Vogelenwijk vond „Kret 99 Bouw winkels in Van Leeuwenpark in studie UITBREIDING MENKEN N.V. GAAT TOCH DOOR Levensgevaarlijk zand Technische school Aanleg van hek stopgezet Rechter in discussie over hasj Bij opspuiten van Trekvliet: Record drukte in Keukenhof Raiffeisenbank in Oegstgeest zette 215 miljoen om Ophaaldienst grofvuil ÏMINI-nieuws tuit UlAXI-Leiden t Hoor-avond bestemmingsplan Kerkwijk Steeds Vooruit succesvol Wassenaars raadslid Van Vuure: „prestige zaak" PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 APRIL; wtf LEIDEN Op dit moment is wethouder Kret van stadsont wikkeling een geliefd man in de Leidse Vogelenbuurt (de stil le wijk rond de Annakliniek. waar de straten vogelnamen dra gen). De buurt wil geen kwaad woord van hem horen, sinds hij na een telefonische noodkreet van enkeje huisvrouwen prompt zijn jasje heeft aangetrokken om zelf te komen kijken naar het onderwerp van de beroering: een in oprichting zijnd hek rond het terrein van het nieuwe AZ-zusterhuis. De wethouder be loofde de zaak krachtig aan te pakken, 's Middags nog kwam hij met zijn druk noterende secretaresse poolshoogte nemen en 's avonds bereikte één van de ongeruste huismoeders een tele foontje van het stadhuis, met de mededeling dat het werk rond Hoog opschietend gras en een het gewraakte hek voorlopig werd stopgezet. onbruikbaar schommelrek: ken- BiJ zijn bliksembezoek aan de Vo- kinderen is dit schaarse stukje groen gelenbuurt werd de wethouder door wreed betreden door mannen in man huisvrouwen meegetroond langs di-Chester pakken, die ten behoeve van verse objecten, die naar de mening het AZ bomen hebben omgezaagd, van de omwonenden verbetering be- bramenstruiken hebben platgebrand, hoeven Daar is bijvoorbeeld de speel-De opzichter gebood sommige vooi merkend beeld van de speeltuin aan de Nachtegaallaan. (Foto Holvast) Woensdag Marip Gijzensteeg Bevolklngson- tuin aan de Nachtegaallaan: niet veel meer dan een boerenkoolveldje j met wat half verroeste speelwerktui- i gen. De klachten betroffen echter j vooral het werk rond het zusterhuis. I Allengs zijn deze klachten naar een hoogtepunt gegroeid. Vroeger vonden de buurtbewoners in de zo- 4 stTuur^nam9 12 uur vm en 2 tot genaamde „tuin van Bosman" en het Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) bij- aansluitende bos Nieuweroord «ach- eenkomst Bijbelstudie, 8 uur nam. ter de Blauwe Vogelwegt een Breestraat 19: Sociëteit Twentwel nr»rhti«r eippn" sink vriie natuur (voor kamerbewoners en alleenstaan- Pracmi» ..eigen slUK vrije natuur den) 9 tot 12 uur nam. j met alles wat het hart van een stads- Stadhuis: Spreekuur sociale raads- mens maar begeert: een Stukje den vrouw 4 tot 6 uur nam. Nieuw Minerva: Jaarvergadering. Ned nenbos, bramen een van de da- Mij voor nijverheid en Handel 11.30 mes die de kat de bel aanbonden uur vm. lunchbijeenkomst spr mr a heeft nog een halve fles bramensap Seret over „Public Relations", 12.50 u i nam. van vorig Jaar staan, zoveel was er Rijksherbarium SchelpelkadeKon. een weitje waar het 's zomers Ned. Mij voor tuinbouw en plantkunde uppHiik Spr de heer J. M. Ballego over ,.De J dahlia als tentoonstellingsbloem", 8 u en noem maar op zichtig naar het „waarom" informe rende buurtbewoonsters „op te sode- moeteren" en bij de plantsoenen dienst vroeg men zich af waarom zo'n nam. Warmond (Hotel De Zon): VVD. Sprekers mr. F. Porthelne en dr. R. W de Korte, 8 uur nam. A\oml- en nachtdienst apotheken te Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Voor schoten. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstr. 35, tel. 20136 Tot leedwezen van de ouderen en tot niet-begrijpend afgrijzen van de De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van de apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Rel)st en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waarge nomen door Apotheek Relist. DEN HAAG LEIDEN Met hun vieren zaten ze voor de Haagse po litierechter, een jeugdig echtpaar toeven was. wilde" bloemen en n0<5 Jongelieden, allen uit Leiden, gezamenlijk voor hetzelfde feit. overtreding van de Opiumwet. Daar viel nogal wat over te pra ten. Niet eens zozeer over het feit zelf, want in het algemeen stond dat feit wel vast. doch het werd een dis cussie over de vraag, of en in hoe verre het gebruik van de „soft drugs" zoals hashiesj al of niet schade lijk is voor de gezondheid, op welk punt de reeds bekende verschillen van mening bestaan, waarbij zelfs de geleerden het nog niet eens zijn. Maar de officier van Justitie zei, dat hij Juist dezer dagen een con gres had bijgewoond van enige hon derden „vakkundigen" op dat terrein en van alle rangen en standen, die als meerderheid tot de conclusie kwamen, dat het gebruik ook van hashiesj schadelijk is voor de ge zondheid. En bovendien, het bezit en het gebruik ervan is nog steeds bij de wet strafbaar gesteld. Enkele verdachten bleken ook wel tot het inzicht te zijn gekomen, dat zij verstandiger doen het „spul" uit te schakelen. Omdat enkele verdachten reeds een voorwaardelijke gevangenisstraf hebben vorderde de officier alleen maar geldboetes. De rechter vonniste conform. LISSE De Keukenhof heeft door het zachte voorjaar en het goede weer van de afgelopen dagen in het Paasweekeinde ruim 95.000 bezoekers getrokken. Dit recordaan tal is bijna 7 maal zoveel als het vorig Jaar, toen in 4 dagen 14.000 personen de Keukenhof bezochten. Attentie: ouders en schoolhoof den! Wanneer uw Kinderen u ter harte gaan. wilt hen dan aub uitleggen waarom drijfzand als levensgevaarlijk moet worden gemeden. Nu het zandspuiten in de Trek vliet in volle gang is. zijn er volop waaghalzen, die op de afkalvende zanddam. op de buis. Ja zelfs ook al op het pas opgespoten zand bezig zijn. De ter beveiliging aangebrachte ho- je, met prikkeldraad afgezette 'rasteringen worden omzeild door zich van de brugleuningen af te laten zakken op de er on der liggende schuit of óp de zanddam. Zelfs tijdens het spuiten ba lanceert de Jeugd vol bravour boven op de „spuitbuis". Waar schuwingen van passanten wor den weggehoond. Daar het hier kennelijk niet gaat om Jongens, wonend op de Rijn- en Schiekade die zijn blijkbaar voldoende door hun ouders geïnstrueerd of zelf wijs genoeg maar waarschijnlijk om Jongens uit andere buur ten of wellicht andere gemeen ten (leerlingen van de Techni sche School Haagweg?) moge langs deze weg de waakzaam heid van ouders en schoolhoof den Ingeroepen worden, opdat drukte werd gemaakt om een boom, aldus één van de huisvrouwen, die toen heeft geantwoord dat haar dochtertje juist op school had geleerd zuinig om te springen met het nog overgebleven groen. Toen ook nog werd begonnen met de plaatsing van een hek langs de Blauwe Vogelweg ter afscheiding van dit terrein i waarbij bleek dat geen rekening was gehouden met wande laars over dit druk bereden wegge deelte) was het de buurt genoeg. Men greep de telefoon en trof het, in wethouder Kret een energiek man te vinden die er meteen in sprong. Hij ontdekte dat voor de plaatsing van het hek geen bouwverordening was afgegeven, zodat hij kon gelasten tot stilleggen van het karwei. De meest recente ontwikkeling is nu, dat Leiden zal proberen een strook grond van het rijk terug te kopen langs de Blauwe Vogelweg. zc- dat een trottoir kan worden aan gelegd. Vanmorgen is dit voorstel in de vergadering van burgemeester en wethouders behandeld. Eén en ander neemt niet weg, dat de bewoners van de vogelenbuurt zien afvragen of het allemaal niet anders had gekund. Of de mytylschool bij voorbeeld niet beter gebouwd had kunnen worden in bos Nieuweroord, op de plek van het dode dennenbos. En of het nu zo nodig was om ge kapte bomen en struiken meteen te verbranden, zodat niet meer kon worden nagegaan of het hakken ge rechtvaardigd was. Maar dat is nakaarten over zaken Langs een deel van de Blauwe Vogelweg ligt wel een voetpad. Verderop ifoto Holvast) dreigde een hek vlak langs de rijbaan te komen. Wethouder Kret heeft er nu een stokje voor gestoken. die geen keer meer nemen. De buurt heeft er wel van geleerd, in het ver volg zo snel mogelijk mee te praten over plannen die hun wijk aangaan. Wat dat betreft valt er nog te on derhandelen over de speeltuin aan de Nachtegaallaan. Al 25 Jaar lang is dit een „voor lopig" speelterrein, een definitieve plaats is nog nooit aangewezen. In afwachting daarvan past het speel- tuinbestuur ervoor handen met geld uit te geven voor bijvoorbeeld de ega- lisering van het speelveld. Ondertus sen blyft de afzetting var. de sloot rond de speeltuin levensge vaarlijk. Een lid van het speeltuimbestuur klaagde over de onbereikbaarheid van wethouder mevrouw Den Haan, die over speeltuinzaken gaat. Het be stuur zou niets liever willen dan een definitief speelterrein, met een buurt huis voor kinderactiviteiten, kaart avonden e.d. (dankzij trouwe kran tenacties in de buurt is er al een fonds gevormd van 6000 gulden voor dit wijkcentrumpje). Via de gemeentelijke voorlichtings dienst verklaarde mevrouw Den Haan vanmorgen „graag" eens om de tafel te gaan zitten met 't speeltuin bestuur over deze plannen. Zij wacht een schriftelijke afspraak af OEGSTGEEST De versterkte groei van de Boerenleenbank in Oegstgeest heeft zich ook in 1970 voortgezet. eHt totaal van de toever trouwde gelden steeg in het afgelo pen Jaar met f2, miljoen tot 12,1 miljoen gulden. De tegoeden van de 3544 spaarders beliepen f709.500. Op de rekeningen van deze spaarders, werd een bedrag van f 363.275 aan rente bijgeschreven. De totaal omzet bereikte in 1970 een hoogte van 215 miljoen. Een belangrijke groei valt verder te contateren in de toever trouwde depositogelden. welke per eind 1970 f 2 miljoen bedroegen. De balans en de resultatenrekening 1970 wei-den door de vergadering gisteravond goedgekeurd. Ook werd besloten 2 Mi pet van de jaarwinst over '70 te bestemmen voor ontwikke lingshulp, dit geheel in overeenstem ming met een verzoek daartoe van de Centrale Bank in Eindhoven. De heer C. H. Juffermans werd als voorzit ter herkozen. De heer W. J. den Dub belden koos men als lid van de Raad van Toezicht. Herdacht werd de in 1970 overleden heer P. Molenkamp die nog behoorde tot de oprichters van de bank. De plannen tot fusie met de Raiffeisenbanken worden momenteel bestudeerd. Vermoedelijk zullen de Centrale banken te Utrecht en Eindhoven worden sa mengevoegd tot één vestiging in Am sterdam. De voordelen aan deze fusie verbonden werden duidelijk toege licht. In Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil in Voorschoten zal 28 april worden opgehaald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan «tussen Reubos- laan en Veurseweg», John F. Kenne- dyplantsoen. Oranjekade. Narcis straat, Tulpstraat. Hyacinthstraat. Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. De Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardenlaan «zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan. Peppellaan, Wilgen laan, Kniplaan, Laan van Duiven voorde en Haagwijk. Ja. ja weer verkiezingen. We* ermee op en we gaan ermee bed in deze weken vóór de 3 9 U weet wel, die Oegstgeeste met de twee verkiezingsbiljettq de ruit van de slaapkamer. N«i gaat ermee naar bed. En als buurman heeft hjj er nu voor zorgd, dat wij ermee opstaan. Bt morgen was ons tuinhek "rad| veranderd met zo'n zelfde aft: Een rotstreek. Nee, niet nachtelijke plakactie. Een le vond dit, zo vertelde zy de vrou» één onzer redacteuren, van hel dat haar zoon niet mag stem die op 1 april 21 is geworden. Ja. vrouw, artikel B 1 van de zegt, dat men op de dag vae kandidaatstelling meerderjarig zijn en die dag viel vóór de ver.n dag van uw zoon. 9 Toch merkelijk, zo'n uitspraak in eeni waarin een groot percentage ni? stembus gaat. 9 Zaterdagmiddq Leiden' een manifestatie van i partijen, dieeen schaduwlqj hebben gevormd. Het begint twee in „Den Burcht" met een over de sanering van de Aqf^a damse Jordaan. Inhakend op Leidse problematiek zullen pq nenten' van de PvdA, D'66 en het woord voeren. Daarna disc 9 Praten, praten, praten, f woorden, maar daden vraagt hei mité zomerzegels. Vandaag is is Ua£ Leic lui r.ar 'a V' «Foto Holvast) deze demping geen Jonge men senlevens gaat kosten. Mr. B C. Kool-Bouman. Rijn- en Schiekade 10a, Leiden WARMOND Op de jaarlijkse afdelingskampioenschappen in Den Haag zijn diverse spelers van Steeds Vooruit goed voor de dag gekomen Het meest succesvol waren Marian. Zoetemelk, die tweede werd bij de pupillen en samen met haar team genote Liesbeth van Winsen eerste in het meisjesdubbel Bij de dames was het Greet van Rijn, die tot twee fi nales wist door te dringen. Greet won het dames enkel 4e klasse en samen met Els van Rijswijk, plaatste zij zich als tweede bij het damesdub- bel. Van de andere vertegenwoordig sters boekte Nel van Rijn een mooie zege op Mary van Ruiten, waardoor zij een riant uitzicht kreeg op een finaleplaats. Deze werd haar echter ontnomen door Nelly Elstgeest die met haar naamgenote afreken de. Ook Nora Broxterman, zag de weg naar de finale versperd, ditmaal door Ellen Kort. Bij de heren wist Louis Ritzen nog wel zijn pule te winnen, doch werd uitgeschakeld evenals Ton van der Voort. In mix dubbel overgangsklasse behaalden Nora Broxterman en Nol Sikking de finale Nol Sikking. die samen, met Piet Warmerdam dubbelde werden in de hele finale uitgescha keld «22-20 en 21-18» .Ook de dames Nel van Rijn en Nora Broxterman, zagen dit gebeuren. LEIDERDORP De provincie Zuid-Holland is al Jaren van plan het gedeelte van de Rijn dat bij Lei derdorp 'n Hessenhuis vormt, te ver breden. Dit moet gebeuren omdat dit gedeelte een onderdeel is van de vaarroute Katwijk-Alphen-Amster- dam. Het vervoer over water is voor al de laatste vijf jaren in die zin ver anderd, dat de tonnages veel groter worden op de grotere schepen Uit diepen is niet voldoende, omdat de veelal eeuwenoude beschoeiingen ka pot zouden gaan en er geen passa ge meer mogelijk is. De plannen gaan werkelijkheid worden, en daarom had het Leiderdorpse gemeentebe stuur gisterenavond een hoor-avond belegd in het Dorpshuis, om de om wonenden nader te informeren en de ingediende bezwaren te bespreken. De heer Kalis, hoofd van de provin ciale waterstaat gaf een uiteenzet ting over het hoe en waarom: het betreft een verbreding aan de Lei derdorpse kant van 25 m. Verbreding aan de Leidse kant zou veel duurder en onlogisch zijn. De vaarweg moet geschikt worden gemaakt voor sche pen van 1000 ton. Ir. Alberts gaf wat nadere toelich tingen over de gevolgen die het plan voor de bewoners van deze "Kerk wijk" zal hebben. Het betreft een van de oudste plaatsen in het dorp, waarin gelegen de pas gerestaureer de Dorpskerk «monumentenzorg), het Raadhuis, enige oude huizen, een wijk-winkelcentrum en de dr. Van Rhijnstraat, die wel in zijn geheel afgebroken zal moeten worden Het grootste gedeelte van de kosten komt op rekening van de provincie en wet houder Meerburg deed de toezegging dat deskundige taxateurs de schade zullen berekenen bijv ook wat be treft het veel duurder moeten gaan wonen voor velen. De ingediende bezwaren betroffen vragen naar de consequenties van het plan in de meest uitgebreide zin, zowel voor de omwonenden als voor de middenstanders. De heer Meerburg stelde met nadruk, dat de realisering van het plan met omzich tigheid zal geschieden. Het bestemmingsplan "Kerkwijk" omvat: de Rijnzijde van de Hoofd straat tussen de Berkenkade en de rijksweg 4 en het daarop aansluiten de gebied rond het raadhuis en de Ned. Herv. Kerk, dat begrensd wordt door de Berkenkade, de Kas tanjelaan en de Eikenlaan. Het Jaagpad vanaf de Bruggestraat tot aan het pand Hoofdstraat 56 vervalt. Na de verbreding is de per ceeldiepte aan de Rijn)-westzijde van de Hoofdstraat te gering voor een aaneengesloten bebouwing. Aan die kant zijn daarom vrijstaande woningen geprojecteerd. De op het zuiden gelegen tuinen moeten naar de straatzijde met muren worden af gesloten. De bestaande rooilijn is gehandhaafd om enkele mooie ge vels te kunnen behouden. Het overi ge deel van de Hoofdstraat is be stemd voor vrij staande of in blokken van ten hoogste zes aaneengebouwde eengezinshuizen Raadhuis en kerk De begraafplaats achter de kerk zal op den duur kunnen worden ge ruimd en verlaagd. Langs de Kerk- laan is dan ook woonbebouwing ge projecteerd. waarmee de afsluiting van de ruimte rond de kerk gehand haafd blijft. Over de directe omge ving van de kerk is overleg gevoerd met architect P. van der Sterre, die de restauratie van de kerk heeft ge leid. Door verbreding van de bestra ting tot aan de kerk kan hier een pleintje worden gevormd. Om dit punt te verlevendigen zal ter plaatse van het Dorpshuis een horecabedrijf zijn toegestaan. De tuin van de kerk wordt met een muur afgesloten. De dr. van Rhijnstraat komt geheel te vervallen. Er komen twee parkeer terreinen n.l. aan de Berkenkade en achter de huizen aan de Hoofdstraat en de Kerklaan. De parkeerruimten zijn met de Kerklaan door een voetpad verbon den en dienen zowel voor bezoekers van het raadhuis als van de kerk. Om een breder trottoir moelijk te maken wordt van de bebouwing aan de Hoofdstraat tussen het raadhuis en de kerk de rooilijn achteruit ge legd. Winkels In het in het plan opgenomen ge bied bevindt zich verspreid een aan tal winkels die een buurtverzorgend karakter hebben. Deze worden in 't plan gelegaliseerd, evenals de werk plaats van een aannemersbedrijf, door middel van de aanduiding "win kels, resp. verzorgende bedrijven toegestaan" Binnenkort zal het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf te Amsterdam een on derzoek in stellen naar de wenselijk heid noodzakelijkheid om ter plaatse van het huidige Van Leeuwenpark ruimte te scheppen voor een wijk winkelcentrum naast de reeds be staande wijkwinkelcentra en de ver spreide winkels in het oude dorp en naar de omvang daarvan. WASSENAAR De Wassenaarse raad besloot gisteravond met 11 te gen 8 stemmen een wijziging van het bestemmingsplan aan de orde te stel len, die de uitbreiding van Menken NV mogelijk moet maken. Het voor stel van VVD-raadslid Van Vuure de zaak terug te wijzen naar de raadscommissie, een voorstel dat bij de vorige raadsvergadering werd aangehouden, werd niet opnieuw door hem in stemming gebracht. Hij deed dat overigens niet, om dat hij zich met de gang van zaken verzoend zou hebben. Integendeel In duidelijke bewoordingen gaf hij uiting aan zijn teleurstelling over de gang van zaken. In de vorige raads vergadering weigerde het college te voldoen aan het feit, dat een deel van het college van B. en W. te emo tioneel bij deze zaak betrokken bleek te zijn. Er is een prestigezaak van gemaakt. Waar het nu om gaat, is vast te stellen en vast te leggen, dat het nu de laatste keer is. dat de fabriek van Menken wordt uitgebreid. De wijze waarop burgemeester en wethouders dat willen doen. achtte spreker on voldoende Het college heeft toege zegd de kwestie van dc waarborgen nog te zullen bespreken met de rechtskundige commissie. Naar spre kers mening zou die rechtskundige commissie eerst gehoord moeten wor den alvorens de raad een definitief besluit neemt. Ook mevrouw Van den Bosch-Bret- houwer en raadslid Schuyer stelden zich op het standpunt, dat de volg orde, die burgemeester en wethou ders willen aanhouden^ eerst een raadsbesluit en daarna overleg met de rechtskundige commissie onjuist is. Ir. G H C Theunissen verklaar de dat de CCP-fractie geen aanlei ding gevonden heeft om haar aan vankelijke standpunt te wijzigen Burgemeester Staab, die in dit ge val optrad namens de zieke wethou der Brink, zegde de raad toe, dat zo veel mogelijk met de opvattingen van de raad rekening gehouden zal worden. Het voorstel om een herziening van 't bestemmingsplan voor te bereiden werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de leden Haasnoot. Van Vuure, Elout, Nieuw- zwaag «allen VVD), Schuyer, Gor dijn en mevrouw Van den Bosch- Brethouwer (allen Open Appèl) en Oosterling. De huurcontracten, die gesloten moeten worden in verband met de bestemming van het vroegere poli tiebureau voor Jeugdwerk en voor de muziekschool, gaven aanleiding tot een vrij uitvoerige discussie. Raads lid Nieuwzwaag «VVD) merkte op. dat van de zijde van het ministerie van CRM enkele bedenkingen be staan tegen de nu voorgestelde huur contracten. CCP-er Theunissen acht te het onjuist, dat in de huurcon tracten met geen woord gesproken wordt over de inmiddels ingestelde beheerscommissie. Wethouder mevrouw Le Coultre- Foest toonde zich verbaasd over aanmerkingen op de contracten om dat de inhoud daarvan met verte genwoordigers van de huurders is besproken, terwijl een en ander ook uitvoerig in een raadscommissie aan de orde is geweest. Ook van de kant van het ministerie van CRM werden geen bezwaren gemaakt. Zij zegde overigens toe, dat in het contract de functie van de beheerscommissie alsnog zal worden opgenomen. De overige voorstellen werden zon der discussie goedgekeurd. Vragen van de heer S. J. van den Bergh over eventuele afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting voor het Dierenpark Wassenaar, zul len in de volgende vergadering wor den beantwoord. postkantoren de verkoop begon De Leidse wethouder van CRM n Den Haan Groen, kocht vanmoj de eerste zegels in het hoofdp kantoor Gerestraat (op foto Holvi 9 Spelen, spelen, spelen. In kader van de nationale speeli hadden 1600 kinderen zelf eeni speelgoed gemaakt. Eén van dei tig prijzen ging naar Astrid Lij berg uit Oegsteegst. Pedagogen,) chologen en speelgoedfabrikat waren verbaasd en verrukt over fantasie en de originaliteit bij door de kinderen gemaakte speeln 9 Pak uw agenda. Noteer: hef! reau van de gemeentelijke insps voor de lichamelijke opvoeding gisteren verplaatst naar Stations 26, telefoon 01710 22148 en 3 9 De stichting Leidse Student huisvesting, die op de hoek vanO Vest en Pelikaanstraat 'n studeffi flat gaat stichten, wil van de meente nog een stuk grond koo B. en W. zullen tot verkoop voor: len, hoewel ze in beginsel de voort geven aan uitgifte in erfpacht gronden in de binnenstad. Er andert nog meer in deze omgei Een stukje van vijftig meter B kaanstraat tussen Van der We straat en Oude Vest zal openbaar verkeer worden onttrok! De raad moet dan eerst nog ja a gen. 9 Het volk en zijn geweren Dat is de Nederlandse titel van door de Nederlander Joris Ivens maakte film, die een indruk f van het leven in de gebieden Laos. die bestuurd worden door bevrijdingsfront en die doorlopi door bommenwerpers worden stookt. Deze film wordt vrijdagaw in het LMJ-gebouw vertoond tiiatief van het Leids Vredes Konti en Augustinus. Het Leidse Vieül Comité, dat mede als steuncod fungeert voor humanitaire en dische hulp, zal op deze avond, tf vang 8 uur. toegang gratis, de presence geven. 9 Een studï die woont in een gekraakt de Papengracht, heeft bfj de poS aangifte gedaan van diefstal van rr dio en grammofoon-apparatuur platen ter waarde van 3400 gu$ De boel zou weggehaald zijn in twee weken, die de student W' de stad is geweest. 9 Voor de vien keer binnen drie dagen is een eto geruit in de Haarlemmerstraat i# gooid. Vannacht was de dader f 31-jarige Leidenaar. Hij gebru® een baksteen. Toen de alarmin# latie van de winkel in werking werd de politie gewaarschuwd, c - man in de Haarlemmerstraat aanhouden. Uit de etalage werd niets vermist. 9 Ruitentik'^ NOORDWIJK De Noord*iP kunstenares Trudy de Ruyter op£ vrijdagavond om acht uur in de derlands hervormde kapel aan Hoofdstraat een tentoonstelling 03 poppen, schilderden .en kleden. Ge durende deze expositie, die tot tvs*- mei zal zijn geopend, (elke dag 02 25 en van 8—10 uur) zullen te^ de door de Noordwijkse Jeugd vaardigde spaarpotten, t.b.v. het Ne derlands Astma Fonds, worden v gestald.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2