ijs Colle schiet erveus Lugdunum aar kostbare ge op Neptunus UVSspeelde tegen matig maar was nu eens welproduktief Tactische fouten op Noord Wilhelmus verslaat 'dom' LFC met eigen wapen: 0-3 ITERDAMMERS SPRINGEN TE NONCHALANT MET KANSEN OM: 1-0 Fluks tweede keus' doelman Van Beek werd in duel tegen Roodenburg held van de dag D0C0S scoort moeizaam een goal tegen HVV 10 22 MAART 1971 PAGINA 1 EIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD )EN Lugdunum en Neptunus zijn in de eerste amateurklasse B bezig aan de naking van een voor die ploegen en gelet op de overige uitslagen beslist niet roor die twee moeilijk en uiterst wisselvallig voetbalseizoen. aellijk bleek gistermiddag uit de confrontatie van die namelijk met zichzelf vech- ims. Op de hobbelige gras- in de Leidse Haarlemmer - die nog steeds voor !d moet doorgaan reikte dan weliswaar met 1-0 tweede seizoenwinst op de miers, maar veel kijkple- jt daaraan voor het minie- 1 toeschouwers niet over. •aarmate de strijd vorderde, de Leids-Rotterdamse bot- a steeds rommeliger gebeu- i] nadat zwoegende spits- Collé zijn zo kostbare tref iproduceerd (in de 35ste mi- lied hij zich na een slimme zijn linksbuiten Jan Pijn- Tombe 0 ip van Neptunus-doelman Herwe om vervolgens moei te ondertekenen)Lugdu- ds verkrampter ging spe- nerveuze pogen die voor behouden en Neptunus aaster aandrong, zakte het snel. ervositeit van Lugdu- dan nog als excuus gelden ln de eerste klasse debu- loeg van trainer Joop de ,\Ve moeten nog veel le- laan de nodige routine ont- dat de Leidenaars boven- bruikbare krachten mis- ak de Cler was geblesseerd, «laar vervult zijn militaire 13 it en Hans van der Starp sseerd voor Neptunus s dat 't in de tweede helft nchalant met toen veelvul- pen kansen omsprong. Ge ilen voor Lugdunum, maar an het soort geluk dat de ihte ploegen in zo'n wed- jd toelacht. Ruimte Jim had vooral in de eerste fier gevoetbald dan de Rot- opponent: de Leidse elf filler, verzorgde het plaat- en trachtte bovendien aan- loetbal te spelen. En daar- Neptunus in de eerste 45 niet toe, eenvoudig omdat lammers daarvoor de ruim- Lugdunum schiep irerlg zoekend naar andere - die ruimte wel hetgeen 11 fctal goede scoringsmogelijk- sulteerde. Die echter niet ienut (De Roo spetterde V de buitenkant van de de Cler schoot in volko- positie naast) totdat de als toegende Gijs Collé knap ip een gave pass van Pijn vrije veld inschoot en scoorde: 1-0. Neptunus nog pas eenmaal gevaar- geworden (middenvelder schoot via de vuisten van ïonsbeek op de lat) haast- arna richting Lugdunum- het effect van dat ook in helft voortdurende stre- Qihll omdat nauwkeurig- het sterkste wapen van tónvallers Van Zessen, fbel en De Hoog bleek. Bo as er altijd wel 'n Lugdu- te vinden die bereid bleek e baan van het schot te Nerveus «llgende taak hield de ner- ploeg zo bezig, dat aan nog slechts sporadisch ook al omdat een wel ige, maar soms toch zeer Verdeler als Hans van der werd gemist. De Kubber: fc vind ik het Jammer dat 'top kan stellen, maar vo- hadden we kosten noch fc^aard om een leuke te- te vinden voor een oefen en toen bleef hij in de Öt met zijn nanoen in z*n kijken. Hij is nog een j, Het Is Jammer, want «lt de strijd nog zwaarder toben we een afmaker no- het wel met hem uitpra- Een van de mogelijkheden i tegen Neptunus kreeg: Cees de die Lugdunum in de eerste helftCler kon die kans niet benutten. (Foto Holvast) ROTTERDAM Het gebeurt per seizoen heel wat keertjes dat UVS goed voetbalt, maar door gebrek aan stootkracht toch niet verder komt dan een gelijkspel of nog erger: de zaak verknoeit en verliest. Gisteren bij CVV beleefden de blauwwit- ten het omgekeerde. Zij voet balden voor hun doen zeer ma tigjes, hun combinatiespel was vaak zo onzuiver dat het een vakman als Piet Kantebeen be paald pijn aan de ogen moet hebben gedaan. Maar UVS schopte er ditmaal wèl drie in, en won zodoende met 3—1. En CVV? Dat speelde zo onthut send slecht dat Je je onwillekeu rig afvroeg of de Rotterdam mers per abuis him vijfde elf tal het veld in hadden gestuurd. Het eerste half uur verliep in het voor UVS zo langzamer hand overbekende patroon. De blauwwitten waren duidelijk sterker. Maar op hun samen spel viel dit keer ongewoon veel aan te merken. Het was rom melig, weinig zorgvuldig. CVV Door Ruud Paauw kreeg er al te gemakkelijk 'n been tussen. Lagendijk, Holl, Van Steyn en de voor de niet fitte Verver ingevallen Johan Kruijff (wat een ellendige naam voor een voetballer, zolang Je tenminste niet de échte bent..) wroetten Ijverig en langdurig op de Rotterdamse helft. Zon der succes. In de eerste tien mi nuten kreeg Leo Holl tot twee keer toe een uitnemende gele-- genheid in te schieten, maar beide malen gelukte het de Rot terdamse defensie de bal nog Juist uit de doelmond te Jagen. Na ruim een half uur deed CW dat bijna verdronk in eigen on macht, eindelijk eens wat te rug. Eerst schoot Broekhuizen keihard op de vuisten van Sloos en een minuut later kopte de vrijgelaten Van der Meeren 'n voorzet van Tump langs de uit positie gespeelde UVS-doelman 10. UVS overwon de klap be trekkelijk snel. Vijf minuten voor rust trok Kruyff avontuur lijk naar binnen, schoot hard tegen de uitgelopen doelman Van der Stoop op en kopte de hoog terugspringende bal keu rig netjes over hem heen: 11. De tweede helft was al even min hoogstaand. UVS bracht 'n tikje meer raffinement in de aanval, maar het duurde meest al erg lang voordat de bal de vuurlinie bereikte. In het cen trum leverden de blauwwitten namelijk wormstekig spel af, wat CVV in staat stelde de op bouw herhaaldelijk te storen. Na een kwartier verkreeg UVS verdiend een voorsprong. Van Steijn kogelde van dichtbij in, Van der Stoop sloeg het schot van zich af en Holl liep kordaat de bal het doel in. Nadat Teske via de lat had overgeschoten, ging CVV zich in aanvallend opzicht wat meer roeren. Maar het voorhoedespel van de Rotterdammers was om er tranen van in de ogen te krij gen. Een kwartier voor tijd hielp Lagendijk CW een hand je om toch gevaarlijk te wor den. Hij speelde huiveringwek kend slecht terug op Sloos, die alleen door zeer krachtig dwars te gaan liggen een doelpunt kon voorkomen. Een kwartier voor tijd schoot Dubbeld na een wlide situatie voor het Leidse doel raak. Scheidsrechter Kar- hof keurde de treffer echter af. omdat de Rotterdammer de bal uit handen van Sloos had gepeu terd. De CVV-ers maakten zich zeer boos over die beslissing, en het duurde even alvorens de heer Karhof zich uit de Rotter damse omsingeling had losge maakt. De slotfase was opwin dend. Leget schoot uit een hoek schop rechtstreeks tegen de zij kant van de kruising. Een ogen blik later brak Holl door en werd vlak bij het strafschopge bied gevloerd. De bal rolde naar de vrijstaande Van Steijn die inschoot. Helaas.de heer Karhof had al gefloten voor de overtreding tegen Holl. Het ge prikkelde CW drong heftig op, en ging alles of niets spelen. Maar het schieten van de Rot terdammers leek nergens naar. Zij raakten alleen (en zeer hard) het achterhoofd van arbi ter Karhof, die vermoedelijk als gevolg daarvan de laatste minu ten wat wazig leidde. Leo Holl bracht CVV definitief op de knieën. Hij pikte een lange pass op, snelde schitterend langs de enige nog in de weg staande be waker en plaatste de bal via de paal langs doelman v. d. Stoop. Het was weer even een glimp van de "oude" Leo Holl. Na het laatste fluitsignaal toonde de CW-er Broekhuizen hoever zijn tekort aan beheersing wel ging. Hij wilde iemand te lijf, wie was niet duidelijk. Een CW-official moest de man vast pakken om hem tegen zichzelf te beschermen. UVS: Sloos, De Groot, Koren, Lardé, Balkhoven, Leget, Teske, Lagendijk, Holl, Van Steyn en Kruijff. LEIDEN LFC is door Wilhelmus met zijn eigen wapen geveld. De Voorburgse groenwitten lieten zich aan de Boshuizerkade uitgekookt in de verdediging "opsluiten" en kregen daardoor alle ruimte om met dubbele-energie via de lange haal terug te slaan: 03. LFC is gistermiddag in de strijd om het kampioenschap voor nauwe lijks driehonderd toeschouwers voor de volle 10 tellen neer gegaan. Wilhelmus, dat duidelijk had ge leerd van de eerste ontmoeting de "lange haal" was toen al goed voor een 1—1 gelijkspel beant woordde het als altijd geestdrifti ge spel van de Leidse geelzwarten niet alleen met evenveel vuur, maar had bovendien een open oog om keihard te "counteren". Wilhelmus liet LFC gretig komen. En alleen dat had eigenlijk al een Door Cees Onvle® LEIDEN RoodenburgFluks was de wedstrijd-van-de- tactisch-foutjes. De Dordtse trainer Hans de Vos zal het achter af wel stevig betreurd hebben, dat hij zijn in het begin van de wedstrijd aan een knie geblesseerde en daardoor moeilijk van de grond komende doelman Adri Aarden eerst liet ver vangen nadat het onheil al was geschied en Roodenburg in de elfde minuut van de tweede helft een doelpunt had gescoord. En de Leidenaars vielen tactisch niet in de prijzen omdat zij na het scoren van dit doelpunt na daarvoor de „stilstaande" Fluks-ploeg vrijwel constant op haar helft te hebben opgesloten de Dordtenaren de gelegenheid boden moeiteloos uit te breken, waardoor, Rob Kuiters, overigens met een magnifiek schot, de score weer recht kon trekken: 11. Held van de dag werd le by voor baat verguisde „Let op", zei een Dordts supporter somber, „die man stopt geen schot" reserve-doelman van Fluks, Van Beek, die zich in de slotfase van de strijd, toen Rooden burg er toch weer grimmig tegen aan ging, als een' klasse-keeper pre senteerde en er o.a. een daverende kopbal van Maarten van Kooperen, en een dito schot van Klinkhamer uithaalde. Na afloop werd hij daar voor door de verrukte roodwit te veldspelers uitbundig omhelsd Honsbeek, Crama, Re- "elft, Reyneveld, Van Eg- Roo, Vermond, Cee« de Jan Pijnakker. Door René Vos Eén-één dus in een beslist niet on aantrekkelijke wedstrijd, want van het moment af dat Roodenburg-trai- ner Rinus Smits de gelukkige com binatie heeft gevonden tussen rou- tiné's en aankomend talent wordt, er od het Leidse „Noord" weer heel behoorlijk gevoetbald. De inzet van de Leidse ploeg „Tegen RVC lag 't tempo overigens heel wat hoger", meldde voorzitter Henk Uiterdijk noodzaakte Fluks tot het samentrek ken van veel mankracht voor het doel van de geh'ndicapte Aarden Het ging er daar. soms. wat panie kerig aan toe, maar de lichtvoetige Leidenaars profiteerden daarvan niet maakten hun aanvallen ook niet al tijd af. al werden die doorgaans bij zonder goed opgezet. Het. doelpunt, dat de meerderheid van Roodenburg had kunnen markeren, werd in de 28ste minuut afgekeurd door ar biter Wagenaar. die even met de bui tenspelregel in de knoop raakte. HU beduidde eerst Koos van Weerlee, die de bal in buitenspelpositie ont ving, dóór te gaan en toen de Roo- denburg-links buiten dit deed, de bal lanks de uit zijn doel komende Aar den naar het centrum trok en Sam den Os vervolgens scoorde, keurde hij de treffer af wegens buitenspel van Den Os. En dat was Den Os was steeds achter de bal geble ven een volslagen onmogelijkheid. Roodenburg, voortdurend sterker moest daardoor op een treffer wach ten van Sam den Os belandde en de tweede helft, toen een hard schot van De Klerk via de lat voor de voe ten van Sam en Os belandde en de geblesseerde Aarden, aan de aarde ge kluisterd, het „drama" als een machteloos toeschouwer moest bekij ken. Fluks-trainer De Vos liet daar na Aarden ijlings inrukken. Hij, werd vrijspoedig gevolgd door Den Os, die zich vóór zijn doelpunt al had laten soigneren door Smits maar steeds meer last kreeg van een scheenbeenblessure. Roodenburg, liet daarna de teugels zó ver vieren, dat Fluks de boeien ver van zich kon afwerpen. Er kwamen kansen voor de „bevrijd" spelende Dordte naren, waarvan Rob Kuiters er eerst een verprutste vrUe schietpositie, maar een slap schot en er vervol gens een (verrassend harde kogel in de hoek) benutte: 11. In de laatste tien minuten trok Roo denburg er nog even driftig aan. maar dat waren ook de „grote minu ten" van tweede keus-doelman Jan van Beek van Fluks Roodenburgt Keereweer. Dub- beldeman, Pennenburg, Ooyendjjk, Sam den Os (hoofd nog net zichtbaar, rechts onderaan foto) heeft het schot afgegeven, dat Roodenburg op 1-0 zal brengen. De Fluks-spelers Bouman (6) en Valk (4) kijken de bal met ge mengde gevoelens na. (Foto Holvast) Klinkhamer; De klerk, Van Koope ren, Hannaert, Den Os (Ciere), Ver- kuylen, Van Weerlee. LEIDEN In een uiterst saaie en eentonige wedstrijd heeft DOCOS tegen HW de volle winst gegrepen. Dat het slechts 1-0 werd tekent niet de kracht van de Haagse defensie, maar meer het onvermogen van de DOCOS-aanval. De afwerking van de goed opgezette aanvallen was erg zwak. Na een half uur scoorde Koos Hogeboom het enige doelpunt. Ook in de tweede helft overheerste DO- COS. DOCOS: Roeier, v.d. Bosch, Van Vreugde bij Roodenburg na Zijp, Polanen, Vriezekoop, Bakker, het doelpunt van Sam den Os (8). Hogeboom, Dubbeldeman, Van Din- (Foto Holvast) ten, Romljn en v.«L Meel. waarschuwing voor de formatie van trainer Jan Rolfes moeten zijn. De Voorburgers "lokten" de bouwers van LFC op het midden veld (Wim van der Linden, Sjors Moesman en zelfs linkervleugel- verdediger Reinier de Wit) handig naar voren en maakten daar pro fessioneel gebruik van. Door met een lang etrap het middenveld her haaldelijk over te slaan. Waardoor de wel geroutineerde, maar niet meer zo jonge geelzwarte defensie op pur esnelheid werd geklopt. In de negende en veertiende minuut hadden de ogen van LFC wijd open gaan. Toen benutte spelver- dediger Chiel Jansen tot twee maal toe het "gat" op rechte, maar LFC bofte, dat de eerste l maal het schot van de meegeko men Aad Winkels op de lat afket ste en dat de tweede maal doel man Wim Visser net met zijn vin gertoppen de trekbal kon onder scheppen. LFC blééf echter aandringen. Dat leidde in de 22ste minuut wel tot een fraaie kans voor Piet Gubler (nam een vrijeschop van Aad Hey- mans ineens op de slof maar zag de bal tot zijn teleurstelling hoog boven het doel tegen de ballenvan- ger belanden), maar leidde verde digend óók tot een gebrekkige or ganisatie. In de 25ste minuut werd zo'n "regie fout" door Wilhelmus dankbaar af gestraft. Vanaf de rand van het strafschopgebied schoot Ton Pee- ters de bal hard en hoog achter de tevergeefs springende Wim Visser (0—1). Die achterstand werkte daarna ai- leen maar in het nadeel van LFC. De geelzwarten misten, bezeten door de wil om er toch nog het bes te van te maken, de broodnodige rust. Gehaast combinerend liepen alle aanvallen steeds weer vast, in de "trechter", die aanvoerder Adri de Mos listig voor zijn boven dien goed-reagerende doelman Martin Domburg opstelde. Zelfs trainer Rolfes slaagde er in de pau ze waarin hij Wim Blom toch maar als linkerverdediger inzette en Reinier de Wit in plaats van Moesman naar de frontlinie stuur de niet in de strategie voldoende te veranderen. In die tweede helft genoot Wilhelmus van het fel-opdringende LFC. De Voorburgers moesten in het "sta pel-gebied" alleen maar letten op balhandige Cockie van Weerlee, die dan ook, toen hij in de 57ste minuut dreigde door te breken, nog Juist de voet werd dwars ge zet. Aanvallend genoten de Voorburgers nog meer. Het geforceerde aan- valspatroon koste de andere be trouwbare organisator Leo de Jong te veel inspanning om zijn dekking rond te krijgen en het laatste red middel, de buitenspelval, werd LFC fataal. Evenals Blauw Zwart dat de geelzwarten vorige maand met 61 voor schut zette, doceerde Wilhelmus een aantal varianten op "hoe omzeil ik de buitenspelval". Nadat invaller Toon Gijben in de (Si ste minuut een fraaie trekbal van Chris Linders onhoudbaar had in gekopt (0—2), verschenen in het laatste half uur liefst zes Voorbur gers spelenderwijs alleen voor de moedige LFC-doelman Visser. Drie maal kon de kleine Leidse doelman door goed uitlopen nog de zaak redden, maar veertien minuten voor het einde was hij ook kansloos bij een bekeken tikje van Winkels. Daarna hielden de paal (schot Lin ders), de graag voor vermeend buitenspel vlaggende LFC-grens- rechter en de gemakzucht van de voldane Voorburgers het aange slagen LFC van een nog steviger pa kslaag af. LFC: Visser; Van der Berg, Teeu wen, De Jong, De WH; Heymana, Moesman (Blom), Van der Lin den; Murine, Van Weerlee, Gn- bler.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7