ns Eiland greep laatste rohalm tegen Crescendo Damesvoetbal rukt op naar het stadion ök Portugal oest kracht Jgen ervaren Open strijd verwacht in veldrit op Duinrell „Pas op voor Cruijff en Piet Keizer irn ix gaj voorsprong van 5-1 prijs t Duitsland won fortuinlijk fife Provinciale titels Deelnemers aan WK driebanden Dames Bekkerveld verliezen van Wisla Krakau W eer zege voor Nederlandse Amateurs SPRINTZEGE VANMONSERE Volley balstrijd districtsteams APARTE SECTIE OF AANSLUITING BIJ KNVB? Berichten over „ontvoering gefantaseerd" PAGINA 21 S lEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD EN Voor de Overgangsklasse A speelde Pernix gis- in de Vijf Meihal tegen het Amsterdamse Swift en ekende voor beide ploegen de laatste wedstrijd in deze wfbalcompetitie. Nadat Pernix lange tijd de beste kan- gehad, moest het toch een gelijkspel aan de Amster- formatie toestaan. Niettemin mag het 55 gelijke spel, Pernix-achttal een eervol resultaat genoemd wor- iwel een 51 voorsprong werd prijsgegeven. betrad namelijk het speel- vier invallers, terwijl de iloeg zelfs de enige vaste het herenkwartet Fred met een naar het schijnt enkelblessure een tiental voor de rust verloor. On grote aantal wijzigingen, mix goed. In een kwartier en Jur Bursee <2x) en Paul (uit een straf worp» het ver- i drie punten gebracht: 3— 22ste minuut kwam Jan de ongelukkige Fred Breed- ingen. waardoor van 't vas- nog slechts drie speelsters en. Toen kwam Swift pas de rust aan het eerste te- Jur Bursee herstelde even marge: 41 Toen good-old iijk. die reeds een wedstrijd eserve-team achter de rug minuten na de hervatting zorgde, was het kruit ver- De Amsterdammers begon- de tweede tegentreffer aan sief dat tenslotte zijn vruch- ifwerpen. Twee treffers van :t na elkaar gescoord brach- lanning dan ook volledig te- Pas vijf minuten voor het al slaagde de hoofdstede- I lijke ploeg erin gelijk te maken. Ver- I der liet Pernix het niet komen: 55 I In de eerste klasse A traden Cre- 1 scendo en Ons Eiland tegen elkaar I in het veld. Ons Eiland presteerde het met 10—5 te winnen, waardoor J Ons Eiland op gelijke hoogte is geko men met HSV. dat nog tweemaal te gen Zuiderkwartier zal moeten aan treden. Of deze zege voor Ons Eiland veel baat zal hebben, hangt af van j de uitspraak van de strafcommissie, die zich over de kwestie van de ge staakte wedstrijd Ons EilandO.D.O. I (24» zal moeten beraden Hangen de dit onderzoek, greep Ons Eiland de laatste strohalm met beide han- den vast, en het moet gezegd, dat het daarin ditmaal uitstekend slaagde, al bood een bijzonder teleurstellend 1 Crescendo daartoe alle kans. Bij het ingaan van 'de rust zat Ons Eiland reeds op fluweel: 60. Die voor sprong kwam tot stand door treffers van Sary v. d. Meeberg. Wim Nijen- huis. Ruud Arnoldus. Nan Deege naars istrafworp». Nijenhuis en Piet Beekman. In de tweede helft schiep Crescen do zich meer kansen, waaruit doel punten moésten komen. Ton Ouwer- acht won West-Duitsland i met 0—1 van Albanië door fr van Müller. eft tot de zeventigste minuut voordat de Belgen op de e grasmat Portugal defini- de knieën hadden. Toen - Portugese elf vermoeid ei va h er neer dat de tegen' 7nn'p1 a:at fllc int- 5 en zowel wat techniek als ult- y vermogen betreft het best» iel ™hal 75 6EL Hoe sterk hun nationale voetbalelftal is op dit mo- ebben de Belgen gisteravond in het stadion van Anderlecht i. Precies veertien dagen na de overwinning van 3—0 op nd zegevierden de ..witte duivels" met dezelfde cijfers over Hierdoor gaan de Belgen nu ongeslagen aan kop in groep de voorrondes van het toernooi om de Europa Cup. kerk zorgde voor 61. Aad Schou ten bracht 62 op het scorebord. Ons Eiland nam echter het initiatief over en zou binnen drie minuten een be slissing forceren. Piet Beekman <2x> en Nan Deegenaars (strafworp) brachten hun ploeg na 16 min. op 92. waarna Ons Eiland het wel ge loofde Aad Schouten en Piet L'Amie verkleinden het verschil tot vijf pun ten en die marge zou door treffers van Wim Nijenhuis (O.E.) en Lies- beth Beugelsdijk (Cresc.) tot het ein de toe gehandhaafd blijven105. Overige uitslag: Zuid Res. 1 A: Pernix 2Die Haghe 2 716. De promo tiestrij d tussen de zes overgangsklassekampioenen om vier plaatsen in de Hoofdklasse, zal op zondag 28 februari as. verspeeld worden. Plaats van handeling is de Gemeentelijke Sporthal in Zeist, waar de zes gegadigden elkaar in twee poules van drie zullen bestrij den. De indeling, die door een bepa ling van het lot al enkele maanden vaststond, is zeer gunstig te noemen voor Vicus Oriëntis, dat het met de Oostelijke kampioen, die zondag be kend zal worden en Z.K.V (Zaan dam» zeer getroffen heeft, gezien de indeling van de andere poule: Pams <Den Haag). PSV Eindhoven »n e NIC (Groningen». mden. za^ trste Belgische doelpunt ir tiende minuut «van Lam rust zwakte het Portuge.s echter af en België kon voren gaan. In de 64e mi Pol van Himst door en 1 gese verdediging zag geen an gelijkheid dan hem onder tien: strafschop. Lamber kans: 20. atste doelpunt was een ge- d het feit dat het uithou mogen van de Belgen gro dan dat van de Portugezen e minuut begon Van Moe» enorme rush, gaf de bal aan nst, die in een oogwenk zag ul op de linkervleugel in kans tie stond. Doelman Damas wel uit, maar zijn actie laat om Denul te verhin- :n twee verdedigers dooi Jhieten 30. Er waren 25000 twers. Stand in groep 5: 1 1—6 (3—0). 2. Portugal en id 22 (13», 4. Denemar- (0—4). Weinig overtuigend Htsers speelde in Tirana wei- Ttuigend. Het commentaar idscoach Helmut Schön was ,Het belangrijkste is. dat nnen hebben". Het was zeker i de fortuinlijkste overwin- van West-Duitsland in de ise periode. Nadat Müller had werden de Albanezen, ver- angemoedigd door de 22 000 iwers in het uitverkochte steeds sterker. De Duitse draaide slecht en kwam in de 'edstrijd tot slechts zes scho- let doel van Albanië. Een be- aandeel in de zege han Karl chnellinger. die aanvankelijk de selectie van Schön be- Hij speelde als laatste ver- Jg een voortreffelijke wedstrijd, middenveld stelden Becken- WASSENAAR Op het tamelijk zware en lastige parcours van het landgoed Duinrel in Wassenaar houdt de Leidse ren- en toervereni- ging ..Swift-combinatie" zaterdag as. een nationale wieler-veldrit. waaraan voor de Zuidhollandse deel nemers tevens de provinciale titels zijn verbonden. Doordat de sterke nationale veldritkampioen Gert Wil- deboer uit Apeldoorn niet van de partij is en ook streekfavoriet Cok v d. Hulst uit Zoeterwoude nog niet hersteld is van zijn sleutelbeenbreuk, mag er bij de amateurs een volko men open strijd verwacht worden Het parcours op Duinrell is 2300 meter lang en verre van gemakke-', lijk. De smalle, moeilijk te berijden bospaden en heuvels vergen veel van het uithoudingsvermogen en de stuurkunst. Aan de strijd van de as- piranten, waarmee 's middags om twaalf uur wordt begonnen, nemen slechts zestien rijders deel. Favoriet voor de zege onder hen is de natio nale veldritkampioen Gerard Looye- stein uit Noordwijkerhout. De Hille- gommer Kees v. d Akker en de ,.Swift"-renners H. v. d. Klink en Ppter Post kunnen het mogelijk tot een ereplaats brengen. De aspiran ten moeten acht kilometer verhap stukken. De nieuwelingen starten kwart voor een en moeten zestien kilome ter overbruggen. Onder de 21 inge schrevenen bevinden zich als kans hebbers de nationale kampoien Jaap v d. Beek uit Barneveld, Klaas Dui venvoorden uit Noordwijkerhout, Broere uit Bolnes, de Noordwijker Nico Glasbergen. Arie v. d. Voet uit Leiden en Jan Jansen uit Voorscho ten. De laatste twee zijn lid van de organiserende vereniging. Na de fi nish van de nieuwelingen gaan tien veteranen aan de slag in een race over zestien kilometer Van hen is de nationale kampioen Jan van Dijk uit Lisse uiteraard de grootste favoriet Het hoofdnummer van de middag vormt uiteraard de race voor profs en amateurs, waarvoor om half drie het startschot gelost zal worden On der de 35 deelnemers bevinden zich als kanshebbers o.a. de Lisser Her man Zuiderduin. Fons v. d. Berg en Hans Steekers uit Noordwijkerhout. de Hillegommer Rhett van Trigt. de Noordwijker Ton v. d. Berg «allen Bollenstreek», Johan Heesbeen uit Tilburg, Ronald v. d. Burg. Wernhout België). Theo Meyer uit Apeldoorn. Albert en Gerard Scheffer uit Zei- hem. Jaak Spetgens uit Someren. Adri Kooyman uit 't Zand. Jan Stui ver uit Zwolle, de Schiedammer Piet Heyster. ..good old" Manus Brink man uit Rotterdam. Koos v. d. Knaap uit De Kwakel en als enige „Swift"-rijder Sjaak Rietbroek uit Leimuiden. Het kan met dit „veld" deelnemers een spannende en inte ressante strijd worden De profs en amateurs moeten 24 kilometer afleg gen. AMSTERDAM De deelnemers lijst voor het wereldkampioenschap driebanden, dat van 19 tot en met 21 maart in Groningen wordt gehou den, is compleet. Bij de biljartbond zijn officieel de inschrijvingen bin nen van titelverdediger Raymond Ceulemans «België», de Nederlan ders Rini van Bracht en Hennie de Ruyter, de Oostenrijker Johann Scherz, de Egyptenaar Mustafa Diab. de Japanner Shigeki Koshiki en de Noordamerikaan Gilbert. Achtste deel nemer wordt hoogstwaarschijnlijk de Peruaan Alfonso Suarez, die in 1961 in Amsterdam wereldkampioen was met een gemiddelde van 0.997. Wel iswaar is zijn aanmelding officieel nog niet binnen maar de KNBB heeft wel van een luchtvaartmaat schappij het verzoek gekregen om voor Suarez de passage van Lima naar Nederland te betalen. Men neemt nu zonder meer aan dat Sua rez Zuid-Amerika zal vertegenwoor digen. HEERLEN «ANP» Bekkerveld. volleybalkampioen van Nederland bij de dames, heeft gisteravond in Heerlen voor duizend toeschouwers in de kwartfinale van het tournooi om de Europa Cup met 13 verlo ren van Wisla Kraukau uit Polen. De tussenstanden waren: 7—15. 9—15 15—13 en 7—15. De tweede wedstrijd wordt vrij dagavond in Maastricht gespeeld. Als dat maar geen slecht voorteken is. Tijdens een gastoptreden voor de Amerikaanse tv van wereldkampioen zwaargewicht Joe Fra- zier flinks) bestond de begeleiding uit de groep die zich de Knock outsnoemt. Boksen In het bijprogramma van de ..match van de eeuw" tussen Joe Fnazier en Cassius Clay met de wereldtitel aller categorién als inzet, zal de Britse zwaargewicht Danny Maclinden de broer van Cassius Clay. Rudi. ontmoeten in een gevecht over acht ronden. Voetbal In de vijfde ronde van het toernooi om de Football Asso ciation Cup «Engelse beker» won Arsenal gisteravond de uitwedstrijd met 21 van Manchester City. Lei ces ter City kon in de beslissingswed strijd tegen Oxford United pas in de verlenging een overwinning van 31 forceren. Na negentig minuten was het 11. De winnaars van de vijfde ronde hebben zich in de kwartfinales geplaatst. Hierin spelen Arsenal en Leicester City tegen elkaar. Schaatsen Roar Groenvold. die zich afgelopen weekeinde met maag klachten moest terugtrekken voor de strijd om de wereldtitel in Gothen burg, is in een ziekenhuis in Dram men opgenomen. Hierdoor moet Groenvold ook de wedstrijden om de ISU-sprintkampioenschappen mis sen. die op 20 en 21 februari in In zeil worden gehouden. Zijn plaats wordt ingenomen door Ole Christian Iversen. Cricket Engeland heeft de ashes" terug. De Britten wonnen de zevende en laatste wedstrijd van de series tegen Australië met 62 runs en wonnen in totaal met 20. De overwinning werd een feit 25 minu ten voor lunch op de vtffde dag toen Derek Underwood. Terry Jenner bowlde en Australië all-out ging door 160. De score. Engeland 184 en 302. Australië 264 en 160. TEL AVIV (ANP' Het Neder landse amateurelftal heeft gisteren in Jeruzalem met 30 gewonnen van een Israëlisch selectieteam. De ruststand van 10 voor Nederland werd bepaald door Veeken. die in de 38ste minuut scoorde. In de tweede helft waren het «nogmaals» Veeken en Ensinck die voor de eindstand zorgden De wedstrijd trok 3000 kijkers. JEREZ De Belgische wereld kampioen op de weg Jean-Pierre Monsere heeft de derde etappe van de Ronde Van Andelusië over een afstand van 98 km gewonnen. Onze landgenoot Jos van der Vleuten ein digde als vierde. Al na vijf km ontsnapte de span- Als na vijf km ontsnapte de Span jaard Francisco Sanchez. Hij bouw de een voorsprong van 25 sec op. Veertien renners, onder wie de Ne derlanders Zoetemelk en Tabak, zet ten de achtervolging in en voegden zich na 25 km bij de Spanjaard. Vergeefs trachtte de kopgroep in een vlucht, die 43 km duurde, de beslis sing te forceren. Op 25 km van de finisch kwam echter een hergroepe ring tot stand. Veigeefs trachtte Joe van der Vleuten nog weg te komen. In de eindsprint boekte wereldkam pioen Jean Pierre Monsère zijn twee de etappezege in deze wedstrijd, waardoor hij de leiderstrui heroverde. Algemeen klassement: 1. Monsere 12.58.05; 2. Perurena op 45 s.; 3. Van der Vleuten op 1 min 3. Sohet op 1 min; 5. Casas op 1 min; 6. Galera op 1 min; 7. Santa- maria op 1 min. VOORSCHOTEN Op zaterdag 20 februari organiseert het district Zuid-Holland van de Nederlandse Volleybalbond in samenwerking met de vereniging Gemini uit Voorscho ten. één van de voorronden van de Nationale Volleybalkampioenschap pen voor districtsteams van Jongens en meisjes-Junioren en aspiranten, de sporthal „Vliethorst" aan de Kon Marinelaan in Voorschoten, aanvang I 15.15 uur. Deelnemers zijn: het team van het district Noord-Holland-Mid den. Haarlem, Zuid-Holland en 'a- Gravenhage. Zelfs Eusebio (in actie op de foto) kon de pijnlijke Portugese nederlaag in Brussel niet voor komen bauer en Overath daarentegen te leur. waardoor de aanval het dubbel moeilijk kreeg. Na een vrije trap van Netzer kreeg scherpschutter Müller een goede schietkans, die de enige treffer op leverde. De Duitsers mochten van geluk spreken dat kort na de pauze, toen Vogts en Beckenbauer weifel den met ingrijpen. Ceco Juist voor het doel langs schoot. De stromende regen scheen de Albanezen in het geheel niet te de ren. Ze vonden elkaar in knappe com binaties, doch mi«ten een schutter die de aanval afwerken. De stand in groep 8 is: West-Duitsland 2 1 1 0 3 2—1 Turkije 2 1 1 0 3 3—2 Polen 1 1 0 0 2 3—0 Albanië 3 0 0 3 0 16 Kindvall waarschuwt Celtic !>T> GLASGOW (API Ove Kind vall van Feijenoord heeft in een vraaggesprek met het clubblad van Celtic gezegd: ..Pas op voor Johan Cx'uUff en Piet Keizer". De volgende maand komt Celtic uit tegen Ajax in de kwartfinales van het Europese toernooi voor landskampioenen. „Celtic moet oppassen voor de nummers 9 en 11 van Ajax. dat iUn Cruijff en Keizer, de ge vaarlijke mannen in de aanval van Ajax". aldus de man van Feijenoord. „Cruyff en Keizer zijn enorme voetballers", aldus Kindvall. „het zal moeilijk gaan worden voor Celtic, maar het zou kun nen winnen als het speelt zoals verleden week tegen ons, in Glasgow". De Zweedse voetballer is van oordeel dat het eltal van Celtic beter ia dan dat van het vorige seizoen. „Het speelt beslister en het komt sterker naar voren in de aanval" Volgens Kindvall was die aan val. verleden week, te snel ge weest voor Feijenoord, dat tot een kalmer tempo moest over gaan. „Als we hadden getracht de vaart van Celtic bij te hou den hadden we gebrek aan adem gekregen". Bij de komende wedstrijd zal. meent Kindvall, veel afhangen van en hoe de eerste helft ver loopt. „Dit soort wedstrijden kan vaak worden beslist door een beetje geluk. „Ajax kan prachtig vloeiend voetbal spelen en is erg sterk in de aanval. Ajax zal een kortere weg naar het vijandelijk doel kiezen dan wij in Hampden hebben ge daan". KAPELLE Als Gerard Kor- suize (27) zijn zin krijgt, wordt zo spoedig mogelijk het „wilde" da mesvoetbal gegroepeerd. Over de vorm van deze organisatie tast men nog in het duister. De mo gelijkheid bestaat, dat er 'n apar te damesvoetbalbond wordt ge sticht. Ook de KNVB, die zich nog nauwe lijks over d eze problematiek heeft gebogen, zou de dames het lidmaat schap kunnen aanbieden. Al zullen daarvoor de reglementen moeten worden gewijzigd. Met alle gevolgen van dien. Veel vrouwen gaan zich in verschil lende takken van sport bewegen, die voordien uitsluitend werden beoe fend én ontwikkeld door de man nen. De wielersport was daar enkele jaren geleden een voorbeeld van. Nu ook in tal van plaatsen in Ne derland het damesvoetbal hoogtij viert, is de kans aanwezig, dat de emancipatie van de vrouw, zich zal gaan uitbreiden tot de voetbalsta dions. Carlo Ponti sr.: ROME (DPA) De Italiaanse filmster Sophia Loren en haar man Carlo Ponti hebben de berichten in de pers dat hun 2-jarig zoontje Car lo met ontvoering zou worden be dreigd. volkomen gefantaseerd ge noemd. Ponti heeft woensdag tegenover het weekblad „Genete" verklaard dat hU vooral kwaad is over de bewering dat hij uit angst voor een mogelijke ont voering al het land om zijn villa in Marino nabij Rome zou hebben opge kocht. Al dat gepraat over een ont voering vindt volgens hem zijn oor zaak in een recente inbraak in de villa. Hij gaf wel toe dat zijn huis door de politie in het oog wordt ge houden. Aparte sectie In het buitenland heeft het zwakke geslacht al meer vat op de bondsof- ficials gehad Zwitserland. Frankrijk en als laatste, nog niet lang gele den. Duitsland hebben de spelende vrouwen erkend en in een aparte sectie ondergebracht. In andere de len van Europa treft men zelfstan dige damesvoetbalbonden aan. zoals in Italië. Denemarken (de huidige wereldkampioen). Oostenrijk, Span je en Portugal. Voetbalsters zijn al vanaf 1968 in ons land te bewonderen. In eerste instantie veelal in Zeeland. Maar la ter gesteund door de vele plaatse lijke trimacties ook in andere pro vincies. Het juist aantal is moeilijk te schatten, maar Gerard Korsuize uit Kapelle, de oprichter van de Eer ste Zeeuwse Dames Voetbal Vereni ging. schat dat er nu meer dan hon derd clubs in Nederland zifn. Voorvechter De Zeeuw ontpopt zich ala de grote voorvechter van het damesvoetbal Dit seizoen organiseerde hij voor het eerst een Zeeuwse competitie. Zijn pretenties gaan echter verder. Sinds hij in december van het vorig Jaar in Turijn de vergadering van de Europese damesvoetbal associatie 'FIEFF» bezocht, waarbij een groot aantal landen is aangesloten, wil Korsuize niets liever, dan dat het damesvoetbal wordt georganiseerd Wellicht kan Nederland dan nog met een team meedoen aan de we reldkampioenschappen in Mexico, die in augustus worden gehouden. Van zijn plannen in 1968 heeft Korsuize eertijds de KNVB in ken nis gesteld. De sportbond accepteer de toen het lidmaatschap niet. Via de afdeling Zeeland dreigde het zelfs met schorsingen, voor die le den. die reeds bij de KNVB waren aangesloten. Inmiddels zal het standpunt van de voetbalorganisatie een wijziging hebben ondergaan. De enquête van de FIFA en UEFA heeft geleerd, dat er in veel landen damesvoetbal i leeft, maar dat de nationale bonden I autonoom zijn in het „organiseren* van vrouwen. Commissie „Uit afgevaardigden van de talloze clubs, die mij de laatste maanden hebben benaderd", zegt Gerard Korsuize. „hebben wij een commis sie van drie benoemd, die als ge- j sprekspartner voor de KNVB gaat fungeren. We willen ons standpunt kenbaar maken. Op 4 Januari heb- I ben we de voetbalbond geschreven. Tot op heden mochten we nog nieta vernemen. In 1968 wilde de KNVB niets van ons weten. Nu er overal clubs zijn gesticht, willen wij op nieuw de zaak doornemen". Via de gevormde commissie hebben de dames evenwel reeds een stand punt ingenomen. Zij zien hun lid- 1 maatschap gaan naar een aparte sectie damesvoetbal. Gerard Korsui ze: „Dat zal wellicht het moeilijkstt punt worden. Onze dames willen een onafhankelijke sectie, met een bestuur dat zelfstandig kan beslis sen. En niet dat men in de afdelin- gen wordt ondergebracht. Lukt da* niet, dan gaan we op eigen benen 1 verder". Select!# Dit laatste besluit, zouden de plan* nen om op korte termijn tot een zon sterk mogelijk Nederlands da meselftal te komen, kunnen door kruisen De selectie, van de min of I meer bekend zijnde clubs, is al ter I hand genomen. „Op dit moment hebben we al een sterke selectie. We kunnen ons al plaatsen voor de voorronden van het W.K.. die door de FIEFF worden bekostigd". Gerard Korsuize vertrouwt er op ta kunnen slagen. ..Districtscompetities moeten er volgend Jaar komen. Vooral nu de FIEFF ook van plan is een Europa-cup-toernooi voor da mes te creëren". Waarbij hij niet zonder trots stelt: „Half maart krijgt EZDVV versterking. Twee Schotse internationals. keenster Nancy Roy (21) en Cathy Dc-'-rty (21) voor de achterste vier. van The Cambuslang Hooverrettes uit Glasgow, komen voor een Jaar bij ons spelen".

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21