Wat is de 2e betekenis van Hoogovens voor een Ijzerhandel? Waar worden de centjes voor het doe-het-zelven verdiend? hij Hoogovens ij maiden Die 1ste betekenis is duidelijk: zonder ijzer en staal geen spijkers, beitels en nijpta! De 2e betekenis is trouwens even logisch: dank zij Hoogovens zijn er klanten voor ijzerwinkel. Er werken bij Hoogovens immers meer dan 21.000 mensen. Daar zijn natuurlijk ook typistes bij, die bij wijze van spreken nog geen hamer kunnen vasthoo Maar haar vele mannelijke collega's kunnen dat wel beter. Mannen van Hoogovens zijn vakmensen, die ook in hun vrije tijd een goed stuk werk kunnen afleveren.Voo a aanschaf van gereedschap en materiaal hoeven ze niet op een paar dubbeltjes te kijken. Er wordt nu eenmaal goed verdiend bij Hoogovens. Hoeveel al die doe-het-zel ri verdienen is natuurlijk niet uit te pluizen. Maar in totaal belopen de Hoogovens- salarissen elke maand weer 28 miljoen gulden. En dat is nog lang niet alles: Hoogo verschaft ook voor miljoenen werk aan derden.Vorig jaar werd er in Nederland voi 800 miljoen gulden aan orders geplaatst, voor diensten en goederen. Dat betekent d werk voor nog eens vele duizenden. En geld om van alles en nog wat te doen en te kopen. Onder andere bij de ijzerhandel. Dank zij de geweldige economische motor d Hoogovens heet, kunnen heel wat ijzerzaken hun schroeven, sleutels en scharniert inkopen èn verkopen! Zonder Hoogovens zou menig middenstander de zaak wel kun J dichtspijkeren. De Heer Max Menist van de gelijknamige ITzerhandel in Ilmuiden: Ik sta al in de zaak vanaf 1937 en ik heb du9 zo'n beetje alle uitbreidingen van Hoogovens meegemaakt. Dan merk je duidelijk dat mèt de groei van Hoogovens ook je klantenkring groter •wordt. D'r komen hier zelfs Hoogovens-mensen uit by'v. Heerhugowaard. Die horen dan van collega's op het bedrijf dat ze bij Menist goed terecht kunnen. Ik lever ook wel eens iets aan Hoogovens zélf - speciale dingen zoals een lagertje of een bijzonder boutje. En dan gaat er nog een belangrijk deel van mijn omzet naar de toeleveringsbedrijven van Hoogovens. Jaja, de hele streek zou er niet zo welvarend bij liggen als Hoogovens niet hier maar ergens anders was begonnen'.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 24