ort geding tegen NDR? „Lucky Sparta" wipt RCH uit KNVB-beker (1-4) Chinese uitnodiging tafeltennissers V.S. Mereveld wordt opgeheven WM DONNER NU OP KOP a a ia! Bergsma loopt een punt in Zweed Bengtsson wereldkampioen tafeltennis APPLAUS VOOR "DRIELING" VAN JAN KLIJNJAN Beltoise krijgt licentie terug De vrouw van een ter dood veroordeelde PAGINA J» DSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD [T „Ik heb in mijn leven nog nooit met zulke di- e maken gehad. Hun manier van zaken doen lijkt Het is gelukkig dat ik geen eigenaar van een paard k zou aan mensen zijn overgeleverd die zaken doen iby beschouwen". ruide kritiek uitgesproken door mr. G. H. Rameijer, et bureau verkeer en toerisme van de Nederlandse n, viel gisteren te beluisteren tijdens een te Utrecht persconferentie, belegd door een actiecomité dat het behoud van de Utrechtse draversbaan Mereveld. jonent is de stichting Draf- en Rensport, die officieel bekend heeft (in midden-Nederland WJkheden te zien voor laan en daarbij aan voorkeur geeft. Tegen sbben naast het actie le NV Mereveld en de aardesport Vereniging imen. Zei mr. G. H. van het actie-comité: jKnotn '■tal gesprekken heb ik tionarissen op de con- n het besluit gewezen, et in de toekomst rond baan een verkeers- NDR heeft toegegeven ■■eem geen raad te we- Kks gaat men er aan Hederlandse Spoorwegen i Br wat straks te wach- Bn enkele verantwoor- Bullen de instanties die j laken krijgen uitvoerig l ïoogte stellen". bereikt. De realiteit is echter dat de totalisatoromzet jaarlijks stijgt en dat een vertegenwoordiger van de minister van landbouw en visserij geruime tijd geleden de uitslag van een wetenschappelijk onderzoek be kendmaakte, waaruit bleek dat in 1980 de toto-omzet rond de honderd miljoen per Jaar zal zijn. Als men niettemin bevreesd is dat Hilversum en Mereveld elkaar zakelijk niet verdragen, waarom is de NDR dan niet consequent? Noodlijdend Typerend het actie-comité, de B. A. van der Bor. uitslag van een ge- te, waaruit bleek, dat procent van de on waaronder trainers, ers en toeschouwers, uitspraken voor het van Mereveld. „Het is de huidige situatie aan deze duidelijke irbij gaat", aldus de Bor. De heer Rameij- i ting is het mooiste in- er zelf in zit. Wat de ^durf ik te zeggen, het Je er buiten staat". Njdus de heer Van der actie gekomen nadat eworden dat de NDR te was een nieuw Me- te financieren. Met ook buiten de paar- in we een nieuwe be- wat betreft de bouw samengesteld en inge- ons plan ter sprake een financieel expert ïting Totalisator op ize opzet maar eerder gekregen. Maar nu dat de door ons ge- ieetings om Mereveld innen exploiteren niet gegeven, omdat bij in van een totaal van [in het westen van het ligingspunt zou zijn In het noorden van ons land wordt met uitzondering van Wolvega door het grote aantal banen over het al gemeen verlies geleden. Nootdorp, op een afstand van veertien kilome ter van Duindigt, is met Baarlo in Zuid-Limburg de meest-noodlijden- de zaak van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport. Desondanks zijn we zelfs zover ge gaan bouw- en exploitatie voor ei gen rekening te nemen. We ver wachten van de NDR geen bedank je. Als het om de bouw van een nieuw Mereveld gaat willen de Ne derlandse Spoorwegen, de gemeente Utrecht, provinciale staten, de NV Mereveld. Caransa en een groot aantal zakenmensen met ons in zee gaan. Maar de heren in Den Haag hebben onze plannen uitgespeeld te genover de gemeente Hilversum. Nu denkt men Mereveld te kunnen slachten en met de 3.1 miljoen die rijkswaterstaat voor de verplaat- singskosten ter beschikking stelt I voor Hilversum te kunnen gaan be- I stemmen. Daar zullen wij ons ten sterkste tegen verzetten. Er wordt niets verplaatst. Mereveld wil men alleen liquideren en er staat op en rond de baan niets dat een derge lijke schadevergoeding rechtvaar digt. Over deze verspilling van ge meenschapsgeld is het laatste woord nog niet gesproken". •ige frites-saus. saus uin gebakken die frites-saus Drden we lakt. op, uit zo'n tje van Remia. l-SAUS ent voordeel Niet „wild" U.P.V-voorzitter G. Kasbergen gaf als zijn mening dat de NDR zich aan Mereveld niets gelegen heeft laten liggen. „Een Jaar geleden heb ik tijdens een vergadering gevraagd of het juist was dat de renbaan Duindigt te koop was aangeboden. Men heeft mij om dat verhaal har telijk uitgelachen. Nu worden de feiten schoorvoetend bekend ge maakt. Duindigt moet de eerste viool spelen, met Hilversum zijn kennelijk reeds bindende afspraken gemaakt en van het aanbod Mere veld voor rekening van derden te laten bouwen wil men uit prestige niets weten". Als vereniging hebben we recht op vijftien koersdagen. De nieuwe bouw en exploitatie zullen we daarbij aanpassen. Gaat men zelfs zover ons deze koersdagen af te nemen, dan blijft ons één moge lijkheid over: een kort geding tegen de NDR". Desgevraagd deelde de heer G. Kasbergen ten slotte mede zich te distantiëren van plannen om in de toekomst wilde baan dra verijen te houden. PEKING 'AP) De Chinese Volksrepubliek heeft officieel be kend gemaakt dat het Ameri kaanse tafeltennis te am, dat heeft deelgenomen aan de we reldkampioenschappen in Na- goya, een bezoek zal brengen aan het Chinese vasteland. De correspondent van het blad Asahi Shimbun in Peking zei dat deze bekendmaking afkom stig was van een functionaris van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de Japanse correspondent wordt het bezoek door Peking be schouwd als een manier om "het Amerikaanse imperialisme te isoleren" en de vriendschap tussen de beide landen te bevor deren. Men verwacht in Peking ech ter niet dat de uitnodiging zal bijdragen tot een betere ver standhouding tussen de regerin gen van China en de Ver. Sta ten, aldus de correspondent. In Peking Is men van mening dat de Amerikaanse tafeltennls- bond een politiek voert die re gelrecht Ingaat tegen de koers die de regerihg Nixon volgt, om dat de bond het handvest van de internationale tafeltennis fede ratie heeft ondertekend, waar van de Chinese Volksrepubliek lid is. mEiar Taiwan niet, aldus de correspondent van Asahi Shimbun. De Chinezen zijn van mening dat het Amerikaanse tafelten- nisteam de Volksrepubliek goed gezind is en dat een bezoek van het team aan het Chinese vasteland een versterking bete kent van de anti-Nixon stroming in de Ver. Staten. In Washington hebben rege ringsfunctionarissen verklaard verheugd te zijn over deze uit nodiging. de eerste aan een Amerikaanse groep sinds in 1949 de Chinese Volksrepubliek werd opgericht. NAGOYA Voor het eerst sinds 1953, toen de Hongaar Ferenc Sido triomfeerde, heeft een Europese ta feltennisser de wereldtitel in 't he renenkelspel veroverdStellan Bengtsson. Deze blonde 18Jarige I Zweed uit Falkenberg, die als vijf- j tiende was geplaatst, maakte door zijn overwinning op titelverdediger Shigeo Itoh (Japan) een einde aan de Chinees/Japanse hegemonie in 't laatste decennium. APELDOORN 'ANP) Bergsma is gisteren in Apeldoorn in de negen de ronde van het toernooi om het na tionale kampioenschap dammen een punt Ingelopen op titelverdedi ger Ton Sijbrands. De dammer uit Terwtspel won zijn partij tegen Schotanus en Sijbrands kwam met zwart tegen Harm Wiersma niet ver der dan remise. De iutslagen van de partijen voor de negende ronde zijnDrost-Visser 20. Van Dijk-Varkevisser 1—I Wiersma-Wijbrands 11, Van Til- borg-Hermelink 2—0 Bronstring- v. d. Sluis 0—2, Schotanus-Bergsma 0—2. Stand aan kop: 1. Sijbrands 15 pnt., 2. Bergsma 14., 3. V. d. Sluis 11, 4. Bronstring 10. I HEEMSTEDE Sparta s kasteelheer Georg Kessler De eerste game eindigde ln 21—171K J0~,, voor Bengtsson. maar Itoh herstelde nad weinig toe te voegen aan de bekertnomr bij KL,rl (14). Kessler, gehaast om tijdig in de Feijenoord-kuip te zijn: „Het belangrijkste bij bekervoetbal is de volgende ronde te halen. Dat is gelukt en dus ben ik tevreden". zich in de tweede: 21—19. Dit succes- Je deed de Japanse ster vol zelfver trouwen beginnen aan de derde ga me. Maar vanaf de stand 1111 zak te hij plotseling weg. Bengtsson's aanval werd zo sterk dat Itoh nog slechts aan verdedigen kon denken Desondanks scoorde de Zweed tien punten, waarvan negen door fóuten van zijn tegenstander. In de vierde game was Bengtsson in één woord uitmuntend. In amper twee minuten nam hij 'n voorsprong van 9—1. Itoh nam zijn toevlucht tot wilde smashes, maar speelde daardoor Juist in de kaart van de Europese Jeugdkampioen, die onaf gebroken scoorde met zijn „duiken de" forehand en „zweepslagachtige" backhand. Deze laatste game (2110) duurde slechts acht minuten. De Chinese speelster Lin Hoei TsJing is wereldkampioene tafelten nis geworden door in de finale van het damesenkelspel haar landgenote Tsjeng Min-Tsjih te verslaan: 21— 17, 21—15, 13—21, 21—19. LEEUWARDEN - Na niet minder dan 7 uur spelen is in de derde ronde van het toernooi om het nationaal schaakkampioenschap in Leeuwar den enige kentering in de strijd ge komen. Grootmeester Dormer staat met 21/2 uit 3 op kop. Hij won de hangpartij tegen Boersma zonder slag of stoot en remiseerde tegen Andriessen. Die had niet bepaald pech met een langademige openings variant, die hij 's-morgens net had nagekeken In zekere zin speelde Donner ook tegen KortsJnoJ, van wie de speelwijze afkomstig is. Scholl, de titelhouder, hield zijn kansen open door een nuttige zege op Van Baarle, die aldus van de kop is verdrongen. Uitslagen 3de ronde v. d. Welde—Ree 1/2—1/2; Krabbe Langeweg 1/21/2; v. d. Vliet— j Timman 1/21/2; BoersmaHar-1 toch afgebroken; Andriessen—Don- ner 1/2—1/2; Scholl—v. Baarle 1—0. j Stand na 3 ronden 1. J. H. Donner 2—1/2 p. 2/4 J. v. Baarle, E. Scholl en J. Timman 2; 5. R. Hartoch 11/2 en 1 afgebro ken; 6/8 T. Krabbe, K. Langeweg, H Ree 1—1/2; 9/10 W Andriessen P. v. d. Weide 1; 11. F. v. d. Vliet, 1/2; 12. P. Boersma 0 en 1 afgebro- j ken. PARIJS (ANP) De Franse autocoureur Jean-Pierre Beltoise heeft zijn race-licentie terugge kregen van de Franse automobiel- federatie. De federatie had Beltoise zijn licentie ontnomen na de Grote Prijs van Argentinië, waarin Beltoi se betrokken was bij de dood van de Italiaanse coureur Giunti. Ignaz- Giunti kwam om het leven toen hij ln een bocht op de Ma tra van Bel toise botse. Na een onderzoek, dat gisteren in Parijs werd afgesloten, besloot de Franse federatie Beltoise zijn licen tie met ingang van 11 april weer te rug te geven. Beltoise zal dus op 18 april kunnen starten in de Grote Prijs van Spanje, welke in Barcelona wordt gehouden. Die tevredenheid met het re sultaat liet Georg Kessler na af loop van de vroege avondwed strijd op het gezellig Engels aan doende Heemsteedse sportpark, waar eens UVS net niet de natio nale amateurtitel kon grijpen te gen DCG, duidelijk prevaleren hoven elke kritiek over de wijze waarop eredivisie-topper Sparta tweede divisieclubje RCH be dwong. Kessler luchtig: ..We wis ten dat RCH wel eens erg fana tiek tegenstand zou kunnen bie den. Het is een rare ploeg: vorig jaar hebben zij Go Ahead gewipt en dit jaar ook MVV uitgescha keld. Vooral op eigen veld kan zo'n ploeg best voor een stunt zorgen". De professionele lijn, die de vroe gere bondscoach sinds zijn komst op Spangen heeft ingevoerd, doorkruis te echter alle sensationele plannetjes van RCH's trainer Tap. Getrouw aan zijn vuistregel („De eerstvolgen de wedstrijd is de moeilijkste") had concentieuze Kessler voor zijn Door Cees Onvlee roodwitte formatie weer een trai ningskamp ingesteld (in Zandvoorts badhotel Bouwens) en daar waren de Spartanen uitvoerig gewaar schuwd voor onderschatting van het nietige Heemsteedse clubje. Dat dit seizoen in de tweede divisie slechts 21 punten scoorde uit 24 wedstrijden met de doelcijfers 26 vóór en 29 te gen. Kessler over „zijn" Sparta <tot- nog-toe één nederlaag en in 25 duels slechts 19 goals tegen» nadenkend: „Gezien de serieuze aanpak moét Sparta volgend Jaar wéér in een Europese competitie uitkomen. Voor de titel zijn wij misschien nog niet rijp. maar de Cupstrijd voor beker winnaars is wel haalbaar." Op de weg naar dat in alle rust èn realiteit gestelde doel zag Kessler gistermiddag tevreden hoe zijn Cup- fighters-in-spee RCH uit de beker wipten: met degelijk gegroepeerd voetbal, waarbij de organisatie taan- voerder/ausputzer Hans Eijken- broek) bóven de improvisatie ging Kessler had dELartoe individualist Nol Heijerman opgeofferd voor Henk (Charley) Bosveld, die voor het eerst dit seizoen een hele wedstrijd meespeelde. De backplaats van de voor één week geschorste Dries Vis ser was toegewezen aan „eerste re serve" Hans Bentzon. Zonder ook maar een moment te schitteren als een echte topclub re kende Sparta gestuwd door Ven- neker en Van der Veen vastbera den met RCH af. Met inzet van alle krachten scheidsrechter Dorp mans staat niet voor niets bekend als een liefhebber van de Britse stijl en in een straf tempo, dat de fysiek, conditioneel èn technisch mindere Heemstedenaren tenslotte duidelijk teveel was. Het enthousiast gestarte Racing-tetim 'trainer Tap: „Wij waren van plan om gewoon aan te vallen en hebben dat gedaan ook") was in de achtste minuut zelfs het dichtst bij de openingstreffer Verschoor en de nog lichtgeblesseer- de Stoute schoten echter gehaast over een leeg doel heenmaar moest daarna toch meer-en-meer te rug. Alleen ex-DWS'er Piet van der Berg durfde het regelmatig aan om de Sparta-defensie te „tergen." Maar zijn solo-acties en vaak knap pe passes leverden slechts een enkel succesje op: negen minuten na de rust buitte hij zelf een onverwachte kans uit, nadat de Rotterdamse ver dedigers èn doelman Pim Doesburg even waren ingedommeld Treffer. De (voor de 5000 toeschouwers toch wel aantrekkelijke) strijd was toen overigens reeds lang beslist. ADVERTENTIE Dere week in Eva: ten dieD-menseli|k interview met mevr. Soebandrio. die nu al vier jaar wacht op antwoord op het verzoek om gratie vooi haar man. Or. I. Kater over het kweken van mensen in een reageerbuis. In Eva Praktisch o.a.: de mini is terug, nieuwe menu's voor elke dag. kleuren met licht en schaduw en tips over make up en schoonheidsverzorging. Voor Mn Kneyppkuur mag ja hem best knijpen van 8en Koster. Nou, wat ons betreft liever een zonovergoten cruise, waarover Eva's Reisdienst in de wolken is. een open blad Overal te koop! Vooral eigenlijk door Oranje-kandi daat Jan Klijnjan. die in de 20ste minuut een vrijeschop diagonaal achter de tevergeefs naar de boven hoek zwevende doelman Bes had ge knald de bal werd in de „muur" licht van richting veranderd en die twintig minuten later de onbe wust nog teveel vertragende Bosveld op links had weggestuurd. Waarna oud-CVV'er Peter de Quant bij de tweede paal met een kopbal 8—2 had kunnen scoren. Ook na de rust was het applaus voor Klijnjan: na zeven minuten schoof hij als specialist een straf schop feilloos langs de paal achter de kansloze Bes (die de penalty had veroorzaakt door bovenop de aal- vlugge Janusz Kowalik te gaan zit ten) en ln de 73ste minuut nam hij de eerst met zijn hoofd onder con trole gebrachte trekbal van de wei nig opvallende Kristensen ineens vol op de rechtervoet. De wat gezette Spartaanse schutter had nog een vierde treffer kunnen scoren, maar ln de slotfase wipte hU de bal na een doorbraak precies op in plaats van óver de uitgelopen doelman Bes RCH-te-ainer Tap later, voorbij gaand aan de schoten van Kowalik, Klijnjan en Bosveld teren het hout werk: „Toch viel Sparta mij tegen. De inleiding van Sparta's derde (en Jan Klijnjans' tweede) doelpunt bij RCH: doelman Bes is na een duel maar boven oP de Rotterdamse spits Kowalik gaan zitten en scheidsrechter Jef Dorpmans kent daarvoor een strafschop toe. Als die vrijeschop er in het begin niet zo ongelukkig was ingedraaid, had ik het nog niet allemaal gewe ten. Maar Sparta had gewoon zijn geluksdag." Geluk Aan die woorden heeft Georg Kess ler een paar uur later misschien wel teruggedacht Toen bij de loting voor de halve finales voor .Xucky Sparta" de op papier zwakste te genstander uit de bokaal werd ge licht: Fortuna Sittardla Combinatie. Voorspelde Tap in Heemstede reeds: „Je zal zien: Sparta boft met de lo ting en kan straks de finale gerust verliezen, omdat de bekerwinnaar toch in de Europa Cup-één uit komt

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 29