Ajax-platen deinen al op het succes vooruit Remm Confron ta tie met Brem nier r(^y) vandaag... ...en gist1 Aafje Heynis al op de weg terug TV OP SCHOOL C/1 Lp's en singles met voetbalknallers laatste slawens TVmorgëïi) Concert met Albert de Klerk In Haags Gemeentemuseum INWONERTAL DE MARNEY OVERLEDEN WOENSDAG 26 MEI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Het Ajax-repertoire stroomt de platenwinkels deze weken binnen. Op de golven van de vóórpublici- teit deinen Johnny Hoes, Jackie ?an Dam, Tante Leen, Willy Al- ïrti, Ed en Willem Bever en vele ideren vrolijk mee met 't natio nale gebeuren dat zich op 2 juni gaat voltrekken op de grasmat ran het Londense Wembley. In het repertoire wordt duide lijk rekening gehouden met een triomf van de Ajax-elf over de ■ploeg van PuskasPanathinaikos. De verkoop is niet bepaald over weldigend te noemenmaar vol lens de handelaren en de maat- chappijen loopt de verkoop van deze juichplaten nooit zó hard, oordat het succes is binnenge- aald. Veel platenzaken hebben niets in uis gehaald van het repertoire, tndat daar de ervaring is dat het overschot, nadat de roes is uitge- 'erkt, angstig groot is. Enkele pla- ?nmaatschappijen houden zich dan ook verre van deze commerciële be geleiding van de Ajax-ploeg. maar literaard zijn de vaste leveranciers i-eer present. Dureco en Johnny loes gaan er het hardst tegenaan. )ureco haalde met de single en de p, die zij op de markt heeft ge aaid de gramschap van de Ajax- gpelers op de hals. Op de kleurrijke jlatenhoes prijken de Ajaxspelers ilus handtekening, een Dureco-ser- -ice waarvoor de rechten niet hele maal duidelijk liggen. )e reclame-commissie van AJax is wel boos. maar kan tegen Dureco nog niets ondernemen. Piet Keizer. Joiian Cruijff en Dick van Dijk vormen voor de Ajax-spelers een reclame-commissie, die nauwlettend in het oog houdt wat er van de ..sterrenformatie" op de markt ver schijnt in de vorm van bedrukte badhanddoeken, zakdoeken en dus uiteraard ook grammofoonplaten. Johnny Hoes zegt zich tegen de rechten voor de full-colour foto op zijn platenhoes terdege te hebben gedekt tegen verlakkerij". Wij heb ben met dat soort zaken een ruime ervaring en hoeden ons er wel voor een buil te vallen. Bij iedere foto wordt terde gecontroleerd hoe het met de rechten staat". festatie. .AJax zal 'm raken' is hun voorspelling. Bovema heeft nog een singletje liggen, dat een Jaar gele den werd opgenomen door Tante Leen en onder de titel „Ajax" nog wel ergens in de bakken van de platenhandelaren te vinden moet zijn. Een woordvoerder van Bove ma: ..Wij mak enons nooit zo druk om deze grapperij. De ervaring leert dat zoiets zelden een commercieel succes wordt". BEJUBELD Het, nummer „Ajax Liquor Store" Ajax' drankwinkel» van het Ame rikaanse duo Hudson and Landry, dat deze week als nummer 63 staat genoteerd in de Top 100 van Bil- board heeft niets te maken met de ploeg die Wembley volgens de pla- tenhandel bejubeld zal verlaten. Dat staat in ieder geval vast. Wat niet vast staat is of deze opsomming van Ajax-odes een complete is. Met het naderen van de datum 2 juni kan er nog veel gebeuren en mocht Ajax met de cup thuis komen zal er stellig wel een plaat geboren worden, waarop de beslissende kan jers op toon worden gezet. Net als Feijenoords ..Brilletje van Van Dae- le" moet Ajax ook wel zoiets kun nen opbrengen. Wellicht wordt, er ook al rekening gehouden met een gebeurtenis die a.s. donderdagavond in het Olym pisch Statdion plaatsvindt tussen Ajax en Feijenoord. Wie wint is praktisch gesproken kampioen. Het Feijenoord repertoire van het vorig seizoen hoeft dus nog niet helemaal waardeloos te zijn. ADVERTENTIE U kunt me zo blij maken. U, mevrouw voor wie ik gekweekt ben. Ik zal lachen als u mij de blaadjes afrukt. Ik zal niets laten merken als u mijn pas geboren, nauwelijks groene binnenblaadjes plukt. Doe met me wat u wilt. Eén wens slechts. Sla-saus van zonnebloem olie. Alleen Remia maakt die sla-saus. Van 170 ct voor 140 ct. Verse sla-saus uit een vacuumfles. Doet u het? zonnebloem sla-saus Voetbalsuccessen op de plaat, i jaa^ Fabeltjeskrant figuren Ed en (Foto Holvast) Willem Bever opdraven voor een KNALLERSb^drage aan deze Ajax-mani- Hoes zingt op zijn lp, getiteld „Zes tien Ajax-knallers". zelf Willy Al berto's lied „Wij gaan naar Lon den". ..Onze voetbalclub heeft elf zonen" op de deun van „Vader Abraham", die er slechts zeven had. Voorts „Ajax wint de wereldcup" en een „Ajax-Feijenoord'-lied. Behalve Johnny Hoes op deze lp ook Jackie van Dam en Amsterdamse Arie. Dureco heeft op haar platen uiter aard weer de verzamelnaam „The Specials" gebruikt. Waarschijnlijk de enige single in het repertoire waar een echt club- hart achter steekt komt van platen maatschappij CNR met Ajax-sup- porter Willy Alberto, die „Wij gaan naar Londen" zingt. Phonogram In de Marekerk heb-1 ons liggen zal in de afstamming van LEIDEN ben Aafje Heynis en Albert de Klerk een concert verzorgd, bezocht door 150 toehoorders. Dit terwijl in de Stadsgehoorzaal 350 meer ingewijden luisterden naar de Europees-ver maarde Duitse sopraan Agnes Giebel, hier uitgenodigd door het Leids Ka merkoor. Het was ons niet mogelijk in Leiden te zijn en deze kapitale sooraan niet te zullen horen: de mo gelijkheid lag in het bijwonen van de generale van het L.K.K. Tot de on mogelijkheden behoorde nu weer het niet vergelijken. In Agnes Giebel ondergaat men een uitzonderlijke persoonlijkheid, een temperament, een vrouw van het vak. En „Aafje" dan? Neen. zij niet. zij heeft wel de damesbladen gehaald, maar heeft niet kunnen volharden en niet het besluit kunnen nemen op haar hoogtepunt, zoals haar be roemde kunstzusters deden, haar af- scheidsjaar te zingen. Hoe kan dat. iemand met zo'n naam zo vroeg op de terugweg. Zij had toch een benij denswaardig materiaal en door de instrumentaliteit van haar zangor gaan een voorbeschikking voor het oratorium? Zij had. Zelfs de zuiver heid is nu in het gedrang, want zij faalt in het lage register, dat hele maal niet meer aanbreekt, en de ikoele» dictie, de tekstverstaanbaar heid vooral van Frans en Italiaans, wordt twijfelachtig. De Leidse muziekkritiek is in een kritische zone geraakt. Wat weet een recensent, die maar pianist is ge weest. van zo iets krankzinnig moei lijks als zangtechniek, wat bijv. een criticus, wiens scholing muziekge schiedenis was. over orgelregisters, accordeontechniek, hoorn techniek? Allround kritiek is onbestaanbaar. Steeds naar anderen luisteren, lange ervaring, intuïtie geven enig spreek recht. Aafje Heynis heeft o.i. de kans tussen doorgaan annex slechte beoor delingen. stoppen of inzien dat de gevolgde methodiek (voor welke ten slotte geen enkele leerling ooit per soonlijk verantwoordelijk is» fouten had, wat dan een herscholing in houdt: zelfs voor sterren geen schan de, eerder een daad van moed. W(j denken dat de veiligste methode by De Nederlandse Onderwijs Televi sie (NOT» brengt het komende schooljaar in samenwerking met de NOS 220 programma's op het scherm. De 220 programma's zijn verdeeld over 42 projecten, waarvan er 19 voor het basisonderwijs be stemd zijn en 23 voor het voortge zet onderwijs. De onderwerpen die in de uitzen dingen voor het basisonderwijs aan de orde komen zijnactualiteiten, godsdienst, handenarbeid, zingen, aardrijkskunde, biologie, natuurkun de en maatschappijleer. De onderwerpen voor het voortgezet onderwijs concentreren zich op vak ken als: Frans, Duits en Engels, biologie, aardrijkskunde, geschiede nis. maatschappijleer en godsdienst. Het aantal scholen dat een of meer tv-toestellen bezit is sinds vorig jaar gestegen van 2200 tot 4000, hiervan staan er 3300 op basisscho len. De rest staat op scholen voor het voortgezet onderwijs. de pedagogiek van Cornells van Zan ten, onder vocalisten „Kee" genoemd. Wij gaan er niet op in of Aafje Heynis de kantate La Solitudine. een aria van Vivaldi en een Stabat Mater van Haydn wat meer of min der vloeiend, tam of gewelfd zong dan twee zangen van Franck of vier van Dvorak. Zulke plusjes en minne tjes hebben geen wezenlijk belang -p|j j TTVTi a t l^TVT Haar begeleider Albert de Klerk be-j KI I I b I I 1 Z\ I h hoort tot de ongeëvernaarden. die 1 toch nog enige andere ongeëvenaar- den naast zich vindt. Zoals iedereen LEIDEN Het inwonertal van in i97i speelde hij solo het zesdelige Leiden blijft gestadig dalen. Stonden Offeitoire van Dandrieu. er eind maart nog 99772 Leidenaars bevallige drie (pedaalloze» Sonates van Scar latti van welke K 254 en K 328 bepaald juwelen het Andante (Köchel 616» dat Mozart schreef ..für eine Orgelwerk in einer Uhr". Ver volgens nog de koraalvoorspelen Schmücke dich en Herzlich van Brahms en een ((vernuftig gebouw de» „Improvisatie over een geestelijk Lied", dat zich al vrij spoedig verried als „Heer Jezus heeft een Hofken" i KEES VERHOEF bij de burgerlijke stand ingeschreven, eind april was dit aantal reeds ge daald tot 99482. Eind december waren dit er nog 100135. De rode streep werd eind januari bereikt toen het aantal ingeschrevenen daalde tot 99981. De grootste verliespost blijft het aantal vertrekkenden rin maart 577 en in april 627» Hiertegenover stonden vorige maand 309 personen (in maart 414»die Leiden als plaats van ves tiging kozen. bezoek aan Nederland een voor zichtige weerklank. Bremmer was 'n fijnzinnige schilder die in Gustav Fechers schoonheids leer zijn bijbel vond. Met die zeker heid als ondergrond ontpopte hij zich als kunstpedagoog voor de be tere kringen. Het verschil tussen zijn pedante stelselmatigheid in kleine kring en de voordrachtskunst van Pierre Janssen voor de massa, zegt veel over het verschil tussen twee tijdperken. Bremmer. die ook de Leidenaar Willem Hendrik v d Nat tot zyn in tieme vriendenkring mocht rekepe red. stichtte als het ware een cultuurgemeente in een verder zeer profane wereld. Hij predikte HILVERSUM - Via beide te- van Gogh en zag vroeg de kwali- levisienetten tegelijk, maar met teiten van Thorn Prikker, wiens te- gescheiden geluid, zal de NOS kening „Epische monnik" door een vanavond het schouwspel ..Fata sibarenhandelaar als rebus werd af- Banana van Studio Scarabee in gebeeld op sigarenzakjes: „Zoek den Den Haag uitzenden. Deze vorm m0nnik t>an televisie is volgens de NOS een wereldprimeurDe uitzending Een groot geluk nu voor tallo- in kleuren is te zien van ze mensen was het samenkomen De kunst had iets van zondag en van heiliging, in het laatst van de vorige en het begin van deze eeuw. De eerste Wereldoorlog bracht daar voor Nederland geen verandering in Wat hier van de Dada-beweging doordrong, kon een onbeduidend of kwalijk randverschijnsel lijken. De expositie, waarmee het Haags Ge meentemuseum H. P. Bremmer her denkt. omvat een portretfoto van Sar Joséphin Péladan, die er op schreef dat hij Bremmers toetre ding tot de orde der Rozenkruisers verwachtte. De Sar: .Kunstenaars, gij zijt priesters!" vond tijdens zijn 23.00 tot 23.30 uur in de rubriek Eigentijds De televisiekijker kiest Neder land 1 of Nederland 2. In beide gevallen krijgt hij hetzelfde beeld maar andere tekst, muziek en ge luid. Om de paar minuten wordt op het scherm aangegeven dat er nu een geschikt moment is de keuze te handhaven of over te schakelen naar de andere zender. Wie zich aan die momenten houdt kan niets gebeuren. Wie er op los gaat schakelen straft zich zelf. Hij zal dan al gauw merken dat hij aan de uitzending geen touw mee kan vastknopen. Lucebert schreef de teksten voor „Fata Banana". Otto Ket ting de muziek. Vele beeldende kunstenaars ontwierpen de scè nes. Zij lieten zich inspireren door het korte verhaal van Allan Poe „De dood met. het masker". Op de foto een scène uit „Fata Banana". van Bremmer en zijn leerlinge me vrouw Kröller-Müller met Henry van de Velde. Daar danken we de verzamelingen aan in het Rijksmu seum op de Hoge Veluwe, collecties die vrij duidelijk de omtrekken aangeven van het gebied dat Brem mer overzag. Het interessantst op de expositie zijn de brieven en ook het feit, dat de correspondenties zorgvuldig bewaard zijn gebleven. Bremmers zoon Rudolf is blijkens zijn werk helemaal thuis gebleven in de sfeer van thuis. Het is merk waardig dat een Bremmerleerling in verband daarmee losweg Saenredam en Vermeer kon noemen! Rudolf maakt van het schilderen een nobe le kunstnijverheid. Het bekendst is zijn als uit cacaobonen samenge stelde schaap in kunstgras. In zijn portretten lijken de koppen over trokken te zijn met gekreukstem- peld kunstleer. Het werk uit de Ja ren zestig heeft iets aantrekkelijks naiëfs, vooral in de figuren. NEDERLAND I 5.00 Kinderprogramma (VARA) 6.45 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 Den Haag vandaag (NOS) 7.10 (Kleur) Première: programma over filmküken en filmmaken (NOS) 7.30 Kenmerk: informatierubriek over kerk en samen leving (IKOR/CVK/RKK) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 Zendtijd politieke partijen 8.30 Mildred Pierce. Speelfilm (NOS) 10.20 Uitzending Stichting Socutera 10.35 Studio Sport (NOS) 11.00 Kleur) Eigentijds: televisieverbeelding van het schouw»,*! Fata Banana *NOS) 11.30 (Kleur) Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 Midweek: jongerenprogramma (VARA) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 (Kleur) Koos Postema op woensdag: actualitei ten en amusement (VARA) 10.00 (Kleur) Journaal (NOS) 11.00 (Kleur) Eigentijds. Als op Nederland I (NOS) Ik weet niet wat me gisteren tot groter tevredenheid stemde. Het feit dat de AVRO-omroep- ster een bril droeg en toch mooi bleef. De verschijning van informateur Steenkamp in AVRO's Televizier („De infor mateur kun je niet missen, geen dag"). Of de herontdek king in het journaal van het treffende beeld, dat in de lava stroom van de Etna „de bomen afknapten als luciferhoutjes".. Ik heb aandachtig toegekeken, want al jaren vraag ik mij af hoe luciferhoutjes eigenlijk afknappen, maar ik heb er nog steeds geen duidelijk beeld van. Ook Televizier kon me dat beeld niet bieden, al bracht men een korte goede reportage over de Etna, met als treffend ste beeld een Italiaa.n die blijkbaar zojuist zijn „huis en haard" aan de lava had moe ten prijsgeven en zijn ellende In onsamenhangende kreten probeerde duidelijk te maken Een mens in nood. Tevens „een (tinkende buitenlander", want als zodanig werd een andere Italiaan. Vincenzo Piazza, ge karakteriseerd door een Neder lander die met zijn dochtertje op zijn arm deelnam aan een demonstratie ten gunste van Femmy de Vries, die door het gerechtshof in Arnhem voorlo pig haar dochtertje Antoinette kreeg toegewezen. Ze werd door Jaao van Meekeren in de auto naar het gerechtshof begeleid (zoals eergisteren Steenkamp in de tram naar het Binnenhof werd begeleid) en kwam er ge lukkig. maar hevig overstuur weer uit tevoorschijn, terwijl haar supporters „Zij leve hoog, zij leve hoog" zongen. Tevoren hadden zij even al hun agressiviteit op de vader afgereageerd, waarbij een 75- Jarige vrouwtje verzekerde dat zij die slampamper allang had doodgeschoten of doodgeslagen als het om haar kleindochter was gegaan. Die Jeugd wordt steeds agressiever, eerst Willem Duys al, nu weer deze oude dame Volgens mij komt het door al die voetbalwedstrijden op de televisie. „Over vijf jaar regeren de buitenlanders ons land", wist een mevrouw te melden en die eerder genoemde meneer meende dat we alle maal zouden moeten staken om de buitenlanders het land uit te krijgen. Uitlegdeskundige Peereboom, die ons de ophef fing van de bouwstaking uit legde, had men ongetwijfeld kunnen vertellen dat staken eerder een geschikt middel is om nog meer buitenlanders naar onze fabrieken te krij gen. Terwijl Brandpunt nog meende dat we zaten te wachten op een gesprek met KVP-voorzit- ter van Stee over een hervor ming van KVP. vulde Tele vizier de rest van de tijd met een moedereend met kleintjes die door de Rotterdamse politie uit een gevarenzone werd gered -eerlijk gezegd interesseert zoiets me meer dan de proble matiek van de KVP). Ook werd met een twee-happen- proef de nieuwe zwangerschaps test aan ons gedemonstreerd. Inderdaad werd duidelijk aan getoond. wat de urine van een zwangere vrouw was en wat niet. maar het gesprekje dat Ria Bremer daarna met dr. Van Swol had was helaas min der duidelijk. De dokter babbel de maar wat en de enige vraag die iedereen op de lippen brandde (waarom moet een zo op het oog heel simpele appa ratuur f 14,95 kosten, vijf cent minder dan een doktersbezoek, in plaats van bijvoorbeeld vyf gulden minder?» werd niet ge steld. LONDEN AP» Lerence de Mar- ney. de acteur, toneeldirekteur en toneelschrijver, is vandaag op 62- jarige leeftijd om het leven gekomen toen hij in Londen van een perron in de ondergrondse viel en door een trein werd overreden. De Marney heeft gedurende meer dan 30 jaar hoofdrollen gespeeld in I thrillers. I De bekendste door Lerence de Mar ney geschreven stukken waren die j welke hij schreef samen met Percy Robinson: "Wanted for murder" en "The crime of Margaret Foley". Naar de dood van De Marney zal i een gerechtelijk onderzoek worden I ingesteld. DONDERDAG 27 MEI 1971 HILV. I. 402 m. en FM-kanalen. 7.00 KRO. 10.00 NOS. 11.00 KRO. 12.00 NCRV. UJ0 NOB. 1TJ0 NCRV. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Klassieke- en amusements muziek (gr.). (7.30 Nws. 7.327.40 actualiteiten. 8.008.10 Nws.) 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.009.10 Gvmnastiek voor dehulsvrouw). 10.00 Wat heeft' dat kind?, pedagogische rubriek. 10.20 (2) Muziek uit de Barok (opn). 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.56 Mededelingen. 12.00 Gevarieerd pro- framma (12.26 Mededelingen t.b.v. and- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.5013.10 Mlddag- pauzedlenst: hervormde kerkdienst. 13.14 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Pianorecital: klassieke muziek. 15.00 Hervormde mlddagdlen6t. 15.30 Operettemuziek (gr.) 16.00 Nws. 16.03 Meer over minder: De stem van de sprekende minderheid. 17.30 Actueel programma met muzikale illustratie. (18 30—18.41 Nws.). 19.00 Volksmu ziek. 19.15 Muziek van Het Leger des Hells (gr.) 19.30 Op de man af, praatje. 19.35 (S) Muziek, muziek, muziek: een variëteit van bekende solisten, koren en orkesten. 21.50 Or gelconcert: oude en moderne muziek (opn.) 22.20 Avondoverdenking 22.0 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Vakantietoeslag: actuele informatie over alle facetten van het toerisme. 23.15 (S) You the Night the Music: licht muziekprogramma (opn.). 23.55 Nws. HILV. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 9.00 NOS. 9.35 AVRO. 19.35 IKOR. 20.05 AVRO. 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (Si Dag met een plaatje (gr). 8.00 Nws. 8.11 Radlolounaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.308 33 De groenteman). 8.50 I Morgenwijding. 9.00 Herhalingen en 1 incidentele programma's. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 1 (om 11.00 Nws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platte land. 12.35 Wekelijkse sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal 13.30 Muziek aan het hof van Oranje-Nas- i sau (I) 14.05 (S) Negentiende Euro- -ese Muziekfestival voor de Jeugd »ls Co: Neerpelt (België). 1430 Biels wekelijkse strip. 15.00 Palet: gramma voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen: kunstmaga- zljn. 17.00 Mobiel: programma met muziek, actualiteiten en radlospelle- tjes met onder meer om: 17.40 Alles voor de club. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.2018.30 Uitzending van de Paci fistische Socialistische Partij. 18.50 Uit welk programma is dit?. 19.25 De gesproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij 19.40 Mens en Bijbel: radiocatechese. 19.50 Driemaal Kenya: fragmenten uit een documen tair drieluik over Kenya dat a.s. zon dag 30 mei uitgezonden zal worden 20.05 (S) Brabants Orkest met solist moderne en klassieke muziek 21.55 Sopraan, alt. tenor en plano 22 30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radio- Journaal. 22.55 (S) 'n Avondje uit...| Zigeunerorkest met hongaarse melo dieën. 23.20 (S; Beroemde solo-con certen (III): klassieke muziek. 23.55 Nws. Tussen 20.05 en 22.05 reportage voetbalwedstrijd AjaxFeijenoord. HILV. III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 NCRV. 11.00 EO. 12.00 VPRO. 14.00 KRO. 9.00 Nws. 9.02 Zing. zing. zing!: lich te vokale muziek. (10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand: verzoekplatenprogramma van en voor zieken 12.00 Nws. 12.03 Felix Meur- ders Show. 13.00 Nws 13.03 The Joe Blow Show. 14 00 KRO-op-Drle: Pop-mixture. (14.00. 15.00. 16.00 en 17.00 Nws.). Nederland I NOS NOT: 10.45-11.10 en 14.00- 14.25 School tv NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS. 18.65 (K) Journ. TROS: 19.05 (Ki Op losse groeven: muz.progr. NOS: 20.00 (K) Journaal. TROS: 20.21 (K) Mission Impossible: TV-film 21.10 iK) Wereld op wielen. 21.40 (K) Omnibus: gevar. zomers pro gramma. 22 05 Te gast bil de gast: Spaanse folklore. NOS: 22.35 (K) Jrn. Teleac: 22 40-23 20 Bouwen en wonen les 15 (herh.). Tuisen 20.05 en 22.05 zal de voet balwedstrijd AjaxFeijenoord worden uitgezonden. Hoe het overige TROS- progranima er zal uitzien was nog niet bekend. Nederland II NÖS: 1845 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NOS: 19.05 Den Haag vandaag 19.10 Van gewest tot gewest. 19.50 Tips van het Na tionaal bureau voor Toerisme NOS: 20.00 (K) Journ. VPRO: 20.20 Berich ten uit de Samenleving. 20.30 The life ghost, film met Laurel en Hardy. 20 50 (K) De Commune van Parijs van 1871. doc 21.30 (K) Mad Jack. TV-spel. NOS: 22 20-22 26 (K) Journ. Ratten-terreur Horden hon gerige ratten, ter grootte van katten, terroriseren het Zweedse dorp Lll- laan ten noorden van Oerebo. Plaat selijke scherpschutters maken elke avond Jacht op de dieren als die door de straten zwerven op zoek naar voedsel. Tot nu toe zouden de schutters tussen de 400 en 500 rat ten hebben afgeschoten Men heeft ongeveer 300 kilo gif gelegd in een poging het ongedierte uit roeien.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5