IS^l Wat betekent Hoogovens voor een warme bakker? V tl Waai worden de centjes voor het brood verdiend? Bij Hoogovens IJmuiden Knapperig van korst en heerlijk geurend komt het brood uit de oven van de bakker. Waarom kan die bakker bakken? Omdat hy Hoogovens heeft! Gaat u maar na: bij Hoogovens verdienen ruim 21.000 mensen een goeie boterham. Samen vangen ze pet maand zo'n 28 miljoen gulden aan salaris. Elke maand weer f 28.000.000.-! Daar wordt heel wat brood van gekocht. Menig bakker bakt dus voornamelijk voor Hoogovens- personeel en hun gezinnen. Wat dacht u trouwens van de duizenden die voor Hoogovens werken zonder er in dienst te zijn? In 1970 heeft Hoogovens voor 75 miljoen gulden werk uitbesteed en aankopen verricht bij anderen - alléén al in de IJmond! Voor heel Nederland was dat bijna 800 miljoen gulden. Hoogovens betekent meer dan staal en cement. Hoogovens betekent brood voor vele tienduizenden. In het bedrijf voor walsers en kraandrijvers en typistes en ingenieurs enzovoort. Buiten het bedrijf voor de bakker, de man van de speelgoedwinkel, de voetballer van Telstar, de bloemenman, de tuinder enzovoort. Allemaal kunnen we bestaan mede dank zij de geweldige economische motor die Hoogovens heet. Zonder Hoogovens kunnen heel wat bakkers hun oven wel doven. Er zou geen droog brood meer te verdienen zijn. Bakker Klees uit de Baanstraat in Beverwijk: 'Ja, als je het goed bekijkt, branden mjjn ovens dank zij Hoogovens. Wat zegt u, werkt 36% van de Beverwijkse beroepsbevolking bij Hoogovens? Nou, dan zal een zelfde percentage van mijn brood met Hoogovens centjes betaald worden. Gemiddeld bak ik per dag 240 pannebroden, 80 amerikanen, 30 volkoren, 30 boerenwijt, 100 melkbroden, 200 kadetjes en honderden gebakjes. Reken dan maar uit hoeveel Hoogovens brood daar bij is.' iIC IG. Ujl ktil

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 26