„Er is een spelletje met ons gespeeld..." De Ruyter en Van Bracht gunnen elkaar licht in ogen niet Discussie over FC Amsterdam' komt op gang ralstona Koerstips rrico Ceulemans ontbrak Sjaak Roggeveen (Holland Sporth Strijd om wereldtitel driebanden in Groningen Naam blijft "t hangijzer BONA STARS: NIET RUSTEN OP LAUWEREN LET OP HET GWK-EMBLEEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Feijenoord bijna YRIJDAG 19 MAART 1971 PAGINA 27 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG Vraagtekens zweven onheilspellend boven ütrust. waar trainers en spelers volslagen in het duister ften over hun toekomst. Een duisternis, waarin de bestuurs- ien van Holland Sport gisteren geen licht konden (of wilden) tngen. Ittmin wordt er getraind. „Maar me niet over de manier i", bromt Cor van der Hart, rdat hij een van de uiterst mod- ige bijvelden van het Houtrust- iplex opstapt. it wil je? De animo is er toch Met oefeningen hoef ik niet »an te komen. Onder deze om- idighedcn krijg ik de jongens aan het lopen. Waarom zouden ods nog inspannen, zeggen ze. kopen we er voor? En daar ik nog inkomen ook. Daarom ik ze nu alleen maar een par it doen. Lopen ze tóch". (n daarna hoofdschuddend te upelen: „Afgelopen zondag tegen IV kon Je het al merken; de kus geloofden niet meer in de En bij een ploeg als Holland rt, die het voornamelijk van werklust, zijn inzet, moet heb- Is zoiets funest". Cor van der Hart gistermiddag DEN HAAG De fusiebe- srekingen tussen de Haag eredivisieclubs ADO en Hol- ind Sport zijn gistermorgen op ft Haagse gemeentehuis voort- ezet. Vertegenwoordigers van de iubs en van de gemeente heb- ai gesproken over de knelpun- d die een samengaan nog in weg staan. Alle problemen, [halve één, werden opgelost, et hangijzer is de naam van de Êwe vereniging. De drie spre- le partijen, die duidelijk de idheid demonstreerden tot eenstemming- te komen, praken af dat er verder ge licht zal worden over een naam raarin een combinatie gemaakt ordt uit de begrippen FC Den laag, ADO en Holland Sport. De heer Ohouffoer, die namens IDO de besprekingen bij- oonde, verwachtte dat de de- nitieve beslissing over naam en osie binnen tien tot twaalf da- en zou vallen. door Rob Vente om zes uur over de huidige gant van zaken nog niet op de hoogte gebracht („ik heb de stem van Kroesemeijer alleen door de radio gehoord"), ook de spelers weten to taal niet waar zij aan toe zijn Van der Hart: „En voor de jongen, vind ik het 't ergste. Er zijn kna pen met langdurige contracten bij En hoe wordt dat afgehandeld' Over mezelf maak ik me weinig zorgen. Mijn contract loopt toch af Het vervelende is alleen, dat ik nog geen contacten met andere clubs heb. Ik heb überhaupt niet onder handeld. Want drie weken geleden zeiden ze nog tegen mijwacht daar nou mee. want met Holland Sport is niets aan de hand; wé gaan rustig door". Emotioneler Reageert Van der Hart vrij nuch ter, de meeste spelers zijn emotio neler. Sjaak Roggeveen bijvoorbeeld, waarschijnlijk de „aantrekkelijkste' als het tot onderhandelen komt. „Luister, we hebben bij Holland Sport Jofele geldschieters. Werkelijk, ergens heb ik respect voor wat ze allemaal voor de club gedaan heb ben. Maar ze hebben de blunder ge maakt om teveel zélf te willen doen. En dat konden ze niet. Ze hadden voor het elftal een goede leider, noem hem desnoods mana ger, moeten aantrekken. Want een kind kon zien dat het op déze ma nier mis zou gaan". Sjaak Roggeveen (28) neemt op het ogenblik geen blad voor mond: „Een paar maanden terug kreeg ik nog een boete en een' spreekverbod, omdat ik in een interview beweerde, dat er nodig iets moest veranderen bij Holland Sport. Nou. je hebt het gezien. Ik erger mij nu alleen vre selijk aan de manier waaróp alles t« gegaan. Kijk, dat je geen geld hlijft stoppen in een zaak die niet it, is logisch. En dat het aanVc id niet altijd even slim is g st, daar wil ik dan ook nog overheen stappen. Maar ik vind het geen stijl, dat ze met ons een spelletje hebben ge speeld. Afgelopen zondag, in de trein naar Groningen, heeft Kroese meijer nog gezegd, dat Holland Sport normaal zou blijven bestaan. Hij zette zelfs een extra premie op de wedstrijd. Als je dan later hoort, dat de werkelijkheid heel anders is, voel je Je genomen". Het ziet er dus naar uit dat Den Haag volgend seizoen één club in het betaalde voetbal zal hebben, hoe die vereniging dan ook moge heten. Rotterdammer Roggeveen „Ergens onbegrijpelijk. In een stad als Den Haag moet toch plaats zijn mij op dit moment een fusie de i enige oplossing. En wat mijzelf be- Sjaak Roggeveen geen blad voor de mond voor twee betaalde clubs? Toch lijkt treft, ik zal dan graag voor die nieuwe club uitkomen. ADO Is nu al uitgegroeid tot een topclub. Wordt de vereniging nóg sterker, dan komt dit de eredivisie, en dus het Nederlandse voetbal, alleen maar ten goede". Waarop Sjaak Roggeveen, wiens contract bij Holland Sport tot en met het volgend seizoen loopt, be sluit via: „Het is alleen zo verrotte jammer, dat er nu misschien zo'n stuk of twintig jongens de dupe van de hele zaak worden". LEIDEN Na de royale 101 87 overwinning op Fiat Stars vorige week, heeft het basketbalteam van de Leidse Bona Stars geen tijd om op de lauweren te rusten. De Stars moeten zich concentreren voor de toppers aan 't einde van de maand: volgende week uit tegen Levi'sFla mingo's en de woensdag daarop te gen Landlust. Op die wedstrijden kan Bona Stars zich dan morgen avond goed voorbereiden tegen Land lust. Die Amsterdamse ploeg is we liswaar niet zó sterk, maar speelt de laatste wedstrijden wel fel op balbe zit. Waarmee beoogt wordt de tegen stander uit het ritme te halen. Bo na Stars heeft echter zoveel kwali teit dat die tegenstander met ruim verschil verslagen kan worden. De dames van Bona Stars krijgen Red Stars op bezoek en ook dat duel moet Leidse winst kunnen opleveren. Het team van Blitz, koploper in de eerste klasse district Den Haag, moet morgen in Delft afrekenen met achtervolger Achilles en rayonklas- ser Essor kan in Schiedam voor een verrassing zorgen bij Juventus. Bona Star-spelers Pieter van Tuyll van Serooskerken en Paul Ruy- senaars zijn geselecteerd voor het Nederlands herenbasketbalteam dat op 3 (in Nyborg) en 4 april (in Horssens) tegen Denemarken speelt De ploeg is verder als volgt samen gesteld Ruud Harrewijn, Hugo Harrewijn en Jan Dekker (Rotterdam Zuid), Ton Boot (Fiat Stars, Amsterdam), Jan Loorbach (Donar, Groningen) Karei Vrolijk (Red Sox Charleroi, België), Karei Pastor en Roel Tuinstra (Li- ons, Zandvoort), Chares Sideris (Punch, Delft), Harrie Kip (Tref fers. Enschede). Coach van de Ploeg zal Harrie Kippers zijn, de nieuwe coach van het Nederlandse heren team, Rene Mol, treedt pas op 1 mei in dienst. ADVERTENTIE Aan-en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks In de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. De Grenswisselkantoren N.V. op het N.S.-station van Leiden. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 8 en op zondag van 9 tot 5. Telefoon 01710-44558. Schaken Het Nederlandse schaakteam heeft gisteren in Ma drid het achttiende Clare Benedict landentoernooi gewonnen. Engeland dat in de laatste ronde rond met 31 had gewonnen van Nederland, werd met een half unpt achterstand (11% punt) tweede, Spanje reikte met 10 punten naar de derde plaats. ADVERTENTIE 14 transparante kleuren die eerlijk hout eerlijk houden. Dat biedt Houtkleurvernis van AMSTERDAM (ANP) —Als het Amsterdamse beroepsvoetbal serieus tot sanering wil komen, zijn B en W bereid hun medewerking te verle nen Dit deelde gisteravond wethou der H. Verheij (sportzaken) mede bij 'n discussie in de Amsterdamse raad over de toekomst van het betaalde voetbal in de hpofdstad. Naar hij zei leeft bij het college de wens tot versterking van het be roepsvoetbal door sanering. Het ini- NOOTDORP, 20 MAART - 7 UUR Rotteprijs: Johannes Trix, Immi- ganta, Itsie Bitsie. Jacojoke N - Vlietprijs: Irman Buitenzorg. Irene Prinses J, Hitzacker TH, Hemija - Lekprijs: Ilona. Faxila J, Generique Belwin, Hielke D - Amerprüs: Gra- cia Trickson, Frieda Zélé W, Fred Signal, Empereur CH - Diezeprijs: Dox van Rood en Noot, Fedde B, Ever Queen, Frisco H - RUnpru*- Hullabaloo, Gravin Johanna, Earl Harley, Flamingsgold - Gouweprijs. Hanita van Nathan. Gids, Hastv Gay Areta - Maasprijs: Ida de Mer- celle, Ivan Hanover, Handsome Mac Gea Alkestis VE. tiatief daartoe moest echter van de verenigingen zelf uitgaan. Van de zijde van de VVD was ge vraagd of niet het ogenblik was aan gebroken dat het gemeentebestuur het initiatief nam een sterke prof combinatie, een soort FC Amster dam, te creëren. Hierbij werd ge dacht aan een samengaan van Blauw Wit, DWS en De Volewijckers. die samen met het Olympisch sta dion de vier zorgenkinderen worden genoemd. De wethouder meende dat als het tot een sanering van het hoofdstedelijk voetbal zal komen het Olympisch stadion daarin wellicht ook een functie kan vinden. ADVERTENTIE Voetbal De ADO-er Wietze Cou perus en de Haarlem-speler Piet Hoeben, die zondag Jl. in de ontmoe ting HaarlemADO een waarschu wing opliepen, zijn voor één wed strijd geschorst. Zij mogen zondag as. niet voor hun club uitkomen Voorts kregen zij een boete van 150 gulden. Tennis Judith Salome heeft gis teren dankzij een overwinning op de Engelse Jane Fay ter de derde ronde van het dames enkelspel van het in- ternationale tennistoernooi in Men- ton bereikt. Judith Salome zegevier- de in twee sets: 75, 64. begin de lente goed (met kaas) niet vergeten.Fricoeten Glimlach Nederlandse officials schudden mee warig het hoofd bij het zien van deze „afslachting". Titelverzamelaar Raymond Ceulemans en de andere door Piet Kienhuis GRONINGEN Bij de start van het wereldkampioenschap driebanden in Groningen hebben de Nederlandse vertegen woordigers zich niet van hun beste zijde laten kennen. Spelers uit hetzelfde land moeten zo schrijft het reglement voor in de eerste partij tegen elkaar uitkomen. De Nederlandse kampioen Rini van Bracht, kwam dus direct tegenover zijn leermeester Henny de Ruyter te staan, die in de nationale titel strijd als tweede was geëindigd. Het werd een ware slijtageslag, een prestigeduel, waarin de kwaliteit volkomen werd opge offerd aan het uiteindelijke resultaat. De veel meer geroutineerde, maar ook koelbloediger De Ruyter be haalde qua caramboles een spreken de overwinning: 6040. Hij kwam echter danig gehavend uit de „broe derstrijd", want hij vermorste niet minder dan 92 beurten, hetgeen hem een gemiddelde opleverde van 0.652, een „International" onwaardig. Om van Van Bracht maar te zwij gen: 0 434! De twee Waalwijkers gunden elkaar het licht in de ogen niet en be stookten elkaar vanaf de eerste ca rambole met carotte. Deze rivaliteit leidde er toe. dat Van Bracht na 24 beurten zegge en schrijve één ca rambole bijeen had kunnen brengen tegen De Ruyter acht. En beide spelers hadden daarnaast toch al veel te stellen met de zware ballen, Ie nieuwe lakens en de grillig af slaande banden. deelnemers sloegen dit povere de buut met een glimlach gade. Henny de Ruyter mocht zich na af loop dan wel verontschuldigen met: „Je komt met die banden steeds anders uit dan je had berekend", grootmeester Ceulemans maakte deze uitlating later op zijn minst aanvechtbaar Op dezelfde tafel had hij nog niet de helft van het aan tal beurten van De Ruyter nodig om zijn partij tegen de Egyptenaar Moestafa Diab tot een goed einde te brengen. Slechts 37 beurten no teerde de Belg. „Nee", doceerde Ceulemans achteraf, „aan het bil jart mankeert niets". De Belgische maestro toverde al ln de vijfde beurt een reeks van tien op het laken, waaronder twee for midabele losse banders. Hij liet daar onder meer nog eens zeven en zes op volgen; langzaam en secuur wikkend en wegend, niets aan het toeval overlatend. Zulks in tegen- GRONINGEN (ANP) De officiële opening van het we reldkampioenschap driebandeu in Groningen verloor veel van zyn glans omdat titelverdediger Raymond Ceulemans ontbrak De Groninger organisatoren, die een straf schema willen hante ren. hadden echter niet willen wachten totdat de grootmeestei was aangekomen. Ceulemans kwam pas binnenstormen na de toespraken en het volkslied. Hb was kwaad. „Wat is dat hier? Ik heb meer dan een half uur lopen zoeken naar de biljart zaal. Geen mens in Groningen kan me vertellen waar de Nieu we Harmonie is" Zijn afwezig heid werd hean vergeven. bleef echter ongeslagen: 6055 in 57 beurten. Behalve Henny de Ruyter bleven H favorieten Ceulemans en de Oosten rijker Johann Scherz zonder verlies i op de eerste dag. Ceulemans was 1 met de zege van 6041 in 48 beur- xOIlCl 1X10 L ten op oud-wereld kampioen 1961, de Peruaan Adolfo Suarez, echter am- per tevreden. „Die verraderlijk zwaar" de hij zich. ,arez, ecnver am- i verontschuldig- Horst Koppel stelling tot andere spelers, die nogal eens bekende stootbeelden veron achtzamen. Henny de Ruyter bij voorbeeld, die aan een herstel scheen te werken tegen de Japan ner Kashikl. Geruime tijd speelde hij met een gemiddeld van ruim anderhalf, hetgeen tot overmoed leidde. HIJ ging het in gecompli ceerde oplossingen zoeken, waardoor poedels optraden. Het fraaie gemid delde van De Ruyter smolt weg en tegen het slot werd hij zelfs nog bedreigd door Kashikl. De Ruyter Van Bracht 40 92 4 0 434 De Ruyter 60 92 4 0 652 Kashikl 56 84 6 0.619 Gilbert 80 84 6 0.714 Ceulemans 80 37 10 1.621 Diab 12 37 2 0.324 Scherz 80 72 5 0 833 Suarez 39 72 6 0 541 Gilbert 44 86 5 0 666 Van Bracht 60 66 5 0.909 De Ruyter 60 57 9 1.052 Kashiki 55 57 10 0 964 Scherz 60 52 8 1 153 Diab 36 52 6 0.692 Ceuiemans 60 48 6 1.250 Suarez 41 48 6 0.854 Stand: pnt. hs. gem Ceulemans (B) 4 10 1.411 Scherz (O) 4 8 0 967 De Ruyter (N) 4 9 0.805 Gilbert (VS) 2 6 0.693 Van Bracht (N) 2 5 0.632 Kashiki (Jap» 0 10 0.787 Suarez (Peru) 0 6 0 660 Diab (Eq) 0 6 0 539 Van onze sportredactie ROTTERDDAM Het is zo goed als zeker, dat de 22-j. Duitser Horst Köppel volgend Jaar voor Feijen oord zal uitkomen. Manager Guue Brox en de aanvaller van Borussia Mönchengladbach zijn het over een twee-Jarig-contract eens geworden, Guus Brox: „Feijenoord en Köppel zijn rond en met Borussia Mön chengladbach verwacht Ik geen pro blemen". Hetgeen begrijpelijk ia. want Köp pel heeft een clausule ln zijn con tract, waarin staat dat hij voor rond 275.000 gulden van vereniging mag veranderen en dit bedrag ia Feijenoord bereid te betalen. Toch beschouwt Guus Brox de saak nog niet volledig afgesloten: „er zijn nog enkele praktische moeilijk heden". Wellicht rekent hij hieron der het feit dat het niet uitgesloten is dat Köppel. die drievoudig inter national is. in Duitsland wordt op geroepen voor militaire dienst. Wat de eventuele verlenging van het contract van Ernst Happel met Feijenoord betreft: de besprekingen duren voort!

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27