Werken voor verkeer in de raad van Oegstgeest Warmonds Fanfare in 't goud Barok in Leiderdorp agenda Anderhalf miljoen voor uitbreiding van hockeyvelden en tennisbanen ir Nieuw leven voor St. Laurentiusharmonie MAXI-Leid I ijf gewonden bij botsing in assenacir Inbraak in tv-magazijn „Pippeloentje" in Voorschoten Maatschappelijke dienstverlening TWEE JUBILARISSEN ONDERSCHEIDEN Instrumenten en prenten in Leiderdorp xMINI-nieuu PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 15 MAAi OEGSTGEEST Nu om financiële redenen reconstructie van de Rijnzichtweg voorlopig niet mogelijk is, moet f45.000 worden uitgetrokken voor de meest noodzakelijke wegdekher stellingen. De herbestratingswerkzaamheden zullen over twee jaren worden uitgesmeerd. Dit jaar zullen de noordelijke rij baan en het kruispunt bij het viaduct van de rijksweg worden herstraat. B. en W. vragen de raad voor dit eerste werk een krediet van f 25.000. Ook de Haarlemmerstraatweg na bij het Groene kerkje zal voor het verkeer worden verbeterd. Er wordt in toenemende mate te snel gere den, waardoor auto's naast de ril- baan raken. De heg langs de weg is over een lengte van 100 meter ver nield. Vooral voor wielrijders ont staan gevaarlijke situaties. B en W. willen de heg vervangen door een vangrail. Dit kost f 9000. De raadscommissie financiën heeft nog twee wensen: plaatsing van een waarschuwingsbord en door trekking van de openbare verlichting Aan de eerste wens wil het college gevolg geven. De straatverlich ting kan niet worden doortrokken, omdaat de kabel „vol" is. Het plaat sen van een trafo-station is te kost baar. Bij realisering van „Haaswijk" kan een afdoende oplossing worden getroffen. B. en W. stellen de raad voor de exploitatie van het tennispark ad in terim in handen te geven van een stuurgroep. Zodra de stichtingsvorm is aangenomen, wat op korte ter mijn is te verwachten, komt er een definitief verhuur-voorstel. Hockey en tennis Nu de korfbalvelden bijna klaar zijn, kan worden begonnen met de reconstructie van de hockeyvelden en tennisbanen aan de Abtspoelweg. Het college vraagt de raad f 1.582.000 voor de aanleg van drie hockeyvelden en een halfverhard oef en veld, de aanleg van vijf ten nisbanen met oefenkooi, verbetering van het bestaande tennispark, aanleg van een groot parkeerterrein, kin- derspeelgelegenheid, enz. Door reconstructie van het ter rein aan de Laan van Alkemade kunnen de nieuwe velden worden aangelegd, waardoor de Leidse Mi xed Hockeyclub zes velden zal heb ben. De behoefte aan tennisbanen is te stellen op dertien. De twee Leidse vereniging, die het tennispark ge bruiken, hebben thans acht banen tot hun beschikking. Een krediet van f 1.086 wordt ge vraagd voor aankoop van perceeltjes grond van de erven De Cler. Deze zijn nodig voor reconstructie van De Kempenaerstraat. Een bedrag van f 145.990 is nodig voor aankoop van grond in het uitbreidingsplan Over- veerpolder-Oud Poelgeest, van de heer J. Th. Juffermans. Nu een plan is gemaakt voor ver bouwing van de woning Wilhelmina- park 21 voor afdelingen van de se cretarie, is gebleken, dat geen f 25.000 zoals uitgetrokken, maar f 80.000 no dig is. Onderwijszaken B. en W. stellen voor eervol ontslag te verlenen aan mevr. Oost-de Jager als onderwijzeres aan de openbare la gere Floraschool in verband met haai verhuizing naar Sassenheim; voorge steld wordt verder medewerking te verlenen voor het plaatsen van een toegangshek bij de chr kleuter school „De Hazenwei" en voor ver betering van de sanitaire voorzie ningen in de r.k. Willibrordschool. Voor handenarbeid op de openbare lagere scholen is f 4153 nodig. De openbare Oudenhof school wil een bandrecorder en een elektrogrammo- foon kopen. De complete agenda voor de don derdagavond om half acht te houden raadsvergadering luidt: Grondverwerving in verband met reconstructie van de De Kempe naerstraat. Aankoop grond in de Overveer- polder Verkoop bouwgrond aan Expo NV Verbetering gedeelte Rijnzichtweg Verlening krediet beveiliging bocht Haarlemmerstraatweg nabij de Groene Kerk. Verbouwing perceel Wilhelmina- park 21. Verhuur tennispark en recon structie hockeyvelden en tennisba nen. Verzoek ontslag mevrouw H. Oost- Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Igor Didier. z. v. P C. M. van der Linden I. B. S. Narain, Marco, z. v. Ft, Ooms C. M. Bakels, Marco Chris- tiaan, z. v. L. Blokpoel en J. A. de Bruyn. Elizabeth Catharina, d. v. P. J. Verhoeven en A. J M. Thomassen. Anne Marie, d. v. G. A van der Blom en H. P. Boot. Willem Rudolf, z. v. D Kronemeijer en G. Botterweg, Maria Alida Slmone, d. v, C. J. Appelo en M. J. de Haas, Adrianus Cornells Si mon, z. v A. B. J. Vork en A N. Juf fermans, Johanne Geertruida Maria, d. v. P. P. M Kuiper en A. T. M. van Noord. OVERLEDEN K. Kempff (Oh dochter, W. Grudel- bach (83) man, A M, Douwes (50), echtgen. va nL. Brouwer, J. C. van Rossenberg (74), man. J. Robbers (56) man. C. W. Delforterie (74), man. S. de Vlieger (62), man. C. H. van Mar wijk (52), echtgen. van G. J. van Rossum. M. P. Krempel (47). echtgen van H. A. M. Meijer. de Jager als onderwijzeres van de i Aanvraag ex art 72 Lo. wet 1920 openbare Floraschhool. van Stichting Katholieke Scholen Aanvraag ex art 50 Kleuteron- j Oegstgeest. derwijswet van Chr. kleuterschool Verlening diverse onderwijskre- „De Hazenwei". dieten. De Rijnzichtweg bij het via duct wordt nog niet gereconstru eerd, maar krijgt wel een opknap beurt. (.Foto Holvast) WASSENAAR Zondagavond zijn op de Katwijkseweg twee personen auto's frontaal op elkaar gebotst. Verdeeld over beide wagens, afkom stig uit Wassenaar en Den Haag, werden vijf personen gewond, vier kinderen tussen' een half en acht jaar. Alle gewonden zijn opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. LEIDEN Bij een inbraak in de nacht van zaterdag op zondag in een magazijn van Radio Plein aan de Vijf Meilaan werden enkele radio- en tv-toestellen buitgemaakt alsmede 'n grote aantal scheerapparaten en elektrische droogkappen. De daders zijn het magazijn binnengedrongen na verbreking van een ruit aan de zijde van de Kuipers-Rietberg straat. Bij de Leidse politie is in het afgelopen weekeinde ook aangifte ge daan van diefstal van zeshonderd gulden uit een woning aan de Pioen- straat. LEIDERDORP Uitgaande van de Leiderdorpse Streekmuziekschool werd in de Scheppingskerk en Ba- rokconcert gegeven op antieke mu ziekinstrumenten door de groep Mu- sica Affecta. De belangstelling voor dit aparte type concert mocht hoogst, bevredigend heten en een pleit voor de goodwill van deze school. De be speelde instrumenten waren traver so i houten dwarsfluit), barokviool. gamba, luit, klavecimbel. De spe lers heten (in de overeenkomstige volgorde) Marga van Bree, Janneke v. d. Meer, Hanny Bienemaan, Mi chelle Farr, Christopher Farr. De v. d. Meer, Hanny Bienemann, Mi chelle Farr, zijn vrouw, Francaise. Een team jonge professionelen, die onder de vermelde naam Musica Ef- fecta hun eerste openbare optreden beproefden. Wat ze ten beste gaven klonk volmaakt bemoedigend. Een gehoord vraagje luidde: wat betekent „musica affecta"? Het ant woord is een brokje musicologie. Hier valt te verwijzen naar de „Af- fektenlehre," een esthetiek o.a. na gestreefd door de hovelingen van Frederik de Grote: Quantz en Ema nuel Bach Men denke een midden tussen de alleen maar galante stijl (stile galante Scarlatti, Couperin enz., ook Telemann) van Fransen en Italianen en anderzijds Beetho ven. Voorromantische symptomen van een neiging om emoties recht streekser uit te beelden, in de prak tijk toch gematigd door de uitstralin gen van de rationalistische impulsen van de tijd. Moeilijk Dit concerterende groepje zal het moeilijk hebben om compositiekeuze en idee principe-zuiver te harmonië ren. Basso continuo generaalbas- tijdperk, tussen 1600 en 1780) zou een Juister algemeen dekkende noemer zijn geweest voor het uitgevoerde programma met werk van Handel, Telemann, Marcello, J. S. Bach, Le- clair en met als minder dagelijkse bijvoeging: variaties voor sopraan- blokfluit van Jacob van Eyck (Doen Daphne d'averschoone maeght), voor luit een Battle Galliard van Dowland, voor klavecimbel Daphne (thema en twee variaties) van een Anonymus. Er is zoals te verwachten in ge varieerde combinatie gemusiceerd VOORSCHOTEN Met hulp van haar moeder en onder het toeziend oog van ha^r vader, wethouder T. C. Esselaar, knipte zaterdagmorgen de bijna 2-jarige Ghislaine het ope ningslint door van de nieuwe peu terspeelzaal „Pippeloentje" aan de Prof. Einsteinlaan in de Vlietwijk van Voorschoten. Deze nieuwe speelruimte voor on geveer dertig kinderen is gevestigd in het houten gebouw waarin vroeger gevestigd was „American" van de fa milie Pardon. Het is de derde peu terspeelzaal in Voorschoten van de stichting „Kinderspeelzaal Voor schoten" opgericht in april 1969. De andere zalen zijn „Het Kwetternest" in Adegeest en „De Hooiberg" bij Noord-Hofland. Voorzitter H. Boom, die de peuter speelzaal ziet als de voorloper van de kleuterschool, was bijzonder erken telijk voor de medewerking, die de stichting weer van alle kanten heeft ondervonden bij de tot standkoming van dit object, vooral van de werk- commissie o.l.v. de heer Kriele. De stichting kan in toaal ruim 70 kinderen in de drie speelzalen op vangen. Hiermede voorziet de stich ting in een derde deel van de Voor- schotense behoefte. Men heeft reeds plannen om ook in Boschgeest een peuterspeelzaal te stichten. „Pippeloentje" heeft een grote bin- nenzandbak, ideaal en schoon voor de kleintjes. Daarnaast is er veel speelgoed. op kopieën van authentieke instru menten, typische huisinstrumenten met kleiner, zachter, intiemer toon dan het heden kent en een onderling ook beter ineenvloeien van de klan ken. Toon, behalve verkleind ook verlaagdeen lagere standaard toon hoogte dan de huidige: 422 in plaats van 440 Hertz voor de A. Laten ho ren hoe het eenmaal was: en dat ge beurde zo goed als steeds kundig, keurig, vaak knap. Maar soms dach ten we ons fraseringen in, die een wat meer ademende voordracht zou den geven, losser van het blad. KEES VERHOEF. VOORSCHOTEN In het bestuur van de interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening is de heer H. A. M. Bentlage afgetre den als voorzitter. De heer Bentlage blijft nog wel bestuurslid. Het bestuur is thans als volgt sa mengesteld: F. Zilvertant. voorzitter; Ir. H A. J. Rynda, secretaris, Drs. R. B. de Bondt, penningmeester. De overige bestuursleden zijn de dames S A. A. van Sluijs-Visbeen, W. Ver haart- van Kesteren en Th. van Wijk -Bennink, alsmede de heren H A. M. Bentlage en ir. J. Barkhof. Ook is er een wijziging in de taak verdeling tot stand gekomen. Met in gang van 10 maart heeft mevrouw A. Oomen-Serrarens haar werkzaam heden als maatschappelijk werkster in dienst van de stichting beëindigd. Haar taak is overgenomen door me vrouw M. Ponneker-Uiterwijk, die bereikbaar is in haar kantoor School straat 6a, telefoon 5323. De algemene leiding van de gezinszorg en de be jaardenzorg blijft in handen van me vrouw Gautier- van Hee, hierin bij gestaan door mevrouw Visser-Gijzel voor de gezinsverzorging en door me vrouw Tideman voor de bejaarden zorg. VOORSCHOTEN De St. Lau rentiusharmonie heeft zich zaterdag avond in het Cultureel Centrum ge presenteerd in nieuwe unifor men. De drumband was reeds enige laren terug voorzien van tunieken, de harmonie was ditmaal aan de beurt. De vijfentwintig leden tellende harmonie, thans gekleed in licht blauwe uniformen, werd bij de ope ning van het concert toegesproken door wethouder T. C. Esselaar na mens het gemeentebestuur. De heer Esselaar toonde zich verheugd over de teruggekeerde belangstelling voor de harmonie tn wenste de Lauren tiusharmonie veel geluk in de toe komst. Onder leiding van dirigent W. van Duyn gaf de harmonie een proeve van haar bekwaamheid. Niet alle programma-onderdelen kwamen gaaf over, de vroegere „harmonie" was er nog niet. Met de oude kern en de nieuwe aanwinst mag men ver wachten dat binnen korte tijd ook 't muzikale gedelijke tred gaat houden met de nieuwe uniformen. De vaste aanhang van de harmonie, die zater dagavond de televisie verliet voor de amateur-musici, was gelukkig want ook Laurentius ziet weer kans om een concert te verzorgen. De drumband toonde tussen de programma-onderdelen door. dat het altijd nog een behoorlijk rythmisch geluid kan maken en dat dit on derdeel niet gedeeld heeft in de ma laise van de harmonie. Het concert betekende voor de Lau rentiusharmonie een afsluiting van een wederopbouw en het begin van nieuwe harmonische avonturen Voorschoten kan er alleen maar blij mee zijn. Een harmonie is onmisbaar is een dorpsgemeenschap. WARMOND Bij de in 't Tref punt door Warmonds Fanfare ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan gehouden receptie, is zaterdagmiddag duidelijk gebleken, dat deze vereni ging in het culturele leven een be langrijke plaats inneemt. Tot de velen, die deze receptie be zochten, behoorden het voltallig col lege van burgemeester en wethouder;- en de gemeentesecretaris, de pastoor, de dominee en erelid K. Beumer, De burgemeester sprak een harte lijk woord van felicitatie. Hij wee.1 er op, dat Warmonds Fanfare in de gemeenschap een bijzondere plaats inneemt. Het verheugde hem de me dedeling te kunnen doen, dat door het Anjerfonds aan de vereniging een bedrag van f. 2000,- was t,oe gekend. Hierna reikte hij aan de heer J Landman de zilveren en aan de hee D. Roest de bronzen medaille uit we gens 50- en 40-jarig lidmaatschai van de vereniging. De heer J. Landman deelde me de, dat de papieractie een bedrag van ongeveer f. 9000,- heeft opgebracht dat is bestemd voor de aankoop var. nieuwe instrumenten. De voorzitste' van het dames-comité, mevr. Roest Schrier. overhandigde een bedrag be stemd voor de aankoop van nieuw uniformen. Op de foto Holvast de uitreiking van de onderscheidingen, v.l.nj*. de burgemeester en de heren Roest en Landman. Maandag Zulderkerk Bevolkingsonderzoek t.b.c. 912 uur voorm.- en 24.30 uur nam Molen De t ANWB 10 uur vooi Oegstgeest (Akeleilaan 43) Informa tie-avond Baha'i 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur nam. Museum voor Volkenkunde Spr. drs. Gan Tjiang Tek over "Chinezen in Ne derland" 8 uur nam. Oegstgeest Ledenvergadering Ned Roode Kruis, afdeling Oegstgeest 8.15 uur nam. Lakenhal: Liederenavond met Karin Ostar (sopraan) en Henk v. d. Brink (bas-bariton), 8 uur nam. Wassenaar: Gemeentehuis, raadsver gadering 7.15 uur nam. Oegstgeest: (Gemeentecentrum) Ver gadering D'66 8 uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam Breestr. 19 Soecieteit Twentwei (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. LHJ-gebouw (Levendaal 101) Spreek uur Stichting werkende Jongeren 8- 8.30 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadhuis Zitting Bouwfonds Ned. Ge meenten 7-8 uur nam Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha-i gemeenschap 8.15 uur nam. Steenschuur 6 K. en O. Filmclub 16 „De krltiese filmers uit Breda" 8 uur nam. Rijnlandflat (Bachstraat 2) V.V.D. regio Leiden bespreking over voorbe reiding Kamerverkiezingen 8 15 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Leidse Assuran tieclub Spr. dr. P A. Voute over „Me disch advies" 8 uur nam. Museum van Oudheden Spr. dr. P. P. V van Moorsel over „De verering van het Kruis in Middeleeuws Nubië" 8 uui nam. Anthonlusclubhuis Sempre Avantl met „Blijf zitten waar je zit" 8 uur na. Zulderkerk Bevolkingsonderzoek t.b.c. 2.-4.30 en 7-9.30 uur nam. Voorschoten: Gouden Leeuw, Poli tiek Café 8.00 uur nm. Avond- en nachtdienst apotheken te Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Zuid-West, Brahms- laan 20, cel. 21522, Apotheek R. van Breest Smallenburg. Loevestein 6, te Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegst- geests Apotheek, Wilhelminapark 8, tel o3274. De zaterdagdienst na 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waarge nomen door Apotheek Zuid-West. LEIDERDORP In de Schep- pingskerk hield de Streekmu ziekschool „Rijnakkoord", goed deels een creatie van directeur Ad Hogenboom, 1300 leerlingen tellend uit zes gemeenten zaterdagmid dag een tentoonstelling van antieke muziekinstrumenten, prenten hand schriften, boeken. De wetenschappe lijke hoofdassistent Verveer van het Haags Gemeente museum had bepaald niet te klagen over belang stelling tijdens zijn causerie over en naar aanleiding van het tentoon gestelde. Hoofdmoot van het referaat was haast vanzelfsprekend het vrijwel kompleet catalogiserende stan daardwerk Syntagma Musicum van de componist Michael Practo- rius (1571-1621). Ter sprake, te zien en te horen kwamen luit, harp non- nenviool, bombarde (pommer) krom hoorn „schalmer" schuiftrompet, po sitief, klarichord en meer. Een merk waardigheid werd een muziekstukje van de blauwbaard Hendrik VIII voor Anna Boleyn. Interessant ook, een Dürer met centraal een blok fluitspeler. Bij de boeken bleek Bach's Kunst der Fuge veelvoudig aanwezig. Tenslotte memoreren we een grondplan uit 1450 voor de bouw van een klavecimbel, volgens het ti telblad uit Nürenberg. Een en ander als greep uit het ge heel. KEES VERHOEF #Een trieste dag vandaag den doet lijden. De hengeh len dat vandaag sterk. De wateren zijn voorlopig taboe, gelsportverenigingen stuurt hun laatste betraande uitsli HVS: 1. Laterveer (2355 grj stuks), 2 A. Doesburg (2111 H. Montanus (150015) Linden 140514), 5. Latei (850—10), G. G. C. Bontjes 7. K. Laterveer (4454), 8 ring (400—6. 9. I. Arnoldus Ie 10. C. Arnoldus Jr. (285—3 |e de Bliek: 1. C. v.d. Blaak, Wijngaard, 3. Chr. Schoute Schouten, 5. C. Schouten, 6 (kampioen 1970—1971), 7. 8. C. Zandvliet, 9. S. Pijnakkfcu Bavelaar. Een trieste d fc daag voor de Groenoordhi De VARA komt er "met liedjes het land in" bedoeling was. En 'n geplat beurs gaat niet door. De Hi organisatoren hebben geen ming gekregen van B. en W, rk Leidse Courant verleidt spraak, dat Leiden een pret ge heeft. Het buurtcon# Noord heeft besloten alle ve ta gen te verbreken met de K Ie voor huurders en woningzo o' Morgen daarover meer schryven". Er gaat weer door de Trekvliet met schifr ren. Ze zingen, wat dacht heeft de wereldcup". •Bij brapad in Oegstgeest hoorde geduldige kleuters zingen t! vmoederklaar-overste: "Eén, drie, vier, komt er nog wat In de feestelijk gemaakt* penburg 24 zongen kinderen voor het eerst in de gratis van Integratie en St. August elke zaterdagmiddag open is10 Holvast). Tobt u over uw1 plaats in de maatschappij?8 vrijdag naar de Middelsteg! waar de SGP een forumav 1 i dit onderwerp houdt. "F j wordt "Pong Ho". Zo, dat dan. Voor alle duidelijkk I Chinees-Indisch restauranti i gere Harmonie in de Bi i krijgt 'n nieuwe naam en e we directie. Leidenaar M ha slaagde aan de Leidse ue 1 voor zijn doctoraal scheidt M. Jansen uit Delft idem di dan geschiedenis.# Tweedi i lid mr. Anneke Goudsml komt bij de VVSL, woeni i' half acht op Rapenburg ft zelfde avond op Rapenburg Kosmos Lightshow, geor| door de artistieke onderafq St. Augustinus. De sport I de kolommen. Ook in deze b sport. Het eerste dameslj de Voorschotense volleybalvj Gemini is kampoen in de klas van het rayon Leider seizoen werd het team kanj| de derde klas. Vlot omhoq Geminiheren voeren evei rnaglijst aan nu ze het Wjj se WW daarvan hebben gen. Dubbelop is eens zc geldt voor Docos, dat won groepen van het zaterdag pupillentoernooi. Bij de Jon pillen werd UVS tweede en burg derde, bij de oudste le| se Boys beslag op de tweede op de derde plaats. Effect tennist op de Zoeterwoudl heeft in de strijd om het kl schap een belangrijk punt 1)1 haald door gelijk te speled kanshebber Slagvaardig, twee wedstrijden te spelend fect aan kop met 14 puntfl wedstrijden, 2. Scylla 9 (12J 3. Slagvaardig (10 uit 8). #t'f LISSE Veel ouders, vri« belangstellenden hebben l een fijne avond gehad met d' ring van het jeugd- en kind« „Lischbloem", voor het een leiding van dirigent W. B. Vi de plaats van zijn overledj Sander Visser heeft overgenlj heeft deze taak op voorB wijze vervuld. Door de heer Vijfhuizen avond geopend nadat eerst koren gezongen hadden „Ik in het licht met Jezus", vervolgens door de gehele zf gezongen als openingslied vi avond. Het zingen van beide k afwisselende nummers deed 1> bij het publiek. Niet minder' I optreden vaii enkele kleine als Marijke de Haas. Anneke mond, Alfred de Kooker 8 I Guldemond, die een warm »PP j ontvangst hadden te nemen I prestaties.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2