Biesheuvel maakt de beste kans Politie Washington zeer hard in grijpt vandaag In Turijns café 4-voudige moord kakings- lelies in le bouw lervat Nederlandse militair schiet twee Belgische politiemannen dood Leiders fracties weigeren nu kennis te maken met Vis CVP wil graag Steenkamp als ormateur gepolst zien maar... IN DELTAWERKEN j Burgemeester van Leiden Eerste poging verkeer lam te leggen mislukt BRANDKASTEN i Th Aanhoudend droog Hotelpersoneel in Cannes staakt DODENHERDENKING" (Put/ V)ïli lenws I maart 1860 MAANDAG 3 MEI 197 No. 33390 DAGBLAD Irecteur: G. Koopman jofdredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 18.10 per kwartaal (postabonnementen f 20.50), f 6.05 per maand (by vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0.30 Witte Singel 1. Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Nabezorging tot 20 uur. tel. 30500 (zat. 18 uur) DEN HAAG In het kamp van de regeringspartijen )rdt op het ogenblik druk overlegd over het aanwijzen n een kabinetsformateur. Mr. Biesheuvel, nu fractievoor- der van de anti-revolutionairen lijkt de beste kans te ma tt. Hij kan rekenen op de steun van zijn eigen partij, de (HU, de WD en een meerderheid van de KVP. deze laatste partij wil men ook Dg graag prof. dr. P. Steenkamp fcpolst zien .Hij Is de man achter M ambitieuze KVP-programma Lét ook de basis heeft geleverd bor het program waarmee de drie hristelyke partijen de verkiezingen jn ingegaan. Maar prof. Steen- zelf gelooft dat eerder de zou moeten worden ge- aaji een ervaren politicus mr. Blesheuvel. '.leider van de ARP is vier Jaar Jleden ook aangewezen als for- V jtECHT Na een pauze van drie »n zyn vandaag de „prikakties" le bouw voortgezet. Uit tal van komen meldingen over lang- en stakingsacties. In Nij- Jen ligt de bouw van een be- pdencentrum stil plus de bouw van cultureel centrum. In Alkmaar ht geen voortgang gemaakt bij de wbouw van twee banken. In lla ligt de bouw bij de Hema hele- 1 plat. Bij Philips zijn de bouw ers niet aan het werk bij enkele wbouwprojecten. Uit Haarlem lt gemeld dat er wordt gestaakt le bouw van een bejaardencen- l In Heiloo is een complex luxe- nhuizen vandaag aan de beurt een stakingsactie en in Zaan- is het hoofdkantoor van Albert de dupe. In Hengelo wordt niddag een demonstratie gehou- van bouwvakkers uit alle delen de stad. „het zwarte korps", de vakver ing van machinepersoneel in de r-, spoor- en wegenbouw begon laag met acties in het land. Dat urt in overleg met de bouwbon- De Raad van bestuur bouwbe- heeft niet gereageerd op een ;ram waarin het zwarte korps :re lonen vroeg dan in de cao- irhandelingen zijn aangeboden. mateur .Toen gaf hij zijn op dracht terug, omdat hij meende over niet voldoende sterke bestuur ders te kunnen beschikken. Ver volgens kwam het kabinet-De Jong tot stand. Over de houding van DS'70 bestaat nog geen absolute zekerheid. Dr. Drees Jr. zal met name eisen stel len op het gebied van de doelma tigheid van de overheidsuitgaven. Dat zal betekenen dat er op een reeks gebieden besnoeid zal moe ten worden, willen de christelijke partijen plus de VVD zich van Drees' medewerking verzekeren. Voorlopig wacht de winnaar van de verkiezingen rustig af met wel ke voorstellen de christelijke par tijen bij hem zullen komen. Vandaag begon ook de Koningin in Huis ten Bosch haar consultaties in verband met de vorming van 'n nieuw kabinet. Zij ontving ach tereenvolgens mr. De Niet, voor zitter van de Eerste Kamer. mr. Van Thiel, vooriztter van de Twee de Kamer en dr Beel, vice-presi dent van de Raad van State. 20 PAGINA'S Bilt verwacht van vanavond morgenavond droog en overwe- 1 zonnig weer. Zwakke tot ma- wind, in hoofdzaak tussen oost iuid. Hier en daar nachtvorst met imumtemperaturen van 5 graden zee tot omstreeks 2 graden in het lenland. Maximumtemperaturen I gen van 14 graden in het Wad- ?ebied tot ongeveer 18 graden el- in het land. (Opgemaakt om 12.30 uur) 4 MEI bn op: 5.06 uur; onder: 20.09 uur. In op: 13.53 uur; onder: 3.00 u. (gwater te Katwijk te 11.06 en te P uur; laagwater te 6.22 en 19.18 WASHINGTON (AP. GPD) De Amerikaanse hoofdstad wachtte van middag in spanning op de acties van enkele tienduizenden betogers die het verkeer by het krieken van de dag (plaatselijke tyd) lam wilden leggen, zodat de ambtenaren niet naar hun werk konden komen en het rege ringsapparaat tot niets doen ge doemd zou worden. Voor het aanbreken van de dag probeerde een kleine groep betogers een van de vier grote bruggen van de stad af te sluiten, maar de politie greep snel in en de poging mislukte. Op één van de toegangswegen wer den barricades opgericht en het ver keer enige tijd opgehouden. De barri cades waren echter spoedig opge ruimd. Washington leek een belegerde stad. Drieduizend man politie pa trouilleerde door de straten en tien duizend militairen werden gereedge- houden voor het geval de betogers hun dreigement zouden kunnen waarmaken. De hoofdcommissaris van politie verwachtte echter gister avond dat het met de verstoringen van de verkeersstroom wel mee zou vallen omdat zodra verkeersknopen ontstaan tot massale arrestaties wordt overgegaan. Vuur De politie van Washington heeft de betogers de afgelopen dagen al het vuur na aan de schenen gelegd. In totaal werden vijftienhonderd arres taties verricht. Via een nieuwe uit puttingsactie trachtte de plaatselijke politie gisteren het moreel van de betogers te breken. Tussen de twin tig- tot dertigduizend demonstranten werd van enige uren slaap beroofd toen om zes uur gisterochtend een Weer is een mijlpaal be reikt in de gigantische Delta werken. Zeven sleepboten •sjorden zaterdag de laatste caisson in de dam voor het Brouwershavense Gat. De be tonnen gigant werd als een kluisdeur dichtgetrokken. Dick Lemcke maakte deze luchtfoto van het indruk wekkend gebeuren. Vandaag zijn de schuiven in de doorlaatcaissons naar beneden gegaan. De afwer king van de dam is begon nen, maar het zal tot ver in volgend jaar worden voor het verkeer er gébruik van zal kunnen maken. zeshonderdkoppige politiemacht een park binnentrokken en de slapers ge lastte het park te ontruimen. Slaap dronken en nog zichtbaar vermoeid van een tot laat in de nacht durend rock-concert begonnen de overwe gend jonge demonstranten hun slaapzakken en tenten in te pakken. De politie verklaarde dat de kam- peervergunning was Ingetrokken om dat er ta'ryke wetsovertredingen wa ren geconstateerd, vooral het gebruik van verdovende middelen. Weinig betwijfelden echter dat de eigenlijke reden meer te maken had met de weinig aanlokkelijke mogelijk- heid van een belangrijke confrontatie tussen de overheid en de demon- sir asten. Parachutisten van de 82ste divisie bij hun aankomst van Fort Bragg op de bij Washington gele gen basis Andrews. De ernst waarmee de acties door de burgerij werd afgewacht bleek uit het besluit van ouders om hun kinderen, die door de linies van de demon stranten heen moeten om hun scho len te bereiken, vandaag thuis te houden. Typerend was ook de be- sluiteloosheio van een employee van het Pentagon, die voor het weekeinde een aantal "zeer geheime" documen ten naar huis had meegenomen, en nu vreesde dat deze papieren by een eventuele blokkade in handen zou kunnen vallen van de betogers. CANNES (AP) Meer dan dui zend werknemers bij de vier grootste hotels in Cannes aan de Franse R«- vièra, zyn gisteren in staking ge gaan om kracht by te zetten aan de eis tot een loonsverhoging van 20 procent. Honderden ryke gasten die naar Cannes waren gekomen voor 't week einde, moesten hun eigen koffers dragen, hun eigen bed opmaken en elders gaan eten voor hun ontbyt en andere maaltijden. De staking is uitgeroepen door het onder communistische leiding staan de algemene vakverbond dat heeft laten weten dat de werknemers niet weer aan de slag zullen gaan voor hun eisen zijn ingewilligd. Een lange staking zou het filmfestival van Can nes in de war kunnen sturen dat op 12 mei begint. LEIDEN De leiders van frac ties. die een meerderheid vormen in de Leidse raad, gaan vanmiddag niet kennis maken met de tot burgemees ter van Leiden benoemde dr A. J. Vis. De fractievoorzitters van het Pro gressief Akkoord (en de hierin samen werkende fracties van PvdA en D'66). van de KVP, de Kabouters en DS'70 hebben dit aan het college laten weten. Zij zijn van mening, dat op dit tijdstip, waarop de benoeming een feit is, de nieuwe burgemeester eerst kennis dient te maken met de ge hele raad. PAK-fractieleider In 't Veld ver telde vanmorgen, dat is afgezien van het voornemen om vanavond in de raadsvergadering de benoeming aan te snijden. Hij gaf deze mede door Driessen (KVP). Zunderman (DS *70), Gerkema (Kabouters), Van A- ken (PvdA) en Oosterman (D'66) ondertekende-persverklaring uit- „Deze fractievoorzitters, die zijn opgeroepen voor afzonderlijke ge sprekken met dr. A. J. Vis en daar van mede kennis genomen uit de pers, zijn van mening, dat het on juist zou zijn op dit tijdstip gevolg te geven aan deze uitnodiging Im mers, nu de benoeming- formeel is bekrachtigd, zal eerst kennismaking met de gehele raad dienen plaats te vinden". Tot zover de verklaring. Blijven over voor de kennismaking de voor zitters van de prot. chr. fractie, de VVD en de CPN. Ove Kindvall juicht. Hy en Fejj- enoord hebben nog op tyd hun vorm teruggevonden. Twente heeft het gisteren moeten ervaren. De 12 nederlaag betekende, dat de Tukkers volledig hebben moeten afhaken in de stryd om de titel. Het is weer een onderonsje tussen de Grote Twee geworden, nu ook Sparta weer heeft verloren. De stand aan de top is nu: Feijenoord Ajax psv ADO Twente Sparta 29—47 28—45 29—43 29—43 29—42 29—41 Naast de eredivisie nog veel meer ving. Meer dan zes pagina's D'66 bepleit de snelle vorming van één linkse volkspartij. PAGINA 5 President Sadat heeft een crisis in zyn land bezworen PAGINA 13 BRUSSEL (ANP) Een dienstplichtige uit het Nederlandse leger, de 22-jarige uit Curasao afkomstige N. van S. heeft ver moedelijk in de afgelopen nacht twee Belgische politiemannen doodgeschoten. Hij is daarna gevlucht in het natuurgebied het Zwin, waar een speurtocht naar de man aan de gang is. Op Belgisch grondgebied zowel als op Nederlands grondgebied zoekt de rijkspolitie naar hem. Van Belgische kant is zelfs een helikopter van de marine bij het op sporingswerk ingeschakeld. De schietpartij heeft zich afge speeld vannacht omstreeks één uur. Twee Belgische politie-agenten con troleerden de auto's op één van de parkeerterreinen van het natuurre servaat nabij het Zwin op het grondgebied van de gemeente Knok- ke Ze ontdekten een gestolen Ne derlandse wagen op het parkeerter rein waarin een man zat die ze vroegen zijn identiteitspapieren te tonen. Toen de man dat weigerde vroegen de agenten om versterking. Toen enige ogenblikken later twee andere agenten ter plaatse kwamen, vuurde de man vanuit de wagen, waarschijnlijk met een pistoolmi trailleur, op de agenten. Twee van hen werden onmiddellijk gedood en de twee anderen werden zwaar ge wond. De man heeft daarop de auto verlaten en is gevlucht. Van Belgi sche kant wordt door de politie, sa- men met de rijkswacht een grote klopjacht op de man uitgevoerd. Men houdt rekening met de mo gelijkheid dat de dadër ergens In het reservaat de hand aar zichzelf heeft geslagen. De plaats van de misdaad is afgezet. V i Nederland se kant kwamen berichten dat er marechaussee is Ingezet om te hel pen bij de opsporing van de man. De marechaussee zou onder meer de veerdiensten tussen Breskens en Vlissingen controleren. rr ADVERTENTIE DINSDAG 4 MEI 19.30 UUR IN DE MAREKERK. Aansluitend Stille Tocht. ROME In Turyn zyn dit week einde vier mannen vermoord. Zy za ten rustig te praten voor een café op de hoek van Piazza Vittoria, toen zich een vyfde by hen voegde, die plotseling een revolver trok en begon te schieten. Drie van de vier eerst- aanwezigen vielen dood neer De vierde scheen gewond De moorde naar begaf zich naar zijn auto, maar toen hy omkeek en zag dat zyn vier de slachtoffer het café wilde binnen gaan, kenneiyk om de politie te bel len, keerde hy terug en lo6te opnieuw len. drie schoten, waarop ook de vierde man dood neerviel. Drie uur later werd hy gearresteerd. De moordenaar, een zekere Mantl. maakte grote winsten dóór de handel in Seleniet. Hy kocht het in grot* hoeveelheden om het te verkopen aan bouwondernemers, omdat Seleniet byzonder wordt gewaardeerd by het bouwen van hulzen De andere vier mannen waren blUkbaar voornemens eveneens in Seleniet te gaan nanne- Uit het Leidsch Dagblad van 3 Mei mi AdvertentieModes De ondergeteekende heeft de eer bij dezen de ontvangst te berichten der Nieuwste mo dellen van Dameshoeden en beveelt zich tevens beleefde lijk aan tot het wasschen en vermaken van stroohoeden. M. E A. L Dumont Oude Rijn no. 120 fAdvertentieUit de hand te koop eenige houten badkamertjes mei toebehoo- ren, benevens daarbij staan de afsluiting en Rasterwerk Adres franco den heer 1 J Planjer. op de Mare te Lel den.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1