag zich i zijn laatste café-bezoek „flij kampioen" van het Leidsch Daj noemen. Ter gelegenheid van behalen van deze titel „recipi hij woensdagmiddag in de Go LEIDEN Ir. H. G. de Block (39). die sinds 1965 als hoofd-inge- nieur verbonden is aan de dienst van gemeentewerken (hoofdafdeling civie le werken, weg- en waterbouw), is met ingang van 1 september be noemd tot directeur van gemeente werken in Schiedam. VOORSCHOTEN De commissie van advies van de algemene bijstands wet vergadert 3 juni in het gemeen tehuis. Dan zal o.a. gesproken worden over de richtlijnen vobr de verstrek king van bijstand in bijzondere kos ten. WASSENAAR Het gezegde „Als alles meeloopt..hebben we optocht!" Het zou op eerste pinksterdag wel een zichtbare werkelijkheid kunnen worden, voor wie met zijn gezin naar het recreatiecentrum Duinrell in j Wassenaar trekt. Daar zal om half twee het uit 70 man bestaande mu ziekkorps „Prins Willem Alexander", in vol ornaat met tambours en ma jorettes zijn feestelijke ommegang, over een groot deel van Duinrell be ginnen. Startpunt is de camping en de bedoeling is, dat alle kinderen en dus ook de kinderen die het recrea tiecentrum die dag bezoeken, zich bij deze vrolijke stoet aanslui ten. Daarna is om twee uur een ie der welkom bij het optreden van de beroemde clowns „De Kamées" uit de Gert en Hermienshow. deze show wordt gehouden in de Schaapskooi. Op tweede pinksterdag gaan we om 14.30 uur de gordijntjes van pop pentheater „Ronzebons" open, dat spannende Jan Klaassen vertonin gen gaan geven, die elk ongeveer 1 uur zullen duren. De proef om op Duinrell veel at- trakties gratis ter beschikking te stel len van de dagrecreanten blijkt een enorm sukses te zijn want de belang stelling voor de midget-golf, tram polines, bootjésvijver en gondelrond- vaart is overweldigend. Leeuw in Leiden. De wipwi molen in het Heempark staa weer schitterend bij. Het heeft j een paar centjes gekost, maar d voor is de molen dan ook helei opnieuw met hout bekleed en verfd. LEIDERDORP Onder zeer g belangstelling is gisteravond op RCL-terrein aan de Hoogmad weg in Leiderdorp een damesv balwedstrijd gespeeld tussen dan RCL en dames-Meerburg. Er w« naar schatting 1200 bezoekers en opbrengst f 1324,75 is bestemd voö, Nierstichting. De Leiderdorpse D denstand had voor dit goede doel flink aantal mooie prijzen bescl baar gesteld, zodat ook de verlol een succes was. De beide dames-elftallen wa goed tegen elkaar opgewassen, rust ging in met een 1—0 stand het voordeel van Meerburg en doelpunt werd gescoord door M griet van der Berg. Na de rust scj de mevrouw Bohemen voor RCL, dat de stand gelijk werd en bleef het einde van de wedstrijd. Daai werden er penalties genomen en eindstand werd tenslotte 32 in I voordeel van de Racing-dames. Tijdens de rust en na de wedstl werd het geheel opgeluisterd door t prima muzikale shouw, die gegei werd door de Drumband LeiderdO LEIDEN Ds. J. van der Ha predikant van de vrijgemaakte C ref. Kerken in Leiden, heeft een t roep ontvangen van de Geref. Ke (vrijgemaakt) in Drachten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2