Een als vijfjarig inzet Leids van een meisje gevecht \0 UITNODIGING AAN HARMS Zon zoeken in stad YA RB BALLY DAF-DAG ËevoSyncscnderzoek Tuberculose Leiden DAF centrum Leiden )ONDERDAG 13 MEI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S LEIDEN Een paar uur slechts heeft hij het tweedaags kinderbeschaciingscon- gres in Noordwijkerhout bijgewoond. Lang genoeg om voor zich zelf te kunnen con cluderen „dat het alweer niet klopte Lei- denaar J. J. P. van der Meer (40) „Ik Pas afgelopen zaterdag hoorde de heer Van der Meer van het congres. Natuurlijk ging hij er heen. Zoals hij nu al bijna een jaar lang alles en iedereen afloopt om te vechten voor de thuiskomt van zijn met -maart 5 jaar geworden dochtertje Yvonne. De heer Van der Meer ziet zijn gevecht als een strijd tegen een mo len. De ambtelijke molen van de kin derbescherming, die hem al meerma len een forse klap heeft gekost. Tot vier keer toe heeft de heer Van der Meer zijn zaak voor de rechtbank gen de zaken simpel. Hij zegt: „Breng het kind hier terug. In het tehuis is het kind niet gelukkig. Elke keer als ik er kom zit ze stilletjes in een hoekje. Ik heb ook al aangeboden om een hier in huis wonend jong gezin de verzorging over Yvonne te geven. Het stel zelf wil dat dolgraag, bepleit. Even zovele keren tevergeefs. Maar dat wordt zonder meer van p, de hand gewezen". Kapport Hier in grote lijnen zijn verhaal. kreeg het er al benauwd toen ik er een paar uur zat. Ik in m'n versleten pak tussen al die deftige mensen. Er zullen natuurlijk wel goeien van de kinderbescherming heb ben tussen gezeten, maar degenen om. wie het eigenlijk ging de ouders en de kin deren die waren er niet bij". dags belde ze op, dat ze donderdags pleeggezin is dan beter dan een in- het kind zouden komen halen. Zo j ternaat, erkent voorzitter Pilbrie van maar eventjes". Yvonne werd ge-j de r.k. Leidse voogdij vereniging. Maar plaatst in een kindertehuis in Lis- vindt maar eens een goed opvangend se. De voogdij werd toegewezen aan gezin in deze ingewikkelde situatie, een Leidse voogdij vereniging. j waarin uiteüidelijk ook de moeder Voor de heer Van_ der Meer lig- van Yvonne haar ..rechten" op het Schoenen h.&£. kenmerk ^tx>v /cn/a.£i£g£"£ __van_Dalen__ Don.lce.rslce.ct zi Leiden. Met zijn kritiek in het L.D. van i wel een herstellingsteken of dubbel- 10 mei Jl. over het concert van het kruis af!); op welke momenten in kind kan laten gelden. Ook de voogdijvereniging zit aan alle kanten ingesponnen, bedoelt de heer Filbrie daarmee. De heer Van der Meer ervaart dat als „het kind wordt altijd vergeten". En in het klein heb je daarmee net zo'n situatie als in Noordwijker hout, waar 200 mensen uit het kin- derbeschermingswerk hardop hun be- Alle denkbare strohalmen heeft de perkingen inzagen en niet veel ver- gedaan op zijn bovenkamer aan de V»? if ,M«r tamiddels vast- der kwamen dan dat, terwijl een en- HnvewoerH wa.r foto'. v„„ Worm. geklampt. Hij heeft meermalen con- kele betrokkene louder, beschermd tact gehad met onze krant, er is al kind) in de zaal riep om directe eens 'n gesprek geweest waarbij ver- j hulp. der aanwezig waren de voorzitter en De heer Van der Meer zet zijn ge- een maatschappelijk werkster van de vecht voort door weer een proces te voogdijvereniging en twee mede- gaan beginnen. Voor een buiten werkers van Release, die inmiddels staander valt het moeilijk uit te ma- waren ingeschakeld. Maar alles zon- [ken wie hier gelijk heeft (maar wat der het door de heer Van der Meer is „gelijk" in dit verband?). De heer Hoge woerd, waar foto's van Yvonne boven de schoorsteen en aan de muur prijken. In januari vorig jaar nam de heer Van der Meer zijn toen 4 jaar oude kind bij zich in huis. omdat haar moeder (waar hij niet mee is ge trouwd) zich er naar zijn zeggen niet veel om bekommerde. Enkele maan den later wendde hij zich uit eigen beweging(l) tot de raad van kin derbescherming. Een stap, die hij nu diep betreurt. Door Henk de Kat Sen maatschappelijk werker van de ze instantie kwam tot de bevinding, dat Yvonne thuis niet kon gedijen. Hij maakte een rapport op, waarover de heer Van der Meer na lezing zegt: „Ze hebben me helemaal gekraakt. Die rapporteur heeft allemaal uitla tingen van anderen over mij neerge schreven, zonder mij te vragen of het klopte. Wat ik 'm allemaal heb zit ten vertellen, is er met geen letter De he&r v. d. Meer (op de „ik in m'n versleten pak tussen ingekomen". zijn dochtertje) was even op I al die deftige mensen"Voor de heer Van der Meer be- kinderbeschermingscongresI (Foto Holvast) gon de ellende toen pas goed: „dins- Toonkunstkoor heeft de heer Harms weer een hoofdstuk toegevoegd aan het gebied van Leidse muziekkri tiek. De pers was voor dit concert niet uitgenodigd; men vreesde nl. dat de hoogontwikkelde muzikale eruditie aftmede het feilloze gehoor van de heer Harms al te zeer ge- Janaceks Suite heeft de heer Harms nu precies „de zwevende klankre sultaten" gehoord? Ik beweer niet dat alles zuiver was, maar de heer Harms dient zijn waarnemingen op z'n minst met bewijzen te staven! Dat de hoornkwinten in Haydns Symphonie niet geheel lukten, kan kwetst zouden worden door wat de een kind horen; dus de heer Harms gewenste resultaat. De gevolgen zijn hem op het ge zicht af te lezen. De kwestie grijpt hem zo aan, dat hij sinds een jaar ziekteverlof heeft in verband met zijn overspannenheid. Zijn emoties beletten hem echter niet om scherp de zwakke plekken in het kinderbe schermingsstelsel aan te wijzen. Zijns inziens worden de belangen van het kind verpletterd onder het drukkend gewicht van bureaucratisch regels. Een gewicht, waar hij zich telkens aan vertilt. „Je komt er op de lange duur niet meer uit. Geeste lijk ga je er helemaal aan kapot". Aan de andere kant drukt de ver antwoordelijkheid voor Yvonnes toe komst zwaar op de voogdijvereniging. Nu het jneisje eenmaal onder haar hoede is gesteld, heeft de vereniging ook de plicht om Yvonne een even wichtige jeugd te bezorgen. Een Van der Meer ziet de kinderbescher- concertgevers hadden te bieden. De heer Harms heeft de kwelling aangedurfd: Hij was aanwezig, wat overigens door het publiek dat in zijn nabijheid zat, niet onopgemerkt gebleven is; de voortdurend duidelijk hoorbare, met onderdrukt gegrinnik gepaard gaande conversatie met zijn collega tijdens het concert, is er een bewijs van dat de heer Harms er nog geen duidelijke voorstelling van heeft hoe hij zich in het openbaar dient te gedragen. Trouwens er rijzen meer vragen. Door welke graad van deskundig heid wordt het oordeel van de heer Harms eigenlijk gedekt? Een ant woord op deze vraag zou hij zelf kunnen geven, wanneer hij nu eens nauwkeurig opsomde o welke plaat sen hij bijv. in Mozarts vioolconcert ming als zijn tegenstander. Twee i ..de toegevoegde kruisen en mollen' partijen, die het beste voor hebben en de „kwarttonen" heeft waarge- met de inzet: een kind. I nomen (misschien kan er ook nog ADVERTENTIE Laatste gelegenheid tot onderzoek: VRIJDAG 14 MEI 14—16'/2 en 19—21K uur MAANDAG 17 MEI 9—12 en 14—16'^ uur DINSDAG 18 MEI 14—16^ en 19—21^ uur WOENSDAG 19 mei 9—12 en 14—16& uur in het WAAGGEBOUW, Aalmarkt. HAAST U DUS ook wel! Duidelijkheid over wat de heer Harms wel of niet hoort kan er eerst komen wanneer hij ten over staan van een college van onpartij dige deskundigen eens een gehoor- test aflegt, waartoe ik hem bij dezen gaarne uitnodig. Eerst dan zal blij ken of in Leiden de „kwarttoon"- specialist rondloopt, die hij voorgeeft te zijn! Mogen orkest, soliste en dirigent zich niet laten intimideren door een recensent wiens deskundigheid op generlei wijze bewezen is, doch van wie wel vaststaat dat zijn pen door gaans neigt tot infame schrijverij. Ik hoop van harte dat de redactie van het LD eens tot het inzicht zal komen dat het peil van haar cou rant hier onnodig door verlaagd wor<Jt! Loek Stevens, Hoofdleraar Amsterdamsch Conservatorium ADVERTENTIE IEDERE ZATERDAG bij ona Verdamstraat 6, telefoon 23041 Hoogerbeetsstraat 6, Telefoon 50330 Niet iedereen kan zo fijn en vrij in het water spelen als deze peuter. Wie in de stad werkt of school gaat. moet in de vrije tijd de zon zoeken. Op zomerse dagen als in deze mei- week wordt elk plekje in Leiden uit gebuit om buiten te zijn. Links bo ven en rechts onder zijn de leerlin gen van de Rembrandt-scholenge- meenschap letterlijk straatjeugd geworden. Scholieren in Zuidwest ge nieten de tekenles buiten in 't park langs het water, (links onder). En de kleuters en huisdieren gaan met resp. „mamma" en „vrouwtje" op stap (rechts boven) (Foto's Holvast) iUmÊÈÈÈÊÊÊÊÊÈmÊm^ bMM»

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3