nfessionelen praten sdag met oppositie n Meerderheid voor invloed werknemer ADMINISTRATIEVE KRACHT Illegale immigranten smokkelen gedwongen narcotica binnen Sporttoto TYPISTE neisjes en gehuwde dames int esten n einde staking Mgeland eialisten irschuwen Colombo Amateurvoetbal, korfbal, hockey afgelast 'CARDULANCE' IN UTRECHT Kamerdebat over onderneming Nieuwe uitgaven HASJ-ROKER KREEG BOETE Nederlander door Israël uitgewezen Clandestiene stokerij in België ontdekt WASS&RM SPRONK STICHTING CENTRALE BOEKHOUDING VAN WONINGBOUW CORP. (C.B.W.; interesse Accuratesse Yerantwoordelijjkheitlsgeroel Eigen initiatief N.Y. VER. TOUWFABRIEKEN LEIDERDORP -t.G 5 MAART 1971 LEIDSCH DAGBLAD 'LAG (ANP) De drie »le partijen hebben per psturen van D'66, PPR en pnodigd het overleg daad- te beginnen In de brief verweging gegeven de eer- omst van de delegaties te dinsdag 9 maart. «tie van de confessionele nder voorzitterschap van van der Stee, zal bestaan gende personen B. W. B. Goudzwaard, J. J. T. Mellema, W. K. N. p A. J. M. Steenkamp, ik, A. Veerman en G H. e heer Bibo zal als secre- le delegatie worden toege- s is de opzet van dit over- i je brief een onderzoek in laar de mogelijkheden om ieprogramma te realise- verband zouden wij wil- en wat wij reeds eerder pgemerkt, namelijk dat .vergelijking een belang- ijkiddel is om vast te stel- aturc rlijks eer onze correspondent) Gistermiddag klonken reten op de massavergade- m de poststakers in het Lon- Park waar de leider, d<> 'om Jackson, de man met elijke vollemaans gelaat or een reusachtige snor. Dest toegeven dat z'n or- inancieel gedwongen was op te heffen. Hij werd mtal woedende stakers uit- lar de revolte van hen die dsvcBt doorstaken was waar- ïiet meer dan een begrii- n afblazen, wordt dat de 1200 bonds- die gedurende het week- een terugkeer naar de ar n stemmen de leiders hun geven. Want hoe velen ook ze door hun leider in de gelaten, men erkent de. dat Jackson tussen twee irlenjd de onverzetteli iten en het ontbreken van indskas. lis eigenlijk geheel versla- jde pil is verguld trou- orstel van de bondsleiding festijds onder hevige druk iitante volgelingen tot de loot doordat de deur is len voor meer geld bo- 'K 1 spronkelijke aanbod bestuur was reeds van de jk voorziene acht tot ne- nt loonsverhoging opge- net dien verstande dat de die ene extra percent zou- gedekt door betere werk en een algemene stroom- het bedrijf. ait ook nu om een hogere eit en het doen van con- r de postbewerkers als ba- itere verdiensten, liddelingscommissie zal 'n instellen naar de omsta n- ie tot het conflict hebben de financiële toestand IT-bedriJf, de wijze waar- 'soneel wordt gebruikt en ■beidsomstandigheden als- de betrekkingen tussen posterijen en de vakbond sal de commissie een oor- erki eken over de argumenten ide kanten worden aange- aanbevelingen doen welke «artijen hebben belooft te vaarden viJk ten; de len of en in hoeverre van een ge meenschappelijke politieke wil sprake is voor de komende kabinetsperiode van vier Jaren Dat zal in het komen de overleg duidelijk moeten worden. Bij een eerste vergelijking der pro gramma's behoren tot de onderwer pen die ter sprake zouden worden gebracht, in ieder geval de volgende: financieel-economlsche politiek waaronder het belasting- en uitga- vebeleid. Inclusief de bestrijding van de inflatie; de politieke en bestuurlijke structuur; de democratisering van de onderneming en andere maatschap pelijke instituties: de defensiepolitiek; het zelfstandigenbeleid; de zedelijkheidswetgeving; de grondpolitiek. De drie confessionele partijen heb ben donderdag het bestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en demo cratie eveneens voorgesteld een eer ste bespreking omtrent de mogelijk heid van een toekomstige kabinets- samenwerking te houden Dit zou kunnen plaatsvinden op 10 maart a s Voor deze gelegenheid zullen de co fessionele partijen dezelfde delegatie afvaardigen als naar het gesprek met PvdA. D'66 en PPR De voorzit ter van de ARP, dr. Veerman, deed dit voorstel mede namens de voorzit ters van KVP en CHU in antwoord op een brief, die de WD woensdag had gestuurd. Daarin werd de wens tot uitdrukking gebracht op korte termijn besprekingen te openen. De WD-delegatie zal bestaan uit voor zitster mevrouw H. van Someren - Downer, algemeen secretaris mr. F. Korthals Altes en de adviserende le den van het hoofdbestuur mr. H van Riel, voorzitter van de eerste kamer fractie en mr. W. Geertsema, voor zitter van de tweede-kamerfrac tie. Van Frankfurt loopt de weg via Nederland naar de Engelse kust (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Geld stinkt niet: de gewetenloze lieden, die Aziatische immigranten langs ge heime wegen Engeland binnen smokkelen, ontduiken op die ma nier niet alleen welbewust dat de vastgestelde jaarlijkse quota wor den overschreden, maar zij dwin gen die clandestiene immigranten bovendien grote hoeveelheden narcotica Engeland binnen te nerking over CPI Rit onze correspondent) Het Italiaanse parle rifk gisteren met 346 stem Elfen 335 tegen zijn vertrou- de regering-Colombo Dit )adat afgelopen weekeinde Republikeinse oartii züp 1st er en twee staatssecre- it het coalitie-kabinet had leken. Na het vertrek van iHn| deinen beschikt de geslon- itie nog over een ruime n Tid in de kamer van afge- loeilijkheden kwamen nog int van de socialisten. Zij teeds boos over een uitla- >remier Colombo, zoals hij leden tijden zijn bezoek had gedaan Colombo had de Amerikaanse regerin" dat Italië gevrijwaard zou m een communistisch be socialisten, die al lang met ng van de communiste- jegerine hebben gehamerd e gelegenheid aan Ze de Kamer nog eens dat hun christendemocratische pre- ig ^ombo alleen kan blijven 'anneer deze belooft dat de openstaat voor een „dialoog 751pnmunisten". r BP; DEN HAAG De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdag- zondagamateurcompetitie, inclu sief de afdelingswedstrijden, afge last. Voor de wedstrijden in het be- talade voetbal zal de beslissing wor den overgelaten aan scheidsrechters en consuls: de duels van de B-elf tallen gaan niet door. Het hockey- en korfbalprogramma waarbij inbegrepen het programma in de afdelingen) zal dit weekeinde evenmin doorgang vinden. DEN HAAG «ANP) De voetbal pool nummer 33 heeft twee winnaars opgeleverd Z\j kunnen de eerste prijs groot 250.499.89 gulden delen en ontvangen ieder f125.250,—. Het aantal deelnemers bedroeg 726948 Dc bruto-in leg was totaal f 1.590 475,50 Voor d? prijzen was een bedrag beschikbaar van totaal f715.713.97 Voor de eerste en derde prijs was een bedrag van totaal f250.499,89 beschikbaar De derde prijs moet gedeeld worden door 748 deelnemers, die 11 kruisjes op de goede plaats hadden gezet Zij ont vangen voor iedere goed ingevulde kolom f334,—. De tweede prijs, groot 178.928,49 gulden moet gedeeld wor den door 56 man. Zij ontvangen voor ieder goed ingevulde*1, kolom 3195 gulden. De extra-prijs, die bestaat uit 25.785,70 gulden heeft 186 meldingen opgeleverd. Zij ontvanger voor ieder goed ingevulde kolom 192 gulden. smokkelen. En die immigranten zijn zó bang. dat hun reis naar Engeland zal mislukken, dat ze bereid zijn terwille van hun toe komst voor hun „helpers" alles te doen wat die vragen, inclusief het binnensmokkelen van verdovende middelen. Het bovenstaande werd dezer da gen onthuld door de „Yorkshire Post" en dit blad voegt er. in een repor tage uit Mlinchen, aan toe, dat het ontdekken van illegale immigranten dientegevolge nog moeilijker is ge worden dan voorheen: de menselijke en andere „smokkelwaar" wordt im mers nu nog beter besfchermd dan gewoonlijk. Britse geheime agenten in Duits land, België, Frankrijk en Neder land hebben ontdekt dat grote hoeveelheden marihuana tegelijk met de immigranten Engeland binnenko men. Aziaten is herhaaldelijk bevo len om voor de nachtelijke overtocht verzegelde zakjes met marihuana aan him bagage toe te voegen. De waar de van deze stof bedraagt ruim 8000 gulden. Voor een bootlading van veertig Pakistani's ontvangen hun helpers 40.000 pond (ongeveer 340.000 gul den) en dan nog eens hetzelfde be drag voor de paketten narcotica! Meestal worde nde illegale immi granten door degene die hem afhaalt verborgen totdat de wekelijkse ter mijnen voor de kosten van de ille gale binnenkomst zijn betaald. Het is zo goed als zeker dat de pak ketten in Frankfurt, centrum van de Duitse farmaceutische industrie, wor- cien geprepareerd en vervolgens naar Nederland worden gesmokkeld Bijna elke avond trekken minibusjes en andere auto's vol met Aziaten, meest Pakistani's, in noordwestelijke richting uit München. Minder dan 24 uur later worden zij in de achter buurten van de grote Belgische. Ne derlandse en Franse havens afgezet Eenmaal in Engeland aangekomen verdwijen ze dan in de dichtbevolkte industriesteden van de Midlands en het Noorden. Hun gastheren, die handlangers zijn van de twee of drie dubieuze figu ren op de achtergrond van dit lucra tieve smokkelbedrijf, laten de nieuw aangekomenen soms in hun wonin gen onderduiken, aldus het Engelse blad. UTRECHT (ANP) Vijf weken is de cardulance in Utrecht, een ambulance voorzien van alle ap paratuur en benodigdheden om direct hulp te bieden aan acute hartpatiënten, in gebruik. Nu reeds kan gesteld worden dat een aantal mensen zonder deze car dulance er veel ernstiger aan toe zouden zijn dan nu het geval is. Dit is donderdag gezegd door dr. P D. van Leeuwen, directeur van de Utrechtse GG en GD en dr. A. N. E. Zimmerman, cardio loog in het Academisch Zieken huis in Utrecht. Van de ongeveer 50 patiënten, die in de tot nu toe voorbije periode met behulp van de cardulance zijn geholpen, is er een bij die in de wagen al eens een catheter met aan het eind een elektrode via een ader in het hart gebracht kreeg om het hart elektrisch te stimuleren. De cardulance is van belang omdat van de patiënten die aan een hartinfarct sterven, de mees ten, 50 tot 75 procent, overlijden binnen de twee uur na het in farct. Spoed is dus een een eerste vereiste. Volgens dr. van Leeuwen gaat het hier om een zowel medisch als organisatorisch experiment. Er zijn twee volledig uitgeruste wagens in Utrecht, waarvan er een acht uur per dagvijf dagen per week klaar staat om onmid dellijk ingezet te worden. "Jezus rapport": Opheldering van een misvatting, door Joh. Lehmann, uitgave Kluwer NV Deventer; f 1590. Dit boek is fascinerend en briljant en zal de discussie in en om de kerk beslissend beïnvloeden. Zo staat het op de flap. Ik voeg er aan toe, dat t boek ook ergernis opwekt: wat de profetie over de toekomst van de kerk «waarom niet van de bijbel of het Christendom1 betreft dienen we af te wachten of de opheldering van "het" misverstand ook de waarheid aan het licht bracht. Het gaat in het boek om niet min der dan om de betrouwbaarheid van de Evangeliën, de prediking van Je zus, de bron. waaraan hij die predi king ontleent en de vervalsing van de bedoeling van Jezus' leer door Pau- lus Jezus zou lid geweest zijn van of gesympathiseerd hebben met een groep extremisten «Esseners», die zich heel nauwkeurig hielden aan de voorschriften van Mozes en die zich het volk van God alleen maar in de woestijn konden voorstellen, waar ook het heil. het Koninkrijk en het leven verwacht werd en beleefd kon worden. De prediking van Jezus zou niets anders zijn dan wat deze secte al Jaren vóór Jezus geleerd heeft en staande onder de zwijgplicht heeft Jezus wel moeten spreken in gelij kenissen. die alleen voor ingewijden verstaanbaar waren. De schrijvers van de Evangeliën zouden de relatie, die er bestond tus sen Jezus en de Esseners. hebben verzwegen, omdat heel het avon tuur Jezus op de dood was uitgelo pen. Maar wat het eende was voor de evangelieschrijvers werd het be gin voor Paulus, die «niet voor het eerst in de geschiedenis van de kerk) als grote vervalser van Jezus' leer. de stichter wordt van het met opzet verkeerde naam versierde Christen dom. De opheldering van het misver stand over Jezus is geleverd door de rollen die in de buurt van de Dode Zee in 1947 zijn gevonden. Het boek is fascinerend; schok kend. als het de waarheid weer geeft Maar daarvan heeft de schrij ver mij niet overtuigd Dr. W. v.d. Zwaan. KATWIJK Een geldboete van f 40 was voor een 18—Jarige zand- werker uit Katwijk, onder wiens bed een hoeveelheid hasjiesj was gevon den Verdachte bekende vlot dat hij zo nu en dan een sigaret met het verdovende middel rookt. „Hetgeen betekent, dat u alle kans beloopt van een flinke kerel zoals u thans bent. een wrak te worden." waarschuwde de Officier. Daar stemde verdachte wel mee in. al zat hij wat te lachten. „Gaat u door met dat roken?" in formeerde de Officier. „Dat weet ik nog niet." verklaarde verdachte „Het is moeilijk praten met u." con stateerde de rechter, die na een eis van f 80 verdachte tot f 40 boete veroordeelde. TEL AVIV «AP) De 62-Jarige Nederlander William Albert Ruysch die in 1969 in Israël was gearres teerd op verdenking van sabotage daden. is vandaag Israël uitgezet. Op verzoek van de Nederlandse re gering hadden de Israëlische autori teiten zijn gevangenisstraf van vijf. Jaar verzacht. Ruysch. van beroep archeoloog was op 51 augustus 1969 bij aankomst op de luchthaven Lod gearresteerd Ongeveer een Jaar geleden werd hij tot vijf Jaar veroordeeld omdat hij het voornemen zou hebben gehad om gegevens over de Israëlische staatsveiligheid te verzamelen De Nederlandse regering had in ver band met Ruysch' gezondheidstoe stand en leeftijd een verzoek om cle mentie ingeziend De politieautoriteiten hebben niet willen zeggen voor wie Ruyscr zijn spionageactiviteiten verrichtte, wel dat zijn vrijlating mogelijk werd ge maakt doordat hij niet langer de staat Israël kon benadelen De heer Ruysch is met El Al vlucht 459 naar Amsterdam vertrok ken. Gevangenen vrü Op middep- Java z\jn onlangs 800 communistische gevangenen vrijgelaten, zo bericht het persbureau Antara. Begin deze week heeft Antara al de vrijlating van 144 gevangenen uit de gevange nis van Djokjakarta en Semarang j gemeld. Zwaar weer in V.S. en Canada Regen, sneeuw en stormen met wind- 1 snelheden van 100 km per uur heb ben gisteren het dichtbevolkte oosten van de Verenigde Staten en Canada geteisterd. Verkeerswegen werden on- berijdbaar, scholen werden gesloten 1 en hier en daar kwamen hoogspan ningskabels naar beneden In de mid daguren was in het westen van de staat New York vrijwel alle verkeer tot stilstand gekomen. Daar viel in nog geen 24 uur een meter sneeuw i In de noordelijke en westelijke delen van New York was het zicht nul. In de Candese stad Montreal konden de bussen niet rijden. (Van once sociale redactie) DEN HAAG Het wetsontwerp tot modernisering van de structuur van de onderneming, gisteren ander maal in de Tweede Kamer aan de orde. cal komende week vrijwel ze ker ongehavend de eindstreep pase ren. Daarmee zullen de werknemers in de onderneming invloed krijgen op het beleid. Miniter Polak (Justitie) toonde zich gisteren weinig onder de indruk van de stormloop, die de oppositie heeft ondernomen tegen het wets ontwerp, dat goeddeels het befaam de advies van de Sociaal-Economi sche Raad volgt. Hij had daarvoor dan ook een goed argument: "De re gering noch de Tweede Kamer moet deze regeling uitvoeren. Daarvoor moet het bedrijfsleven zorgen. Daar om is het Jammer dat hier niet de zelfde geest van overeenstemming heerst als in de SER". In het ontwerp van minister Polak wordt aan de raad van commissaris sen het recht toegekend zichzelf aan te vullen. De aandeelhouders en de ondernemingsraad hebben echter 'n vetorecht: zij kunnen kandidaten af wijzen Een indirecte beïnvloeding dus. die een novum is. De socialist Nederhorst had daartegen als be zwaar aangevoerd dat hierover in de EEG anders wordt gedacht. Minister Polak zii evenwel dat met deze Ne derlandse oplossing, "deze vrucht van eigen bodem", dan maar rekening moet worden gehouden in EEG-ver band. De door de socialist Nederhorst ge suggereerde alternatieve oplossing (een kiescollege van ondernemings raadsleden en aandeelhouders ver kiest direct twee derde deel van het aantal commissarissen) wees de be windsman resoluut van de hand. Naar zijn mening zou dat lelden tot tweespalt en blokvorming in het col lege van commissarissen. Minister Polak ziet de raad van commissaris sen nieuwe stUl vooral als een "ver- trouwenscollege voor alle partijen". Ook in de door de heer Nederhorst voorgestelde regeringscommissaris bij zeer grote ondernemingen ziet minister Polak geen heil "Zo'n man zou ad te gauw een zetbaas van de overheid vorden" zei hij, "de over- j heid heeft wanneer het nodig is wel andere middelen" De amendemen ten van de heren Rietkerk (VVD) méér macht voor aandeelhouders vla een aandeelhouderscollege en Boersma «AR» meer invloed van de ondernemingsraad bij belangrijke beslissingen wees hij ook van de hand Minister Polak rondt volgen de week dinsdag zijn beantwoording af Waarschijnlijk zullen dan ook de stemmingen plaatsvinden Sportleiders ontslagen Sinds no vember van verleden jaar zijn om politieke redenen al 61 Tsjechoslo- waakse sportleiders ontslagen, aldus meldt het staatspersbureau C.T.K. Deze mensen hadden .ernstige fouten gemaakt of blijk gegeven niet op een hoog genoeg politiek niveau te staan om hun taken te kunnen volbrengen". Jongen vrijgelaten De 13-jarige Leon Jacobo Taurel. zoon van een Venezolaanse multi-miljonair, is gis teren vrijgelaten door de gewapende mannen, die hem maandag hadden ontvoerd Naar in de omgeving van de familie van de jongen werd ver nomen. is de gevraagde losprijs van 900.000 dollar «ongeveer 3,25 miljoen gulden) betaald. Eerder had de va der, die als eigenaar van een reeks I warenhuizen als één van de rijkste mannen van Venezuela wordt be schouwd, verklaard dat het losgeld klaar lag Ruim een Jaar geleden was Leon ook ontvoerd. Toen werd hij vrijgelaten tegen betaling van 110.000 dollar 385 000 gulden» ZELEM In het Belgische Zelem. nabij de weg Hasselt-Diest, heeft de rijkswacht gistermiddag een clande- stiene jeneverstokerij ontdekt, die per maand meer dan tienduizend 11- ter Jenever produceert. De afgele gen boerderij, waarin de stokerij ver borgen was trok de laatste dagen de aandacht omdat er op deze rustige landweg veel wagens werden gezien Bij de inval in de boerderij kon de rijkswacht aanvankelijk niets ontdek ken. doch met het wegtrekken van een kast stootten zij op de stokerij, die volledig in bedrijf was. Buiten de landbouwer, zijn zoon en een hel per kon de rijkswacht voor het eerst in de geschiedenis van de clande stiene jeneverstokerijen ook de geld schieters arresteren Deze geldschle- I ters die de installatie bekostigen en de winst opstrijken zijn zeer moeilijk te vangen. Zij hebben de stokers in j dienst en ln geval van arrestatie wordt hen een zwijgplicht opgelegd. De straf die de stokers krijgen een Jaar gevangenisstraf en vijfdut- 7end gulden boete wordt door de geldschieter betaald. Zij zorgen te vens voor het gezin van de arrestant. Het blijft echter een vraag waar 1e vele tienduizenden liters Jenever, die in de vele clandestiene stokerijen in Belgie worden vervaardigd, blijven. Een gedeelte van de opbrengst zal illegaal over de grens verdwijnen en ln Nederland worden verhandeld Het zou voor de legale likeurstoke rijen een zeer lucratieve handel zijn om met deze zwarte Jenever, die doorgaans een goede kwaliteit heeft, te verwerken, waardoor hun winst marges aanzienlijk groter zouden worden. vraagt voor diverse afdelingen U werkt bij ons in een prettige sfeer en er wordt een goed loon uitbetaald. Heeft U interesse, dan kunt U vanavond tussen 6 en 8 uur onder 't genot van een kopje koffie meer inlichtingen verkrijgen van onze heer Neuteboom in Hotel Beilevue, Steenstraat 59. WASSERIJ SPRONK, WITTE SINGEL 14 TELEFOON 43341 Het bestuur van de te Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding een: Salaris afhankeltfk van leeftijd en ervaring, volgens de CAO voor woningbouw corp Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het bestuur der Stichting C.B.W., Postbus 70 te Leiden. verwachten wij van haar, die solliciteert naar de functie van moderne talen met steno Ned. en Engels bij de ZIJLDIJK 22 LEIDERDORP Met gemaakte vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties schriftelijk na telefonische afspraak ook mondeling - bij de pers. afdeling. Telefoon 0171032841.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13