W armonderhof wijkt voor weg Warmondse raad praatte lang over vrachtwagen ZOETERWOUDSE RAAD WIL MEER CONTACT GEMEENTE - RURGERIJ NA BIJNA 25 JAAR NAAR 'THEDINGHSWEERT' agenda Sinaasappelkisten in brand op Leidse veiling Antieke waaier voor wethouder Den Haan-Groen Probleem vandaag in B en W II itte Zwaan doet vandaag de deur dicht Veilingbrand PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 FEBRUARI 1| VRI WARMOND De Warmonderhof, middelbare land- en tuinbouwschool met een speciale afde ling voor het kweken van biologisch-dynamisch voedsel zal het zilveren jubileum niet in Warmond kunnen vieren. De school, die in 1947 de eerste leerlingen binnen liet. moet verhuizen naar het landgoed „Thedinghsweert" (Kerk-Avezaath. bij Tiel). Directeur v. d. Boer, die bijna vijfentwintig jaar een deel van het fraaie landhuis, in 1904 ge bouwd in Engelse stijl, heeft bewoondneemt maar node afscheid van de fraaie omgeving. De school, die nu zo'ji vijfenzestig leerlingen heeft, waarvan eenderde meisjes, moet plaats maken voor een provinciale weg. die het achter land met de kust gaat verbinden. Deze weg zal dwars over de landerijen van de school lopen. Wat het lot van de rest vaji het landgoed zal zijn, daar kan directeur De Boer niets over zeg gen want de stichting huurt het complex van de Warmondse familie Menten Het werk van de biologisch-dynamische afdeling zal, zolang de werkzaamheden aan de provinciale weg nog niet zijn begonnen, door enkele oud-leerlingen van de school worden voortgezet. De grote verhuizing van de school begint midden juni, wanneer de meeste examens zijn afgelopen. Al valt het afscheid van Warmond niet mee, toch zitten er vele voordelen aan de verhuizing. Op het landgoed Thedinghsweert, een schenking aan de Stichting Warmonderhof, dat in 1349 in historische uierken wordt genoemd, krijgt men royaal de ruimte. Op de achteneenhalve ha die *ond het hoofdgebouw liggen, zal men een tuin bouwbedrijf en ook. maar op veel kleinere schaal dan de tuinbouw, veeteeltbedrijf kunnen opzetten. De opzet van de hele school (en internaat) zal veel ruimer kunnen worden, want zegt de heer De Boer, „eigenlijk was het hier toel wat klein geworden in de loop der jaren". Dat is ook zo, want internaat en school lopen nu een beetje door elkaar. Af en toe moet er les gegeven worden in de recreatiezaal, en dat is met een groeiend aantal leerlingen, toch niet een ideale situatie. Onze fotograaf LD/Holvast maakte met direc teur De Boer een kleine wandeling over het ter rein van de school. Foto links boven: het gedeel te van de Warmonderhof landerijen waar over een aantal jaren, de auto's naar de kust zullen razen over een nieuwe provinciale weg. Foto links onder: het centrum van de activiteiten van War monderhof.In dit gebouw zijn o.a. de leslokalen en recreatieruimten gevestigd. Foto rechts onder: het fraaie landhuis, dat bijna vijfentwintig jaar de land- en tuinbouwschool een zeer stijlvol on derdak heeft geboden. V rijdag Jazz-zolder Hot House Rapen* 24) Martin Vertinden en Leo Oostrom 10 uur nam.3 uur voorn. Stadsgehoorzaal Antiekbeurs uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenti (Voor kamerbewoners en alleenstftat den) 912 uur nam. Bos huls (achter Hof laan 76) 8 beurs 7 uur nam. Rijnlands lyceum: "Gezang van Lusitaanse bullebak" van Peter 7 uur (schoolvoorstelling) en 9 nam. Museum van Natuurlijke Historii de Raamsteeg. Spr. prof. dr. L. Brongersma en dr. W. Vervoort i "Dierenleven ln Suriname" 8 uur Don Bosco-school (Boerhaavelaj Openbare lessen 24 en 7.309.30 nam. Gebouw Staalwijk (Herenstraat) Leidse Tuiniers- en Bloemistenven ging: "Door Eendracht Verbondt Spr. dhr. A. Wetselaar over flor uur nam. Leiderdorp (Aula van de Meyeg» deschool). Opening tentoonstel! Winkelcentra. 7 uur nam. Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk belstudle 10 u voorm.. prediking di A. de Ruiter, 11 uur voorm. Sadsgehoorzaal Antiekbeurs 1-10 nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (i kamerbewoners en alleenstaanden) 12 uur nam. Oegslgeest (Het Witte Huls) Schs sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Zondag Zijlsingel 2. Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Leef lang 10 tiur voo Stadsgehoorzaal Antiekbeurs 1 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Tw« wel (voor kamerbewoners en alle staanden) 912 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova Getuig 2.30 en 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollola Gemeente voor oorspronkelijk ch; tendom. afd. Oegstgeest. Spr. evi N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Gerecht 10 Soefi-beweging Unlvei le eredienst Spr. mej. S. v. d. over "Verantwoordelijkheid" 11.15 uur voorm. Hooglandse kerk: ds. R. van Veen: "De rol van de Christen conflictsituaties". 11.45 uur. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente ds. K. van Twillert 3 uur nam. Maandag LEIDEN De voorzitter van de vereniging van belangstellenden in de Lakenhal, de heer P. Herfst, bood de Leidse wethouder van C.R.M mevrouw Den HaanGroen gister avond bij de opening van de ten toonstelling „Merk Jappen" een fraai geschenk aan. Dit geschenk is een beschilderde waaier van A. H. Bak ker Korff in een waaier-doos van rood fluweel met vergulde rand in de stijl van Lodewijk de 15de, aange duid met de naam „De drie zusters van de artiest". De fraaie waaier gedateerd 1880; is verdeeld in drie taferelen, de mid delste is een interieur met drie zit tende dames, waarvan er één een spinet bespeeld De twee andere ta ferelen worden beschreven als „La lecture du matin" en „La Marquise' Mevrouw N A den HaagGroen dankte namens de gemeente voor het door de vereniging geschonken cadeau en verrichtte daarna de ope ning van de tentoonsteling. WARMOND De aanschaf van een vrachtwagen met kraan (f 80.000,-) heeft gisteren de raadsleden van Warmond tijdens de raadsvergadering geruime tijd bezig gehouden. De finan ciële commissie wil onderzoeken of het technisch en financieel verantwoord zou zijn een Commer-vrachtwagen om te bouwen. Men vond de aanschaf van een speciale kraanwagen alleen ver antwoord wanneer een hoge bezettingsgraad bereikt kon wor den b.v. door samenwerking met andere gemeenten. Aan het gebruik van plasticzakken al of niet met wandringen blijken nog heel wat haken en ogen te zit ten. In een volgende vergadering zal een definitieve beslissing in deze zaak worden genomen. De grondruil in de Zwanburgerpol- der gaat niet door. Bij het voorstel wees de financiële commissie er op dat het niet verantwoord was de grond, die eerst voor f 25.000 per ha is aangekocht nu voor f 8.000 per ha van de hand te doen. Het voor stel tot voortzetting van de onteige ningsprocedure voor het bestem mingsplan Zwanburg werd door de raad goedgekeurd. De overige voorstellen keurde de raad zonder discussie goed. Hierbij waren o.a. de verkeersmaatregelen ln de Warmundastraat, Burgemees ter Ketelaarstraat. Rondvraag O Bij de rondvraag vroeg raadslid Heemskerk of het niet mogelijk was, de sportmensen, met name de pupil len. door een schoolarts te laten keu ren. Burgemeester Langemeijer zeg de toe. dit te onderzoeken. Mevrouw Verbeek-Kempenaar wilde weten of het niet mogelijk was om van het ministerie van CRM een subsidie te krijgen voor de aanleg van een riolering. Dit is o.a. in Zee land ook eens gebeurd. De voorzitter betwijfelde deze gang van zaken maar beloofde toch eens informatie in te winnen. De schooljeugd gaat op 10 april de straten van Warmond schoonma ken. Raadslid De Winter zou graag de speelweide op meerdere dagen en wat langer open zien. Burgemeester Langemeijer vertelde hem dat daar over onderhandelingen gaande zijn met de voorzitter van de stichting. Hij hoopte dan ook op een spoedig, positief resultaat. Het verbranden van vuil achter de woning, zo luidde het antwoord op een vraag van raadslid Van der Zalm. mag alleen wanneer daarvoor 'n speciale vergunning is gegeven. Hij zal de politie verzoeken hierop nauw lettend toe te zien. Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Op het terrein van de zou kunnen bestaan uit het intrekken Leidse groenteveiling heeft het gis teravond wederom gebrand. Ditmaal ging een stapel sinaasappelkisten in vlammen op. De brandweer bluste het "door onbekende oorzaak ontsta ne" vuur met twee stralen water. Naar wij vernemen hebben B. en W. vanmorgen in hun vergadering gesproken over de herhaaldelijk voorkomende branden op het veiling terrein. Het resultaat hiervan zal naar verwachting binnenkort in de openbaarheid komen. Het nemen van maatregelen blijft een moeilijke zaak, daar niet kan worden bewezen dat de brandjes moedwillig ontstaan, zoals de omwo nenden vermoeden. Een maatregel van de hinderwet voor de veiling" en dan kun je het bedrijf wel slui ten" aldus brandweercommandant Broeshart. De consequenties hiervan moeten evenwel door B. en W. Worden over wogen. evenals over het idee van de commandant om de brandbestrijding voortaan in rekening te brengen bij het veilingbestuur. Een ander "particulier" voorstel van de brandweercommandant is: bouw een 'nissenhut" op het terrein, zo'n half ronde bouwkeet van golf plaat waar de overtollige kratten achter slot en grendel kunnen wor den opgeborgen tot het de moeite loont ze naar de vuilverbranding te vervoeren. GEBOREN Francisca Maria dr v: H. Boer en F. M. Jansen: Marco Sebastiaan zn v: B. J. Koster en C. M. A. van der Krogt: Denise Francine Alice dr v: F. J. Gijs man en E. M. Petit; Renate Danielle dr v: M. Staal en D. J. A. B. van Zan ten; Johan Gijsbert Folkert zn v: J. G. F Steenbergen en M. C. Keimpema; Henricus Johannes zn v: H. J. Kockel- koren en E. M. van den Berg; Nancy dr v: F. H. van der Horst en A. van Eek. ONDERTROUWD A. Cuvelier en M. Teunissen; J. L. Heerebout en G. S. A. Drenth; M J. H. van de Ven en D. M. A. van Heij- ningen; J. P. L. van Dam en M. Disse- veld: J. A Kriek en E. M. Otto; J. C. A. van Tol en M. Huschka; R. G. M. Coster en S. G. H. Beumer; E. Visser en N. Regeer; M. de Groot en W. H. Verlaan; N. T. R. van As en L Dron- kert; W. P J. Vermelj en J. T. C M. Cattin.-T. Cool en M. L. J. de Wever: R. M de Boer en A. J. van Boven; A. de Jong en H. Nielsen; L. Karssen en C. W. J. van den Akker; J. M. H. Moorrees en J. T. Wybrands; J. M. de Nennie en M. J Berbee; W. P. Paal vast en M. P. de Jeu. GEHUWD P. A. J van der Ploeg en M. G. M van Luijk; C. T. van der Waal en A. M. C. Mieremet; W. J. A. de Groot en F. J. Demoed. OVERLEDEN M. A. Cornelisse 77 jaar echtgen. van P A. Turenhout; J. Behouden 77 Jaar echtgen. van F. A. Fisscher; A. van der Kaden 83 Jaar man; H. N (Baron) Schimmelpenninck van der Oye 63 jaar man. LISSE De "Witte Zwaan" in Lisse sluit vanavond definitief de deuren. In de avonduren is er nog een vergadering maar daarna is het afgelopen. De plannen waren anders. Het was de bedoeling het bedrijf nog enige tijd gaande te houden, maar de gemeente haalde daar een streep door. Maandag wordt de electrici- teit afgesloten en zonder stroom kan het restaurant niet werken. In den Vergulden Turk Recej S Platteel (veertig Jaar Journa tiek) 4.30 6 uur nam. Molen De Valk Mobielkant ANWB 10 uur voorm.4 uur n Oegstgeest (Akelellaan 43) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 nam. Stationsplein 12: Sprekers van Afrikaanse bevrijdingsbewegingen (ANC, PAIGC, SWAPO), 7.30 nam. WEEKEINDEDIENST HUISARTSEN Leiden tot zaterdagmorgen 10 raadplege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 12 uur t sluitend voor spoedgevallen de terstelefoon 22222. Warmond Dokter Walenkamp, tel. 2220 (wijkzuster Meljssen, 1 meerstraat 2, Voorhout, tel. 1! (02522). Oegstgeest Dokter J. B. Hug- holtz. Wilhelminapark 2, tel. 513 Leiderdorp Dokter F. Kerm Gansstraat 2, tel. 44498 (wijkzut van Leeuwen. Dorpsstraat 50, jKoudekerk, tel 2505 (01714). Voorschoten Dokter Ostense. Voorstraat 23. tel. 2493 (wijkzus Wegman, tel. 2041. Avond- en nachtdienst apnthel te l.eiden. Leiderdorp, Oegstge en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gev len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552, Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66, Voorschoten, 01717 2525 en de Oegstgeestse Aj theek, Wilhelminapark 8, Oegstge tel. 53274. De zaterdag-, zonda i avond- en nachtdienst van apoth< R. van Breest Smallenburg te L den wordt waargenomen door Centraal Apotheek. Thans na alle protesten van bewoners Kastanjekade en Seringe straat, schijnt de gedachte te b staan bij het veilingbestuur of 1 personeel dat zij thans beter hi verbrandingen 's nachts kunnen ul voeren, omdat de bewoners dan to al slapen. Gisteravond om 22 45 uur is weer een veilingbrand ontstaan, schijnbaar ook kwajongenswerk mo zijn, omdat de bewaker veilingfe rein naast de brand de wacht hie met een groot sohuimblusapparai De kwajongens worden wel stee groter en nemen de blusmiddel mee voor als het uit de hand mod lopen. Maar ja, daar komt de bram weer wel weer voor veilingbestui Na deze schijnbaar toch niet do kwajongens aangestoken verbrandii hoopt ondergetekende en met he vele buurtbewoners dat het burgi meester en wethouders nu ee krachtige maatregelen zullen neme A. Riethoven, Seringenstraat 48a, Leidei WARMOND De kinderen, die deel uitmaken van de crea tieve groep van Clara Sikking hebben de afgelopen vier maan den hard gewerkt aan hun „die rentuin". Van allerlei afvalmate- riaal hebben zij honden, katten, vogels en vele andere dieren ver vaardigd. Ze hebben het met veel plezier gedaan. Gisteravond zijn de jongelui be gonnen met de inrichting van de „Dierentuin" in Flophouse 'De Burcht) Het was een gedraaf van jewelste en het kostte af en toe moeite alles op de juiste plaats te krijgen, maar het is allemaal op zijn pootjes terecht gekomen. On ze fotograaf LD/Holvast wierp (met cameraook een blik om het hoekje en legde dit van de dierentuin in ivording vast. Voor belanghebbenden, ivaar- toe zeker de ouders worden gere kend, is de tentoonstelling zater dag 'van 11.00-22.00 uur geopend en zondag van 12.00-22.00 uur. De ijverige jongelui zullen zelf hun bezoekers rondleiden en de nodige deskundige uitleg geven bij hun kunstwerken. Daarna kan de gids of gidse worden beloond met een kopje koffie of thee, want dat kan al lemaal in Flophouse. „Binnen kort", vertelt Clara Sikking ons, „zullen we meer van Flophouse horen, dit Dierenweekeinde is nog. maar het begin". ZOETERWOUDE Het contact met de burgerij en een bredere infor matie van de raadsleden vormden gisteravond voor raadslid Sies een belangrijk punt in de raadsvergade ring. Hij wilde meer contacten zien tussen burgerij en gemeente bestuur. Burgemeester Detmers zei dit ook wel te willen maar dat schaarse middelen en gebrek aan mankracht dit tegenhouden. Naar aanleiding van verschei dene vragen van raadslid Sies ant woordde de voorzitter dat men voorzichtig moet zijn met het vaststellen van de kosten van het winkelcentrum omdat het voor de winkeliers 'n te verwezenlijken ob ject moet blijven. Wat betreft de scholenbouw er komen twee scho len aan de Hoge Rijndijk, waar schijnlijk aan de Oranjelaan en Serphatiestraat. Voor een andere school, de openba re school in .Westeinde" stelde de raad een krediet van f 1.250.000 be schikbaar. Ter geruststelling van de raadsleden kon burgemees ter Detmers verzekeren dat deze kosten kunnen gedekt worden uit de opbrengst van het plan Heine- ken. Wat betreft de woningbouw zei wet houder Van Hofwegen dat er mo menteel een plan studie is om tot 40 of 60 woningen te komen som mige met centrale verwarming. Ook de raadslid Engelkes vroeg een betere voorlichting b.v. in de vorm van een voorlichtingsblad. Raadslid Van der Ploeg, die het even als zijn collega Van der Post niet eens was met de beantwoording van de algemene beschouwingen vond het Jammer dat er in plan West einde zo weinig rekening was ge houden met spelende kinderen. De openbaarheid van commissiever gadering kon in de ogen van de raadsleden geen genade vin den. Het voorstel werd dan ook, in overeenstemming met het adviea, van B en W, aangenomen. Er wi ren drie stemmen tegen. Raadslid Bosman vroeg naar de s tuatie bij de Noordbuurtse Hij kreeg de verzekering dat da zaak de volledige aandacht van en W had en spoedig zou worde opgelost. Het raadslid Eversteji wilde het parkeerverbod bij de fir ma Janson ongedaan maken, zou voorzitter met de politie opne men.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2