ijzen ook 15 maart n banden r Rotterdam wil tweede luchthaven in de buurt De klap, die einde maakte aan 'n boksmythe ISRAEL WEIGERT GARANTIES EN EEN STRIJDMACHT E DOE-HET-ZELF KRANT Minister Rogers (VS) trekt zijn verklaring in IRA-leden onderling slaags in Belfast vandaag dinsdag 9 maart 1971 (Ui (erK RUI1)haag De prijzen blijven ook na Kalf maart SI0lfd er Aar nderen ronken li&n, later zon KOREVAARGARAGE n.v. ÊW &ïie teuivs at 1 maart I860 EIDSCH No. 33344 DAGBLAD Koopman x: Dra. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 18.10 per kwartaal (postabonnementen f 20.50), f 6.05 per maand (bij vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0.30 Witte Singel 1, Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Nabezorglng tot 20 uur. tel 30500 (zat 18 uur) jevrd efoonr iniurj traj I- P len. Minister Nelissen van Economische Zaken melijk vanochtend na een gesprek met de Prijzen- ommissie besloten de algemene prijsmaatregel, die e aart a.s. afloopt te verlengen zonder een nieuwe L Kaï kli rad m afloop vast te stellen. 1 Nelissen zei vanmorgen iprek met de commissie. Jjn oordeel begin augus- Iv( st al dan niet handhaven 'aar- imaatregel met de Prijzen als ^missie zal worden ge- lksfc maximale duur van de 100 T gel, die op 4 november Jorig jaar is ingegaan, is donkeDe beslissin6 van de be~ ierhc Jien L Rel '67/1 cm. mo eden 0Jis vanmiddag in een brief aar, M niel— Bij een auto-ongeluk ■ds oi kar zijn gisteravond om- ge co alf acht twee kinderen (3 prir oud) om het leven geko- T 85 n. Dtil had plaats op de Acht- iat sweg. Mevrouw Kranen' vm Straaten reed met haar hade auto in de richting Nieuw- •ugkerend van een bezoek 3WAr °uders- De automobiliste 19ggftwijken voor een tegenlig- irdoor de wagen van de c te en van de berm onder- in de sloot terecht kwam. iterstpe vijf inzittenden wisten redden, maar voor twee van de bestuurster, Gerko jnne, kwam de hulp te ftage bleken te zijn verdronken, ra pp km en LEIDl lend lags verwacht van vanavond jiavond: Vannacht veel be- et tijdelijk regen. Morgen frioden maar ook hier en )ui, matige tot vrij krach- uit west tot noordwest, emperaturen omstreeks 2, ïgeveer 6 graden. (Opgemaakt om 12.40 uur). 10 FEBRUARI 7.07 uur; onder: 18.34 uur. 17.05 uur; onder: 6.34 uur. 1 te Katwijk te 2.46 en laagwater te 10.46 en aan de leden van de Tweede Kamer meegedeeld. De vakbeweging en de consumen tenorganisaties zijn ingenomen met het besluit van de minister. De in dustriële werkgeversgroep heeft be grip voor het handhaven van de prijzenbeschikking nu er ook een loonmaatregel geldt. De midden stand is vierkant tegen deze voortge zette maatregel en heeft daarom ook alle verantwoordelijkheid van de hand gewezen. Hier de klap in beeld, die dan nog wel geen einde maakte aan een spectaculair boksgevecht. maar wel aan een mythe. Aan de mythe-Cassius Clay. De korte linkse dreun viel van nacht in de vijftiende ronde en trof uitdager Clay voluit in het gezicht. Met een verbaasde uit drukking op zijn pijnlijk gelaat tuimelde hij tegen het canvas. Clay krabbelde met een snel zwellend gezicht nog wel ovei- eind, haalde inderdaad de laat ste gongslag, maar moest toen met zeer pynlyke maar blijkens röntgenfoto's niet gebroken kaak naar 't ziekenhuis. Joe Frazier was toen al door de ringjury unaniem als overwin naar verklaard. De enerverende strijd heeft twee mensenlevens geëist. Twee toeschouwers in Madison Squa re Garden overleden getroffen door een hartaanval. In Chicago heeft het titelge vecht tot grootscheepse gevech ten geleid. Meer dan tachtig oolitieagenten waren nodig om zevenduizend mensen in het Co liseum te beteugelen, die waren begonnen met het vernielen van het meubilair, toen de appara tuur van het gesloten televisie circuit dienst weigerde. En de mensen naaaen 36 guiaen per plaats betaald om het boksge vecht daar te kunnen zien. Toen de politie arriveerde was er al heel wat grondig vernield. Het spektakel werd in Madison Square Garden gevolgd door meer dan twint.igdni7.pnH schreeuwende en gillende toe schouwers. Honderden miljoe nen zagen de strijd via de te levisie. Volgens sommige be richten zouden de „architecten" van deze bokshappening waaruit Frazier overigens uiter lijk meer gehavend tevoorschijn kwam dan Clay al een con tract op zak te hebben voor een tweede ontmoeting. Die zou dan begin volgend Jaar in Los Ange les moeten plaats hebben. Zie verder pag 13 EILAT (AP) Israël zal geen In ternationale garanties voor het Mid den-Oosten aanvaarden noch de aan wezigheid van een internationale strijdmacht, aldus de Israëlische plaatsvervangende premier Allon op een bijeenkomst in Eilat. Al eerder in de geschiedenis is gebleken, aldus Allon, dat het een zowel als het an der geen doeltreffende uitwerking hadden, en zo zou het ook in de toe komst zijn. Israël wenst in het bezit te blijven van Sjarm el Sjeich, dat het in de oorlog van 1967 heeft veroverd. De ze plaats beheerst de ingang van de Straat van Tiran, die de voornaam ste Israëlische verbinding vormt met Afrika en het Verre Oosten. Het blokkeren van de Straat van Tiran door Egypte heeft al tot twee In het ministerie van Econo mische Zaken in Den Haag heelt minister Nelissen (links op de foto) vanochtend een gesprek ge had met de Prijzenoverlegcom- missie bestaande uit werknemers, werkgevers, ondernemers en con sumenten. Met uitzondering van de middenstanders waren de an deren het er snel over eens dat de prijzenbeschikking voorlopig gehandhaafd moet blijven. wereldnieuws, het parlementaire nieuws en al het andere dermans" nieuws vindt u in ieder dagblad, ook in het Maar het doe-het-zelf nieuws, het eigen nieuws van uw leente, uw scholen en uw verenigingen, kortom het iws dat u zelf maakt en helpt maken, vindt u - zo uit- reid - alleen In het Leidsch Dagblad. u nu onderstaande bon invult, krijgt u het idsch Dagblad 4 weken lang voor de halve is. Ik word abonnee per 24 maart '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluiten als abonnee. am: S res: v lats: onummer: kje zwart maken, bon invullen In open envelop (zonder stzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer Leiden. oorlogen geleid, aldus Allon. „en Is raël moet in Sjarm blijven om te voorkomen dat het tot een derde oor log komt". Van verschillende zijden was voor gesteld om bij Sjarm een internatio nale strijdmacht te legeren. Voor stander van dit plan is ook de VS, Israëls trouwste bondgenoot. ROTTERDAM Het gemeentebe stuur van Rotterdam is vast van plan alles in het werk te stellen om de tweede luchthaven in de buurt van de havenstad te krijgen. Men wil in elk geval verhinderen dat de nieuwe nationale luchthaven zal worden gebouwd ln de Markerwaard. Wethouder mr. H. C. G. L. Polak van Rotterdam noemt deze plaats „heilloos". Binnenkort zal de werk groep Luchtvaart van het Overlegor gaan „Zuidwest Nederland" een uit gewerkt plan publiceren voor de aanleg van een nieuwe luchthaven in de buurt van Steenbergen in westelijk Noord-Brabant. Ook het Nederlands Economisch Instituut en het provinciaal bestuur van Zuid-Holland lieten al eerder we ten achter een tweede luchthaven in zuidwest-Nederland te staan. Daar tegenover staat de opvatting van de commissie-Falkenhage, die op zeer korte termijn de regering zal moe ten adviseren over een tweede lucht haven. Men vindt dat Steenbergen te ver van de Randstad ligt. Boven dien schijnt ook minister Bakker van Verkeer en Waterstaat steeds meer terug te komen van zijn aan vankelijke sympathie voor westelijk Noord-Brabant. Ondanks de tegenstand wil Rotter dam plannen uitwerken voor de uit bouw van Zestienhoven als voorloper voor de nieuwe luchthaven. De ca paciteit van Zestienhoven zal opge voerd moeten worden tot 15 miljoen passagiers per Jaar (ruim tweemaal zoveel als Schiphol op dit ogenblik). Voor een dergelijk project zou een bedrag van 230 miljoen gulden nood zakelijk zijn. Het voordeel van deze investering is echter dat de bouw van de twee de luchthaven kan worden uitgesteld tot de jaren tachtig. Dat levert een belangrijke rentewinst op. mogelijk zelfs meer dan de nu benodigde 230 miljoen gulden. Overigens stuit de uitbreiding van Zestienhoven nu reeds op felle be zwaren van de gemeente Rodenrys. Volgens B. en W. zal een nieuwe baan voor de Rotterdamse luchtha ven betekenen dat een groot gedeelte van de bebouwing van Rodenrijs zal moeten verdwijnen, terwijl de ge luidshinder aanzienlijk zal zijn. Men vindt het onbegrijpelijk dat met de moeilijkheden van Schiphol nog in het achterhoofd nog opnieuw wordt gedacht aan de aanleg van een „bul- derbaan" midden in een dichtbevolk te streek van de Randstad. Ook de voorzitter van het anti-buj- derbaancomité in Schiedam, de heer E. H. P. P. Swarte verzet zich sterk tegen wat hij noemt de bedreiging van de „leefbaarheid in de hele Rijn mond". Als protest tegen de Rotter damse plannen zal vanavond in het bedreigde gebied een demonstratie worden gehouden. WASHINGTON, TOKIO. SAIGON (AP, Reuter) De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Ro gers zou gisteren in een conferentie van veteranen hebben gezegd, dat Amerika niet tussenbeide zal komen als Z-Vietnam zou beslissen Noord- Vietnam binnen te vallen. Maar een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde la ter. dat de woorden van Rogers ver keerd geïnterpreteerd waren: de mi nister had gesproken over Zuidviet- namese acties tegen de Noordvietna- mezen in Cambodja en Laos en niet over een Zuidvietnamese inval in Noord-Vietnam. Overigens zei Rogers volgens As sociated Press, dat „er geen enkele reden is om de Zuidvietnamezen nu ze zo sterk zijn, enige militaire beper king op te leggen". Er is geen enkele reden waarom de Noordvietnamezen vanuit een veilig gebied zouden kun nen opereren. De premier van de Chinese volks republiek Tsjoe En-lal heeft ver klaard dat zijn land „gepaste voorbe reidingen" heeft getroffen „in ver band met het Amerikaanse oorlogs- streven in Indo-China". De Verenig de Staten zullen de verantwoordelijk heid moeten dragen voor alle „ern stige gevolgen" van dergelijke militai re acties, zo waarschuwde Tsjoe. Vanochtend heeft Noord-Vietnam de waarschuwing uitgesproken dat de rol van Peking in Indo-China be langrijker zal worden naarmate de Amerikaanse oorlogshandelingen zich uitbreiden. BELFAST (AP, Reuter) Een dode en 2 gewonden is de trieste balans van gevechten gisteravond in de rk. wijk van het Noordierse Bel fast. Deze keer bestonden de elkaar bestrijdende partijen niet uit rooms- katholieken en protestanten maar uit twee stromingen binnen het Iers Re publikeinse leger (IRA) die elkaar de macht in de wijk betwisten. De strijd tussen de groepen zou het gevolg zijn van een poging van de meer militante vleugel van de IRA de gematigden tot een koerswijzi ging te dwingen. De gematigden hadden het tot nu toe voor het zeg gen in de wijk. De militanten willen dat de IRA niet alleen ten strijde trekt tegen de protestanten maar ook tegen de Britten om door een stadsguerrilla de gewenste aanslui ting bij Ierland te verkrijgen. De Britse troepen die de orde in Noord-Ierland trachten te handha ven hielden zich tijdens de gevech ten afzijdig. De wijk werd omsingeld en de toegangswegen naar Belfast afgesloten. 18 PAGINA'S FIAT 500 en 500 Lusso leverbaar vanaf f4275, incl. BTW, uit beperkte voorraad. Showroom: Korevaarstraat 19, Leiden. Tel. 01710—42146* Joost de Draaier gaat naar Radio Nordsee. Er komt geen kritiek op "Hilversum" over zyn lippen, maar het wordt hem toch alle maal een beetje te benauwd. Te eng. HU houdt nu eenmaal wat meer van dat primitieve. Hij be mint het avontuur PAGINA 5 O De vakbonden hebben ook een regeringsplan opgesteld. Maar het kost wel 3,5 miljard gulden meer PAGINA 7 BU Rolls Royce liggen de drama's voor het opscheppen. Er worden namelyk tienduizenden ontslagen verwacht PAGINA 9 Naast een uitvoerig verslag over de boksbotslng In New York in de sportrubriek natuurlijk ook veel bUzonders over het zwaar be waakte Ajax, dat Celtic morgen avond In Amsterdam voor de eer ste keer tegenkomt, en PSV, dat Vorwarts Berlin wil verslaan PAGINA 15 Uit het Leidsch Dagblad van 9 Maart 1871: Harlingen. Voor de betrek king van directeur voor de stadsreiniging alhier, met een verzekerd inkomen van 1 800, dat bij goede uitkoms ten van inzameling en ver koop kan stijgen, zijn niet minder dan 85 sollicitanten opgekomen. Volgens de Zaanl. Cou rant, is de persoon die te Vel sen de huur heeft opgezegd aan 2 veldwachters, die tegen zijn zoon proces-verbaal hadden opgemaakt wegens jachtovertreding Jhr Boreel van Hoogelanden, oud-lid der Tweede Kamer.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1