Wat betekent Hoogovens voor een reisbureau? Saluti da Palau Waar worden de centjes voor de vakantiereizen verdiend? Bij Hoogovens IJmuiden nimmfl Kijk, mensen van Hoogovens maken wel eens een zakenreis. Maar daar kunnen reis bureaus niet van leven. Waarvan dan wel? Nou, mensen van Hoogovens maken ook vakantiereizen. Naar Spanje, Italië en Joegoslavië. Naar Noorwegen, Duitsland en Belg Of door Nederland. De ruim 21.000 employés van Hoogovens verdienen per jaar ongeveer 330 miljoen gulden. Daar komt (onder meer!) nog eens 6% vakantiegeld bij: bijna f 20.000.000,-. Reisbureaus boeven bet trouwens niet alleen te hebben van werk nemers van Hoogovens. Er zijn nog duizenden anderen die kunnen bestaan mede dank Hoogovens. Vorig jaar werd er voor 75 miljoen aan opdrachten geplaatst in de IJmoni Heel Nederland ontvingvoor 800 miljoen gulden aan orders. Hoogovens is dus meer dl staal en cement. Hoogovens is ook 3 weken Costa Brava of 17 dagen Las Palmas of 2 wel Noorse fjorden of wat u maar wilt. Voor smelters en secretaresses en machinisten enzovoort in het bedrijf. Voor onderwijzers en reisbureau-personeel en slagers enzovo buiten het bedrijf. Hoogovens is een geweldige economische motor die tienduizenden Nederlanders draaiende houdt.Zodat ze in hun welverdiende vakantie nog eens een reisj e kunnen maken. Zonder Hoogovens waren we nergens. Adj. Directeur T. W. Gaastra van Reisbureau De Magneet: 'Natuurlijk voelen wij de betekenis van Hoogovens. Vooral bij onze vele vestigingen in Noord-Holland. We zitten o.a. in Alkmaar, Bever wijk, Haarlem, Heemskerk, Heemstede, Hoorn, Koog a.d. Zaan, Purmerend, Wormerveer, Zaandam, U ziet dat we goed vertegenwoordigd zijn in de plaatsen waar veelHoogovens-medewerkerswonen. En zodra de vakantieschema's bij Hoogovens bekend zijn, stromen de boekingen binnen. Misschien komt het ook een beetje door onze naam, dat we zo'n aantrekkingskracht uitoefenen op de mensen uit het staal. Maar het zal vooral door de service en de kwaliteit van onze reizen komen. Uiteindelijk is men bij Hoogovens gewend aan goed werk en aan zekerheid. Ook daarom betekent Koogovens veel voor ons. Wij houden van tevreden klanten die veeleisend zijn!'

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 24