ert Wildeboer blijft 'Als doelman sta je en nuchter sportman helemaal alleen Jendrossek gaat NEC ïonderd procent geven ïederland verslaat Denen3-1 Koerstips LFC-TOGB Roodenburg-R.V.C. Apeldoorner favoriet voor wereldtitel veldrijden Nico Waasdorp: 'Lugdunum redt het nog' Na disciplinaire straf 1.19' ZATERDAG 27 FEBRUARI 1971 RAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD APELDOORN Gertie Wildeboer, oranje s voor naamste troef bij de amateurs in het wereldkampioenschap veldrijden, dat zondag tezamen met de voetbaltopper AGOVVPEC en een motorcross Apeldoorn wel op stel ten zal zetten, is een nuchter sportman. De 22-jarige maga zijnbediende uit Apeldoorn die vooral door zijn naaste om geving als de nieuwe wereldkampioen der crossers wordt gezien, lijdt nauwelijks onder de mentale druk. Gert Wildeboer tijdens de i Nederlandse -favoriet de Duitser wining op het Apeldoornse par- Dieter Ubing. ours. In het kielzogvan de io d< sindi dooi aan- heef hel s za- watei eege- NIJMEGEN (ANP) De NEC- iler Jürgen Jendrossek is weer op- iteld in het eerste elftal van NEC, it zondag in Nijmegen de competi- edstrijd moet spelen tegen AZ '67 Duitse voetballer werd door trai- Wiel Coerver disciplinair gestraft de wedstrijd tegen Holland Sport zondag 7 februari. Volgens Coer- 1 miste Jendrossek op dat moment juiste mentaliteit. Sindsdien heeft idrossek getraind onder hulptrai- Wim Blokland. Afgelopen week >ft er een gesprek plaatsgevonden :n het bestuur van NEC, trai- Coerver en Jendrossek. Daarbij >ft Jendrossek toegezegd zich voor volle honderd procent in dienst te len stellen van het elftal. Giste- heeft Jendrossek de training on- leiding van Coerver hervat. Jen- ik heeft door zijn straf twee ipetitiewedstrijden tegen ,rlem en Go Ahead niet ge- ■Jshockeytitel 2 Je- Ivasl 9.31 t 9.31 Kat- geen 3eref, 2.li R.K.IK (zat. stori< en 6 uur rsma, R.K. 30 u. TILBURG Niet Roemenië of Jongarije, de twee favorieten voor iet winnen van de C-poule, hebben ou ia de openingsdag van het wereld- 1 ampioenschap ijshockey de leiding P[5 enomen, maar Groot-Brittannië, dat uoor het eerst sinds vijf jaar weer .15 u, needoet. De Britten zorgden name- u. ds. ijk in Eindhoven tegen de slecht te foorbereide Belgen voor de hoogste jeicore van de dag: 18—2. Roemenië kerU leed daar dankzij een produktieve 7.46, derde periode in Utrecht tegen Frank rijk niet erg veel voor onder: 7—1. u7' Hongarije, daarentegen, had in Nij- t.megen grote moeite met Bulgarije, ie dat in de spannende slotfase zeer dichtbij kwam. 7—6. Nederland, dat In Tilburg verrassend gemakkelijk j van Denemarken won (3—1) trok de -meeste toeschouwers: 3500. In Nij megen waren het er 2000, in Utrecht 1300 en in Eindhoven 700. speeld. Het zou, volgens het NEC-be stuur, niet onmogelijk zijn geweest dat ook de tweede gestrafte, Cas Jans- sens, zondag opgesteld zou zijn tegen AZ'67. Deze speler kampt echter met verschillende blessures. De NEC-speler Henny Oosterveld is door de strafcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Tevens liep de Nijmeegse aanval ler een boete van 200 gulden op. Oosterveld kreeg deze straf omdat hij afgelopen zondag tijdens de wed strijd tegen Go Ahead door arbiter Corver werd opgeschreven. Ooster veld had een slaande beweging ge maakt ten opzichte van de Go Aheadspeler Te Winkel. Oosterveld kan door deze schorsing niet mee spelen in de wedstrijd tegen AZ'67. Blauw Wit heeft zijn honkbalafde ling opgeheven. Schoten staat op het punt te verdwijnen. Nou en?, zegt u misschien. Ik wist niets eens dat die clubs bestonden! Dan bent u nog erg jong, lezer, gefeliciteerd! Ik was een fanatieke honkballiefhebber in mijn jongste jaren, zo omstreeks 1943, 1944 toen je als elf-, twaalf, en dertienjarige niet naar de Bios coop ging („Quax de brokkenpiloot", met Heinz Rheumann in de hoofdrol alle leeftijden, Duitse soldaten half geld), maar naar Ajax, Blauw Wit, Schoten. HHC, VVGA en EDO. Wat honkbal betreft ben ik net zo als die oude voetbalcoryfeeën die stug blij ven volhouden dat Jan de Natris technisch meer in zijn mars had dan Johan Cruijff die het alleen van zijn snelheid moet heb ben, en die nog verlekkerd terug denken aan de schaarbeweging van Adam, alsof tegenwoordig niet iedere junior een schaarbeweging uitvoert, zelfs bij het nemen van een penalty! Zo geloof ik,in mijn diepste binnenste, en teger beter we en weten in, dat ei* nooit een mooiere en betere en spannender honkbalwedstrijd is gestreden, dan die beslissingswedstrijd in '43 tussen Ajax en Blauwwit om het kampioenschap van Nederland. In het Ajaxstadion. Ik was er bij, en mét mij duizen den Amsterdammers, Stalingrad was enige maanden daarvoor een over winning geworden voor de Russen, nu moest alleen dit appeltje nog even geschild worden! Het Blauw "Ik geloof, dat de mensen een beetje te veel van me verwachten. Want je weet toch nooit bij een we reldkampioenschap wat er uit landen als Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Denemarken, Zwitserland en Italië naar voren zullen komen. De Belgen ken ik. We rijden vaak genoeg tegen elkaar. Maar wat zal bijvoorbeeld de Spanjaard Basualdo, die vorig jaar de grote belager van wereld kampioen Robert Vermeire was, dit keer presteren? Ik ben voorlopig al blij met een plaats bij de eerste vijf. Dan ben ik ten opzichte van de voorgaande twee wereldkampioen schappen (in Magstadt werd Wilde boer tiende, vorig jaar in Zolder ze vende) al weer vooruit gegaan. Ook als ik vijfde wordt en dat zou de mensen teleurstellen dan ga ik ge woon door in de hoop volgend jaar nog wat hoger te eindigen", was de reactie van Wildeboer op de vraag of het favoriet zijn wellicht te zwaar voor hem zou zijn. Wildeboer, die samen met Albert en Gerrit Scheffer en Jaak Spetgens Nederland zal vertegenwoordigen bij de amateurs, is er wel van over tuigd een stuk sterker te zijn dan vorig jaar. "Toen kon ik Vermeire niet bijhouden, nu wel". De Apel doorner is dus ook een bescheiden sportman. Zes weken geleden im mers fietste, klauterde en sjouwde hij in een koers in België Vermeire, die samen met Norbert Dedeckere, door onze zuiderburen in Apeldoorn tot de kanshebbers voor de regen boogtrui wordt gerekend, op ruim twee minuten. "Vermeire zei toen, dat hij was gevallen. Dat heb ik uiteraard niet kunnen zien", aldus Wildeboer. Om de eer Mocht Wildeboer zondag slagen en de hoogste eer grijpen, die er voor een wielrenner weggelegd is, dan is het nog lang niet zeker dat hij. zo als eigenlijk in deze sport gebruike lijk is, beroepsrijder gaat worden. "Het gaat mij in de allereerste plaats nog steeds om de eer. Daarnaast trekt het fietsen als beroep me niet eens zo erg. Dan moet je practisch gesproken het hele jaar op de fiets zitten en dat is geloof ik niets voor mij". De Apeldoorner, die op het we- reldkampioenschapsparcours in Berg en Bos met grote overmacht natio naal kampioen „alle categorieën" werd, heeft één levensgrote wens. Hij zou zo graag eens op de weg in een zware etappekoers als bijvoor beeld de Ronde van Belgisch Lim burg uitkomen. "Hier in Nederland ben ik op de weg een van de vele duizenden. Maar ik heb het gevoel, dat ik kan klimmen". Wildeboer heeft dat gevoel nooit kunnen testen om de doodeenvoudige reden, dat hij als wegrenner zo mid delmatig is dat hij voor uitzending niet in aanmerking komt. „Misschien zou een wereldtitel bij de crossers me daarbij een dienst kunnen bewijzen", overpeinsde hij. "Het lijkt me heel wat fijner om in de heuvels te rijden dan in een grote groep. Vooral hier bij ons wordt op de weg veel te hard gefietst. Zo hard, dat ik er bank voor ben. Ik Wit-jubileum boek noemt deze wed- stijd „één der hoogtepunten in de geschiedenis van honkbal". Ik neen1 aan dat het Nederlandse honkba bedoeld wordt. „Negen innings lan wisten de werpers. Geestman (Ajax' en Wilders (Blauw Wit) de situatii te beheersen, hierbij uitstekend ge steund door hun velders. Een ver lenging bleek noodzakelijk, waarbij erst in de elfde slagbeur een der partijen kans zag een punt te scoren. Deze partij was Blauw wit, dat na een prachtige, enerve rende, doch zeer hoogstaande strijc zijn tegenstander als titelhouder ont troonde." Aldus het Blauw Wit-Ju bileumboek, dat er blijkbaar van uit ging dat een club een almoeder wa; die vele mannen in zich verenigde Het jubileumboek (1902-1952) citeert ook nog een stuk eeuwigdurend pro za uit „een onzer grote dagbladen" over deze wedstrijd, dat ik u niet wil onthouden: „Een atmosfeer, die knettert van zwaargeladenheid. Voel bare spanning, die eens een wijle tot een zacht zinderende emotie mag verklinken om dan plots fel uit te schieten in laaiende kracht, maar die nooit wijkt, twee uren zonder verpozing duurt, hoofden en harten vervult tot het einde: zo was het Ajax-stadion toen het honkbalseizoen zijn glorieuze dood stierf. En wie ae eindelijke, eindelijke nederlaag van Ajax betreurt, hij zal toch een lichtende herinnering aan een strijd behouden en later vertellen van een zwoegende kamp, die elf innings heb angst om te vallen, ook in de cross. Daarom zol ik zondag ook niet midden in de groep starten. Ik ver trek altijd aan de kant. Als het ev^n kan ga ik meteen weg". Die taktiek heeft Wildeboer dit seizoen al zestien keer een eerste plaats opgeleverd. Zijn stadgenoten die zaterdag weer gaan demonstreren hopen zondag op de zevende triomf. Vijftig j Bij de amateurs zullen bijna vijftig renners aan de start komen uit Bel gië, Denemarken, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Luxem burg, Nederland, Oostenrijk, Spanje, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland. Aanmerkelijk minder concurrentie is er bij de profs, bij wie maximaal twintig renners uit België, Enge land, Frankrijk, Italië, Nederland en Zwitserland worden verwacht. Uit gesproken favoriet voor prolongatie van de titel is Eric de Vlaeminck, die bij de crossers even onverslaan baar is als zijn landgenoot Eddy Merckx op de weg. Daarvan getui gen de dertig zegepralen van De Vlaeminck in de afgelopen maan den. Zijn voornaamste belagers zijn ook Belgen, namelijk Albert van Damme en René de Clercq en de Italiaanse oud-wereldkampioen Re- nato Longo. Nederland brengt bij de beroepsren ners alleen de Tilburger Cees Zoon tjes in de strijd, die haast zeker geen rol van betekenis zal spelen. Er wa ren nog drie landgenoten aangewe zen (Huub Harings, Jan van Katwijk en Jos van der Vleuten) maar zij hebben op het laatste moment laten afweten wegens verplichtingen el ders. HILVERSUM, 28 FEBRUARI - 1.3Ü Lapizeprijs: Ivan Hanover, Iliza. Iris Hagheweyde, Harvest Mac - Lyriekaprijs I: Jonker Jan, Jean Buitenzorg, Iwan Spencer, Indus Thar - Amateurwinterkampioen- schap VI: Holland, Hans Hollandia, Hanita van Nathan, Isnathan - Le Grecoprijs: Ina van Hovi, Hortence, Hoss Peterhof, Hanny - Grote Prijs der Winterfavorieten* Fluitlijster S, Ohristiaan de Wet, Grenadier, Ca lumet Bulwark - Labrinaprijs: Hen drik BS, Flèche, Heros, Guy Voolann LecondaprijsEric Kinley, Grace Again, Gezina, Herman - Lam ar tine- prijs: Horse L, Enterprise Hollandia, Gert Jan, Giovanni - Le Grecoprijs II: Hovy Lady, Grietje, Gin Sprook jeshof, Festa. van Hiddum - Lyrieka prijs: Indy Gail, Honnette, Iris du Cocq d'Or, Iris B. ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 UUR N.M. Terrein Boshuizerkade LEIDEN Er moet wat door je heen gaan als je als doelman dié fatale fout maakt die je ploeg doet verlie zen. Als je weet dat dié fout het elftal diep in de (de gradatie) zorgen die aanvankelijk nog zo ver weg le ken drukt en je met de pijnlijke wetenschap moet le ven dat je dat soort fouten vaker gemaakt hebt en va ker zal maken. Lugdunum's Nico Waasdorp kent dat ge voel, hij verdedigt zijn doel met de tergende angst dat hij zich weer zal vergissen. En dat de tegenstander-aan valler dat niet zal doen. Want hij beseft: „in de eerste klasse hebben ze maar een klein kansje nodig en het is raak. Als doelman mag je geen fout maken, je bent im mers veel kwetsbaarder? Bij een individuele sport be treft een fout alleen jezelf, nu komt dat op een heel elf tal terecht. Op zo'n moment schiet dat recht door je heen Waasdorp heeft ook geleerd daarmee te leven. Hij zal mor gen ln het uitduel tegen CVV niet worden opgesteld. („De Kubber heeft my apart geno men en gezegd: we zullen je een zondag rustgunnen") maar ook dat aanvaardt hij („Ik begrijp het, we hebben de punten hard nodig" Hij zegt: „Het is misschien alle maal te snel gegaan. Ik ben uit de LVB (van LDWS) in het eerste van Lugdunum gekomen. Dat is nogal een verschil. En bovendien sta Je in een team van jongens die ook in zeer kor te tijd van de derde naar de eerste klasse zijn gestoomd, dat vergt voor allen aanpassing. Nou weet ik wel dat ik die rou tine na vijftien wedstrijden al wel eens zou mogen hebben, maar ik geloof dat het toch nog anders geweest zou zijn als ik in een goed draaiend elftal te recht was gekomen. Maar het ging de laatste wedstrijden niet en nu je met die degradatie moeilijkheden wordt geconfron teerd, drukt die zorg nog zwaar der". Mis De zorg voor Lugdunum: de stand op de ranglijst in de eers te klasse B waarin de kikkers Door Paul de Tombe de snavel van de ooievaar al stekend voelen prikken. De ge varenzone nadert rap nu De Musschen tegen wie Waas dorp in twee wedstrijden even- zovele fouten maakte omhoog "vliegt". Bij de Musschen uit is het mis gegaan", erkent Waas dorp. "Daarvoor draaide het re delijk. Het is ontzettend verve lend als je een paar wedstrij den achter elkaar slecht keept, maar je wordt er op een gege ven moment hard van. Als ik in het begin van de competitie een fout had gemaakt, dacht ik vaak 's avonds nog: verdomme jongen die bal had je moeten hebben. Maar ik ben veel mak kelijker geworden. Ik ben er ook niet voor op aan gekeken door de Jongens. Eerlijk niet. Het was erg fijn dat ze me zo snel mogelijk hebben proberen op te beuren. De stemming was ook niet down in de kleedkamer: de sfeer was: We gaan het nog redden. We zullen er voor knok ken. En echt ik geloof ook dat we het nog gaan redden. Er zijn namelijk ploegen die veel minder van kwaliteit zijn". Knokstemming Die „knokstemming" by Lug dunum. moet vooral het be stuur en trainer De Kubber wel gevallig zijn. Want als de terug val van Lugdunum die na tuurlijk door een complex van factoren (blessures, pech) werd veroorzaakt teruggebracht kon worden tot één oorzaak zou de mentaliteitskwestie in het ge ding komen. Een zaak waar over bij Lugdunum al vele woorden gesproken zijn en nog gesproken zullen worden, "Som mige ploegen in die eerste klas se knokken zich tot op de bodem van hun body leeg om maar een positief resultaat te beha len. Ik zeg niet dat wij dat niet doen, maar ik weet het soms niet. Voor een derby hoeven we niet speciaal te worden opge pept, voor andere wedstrijden kennelijk wel". Mentaliteit: "Ik ben een lijn- keeper Ja, maar dat beheersen van het doeglebied voor me moet ik nog leren. Ik heb nooit een speciale doelmanstraining ?ehad. Ik weet alleen dat ik veel vrijer speel als er eenmaal een doelpunt tegen ons gescoord is. Verlies Je daardoor, dan ga je denken: nou moet ik de vol gende wedstrijd voor ze winnen. Dat wil ik dan ontzettend graag en dan leef ik ook naar zo'n wedstrijd toe. Je hebt dan het gevoel dat er iets van Je ver langd wordt. En dat verlangen moet je alléén waar maken. Voetbal is een teamsport, maar als keeper sta Je helemaal al leen. Als je als doelman een fout maakt is het gebeurd, dat is niet meer te herstellen. Ik weet niet of ik morgen tegen CVV wordt opgesteld, maar ik zal knokken om terug te komen. Ik ben ervan overtuigd dat we NICO WAASDORP alleen (Foto LD/'Holvast) de slechtste tijd hebben ge had Prognoses Tweeëntwintigjarige loodgie ter Nico Waasdorp voorspelt Lugdunum in het uitduel („met enig optimisme") tegen het Rotterdamse CVV twee punten winst. "We hebben tegen CW thuis bewezen dat we het kon den, toen liepen we in twintig minuten tijd naar 3—0". Roo- denburg speelt gelijk tegen RVC („omdat Roodenburg verdedi- gend erg sterk is")), UVS wint bij Fluks "Ik acht UVS nog beslist niet kansloos, het zou bovendien zeer gunstig voor ons zijn") en LFC wint van TOGB ("omdat LFC een leuke ploeg heeft".) Overige voorspellingen: Lis- seSJC 1, DOCOSTeylingen 3, Alphen—PDK; QSC—HiUe- gom 1, SJZVan Nispen 3, J WSB-Concordia D 3. ASC—Fo- j reholte 1. ESDO—Altior 2, VTL Rijpwetering 1, ESTOBode graven 1. FloreantWassenaar 3, Vredenburch—Waddinxveen 2. BEC—Alphia 1. Percentages De percentages van de vori ge voorspelers zijn: Mattie kan tebeen (ASC) 52.4, Lel Redel (Lugdunum) 42.1, Gerard Tho- masse (Alphia) 41.1, Jan van Polanen (DOCOS) 37.5, Leo van der Leek (Alphen) 33.3, Henk Uiterdijk (Roodenburg) 28.6, Hennie de Klerk (Roodenburg) 26, Jan Breedeveld (Lugdunum) 23.1, SJoerd Teske (UVS) 22.2, Adriaan van der Hoeven (SJZ) 16.6 en Cock van Maris (SJZ) 12.5 procent. Atletiek De Groningse atleet Sjouke Tel (GVAV Rapiditas) is er gisteravond tijdens wedstrij den in de Martinistad niet in ge slaagd het Europees indoor-record op de —incourante 500 meter te ver beteren. Tel maakte een tijd van 1 minuut 8.5 seconden. Het Europees record staat op naam van de Span jaard Magarinos met 1.04,2. Tels Ne derlandse record staat op 1.04,8. duurde om één punt voort te bren gen, één punt, dat Blauw Wit het kampioenschap bracht. Als 'n groot sportief festijn staat deze strijd in de annalen van de lichaamscultuur. Een voor ons land Jonge sport vero vert haar plaats, geraakt tot de er kenning, dat al wat sport aan deug den bergt, in honkbal sterk en schoon vervat is. Duzenden weten dit reeds. Tienduizenden zullen volgen!" Dat liegt er niet om, zult u moe ten toegeven. Wat werd er nu eigen lijk in het Ajax-jubileumboek (1900- 1950) over deze wedstrijd geschre ven? Over deze wedstrijd van de eerste halve eeuw? Niets, merk waardig genoeg. Jaar voor jaar wordt de ontwikkeling van de honk balafdeling gevolgd, men verzuimt niet te vermelden dat Ajax in 1942 landskampioen werd, noemt in 1943 de deelname aan enkele toernooien zonder over de competitie te reppen, om dan doodleuk over te stappen op 1944. Elke club koestert zijn eigen „onvergetelijkste" wedstrijd, afhan kelijk van zege of nederlaag. Die titanenkamp tegen Blauw Wit die pas na twee extra innings met 1-0 in het voordeel van Blauw Wit beslist werd waardoor Blauw Wit landskampioen ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 2.30 UUR DE COMPETITIEWEDSTRIJD Sportpark Noord werd, zinkt voor de AJacieden in het niet vergeleken met de overwinning van het AJax-negental in 1944 in het Jlauw Wit-toernooi! Ajax won eerst an Quick, daarna van Blauw Wit. Sn toen? Ik citeer het AJax-Jubi- eumhoek: „de finale Ajax-Schoten is de mooiste en ener ver endste wed strijd geweest die ooit in 'n honkbal- oernooi werd gespeeld" Ik neem ran dat een Nederlandse honkbal- oernooi wordt bedoeld" In het relglement was be- >aald, dat de eindstrijd 7 innings sou duren. Mocht er geen beslissing zijn verkregen, dan zou de wedstrijd steeds met 1 slag beurt worden ver lengd, totdat een der clubs won. iestien innings lang hebben beide verenigingen alles gegeven om de dlveren beker te veroveren. Ten einde de wemers Geestman en De Won, die de dag tevoren al in de stedenwedstrijd hadden gegooid, niet tot het uiterste te vermoeien, stel de Ajax na 10 innings voor, aan weerskanten een reserve-werper op de plaat te zetten, wat hoogstwaar schijnlijk in ons nadeel zou zijn ge weest. De Mon wilde hiervan echter niets weten en aangezien Geestman zich ook nog tamelijk fit voelde, werd de strijd op dezelfde voet voort gezet. Het met invallers voor Blom- vliet en Van Lobberegt uitkomende AJaxteam was in de avonduren met 3-2 de gelukkige". Dat waren nog eens tijden. Toen kon men nog werpen: de ene dag ln een stedentoernool, de volgende dag Schaatsenrijden Ard Schenk heeft gisteren in Le vanger tydens zijn toernee langs Noorse banen een wedstrijd over 500 en 3000 meter ver loren van de Noren Magne Thomas sen en Dag Fornaess. Schenk en Thomassen legden de 500 meter het snelst af. Zij maakten een tijd van 41.5 seconden. De 3000 meter was voor de Noor Willy Olsen: 4.35.8. Schenk werd zesde in 4.41.0. zestien innings achtereen voor een toernooi-overwinning, kom daar te genwoordig nog eens om! De enige reden waarom Je tegenwoordig geen theeadvertenties ziet waarin Roeide Mon en Wim Geestman beweren dat alle honkballers zo graag thee drin ken is. dat beide giganten niet meer ln staat zijn een theekopje naar hun mond te brengenHoe het ook zij, u hebt wel gemerkt dat het Ne derlandse honkbal zo'n kleine dertig Jaar geleden om de clubs Blauw Wit, Schoten en Ajax draaide. Blauw Wit is al jaren geleden weggezakt, en bestaat nu niet meer. Schoten ligt op zijn sterfbed, alleen Ajax heeft al les overleegd, is zelfs weer terugge promoveerd naar de hoofdklasse, maar zit nu zonder veldAllee te vergankelijk, dat merkt u wel. We zouden toch gek opgekeken hebben als iemand ons in 1943 of 1944 voor speld had dat bijvoorbeeld de voet balclubs Ajax of Feijenoord over der tig jaar niet meer zouden bestaanI Zij floreren nog altijd, gelukkig, maar toch is die vergelijking niet zó absurd. In het seizoen 1943/44 werd VUC in het westen kampioen. Wat ls er van VUC overgebleven? De kampioenscompetitie tussen de vijf afdelingskampioenen leverde de ze stand op: 1. Volewijckers, 2. VUC 3, Longa, 4. Heerenveen, 5. Heracles het betaalde voetbal weggevallen. Geen van die clubs speelt meer ln de eredivisie, VUC en Longa zijn uit Niet alleen bij honkbal, ook bij voet bal is zeer veel vergankelijk## 4

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11