iijenoord miste inspiratie boksen blij ft mi) n velingssport CILLI WANG Italiaanse pers over FC Twente-Juventus schittering bij Celtic, tegen MVV doffe ellende (1-0) iy Het gaat vreselijk moe worden jis Lantrok: jongste Nederlander met zesde graad jiu jitsu •>1 Fiks speelt half uur eerder... Af scheidsduel voor Jasjin Leidse Schouwburg Nieuwenhuijs in hoger beroep Lei Stampa diep verontwaardigd I I I Bona Stars kan krachtsverschil met DED nu uitdrukken 19 FEBRUARI 1971 PAGINA 19 DSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD itie pri t 16 i ii ir Door Rob Vente VGl ERDAM Cabaretier en Feijenoord-fan Gerard Cox Ajax is dood". Gisteravond, na het uiterst povere van de Happel-groep, verzuchtte hij: „Feijenoord ook; U Lief. 11 ïflappel kwam de woorden van Gerard Cox te horen, id" brieste de trainer van Feijenoord, „dat zeiden ze :hte wedstrijd tegen Haarlem ook. En even later, tegen aren we weer springlevend. Goed, vandaag speelden t; morgen zullen we tonen dat er beslist nog leven in d rd zit". kan Feijenoord tegen het Dj», Jeltic wél schitteren en is CSi bct verhoudingsgewijs MVV doffe ellende? Het s niet zó moeilijk. Ten ireert Celtic wél en MVV ivendien en dat is end kon de équipe tegen de Schotten van- inu&oten verdediging spelen rke punt van Feijenoord een ploeg als MW zich idefl i voor eigen doel in timi rdoor de Rotterdammers worden tot een storm- die strijdwijze ligt het ijenoord niet, dat in de nu eenmaal geen „killers" telt Ove |kt met zijn gedachten al te zitten; Posthumus „moeilijk debuut,, en de veel en goed Wery zochten gisteren ijverig naar hun vorm. d hem niet te pakken. Aanvoerder de 35.000 toeschouwers een werkelijke uitblin- van Hanegem, dit keer omdat Rinus Israël iep geveld was (Jansen b«k ve dedigeri. Van Ha- ^niet alleen bijzonder ac tief. maar toonde zich arachtig captain. Al zak- van Feijenoord tot een peil, Van Hanegem liet op zijn falende me- Integendeel. In het veld pbeurende woorden („da- eens proberen" en „vol- beter"); een nieuwe ei- Q an het Feijenoord-talent lancEom was het ook. die tegen Haarlem voor tn zorgde. Het gebeurde an^)tigste minuut. Via Ro- Hasil kreeg hij de bal; ichelde hij hem listig man Körver: 10. instonden er uit het gro lt dat de thuisclub con- méér kansen. Maar door bekwaamheid- (Kindval. het knappe werk van irver en een dosis pech irs en Dijkstra konden op de doellijn nog redden toen Kör ver al geklopt was; bleef het 1—0. Weinig moeite En de Maastrichtse aanval? Lase- roms en Jansen hadden er weinig moeite mee Alleen Brokamp wilde nog wel eens venijnig uitbreken, maar door gebrek aan steun leverde dit niets op. MVV-trainer Knobel tilde er echter niet zwaar aan: OEGSTGEEST De wedstrijd (.microkorfbal tussen Fiks en Oran je Nassau in de Apollohal in Oegst- geest begint een half uur vroeger. De aanvangstijd is nu 16.10 (zater dagmiddag». MOSKOU (ANPi Lev Jasjin, de fameuze Russische doelverdediger, krijgt zijn officiële afscheidswed- strijd De Russische voetbalbond wil de thans 41-jarige Jasjin, die be sloten heeft zijn actieve voetbal loopbaan te beëindigen, eren met een wedstrijd tussen het Russische elftal en een wereld-elftal, waar voor schriftelijke uitnodigingen ziin verzonden aan de volgende soelers: Beckenbauer en Müller (West-Duits- land». Bobby Charlton en Moore (Engeland". Eusebio "Portugal» As- parukov (Bulgarije». Lubanski «Po len". Riva en Facchetti (Italië), Dza- Jic (Zuid-'-vië) en Pele (Brazilië). Onder de genodigden bevindt zich geen doelverdediger. zodat mag wor den aangenomen, dat Jasjin in het wereldelftal zal uitkomen Het ligt in de bedoeling de wedstrijd eind mei-begin Juni te houden in het Le- nin-stadion in Moskou, dat 110.000 toeschouwers kan bevatten. ..Ach, als je in de trein stapt naar Feijenoord, sta je al met 1—0 ach ter. En als het dan 10 blijft, mag Je niet mopperen". Tot slot de reactie van Ernst Hap- pel op het debuut van Posthumus: „Zelfs spelers van grote klasse heb ben het de eerste weken bij Feijen oord heel moeilijk gehad. En als Je dan van de tweede divisie ineens in ons elftal ploft, is het helemaal een geweldige opgave. Dus mag Je na één wedstrijd nog geen oordeel vel len". Witn van Hanegem heeft zijn goocheltoer besloten met een lis tig schuivertje, waarop geen Maastrichtenaar had gerekend: 10. Van links naar rechts: Van Hanegem, Den Rooyen en de ver keerd uitvallende Körver. Waarna de trainer van Feijenoord liet doorschemeren dat het overi gens onwaarschijnlijk lijkt dat er snel een tweede optreden van Pos thumus in het eerste (eerstvolgende wedstrijd: ADO uit te verwachten valt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Vanavond in de Utrecht Tonnie Nieuwenhuijs, speler van FC Utrecht, is in hoger beroep gegaan tegen een uitspraak van de strafcommissie van de KNVB. Hij kreeg eind vorige maand een boete van tweehonderd gulden en de verplichting een kwart van de proceskosten te betalen, we gens kritische opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Theo Boosten, gedaan in een van zijn hand verschenen artikel in het Nieuw Utrechts Dagblad. Hij beschuldigde de scheidsrechter daarin min of meer van partijdig heid tijdens de wedstrijd FC UtrechtFeijenoord. Hij is in hoger beroep gegaan op advies van de VVCS en het bestuur van de FC Utrecht. Zijn belangen zullen wor den behartigd door mr. J. L. Jans sen van Raay, raadsman van de WCS, De Vereniging van Contract spelers. Het „grüss dich" klinkt ons weer in de oren. We zijn in Inzeil In I vertrouwde omgeving zou ik haast zeggen. Na ons is dan ook een gro te Nederlandse supporterschare naar het Duitse wintersportplaatsje gekomen. Al is het weer nog niet optimaal, er wordt overigens goed weer voorspeld, toch hebben we ai een paar maal kunnen trainen op ijs dat records inhoudt. Ja. als je dan op zo n baan traint en ik haal de omstandigheden in Gotenburg nog even in gedachten, dan heb ik het bijna niet meer. Stel. dat Je hier vo rig weekeinde had gereden in plaats van in dat vochtige, winderige Goien- burg. Maar ja. we hebben hier nu eenmaal niet gereden. Maar nog één dag en dan gaat dit wél gebeuren. Al is het dan niet op de tien kilometer. Onder de voorspelde omstandighe den wordt het beslist vuurwerk. Ik herinner me nog de rit tussen Bör- Jes en Suzuki, vorig Jaar, toen er ROME «GPD» De voetbalwedstrijd FC TwenteJuventus heeft in de meeste Italiaanse kranten z'n weer slag gevonden in een kort bericht, waarin van het wat bizarre gedrag van de Nederlandse gastheren mel ding wordt gemaakt. Maar uitge sproken polemisch is het verslag Door Rudolph Bakker van de voetbalexpert van La Stam pa, het grootste landelijke Italiaan se dagblad, dat zijn zetel in Turijn heeft. Wat de wedstrijd zelf betreft, heeft de Italiaanse ooggetuige het over "een verschrikkelijke slag". Maar behalve de slag zelf waren ook "de uren die eraan voorafgingen" dra matisch. aldus La Stampa. Als de verslaggever met de voetballers in 't stadion aankomt, ontmoet hij de de supporters van Juventus met hun president. Deze schreeuwt het Tu- rijnse elftal toe: Ze hebben ons met een dolk bewerkt en de politie be schermt ons niet. Het verhaal in La Stampa gaat dan voort: "De chauffeur van de Italiaanse auto bus werd in de onderbuik met een dolk gestoken door een verhitte Ne derlander. Een tiental sportma- niakken uit Enschede wierp zich op „de Turinezen, terwijl andere sportievelingen voetzoekers gooi den". Deze ernstige episode' speelde zich af terwijl een groep Italianen probeer de een spandoek van Juventus op de afscheiding van het veld vast te maken. Een tiental sportmaniakken uit Enschede wierpen zich op de Italianen, terwijl andere supporters voetzoekers in de richting van het spandoek wierpen, dat daardoor in brand raakte. De chauffeur begaf zich tussen de beide groepen en probeerde ze tot bedaren te bren gen. Dit initiatief werd echter verkeerd geïnterpreteerd. Ineens werd hij aangevallen met een dolk door een Nederlander, die zich daarna uit de voeten maakte. Er kwam dadelijk hulp opdagen en de gewonde werd in een eerste hulp-auto naar het ziekenhuis in Enschede gebracht, aldus La Stampa. Het blad gaat voort: "Binnen het stadion is het helse lawaai onbe schrijfelijk. De voetzoekers ver lichten de hemel alsof het dag is. Italiaanse supporters worden syste matisch beledigd. Ook onze journa listen krijgen hun deel aan Neder landse bijnamen, die gemakkelijk ter verstaan zijn. terwijl de En- schedese club met uitgelezen gast vrijheid Italiaanse krantenmensen de toegang ontzegd tot de gereser veerde tribune en hen uitnodigt tussend de sportfans te gaan zit- j ten. van wie een groot deel al dronken is voor de wedstrijd be- 1 gint. Langs de rand van het veld I kijkt een honderdtal politieman-1 nen glimlachend toe hoe de toe schouwers met voetzoekers gooien" En La Stampa schrijft dan onder an dere nog: "Al woensdagmorgen was de stemming tamelijk gespannen ucuutiuis uc weasirija eina t stadion aankomt, ontmoet hij de Dit initiatief werd echter verkeerd het er ov e het knappe werk van mei-begin Juni te houden in het Le- de supporters van Juventus met hun geïnterpreteerd. Ineens werd hij En La Stampa schrijft dan onder an- slechts op 1 rver en een dosis pech nin-stadion in Moskou, dat 110.000 president. Deze schreeuwt het Tu- aangevallen met een dolk door een dere nog. "Al woensdagmorgen was finales van rs en Dijkstra konden I toeschouwers kan bevatten. rijnse elftal toe: Ze hebben ons met Nederlander, die zich daarna uit de de stemming tamelijk gespannen. toernooi hee Veel kranten waren doorgegaan met hun denigrerende campagne, waarbij ondermeer geschreven werd dat de scheidsrechter van de wed strijd, de Oostenrijker Linmayer, in Amsterdam was vastgehouden om te verhinderen dat Juventus hem zou omkopen". Deze zin is letterlijk uit het Nederlands vertaald, aldus de journalist van La Stampa. Twee minuten voor het begin, zo schrijft de krant nog, verzocht de speaker het publiek op te houden, met het gooien van voetzoekers, omdat anders de scheidsrechter de wedstrijd niet zou kunnen laten be ginnen. Het antwoord was 'n nieu we golf van voetzoekers, aldus het blad. "Terwijl Juventus op het veld verschijnt wordt het ontvangen met een enorm fluitconcert en met het lied: Haller is een lafaard". Overigens zijn alle Italiaanse bladen het er over eens, dat Juventus slechts op het nippertje de halve finales van het Runners Up Cup toernooi heeft gehaald Door Ard Schenk EIDEN Een uiterst jeugdig judomanneke slaat met «duidelijk afgrijzen het tafereel gade dat 'zich voor zijn :htblauwe kijkers afspeelt. „Kijk maar uit dat je niet -vermoord wordt", zoemt hij trouwhartig door de zaal sportschool Luiten. „Kijk maar uit Chris antrok kijkt dan ook uit, al weet hij dat zijn trainer dri van Polanen het 'broodmes' alleen zo dreigend heft behoeve van de actie. Chris Lantrok heeft geleerd op in hoede te zijn, kan ook razendsnel handelend tot te- aiactie overgaan. Reactiesnelheid verkregen door zijn 'ïtiviteiten in de bokssport. gestimuleerd door zijn jiu isu-training bij sportschool Luiten aan de Leidse Pie- I rskerkgracht. Zo snel kan zeventienjarige Tüng-straatmaker Lantrok tAidelen onlangs verkreeg hij drie jaar training "de tijd e minimaal voor het verkrij- i van zo'n graduering be at» als Jongste Jiu jitsu be- lenaar in Nederland de zesde Bad zwarte kersenbloesem j naamd en in vijf jaar dat J J bokst bij DTS veroverde hij j de junioren al het zwaarwel- 7 ïgewichtkampioenschap van uid Holland. Een staat van lortdienst die van Chris lant- nt ongetwijfeld een gevreesd 'oor 'aul de Tombe igenstander zou kunnen ma- J «n. al ziet hij er ondanks 0 Ijn forse gestalte niet naar it dat hij ook maar een vlieg waad zou kunnen doen. Daar- oor heeft hij trouwens zegt lij noch de tijd, noch de lust "Ze proberen me weieens uit te dagen, dan is het natuurlijk een ontzettend veilig gevoel om te weten dat ze me toch niet kunnen verslaan. Als ik ruzie zou krijgen zou ik ook gebruik maken van mijn sporten, daar voor leer ik het immers ook? Ik doe het voor de sport en voor de zelfverdediging" Bezeten Want Chris Lantrok is "dat kun Je zo wel zeggen. Ja" be zeten van zijn sporten Zozeer dat hij daarvoor wekelijks on geveer zestien uur in sportzalen doorbrengt." Ik train elke avond minstens één uur voor jiu jitsu of judo «want dat doe ik ook: ik ben oranje band) en dan bij DTS van Snik Ja nog zo'n twee uur. Daarvoor heb ik dan al oefeningen gedaan in het Leidse Hout. Ga ik lek ker lopen voor de conditie. "Als ik een sport beoefen moet ik dat intensief kunnen doen". Woensdagavond is de enige avond dat ik niet train. Vroe ger was dat anders toen had ik "maar" driemaal bokstraining in de week. Daarom ben ik met Jiu jitsu begonnen: omdat ik de overige avonden niets te doen had. Ik ben hier een keer gaan kyken. zag die sport beoefe nen en vond dat zo mooi dat ik het zelf ook maar ben gaan doen". Offers Hetgeen de vraag opwerpt of zoveel trainingen en lessen (bok sen. judo. jiu jitsu» niet om gro te financiële offers vragen "Zo veel trainingen kosten natuur lijk aardig wat geld", meldt Chris Lantrok. "want Je moet daar- ook de aanschaf van de kleding bijrekenen. Maar dal ligt er natuurlijk maar aan hoe veel Je verdient. En mijn vader en moeder steunen me gewel dig Daarom is het ontzettend leuk dat ik de Jongste Neder- der ben met de zesde graad Jiu Jitsu, mijzelf zegt dat verder erg weinig. Boksen blijft name lijk toch de sport waar ik het meeste in wil bereiken Ik wil gewoon mooie wedstrijden ma ken en dan hoef ik nog niet eens te winnen. Zou dat wel gebeu ren dat winnen bedoel i kdan zou ik nog niet weten of ik nou wel profbokser zou willen wor den. Eerlijk niet. Ik zou er wel over denken als ik daarvoor tenminste goed genoeg zou zijn maar ik weet niet of ik dan nog wel zoveel plezier in mijn sport zou hebben. Ik zou wél graag sportinstructeur willen hier een wereldrecord gereden werd. Schaatssport was dit in een van zijii mooiste vormen. Vechten om hon derdsten van seconden; het is fantas tisch om dat te zien. Wat de kansen van de Nederlandse ploeg betreft, geloof ik dat er een mogelijkheid inzit, dat we volgend jaar met een ploeg van vijf man uit kunnen komen, hetgeen betekent: twee man bij de laatste zestien. Ik hoop uiteraard één van die twee te zijn. Nu hoor ik al zeggen: daar heb je hem ook! Ja, ik weet het. Het heeft in dagbladen gestaan: Schenk óók favoriet voor de sprinttitel. Maar i geloof me, dat gaat vreselijk moeilijk worden. En dit zeg ik niet om het. favoriet-zijn van me af te schuiven. Maar als supersprinters hier rond de 38.5 rijden, dan moet ik zonder meer ln de buurt van 39 blank zitten en dan valt er nog een seconde goed te maken op de duizend meter. Mis schien is er dan perspectief op een goede klassering. Maar als die 39 blank er niet uitkomt, dan wordt het vreselijk moeilijk. Hoewel, het gaat nog steeds lekker, dus de mogelijk heden zijn er. Je zou zelfs kunnen zeggen: als het in déze vorm niet gaat, wanneer dan wel? Maar dan nog beweer ik: nee, sprinten is zo iets speciaals. Nee, ik zie meer mogelijkheden in misschien nóg een wereldrecord; en dan op de duizend meter, hoewel ik op die afstand niet de enige gega digde ben. Want dat kan Eriksen van Noorwegen ook heel goed doen. Ik wil hem zelfs een van de favorieten noemen voor dit toernooi. Met Bör- jes en Keiler. Dat zijn de groten vol gens mij. Dan volgt een lijst van men sen die er tussen kunnen komen, zo als König. Muratov, Thomassen en Björang En misschien Schenk. Eindelijk eens iets positiefs, hoor ik al mompelen. Maar werkelijk, schaatsenrijden is vreselijk moeilijk. Zeker als het zo hard gaat als hier het komende weekeinde. Met gemid delde snelheden van tegen de vijftig kilometer. En dat op een stukje staal van 1,2 mm. om dan over het weer nog maar te zwijgen! .orden: hoofdzakelijk om dan ookslessen te geven. Want ik vind dat nog teveel mensen ver keerd tegen boksen aan kijken. Die mensen beschouwen dat als een harde sport en dat is het niet. Evenmin als jiu jitsu trou wens. Soms. als je vetrelt dat je bokst en aan jiu Jitsu doet. merk Je wel eens dat ze Je als een soort straatvechter beschou wen, maar ook dat is aller minst waar. Jiu Jitsu is een zeer mooie sport waarbij Je veel techniek opdoet en waarin je je ook volkomen kunt ont spannen" ("De meeste men sen", weet Adri van Polanen". hebben nog teveel het idee dat het alleen om zelfverdediging gaat. Dat wordt echter al min der Er komt hier. een groot aantal mensen uit alle lagen van de bevolking om Jiu Jitsu te beoefenen. En die merken van dat hoe meer Je aan die sport doet. des te kleiner de behoefte wordt om te gaan vechten"). Ontspanning Voor Chris Lantrok blijft ook het grote aantal trainingen dat hij volgt ontspanning. Zegt hij: "Kijk, ik ga wel eens naar zo'n les toe met het gevoel dat ik er geen barst zin in heb, maar als ik weer eenmaal op de mat sta, is die gedachte al weer snel verdwenen. Dan is het enkel nog ontspanning voor me. En die twee sporten zijn best met elkaar te combineren. Je moet voor beide veel reactiesnelheid hebben, veel zelfvertrouwen ook. Chris Lantrok rechts kan razendsnel tot tegenac tie overgaan, al weet hij dat zijji trainer Adri van Polanen het mes alleen zo dreigend heft ten behoeve van de ac tie (Foto LD/Holvast) Bij boksen moet Je alleen op de handen letten, by jiu jitsu ook op de voeten Dat maakt Je snel. Dat merk ik ook bij het boksen. Ik heb een goede dek king en mijn voetenwerk is aar dig". En als verlate reactie op een eerder gestelde vraag "Eigenlijk zou ik dan ook best orofbokser willen worden, als ik er goed genoeg voor ben. An ders hoef 1e daaraan niet te be ginnen". LEIDEN De competitiewed strijden tegen DED die Bona Stars zaterdagavond in de Vijf Meihal moet spelen, brengt voor de Leidse baketbalploeg de mogelijkheid zich te herstellen van de bekernederlaag tegen Fiat Stars. Toch moeten de Stars ervoor waken het team van DED te onderschatten. DED weet tegen hooggeplaatste teams altijd een zeer goede prestatie te leveren. De ploeg komt alleen in lengte te- tekort en dat lis in vele duels fnui kend geweest. Zoals ook in de thuis wedstrijd tegen de Stars, die de Lel- denaars slechts met zeer gering ver schil i5960» konden winnen. In de Vijf Meihal kon Bona Stars het krachtsverschil duidelijk maï*en. De dames van Bona Stars treden van avond in Den Haag aan tegen het team van Jumpers, dat na een slech te start steeds beter is gaan spelen I Toch zullen ook de Leidse dames I tot winst kunnen komen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19