Heen Leidsche Hout kwam tot winst: 5-3 Behrend een waardig Primus Inter Pares SNELLE TIJD VAN DER LEE IN DE 'HOUT Algemene grijpt naast de titel Tenniscompetitie Zeilstrijd op Braassem Veteranen AV Holland Loek Sanders was kansloos ANDAG 26 APRIL 1971 PAGINA 9 LEIOSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD o LEIDEN Het gaat met de Leidse eersteklassers, Room- Vg i en de Noordwijkse SV 1 niet goed. Voor de tweede maal i successie moesten beide teams een nederlaag incasseren, loomburg 1 had niet voldoende verweer tegen Toeg-Hillegers- J erg 1 (38) en de Noordwijkse SV 1 werd door de Bredase ,C. 1 op verlies gezet (47). Forescate 1, dat het zonder Jos ie wart, Bram Maderna ert Rick en Annie Meijer-Den Elzen N oet stellen, beet in de overgangsklasse A met liefst 09 in 0 ?t zand tegen de sterke reserves van Leimonias. De enige inst op overgangsklasse-niveau kwam van de Leidsche Hout 2- dat Hilverheide 1 met 53 terugwees. *1 De Forescate-reserves zijn uiteraard door het bovenvermelde ertrek van de Forescate-cracks ook sterk verzwakt, daar uit an gelederen de vereiste aanvulling van het eerste team moest 1 »men. Van Rhynauwen 2 werd met 62 verloren. Roomburg 1 mist Joly Drok-Over- tink heel erg. Dat scheelt (het I* paald verdienstelijke optreden van llou Penseel op dit niveau ten ijt) toch zeker twee, zoniet drie nstpunten voor Roomburg. Winst- t, aiten, die precies het verschil uit- iken van overwinning of neder- De heren van Roomburg, ver- akt door het niet meespelen van ck Bouman in verband met ten- nent, deden 't zeer behoorlijk door enkelspelen met de gasten onhe jt te houden. Bram Madera gaf Pe- 1 Vaarties met 6—1, 6—2 een pak or de broek, die laatstgenoemde getwijfeld niet snel zal vergeten. ex-Forescate-speler sloeg zijn dri- s zo bekeken en afgemeten naar de ïen, dat Vaarties van lieverlee jt op fout ging produceren en ten- itte iedere greep op het spel ver- De ploeg van Roomburg, die tn de tenniscompetitie tot dusver nog geen overwinning heeft kun nen boeken. Gisteren werd met j8 verloren van Toeg-Hillegers- berg. Zittend v.l.n.r.: Milou Pen seel en Karina Kerssemakers, Staand: Jaap Temminck, Jan Ufkes, Bram Madera en Jean Monod de Froideville. (Foto Holvast) Temminck Een zeker zo imponerende presta- leverde Jaap Temminck in het ■aieede herenenkelspel door Martens drie sets te kloppen: 63, 36, -3. De lange Rotterdammer met |n zeer gevarieerd slagenarsenaal roer dat Temminck vandaag an- rs speelt dan men van hem in voor je Jaren zo langzaamaan gewend loor rank Bonte Hij wisselt zijn power-play op rvice en forehand herhaaldelijk itig af met goed manoeuvreren de achterlijn, waarbij de sterk sneden backhand een wapen van itekenis blijkt te zijn geworden. Jan Ufkes mocht dan in twee kor- sets (2—6, 2—6) verliezen van E. in der Pols, Jean Monod de Froide- ile bracht de Rotterdamse garde t klamme angstzweet in de han door de ervaren en geduchte Ni- Kuypers de eerste set met 9—7 te itfutselen, in de tweede lange tijd li kans op een verrassende zege pen te houden om pas in de derde ri tde vlag te strijken: 2-6, 0-6. Ka- Kerssemakers en Milou Pen ned konden geen setwinst boeken, kwam Milou Penseel daar tegen e], E. Kuypers met 2—6, 5—4 en nu30 heel dicht bij. Bram Madera ^"rgde voor het derde Roomburg- instpunt door met Jan Ufkes de teede herendubbel tegen Van der ols/Kuypers (zegevierende combi- te»i:ie van vele goede B-toernooien) ö$et 3—6, 64, 6—3 te kloppen. De Noordwijkse S.V. 1 treft het in tze competitie bepaald niet met haai [deling. Die is zeer sterk! Het toch tpaald niet kinderachtige kwartet it de Noordwijkers bij de heren bin- m de lijnen brengen (Koggink, Pas- a, Marree en Blommendaal) dat «eg een nog geduchter viertal te- mover zich. De Bredase T.V. trad m met Geurts (6—0, 6—3 tegen oggink), Frans de Kort (63, 75 gen Pasma) Wittekamp (6—1, 4—6 -4 tegen Marree) en Carel Thijs- (kansloos op het solide spel van onald Blommendaal, 62, 64). »c nKi leu tjks Slechte dag Zelfs de beste breister laat wel eens steekje vallen. Voor de Noord- ijkse S.V. was dat nu Josine van der ïoogh. Sinds deze kleine vechtjas l aar intrede deed in de eerste gele den van de Noordwijkse S.V. is het dat men daar al rekent op een j »nt uit de enkelspelen. Dat vaste »nt kwam er ditmaal niet uit. Jo- sne van der Koogh verloor, nog 'el in twee sets, van mevr. Ver- chueren (6—2, 6—3). Het was een 'olslagen off-day van Josine. Joke Bosch kon Yvonne van Zee net niet bedwingen (7—5, 4—6). Uit de dubbelspelen, &rk onderdeel bij de Noordwijkse K kwamen Blommendaal cs. wel vaar met winst te voorschijn, Baar de marge was te klein om de Bredase T.V. te bedreigen. De ge lengd dubbelspelen, waaronder 't I Zwemmen Een ploeg van ftAN heeft gistermiddag in Breda, Wens een zwemtienkamp in het tortfondsenbad het Nederlandse re- "*<1 op de 5x50 meter vrije slag, 'oor Jongens onder 16 Jaar verbeterd gebracht op 2 minuten 18.5 secon- Schouten, De Wit, Van der Eist, fetz en Nihot waren daarmee 0.9 se inden sneller dan het oude record, kt eveneens op naam stond ZIAN. zo erkend duo Pasma/Van der Koogh werden gewonnen, evenals het da mesdubbelspel, maar de twee he rendubbelspelen gingen naar de Bre dase T.V. Dapper Forescate bood de sterke formatie van Leimonias 2 dappere tegenstand, maar het resultaat stond in feite al tevoren vast. Vraag was slechts hoe veel punten de Voorschotense Jeugd zou weten te vergaren. Daar kwam zoals reeds vermeld niets van. Toch mag een complimentje aan Foresca te 1 niet worden onthouden. Angeli- ue Fortanier was met 63, 16 en 63 een eervolle verliezer tegen de ervaren Fredy Marinkelle. Wouter Fok klopte in het derde herenenkel spel Visbeen met 7—5, 6—3. Ruisch bleef Bernard Doorenbos met 63, 7—5 de baas en Maarten Dankel- man was te vast op de drive voor Henny Koemans 61, 61. De Leidsche Hout 1 had het niet zo gemakkelijk tegen Hilverheide als werd verwacht, nu Inge van Zuuren ook weer acte de presence geeft in enkel- en dubbelspel De jeugd (Ge rald van der Sluys en Mirjam Mul der) verloren htm enkelspelen in drie zenuwslopende sets door louter ge brek aan routine. Maar zij re vancheerden zich in het beslissende gemengd dubbelspel dat eigenlijk al als een verliespunt werd gezien, door uitstekend combinerend een verras sende winst te boeken 36, 75, 63. Voor de Leidsche Hout betekende die winst de totale zege, want Inge van Zuuren en Willem Smith hadden hun enkelspelen op onaantastbare wijze op hun naam geschreven. Bei den stonden aan hun respectievelij ke tegenstanders geen set toe en in de tweede set zelfs geen spel. Aan de winstpunten van bovengenoemd duo hadden Willem Smith en Frank Bon te in een sluitend heren-dubbelspel en het vertrouwde paar Co van Ber- ge-Henegouwen/Frank Bonte in het eerste gemengd dubbelspel nog eens winstpunten toegevoegd. Unicum Unicum 1 heeft kampioenskansen. Vorige week werd "uit" tegen con current Popeye 44 gespeeld en thuis zijn Lodewijk Kallenberg cs. altijd nog een tikkeltje sterker dan uit. Hoogerheide dat gisteren op het park aan de Haarlemmertrekvaart te gast was heeft dat tot zijn scha de moeten ervaren. 62 voor Uni cum. De enkelspelen brachten al 'n 40 voorsprong. Har Meijer kwam weer eens op zijn eigen aparte manier voor de dag. Hij verloor de eerste set van Peper met 1—6 Juist toen deze dacht de zaak in handen te heb ben werd hij geconfronteerd met Meijers onorthodoxe, maar o zo ge vaarlijke forehand: 6—2, 6—0. Hars kamp wist in de derde set van zijn partij tegen Lodewijk Kallenberg helemaal niet meer hoe hij het had en nog minder wat hij moest doen om tenminste nog enige mogelijkhe den te behouden: 46, 62, 16. De dubbelspelen leverden voor beide formaties 2 winstpunten op. De Munnik 1 hield aan de wed strijd tegen NWTL 2 een puntje over, 44. Het had eigenlijk een ro yale overwinning voor de Leiderdor pers moeten zijn. Theunissen bv. kwam in zijn enkelspel tegen Schmidt op 6—1, 5—3 om nog te verliezen, 68, 06! Adri van Leeu wen, alleen actief in het dubbelspel, verloor zowaar het eerste gemengd dubbelspel met Wilma Bakema van mej. Staal en Schmidt: 46, 36. Al met al behoeft men zich bij de Munnik stellig geen zorgen te maken voor degradatie-gevaar. Het blijft echter Jammer dat men zich met 'n Adri van Leeuwen in de gelederen geen kampioenskans heeft kunnen scheppen. De Katwijkse L.T.V. 1 is van plan om verloren gegaan terrein te her winnen. Werd vorige week met 8—0 gewonnen van SOS 1. gisteren in Kat wijk moest Vechtlust er met 7—1 aan geloven. De weg naar de tweede klasse ligt open. Derdeklasser STV boekte in Amersfoort een verdienstelijke 3-5 zege bij Fléhite. Bob van Overbeeke en Ted van der Brugge legden de ba sis voor de overwinning door de bei de heren-enkelspelen te winnen en Barbara Heze voegde daar in .de tweede damespartij de eerste sing le werd weggegeven nog een punt aan toe. Het damesdubbel (me vrouw Van Overbeeke/Heze) en de mixed (Barbara Heze/Harry Verde- gaal) stelden de Sassenheimse triomf veilig. LEIDEN Wim van der Lee uit Drunen is op bijzonder overtuigende wijze winnaar geworden van de internationale veteranenloop (bijna 100 deelnemers) die de Leidse atletiek vereniging AV Holland gistermiddag voor de vierde maal in successie organiseerde. Een sterkere winnaar had men zich nauwelijks kunnen wensen want „veertig-plusser" Van der Lee had voor het tien kilometer lange parcours uitgezet in en rond het sportpark De Leidse Hout slechts 32 minuten en 41,4 seconden nodig, een tijd waar vele senioren in Nederland zich voor in de handen zouden wrijven. Hoe snel het in de Leid se Hout toeging blijkt wel uit het feit dat maar liefst twaalf veteranen binnen de 36 minuten over de eindstreep kwamen. Als eersten gingen gisteren overi gens de oudste groepen (50 tot 60 Jaar: 60 Jaar en ouder) van start Na enkele kilometers was het reeds duidelijk dat de zege ben Jan v. Gin- kel uit Baarn terecht zou komen. Van Ginkel draaide in die eerste ki lometers zo snel en gemakkelijk dat Door Bert Paauw (Van onze zeilmedewerker) ROELOFARENDSVEEN Max Behrend, de 26-Jarige Solokampioen, heeft de veel oudere routinier Henk de Ruyter (Randmeerkampioen) niet eens de kans gegeven om even aan de hoogste zeilonderscheiding, de Primus Inter Pares-titel, te ruiken. Met veel elan. een haarscherpe kijk op het wedstrijdwater «De Braas sem) en met een soepele hand aan het helmhout van zijn Zestienkwa draat slaagde Behrend er in de sco re 1-2-3 op zijn naam te brengen. De Ruyter, die in het gezelschap van dertien zeilkampioenen van het meeste gewicht was, kon de zeer enthousiast varende Behrend met 4- 3-4 nauwelijks op punten benaderen. Helaas gaf ook dit Jaar deze tradi tionele ontmoeting van alle zeilkam pioenen in één klasse (de dit jaar 40 Jaar bestaande Zestienkwadraat) geen compleet beeld van al het na tionale zeilpotentieel. Spankerkam- pioen Hellemans en Regenboog-titel- winnaar Van Staveren moesten in Medemblik zich voorbereiden op de komende internationale races in het buitenland. O.K.-kampioen Wester verscheen niet en ook Guldemond (12 m2 klasse) kan wegens een za kenreis niet zeilen. De vervangers van deze drie brachten er weinig van terecht. Bovendien trok Bouw van Wijk zich in de eerste race direct te rug toen hij averij opliep, waardoor zijn kans op een eindzege praktisch was verkeken. Een vreemd besluit! De openingsrace was direct voor Max Behrend. Deze veelzijdige zei ler, die reeds eenmaal verraste door plotseling een Twaalfvoetsjollenkam- pioenschap voor de neus van vele ge vestigde namen weg te grissen, heeft Inmiddels zijn Solo van de hand ge daan en zeilt in de nieuwe, ultra mo derne 470-klasse. Ook daarin behoort Behrend weer tot de top. Een zeiler die het gewoon in zijn vingers heeft. Met een ruime voorsprong ging hij zaterdag dan ook over de finish. De Zestienkwadraatkampioen Wibe Kort die bij de andere kampioenen eigen lijk in het voordeel was, omdat hij in zijn eigen klasse zeilde, zette zichzelf op dood spoor door een domme overtreding tegen Hennk de Ruyter. Kort zeilde toen op een vijf de plaats. Drakenkampioen Jan Bol beleefde een kort hoogtepunt door een tweede plaats op zaterdag, maar verdween daarna door een dertiende plaats uit de rij der kanshebbers. Op zondag kreeg Behrend meer te genstand. Kort won de tweede race. Behrend kwam door knap varen van een kruisrak op een verdiende tweede plaats. De Ruyter had inmid dels 43 verzameld. De kansen wa ren toen snel berekend: Kort had nog een theoretische kans. De Ruy ter en Behrend waren praktisch de titelgegadigden. Op het startschot was De Ruyter zeer snel weg, Kort kon het tijdens de race niet bolwer ken en staakte de wedstrijd. Beh rend zeilde aanvankelijk op een vijf de plaats nog achter De Ruyter. Weer won Behrend in de kruisrak- ken vele meters op zijn tegenstan ders. De Ruyter zag het allemaal niet meer zo scherp en zakte al Behrend bleef doorvechten en kwam fraai als derde over de eindlijn, een waardig Primus Inter Pares. De slotrace werd gewonnen door Pampuskampioen Van Tongeren met Molenaar (Sternklasse» op een tweede plaats. De eindstand luidde: 1. Behrend 3137 pnt., 2. Henk de Ruyter 2234 pnt., 3. Van Tongeren 2012 pnt4. Molenaar 1690 pnt., 5. Wolthuis (Olympiajollen) 1484 pnt. er voor zijn naaste concurrenten Baud en Fennis geen houden aan was. Van Ginkel bekroonde zijn „so lo-race" met een prima tijd van 37 min. 21,2 sec. De Duitsers Blu- mensaat en Miller „knokten" bij de alleroudsten verwoed om de eindze ge. Uiteindelijk bleef Blumensaat zijn landgenoot Juist voor (41.09.4 tegen 41.11.0). En toen was het de beurt aan de „grote mannen" (40 tot 50 Jaar). Onmiddellijk nadat starter Jan Deyn de meute had weggeschoten nesteldeal de favorieten zich op kop Harm Hendriks, Jan Verkeer, Wim van der Lee, de Brit Atkinson en AV Holland-atleet Jacques Smits wa ren in de eerste fase van de strijd In de voorste gelederen te vinden Ook de Duitser Schnepp en de Bra bander Van Oyen mengden zich in het „gevecht" om de leiding. Dit „elite-groepje" bleef echter niet lang gehandhaafd. Terwijl Van der Lee het toch al hoge tempo nog wat ver der „opschroefde" moesten Schnepp, Van Oyen en een met maagpijn kampende Sniits (die bovendien nog een door hem de vorige week in het Friese dorp Workum gewonnen 10 kilometerloop in de benen had) af haken. Ditzelfde lot was ook Hendriks, Vergeer en Atkinson beschoren. Te- gen Van der Lee was gisteren nou eenmaal weinig uit te richten. De at leet van DAK uit Drunen duldde in de laatste kilometers niemand meer j In zijn nabijheid. Hij mag zich nu voor een Jaar bezitter van de „Ri- nus van Es-wisselbeker" noemen. De „Jan Deyn wisselbeker" voor de ver- eniging met de drie best geklasser- de atleten kwam definitief in het be- i zit van het organiserende AV Hol- land. De atleten die hiervoor zorg- j den waren Jacques Smits (6e Her- 1 man Holtus (10e) en Piet Selier j (20e). Nog een „prijs" viel de Leidse vereniging ten deel. Na afloop tij dens de overvloedige prijsuitreiking I In restaurant Eigenzorg maakte de I heer Van Ginkel, voorzitter van „Ve teranen-Nederland", bekend dat de AV Holland dit Jaar, evenals vorig Jaarl de Nederlandse veldloopkam- pioenschappen voor veteranen mag i organiseren. Deze titelstrijd zal in j het najaar plaatsvinden. De uitslagen luiden: Klasse I (40-50 Jaar): 1. W. v. d. Lee (Dak> 32.414; 2. H. Hendriks (VenL/TC): 33.08.8 3. M. Atkinson (Engeland) 33.10.0; 4. J. Vergeer (AV Gouda) 33.138 5. C. v. Oyen (Thor) 33.40.2; 6 J. Smits (AV Holland) 34.10.0; 7. W. Schnepp (Duitsland) 34.48.4; 8. C. v. Gerven (Oss *20) 35.09.0 9. H. v. Vliet Siomo) 35.25.2; 10. H. Holtus (AV Holland) 35.32.0. Klasse II (50-60 jaar): 1. J v. Ginkel (BAV) 37.21.2; 2. H. Baud (Te Werve) 3911.2; 3. B. Fennis (AV Haarlem) 39.36.2; 4. D. de Schipper <ATOS) 40.23.6); 5. J. Smal (Vet. Nederl.) 41.02.0; KIm» se III (60 jaar en ouder)1. A. Blumensaat (Duitsland) 41.09.4; 2. U. Miller (Duitsland) 41.11.0; 3. J. Vermeulen (VenL/TC) 42.54.2; 4. F. v. d. Berg (KNAU) 43.22.6 5. X Kneepkens (Achilles) 46.10.0 GRIESKIRCHEN (ANP) Het Nederlands Daviscup-team heeft dit weekeinde in Gries- kirchen de oefenwedstrijd te gen Oostenrijk met 2—4 verlo ren. De ontmoeting, die gold als laatste voorbereiding voor het Daviscuptreffen tegen Roeme nië van volgende week kon we gens het slechte weer niet volle dig worden uitgespeeld. Neder land haalde op de tweede dag een achterstand van 03 op tot 2—3, maar verloor in het laatste dubbelspel kansloos. Drie van de vier heren enkel spelen gingen verloren. De Oos tenrijkse kampioen Hans Kary won met 64, 6—3 van emmes.FriedScPredHhmitz Fred Hemmes, Fried Schmltz verloor ondanks een voorsprong van 52 in de tweede set met 36, 57 van Hoskowetz en Louk Sanders had niets in te brengen tegen dr. Max Blanke, die zijn eerste „echte" partij van dit seizoen won met 6—2, 6—0. Zondag, toen de gebrilde Peter Pokorny in zijn uitzicht werd belemmerd door een mie zerige regen scoorde Nederland zijn eerste punt. Jan Hordijk versloeg hem met 7—5, 1—6, 6— 2. Daarna wonnen Hemmes/ Hordijk met 4—6, 6—3, 64 van Hans Kary/dr. Blanke. Het afsluitende dubbel tussen Pokorny/Hoskowetz en Fried Schmitz/Loek Sanders werd met 62, 60 door de Oosten rijkers gewonnen. LEIDEN Evenals in de microcompetitie heeft korfbal-eer steklasser De Algemene ook in de strijd op het veld met een tweede plaats genoegen moeten nemen. In het beslissende duel met Fortuna reikten de Leidse korfballers niet verder dan een gelijkspel: 4—4, waardoor de Delftse ploeg het kampioen schap met één punt voorsprong veroverde. Fortuna-De Algemene 44 De Al gemene dat zich alleen bij winst nog boven Fortuna kon plaatsen, heeft in Delft lange tijd uitzicht op een zege gehad. Vooral in de eerste helft speelde De Algemene beter, maar na de rust kwam Fortuna zeer goed terug. Onder het toeziend oog van Vicus-Oriëntis trainer Hensen ont spon zich een boeiende strijd, waar in Wim van Iterson De Algemene het eerst de leiding gaf. Fortuna, maakte wel spoedig gelijk, maar door Wim van Vliet straf worp) liepen de Leidse korfballers weer van de op ponent weg: 1—2. Weer kwam For tuna op gelijke hoogte, maar nog voor het rustisignaal zorgde Ruud van Vliet (strafworp) voor 2—3. In de tweede helft keerden de kansen zeer snel. Binnen twintig minuten had Fortuna de achterstand van 2-3 omgebogen in een 4—3 voorsprong, en hoe klein die marge ook was. voor De Algemene hield die stand maar weinig perspectief in omdat de soe pelheid uit de aanval was verdwenen. Pas drie minuten voor het einde, slaagde Ineke Thijssen erin gelijk te maken, maar die treffer kwam veel te laat (4—4). Door dat gelijke spel veroverde Fortuna de titel ongesla gen: de Leidse droom was als een zeepbel uiteengespat ASKO-Pernix (56) In een overgangsklasse behaalde Pernix een 65 overwinning op degradatie-kan didaat Asko. Aanvallend was Pernix duidelijk de betere ploeg. Bij de rust had de Leidse ploeg reeds een 13 voorsprong opgebouwd. Na de hervatting kwam Pernix via 23, met 24 voor, waarna ASKO inliep tot 44 Na de hervatting kwam Pernix opnieuw op winst: 45 maar de Drenten slaagden er weer in ge lijk te komen (55). Jacob Bakker had 1 minuut voor tijd het laatste woord: 56. Zuiderkwartier-Spangen (35) In de overgangsklasse B bevestig de Zuiderkwartier een toch wel ver rassende nederlaag tegen hekkeslui- ter Spangen. BIJ rust hadden de Rot terdammers een 01 voorsprong, die na de hervatting uitgebouwd werd tot 1—3. Zuiderkwartier herstel de zich en kwam terug tot 33, waarna de gasten met twee treffers de zege veilig stelden (35 Fluks-Ready (5—5) Fluks, heeft in de eerste klasse een kost baar punt veroverd op Ready. Ondanks de Haagse openingstreffer, was de eerste helft duidelijk voor Kettenis en Jan van der Leek be zorgden de Leidenaars een 31 voor sprong. Na de rust nam Ready het heft in handen. Na een kwartier, hadden de gasten de achterstand, omgebogen in een 34 voor sprong. Wim Niesing scoorde uit een strafworp 4—4 waarna Ready op- HOOFDKLASSE Luto 16-25 BI. Wit Ons Eib. 17-23 Rohda Archipel 16-20 Westerkw. Die Haghe 16-18 ZKC De Dan. 16-17 HKV OVERGANGKLASSE A Dee tos 14-21 Trekvogels Rapiditas 15-21 Asko Koog Z. 15-21 De to Pernix 14-17 Rust Roest 13- 6 De Regenb. 14-15 OVERGANGSKLASSE B Samos 15-24 Zuiderkw. 16-13 W Kwiek 14-21 Naas DKOD 15-20 VES O. Arnhem 15-17 Spangen St&nfries 16-13 WEST ID 16-15 16-14 16-13 16- 9 17- 8 15-13 14- 7 14- 7 15-10 15- 9 15- 9 Fortuna De Alg. Ready Excelsior 14-23 Fluks 14-22 DKS 14-20 VEO 14-12 Phoenix 13-10 14-10 13; 9 14- 4 ZUID WEST IIB Ons Huis 14-24 Merwic 14-13 Sperwers 13-22 Terheyden 14-10 O DO 14-18 Kwiek 13- 8 Crescendo 14-14 Fiks 14- 1 zuid west ine Dubbel Zes 13-24 Eureka 12-12 Schiedam 13-18 Noorderkw. 11- 4 Ten Donck 12-17 Madjoe 12- 4 Wion 13-17 Kwiek (R) 12- 2 ZUID WEST IIID* Thor 11-16 Velocitea 11- 6 TOP 10-15 Avanti 10- 5 Vitesse 11-15 Maassluis 11- 6 Albatros 12-14 ZUID WEST HIE ODI 12-22 TOP (R) 12-11 Jodan Boys 13-17 Warmond 12- 7 Fluks (N) 11-14 spirit 12- 5 Valt o 11-14 ODO (M) 11- 4 Ijsvogels heeft zich uit de com petitie teruggetrokken. de slotfase schoot Frans de Haas zijn ploeg naar het dik verdiende gelijke spel (5—5). Wion-Madjoe (5—0) Voor Madjoe was dit weekeinde geen winst weg gelegd. De Rijnsburgers kwa men tegen het Rotterdamse V/ion, zelfs geen enkele maal tot scoren. Schiedam-Noorderkwartier 103 Schiedam heft tegen een verzwakt Noorderkwartier lustig kunnen sco ren Vooral in de eerste helft was van tegenstand door de Leidenaars nauwelijks sprake. Bij rust was de stand reeds 81 Na de rust gingen nieuw een voorsprong nam: 4—5. In beide partijen gelijk op en het einde kwam met 103. Velocitas-Maassluis (74) Velocitas behaalde 'n kostabre over winning op Maassluis dat daardoor de laatste plaats van de Leiderdorper over moest nemen. Velocitas kwam, na een aanvankelijke 02 achter stand tot 4—2 terug. Sperwers-Crescendo 6-1 Titel kandidaat Sperwers had maar wei nig moeite met de maar weinig inzet tonende Leidenaars. De beslissing in dit duel viel al in de eerste helft. Sperwers scoorde in deze periode vier keer. Daar tegenover kon Cre scendo slechts een treffer plaatsen, (van Lenie Kok». In de tweede helft liep de thuisclub tot 6—1 uit. Louis Kok en Aad Schouten misten voor Crescendo een strafworp. Fiks-ODO 4—7. Zoals dit sei zoen vaker is voorgekomen, speelde het al gedegradeerde Fiks een goe de eerste helft, maar zakte na rust weg. De eerste helft werd afgesloten met de stand 2—2. Voor Fiks scoor den Fred de Gruil en Nico den Hol lander. Na de pauze zette Kees v. d. Mey de gastheren op 3—3. Daarna stortte Fiks echter ineen. In een kwartier tijd boog de Dortdtse ploeg de achterstand om in een comfortabele 37 voorsprong. Het werd tenslotte 4—7 door Elleke Non- hebel. Het was de dertiende neder laag van Fiks in deze competitie. ODI-Fluks Noordwijk 4—6. Derdeklasser Fluks Noordwijk lever de een voortreffelijke prestatie door kampioen ODI op eigen veld te ver slaan. Het betekende de le neder laag van dit seizoen voor de gasthe ren. De eerste helft eindigde met de score 3—3. Voor Fluks tekenden, Siem v. d. Haak en Albert Passchler <3x) de treffers aan. Na de pauze, hielpen Jan van Drongelen (2x) en Dick Meyer de Noordwijkers aan een verrassend grote voorsprong 36. Pas vlak voor tijd knabbelde, ODI iets van de achterstand af: 4—6. Warmond-VaJto 15 Al in de eerste helft besliste Valto deze krachtmeting in zijn voordeel. Vier, doelpunten scoorden de gasten in de ze periode. Na rust werd het eerst 05 alvorens Hans van Huis voor, de Warmonders kon tegenscoren.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9