Bona Stars houdt Flamingo's weer 'onder de honderd' Roodenburg hield Feijenoord op 1-1 JAN VAN BEVEREN BLESSEERDE ZIJN TONG NOG DRAAGUJK RESULTAAT NA SLECHTE START (90-70) STAND Regionale jeugd h u/s Knap gelijkspel Onderzoek naar amateurstatus Heide Rosendahl Feijenoord geeft ton voor jeugd Monsterzege van Sow jet-Unie WIELERNIEUWS n Damesteam van Bona Stars zet zegereeks voort Kampioen RCL mist inzet: 2-0 Benauwde zege van LSGR op NFL: 5-6 MAANDAG 29 MAART 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG PSV en Holland Sport verhouden zith als een docent tot een matige scholier. Dat rijke arsenaal in verschil len als intelligentie, ervaring, kwaliteit en wat dies meer zij viel, in tegenstelling tot vroeger, gisteren op Houtrust niet meer te verheimelijken: 50, allicht voor de jager op de Eu ropa Cup II. De monster-nederlaag overtrof de 4—0 bij Go Ahead, tot voor zondag in dit seizoen de ergste kwelgeest voor de Hagenaars. Jaren ook werd Holland Sport-in zijn eigen in terieur niet zo gênant te kijk gezet Toch draaide PSV niet voluit. Het n im liep wel degelijk te bekomen van de L^oetnian vermoeisenissen in Oost-Berlijn. Bo vendien kwam driekwart van de voorhoede (Mulders uitgezonderd) maar niet op toeren. Vier van de vijf treffers werden dan ook aange boden door Holland Sport, dat Ja loers blikte naar Van Beveren. De nationale doelman pikte de enkele Haagse inzetten als een zeemeeuw uit de lucht. Hij temperde daarmee onder andere de vreugde van Muller, die halver wege de tweede helft op de hoge hoek aanlegde. Maar Van Beveren zoog quasl-achteloos de bal uit de Door Lex Maller scherp berekende baan. Hij had daarbij plagerig zijn tong kunnen uitsteken, ware het niet dat hij deze voor rust scheurde, toen Van der Heide onopzettelijk een elleboog in zijn mond propte. In de pauze liet hij de lelijke wond naaien bij de clubarts van PSV, waarna Van Beveren het team trouw bleef. In de onderbreking wisselde Hol land Sport wel van doelman. Lou- werens stond op eigen verzoek de job af aan de 23-jarige Koos van Elleswijk. Louwerens: „Ik ben mijn zelfvertrouwen kwijt. Dat was toch wel te merken. Ik voorzag een de bacle, als lk In de tweede helft ook zo als een ui had gekeept. Ik dacht niet aan meaetf, maar aan de ploeg". Louwerens had 20 en (zeker) 30 kunnen verhinderen. Veenstra kon hem echter in beide gevallen wel uitgelaten in de armen sluiten. Veenstra: „Ik moest van Linder een doelpunt maken. Dat eiste hij van me na de blunder tegen Vorwarts" De 10 blameerde Louwerens niet. Al na vier minuten vond Van der Kuilen (met de ogen dicht de krui sing). Linder: „Die klap had een dub bel effect, omdat zodoende ook de weer recente moeilijkheden by Hol land Sport gingen meetellen". Tooh viel dat niet op te maken uit het antwoord, dat de Hagenaars opstelden. Zo ondernam de bedrijvige Muller een solo, die echter met een slap schot onvol tooid bleef. Nog dynamischer was de rush, die Roggeveen van het rpiddenveld naar Van Beveren trok. Maar de bal gierde over de hoofden van de fotografen. Na rust lag Holland Sport al gauw murw op de mat. In de negende minuut verroerde Van Elleswijk zich niet bij een schuiver van De- vrindt. Ook de 50 (in de 23ste minuut) pleitte niet in het voordeel van de debutant. Een vrije trap van Van der Kuijlen boog zich langs de muur en landde in de bovenhoek, j Van Elleswijk, vorig seizoen nog het veilige slot op het doel bij Tonegi- j do: „Tuurlijk verwijt ik mezelf bei de goals. Maar je maakt, als jezelf koud bent. toch niks tegen een warmgedraaide ploeg". De 50 verzadigde PSV, dat wat variaties in balbezit doornam. Het geen het uitzonderlijke klassever- 1 schil alleen nog maar dik onder- Wietse Veenstra tikt nummer twee in de Holland Sportse tou wen. streepte. Roggeveen: „Wij lellen van achteren uit, zij schuiven". Muller: „Hun verdedigers zijn ook aanvallers". Dor jee: „Zij bewegen veel beter zonder bal. Daardoor kun nen zij ook makkelijker de bal af spelen". Teske: „Ze bleven switchen zodat je het op den duur helemaal niet meer wist". HAARLEM Het .kleine" Bona Stars is in één opzicht de gelijke gebleven van het „grote" Flamingo's: de Leidenaars hebben in hun bestaan nog nooit honderd punten te gen gekregen. Ook zaterdagavond slaagde kampioenspretendent Levi's/Flamingo's er niet in aan dat unieke record een einde te maken. Verder dan 9070 kwam de top-for- matie van de coaches Janbroers en De Wit niet. Het treiterende yelletje „Bona houdt het onder de honderd" moet de semi-professionele spe lers van Flamingo's in de slot fase van de wel aantrekkelijke, maar zelden hoogstaande strijd in de Kennemersporthal pijnlijk in de oren hebben geklonken. Bona houdt het onder de hon derd" en ,,Bona kan het zonder Yankees" zong de toch nog zo'n honderd man sterke Leidse aan hang tevreden én opgelucht, toen in de laatste minuten de Haar lemse doelpuntenmachine nage noeg volledig tot stilstand ivas gebracht. Verder dan zeven pun ten kwam Flamingo's, dat in die periode ook goalgetter Gerhard Schreur met zijn vijfde persoon lijke fout het speelveld weinig glorieus (slechts twaalf punten zag verlaten, niet- Bona Stars produceerde in die laatste vijf minuten het dubbele aantal pun ten: van 83-56 naar 90-70. Door Cees Onvlee Het „grote" Flamingo's heeft het „kleine" Bona Stars niet van het voetstuk kunnen stoten. De door de Amerikaanse basketbalpromotor McGregor gesteunde Haarlemse for matie sponsor Levi's; gastspelers Schreur en More moest na afloop de spot van het wel chauvinistische, maar toch ook kritische publiek ho nend in ontvangst nemen. Want de wijze-waarop Flamingo's nog tot een onbedreigde zege was gekomen, was zelfs aanvechtbaar. Wat Bona-coach Toth na afloop ook deed. Toth, hoofdschuddend over de leiding van de home-referees Snel en Wessels: „Dat er zwak wordt gefloten, is tot daar aan toe. Dat gebeurt wel vaker in Nederland. Maar wanneer er duidelijk vóór een gepaalde partij wordt gefloten, is dat toch wel een onhoudbare toestand. Spelers met een naam by Flamin go's mochten bijna alles. Terwijl on- Dekende Jongens bij Bona Stars keer-op-keer werden afgefloten." Kritiek Die kritiek van Toth was gerecht vaardigd. Vooral op de beslissende ogenblikken, halverwege de eerste helft toen Bona Stars na een afgrij- seiyk slechte start van 10-2 plotse ling herboren tot 17-17 en 19-19 te rug was gekomen, beïnvloedde hei arbitrale duo duidelijk de strijd. Een EREDIVISIE HEREN PunchFiat Stars FACSuvrikri Levi's/Flamingo's—Bona Stars DEDRotterdam Zuid SVEAgon Do narLandlust Flamingo's 19-38 Donar Rott. Zuid 18-34 Landlust Punch 19-30 DED Fiat Stars 20-28 FAC Bona Stars 1826 Agon Suvrikri 19-16 SVE 79-68 77-50 90-70 79-88 71-67 94-82 18-14 19-12 19-10 19-10 18- 6 18- 0 regleipentaire redding van Pieter van Tuyll boven de basket werd scherp afgefloten, terwijl bovendien felle attaques van Schreur en Ka- les tegenover Harry Stol en Ruyse- naars werden weggewuifd. De Haar lemmers sloegen toen, evenals in de eerste ontmoeting in Leiden (van 21—16 via 24—22 naar 24—34 en ten slotte 7695), geroutineerd toe en buitten de steeds groter wordende nervositeit in de Leidse gelederen koel professioneel uit. In zes minuten werd Bona Stars aanvallend wegge drukt (slechts vier punten). De twaalf punten, die vooral More en trefzekere Franke aan de andere kant scoorden, zorgden voor een de finitieve kloof: 31—23. Analyseerde coach Toth later kri tisch: „Er werden toen teveel onno dige fouten gemaakt. Veel balverlies en dat kwam allemaal weer omdat de jongens hun opdrachten vergaten. Dit Flamingo's was te pakken ge weest. Als de jongens zo geconcen treerd als tegen Fiat Stars hadden gespeeld, hadden zij voor die stunt kunnen zorgen. Maar ik heb het wel meer gezegd: Bona Stars is net een vreselijk sterk veulen. Krachtig ge noeg om elke race te winnen, maar steeds zo speels dat zij op het kritie ke moment ln de fout springen..." Geschrokken Bona Stars was overigens al ln de eerste minuten geschrokken van de „hindernissen." die het veel meer ervaren en ook fysiek sterkere Fla mingo's had opgeworpen. Vooral Harry Stol en Peter de Jong, grie perig had zélf liever niet ge speeld beiden de laatste weken ln blakende vorm en trefzeker, begon nen duideiyk geintimideerd aan de Grote Strijd. De vijandige sfeer, het vreemde centre-court èn de betonnen vloer in de Kennemersporthal drukte duidelijk het spel van de Leidse spel makers. Via 80 liepen de Haarlem mers moeiteloos uit tot 102, maar toen werd Bona Stars door de „gong" gered. Terwijl er op dat mo ment nog geen zeven minuten waren verstreken, wees de elektronische tijdwaarneming reeds 7 minuten en 7 seconden zuivere speeltijd aan In die minutenlange onderbreking na uitgebreide discussies werd be sloten om over te gaan op de ouder wetse handklok-bediening en om drie minuten „in te halen" hervond Bona Stars zichzelf. Gaf Toth ook la ter toe: „Iedereen was bijna van de kaart. En ik had de jongens er voor gewaarschuwd. Zoiets kan je ver wachten. Er was angst voor Flamin go's. Sommige spelers dachten meer ian niet-verliezen met honderd pun ten dan brutaal: we gaan ze pak ken Boven ontreddering De enige twee spelers, die letter lijk en bijna ook figuurlijk met kop en-schouders boven de ontreddering bij Bona Stars uitstaken, waren Pie ter van Tuyll en Paul Ruysenaars. Hetgeen van „fratsenmaker" Ruyse naars. die op zijn typische wijze tot 27 punten kwam waaronder een fraaie „dunk" niet zo erg ver wonderlijk was. Maar wat (evenals tegen Fiat Stars) de „stille waarde" van Van Tuyll opnieuw bewees. Nuchtere Pieter van Tuyll toonde zich meer en meer een „reus." waar tegen de toch bepaald niet „kleine Jongens" van Flamingo's (Schreur, Akerboom, Kales en Fran ke) met groeiend ontzag opkeken. Flamingo's trainer Janbroers na af loop bewonderend: „Pieter gaat met de week vooruit. Het publiek ziet dat mischien niet, maar hy is veel meer dan een lange man alleen". AG LEIDEN De Feijenoord-jeugd heeft op „Noord" na een 11 spel tegen Roodenburg de kampioensvlag kunnen hijsen De Rotterdammers staken voor dit gebeuren wel niet in ee glanzende vorm, maar dat werd voor een niet onaanzienlit deel veroorzaakt door het uitstekende tegenspel van de blau'- zwarten. Het was overigens een hoogst aantrekkelijk duel dor eirca 1500 toeschouwers bijgewoond. In de eerste helft misten beide ploegen nogal wat kansen op een doelpunt, al mag in dit verband het betrouwbare optreden van Rooden- burg-doelman Peter v. Kooperen best vermeld worden. Kansloos was hij echter tegen de inzet van Breu- er halverwege deze speelperiode. Tien minuten na de hervatting kwa men de Leidenaars geheel over eenkomstig het spelbeeld naast de Maasstedelingen in de score. Met 'n onverwachte lob verraste Rob Brit- tijn de gehele Feijenoord-defensie, incluis de doelman. De Roodenburg- defensie (zonder de grieperige Han- nie Tisseur) hield onder aanvoering van Henny Zee de resterende tijd bekwaam stand. Ex-LFC-er Koos Hannaart schakelde Bram Ruys vol ledig uit. De Roodenburg-spits wis selde daarom in de tweede helft maar van plaats met middenvelder Wil Brouwer. Scheidsrechter v. d. Oever (Katwijk) leidde correct. De regionale Jeugd van UVS fceft HT het hooggeplaatste SVV op 0—Owe- ten te houden. Maar daarmee i het |trk« grootste winstpunt van de blauxwit- ten in deze wedstrijd wel genemd. Verdedigend speelden de Leidenars niet onaardig, al kwam het aaivals- L-gt spel van de Schiedammers behaald niet in aanmerking voor een schoon- Jnee heidsprijs. Daar ook de UVS-atnval gebukt ging onder een ontstellende schotloosheid viel er zaterdagmid dag in de Kikkerpolder niet zo bar veel te genieten. Alleen Piet v. Put ten, Gilles Hendrikse (2x) en Hana Kruijff kwamen tot enkele accepta bele schoten, maar zij vonden de SVV-doelman op hun weg. ver Gra tv (C Niet opzij Onder leiding van pivot Van Tuyll liet zich in de rebound geen enke le keer zonder meer opzij zetten (ift de laatste minuut moest hij dan ook met 5 peetjes het veld verlaten) bood Bona Stars het als kampioen gedoodverfde Flamingo's tenslotte toch nog waardig partij. De Haar lemmers. die dit seizoen achttien wedstrijden hebben gespeeld en niet minder dan 1951 treffers hebben ge scoord (gemiddeld bijna 109), deden na de rust (42—32) nog een fanatie ke poging om opnieuw de drie cij fers te halen, maar werden koelbloe dig voor Van Tuyll afgeblokt. Met behulp van veel wisselspelers (ach tereenvolgens werden Jaap Maas- sen, de vooral verdedigend nuttige Ad van Slingerland, Rob Wallaart en André de Jong ingezet) beant woordde Bona Stars het hoge tempo van Flamingo's en in de laatste vijf minuten slaagdende Leidenaars er zelfs in de achterstand (6344, zelfs 83—56» nog tot twintig punten terug te brengen. Mokte coach Toth later begrij pend: „Natuurlijk is twintig punten verschil geen schande. Ik denk dat de meeste ploegen er hier voor zul len tekenen. Maar toch was het niet nodig geweest. Er zijn teveel fouten gemaakt." Waarvan de Hongaarse sportle raar (na zijn studie aan de TF in Boedapest Meester in de Sport) ove rigens zichzelf niet vrij pleitte Toth: „Ik had moeten bedenken, dat deze betonnen vloer anders is dan de houten vloer in de Vijf Meihal. Ik had de Jongens deze week beter in de Groenoordhal kunnen laten trainen." Scorers De scorers waren: Levi's/Flamingo's: Wim Franke 28 (17—11), Frank Kales 13 (2—11), Bill Moore 14 (104), Gerhard Schreur 12 (84), Walter Ombre 10 Pieter van Tuyll stak in de strijd tussen Flamingo's en Bona Stars met kop-en-schouders bo ven iedereen uit. Zoals op de foto: stijlvol blokt hij een schot van André Heimig (9) af- Paul Ruysenaars staat klaar om te hulp te springen. (28), Cees Akerboom 7 (34) en Hans van Staveren 6 (06). VriJe- worpen: 2414 (58 Bona Stars: Paul Ruysenaars 27 (9—18), Pieter van Tuyll 21 19 10)Ben van Cleef 12 (10—2), Har ry Stoï 4 (40), Jaap Maassen 4 (0— 4), Peter de Jong 2 <20) en André de Jong 2 (02). Vrijeworpen: 128 (67 LEIDEN —Tegen het hooggeplaat ste Nieuw-Lekkerland startte UVS met een verdedigende taktiek. Met snelle uitvallen werd de Nieuw-Lek kerland defensie onder vuur geno men. Deze taktiek leverde na 15 mi nuten resultaat op. Een schot van Van Es werd van richting veran derd en sloeg tegen de touwen. Nieuw Lekkerland kwam nu hevig opzetten en bracht in de 30ste minuut de stand weer in evenwicht (1—1), Na rust ontplooide zich een ge- lijkopgaande strijd, waarin beide aanvalslinies enkele kansjes lieten liggen. BERLIJN De Westduitse atle- tiekbond heeft zaterdag tijdens zijn vergadering in Berlijn besloten de amateurstatus van de wereldrecord- houdster verspringen Heide Rosen dahl aan een onderzoek te onder werpen. Heide Rosendahl zal schrif telijk worden verzocht zich te ver dedigen tegen de beweringen dat zij geen amateur zou zijn. In een ge sprek voor de televisie, na de Jaar vergadering van de Westduitse sport pers op 16 maart in Stuttgart, werd haar verweten dat zij slechts aan wedstrijden zou willen deelnemen wanneer haar een aanzieniyk start- geld wordt geboden. ROTTERDAM Voorzitter Guus Couwenberg van Feijenoord heeft gistermiddag, voor aanvang van de wedstrijd van de wedstrijd tegen Tel star, aan de heer G. Z. de Vos, loco- burgemeester van Rotterdam, een cheque van 110.000 gulden overhan digd. Dit bedrag, dat voor 't grootste gedeelte (69.981 gulden) werd gerea liseerd doordat Feijenoord het aan het publiek mogelijk had gemaakt om zich op de Coolsingel tegen beta ling te laten fotograferen naast de Europa Cup, ls bestemd voor de re creatie van de Jeugd in de oude (sa- nerings)wijken van Rotterdam. Deze bestemming werd bepaald op uitdrukkelijke wens van Feijenoord, omdat het bestuur hiermee een eer bewijs wenst te brengen aan de be woners van de met name in Rot terdam-Zuid oude wijken, die de club hebben gemaakt tot wat zij is: Europees en wereldkampioen. BERN (ANP) Voor het wereld kampioenschap yshockey, dat in Bern wordt gehouden, zyn dit weekeinde de volgendk wedstryden gespeeld: FinlandWest-Duitsland 72, Tsje- cho-SlowakyeVer. Staten 50; Sowjet-Unie—West-Duitsland 12—2. De stand is nu: Ha I Hal 1. Rusland 6 5 1 0 11 Zweden 6 4 1 1 9 3. Tsj. Slow. 6 3 1 2 7 4. Finland 6 3 1 2 7 5. W.-Duitsl. 7 1 0 6 2 6. Ver. Staten 7 1 0 6 2 PHILIPPINE Charles de Smet heeft zaterdag de Omloop van de Braakman gewonnen door in de eindsprint van ploegmakker van Tri- co Noble, Sjef v. d. Burg, te verslaan 1. De Smet (Hoofdplaat); 145,5 km in 3 uur 26 min en 52 sec; 2. Van der Burg (Berkel), op 11 sec; 3. Balk (Badhoevedorp), 4. Duyker (Axel), 5. Stander (Oude Tonde6. De Boer (Westergeest), 7. Jans Vlot (Wanne- perveen), 8. Wichert Vlot (Wanne- perveen), 9. Van Opdorp (Hooger- heide), 10. Berkhout (Schipluiden). HARSLBEKE (ANP) Roger de Vlaeminck heeft zaterdag de Gro te Prijs van Harelbeke gewonnen. Door steun van zijn mede-Marsman nen slaagde hij er kort voor de fi nish in. samen met Jos Pin tens, te ontsnappen uit de kopgroep, waar- In ook Eddy Merckx zat. De uitslag is: 1. Roger de Vlaeminck, 235 km in 5 uur en 57 min Op drie seconden: 2. Pintens, op 8 seconden: 3. Merckx, op 40 sec: 4. Gode- froot, op 42 sec: 5. Eric de Vlae minck. op 45 sec: 6. Verbeeck. ite :n SOEST Het eerste damesteam st< van Bona Stars blijft onverstoord qi de ene zege na de andere behalen, Zaterdag werd 't Soester Red Star aan de zegekar gebonden. Re( Stars begon met een pressing man Jat* to-man, maar moest deze na eei kwartier opgeven. Bona Stars ha toen reeds een 13-18 voorsprong op gebouwd, die bij rust was uitgefcre groeid tot 15-26. Na rust ging Bo na Stars goed van start en binnei vier minuten was de strijd beslist: 19-38. De wedstrijd sleepte zich nu naar het einde met als slot de be kende nachtkaars: 34-51. Scores Bona Stars: Jos Valk 14, Marian Otten en Regien Kleiss 7, Mieke Zandbergen 8, Gertruud van der Zon en Lieve Mortelmans 6, Jo ke Zandbergen 4. Regionale uitslagen: Bona Stars 5- Blitz 2 28-39, Bona Stars B- Es- sor A 79-32, Bona Stars D2 - Vodo' 2 44-29, Bona Stars 4- Argus 2 43- 59, Bona Stars A - Argus A 118-: Ariston 3- Bona Stars 6 69-45. el AMSTERDAM Aan het spel van ?e RCL was duidelijk te merken dat 't doel bereikt was. De spirit en het j enthousiasme waarmee in voorgaan- d, de wedstrijden elke tegenstander naar een nederlaag werd gespeeld, was ver te zoeken. Intimis verwierf, m met de wind in de rug 'n groot veldoverwicht en bracht na een kwartier de stand op 1-0. Een kwar tier later gevolgd door een tweede treffer (2-0). Na de rust heeft RCL er alles aan gedaan verandering in tee brengen, maar het aanvalsspel van de Racing bleef beneden peil, RCL kwam niet tot scoren en de tweede nederlaag van dit seizoen was een feit. AMSTELVEEN Het eerste team van het LSR 6 is er in geslaagd haar tweede positie in de competitie te verstevigen dankzij een 6—5 zege op NFC in Amstelveen. Na een nerveus begin nam het LSR 6 in de eerste helft het heft ste vig in handen, doch slaagde er noch- thans niet in te scoren. Er was na een half uur een try van de snelle By loos voor nodig om het klasseverschil tot uiting te bren gen. Hierna waren het voornamelijk harde tackel van Bent Ulrich en Wil lem Schuff, die de enthousiaste Am- stelveners tot de rust van scoren af hielden. De tweede helft gaf een gelijkop- gaande strijd te zien, die dank zij het voortreffelijke hooken van Van de Velde veel Leids balbezit opleverde, hetgen resulteerde in een tweede try van Bijloos. Even tevoren had captain Bicher een doeltreffende reddingsactie moe ten bekopen met een ernstige voet blessure, die hem het veld deed rui men. De Amstelveners slaagden er ech ter niet in hun numerieke meerder-/ heid in meer dan één try om te zet ten. Enkele harde doorbraken van van Leeuwen hadden zelfs bijna een gro tere try aan de Leidenaars gebracht» waaruit ze niet ten koste van overtré-- dingen gestopt. Nu bleef het bij een wat gelukkige,3 maar zeer verdiende 65 zege voor Leiden. jj Het tweede team van het LSRG bracht het er minder goed vanaf door ondanks een try van ten Haar en enkele penalty kicks van de Po- pe, die een grandioze comeback vier- de, met 13—14 de eer aan Nijeroda j te laten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 12