Rene Pijnen pakt trui terug in JrfabJd '■',t kt* de Vuelta geef een PONTIAC Dames Treffers niet in Europa Cup? Puskas lacht en zegt niets 9 |ototips w r ELLIOTT LIGT DOOD IN WINKEL e Sleutelstad gaat zilveren feest nog zelfstandigvieren Competitieleider Stappers wil nog eens een na-competitie Ajax kreeg maar 30.000 kaarten In razende rit van Benicasem naar Salou VANDERHART KRIJGT GEEN LICENTIE i" I Andere opzet van toernooi om de Zilveren Anjer BDAG 5 MEI 1971 PAGINA 19 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 5 H'HIPHOL Ferenc Puskas, "Vainer van de Griekse ploeg Hithmaikos die de tegenstan den Ajax is in de Europacup le van 2 juni a.s., is gister- "2lag op Schiphol aangeko- Hij zal vandaag in het 0noord Stadion de bekerfi- AjaxSparta bijwonen om letfcracht van de Amsterdam ss te taxeren. ÖOin Puskas werd op Schip- gevraagd wat hij van Ajax m fle komende finale dacht. enige dat ik van Ajax weet meat het een goede professio- ploeg is met een aantal le spelers zoals Cruijff, Kei len Swart. Ik kan me hen lit^elijk herinneren van de It^eli wedstrijd tegen Milaan, drie jaai geleden in Madrid gespeeld. Inderdaad draait Panathinai- kos op het ogenblik in de com petitie niet zo briljant, maar in de Europacup-wedstrijden is het tot nu toe voortreffelijk gegaan. Wie de finale gaat winnen? Ik zeg altijd maar: wie de meeste doelpunten maakt, die wint". Panathinaikos zal overigens in de periode tot 2 juni wel degelijk enige competitie-verplichtingen moeten nakomen. De Griekse Voetbalbond heeft voor zijn ver rassend tot de Europese top doorgestoten paradeploeg echter enkele gemakkelijke tegenstan- standers uitgezocht in de vorm van clubs, die onderaan de ranglijst staan. :c SN Op 23 september zal 't etl geleden zijn dat de Leidse •niging „De Sleutelstad" ;ericht. Ter gelegenheid van het laatste dat deze ifstandig" zal vieren nu fu- jTXZC voor de deur staat is '^•tief programma van festivi- ;esteld. Een gedeelte hiervan ien met de komende fu- ir LZC georganiseerd, ibben een team van polospe- len opsnorren dat ook al in de Sleutelstad uitkwam," tter Aat Kapaan van de commissie. „Dit zevental zal gfeen knarrenwedstrijd „pelen er dekte tegen 'n zo oud mo- van LZC. Deze wedstrijd |l uur beginnen". punten uit het program - in het zwembad de Zijl op it traditionele Zilveren Sleu- tooi voor waterpolo-teams uit ;e, met in de pauze een tussen oud-dames van ytd en LZC; op 13 augustus ranen-toernooi met de Kon. imsterdam, DVZ (Den Haag) uwe (Waddinxveen), VZC Oligen, LZC en de Sleutelstad; 1 2 3 nbuur-GVAV DVS-PEC Woven- Gooiland ij Nf- op 16 augustus zwemwedstrijden voor kinderen die geen startnummer maar wel een zwemdiploma hebben; op 28 en 29 augustus een groot internatio naal waterpolotoernooi met deelname van ploegen uit Zwitserland, En geland, België, Duitsland, Denemar ken en Nederland; op 7 september 'n nationale zwemvierkamp en op 25 september als sluitstuk de receptie. DEN HAAG Van de door Ajax aangevraagde 45.000 toegangskaarten voor de Europa Cup-finale op 2 Ju ni a.s. in het Wembley-stadion in Londen, heeft de Engelse Voetbal bond er 30.000 toegewezen. Het be stuur van Ajax voert nu onderhan delingen met de Engelse bond om kaarten in consignatie te ontvangen, daar men denkt, dat de belangstel ling aanzienlijk groter is en deze 30.000 ontoereikend zullen zijn. De zitplaatsen in het Wembley-stadion kosten variërend van 20 tot 60 gul den, waarbij dan nog administratie kosten komen. De prijzen van de staanplaatsen zijn circa tien gulden. Voetbal Voor de wedstrijd Enge landSchotland op 22 mei, is de heer J. F. Dorpmans als scheidsrechter aangewezen. Hij zal worden geassis teerd door de heren L. W. v .d. Krofi en K. Brouwer. De ontknoping van de vijfde etappe van de Ronde van Spanje Pijnen flitst winnend over de fi nishlijn. René Pijnen won de razende ric van Benicasem naar Salou (172 km) door sneller te sprinten dan zijn twee medevluchters, Paranteau '.n Castello. Op het volmaakt vlakke parkoers maakte Pijnen een gemid delde van 45,697 km per uur. In weerwil van voortdurende (klei ne) plaagstoten, waarbij Galera, Ji menez en Steevens waren betrokken, voltooide het peloton de eerste vijf tig kilometer gegroepeerd. Ook op de volgende 50 km was er te veel vaart in het veld om een geslaagde aan val te kunnen ondernemen. Daar door nam steeds de gehele groe;.< deel aan de premiesprints na 60, 85 en 105 km. Het werd drie keer een overwinning voor Cyrille Guimard. Pas 20 km vóór Salo leek eindelijk een aanval succes te hebben. Pouli- dor, Tabak, Paranteau, Zurano, Hut- sebaut en Perurena maakten een gat, dat het jachtende peloton nog maar net kon diohten. De aanval had ech ter resultaat, want toen onmiddellijk na het bij elkaar komen van vluch ters en jagers een nieuwe ontsnap ping op touw werd gezet, behielden Parateau, Zurano, Tabak, Hutsebaut en Perurena hun positie-voorin. Het vijftal werd aangevuld met Pynen. Rosiers, Soheers, Vianen, Raes, La tort, Castello en David. Vlak voor Salou demarreerde Pijnen en slechts Paranteau en Castello konden zijn wiel houden in de jacht die de blon de Nederlander een winst van ee minuut opleverde en de andere tien toch weer terugbracht in het peloton Uitslag 1. P ij n e n (Ned) 172 kilomete. van Benicasim naar Salou in 3 uur 45 minuten en 50 seconden (met tijdsvergoeding 3.45.20)2. Paranteau (Fra) 3.46.50 (met tijdsvergoeding 3.45.40); 3. Castello (Spa) 3.45.50 (met tijdsvergoeding 3.45.46); 4. Go- defroot (Bel) 3.46.51; 5. Krekels (Ned), 6. Karstens (Ned), 7. Gui mard (Fra), 8. Muddemann (W-Dl), 9. Loysch (Bel), 10. Gomez Lucas (Spa), 11. Saez (Spa), 12. Bracks (Bel), 13. Raes (Bel), 14. Van Kat wijk (Ned), 15. Gonzales (Spa), 16 Perurena (Spa), 17. Bilsland (G-Br), 18. Schepers (Ned), 19. Ebo (Bel), 20 David (Bel), 25. Vianen (Ned), 33 Dolman (Ned), 35. Benjamins (Ned), 43. Rentmeester (Ned), 53. Poulidor (Fra), 67 Zoetemelk (<Ned), 81. Ta bak (Ned), 87 Prinsen (Ned) allen dezelfde tijd als Godefroot 3.46.51; 94. Steevens (Ned) 3.50.21, 97 en laatste Gabica (Spa) 3.50.21. Algemeen klassement: 1. Pijnen (Ned.) 21 uur 58 min. 18 sec.; 2. Cas tello (Spa.) op 46 sec.; 3. Paranteau (Fra.) op 1 min. 2 sec.; 4. Guimard (Fra.) op 1.11; 5. Perrurena (Spa.) op 1.16; 6. Lasa (Spa.) op 1.30; 7. Lina res (Spa.) op 1.32; 8. Bracke (Bel.), 9. Ocana (Spa.) op 1.34; 10. Saez (Spa.) op 1.35; 11. Dolman, 12. Zoe temelk (beiden Ned.) op 1.38; 13. Via nen (Ned.), 14. Gomez del Moral (Spa.) op 1.39; 15. Rosiers (Bel.), 16. Poulidor (Fra.) op 1.40; 17. Godefroot (Bel.). 18. Cuevas (Spa.), 19. Santa- marina (Spa.) op 1.41; 20. Tamames (Spa.) op 1.42; 21. Karstens (Ned.) op 1.43; 29. Krekels op 1.51; 40. Ta bak op 1.55; 47. Van Katwijk, 48. Prinsen op 1.59; 56. Schepers, 57. Rentmeester op 2.06; 84. Steevens op 5.36; 91. Benjamins op 15.25; 97. en laatste Scheers op 22.25, De tijdrit, die gisteravond de proloog was van de Ronde van Ro mandie, is letteriyk en figuuriyk in het water gevallen. Op een parkoers in Geneve moesten de renners 4200 meter afleggen, maar nadat een tien tal deelnemers van start was gegaan, begon het te stromen van de regen. De overige renners deden het daar na kalm aan, met uitzondering van Felice Gimondi, die als een van de laatste, onder ongunstige weersom standigheden moest ryden. Gimondi legde de vier ronden van 1050 meter af in 6 minuten 4,4 seconden en was daarmee nog sneller dan Schneider (Zwi.), die op een droog wegdek tweetiende van een seconde meer had gebruikt. De enige Nederlanders in de Ronde van Romandie, Rini Wagtmans, die voor Moltini rydt, deed het byzonder rustig aan. Hy gebruikte ruim een halve minuut meer dan Gimondi no dig had en werd zestigste. De jury be sloot gezien de ongelyke omstandig heden waaronder de deelnemers moesten ryden, de tydrlt niet te la ten meetellen voor het individuele-, het punten- en 't ploegenklassement. Het enige wat Gimondi aan zyn grote prestatie overhoudt, is het recht van daag in het groene leidershemd te starten. Charly Grosskost draagt van daag de leiderstrui in de eerste etap pe van de Vierdaagse Duinkerken. De Franse renner was gisteravond het snelst in de tydrit over 7600 me ter, het voorspel van de vierdaagse. Na Grosskost, die 9 minuten 12.8 se conden gebruikte voor de 7600 meter, klasseerden zich de Belgen van Tyghem en Roger de Vlaeminck en Leblanc (Fra). 1. Grosskost (Fra) 7600 meter in 9 minuten 12.8 seconden; 2. Van Ty ghem (Bel) 9.21.5; 3. Roger de Vlae minck (Bel) 9.292 4. Leblanc (Fra) 9.35.6; 5. Mortensen (Den) 9.35.6; 6. Hezard (Fra) 9.37.0; 7. Hoban (Gbr) 9.37.5; 8. De Baert (Bel) 9.37.8; 9. Dierickx (Bel) 9.38.0; 10. Catieau (Fra) 9.43.3; 17. Van der Vleuten (Ned) 9.48.8; 20. Harry Jansen (Ned) 9.50.6. Den Haag Aan trainer Cor van der Hart van Holland Sport zal ge durende dit seizoen geen licentie worden verleend voor het trainen en/of ocachen van AZ'67. Dit be sluit is in de sectie betaald voetbal van de KNVB genomen om het sportief verloop van competitie in de eredivisie niet in gevaar te bren gen. Aan het bestuur van AZ'67 is meegedeeld dat een eventuele aan vraag van deze club voor een licen tie ten behoeve van trainer Van der Hart gedurende dit seizoen om de zelfde reden niet zal worden inge willigd. Het bestuur van Holland Sport is van het besluit op de hoogte gesteld. Reactie van Cor van der Hart: „Ik vind die beslissing wel jammer, al leg ik me er natuurlijk bij neer, evenals AZ. In het verleden is iets dergelijks toch wel meer gebeurd, bijvoorbeeld met Linder en Groe nendijk. Maar ik wil er natuurlijk geen troubles over hebben. Ik ben gistermiddag bij AZ geweest en zij zullen het nu anders opvangen. Als AZ mocht degraderen gaan we vol gend seizoen rustig verder bouwen". SALOU René Pijnen, tot nu toe een van de meest strijd- lustigste renners in de betrekkelijk matte 26ste Ronde van Spanje, heeft gisteren in de vijfde etappe de leiderstrui her overd, die hij maandag aan Domingo Perurena was kwijtge raakt. ►■tTffti DUBLIN - Seamus Elliott, 36, be faamd Iers wielrenner uit de jaren rond 1960, is gisteren in zyn woon plaats Dublin om het leven geko men. De politie vond het lichaam van Elliot slechts gekleed in on dergoed met een schotwond, in diens winkel. Een geweer en een lege huls lagen viak by het stoffeiyk overschot. De politie heeft nog geen zekerheid of de oud-wielrenner met een jachtgeweer zelfmoord heeft ge pleegd, of dat hy is vermoord. El liott, die gescheiden van zyn <n Frankrijk ge/boren vrouw leefde, laat een zoon, Pascal, na. Seamus Elliott was op 4 juni 1934 in Dublin geboren. In 1954 verliet hy Ierland om in Frankryk te gaan wonen. Van dat moment tot hy in 1966 naar Ierland terugkeerde, heeft hy een groot aantal successen be haald. Zyn belangrijkste overwinnin gen waren Parys-Evreux (1955), de Bretonse week (57), de Grote PrUs van Nice en de Omloop van het Vo'.k (59), de Trophee Stan Ockers (60. de Ronde van Morbihan en de Ron de van de Oise (65) Elliott werd in 1962 by het wereldkampioenschap op de weg in Salo tweede achter zijn vriend en ploeggenoot Jean Sta- blinski. De vriendsonap tussen Sta- blinski en Elliott brak drie jaar la ter af toen de Fransman hem ont troonde als leider in Parijs-Luxem burg. Seamus Elliott heeft rit-over- winningen behaald in de Tour de France, de Giro en de Vuelta en in SEAMUS ELLIOT 1963 droeg hy na een etappezege in de Tour te Roubaix de leiderstrui tot Angers. Elliott is in zyn loopbaan de ideale „knecht" geweest. Hy bezat als. vrij wel geen ander de mogeiykheid zich in te zetten voor het belang van de ploeg. In 1959, vóór de periode Simp son begon, was Brian Robinson de beste Engelsman in de Tour met een tiende plaats in het algemeen klas sement. Op een dag reed Robinson uitzonderlijk slecht omdat hy zich ziek voelde. De kopman van de Brit ten werd uit de wielen gereden en Elliott liet zich afzakken om hem by te staan, zy aan zy kwamen zy, na de sluiting van de tydcontrole, bin nen. Robinson mocht, wegens zyn ziekte, de volgende dag weer starten, Elliott werd uit de strijd genomen wegens tydsoverschryding en kreeg als troostprys de premie voor de on gelukkigste renner van die dag. Voetbal In de Engelse eerste divisie werd gisteravond nog een wed- stryd gespeeld. Southampton won op eigen veld met 60 van Crystal Pa lace. ROELOFARENDSVEEN De ta feltennisvereniging De Treffers uit Roelof arendsveen organiseert zondag voor de zeventiende maal het toer nooi om de Zilveren Anjer. In verge lijking met de vorige malen hebben er diverse veranderingen plaatsge vonden in de opzet van deze wed strijden. Naast het klassieke massa- toernooi (individueel), dat alle vori ge zestien keren op het programma stond, zal nu tegelijkertijd een team- toernooi worden gehouden. In dit teamtoernooi maakt men on derscheid tussen vijf klassen: heren landelijk, heren afdeling, dames. Jon gens en meisjes. De wedstrijden wor den volgens het Daviscup-systeem af gewerkt. De vereniging die in alle klassen inschryft en bovendien het to taal klassement eindigt kan zich "of ficieus" kampioen van Nederland" noemen. Tevens krijgt deze vereni ging de Zilveren Anjer en als extra prijs een tafeltennistafel van bijna vierhonderd gulden. De wedstrijden worden gespeeld in de coöp. bloe menveiling Eendracht Maakt Macht in Roelof arendsveen. ADVERTENTIE MOEDERDAG MOEDERDAG MOEDERDAG fijn om te krijgen fijn om te dragen voor jaren en jaren en jaren— Sportief Pontiac dameshorloge Klassiek rond Pontiac dameshorloge Modern model met centrale met gekleurde wijzerplaat secondewijzer. Solide waterdichte Een aantrekkelijk model, kast. Doublé 136.- Doublé of chroom 7950 PONTIAC TIJD JUISTE TIJD ROELOFARENDSVEEN De dames van De Treffers uit Roelofarendsveen zijn kampioen geworden in de nationale ta- feltenniscompetitie. Dat zou het directe recht op moeten leve ren op een plaats in de strijd om de Europa-cup voor dames. Dat is echter nog helemaal niet zo zeker. Het team van De Treffers bestond uit Mary v. Ruiten en Veronique v.d Laan twee dames dus. Omdat de ploegen voor de Europacup-competi tie uit 3 personen moet bestaan heeft de competitieleider van de Neder landse Tafel Tennis Bond besloten alsnog een nacompetitle te organise ren voor teams, welke uit drie da mes zijn samengesteld. Tot grote verbazing nodigde Stappers hiervoor slechts ploegen uit die oorspronke lijk in de herencompetitie uitkwa men. Dit besluit is in Roelofarendsveen verontwaardigd van de hand gewe zen. Speciaal om aan de dames-com petitie mee te kunnen doen heeft men de herenteams verzwakt. En nu zou den de dames- na zo'n twintig wed strijden nog eens aan een na- competitie moeten beginnen. De Tref fers is niet de enige vereniging, die het niet eens is met dit besluit: uit het hele land kwam slechts één aan melding binnen, va REA uit Amstel veen. Het team van deze club dat ln de overgangsklasse uitkwam- en door Scylla 3 van promotie werd afgehou den- bestond geheel uit dames. Nu zou het dus weer zo moeten zijn dat dé Amstelveense dames wer den aangewezen voor de competitie om de Europa-cup. Maar ook dat gaat niet. Om te worden ingeschre ven is net namelijk nodig dat men winnaar is geworden van de competi tie en dat is REA niet. De hele deelname van Nederland aan deze Europese strijd is hiermee dus onze ker geworden. Mocht De Treffers bij het besluit blijven niet in te schrijven voor een na-competitie en mocht competitie leider Stappers voet bij stuk houden en De Treffers niet zonder die com petitie willen inschrijven, dan kan er toch worden meegedaan aan een an dere strijd. De dames uit Roelof arendsveen kunnen dan namelijk ln ieder geval inschrijven voor de wed strijden om de Cup voor Jaarbeurs steden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19