jjoost de Draaier begint an nieuw etheravontuur liup, en gisteren I Zwart theater komt naar Leiden pi oai anuria Harold Lloyd overleden TVmorgen] dienst van radio Nordsee C\jyW/*faaqr... I Zwak sociaal stuk sterk gespeeld LA MAMA G.P.A. NUCLEUS MET STREET SOUNDS9 w liet langer wachten: neem postgiro... alles gratis en 2i% rente toe! ctó makkelijk Sccirabee met Fata Banana DAG 9 MAART J2L MBPgqH DAOBLAI) PAGINA 5 NEDERLAND I IITEi )NS vaderlandse omroepgeschiedenis staat iets unieks te en. Een medewerker van de legale Hilversumse popzen- dezer dagen zijn activiteiten begonnen op het van alle in bedreigde schip van de wispelturige Zwitsers Bollier en er, Radio Nordsee International. Zijn naam is Willem van bn, nu alweer tien jaar werkzaam in benauwde studio us als Joost de Draaier, de nog steeds onverslaanbare ^■|er van op de platenmarkt verschijnend ultra licht muziek- [adetriaaL deur adiaa ^em weer een schommelend schip onder de draaitafels voe- e';aar het ether-avontuur vitaler bruist dan in de gepolijste or- lir itie, die de zuiltjes van Hilversum in tientallen jaren radio- iedenis in elkaar hebben geknutseld. em blijft zolang in de kelder- voork 'n van het Omroepkwartier Z0re NOS, waar de dj's van Hil- nieui i ..Drie" hun vele broodheren Ügd onstuimig dienen met het 5 WA n van platen en het houden TL 1 iet al te serieuze praatjes, tot •del. |>RO een opvolger voor hem verrot gevonden, maar zeker tot oudej van 967 r/'68 ooi n. Ie het 1 reel" 1 de 50.9 ondi ys. 50 1 ►e m met collega Felix Meurders »korinJ de VPRO-uurtjes op de ydagmiddag. Zoals gebruikelijk ilem, maar zeker ook als Fe- G?u n het draaien zijn dromen de ^rs en plugsters van de pla atschappijen voor de rode es van de spreekcellen om ias geperste en hitkansen heb- waar aan te prijzen. Sinds de popzender met de gedenk kleuige Tour de France-uitzending leuw edenis heeft geschreven leeft •ndeiider immers bij minstens zo- luisteraars als het aantal het aloude Veronica-schip pgen. 5g jaar verklaarde Willem "Kooten dat Hilversum drie Jica binnen een half jaar zou an in wegvegen. Die uitspraak is ÏVr^te optimistisch gebleken. Er nieU vorderingen gemaakt, maar VGEfe schoorvoetend. Veronica kon j/'67ruim handhaven bij de gratie 'erdeeldheid onder de Hilver- zuilen, die star hun belangen >p ieder Hilversum 3 uurtje verdedigen. Zo star zelfs dat groot is dat het succesrijke de France-programma van vo- dit jaar op de „Drie" zeer ihijnlijk geen navolging zal omdat er geen overeenstem lis. HILVERSUM III Willem zwijgt over Hilversum Geen kwaad woord komt er zijn lippen of het zou moeten dat ook hij niet ziet of het verschil maakt of een dj de gesljes voor de AVRO of voor de draait. Ook Felix Meurders let zich niet uit over deze pro- ,RI* :n. Brood is brood, nietwaar, ypim van Kooten groet de luiste- in de gemeente Llchtevoorde raait Chris Robberts de ether idat hij een ooggetuige verslag verzorgd van het neerlaten U de automatische zonweringen, in het Omroepkwartier zijn akv ïbracht. „Ja, ik vier een Jubi- Tien jaar platendraaier. Ik dat ik mijzelf een schemer- cadeau doe. Nee, natuurlijk Ik nog steeds niet de balen van tak. Want het is een vak ge- en. Ik ben gek van radio en de toestand. En het avontuur niet ïrgeten. Hoe ik daaraan kom? ik niet. Ik heb geen ruimte- flers of zeelieden in de familie is leraar aan een instituut, jp je. Het zit dus niet in de ie. Het avontuur moet Je altijd :reëren en dat heb ik met Ra- Nordsee weer gedaan Voeg aan toe dat ik de VPRO een n hart blijf toedragen". groep uit het zuiden des lands, die met hulp van Willem, Felix en nog een hele rits Hilversum Drie dj's de sprong van de 25ste naar de 12de plaats op de top 30 heeft gemaakt met het nummer „There's no more corn". De macht van een diskjockey dient dus niet onderschat te wor den. Willem van Kooten draagt opge wekt het commando over aan Felix Meurders, die nu een uurlang pen delt tussen de omroepcel en de ruimte waar de technicus opgewekt heen en weer mag springen op het programma dat Felix heeft uitge dacht. Felix vult diverse uren op Hilversum „Drie" voor NOS en VPRO en bovendien helpt hij het KRO sportprogramma op de zater dagavond „Goal" vaart te geven. Behalve dat vervult hij nuttige diensten bij Radio Luxemburg. Over het vertrek van collega Wil lem is hij enigszins triest. Met zacht, diep Limburgs geluid, vertelt hij dat het net zo aardig ging met Willem erbij. Hij wil met niemand ruzie en zeker niet met zijn supe rieuren. .Doe het rustig aan en niet te kritisch hé". Wij waren het er al over eens dat er meer dj's dan volkstellers zijn, vandaar de alom aanwezige voorzichtigheid om zich kritisch op te stellen. VITAMINEN Toch egn hint van Felix. „Als de AVRO toch de grootste omroep is geef die jongens dan Hilversum 4 om de 'nele dag hun Arbeidsvitami ne af te draaien dan is daarmee weer een probleem de wereld uit". Het met popmuziek stoeiende gezel schap van de VPRO wordt om twee uur afgelost door de KRO met Theo Stokkink voorop. „KRO op drie" heet dat dan plotsklap. Willem van Kooten is dan al naar huis of op weg naar zijn nieuwe werkgever Radio Nordsee. Misschien zien ze hem in de Hilversumse kel der snel weer terug als de regering I hem en zijn piratencollega's het I zwijgen hebben opgelegd. „Want er 1 struikelt nog een kabinet over deze hele toestand", voorspelt Felix I Meurders somber. 6.45 6.55 7.05 7.10 7.30 8.00 8.21 9.10 9.45 10.35 10.40 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Felix de Kat, tekenfilm (KRO) Wü. Heren van Zichem (KRO) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Andy Williams-show (KRO) Brandpunt (KRO) (Kleur) Paul Vlaanderen. Tv-serie (KRO) (Kleur) Uitzending Stichting Socutera (Kleur) Journaal (NOS) Wiskunde herhaling les 9 (Teleac) (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) Kunstrubriek (NOS) TopPop Popshow voor de Jeugd (AVRO) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Peyton Place (AVRO) (Kleur) Show rond Dusty Springfield (AVRO) AVRO's Telerizier-Magazine (AVRO) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) En Francais herhaling les 9 (Teleac) tj'S REACTIES door Willem als onduidelijke irt plaat aankondigde fanta- tan een Spaans orkest ontlokt telefonische reacties in den e. „Graag de volledige titel me- De Draaier". Klant is koning de platenmaatschappij de la lde derde. De portier brengt een onaanzienlijke taart binnen bij em. afzender: The Walkers. Een ADVERTENTIE de postgiro LEIDEN De toneelvoorstel lingen die sinds het begin van dit speelseizoen in het kader van het Mickery-circuit in Leiden worden gegeven hebben tot nog toe maar bitter weinig belangstelling ge trokken. Maar het is best moge lijk dat de naam van La Mama het gaat hier niet zo zeer om een groep als wel om een beweging) verandering in deze trieste situ atie zal brengen. Een nieuwe for matie van dit off-off-Broadway- fenomeen, de G.P.A. Nucleus uit New York, komt n.l. donderdag avond a.s. naar de Leidse Schouw burg met "Street Sounds" van Ed Bullins. Deze auteur heeft een groot aanta! zwarte stukken op zijn naam staan die niet die afstand tot het onderwerp tonen als Juist in "Street Sounds" het geval blijkt. Het is tenminste op merkelijk hoe een radicaal bekend staande schrijver weet te komen tot een humoristische schildering van de straat en de mensen in Harlem de negerwijk van New York. Het stuk gaat dan ook volgens de verkre gen informaties veel minder over zwart tegen blank of omgekeerd, maar over zwarte én blanke mensen met al hun eigen kleine en grote problemen. De gekozen vorm heet een serie te zijn van schetsen, soms haast monologen, die veel meer ruimte laat voor nuances dan een letterlijke probleemstelling in zwart en wit. Het stuk, dat enkele weken geleden in het boerderij theater in Loenersloot zijn Nederlandse premiè re beleefde, heeft overigens een ge matigd enthousiaste ontvangst ge- gen. Wie de krantenrecensies er op na leest moet wel tot de conclusie ko men dat het hier om een te lang uit gesponnen kijkspel gaat waar het publiek zelf geen deel aan heeft. Unaniem is men echter over eens dat er veel beweging (maar dan in de letterlijke betekenis van het woord) in deze muzikaal ondersteun- HOLLYWOOD (AP) Ha rold Lloyd, de grote komiek van de stomme film, is op 77-Jarige leeftijd overleden in Hollywood. Sinds een nieroperatie in Jul 1970 was zijn ge zondheid niet zo goed meer. Sinds 1938 leefde Harold Lloyd terugge trokken. Alleen in 1950 heeft hij nog één film gemaakt „Dolle woens dag". Harold Clayton Lloyd werd op 20 april 1893 in Burchard, Nebraska, ge boren. Hij stamde van Engelse voor ouders. Van Jongsaf heeft Lloyd ac teur willen worden, al heeft hij kor te tijd aan een carrière als bokser gedacht. In 1923 is Lloyd getrouwd met de actrice Mildred Davis, die in 1969 overleed. Harold Lloyd laat drie kinderen achter. Zij woonden In een groot landhuis met 32 kamers in Beverly Hills. In 1962 kwam Lloyd terug in de bioscopen met films die een bloemle zing boden uit zijn vroegere werk. Lloyd heeft zich altijd toegelegd op films die voor het hele gezin geschikt waren. In de laatste Jaren heeft hij zich vaak bezorgd uitgelaten over de ontwikkelingen in de film. denken aan een soort van weinig ge nuanceerde Publikumbeschimpfung, zonder gebruikmaking van een script, regie of ook maar talenten (al thans andere dan uitsluitend politie ke). Ellen Stewarts opvatting, zo staat in het artikel verder te lezen, »aat daar in feit lijnrecht tegenin. Geen opdringen van meningen tussen mensen of die nu zwart, wit, geel of paars zijn. Haar communicatie be staat uit het samenbrengen van die mensen en het gelegenheid scheppen tot communicaties door theater. Zo werd met steun van de Ford Foundation een vaste groep gecre- eërd, waarin voornamelijk zwarte acteurs een plaats vonden. Na de for matie werd echter een langdurig trainingsprogramma opgezet volgens de bij La mama eigengemaakte technieken. En het wonderlyke is nu gezien in het licht van de boven staande» dat juist in Ed Bullins "Street Sounds" zo volledig de alter natieve basis voor zwart theater zichtbaar wordt. PIETER C. ROSIER Mensen die geen kranten lezen (ze bestaan!) maar wel televi sie Kijken, moeten gisteren wel de indruk hebben gekregen dat het Midden-Oosten weer goed in het nieuws lag. Dat klopt. Achter het Nieuws besloot de avond met een exrta uitzen ding waarin Abba Eban zijn verklaring aflegde en eerder op de avond hadden Hier en Nu en Achter het Nieuws ook al aandacht aan het Midden-Oos ten besteed. Hier en Nu zat aan gene zijde van de demar catielijn („Je kan een land van 4000 Jaar oud niet zomaar bin nenvallen om even Je eigen grenzen te beveiligen", zei een Egyptenaar), Achter het Nieuws bleef aan „deze" kant: want zo mogen we het globaal toch wel stellen. Ben Eikerbout had het uitstekende idee gehad via straat interviewtjes de op vattingen van de Israëli te pei len over de grenzen waarbin nen Israël zich veilig voelt, want het is Juist de innerlijke verdeeldheid binnen Israël zelf daarover (zoals politiek com- mentatof Paul van 't Veer zei) die de vredesonderhandelingen vertraagt. Nu zijn straatinterviewtjes op zichzelf niet zo'n wereldschok kende vondst, in feite behoren zij tot de goedkoopste lokmid delen van de televisie, maar Ben Eikerbout was met een kaart op een schoolbord op straat gaan staan om de voor bijgangers te vragen hun op vatting over de grenscorrecties op die kaart aan te tekenen. Simpel als goeie dag, maar Je moet er maar opkomen! De een bleek wat scheutiger bij het toeëigenen van Egyptisch en ander grondgebied dan de ander („De grenzen staan aan gegeven in de bijbel"n zei ie mand. evenals overigens het feit dat de zon om de aarde draait, zoals weer werd tegen gesproken in het levendig op gezette Teleac-programma ster renkunde, later op de avond), maar vrU algemeen was men toch wel van mening dat Sja- rem-el-Sjeik, de toegangspoort tot de Golf van Akaba, in ie der geval onder Israëlische controle moest blijven. Ook daar keken we even rono Een vindingrijke Israëlisch, zakenman bleek er al een de montabel hotel met caravan strand te hebben ibgericht waar de Israëli oknden ligger zonnen in de wind. Hij blee) bij voorbaat bereid de exploita tie van het hotel ook onder in ternationaal of Egyptisch geza^ voort te zetten, want zoals ooi de film „Catch-22 ons leert zijn oorlog en handel niet te scheiden grootheden. Maar dat is. in dit bijzondere geval, mis schien wat al te cynisch ge dacht. al werd het ons door Ben Eikerbout wel even in de mond gelegd Eerlijk gezegd heb ik Hier eD Nu grotendeels laten schieter voor „Klatergoud". Men raaki hierin steeds beter ingespeeld gastactrice Enny de Leeuw, was trouwens een grote steun in het levendige geheel, da echter toch nog net iets leven diger kan. met nog iets flitsen der „word-play. sword-play"m Ik heb verder met interess» zitten kijken naar „De laatste school?" van Flory Anstadt en Jack Gadella. een voorlichtena programma over wat vroeger simpelweg ambachtschool en de huishoudschool heette Aan de hand van enkele Jongens en meisjes die van plan zijn straks een van die scholen te bezoeken, werd ons uitgelegd dat de ene LTS de andere nog niet is. Ouders en hoofden der school zijn geneigd de dichts bijzijnde LTS uit te kiezen maar het blijkt dat het onder wijssysteem per school aan zienlijk kan verschillen, de en« keer creatiever is dan de ande re keer Ouders kregen daaron de raad zich niet te snel tevre den te stellen met een LTS maar even uit te zoeken hot het onderwijs op de betreffen- de LTS gegeven wordt NICO SCHEEPMAKER de toestand zit. Een toestand die in elk geval interessant genoeg moet zijn om er tenminste kennis van te nemen. Volgens een artikel in het "boerde rijblad" Mickery Mouth is GPA Nuc leus La Mama's antwoord op de toe nemende druk in de Verenigde Sta ten van de de zwarte radicalen op de activiteiten van La Mama's mama Ellen Stewart. Juist de radicalen houden zich. aldus het artikel, meer en meer Een scène uit Ed Bullins "Street Sounds", welk stuk don derdagavond in de Leidse Schouwburg zal ivorden opge voerd door La Mama GP. A- Nucleus. (Mickery-Maria Austria) bezig met het maken van voorstel lingen, die in de eerste plaats ge bruikt worden om standpunten naar voren te brengen, echter op een wij ze, die nauwelijks iets met theater te maken heeft. Men kan derhalve 'Kwasten' in Leidse Schouwburg LEIDEN Autodidakt Heinrich Henkei moet zijn toneelspel "Kwas ten' vanuit een grote sociale bewo genheid hebben geschreven. Toch komt dit alleen maar over als een oppervlakkige, soms zelfs wat komi sche typering van een stuk sociale problematiek. Als aanklacht tegen het benauwende arbeidsklimaat waarin de kleine man niet veel meer kan zyn dan een zintuigelyk totaal afgestompt mens, mist het de no dige overtuigingskracht De situati? is duidelijk herkenbaar, maar die zat door velen nog eerder als grappig worden ervaren dan als bijzonder triest. De Haarlemse toneelgroep 'Cen trum', die een nogal sociaal gerient seizoen achter de rug heeft, voerde "Kwasten' gisteravond in een slecht bezette Leidse Schouwburg op Men heeft er echter kunnen constateren dat dit zwakke stuk, dat een bijzon der ingenieus buizenaecor heeft mee gekregen, door Joan Remmelts en Jules Hamel sterk wordt gespeeld Joan Remmelts vertolkt een mooie rol als het bedrijvige, in zijn mono toon bestaan berustende schilders- baasje, Jules Hamel geeft goed te genspel als het opstandige, in zijr werk teleurgestelde jongmaatje. IJve rig kwastend in de buizentunnel van een ohemisohe fabriek beginnen zij zich na enige leuterpraat af te vra gen wat precies hun relatie tot dat geheimzinnige buizensysteem is En die relatie blijkt er dan op het laatst helemaal niet te zyn. Maar nogmaals als het doek na het laat ste van de twee bedrijven gevallen is zal men er geen slapeloze nacht aan overhouden. Vanacond wordt het stuk nogmaals opgevoerd in het Oude-Vest-theater PIETER C. ROSIER DEN HAAG (ANP) Het Resi dentie-Orkest heeft voor personen tot en met tien Jaar een concert op het programma staan: op 1 mei in het Nederlands Congresgebouw. Ou ders zonder kinderen hebben geen toegang, andere ouders betalen half geld. Naar het Residentie-Orkest laat we ten, is het voor het eerst, dat voor kleuters en jonge kinderen een spe ciaal concert wordt gegeven bulten schoolverband. Willem van Otterloo en het Haagse orkest in zijn volle bezetting zullen allerlei muziek ma ken. waarin Jonge kinderen plezier hebben. Of er nog anderen aan het concert meewerken, staat nog niet vast. Het Residentie-Orkest heeft ook een wedstrijdje georganiseerd om een goed aanplakbiljet voor het kleuter en kinderconcert te krijgen, waar aan alleen kinderen tot en met tien Jaar mogen meedoen. WOENSDAG 10 MAART Hilv. I. 402 m en FM-kanalen. 7.00 NCRV. 8.00 TROS. 12.00 KRO. 14.10 NCRV. 19.00 N.O.S. Tussen 19.30-20.30 CVK. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 (S) Klass. muz. (Gr.). (7.25 Ho ren en Zien; 7.30 Nws. 7.32-7.50 Ac tualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Luister uit... én thuis: verz. pl. progr. v. d. militairen. (8.30-8.32 Nws.; 9.00-9.10 Gvmn. v. d. hulsvr.). 9.35 V. d. kleu ters. 9.50 Vier eeuwen muziek: com ponisten en hun werk. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua-Maga- zlne: nws.. nieuwtjes, reportages, commentaren en muziek. 11.55 Me- ded. 12.00 (S) Gevar. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26-Meded. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws. 12.41 Act 13.00-13 05 Raden maar). 14 00 Huls- bezoek: pastoraal gesprek 14.10 iS) Mod. pianoconcert (gr.) 15.00 Progr, voor oudere luisteraars. 16 00 Nws 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Radio strip voor de kinderen. 16.30 (S) Ge- var. Jeugdprogr. 17.30 Act. progr. m. muzikale illustratie. (17.50-18.00 Overheidsvoorlichting: Tekst en uit leg een driewekelijkse rubriek van het ministerie van 0 en W. Henk van Sttpriaan in gesprek met drs. Th. G. W. Bodewes. directeur van het Neder lands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie ln Breda. Onderwerp: Beroepsopleidingen Toe risme; 18.30-18 41 Nws). 19.00 Open baar Kunstbezit. Politieke Partijen: 19 10 Uitzending van DS'70. 19.20 (S) Lichte gram. muz 19.30 Bidstond voor gewas en arbeid. 20.30 iS) Woensdagavond muzlekmagazlne, waarin nieuws, reportages. Interviews, commentaren over muziek en klass. en mod. muz. 22.30 Nws. 22 38 (S) Cosa Nostra Ook uw zaak. 23.55 Nws. Hilv. II. 298 m. en FM-kanalen. 7.00 VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 19.55 NOS. 22.05 VARA. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek en Informa tie. (7.33-7.38 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 (S) Dag woensdag! (vervolg). 9.00 VARA-radloweekblad voor de woensdagochtend: gevar. progr. met om 9.35 Waterst.; om 9.40 Schoolra dio: om 10.15 Koning Klant; om ca. 10.45 Voor de kleuters; om 11.00 Nws om 11.03 Koffiepauze. 12.00 (S) Strijkorkest: lichte muziek. 12.25 Oude Jazz en -amusem. muz., op nieuw uitgebracht 13 00 Nws. 13 11 Act. 13.25 Gevar. progr m. om ca 13.45 Gesproken portret: om ca 14 00 Operettewereld; om ca. 14.30 Een grote naam van toen: profiel ln mu ziek; om 16.00 Nws.; om 16.03 In mijn tijd, gesprek; om ca. 16.30 Mu- zlekprogr. v. d Jeugd 17.02 (S) Mari nierskapel en Promenade Orkest met zangsol.: walsend op mars 17.55 Me ded. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uitz. van het GPV. 18.30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 <S) VARA-Dansorkest met diverse solis ten. 19.55 Voetbal: rechtstreekse re portages van P.S.VVorwarts Berlin en AJaxCeltic. 22.05 (S) Stereo-Pop. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22 43 Act. 22.55 Radio Jazz Magazine. 23.25 Zang en plano. 23.55 Nws. Hilv. III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 AVRO. 9.00 Nws. 9.02 Van Meet af aan...; lichte platen. 10.00 Nws. 10.03 Radlo- Journ. 10.06 Arbeidsvitaminen: popu lair verzoekpl. progr. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Zti "m op: vrolijk platenprogr. (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14 03 Gimmick 15 00 Nws 15 03 Mu ziek Boetiek. 16.00 Nws 16.03-1800 Lichte platen. (17.00 Nws; 17 02-17.04 Radiojourn.) DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) Woensdag 10 Maart van 18 20 uur Vaya con Dios (Russel). Buche y pluma „n" „ma" (Hernandez). Cielltl lindo (Royen. Mlra ver qulen es (Hernandez) Adios pampa mla (Ca- naro). Tu rlca boca (Machin). La Cumparsita (Rodriguez). Mlra que viva es (Cairo). Banana boat song (Darling). La empallza (Kalaf. Besa- me mucho (Velasquez). The moon was yellow (Ahlert). Em Herz, das kann man nicht kaufen (Carsten). Mollendo café (Manzo). Ein ganzes Leben lang (Gibson). Guitar tango (Llferman). Und ein Lied kllngt durch das Tal (Brumley).African beat Kaempfert). Lass die Llebe a us dem Spiel - Lady Sunshine un Mis ter moon - Zwel kleine Itallener - Hawaltll tattoo. Johnny Guitar (Young). Junge, komm bald wieder (Olias). Mexico Bryant) .Paradlso (Zell) Two sparkling eyes (Gibbs). The Jazz Aoul of Porgy and Bess Gershwin-Potts) Nederland I .NOS/NOT: 10.45-12.00 Schooltelevi sie. KRO: 17.00-17.40 (ged K Kln- derprogr. NOS: 18.45 (K) De Fabel tjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NOS: 19.05 Den Haag vandaag 19.10 (K) Met het oog op Belgle, Informatief program. IKOR/CVK/RKK: 19.30 Kenmerk: de wekelijkse Inf. rubriek over kerk en samenleving NOS: 19.55 Rechtstreekse reportage voetbalwed strijd Europacuptoernooi voor beker winnaars. PSCVorwarts ln Elnhoven 20.15 u. Rechtstreekse reportage voet balwedstrijd kwartfinale Europacup I AJax— Celtic, 21.00 Samenvatting eer ste helft en rechtstreeks begin tweede helft PSVVorwarts, 21.20 Recht- DEN HAAG (ANP) De beel dende kunstenaars, die reeds enkele Jaren het experimentele theater Sca rabee in stand houden, hebben een nieuwe produktie gereed. In het ei gen theatertje aan de Willemstraat in Den Haag zal de nieuwe voorstel ling op 1 april in première gaan. Adri Boon en Jan van As te kenen weer voor de gehele produk tie. die de titel kreeg „Fata Bana na". Het verhaal „Het masker van de rode dood" van Edgar- Allen Poe vormde er de grondslag voor. De tekst werd. evenals voor de vorige succesvolle produktie „Poppetgom", geschreven door Lucebert. Een be langrijk deel van de muziek is door Otto Ketting gecomponeerd en uit gevoerd door leden van het Residen tie-Orkest. Het succes van .Poppetgom" heeft er ook toe geleid, dat „Fata Banana" in andere steden van ons land zal worden gepresenteerd, en dat onder handeld wordt over voorstellingen in het buitenland. Opvallend nieuw aan „Fata Banana" is. dat de bezoeker een koptelefoon op krUgt en bij een theaterbeeld kan kiezen uit twee ge luidsbanden. ADVERTENTIE streekse reportage AJax—Celtic, twee de helft, 22 00 Uitzending van de Boe renpartij NOS: 22.10 Samenvatting tweede helft PSVVorwarts, 10 40 Zlenswyze. Discussie over het geloof ln God, 23.36 (K)-Journaal). Nederland II NOS: 18 45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS 18.55 (K) Journ. KRO: 19.05 Mik muzlk amusementaprogr NOS: 20.00 (K) Journ. KRO: 20.21 <K) Thi Outsider, TV-serle. 21.11 (K) The Dubllners ln Adam: amusemontsprogr. 21.50 Verslag op woensdag NOS 22.30 (Kj Journ, Teleac: 22.35-23 05 Televi sie bij het onderwijs afl. 4 (herh.).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5