Ik heb nog steeds red s Iri j d zenuwen* Holland Sport is al bijna verleden tijd JÉSP^ Koerstips van Kampen - "ik kan niet verliezen" - na ongeveer 550 wedstrijden: Titel voor Balk U.V.S.-S.J.Z. Inkomsten uit sporttoto lopen terug Titel kortebaan junioren voor Jos Valentijn Merckx wint tijdrit in Parijs-Nice V/OENSDAG 17 maart a.s. half twee OPENING 4^4/4" ;7 PPfC DAG 13 MAART 1971 PAGINA 15 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD BEN Praten met Wim van Kampen is aanvankelijk jaloog over de 'nadagen' van zijn voetbalcarrière. Praten rdR fim van Kampen wórdt tijdens een gesprek echter steeds een monoloog van herinneringen. Achtendertigjarige Van en hij was gisteren jarig eens animator in het semi- am van UVS („maar dat is alweer zo'n twaalf jaar gele- later trekpleister bij Stormvogels, Telstar (na de Vel- fusie) en het Haarlemse EDO. vormt met Jan Kluivers ,r°« eel, ook ex-UVS'er en Jan Ederveen een trio waarop Alphen goed gokken is. kcr- Di. nS' jjjnpel bewijs daarvan mogen iltaten van amateur derdeklas hen waar Van Kampen zijn jaren slijt in deze compe- Iden. Aanvankelijk had het er igenéijn van dat de ploeg van tral- 0 van der Leek een uiterst t seizoen tegemoet zou gaan, mil routineerde duo Van Kam tolvers was na een zomer- edstrijd tegen Alphense Boys e Afdeling Leiden om (voor °PP duistere redenen geschorst, ratii horsing die vooral Van Kam- 1 hoog zit: „Ik ben zolang ik nog nooit geschorst geweest, zelfs nog nooit een waarschu- ebad. En dan gebeurt zoiets. die wedstrijd heb ik alleen 8scheidsrechter gezegd: moet voortdurend tégen ons flui- et is toch een vriendschappe- ;1? Ik werd van het veld ge- die zaak kwam op mijn lerzoek voor en toen werd it ik „voortdurend aanmer- op de leiding" zou hebben 9 M :t. Later, na de behandeling, naar de scheidsrechter toe- en heb hem vriendelijk ge vat hij er nou aan had gehad gaan staan liegen. Die man '0,{|!ch omgedraaid is het gebouw gelopen en ik kreeg bericht ;en maand voor competitie- schorst was. Omdat ik tij- wedstrijd let wel, de echter grof zou hebben be- Opmerkelijk 1." Door die schorsing miste I Intussen wel het meest ge- lifrde duo van het elftal- Hoe" 1 Rikken dat op 'n borrel scheelt, ven de cijfers. Na negen wed- bungelde Alphen troosteloos Ki staart van de ranglijst, met ste registratie van de onrust er 4 in de kolom waarin het punten wordt bijgeschreven en de schorsing van Kluivers Kampen voorbij was en dat terugkeerde in de basisforma- on de opmars van Alphen. Een elijke opmars: in niet één rd daarna nog een punt ver- hetgeen leidde tot de score lcljiertien punten uit zeven wed- nen een plaats achter de kop- ,Alphen draait op het ogen- er prima", zegt Van Kampen, lis pns waarnemingen als in zijn i e: aren speelt. „Er is nog wel on- het elftal, maar dat wordt ge- iseerd door keihard werken, dan ook zeker hoog eindi- Is het aan Wim van Kampen jgen zou zijn ploeg („ik ben jaar bij Alphen. Toen ik bij wegging zat direct Jan Klui- 1 mijn lip of ik bij hen wilde Door Paul de Tombe komen voetballen, ik ben op de trai ning gaan kijken en heb ja gezegd") zeer hoog eindigen. „Ik zou het ont zettend leuk vinden om met Alphen de tweede klasse te bereiken voor ik met voetballen stop". „Onderuit" Prikkeling Een wens die voortkomt uit zijn instelling. Wim van Kampen wordt namelijk nog immer bezield door dat zinderende enthousiasme dat ie mand volledig kan overleveren aan een sport („Ik kan het voetballen gewoon niet laten, ik vind het gewel dig heerlijk"). Daarom ook is zijn leefwijze nog steeds aangepast, daar om heeft zijn conditie zegt hij nog nauwelijks te lijden gehad on der de druk van het aantal jaren. „Ik leef ernaar. Als ik per week tien of twaalf sigaretten rook is dat veel. Je móet er ook alles voor over hebben, je nog helemaal op een wed strijd instellen. Je moet de prikke ling al voor de wedstrijd voelen. Pas als ik mijn shirt aan heb. ben ik die zenuwen kwijt. Nou zul je zeggen: heb je dan nog wedstrijdzenuwen? Jawel, die heb ik nog. En ik vind dat je ze ook nog moet heben; voor ieder duel. Ik ga tegenwoordig echter wel met een andere instelling het veld in. Ik verdeel mijn krachten beter, geloof ik. Maar ook dat betekent niet dat je er niet alles voor zou moeten laten. En dat nou, mis ik nog teveel bij Jonge Jongens". Een gemis dat zich in Alphen en niet alleen daar duidelijk ma nifesteert: „Alphen heeft een tam- lyk „oud" elftal (Kluivers en Eder veen zyn ook al diep in de dertig) en daarom is weieens geprobeerd het team te verjongen. Dat was echter geen succes omdat de mentaliteit van die Jongeren zo anders was. Als ik om me heen kijk, denk ik dan ook weieens: Jongen, ik wou dat ik jouw leeftijd nog had en mijn eigen men taliteit. Ik heb me wel voorgeno men om, als ik met voetballen stop, j ooit eens jeugd te gaan trainen. Ik zou het namelijk geweldig vinden om de jeugd de instelling by te brengen die ik heb. Ik kan niet verliezen: ik moet winnen. Daarom ben ik ook zo blij dat ik b ijelke club waarbij ik speelde (LFC, UVS, Stormvogels, Tel star. EDO) hoogtepunten heb meege maakt. En omdat ik toen ongemerkt lager ging voetballen (bij Alphen), gaat het nu nog lekker. Ik vind het nog steeds geweldig als ik na een duel voldaan ben en we hebben dan ook nog gewonnen. De reis van Van Kampen over de voetbalvelden lijkt ondanks zijn leeftijd nog niet ten einde. In zijn achttien Jaar lange carrière heeft hij naar schatting zo'n 550 duels gespeeld. Waardoor hij een ge grond oordeel kan geven over de ver anderingen in het voetbal. „Vroeger kreeg je meer ruimte om te voetbal len. Er werd wel hard gevoetbald, maar je speelde „vrijer". Nu zegt de laatste man van de tegenpartij als je hem voorbij bent: onderuit. De in stelling van die Jongens is veranderd. Dat nemen ze over van de tv. En Je moet ook niet vergeten dat de ama teurs tegenwoordig trainers hebben die zo naar een betaalde club zou den kunnen. Een spitsspeler treft ook meer spelers tegenover zich. Ikzelf ben altijd een „dienende" speler ge weest. Een speler die het „schot" be diende vanaf een plaats achter de voorhoede. En het typische is dat el ke trainer mij die plaats gaf, in welk elftal ik ook speelde. Omdat ik daar het beste tot mijn recht kom. Dat is altijd zo geweest en dat zal altijd wel zo blijven. Want voorlopig denk ik er nog niet aan ermee op te houden en als ik stop, gebeurt dat in Alphen. Daar is mijn carrière be gonnen ik speelde voor het eerst in LFC 1 mee in een uitwedstrijd te gen Alphen daar zal ik ook eindi gen. ALKMAAR, 14 MAART - 1.30 UUR Den Houtprys: Infante W, Ino Victoria, Inn Sprookjeshof, Honnête - Openingsprijs: Joke Dartel, Johny van Zorka, Junibes B, Jack - Aker- slootprijs: Hurry Up, Farah Belwin, Horizon d'Or, Hamran - Alkmaar- dermeerprijs: Eliza Harvester D. Everprise, Marzfuchs, Goudplevier S - Sportparkprys: Ilona, Fandango, Fille d'Unique, Edoublaise - Victo- riaprijs: Gudo van Bonni, Gonda Scotch, Funny Boy, Flevo - A!k- maarprijs: Inez, Irish Kan. Hemya. Hanoy - Heiloprys: Hans, Ina Song, Hullabaloo, Ixion Mars - Singelprys: Habanera, Ida S, Hasty, H Bond. ROTTERDAM Klaas Balk uit Badhoevedorp is gisteravond in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy kam pioen van Nederland omnium ama teurs geworden. Balk won de afval race, zegevierde in de tydrit over 1 km met staande start en werd ook winnaar van de sprintwedstrijd deux. In de klassementsrit over 10 I km werd Balk derde en in de ach- tervolging over 4 km tweede. In het totaalklassement eindigde Kipping (Den Haag) op de tweede plaats. ZONDAG 2.30 UUR bekerwedstrijd Alle rangen f0,40. DEN HAAG (ANP) De sport bonden zullen geen één miljoen ex tra uit de sporttoto ontvangen. Een voorstel hiertoe werd gisteren tijdens de buitengewone ledenvergadering van de Nederlandse Sportfederatie in Den Haag verworpen Zeven sport bonden tezamen 500.000 beoefe naren tellend wilden de door het bestuur voorgestelde verdeling van de totogeiden in zoverre gewijzigd zien, dat de bijdrage aan de accommoda ties van de sportverenigingen zou worden gehalveerd: van twee miljoen gulden naar één miljoen gulden. Het vrykomende miljoen zou kunnen vor der) heeft de NSF oken en oo te stellen meer professioneel kader aan te trekken. Door de teruggelopen tc>o-inkoms- ten (naar schatting tien miljoen min der) heeft de NSF ook geen geld meer beschikbaar voor de subsidiëring van grote projecten, zoais de bouw van zwembaden, kunstijsbanen en sport hallen. HEERENVEEN (ANP) - Jos Valen tijn uit Ter Aar is gisteren op de kunstijsbaan „Thialf" in Heerenveen Nederlands schaatskampioen korte- baanto y de junioren geworden. John Olof (Westzaan) eindigde als tweede. Hij maakte wèl de snelste to- taaltijd over de drie finaleritten, maar verloor van Valentijn. Uitslag is: 1. Jos Valentijn (Ter Aar) 45.00 sec., 2. John Olof (Westzaan) 44.93 (ver loren van Valentijn), 3. Jan Heida Scharsterbrug) 45.75. Wim van Kam-pen (rechts) ,,Als ik met voetballen stop, zou ik de jeugd willen gaan trainen. Om die jongens mijn instelling bij te brengen. AUTUN (ANP) Eddy Merckx heeft vrijdag "de leiderstrui van de etappe-wedstrijd Parijs-Nice enkele uren geleend aan zijn landgenoot Eric Leman. In de eerste helft van de tweede etappe, van Chablis naar Autun over een afstand van 128 km, slaagde Leman er in zijn wiel een fracaie van een seconde eerder over de eindstreep te drukken dan een achtervolgende meute, onder wie Merckx. Deze sprintte echter niet voluit. Door de bonificatie kwam Le man op kop. De indruk dat Merckx in de beginfase maar wat solt met zijn tegenstanders werd in de loop van de middag bevestigd. De Belg won de tijdrit over 4.7 km in Autun, ondanks een halve val honderd me ter voor de finish, met zóveel secon den verschil, dat hij Juist weer eerste staat in het algemeen klassement. De uitslag van het eerste gedeelte van da tweede etappe is: 1. Leman (Bel.) 3.27,49 (met bonificatie 3.27,43), 2. Bitossi (Ita) z.t. (met bon 3.27,45), 3. Rosiers (Belg) z.t. (met bon 3.27,47), 4. Hoban (GB) z.t., 5. Van Rijckegem (Bel) z.t. Tijdrit: 1. Merckx (Bel) 47 km in 6.30.8, 2. Ocana (Spa) 4.41. 3. Bracke (Bel) 6.42.8, 4. Mortensen <Den> 6.43,6, 5. G. Pettersson (Zwe) 6.44.9 11. Zoetemelk (Ned) 6.50.6, 12. Jans sen (Ned) 6.53.3, 43. Karstens (Ned) 7.13.2. Algemeen klassement: 1. Merckx (Bel) 8 uur 21 min 1 sec, 2. Ocana (Spa) 8.21.19, 3. G. Pettersson (Zwe.) 8.21.24, 4. Letort (Fra.) 8.2L28. 5 Leman (Bel.) 8.21.29, 6. Zoetemelk (Ned.) 8.21.30, 7. Janssen <Ned.> 8. Aimar (Fra.) en E. Petterson (Zwe.) 8.21.37, 10. Mourioux (Fra.) 8.21.40. DEN HAAG De fusie (of samen gaan) van ADO met het in grote moeilijkheden verkerende Holland Sport lijkt werkelijkheid te gaan worden. In principe hebben de be sturen van beide clubs overeen stemming bereikt. Indien de leden van ADO akkoord gaan met 't be stuursvoorstel Holland Sport hoeft niets te "vragen", want dat is een stichting dan is Holland 6port verleden tijd. Woensdag a.s. wordt de ledenraad van ADO geïnformeerd. Het ADO- bestur zal, indien de leden met 't voorstel akkoord gaan, worden uit gebreid met de Holland Sport-be- stuurders Kroesemeijer en Katten burg, maar heel veel leden van de Zuiderparkclub zyn allerminst gelukkig met een eventuele benoe ming van genoemde heren. Reindert Zwolsman heeft de gemeen te Den Haag circa 8 miljoen gul den geboden voor de Houtrust-vel- den. waarop Holland Sport nu nog spoelt. Hy wil daarop zo spoedig mogelijk gaan bouwen. Wat er met de overtollige spelers moet gaan gebeuren komt eerst la ter aan de orde. Vanzelfsprekend zullen de spelers van Holland Sport, die langlopende contracten hebben, genoegdoening moeten krijgen. Voor Holland Sport-trai ner Cor van der Hart wordt het oen zuez aak. zyn contract loopt aan het einde van dit seizoen af. Zowel in de boezem van ADO als van Holland Sport wordt ook naar een mogelijkheid gezocht om het eredivisieschap van Holland Sport te verkopen, zoals vroeger al meer (Xerxes en DHC) listig werd ge speeld draf- en ren- seizoen '71 |ljk a.s. maandag naar de We-agenda in dit blad. en kinderen onder ge- igratis toegang op zaterdag. By wUze van uitzondering is er by I Born, 'n boek over 'n voetballer ver schenen in de desbetreffende artiest j niet als 'n kat op muizevoetjes om de hete bry heen tippelt maar af en boe man en paard noemt. Nu kan die voetballer 't zich ook wel veroorloven als is hij nog actief, want hij heet Coen Moulijnn en mag zo langza merhand als de grand old man, of de eminence grise, of de primus in- terpares van het Nederlandse voetbal worden beschouwd. Je hoeft je in zijn positie niet in je schulp terug te trekken, je bent iemand, voorzichtig manoeuvreren om de eigen positie niet in gevaar te brengen (lees daar voor al die „eigen" columns van ere divisievoetballers in de maandag kranten) is dat niet meer nodig. Ik ben niet van plan alle lekkere kren ten eruit te halen, daarvoor moet u het boek zelf maar lezen („Coen Mouiyn vertelt", geschreven door Ger Bestebreurtje) maar ik kan u wel mededelen dat Coentje, uit pure vreugde, na het 21 doelpunt van Kindval tegen Celtic, Rinus Israël hard in diens am gebeten heeft. „Krankzinnig natuurlijk. Maar we waren toch ook gek van geluk. Trou wens Rinus, hard als een spijker, heeft het niet eens gemerkt. Daarna heb ik, hoewel er toch nog zo'n 5 minuten te spelen waren, als in een droom over het veld gezweefd. Steeds maar roepend (wat niemand weet): „We hebben de cup, we hebben de cup". U ziet het, hij riep niet: „We heb ben de winstpremie, we hebben de winstpremie!" Moulijn zou Je de best betaalde amateur van het Ne derlandse voetbal kunnen noemen. Ik zei u al dat hij niet schroomt n~-^pn te noemen. ZUn typeringen van de trainers die hij in de loop der jaren, bij Feijenoord en in het Nederlands elftal, meemaakte zal ik kort samen vatten: Dombi: een kei. maar eigenwijs. O Van der Leek: goede trainer, maar te slap. De Wolf: uitstekende conditietrai ning, maar teveel theoreticus op he tactische vlak. Sabotka: charmant, correct, erg veel verstand van voetbal, maar hi. had totaal geen overzicht. Fuchs: minst bekwame van alle trainers die Moulijn gehad heeft „We lieten hem maar schreeuwen". Q Höfling: aantrekkelijke oefenstof maar arrogant, ijdel, had geen va op het elftal. Kment: onevenwichtig, taktiscl slecht, geen overwicht op de speler: Peeters: werkte hard, was vai goede wil, maar had geen wezenlijk invloed op de spelers, die weini: ontzag voor hem hadden. Happel: „de beste trainer die i ooit gehad heb". Merkel: imponerende figuur, maa voor slechts één seizoen. Schwartz: gevoelsmens, wist bij zonder veel van voetbal, te zachtaar dig tegenover spelers en bondsbestuur bevoordeelde bepaalde spelers (o.a. Moulijn zelf). Neville: vrolijk van aard, maar wist absoluut niets van voetbal af. Kessler: deed teveel beloften, twij felde vaak over de taktiek, sloeg bij besprekingen zijwegen in Keizer no. 1 Zowel „10" als Voetbal Interna tional hebben het briljante idee ge had aan de eredivisie-spelers te vra gen wat zij van de topscheidsrechters denken. Stom of slim toeval wilde dat de resultaten in beide bladen deze week tegelijk bekend werden. Beide weekbladen vroegen aan spelers wel ke drie scheidsrechters zij, in volg orde. de beste vonden. Ik laat de puntenklassering nu maar even weg, en geef eerst de volgorde van aan komst volgens „11". Die was: 1. Keizer. 2. Boogaerts, 3. Dorpmans, 4. Van Ravens, 5. Brouwer, 6. Van der Kroft. 7. Van Gemert. 8. Pijper. 9 Derks. 10. Boosten. 11. Hoppenbrou wer, 12. Corver, 13. Schalks (niet mee vj": It jjF? giW «t. rtf fgaMHB actief) en 14. Vervoort. De einduitslag van V.I. was minder gedetailleerd. Als beste scheidsrechter won Keizer (1)., vóór Boogaerts (2). en Van Ravens (3). De rangvolgorde van de popu lairste scheidsrechters (volgens de eredivisiespelers) was: 1. Keizers, 2. Van Ravens, 3. Derks, 4. Boogaerts, 5. Dorpmans, 6. Brouwer, 7. Van der Kroft, 8. Aalbrecht en 9. Corver. Jan Keizer uit Volendam (ik schreef een maandje geleden al een bewierokend stukje over hem in deze rubriek) is dus winnaar geworden op alle fronten. In belde bladen de bes te, en in VI. ook nog de populairste. (Tenslotte mag ook de sportredac tie van het Leidsch Dagblad zich op de borst kloppen. Een aantal Jaren terug, toen Jan Keizer, nog bij de amateurs fluitend, voor de eerste maal in Leiden een wedstrijd van UVS leidde, voorspelde onze sportre dacteur dat de fluitist uit Volendam in de korst mogelijke tijd naar de top van het nationale arbitrale we reldje zou doorstoten. Jan Keizer hee deze „prognose" destijds zó o- prijs gesteld, dat, toen hij kort op zijn aanstelling voor het voetbal Kreeg, hij onmiddellijk de te lefoon greep om de sportredacteur van het Leidsch Dagblad daarvan als eerste in kennis te stellen). Eigenlijk nog verrassender dan Kei zers eerste plaats, vond ik de twee de plaats (onbetwist ook in feite) van Ad Boogaerts. Ik moet toch eens beter op hem gaan letten, hij is eer lijk gezegd nooit een van mijn fa vorieten geweest. Een goeie, voor mijn part heel goeie, voor mijn part heel goede scheidsrechter, maar een scheidsrechter kan goed zijn zonder dat zijn stijl van fluiten je ligt. Mijn persoonlijke volgorde zou geweest zijn: 1. Keizer, 2. Corver (nog in op mars, vermoedelijk over het hoofd gezien door de meesten), 3. Van der Kroft, 4. Van Ravens, 5. Dorpmans, 6. Boogaerts en 7. Brouwer. Vermoe delijk zou ik Vervoort ook hoog heb ben geplaatst, ik heb hem voortref- elijke wedstrijden zien fluiten, maar wat lees ik tot mijn schrik in VI.? De spelers wijzen hem als grootste home-referee aan (18 procent van de spelers), anderen die in dat ver- nd genoemd werden waren Brou- Boosten, Godding en Derks. Ik keek er van op, ik heb er bij Ver voort nooit iets van gemerkt. Niet ninder dan 56 procent van de spe- ers vond verder, dat er homerefe- ees in Nederland zijn, en 83 pro- :ent meende dat de grote clubs (Ajax ■eijenoord en PSV) beoordeeld wor- len. Slechts 15 procent vond dat de iheidsrechters nooit door het publiek orden beïnvloed Uiteraard Die laatste cijfers zyn afkomstig lit V.I., dat dus meer vroeg dan „1—0 /.I. schrijft er bij: „Uiteraard blij ven de spelersnamen geheim". Dat leeft „10" blijkbaar niet zo „uiter- iard" gevonden, want de keuze van le drie beste scheidsrechters door teeds 5 spelers van elke club, is aarin openbaar. Drie spelers hadden Jezelf de mening als de einduitslag: 1. Keizer, 2. Boogaerts, 3. Dorpmans, te weten Aad Mansveld van ADO, GUn- ther de Haan van Haarlem en Willy van der Kuylen van PSV. Nu de scheidsrechters weten welke spelers hen goedgezind zijn, kunnen zij pas goed bewijzen dat zij onpartijdig zijn. Vervoort bijvoorbeeld, gebrandmerkt in VI. als homereferee, kan moei lijk anders dan Ko Prins, die hem de eervolle derde plaats gunde (evenals Haarlem-speler Plet Hoeben) de eer ste keer de beste een waarschuwing geven Ingemar Heeft u Ingemar Johansson gezien, by de AVRO commentaar leverend op de boksmatch van de eeuw? Hij is ex wereldkampioen zwaargewicht, won van Patterson, maar verloor weer de returnmatch. Zijn start in de top- bokssport was minder briljant. Wel iswaar behaalde hij in Helsinki bij de Olympische Spelen in 1952 de fi nale, maar hij won noch de gouden, noch de zilveren medaille! Hij werd namelijk in de tweede ronde gedls kwalificeerd wegens zijn passive hou ding. De man voor wie hy in die finale op de loop ging, was de Ame rikaan Edward Sanders, die bij mijn weten daarna niet meer tot grote hoogten is doorgestoten, dit in tege- stelling tot de gouden medaille-win naar in Helsinki in het middenge wicht, Floyd Patterson. De man dus voor wie Ingemar Johansson (wiens bijnaam in Zweden na die .lafhar tige" finale vrij vertaald „de schljt- laars" was) een paar jaar later niet zal weglopen. Patterson behaalde in Helsinki onder meer een k.o.-over- winning op Leen Jansen. De reden dat Johansson wèl Sanders maar la ter niet Patterson uit de weg ging, zal wel zijn dat hij zich nog uit Hel sinki herinnerde dat die Patterson een middengewicht was, een „kleine jongen" dus. Een andere gouden me daille-winnaar op de Olympische Spe len was ene Joe Frazier, in 1964 in Tokio. Vier jaar eerder, op de Olym pische Spelen in Rome, werd de gou den medaille in licht-zwaargewicht ge wonnen door ene Cassius Clay. De grens tussen zwaargewicht en licht- zwaargewicht lag bij 81 kilo Toen was Cassius Clay dus lichter, nu was hij 96,7 kilogram, terwijl Frazier nu 92,4 kilogram woog. Geen wonder dat Muhammed AU op zijn schuifelslof- fen niet meer zo beweeglijk was als Clay in zijn begintijd. Haardroger AjaxCeltic 30. Binnen een half uur na afloop zitten twee hoofdrol spelers, Johan Cruyff en Barry Hulshof al voor de camera's om te genover het volk verantwoording voor hun daden af te leggen. Daar zitten ze dan, met hun natgedouchete lan ge haren, die plakkerig langs hun .hoofd afhangen. Een armoeig ge zicht, zou mijn oma zeggen. Ik stel voor dat alle Ajax-supporters botje MJ botje leggen, zodat Ajax een haardroogapparaat kan kopen waar mee de spelers die onder de douche vandaan komen even hun haar kun nen drogen, voordat zij zich aan te levisiecamera's en persfotografen overleveren.....

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15