sraél wenst regeling met Igypte over het Suezkanaal Stemming India-Pakistan nogal sterk geprikkeld CHABAN- DELMAS IN HET NAUW idanks uiteenlopende meningen in kabinet: k in vogelvlucht in vogelvlucht Voorwaarde Verrukkelijk vers ijs 9 TOEZICHT OP NALEVING VAN AKKOORD VAN AMMAN MET PALESTIJNEN Karatsji: 'boosaardige propaganda" PREMIER VAN CEYLON DOET BEROEP OP BEVOLKING Hoogste orde voor Tito's ambassadeur in Stockholm «DAG 10 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 Maatregelen m Argentinië Ter voorkoming van verdere sabotage daden door stakende arbeiders heeft het leger gisteren in Argentinië ne gen belangrijke telecommunicatie - centra bezet. Deze centra verzorgen het telefoon- en telexverkeer met het buitenland. De arbeiders en technici bi) deze centrales staken om kracht bi) te zetten aan looneisen. Als ge volg van sabotage zijn al 50.000 tele foonverbindingen en talrijke telex- netten buiten gebruik. (Van onze correspondent) lUZALEM (GPD) Israël zal waarschijnlijk volgende Washington zijn voorwaarden mededelen voor een in- egeling met Egypte inzake heropening van het Suez- De politieke en militaire aspecten van een dergelijke inkomst worden hier intensief besproken, maar de me- in het kabinet lopen op essentiële punten uiteen en efinitief standpunt heeft zich nog niet gekristalliseerd. verzetten, maar gedeeltelijke evacua tie van een strook van 25 30 kilo meter, waarvan oorspronkelijk sprake was, acht men te riskant. Men schijnt thans te denken aan gedeel telijke terugtrekking over een afstand van niet meer dan twaalf kilometer. Op een dergelijke afstand zal het mogelijk zijn toezicht op de door de hoofdmacht ontruimde strook te houden, zodat kan worden ingegre pen als de Egyptenaren de gemaakte afspraken niet nakomen en de ach tergelaten bewakingsdetachementen tegen de situatie niet opgewassen blijken. Van Amerikaanse zijde wordt op Israël sterke pressie uitgeoefend om spoedig een beslissing te nemen en zijn voorwaarden te formuleren. Waarschijnlijk zal het kabinet dan ook dezer dagen bijeenkomen of schoon dat in de Joodse paasweek niet gebruikelijk is. van de belangrijkste kwesties, er men het nog niet eens kon is of Israël erop dient te dat aan het sluiten van een )dse overeenkomst een uit- jjke verklaring van Egypte aat, dat het de vijandelijkhe- finitief staakt. Minister-presi- olda Meir en de ministers Peres, Galili en Hillel achten i verplichting volstrekt nood- Maar Eban en enige andere sleden menen, dat een der- strenge voorwaarde Cairo DU irriteren en de Amerikaan- ngen om een nieuw oplaaien strijd te voorkomen zou be ten. is het intussen wèl eens ge- over andere punten, die in rentuele overeenkomst met gton en Caii*o zouden moe rden opgenomen. Bovendien er volledige overeenstemming t beginsel, dat het hier dient om een voorlopige afspraak Israël zonder enig verband pogingen van VN-bemidde- Gunnar Jarring om de par elkaar te brengen. Dat houdt Üsch in, dat een interimrege- »ls Israël zich die voorstelt, it van de resolutie van de Vei- raad van 22 november 1967, uitdrukkelijk sprake is van finitieve vredestoestand, door •ekse onderhandelingen te staat er verder op, dat een regeling gepaard gaat met derzij dse militaire terugtrek - i dat uitdrukkelijk wordt vast- dat het de Egyptische strijd- n niet vrijstaat het Kanaal steken en zich op de door Is- otendeels ontruimde oostelijke t nestelen. Het kabinet is het er over eens, dat van Egypte e worden geëist, dat het ka- iet alleen wordt opgeruimd en iggerd, maar ook wordt vrijge- voor de scheepvaart en van ties, met inbegrip van Israël, slotte verlangt Jeruzalem van igton, dat de gedeeltelijke ont- g van de oostelijke kanaal- loor de Israëlische strijdkrach- et zal worden beschouwd als ginstadium van een algemene icht uit de Sinai. de afstand betreft waarover leel zal worden teruggetrokken, men hier het rapport van de le staf af, dat elk ogenblik bij tering kan worden ingediend, lieel schijnt men zich in de militaire kringen niet tegen ■eking van de zware wapens te Riad: Amerikaanse koers gewijzigd Intussen heeft de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken Riad gisteren in de Libanese hoofdstad Beiroet gezegd, dat de Verenigde Staten hun beleid voor het vinden van een vreedzame oplossing voor het conflict tussen Israël en de Ara bische landen gewijzigd hebben. „Die wijziging is niet In het belang van de vrede in het Midden-Oosten, voegde hjj eraan toe. „De V.S. hebben ons verzekerd dat zij de crisis zullen oplossen en dat zij de enige mogendheid zijn die voor een oplossing kan zorgen. Maar nu vertelt de Amerikaanse regering ons dat wij geduld moeten oefenen. Ge duld is beperkt", aldus Riat. die na een reis langs Europese hoofdsteden en aan de Perzische hoofdstad Te heran op weg naar Cairo een tussen landing in Beiroet maakte. Aange nomen wordt dat hij getracht heeft de door hem bezochte regeringen er toe te bewegen druk uit te oefenen op Israël om zich uit de bezette Ara bische gebieden terug te trekken. Eind april, aldus Riad, zal Egypte weten of Amerika Israël ertoe kan dwingen zich terug te trekken, als onderdeel van een plan tot herstel van de vrede. Ook zijn Amerikaanse collega Rogers is voor terugtrekking, maar volgens Riad verzet Israël zich openlijk tegen diens vredesplan. ADVERTENTIE trekt U uit de softijs-otomaat MORSSTRAAT 3 Terwijl het in Nederland nog kil is spartelen de eerste Ita lianen al in het zeewater van Ostia Lido bij Rome. Officieel is het badseizoen daar nog niet be gonnen, maar de zon is al rcarm genoeg om Romeinen en toeristen naar strand en zee te lokken. AMMAN (AP) Radio-Damascus heeft gisteravond bekend gemaakt, dat een uit zes leden bestaande com missie is benoemd die toezicht moet houden op de naleving van een in Cairo (Egypte) en Amman (Jorda nië bereikte overeenkomst tussen de Jordaanse regering en de Pales tijnse bevrijdingsorganisaties. Syrië en Jordanië zullen in de commissie zijn vertegenwoordigd door een mi nister en een hoge officier, de Pa- lestijnen door twee leden van net centraal comité van het Palestijnse commando Lawines in Oostenrijk Lawines hebben gisteren in west-Oostenrijk aan zes toeristen het leven gekost. Vijf personen werden gewond en een 150-tal toeristen is door de sneeuw overvallen en kan niet verder. De slachtoffers zijn allen Westduitsers en Fransen. Joodse betoging Twintig Joden "hebben gisteren een betoging gehou den voor het gebouw van het Iraak- se gezantschap bij de Ver. Naties om te protesteren tegen de arrestatie in Irak van 40 Joden, die geprobeerd zouden hebben het land illegaal te verlaten. KARATSJI, NIEUW DELHI (DPA, AFP, Reuter) De stemming tussen India en Pakistan om de bloedige strijd in Oost-Pakistan wordt steeds geprikkelder. „Vol slagen verzinsels en boosaardige propaganda" noemde Pakistan gisteren officieel de berichten van de Indiase pers waarin de be schuldiging werd geuit, dat de Pakistaanse luchtmacht bij het bestrijden van opstandelingen in Oost-Pakistan bommen en na palm gebruikt. Niettemin wordt in deze ontkenning officieel be vestigd dat de Pakistaanse lucht macht de regeringsstrijdkrachten bij haar operaties ondersteunt. Er werd echter niet bij gezegd op welke wijze dat gebeurt. In Westpakistaanse berichten wordt India ervan beschuldigd troe pen aan de grens met Oost-Paki stan samen te trekken om zich in de strijd te mengen. De Pakistaanse VN-vertegenwoordiger heeft enke le dagen geleden bij secretaris-gene- gedacht heeft dat het 24-ste es van de communistische par- de Sowjet-Unie toch nog wel Kingen zou opleveren, is bedro- Itgekomen. In wezen blijven de het oude. En wie mocht op- ra. dat premier Kosigin dan maar belangrijke verbeteringen evenspeil van de bevolking heeft kondigd, dient niet te vergeten, tee zelfde Kosigin weliswaar et eerste drietal van de Sow- aie is blijven behoren (samen artijsecretaris Brezjnew en pre- tPodgorni), maar toch van de Ie naar de derde plaats is afge- Wat niet als een aanwijzing be- kan worden, dat zijn toe fen op het terrein van de con- tiegoederen onverbiddelijk voor tullen krijgen en zeker niet bo de militaire produktie van de industrie geplaatst zullen wor- |Ook Brezjnew heeft geen sensa mededelingen gedaan, hoewel in zijn rede van zes uur (toch wel gelegenheid zou heb- ■ehad. Maar zijn politieke visie Pe geen enkel teken van ingrij- r wijziging, al mocht de toon toespraak wel gematigd ge worden. De interpretatie van woorden laat echter geen ruim- kansen op vernieuwing. Af van NAVO en Warschau- en het ontmantelen van vreem- betekent immers, zoals Ja- Reston in de New York Times niets anders dan de wens, Amerikanen „naar huis" moe- waarna het Rode leger als do- tende strijdmacht in de on- e'ttjke nabijheid van West-Eu- En het afschaffen van resterende „koloniale regi- een omschrijving voor het dingen van de invloed van de wereld en het victorie kraaien om Stalin in ere te her- dat natuurlijk wèl zijn posities mag blijven behouden. Op merkelijk was, dat Brezjnew een af wijzende houding innam ten aanzien van pogingen om Stalin in ere te her stellen. Maar nog opmerkelijker was, dat hij tegelijkertijd zoals de Neue Zürcher Zeitung terecht onderstreept zonder blikken of blozen specifiek-stalinistische ge dachten naar voren schoof, zoals die van de crisis in de kapitalistische we reld. Overigens had Brezjnew reden genoeg om Stalin niet met naam en toenaam te verheerlijken. Want de bevolking van de Sowjet-Unie en ook haar afgevaardigden naar dit congres herinneren zich maar al te bitter wat het zeer bloedige bewind van de dictator heeft betekend. En aangezien Brezjnew zelf met een slim plannetje kwam om zijn invloed te vergroten, zou het niet verstandig zijn geweest in dit verband herinne ringen aan de beul uit het Kremlin op te roepen. Trouwens, Brezjnew kwam, ondanks zijn voorzichtigheid op dit punt, toch al van een koude kermis thuis: het congres toonde zich allerminst ingenomen met het voornemen het ledenbestand van de partij (ruim veertien miljoen) aan controle te onderwerpen. De sprekers lieten het wel uit hun hoofd zich openlijk tegen dit voornemen te ke ren. Maar er zijn subtiele methoden om afkeuring te doen blijken: men steunt diverse voorstellen van de par tijsecretaris maar zwijgt over de voor gestelde omwisseling van de lidmaat schapskaarten. Bovendien kon Brezj new het gebrek aan enthousiasme wel aflezen uit het achterwege blijven van luidruchtige bijval. De kritiek uit zich immers door algeheel stilzwij gen of slechts bescheiden handge klap. Brezjnews opmars naar de plaats van onbetwiste eerste onder het leidende drietal is derhalve toch meer afgeremd dan hij zal hebben verwacht. Bij de oorlogshandelingen in Indo- China en de bloedige onderdrukking van de pogingen van Oost-Pakistan zich aan de invloed van het weste lijk deel des lands te onttrekken heeft zich, in die contreien, nog een derde conflict gevoegd. Op het ver maarde thee-eiland Ceylon bijna tweemaal zo groot als Nederland en met bijna evenveel inwoners heeft de premier mevrouw Bandaranaike niet minder dan 25.000 manschappen van de veiligheidsdienst inclu sief vliegtuigen en zware artillerie in actie gebracht tegen groepen opstan delingen, die de macht aan zich wil den trekken. Tegelijkertijd is giste ren een uitgaansverbod voor het ge hele eiland afgekondigd en riep de radio voortdurend om. dat een ieder die het waagt de rebellen te steunen ter dood gebracht zal worden en dat al zijn bezittingen in beslag geno men zullen worden. Geen halve maatregelen dus, die erop wijzen, dat de linkse regering van mevrouw Bandaranaike zich door het optreden van de nog veel linksere rebellen ernstig bedreigd gevoelt. Want die op standelingen zijn door de regering in een radiorede weliswaar bestempeld als „fascistische terroristen", maar in werkelijhkeid gaat het om aan hangers van wijlen de Zuidameri- kaanse revolutionair Che Gueva ra. naar wie zij zich „guevaristen" noemen. Mevrouw Bandaranaike, die in 1960 de eerste vrouwelijke premier ter wereld was geworden, maar bij de algemene verkiezingen van vijf jaar later werd verslagen, slaagde er vorig jaar mei opnieuw in haar Sri Lanka Vrijheidspartij naar de over winning te voeren. Sindsdien koerste zij samen met trotzkisten en Moskou- gezinde communisten, naar een „socialistische revolutie", waar toe haar in 1959 vermoorde echtge noot de eerste stoot had gegeven. Die "revolutie" kwam erop neer, dat vrij wel alle belangrijke instellingen op 't eiland genationaliseerd en onder be heer van de staat werden gebracht. De resultaten waren rampzalig. Wie verlegen mocht zitten om argumen ten ter verdediging van vrije onder nemingen, zo schreef de Londense Times' dezer dagen, of zou willen aan tonen waartoe staatsbeheer zon der begrip voor kosten en resultaten kan leiden, behoeft slechts 'n kleine studie te maken van de recente ont wikkeling op Ceylon. De staatsfinan ciën staan voor een bankroet, de kos ten van levensonderhoud zijn schrik barend gestegen en de werkloosheid, heeft een ontstellende omvang aan genomen: 700.000 werklozen op een totaal van twaalf miljoen Ceylonezen. Vooral onder de ultra-linkse studen ten begon-het al spoedig te romme len, met name toen de thans 26-ja- rige Rohan Wijeweera, afgestudeerd aan de Loemoemba-universiteit in Moskou, naar huis terugkeerde en tot de conclusie kwam dat alleen het maolsme een oplossing kon brengen. Volgens de regering moet een deel van de schaarste aan noodzakelijke produkten voor levensonderhoud worden toegeschreven aan het ham steren van zakenlieden, die in som mige gevallen samenspannen met de revolutionairen van Wijeweera. Hoe dit zij, mevrouw Bandaranaike's re gering moeten nu alle militaire zeilen bijzetten om de macht in handen te houden. In het zuiden van het eiland zouden regeringstroepen zwa re gevechten hebben geleverd met grote groepen opstandelingen. De luchtmacht heeft hun bolwerken ge bombardeerd en er zouden reeds eni ge honderden doden zijn gevallen. Het zijn dus wel spannende dagen voor het vermaarde eiland. Rl. raai Thant geklaagd over .inmen ging van India in de binnenlandse aangelegenheden van Pakistan". Hij zei toen dat de toestand in Oost-Pa kistan weer zo goed als normaal is. Daarentegen verspreidde het In diase persbureau PTI donderdag be richten waarin successen van de Oostpakistaanse opstandelingen wer den gemeld. Zo zouden de steden Comilla en Rajsjaji in handen van de volgelingen van sjeik Moedjiboer Rachman zijn. Bij bombardementen door de Pakistaanse luchtmacht zou den in het gebied van eerstgenoem de stad ongeveer tweehonderd bur gers zijn gedood. PTI meldde verder, dat het „bevrijdingsleger" het gar nizoen van de stad Sylhet na een strijd van 24 uur had overmees terd. Volgens Radio-Pakistan is de ha venplaats Tsjittagong geheel van „vijandelijke elementen" gezuiverd. De meesten hebben zich aan het le ger overgegeven. Naar het Indiase persbureau PTI bericht, hebben kanonneerboten van de „Oostpakistaanse fuseliers" zich in het gebied van de haven plaats Chalna en de stad Choelna, in het zuidoosten van het land, aange sloten bij het bevrijdingsleger. Bei de plaatsen zijn door het Westpaki staanse leger bezet. Volgens het pers bureau wordt er in het noordoosten van Pakistan zwaar gevochten bij de stad Dinajpoer, die echter nog steeds vast in handen van het bevrijdingsle ger zou zijn. Het aantal doden in Oost-Pakistan kan niet bij benadering worden vast gesteld. Berichten die in India zijn ontvangen maken melding van vijf tienduizend burgers die in de afgelo pen dagen door Pakistaanse rege ringstroepen in de stad Jessore zou den zijn vermoord. Twee Oostpaki staanse diplomaten die politiek asiel in India hebben gekregen spraken donderdag van totaal 400.000 doden in geheel Oost-Pakistan. Intussen is luitenant-generaal Tik- ka Chan gisteren in Dacca geïnstal leerd als gouverneur van Oost-Paki stan, aldus radio Pakistan. Hij legde de eed af in handen van opper-rech- ter Siddiqui. Over Kitta Chan zijn de laatste weken elkaar tegenspreken de berichten gepubliceerd. Van de zijde van het „bevrijdingsleger" is beweerd dat hij bij het uitbreken van de opstand was gedood; volgens anderen werd hij ernstig gewond, en overleed hij later in een zieken huis. Radio-Pakistan heeft deze be richten steeds tegengesproken en ge zegd dat hij nog in leven was. COLOMBO (AFP, Reuter) —Me vrouw Sirinavo Bandaranaike. de pre mier van Ceylon, heeft gisteren op nieuw beroep gedaan op de bevol king van het eiland, samen te wer ken tot „de vernietiging van de op standige beweging en tot handha ving van orde en gezag". In haar twee radiorede sinds het uitbreken van de onlusten op maan dag J.l. kenschetste het Ceylonese re geringshoofd de opstand als „een ter reurbeweging, die in de diepten van het oerwoud is beraamd". De Jeugdige aanhangers van de op standige beweging gaf mevrouw Ban daranaike de raad, hun verlangen naar verandering binnen de perken van de democratie te houden. Mevrouw Bandaranaike zei voorts, dat vele terroristen waren gedood bij aanvallen op politiebureaus. Het leger voert zuiveringsoperaties uit tegen benden gewapende opstan delingen. Uit welingelichte bronnen verluidt, dat in de afgelopen dagen ongeveer 125 opstandelingen zijn ge dood en enkele honderden zijn ge vangen genomen izie voor commen taar: „In vogelvlucht" elders op de ze pagina. Vluchteling zwaar gewond Een 18-jarige Jongen uit Oost-Duitsland heeft via de „zone des doods" het westen kunnen bereiken waar hij zwaargewond door een Jager werd gevonden. Hij was op een landmijn gestapt en een van z^Jn voeten werd afgerukt. Hij ligt nu in een zieken huis en is er ernstig aan toe. Bomaanslag verijdeld Britse mi litairen hebben gisteren in Noord- Ierland een bomaanslag verijdeld: Zij ontdekten in een grote cementfabriek in Cookstown een met dertig kilo dynamiet gevulde springlading, die volgens militaire deskundigen een enorme schade had kunnen aanrich ten. De regering van Noord-Ierland deed een beroep op de bevolking tij dens de aangekondigde paasmarsen orde en rust te bewaren. OUELCIDING NAAR BELGIË ROTTERDAM Er wordt gewerkt aan een 105 km lange olieleiding van Rotter dam (Europoort) naar Antwer pen. De N.V. RAPL Rotterdam- Antwerpen Pijpleiding) voert het werk uit voor de oliemaatschap pijen BP, Chevron, Esso en Pe- trofina. In april 1971 moet de lei ding gereed zijn. De kosten be dragen totaal ongeveer 95 mil joen gulden. In het begin zal de capaciteit van de olielelding 24 miljoen ton aardolie per jaar be dragen. Er gaan geruchten dat er in de toekomst meerdere pijplei dingen zullen komen maar daar bestaat geen enkele zekerheid over. Kritiek op de aanleg van deze leiding is merkbaar. Zo is er een aanklacht van een grondei genaar in België. Het feit dat er door de Kalmthoutse bossen een zeer brede bomenvrije zone moet worden gehandhaafd roept ook kritiek op. (Van onze correspondent) PARIJS Tijdens een vergade ring van de gaullistische kamerfrac tie. die meer dan de helft van de ze tels in het parlement bezet, heeft de Franse premier Jacques Chaban- Delmas zich weer eens tegen nieu we en krachtige aanvallen van zijn rechtse tegenstanders moeten verde digen. In dit offensief, dat bijzon der degelijk leek voorbereid te zijn, kreeg de regeringsleider opnieuw te horen dat hij veel te zachtzinnig te gen de ultra-linkse oproerkraaiers optrad die nu ook al de zojuist gesloten Ecole Normale, waar se dert eeuwen de elite van de Franse intelligentia naar school was gegaan tot een waar bordeel hadden her schapen. Een ander vast repertoire nummer van de grievenlüst der recht se gaullisten werd eveneens weer afgedraaid toen men de premier ver weet dat hij de staatstelevisie nog al tijd veel te veel vrijheid geeft. Zo werd het hem persoonlijk kwalijk ge nomen dat in een recent televisiede bat het pleidooi voor samenwerking met de Afrikaanse volkeren aan een links-katholieke ex-minister en niet aan een officiële gaullist had toever trouwd. Over het algemeen werd, over het hoofd van de minister-president een groot aantal aantijgingen en kriti sche opmerkingen uitgestort in de trant waarmee de gaullistische se cretaris-generaal Tomasini ongeveer anderhalve maand geleden de repu tatie van Franse Spiro Agne-w had gevestigd. De regeringsleider heeft voor on middellijk na de paasvakantie een grote rede in het parlement aange kondigd, waarvan hij de gaullistische kamerleden vast 'n voorproefje gaf. Hij wilde de malaise die thans vol gens alle waarnemers in Frankrijk heerst helemaal niet ontkennen. Maar ter genezing van die onlust gevoelens. die ook in een sterke da ling van de populariteit van president Pompidou tot uiting zijn gekomen, zag hij nog steeds meer heil in een voortvarende politiek van hervor mingen dan in een autoritaire krachtsontplooiing die, zo waar schuwde Chaban-Delmas, weieens veel erger dan de kwaal zou kun nen worden. Dat de regeringschef met deze verklaring ook maar één nieuw zieltje onder de gaullistische kamerleden gewonnen zou hebben mag hij nauwelijks hopen want niemand is hem tijdens of na zijn toespraak bijgevallen. De tegenstellingen tussen de rechter vleugel, waartoe de overgrote meer derheid van de massale gaullistische kamergroep behoort, en aan de an dere kant de meer liberaal-gezinde stromingen waarvan premier Cha ban-Delmas de belangrijkste, doch tamelijk eenzame exponent is, spit sen zich zo dus opnieuw toe. Ze ver scherpen zich zelfs zo sterk dat da neo-fascistische advocaat mr. Tixier Vignancourt, die zich na het aftre den van generaal De Gaulle officieel tot het gaullisme bekeerde, zelfs een openlijk beroep op president Pompi dou heeft gedaan via artikel 16 van de grondwet een soort staat van be leg af te kondigen. Ofschoon de tijd in Frankrijk voor een dergelijke suggestie in de rich ting van een kolonelsbewind niet rijp lijkt te zijn, toont dit appèl van de advocaat-poliitcus toch wel aan dat ook Frankxljks rechtse ultra's het ge tij in hun voordeel zien kenteren, waardoor speciaal voor de regering van premier Chaban-Delmas de poli tieke vaargeul bij de dag nog wat smaller dreigt te worden. FRANK ONNElf BELGRADO (AP) President Tito heeft gisteren de Joegoslavische ambassadeur in Zweden onderschel den met de hoogste Joegoslavische decoratie, de orde van „held van het volk", dit wegens zijn heldhaftige activiteiten in de Tweede Wereld oorlog en voor zijn heldhaftig ge drag tijdens de recente aanval op de Joegoslavische ambassade door mis dadige Kroaten. De toestand van ambassadeur Rolovic is nog zeer ernstig en het verlenen van een hoge onderscheiding zou erop kun nen wijzen, dat men vreest voor zijn leven. Joego-Slavië heeft intyssen voor de tweede maal een scherp protest ingediend bi) de Zweedse regering wegens de aanslag op de ambassa deur. In de nota staat dat de Zweed se regering haar verplichting, ter reuraanslagen te verhinderen, niet is nagekomen. Van de Zweedse auto riteiten wordt strenge bestraffing van de daders geëist, alsmede een snel en energiek onderzoek naar de orga nisators en mannen achter de schei - men en opheffing van hun organisa tie. Zo niet, dan zal dat ernstige gevolgen hebben voor de betrekkin gen tussen beide landen, aldus de nota.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9