Engelse premier Heath op bezoek in Bonn en Berlijn FRANSE VADER VERSCHANST ZICH MET 9 KINDEREN Valachi (die geheimen Cosa Nostra onthulde) in Texas overleden EEGBerlijn en Oost-Europa ter sprake ATLETICO - AJAX 285- Na vrouw te hebben doodgeschoten AMALRIK LIGT ERNSTIG ZIEK Palmpas asen in Rome en Jeruzalem Russische auteur richt zich tot psychiaters in de vrije wereld Pseudo-dokter had jarenlang zeer tevreden patiënten... Winst voor de CDU in Neder-Saksen MET HET L.D. HAAR MADRID PAGINA 6 MAANDAG 5 APRIL 1971 I (Van onze correspondent) BONN (GPD) De Britse premier Heath is vanochtend in Bonn besprekingen begonnen met bondskanselier Brandt. The ma's zijn de toetreding van Engeland tot de EEG en de ge meenschappelijke politiek ten opzichte van Oost-Europa. Voor het eerst zullen de besprekingen niet belast worden door de onenigheid over de stationeringskosten van de Britse troepen in West-Duitsland, want onlangs kwamen beide landen een regeling overeen, die vijf jaar van kracht zal zijn. Kanselier Brandt, die zaterdag z'n sloot, heeft duidelijk laten weten besprekingen met de Italiaanse mi nister-president Colombo en minis ter van Buitenlandse Zaken Moro af- MOSKOU APP, Reuter» Andrei Amalrik, de Russische auteur van „Zal de Sovjet-Unie tot 1984 voort bestaan?". ligt ernstig ziek in het ge vangenishospitaal van Nowosibirsk, zo hebben vrienden van hem zater dag in Moskou meegedeeld. Hy zou een maand geleden ziek geworden zyn, toen hy per trein van de gevan genis naar een werkkamp in Siberië werd overgebracht. Hy lijdt aan tu berculeuze hersenvliesontsteking. Almarik werd vorig jaar tot drie jaar werkkamp veroordeeld wegens ..verspreiding van laster, die afbreuk doet aan de Sowjetrussische staat en maatschappij". In een op 10 maart gedateerde brief schreef hij zijn vrouw dat hij ziek was geworden en tien dagen buiten kennis in het zie kenhuis had gelegen. Men weet niet hoe op het ogenblik met zijn gezond heid is gesteld. De Britse premier Heathop het vliegveld Tempelhof in meester Schütz (links). In het (rechts) werd bij zijn aankomst West-Berlijn begroet door bur ge-1 midden enige militaire topfigu- I ren uit Berlijn. LATUNA "Reute» Joseph Vala chi. die In 1963 voor het eerst de ge heimen van de „Cosa Nostra" <de Amerikaanse Mafiaonthulde, is za- terdag op 66-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Hij bevond zich in zijn cel in de gevangenis van Latuna in Texas, waar hij een le venslange gevangenisstraf uitzat we gens moord op een celgenoot. Hij nam indertijd aan dat deze hem in j opdracht van de ..Cosa Nostra" wil- J de doden wegens zijn onthullingen i over de misdaadorganisaties in de herenigde Staten. Valachl's getuigenissen voor een .enaatscommissie in 1963 betekenden ie eerste onthullingen van een lid van de Mafia over de structuur van iet landelijk misdaadnet. Valachi gaf in zijn door de televisie uitge zonden verklaringen niet alleen bij zonderheden over de ..Cosa Nostra", maar noemde de inmiddels overleden Vito Genovese als de „baas der ba zen". Genovese deelde eens een cel met hem. Hij gebruikte ook voor het eerste de naam „Cosa Nostra". Het misdaadsyndicaat was tot dus ver bij het grote publiek bekend on der de naam Mafia. Valachi, die zich bestempelde als een „soldaat" van de organisatie, zei dat de voornaamste reden waar om hij besloten had inlichtingen te geven, de „zeer slechte" behande ling van „soldaten" was. Sinds zijn onthullingen is Valachi van gevan-, genis naar gevangenis gesleept om dat de autoriteiten van mening wa ren dat zijn leven doorlopend in ge vaar was. Hij werd gewoonlijk van de andere gevangenen afgezonderd. Valachi's getuigenissen zijn indertijd door het ministerie van Justitie „uiterst belangrijk" genoemd. Tankboot vlot getrokken De on der Liberiaanse vlag varende Pana mese tankboot „Panther", die dins dag op de beruchte Goodwin-zandbak ter hoogte van Dover strandde, is zondag na zeven mislukte pogingen tenslotte vlot getrokken. Russische Joden Zondag is in Tel Aviv een vliegtuig met Joden uit de Sowjet-Unie aangekomen. De nieu we immigranten verklaarden bij aan komst dat het proces tegen vier Jo den in Riga wegens „activiteiten te gen de staat" op 15 april zal begin nen. Naar verluidt worden de Joden voor het geven van lessen in het He breeuws. In het Nationaal Auto museum te Leidschendam is zaterdag Nederlands eerste veiling van antieke automo bielen. motorfietsen en an dere curiositeiten gehouden. Ongeveer 2000 auto-enthou siasten waren getuige van deze voor ons land unieke gebeurtenis. Er ging in totaal voor bijna tachtigduizend gulden onder de hamer. Voor tien exemplaren hadden de liefhebbers kennelijk te wei nig over. zodat deze onver kocht bleven. Het hoogste bod ging naar een groene Rolls Royce uit 1927Een ga ragehouder uit Beekbergen legde er 13.500 gulden voor neer. Het Nationaal Automu seum, dat de autoveiling or ganiseerde. had zowel zeer zeldzame merken als wat mindere goden bijeenge bracht. Zo waren er enige statige Rolls Royces en in drukwekkende Hispano-Sui- za's, maar Peugeot. Citroen en natuurlijk de oude Ford- jes kwamen eveneens in de veilingcatalogus voor. Een aantal wagens verkeerde nog in ongerestaureerde staat, zodat knutselaars ook aan hun trekken konden komen. In totaal werden 30 antieke automobielen. 17 twee- en vierwielige voertuigen, zes motorfietsen uit de jaren '20 en '30. een decoratief brand- spuitje uit de vorige eeuw en een arrestee geveild. De klapstukkenvan de veiling waren tot het laatst bewaard, maar de meeste verwisselden echter niet van eigenaar. Veilingmeester Van Delden: ..De biedingen vielen wat tegen. De kenners wa ren kennelijk ivat bang uit gevallen. De belangstelling is echter veel groter geweest dan we hadden venvacht en een dergelijke veiling is ze ker voor herhaling vatbaar. Op de foto: belangstelling voor een Hispano Suiza uit 1927. dat beide landen hard zullen ijveren voor toetreding van Engeland tot de Europese gemeenschap. Uit recente consultaties met de Franse president Pompidou conclu deerde Brandt dat ook Frankrijk constructief aan een toetreden van Engeland zal meewerken. Hoewel de Engelse regering bij haar ambtsbe- gin in een nota aandrong op waak zaamheid ten opzichte van de Oost- Europese landen, neemt men in Bonn aan dat Heath Brandts politiek volledig zal ondersteunen. Gisteren arriveerde Heath in Ber lijn, waar hij besprekingen voerde met burgemeester Klaus Schütz. In een verklaring zei Heath dat de drie Westelijke geallieerden met de Rus sen zullen blijven onderhandelen tot een aanvaardbare oplossing voor de kwestie Berlijn is bereikt. Heath, die ook Britse troepen in West-Berlijn bezocht, merkte tijdens dit bezoek op: „De Britse troepen zullen hier blijven zolang dat nodig is en zolang als u ze nodig heeft". VATICAANSTAD «DPAi Paus Paulus heeft gisteren de goede week ingeleid met een mis in de Süit Pie- ter waarbij hl) volgens traditie palm takken zegende. In een toespraak riep hijde jeugd op in Jezus haar ware geestelijke herder te zien en i diens boodschap van de waarheid, j de broederschap en de gerechtigheid te volgen. 5.000 christelijke pelgrims, voor de helft buitenlanders, hebben palm zondag gevierd met de traditionele palmpasen-optocht door Jeruzalem. De mensen trokken met palmtakken en onder 't zingen van hymnes van de Olijfberg naar het klooster van de zusters van Zion binnen de om muurde stad. Palmzondag, waarop de triomfale intocht van Jezus in Jeruzalem wordt herdacht, betekent het begin van de paasplechtigheden. WASHINGTON Reuter De Sowjetrussische schrijver Wladimir Boekowski, die op 29 maart in Mos kou werd gearresteerd, heeft onlangs een beroep op Westelijke psychiatri sche instanties gedaan om tussen beide te komen voor Sowjet die naar psychiatrische klinieken zijn overge bracht omdat zij het niet met de of ficiële politiek eens zijn. De Washing ton Post, die dit meldt, schrijft pas kort geleden een op 28 Januari geda teerde brief van Boekowski te heb- ben ontvangen. Daarin drong hij er I op aan. dat de kwestie van een ge dwongen verblijf in psychatrische ziekenhuizen van mensen die het met de politiek van het Kremlin J eens zijn, ter sprake zal worden ge- bracht op het volgende Internationa le congres van psychiaters. j De brief ging vergezeld van wat de j Juiste afschriften van de gestelde diagnoses werden genoemd. Hij vroeg I de Westelijke psychiaters te bepalen of de diagnoses voldoende weten schappelijke bewijzen bevatten die 1 duiden op de noodzaak tot het isole- i ren van de personen uit de maat- I schappij. Boekowski werd in staat van be schuldiging gesteld op grond van ar- j tikel 70 van het Russische Wetboek I van Strafrecht. Dit artikel gaat over „anti-Russische agitatie en propa ganda" en „verspreiding van laster met het doel de Russische staat of het bewind in diskrediet te brengen". Overtreding wordt bestraft met mi nimaal zes maanden en maximaal zeven Jaar. PARIJS (GPD» Pas gisteren is een pseudo-arts, die al lange Jaren een bloeiende praktijk uitoefende in I de Parijse voorstad Neuilly-Plaisan- ce. eindelijk door de mand gevallen er gearresteerd. Nooit had hij een I voet in een collegezaal gezet. Zijn ar restatie, die het gevolg was van een bloot toeval, heeft onder zijn talrijke patiënten behalve begrijpelijke ver- bazüig ook nog grote verontwaardi ging verwekt Want de pseudo-arts, naar wiens diploma's en papieren tot gisteren nooit iemand had geïnfor meerd. stond in zijn wijk niet alleen al* een kundig, maar ook nog als een zeer humaan medicus aangeschre- I ven. Arme mensen behoefden nooit te betalen maa- ook zijn andere pa tiënten waren allemaal even best over deze ..self made medicus" te spreken en dat hij nu door de poli- tie uit de circulatie verdwenen is, wordt in heel Neuilly-Plaisance dan i ook even algemeen als oprecht be treurd. Wanneer de man straks voor het gerecht zal moeten verschijnen we gens illegale uitoefening der genees kunst mag hij tot zijn troost in elk geval hopen dat al zijn patiënten graag als getuige a decharge voor hem zullen willen optreden. (Van onze correspondent» PARIJS In een dorpje van de Franse provincie La Meuse heeft 'n 33-Jarige zwakzinnige, Denis Job, het afgelopen weekeinde de burgemees ter. de kantonrechter, nog enkele no tabelen plus de hele gendarmerie in een onafgebroken staat van alarm en tevens van doodsangst gehouden met zijn dreigement zijn elf kinde ren om het leven te zullen brengen indien de autoriteiten hem zouden willen arresteren. En dat hij zijn dreigementen ook best waar wist te maken had hij een dag eerder al be wezen toen hij zijn vrouw met zijn Jachtgeweer doodschoot nadat ze, na een discussie, de afgedankte sta tionswachtkamer die het gezin van 14 personen tot woning diende, was ontvlucht. Zaterdag stond hij zijn zuster toe. zijn twaalfde kind. een Jongetje van drie maanden, mee te nemen. Vol gens gisteravond ontvangen inlichtin gen heeft Denis Job te kennen gege ven. dat zijn 12-Jarige dochtertje De- nise terug moet komen voordat hij de andere gegijzelde kinderen zal vrijlaten. Hij had Denise slechts laten gaan om het dochtertje van 18 maan den, Sylvie. te begeleiden. Daarna had zij terug moeten komen. De autoriteiten weigeren echter Denise te laten terugkeren naar de vader. Daarop zou de man boos ge worden zijn en besloten hebben geen van de kinderen in vrijheid te stel len. Ik schiet ze allemaal nog veel liever overhoop, zo liet hij de commandant van de gendarmerie weten, dan het risico te lopen dat zij in de handen van de armenzorg zouden vallen en ik in een gesticht terecht zou ko men. Schakel Het oudste dochtertje, dat ook de boodschappen doet, fungeert voor de geesteszieke vader als enige le vende schakel met de buitenwereld Na veel aandringen via een korte- golfzender van de kant van de burge meester had de zwakzinnige vader vrijdag tenslotte beloofd zijn elf ge gijzelde kinderen zaterdagavond hun vrijheid te zullen hergeven. Maar de belofte werd niet ingelost en ook af gelopen nacht hebben de gendar mes in de buurt van het sinistere huis weer onder de blote hemel de nacht moeten doorbrengen De vraag, die alle Fransen zich natuurlijk al wel hebben gesteld luidt: hoe het in vredesnaam moge lijk is geweest dat de kinderrech ter. de politie of enige andere auto riteit niet al veel eerder had inge grepen om de veeltallige familie, die zich bovendien Jaarlijks uitbreidde, tegen het gezinshoofd te bescher men van wie het hele dorp wist dat hij een levensgevaarlijke gek was. Men hoopte vanmorgen dat deze lankmoedigheid van officiële zijde, na de moeder en echtgenote, niet nog meer dodelijke slachtoffers on der de kinderen zou hoeven te ma ken. Maar langs welke weg het ne gental in veiligheid gebracht kan wor den, was niemand nog bijzonder dui delijk. Want uit vrees voor onmiddel lijke wraak door de vader dorst tot vanochtend geen enkele autoriteit be vel te geven om de gebarricadeerde deur van het huis, waarin 9 kinderen alleen aan hun bloeddorstige vader zijn toevertrouwd, met geweld te ont zetten. Een familielid van Denis Job met zijn achttien maanden oude baby en de twaalfjarige Denise (tweede van links) voor de ingang van een huis in de buurt van de belegerde woning. HANNOVER <DPA» Bij ge meenteraadsverkiezingen in 21 nieu we grote gemeenten in de Westduit- se deelstaat Neder-Saksen hebben de christen-democraten hun stemmen percentage aanzienlijk verhoogd, n.l van 37.7 tot 48.1 procent. De sociaal democraten gingen ook vooruit, van 40.7 naar 42.1 procent. De grote verliezers waren de vrije democraten (liberalen), die hun stemmenaantal zagen dalen van 5.2 tot 2.5 procent. De rechtsradicale nationale demo craten kregen 0.3 procent, tegen 2.1 procent bij de vorige verkiezingen. De verkiezmgen waren nodig door de samenvoeging van een groot aantal kleinere plaatsen tot 21 grote ge meenten. ADVERTENTIE Het Leidsch Dagblad organiseeert in samenwerking met reis bureau DE MAGNEET ook weer een ééndaagse vliegreis naar de wedstrijd op woensdag 14 aprii. Vertrek 14 april morgens, terug direct na de wedstrijd. Inbegrepen zijn: vliegreis luchthavenbelasting vervoer van en naar het stadion toegang tot het stadion reis- en bagageverzekering verblijfkosten ingeval van uitstel van de wedstryd. DIT ALLES VOOR DE PRIJS VAN -BON- Ik ga mee met het L.D. naar Madrid op 14/15 april Naam: Straat: Plaats:

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6