Kunst dat-ie lacht. Hij heeft net een filter ontdekt dat 2x zo goed werkt. jvagerpl assen zijn schoon g*eT geharkt" vertragen met opzet Leidse studenten gaan bouwvakkers „testen" Ophalen grof vuil Nieuw! Roxy met dual filter dubbel effektief, dus 2x zo zuiver. de Jok de walverontreiniging biedt zorgen ;i BOERDERIJ-BRAND SIN ZOETERWOUDE Staatssecretaris Haex in Leiden Christelijke bouwbond: ATTENTIE Ruilbeurs in het Antoniusclubhuis Militaire research onderwerp van vier lezingen Pauze-concert Kamerlid als standwerker Leids transportbedrijf overgenomen ISDAG 13 APRIL 1971 PAGINA 3 j j De cyclus zal bestaan uit vier voor J alle belangstellenden toegankelijke lezingen, die steeds maandagmiddags in de grote collegezaal van het Ka- merlingh Onnes- Laboratorium Nieuwsteeg 18, zullen worden gehou- I den en om vier uur beginnen. Op 19 april opent prof. dr. G. J. Sizoo, directeur van de Rijks-Verde- digings-Organisatie T.N.O. de reeks met een inleiding over de organisa tie en de functie van de defensieve research in Nederland. De tweede le zing, op 26 april te houden door drs. J. H. Leurdijk, medewerker aan het Seminarium voor Volkenrecht en In ternationale Betrekkingen, gaat over recente wapenontwikkelingen, name- lijk het M.I.R.V. en het A.B.M. pro ject (respectievelijk raketten met j meerdere atoomkoppen en anti-ra- i ket-raketten». Drs. Leurdijk zal in zijn voordracht ingaan op de politie ke en strategische aspecten van de- ze ontwikkelingen. ZOETERWOUDE Waar door het wegspringen van vonkje uit een met hout ge- r-voerKetel is zaterdagmiddag deel van de boerderij van de A. Wysman aan de Gelders foudsewge afgebrand De bewonet? r«rden door voorbijgangers gewaar- &huwd, dat het rieten dak in brand »tond Er werd onmiddellijk alarm blagen De veestapel werd in veiligheid ge acht, een deel van de huisraao fcggesleept De brandweer van Lei den rukte uit met twee autospuiten en werd geassisteerd door de Benc- huizer brandweer. Met twaalf lage- druk-stralen probeerde men de brand te blussen. Men kon toch niet ver hinderen dat een gedeelte van het woonhuis en de kap afbrandden. Na een uur blussen kon de brand weer om tien voor half zes het sein „brand meester" geven, maar er moest toch nog tot half elf 's avonds nageblust worden. De schade wordt geschat op 50 000 gulden. (Foto Holvast) Op 3 mei zal door drs. L. Reyn- ders de vraag worden besproken of er in Nederland een militair-indus trieel complex bestaat. Deze uitdruk king werd voor het eerst gebruikt door generaal Dwight D. Eisenhower in zijn afscheidsrede als president van de Verenigde Staten. Hij be- doedle hiermee de sterke vervlochten- heid van militaire en industriële be langen, waardoor een belangengroep kan ontstaan, die moeilijk parlemen tair te controleren is. Als laatste onderwerp komt op 10 mei de individuele verantwaardelijk- heid van de onderzoeker aan de or de. Inleider is dr. P. Boskma, me dewerker van het Polemologisch In stituut van de Groninger Universi teit. De problematiek zal aan de hand van een film worden geïllus treerd, waarna een discussie zal vol gen. Wees eerlijk: waarom hebt U voor een filter gekozen? Juist. Om zuiver te roken. Want een filter filtert. En da's een prettig idee. Daarom introduceert Roxy nu een filter dat twéémaal zo goed werkt. 't Dual filter. Dubbel absorberend. Dus dubbel effektief: zo zuiver als goud. 25 voor 1,75 BARMOND Met harken en andere schepwerktuigen heb- zaterdag zo'n honderd vrijwilligers de Kagerplassen ont- 1 van drijvende rommel. De actie „Hou de Kagerplassen uon was gericht op nonchalant in het water gegooid vuil, jjt het is niet alleen de chemische watervervuiling (door het 31 van fabrieksafvalstoffen) die zorgen biedt Ook de ach- ,tr* (osheid van de waterrecreant werkt de verontreiniging van <t rt en plas in de hand. nder de „schoonmakers" bevon- ani zich vele padvinders, waaronder ®lf 5 uit Heemstede, leden van 't pie. Zij meldden zich om tien 1 s morgens present aan de ge- Dtehaven van Warmond, waar burgemeester Langemeijer aan was. Wrakhout et doel was het verwijderen van e van de oevers en kaden van de sen en de daarop uitkomende n. Het bleek een hele opgave, groot deel van het opgehaalde bestond uit plastic zakken, fles- en als wrakhout ronddobberend j lakkingsmateriaal. Al deze rom- werd overgebracht naar 'n paar ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op een minuut afstand v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt, ee minuten Hooigr. (Ir iessenstraat) Oude Vest en agegracht (Lichtfabrieken) Jet loont de moeite om onze collectie en de beste mer- ten in te zien. urJOnze traditie is „altijd voor- M leliger" geen valse leuze „van h oveel voor zoveel" maar het ui jehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze ilgen ateliers onderstrepen dit Inidoor echte vakservice te hie len den. Doet er Uw voordeel mee Souden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas- en settes, verzilverde geschenk artikelen. briljant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. zolderschuiten, die speciaal voor de ze actie meevoeren. Het toeval wilde, dat ir. De Groot van het hoogheemraadschap Rijn land Juist tijdens de actie in de ga ten kreeg dat een boer zijn lege kunstmestzakken slordig weg gooi de. zodat ze hoogstwaarschijnlijk ook in het water zouden belandden. De boer werd op het kwalijke van zijn gedrag gewezen. Eén van de deelneemsters kwam op ongelukkige wijze terecht in een ander soort vuil: een verzamelplaats van koemest. Algemene hilariteit ui teraard. De eigenaar van de boer derij hielp haar evenwel snel aan schone kleren. Zorgwekkend Al met al bewees de actie „Hou de Kagerplassen schoon" dat ook de walverontreiniging van de Kager plassen zorgwekkend is. De toeristen kunnen zelf hun steentje bijdragen aan het schoon houden van de plas sen en omgeving. Er zijn voldoende gelegenheden om lege flessen, zak ken etc. in te deponeren. Burgemees ter Langemeijer beschouwde deze ac tie als een eerste aanzet daartoe en zei na afloop, dat dit initiatief in de toekomst zal worden herhaald. LEIDEN De ruilclubs „Boshuis", „Koningskerk" en de Leidse afdeling van „De Verzamelaar" houden een ruilbeurs, op zaterdag, 17 april in het Antonius Clubhuis. De zaal is ge opend van 10.00 tot 5.00 uur. Ter gelegenheid van het vijfja rig bestaan van de ruilclub „Boshuis" zal aan deze dag een feestelijk tintje worden gegeven. Het is de bedoeling, dat er in de loop van de dag een gratis verloting plaatsvindt van ruil objecten. LEIDEN Op tal van bouw plaatsen van het I.B.B. gaan in de komende dagen Leidse stu denten bouwvakkers interviewen. Deze gesprekken vormen de voor fase van een onderzoek, dat door de afdeling bedrijfspsychologie van de Leidse universiteit onder werkne mers van I.B.B. wordt gehouden. ADVERTENTIE UW BONTMANTEL laten REPAREREN of MODERNISEREN NU BINNEN 8 DAGEN KLAABt BONTBEWARING in gekoelde ruimten plus volledige verzekering. PEPERZAK beheerst 't vak SPUI 149-151 TEL. 070-604895 LEIDEN De Leidse studenten werkgroep ..Fysica en samenleving" is van mening, dat het wetenschap pelijk onderzoek zich sterk doet gel- den in het geval van militaire ont- wikkelingen. Daarom is besloten eer. i lezingencyclus over militaire research en zijn implicaties te organiseren. Doel van het onderzoek is na te I gaan wat de medewerkers van dit be- j drijf in hun werk aantrekt, of Juist niet aantrekt en wat voor iemand aanleiding kan zijn om bouwvakker te worden, in het bijzonder bij het I BB. In eerste instantie wordt aan 30 tot 35 werknemers gevraagd hoe zij tegenover hun werk staan, wat zij denken over werkomstandigheden, de werksfeer, arbeidsvoorwaarden, lei ding etc. en waarom zij bouwvakker zijn geworden. Tijdens dit gesprek krijgt de werk nemer volop de gelegenheid om zijn mening over een en ander ken baar te maken. Op grond van de in formatie, die door de geïnterviewden wordt verstrekt, zal het onderzoek team een vragenlijst opstellen, die aan 200 tot 400 bouwvakkers, werk zaam bij het I.B.B.wordt voorge legd. De deelname hieraan is vrij willig en volstrekt anoniem, evenals de deelname aan het vooronderzoek. Alle gegevens worden vastgelegd in een rapport, dat het I.B.B. wordt aangeboden. Het ligt in de bedoeling, dat ook de werknemers van de re sultaten van het onderzoek op de hoogte worden gesteld. Er waren zaterdag heel wat padvinders onder de vrijwilligers die zich in de boot lieten nemen om de walkanten van de Kager plassen te-ontdoen van achteloos weggeworpen rommel. (Foto Holvast) UTRECHT (ANP) De voorzit ter van de Christelijke Bond van Werknemers in de hout- en bouw nijverheid. de heer J. H. Hazes, zegt het gevoel te hebben dat de werk gevers bij de cao-onderhandelingen met opzet geen topzware delegaties sturen om zo, doordat de delegatie geen marge voor onderhandelen mee krijgt, de zaak met opzet slepende te houden. De heer Hazes sprak vanmorgen op de bondsraadsvergadering van zijn bond. Hij toonde zich bijzonder verontwaardigd over recente uitla tingen van de voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de heer Prins, die zich heeft afgevraagd of er nog wel verantwoordelijkheidsge voel bestaat bij de vakbondsbesturen. Juist om de inflatie te bestrijden terwijl de belangen van de werkne mers niet terzijde worden gescho ven, willen de bonden, aldus de heer Hazes, meerjarige contracten met indexeringsclausules. Daarmee ls de inkomensverbetering van de werk nemers gewaarborgd terwijl de loon kosten dan niet in één keer gewel dig stijgen. „De werkgevers hebben echter deze beide uitgangspunten verworpen", aldus de heer Hazes. v Hij concludeerde dat het er niet naar uitziet dat spoedig een akkoord LEIDEN In het kader van de verkiezingspropaganda van de C.H.U. komt de staatssecretaris van defen sie, de heer J. C. E. Haex, donder dag naar Leiden. Op uitnodiging van de kieskring Leiden spreekt hij die avond-in één van de zalen van de Zuiderkerk over het onderwerp "Vrijheid". De vergadering begint om acht uur. LEIDEN Morgenmiddag van kwart voor een tot half twee zal Dorthy de Rooij in de Stadsgehoor zaal een optreden verzorgen in de serie Pauze-orgelconcerten van K en O. Dorthy de Rooij is een leerlinge van Albert de Klerk, bij wie zij thans studeert voor de Prix d'excellence Op het programma staan wer ken van Buxtehude, Muffat, Cou- perin le grand, Domenico Scarlatti en Joh. Seb. Bach. Een programma toelichting is gratis aan de zaal ver krijgbaar. LEIDEN Het A.R. tweede-ka merlid, dr. C. Boertien, komt zater dag naar de Leidse markt om daar als standwerker op te treden. Zo nodig zal hij het debat niet schuwen. Op 20 april is dr. Boertien weder om in Leiden, maar dan in de Stads gehoorzaal. Ook minister Bakker zal op deze bijeenkomst die om acht uur aanvangt, aanwezig zijn en het woord voeren. LEIDEN Het Leidse transport bedrijf S. A. van Leeuwen n.v. is overgenomen door de zwaar trans portonderneming Mammoet Trans port, die wordt gevormd door Van Wezel Hengelo n.v. en hijs- en transportmaatschappij Goedkoop n.v. De Leidse vestiging van Mammoet Transport zal als zelfstandige n.v worden voortgezet onder de naam Van Leeuwen n.v. Bij Van Leeuwen werken 18 man. Met de vakbonden is volledige overeenstemming bereikt over de overneming. De continuïteit van Van Leeuwen welke onderneming zich vooral richt op industrieel vervoer wordt door het opgaan in Mammoet Transport verzekerd" zo delen belde bedrijven mee. zal worden bereikt. „Het is niet denk beeldig dat de bondsraad nog voor de zomervakantie bij elkaar zal moe ten komen om zich te beraden over het voeren van acties", aldus de heer Hazes. Vrijdag: Haagweg (geheel), Rijndijk, D$k- hoflaan, Valkenburgseweg, Haagweg (tii huizen), Klikspaanweg, Da Cos- tastraat, de Genestecstraat, Nicolaas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstr. Schimmelstraat Oltmanstraat. Hase- broekstraat, Borgerstraat, v. Lennep- straat. ten Katestraat, Toussaintkade. Staringkade, Kneppelhoutstraat Mul- tatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lo de wijk van Deyselstraat, Albert Jer- weystraat, Jacques Perkstraat, Her man Gorterstraat Louis Couperusstr. Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof Meerhof Akkerhof. Weide- hof, Telderskade. Mulderstraat. Ger- rit Kasteinstraat. Segaarstrnat. van Diemelstraat Rooseveltatr (geheel) Burgerlijke Stand van Leiden Vossen; Si mon Johannes Pleter, zn. v. S. van der Linden en J. E. Langrak; Sablne Jo- Harrna Maria. dr. v. J, A. van der Hulst en H. J. M. van Wissen: Martin, zn. v. A. G. H. Koppen en M. J. Schrama; Jacqueline, dr. v. J. van Drlel en J. G. H. Pelkman; Pleter Jan, zn. v. J. den Dikken en E. C. Asm us. OVERLEDEN J. E. Teljeur (63) man; M. G. H. Ernst (83) wed van J. P. M. Simons; I. Ouwerkerk (91) wed. van H. G. van Houten; J. B A. Beugelsdljk (70) man; H. J. Veldhufjzen (69) echtgen. van H. Roozendaal; K de Vries (42) man; C. F. Pahud de Mortanges (75) man. GEHUWD A. du Prie en J. Montanje; P. C. van Westrlenen en A. M. van Kommer: J. van Eek en E. de la Rle; C. J. Op- dam en A. A. Noordermeer; F. van der Keur en T. G. C. Vlnkestljn. Groningen is als tweede geëin digd in het internationale hockey- toernool van Montrouge in Parijs. In de finale stonden de Groningers tegenover het Duitse Bad Homburg. De op middelmatig peil staande wed strijd, waarin Groningen wel het be tere spel had, vooral door de snelle re aanval, maar er niet ln kon sla gen zijn superioriteit tegen de reso luut ingrijpende Duitse defensie in doelpunten uit te drukken, eindigde onbeslist: 0—0. Bij het doelschieten waren de Duitsers trefzeker. Een ploeg van Leiden kwam niet verder dan de achtste plaats. Bij de dames ging de zege naar Breda. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3