Welkom nieuwe burgemeester Verlaagde druk door jong bloed LSC ..AI.ECTO" BOUWT CLUBHIUS In Zoeterwoude geen 'beleggingsoorlogje' Streek-gewestraad nog niet op papier MR. STAAB: GOEDE GEESTIN WASSENAAR STABILISEREN BIJ „BENl ENUTO" IN VOORSCHOTEN Leiderdorpse club heeft wel leden, maar geen velden vr Beroepingswerk Peuterspeelzaal in Warmond Acad. examens Raad van Warmond vergadert Solistenconcoun Warmonds Fanfa Koning Hoessei niet naar Cairi PAGINA 2 LEID9CH DAGBLAD MAANDAG 22 FEBRUARI lï WASSENAAR De nieuwe burgemeester, mr. K. Staab, is zaterdagmiddag met zijn gezin verwelkomd in Wassenaar. Lo coburgemeester mr. Brink stond aan de gemeentegrens op de Wittenburgerweg. Begeleid door een politie-escorte onder lei ding van waarnemend commissaris Boven ging het naar het raadhuis. De belangstelling voor de raadsvergadering was bij zonder groot. Kabinetchef mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen vertegenwoordigde de commissaris der Koningin. Ook waren aanwezig oud-burgemeester Geertsema en Rotterdams eerste burger Thomassen. Mr. Brink merkte op. dat de nieu- deelgenomen. Vervolgens was er een we burgemeester bij de gemeente-receptie, waarop bijna 700 belang- Wassenaars nieuwe burgemeester Staab met zijn gezin na de verwelkoming (onder*. Op de kleine foto boven hangt mr. Brink de nieuive burgemeester de ambtsketen om. (Foto LD/Holvast) raad dezelfde loyaliteit en bereidheid tot samenwerking aantreffen, die tot nu toe steeds het optreden van de raad heeft gekenmerkt. Over de bur gerij zei hij. dat er in alle geledin gen van de inwoners een groeiende, kritische, maar gezonde belangstel ling bestaat voor het wel en wee van de gemeente en het doen en laten van het gemeentebestuur. Er is ook een bereidheid om mee te denken en mee te praten over de vraagstuk ken. die in Wassenaar aan de orde zijn. Mr. Brink sprak vervolgens over het karakter van de gemeente Was senaar en noemde enkele vraagstuk ken. die in de nabije toekomst de speciale aandacht vragen: een wegenstructuur, die het doorgaande verkeer buiten de woongebieden om leidt. bestudering van de mogelijkhe den die er nog gevonden kun nen worden voor woningbouw, in het bijzonder voor de minst draagkrach tige woningzoekenden en een beslis sing over de vraag tot welke agglo meratie Wassenaar straks definitief zal toetreden, de Leidse of de Haag- Na de wens te hebben uitgespro ken. dat burgemeester Staab op zijn nieuwe arbeidsveld veel voldoening, zal mogen vinden, hing mr. Brink de nieuwe burgemeester de ambtsketen om en overhandigde hij hem de voorzittershamer. Dank Er volgde een korte toespraak na mens de raad door mr. van Vuure, die woorden van dank sprak tot mr. Brink voor de wijze, waarop deze in meesterschap heeft waargeno men Nadat gemeensesecretaris Zwar- telé de burgemeester de verzekering gegeven had. dat het gehele ge- meentepersoneel klaar staat om hem stellenden hun opwachting bij de heer en mevrouw Staab kwamen ma ken. 's Avonds was burgemeester Staab enige tijd de gast van de carnavals vereniging De Deylknotsen, die in het Jeroenhuis carnaval vierde. Hij werd Ridder in de Orde van de Deylknot sen en een fraaie carnavalsmuts. Daarna begaf mr. Staab zich naar Kerkehout, waar in het clubgebouw van de sportvereniging Wassenaar een carnavalsfeest van de buurtver eniging in volle gang was. Hij werd er verwelkomd door voorzitter A Tesink. De heer Elligens sr.. die bij het afscheid van mr. Geertsema tot tijdelijk ..burgemeester van Kerke hout" was benoemd, stond spontaan zijn „ambtsketen" af aan de heer Staab. Loco-burgemeester mr. Brink en gemeenteraadslid Van der Klaauw werden gehuldigd voor hun aandeel in de actie voor een veiliger toegangsweg naar de buurtschap. VOORSCHOTEN Het is niet al leen bij „Benvenuto" in Voorschoten dat de harmonistische polsslag wat slapjes is gaan aanvoelen. Het ver gelijkingsbeeld zal medisch-weten- schappelijk niet deugen, maar de diagnose lijkt op verlaagde bloed druk. Het gaat traag, voorzichtig en niet gegarandeerd zuider. Niet dat men hier te oud wordt om te ade men. muzikaal dan. maar omdat er pril goed bij is ingeschakeld een waldhoorn bijv., een paar trompetten. Dirigent Schellevis is een beetje fy- siotherapeutisch aan de slag om stootje voor stootje het werkelijke le venstempo in het korps te drijven. Clementie dus en de dirigent tijd gunnen. Nieuwe Jeugd op een po dium betekent tegenwoordig dikwijls dat ook een muziekschool bezocht wordt, iets goeds van de goeje nieu we tijd. Maar het moest toch nog naar de gemakkelijke kant toe ge trokken worden en daar waren een door Van Lijnschoten bewerkte „Dan serije" (16de eeuwse suite van de Vlaming Susato) en drie scènes van de Amerikaan Walters mooi schik kend materiaal voor. Pakkende stuk jes, die altijd voor hebben, dat ze de luistergewilligheid aanwakkeren. Maar die dansjes van Susato, af gezien van de statige Pavane, had men wat vrolijker moeten „zien". Vroeger op de markt was daar vast wel altijd een of andere zotskap bij de hand, die met springen en gri massen de zaak begeleidde. Daar naast zijn stukken van Haydn en van Schori aan de orde geweest. Op het eind een „March walk over" van Ton Kotter en zie: ineens, een paar maten lang. was het er allemaal, had Schellevis het hele orkest als een wél attakerende. welklinkende, wélmarcherende volmaakte orkestra le eenheid op de punt van zijn be zwerende staf. Goed voorteken Nu leide men uit het vorenstaan de niet af. dat Benvenuto geen ge- LEIDERDORP Op het school-sportveldje achter het gym nastieklokaal aan de Splinterlaan in Leiderdorp heerste het afgelopen weekeinde grote „bouwactiviteit". Ouderen en jon de afgelopen vijf weken het burge- geren waren bezig met het plaatsen van een directiekeet. Niets moaoffifc^Bon hppft tt-nartrpnn- -ïri- 1 i vermoedende wandelaars vroegen zich af ot men daar nu ook al woningbouw ging plegen. Eén van hen: „Wanneer op die plaats een flat komt blijft er helemaal geen speelgelegenheid meer over voor de Zijlkwartier- en schooljeugd. Er moet tussen -"'staab !aeaifn'ATsaSremonWsSntaên de huizenmassa toch wat ruimte blijven voor de recreatie". Men kan gerust zijn. Er komen daar geen woningen. Het stukje „groen" tussen de Splinterlaan en de Van de Marckstraat blijft en de jeugd zal er zich naar hartelust op kunnen uitleven. mr. liberaal, aldus mr. Staab zijn de be grippen vrijheid, verdraagzaamheid, eenheid en gerechtigheid mij niet vreemd. Ik hoop dat zij mij zullen helpen een onpartijdig burgervader te zijn, waardoor de goede geest in deze Wassenaarse gemeenschap een „stabiel" karakter zal dragen. Na het sluiten van de vergadering den^door oüd-bur?emeest"r Geerlsë- j mogelijkheid open te loten na het clutlnn uon lipt hnplepvcpv/opn Hf» pon Die directiekeet wordt straks het clubhuis van de Leiderdorpse Sport Club „Alecto". De vereniging, die in april 1970 werd opgericht en die ho ckey in Leiderdorp introduceerde. L.S.C. werd de naam om daardoor ma en door de burgemeester van Noordwijk. die zijn nieuwe collega verwelkomde in de burgemeesters kringen van de Duinstreek en van Leiden. Carnaval Vóór het raadhuis werd een door de Oranjevereniging georganiseer de presentatie van verenigingen ge houden, waaraan door enkele tien tallen verenigingsdeputaties werd sluiten van het hockeyseizoen de een of andere zomersport te kunnen be oefenen, zoals honkbal of tennis. Aan leden heeft de L.S.C. geen ge brek. De ledenlijst vermeldt meer dan 150 namen, waarvan zeventig brek aan terreinen we oefenen één veld in het in aanleg "zijnde sportpark „De BloemertVeel te weinig voor een club als de onze". Ledenstop Vult ijverige L.S.C-secretaris C Smits aan: „Er bestaat in Leiderdorp grote belangstelling voor de hockey- soort. Vorig Jaar april zijn we be gonnen met 50 leden en in novem ber hadden we er al 150. Wegens ge- procent 16 jaar of Jonger. Maar men kampt met een groot probleem: geen bespeelbare velden! L.S.C-voorzitter F. G. E. van Haersma Buma, die met secretaris C. Smits, zondagmiddag ook tot de hier en op het grasveldje van het zwembad hebben we toen een le denstop moeten invoeren. Er staan nu 23 jongelui op de wachtlijst Wanneer we voldoende accommodatie hadden gehad zou L.S.C. nu al 250 leden tellen en tegen 1975 rekenen we Ned. Herv. Kerk: Aangenomen naar Voorschoten A. K. v. d. Schoot te Appelscha. Gcref. Kerken: Beroepen te Valkenburg (Z-H) H. Rooze kandidaat te Boechoutt Big), oie dit beroep heeft aangenomen. Bedankt voor Winsen en 't Zand H. Rooze kandidaat te Boechout. Geref. Gemeenten: Beroepen te Stolwijk en te Berk woud e A. Hogeriand te Werkendam. Bedankt voor Benthuizen J. van Haren te Amersfoort. I „bouwers" behoorde: „We hebben er op. dat er ministens 450 namen op j een fijne club met enthousiaste le- i de ledenlijst zullen voorkomen. Op den. Jammer, dat we niet in staat ■--*x~u' zijn onze competitiewedstrijden voor de onderbond Zuid-Holland van de Kon. Ned. Hockey Bond thuis te spelen. Terrein-deskundigen van de K.N.H.B. hebben dit veldje afge keurd. Daarom moeten onze vier aan de competitie deelnemende elf tallen al hun thuiswedstrijden „uit" spelen. Een kostbare geschiedenis Van de gemeente hebben we dit ter- reintje gekregen om tijdens de week einden te gebruiken. Door-de-weeks is het schoolsportveld en na school tijd speelgelegenheid voor de Zijl- kwartieyjeugd. Alleen onderlinge en vriendschappelijke wedstrijden kun- het ogenblik hebben we negen elftal len, waarvan twee senioren. Onder verdeeld in een heren- en drie Jon gensteams en drie dames- en twee meisjeselftallen. Bij de senioren heb ben we ook junioren moeten indelen." Clubgebouw Waarom dan op het terrein achter de Splinterlaan 'n clubgebouw? Voor zitter Van Haersma Buma resoluut: „Gewoon om een punt te hebben waar we als léden van L.S.C. bijeen kunnen zijn. Als we wedstrijden (on derlinge of vriendschappelijke» spe len. kunnen we over de kleedacco- ZOETERWOUDE Er is geen vertraagd. wordt ongegrond ge sprake van dat er in Zoeterwoude 'n beleggingsoorlogje wordt gevoerd door de beleggingsmaatschappij, die betrokken is bij de ontwikkeling van het uitbreidingsplan Westeinde II, zoals door één der raadsleden werd vermoed tijdens de algemene begro tingsbehandeling. Het college van Zoeterwoude stelt dit in zijn ant woord op de tijdens deze behan deling gemaakte opmerkingen. Het vermoeden steunde waarschijn lijk op onjuiste inlichtingen, aldus B en W. De beleggingsmaatschappij is nog steeds bij het overleg betrokken De vrees dat de uitvoering van de plannen en de scholenbouw wordt nen we hier spelen. Misschien krij- modatie van het gymnastieklokaal Uniek, moet ik zeggen, Deze directiekeet hebben we ge huurd om er een clubhuis van te maken. Zij is tien meter lang en vijf meter breed. Er komt een „bar" in en we willen het interieur zo gezel lig mogelijk maken. De bedoeling is om daar de Jeugd op te vangen en hen theoretisch in te wijden in de ge heimen en tactiek van de hockey- sport. Als bestuur hopen we daar door de onderlinge band tussen de leden te verstevigen en te bewaren. We zouden hier wel wedstrijden mogen spelen als de gemeente het terrein in orde maakt. De bond zou dan zeker een oogje dichtknijpen wat de te kleine afmetingen betreft. Het zou echter zo'n f35.000.- gaan kosten om het terrein bespeelbaar te maken Daar voelt het gemeentebe stuur weinig voor Wij zitten echte?1 met de brokken. De K.N.H.B. heeft het „uit" spelen van de thuiswed- noemd. Voor een beter contact tussen bur gerij en gemeente willen B en W regelmatig spreekuur houden op en kele plaatsen, zoals in huize Emaus. en in Huize de Goede Herder aan de Hoge Rijndijk. Gestreefd wordt naar een combi natiegebouw aan de Hoge Rijndijk van de r k. en protestante kleuter- I school, tevens voor n nieuwe school v<m ,én KlIoen toegestaan ter vervanging van de St. Bernar- Langer w<. mQetpn dus v00r de dusschool Een nieuw gymnastiek- UUe 1971.1972 een terrein heb- zaal of sportzaal ide laatste moge- waar? H liJk komt er lijkheid heeft de voorkeur» staat ook op het verlanglijstje van B en W. I nog een oplossing." Niet leukwerd Benomen door de da mes C. M. Osseman-van Rooijen en Een knulletje van een jaar of twaalf a. van Roijen-Leistra en de heren dat op zijn manier ook dapper mee- i F G. E. van Haersma Buma en D helpt met het opzetten van de ,.to- van ottervanger. Zij hebben wel suc- ko", zoals de jeugd het clubhuis ces gehad. Een probleem waarover noemt: ,,'t Is helemaal niet leuk. men njet uitgesproken raakt is het dat hier in Leiderdorp geen compe titiewedstrijden gespeeld mogen en kunnen worden. Onze ouders kunnen nu 's middags niet komen kijken. Af en toe gaan ze wel eens mee. Zoals vandaag naar Waddinxveen. Als er hier gespeeld zou worden zouden er veel meer ouders komen. Reken maar!" Plotseling is de vogel gevlogen, want één van de „bouwers' geeft hem opdracht een zak met spijkers te ha len uit één of andere gereedschaps kist, die op het veld staat. Het initiatief tot oprichting van gebrek aan sportvelden. Wachten tot september 1972 is wel heel erg lang en het kan fnuikend zijn. Het actie-maken, Het clubgebouw van LSC krijgt vorm. (Foto LD/Holvast) ve L.S.C.-bestuur heeft echter toch nog goede hoop, dat er een tijdelijke oplossing gevonden wordt: namelijk dat de gemeente het veld aan de Splinterlaan toch bespeelbaar laat WARMOND De subsidie-aan vraag van de stichting Peuterspeel zaal in Warmond zal worden behan deld, zodra daarover deskundige ad viezen zijn verkregen. Voor die ad viezen zal de stichting zorg dragen. Dit delen B en W van Warmond thans mee. In de vorige raadsverga dering werd de behandeling van de ze subsidie aangehouden. Leiden Aan de universiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. Duits taal en letterkunde J J. Eijsackers «Dor drecht doet. ex. W. Sociologie J. P. M. Die- derik «Leiden», G. H. J. Saas «Lei den), mevrouw C. L. v. Eldik-Thie- me (Leiden». doet. ex. fiscaal recht J. C. M. Mar tens «Breda». WARMOND In de komende vergadering van de gemeenteraad van Warmond «donderdag om acht uur in het gemeentehuis) zal nog niet worden gesproken over de „ge westraad voor de bollenstreek", waar Warmond in zou zijn opgenomen Het concept-ontwerp is nog niet ge heel in kannen en kruiken, terwijl het bovendien niet mogelijk bleek om dit ontwerp nog deze maand in alle betrokken gemeenten ter dis cussie te stellen. De raadsagenda vermeldt voor donderdag een aantal krediet-aan vragen. Ze worden verlangd voor: het slopen van de onbewoonbaar verklaarde woning Dorpsstraat 39 en het treffen van voorzieningen aan de woning Scheepmakersdam 6. een filmprojector voor de Leerhoeve, de aanschaf van toestellen en spel materiaal voor de schoolsportzaal aan de Endepoellaan, kranen en een wc in het park Groot Lerust en op de gemeentehaven, muurventilatoren in de raadszaal en verbetering van oefende spelers in de volière hf Fluitist J. C. Brussee liet zich horen in een Menuet van de Ai sienne-suites van Georges Bizet de trompettist L. J. v. d. Akker Andante van Haydn's Trompeto eert. Zij konden zich echter niet ledig ontplooien, omdat de bege ding niet aan een zekere moeizai heid ontkwam, maar elk dezer ren zij met ere vermeld. KEES VER HO de cv-installatie in het gemeentehuis, de aanschaf van een kraanwagen. Verder stellen B. en W. de raad voor: medewerking te verlenen bij de uitbreiding van de Hummelbrucht met een speel-werklokaal. een voor schot te geven aan de stichting Ka tholiek Onderwijs Warmond op de norm-vergoeding voor de kleuter school en het vakonderwijs over '71 vast te stellen de verordening op het beheer van het grond- en zandwin- ningsbedrijf Warmond en daarvoor een tak van dienst aan te wijzen, een grondruil aan te gaan met de heer S. van Schie te Oud Ade en het toekennen van een schadeloos stelling aan Joh. W. v. d. Geest te Leiderdorp, een onteigeningsproce dure te voeren over percelen in het plan Zwanenburg (toebehoren de aan de gemeente Leiden en de heer Breedijk). De openbare hoorzitting over deze agenda wordt morgenavond gehou den in het gemeentehuis, van half negen tot half tien. WARMOND Warmonds Fan! hield in gebouw 't Trefpunt een derling solistenconcours, waarbij heer H. W. van Bijnen uit Goud» deelnemers op de piano begeleii De Jury bestond dit Jaar uit de ren O. Klein (de dirigent van 't ko en J. Fleskens van KMK. In groep B behaalde de 12—Ja Wilma Ouwehand met 130 puntei eerste prijs, waarmee ze de gi wisselbeker verwierf. De kleine ker ging naar het trio J. van 1 del (cornet), W. van Bladel (besi en C. van Bladel (trombone), die punten wisten te vergaren. De tweede prijs werd in de gesleept door het duo H. Landi (bariton) en J. Tijssen «bariton), tot 127 punten kwam. In goerp A ging W. van Bladel de eerste prijs strijken, alsmede de grote wisselbeker doordat hij 1 punten reikte. Het duo R. Zw (tuba) en H. Zwaan (bügel) b daar 'n volle punt onder, genoeg beslag te leggen op de kleine be Een eerste prijs in deze klasse voor J. Tij sen (bariton) met pimten en een tweede voor het ko tet A. van Bladel (bügel), P. Schi «trompet». P. van Bladel «alt sax! C. van Bladel (trombone) met punten. Gevonden voorwerp LEIDEN In de maand Jan; zijn de volgende voorwerpen gev den: bankbiljetten, sleutels, hei polshorloge, trouwring, hanger, mesportemonnaie, halsketting, h blokken, dameswant, koffer met houd, boek, ijzeren klemmen, kim Jasje, herenwinterjas, rekenlin herenportefeuille, boodschappen dameshandschoenen, kinderbril, renbril. toilettasje, notitieboe voetbalschoenen, schoenschaats, bel, sjaal, damesring, autocont sleutels, damesparaplue, bontmuts krukken, armband, flessen krati damespolshorloge. Terug te halen en inlichtingei verkrijgen aan het bureau van vonden voorwerpen, Nieuwsteeg ingang poort, op woensdagen tui 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kun niet worden verstrekt. Burgerlijke Stand Aan Leiden Oehuwd: W. van Wijngaarden van Baaren. Geboren: Saskia. d. v. J. F. 6 ge en J. Jongste; Ryanne. d. v. H. kijk en J. H. Wassink; Anuieta, W. J. Boeweit en J. Regeer; An d v A. L. van Delft en P. Viele; 1 z v. H. P. Eling en C. Jansen: A J z. v. A. Koning en A. P. Knet Gerardus P.. z. v. J. Seller en C de Gunst; Martljn R.. z v. H. M. Z berg en H. H. J. Mussert. CAIRO (Reuter) Koning H< sein van Jordanië heeft zijn vooi nomen bezoek aan Cairo afge« omdat zijn premier Wasfi Tell r niet welkom is, zo meldde het zaghebbende Egyptische blad Achram vanochten. Volgens krant had de Egyptische regt zich aanvankelijk ingenomen klaard met het verzoek om hen» ontvangen. Als datum stelde zï februari voor. Toen echter bleek de koning zijn eerste minister meenemen, liet de regering in C» Hoessein weten dat het haar schikte Wasfi Teil te ontvangen Cairo is men tegen de benoem van Teil gekant, omdat men hem schouwt als vijandig tegenover E? te en de Palestijnse commando» Burgerlijke Stand WASSENAAR Geboren: Marl» d. v. T H. Oosterveer en M. P van der Klugt; Dirk L. J., z. v. L M. van Veen en F. W. van Leeu» Claudia A., d. v. P. T. Heem» en E. A. van Wijngaarden; Marcus N., z. v. J. W. Oujlshoorn en E- van der Poel; Jeffrey A. Th., z. J. A. de Bruvn en M. C. J. Knijt burg. OndertrouwdA. J. Noordover en W. L. Barn hoorn; C. J. B. G. J. f en A H. Wennink (Amsterdam). Getrouwd: C. Burgersdijk en M. Iongh. OverledenPaul us Ravensbergf» Jr (Rijnsburg); AndréJ Fortanier. Jr (Den Haag) Wed W. J. van Lid» JeudeVeder, 83 Jr; Gerardua van der Kolk, 65 Jr (Den Haag); helmina A. P. van der Poll 96 lem F. Devllee. 84 Jr. lig de< zit er< de, set aai lig. sta gr< set eer bel ber grt he I ke) rer He rij be« ne ge 1 He ve: te de he

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2