Hotelkamer zonder douche maar met jukebox 's nachts „LIVE-ELPEES" VERVELEN HEEL GAUW >1 Uit in de Randstad LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - WM Nic. de Tombe RADIO WAGNER VAN WEESEL PAGINA 16 LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 Al bezig met vakantiedromen voor 1971 Droomt u gerust, het is er de tijd van het jaar voor. En de nieuwe, kleurige folders verlokken u tot uitstapjes-in-gedachten naar zonnige streken, naar rustige plekjes, naar zorgeloze ontspanning. Want de reisorganisaties staan nergens meer voor. Aan honderdduizenden ver kopen zij een heerlijke vakantie, dikwijls voor concurrerende prijzen. Alleen, ,bij dat massawerk en door die prijsconcurrentie vallen er wel eens vakanties in brokken. Daar kan de uwe ook bij zijn. Doe daarom regelmatig schietgebedjes, wanneer u in die aanlokkelijke folders bla dert. Want voor u Is er geen en kele zekerheid als het mis gaat, geen garantie, niets. De reisorgani saties dekken zich in door annule ringsclausules, reisvoorwaarden, en zovoort. De vakantieganger staat echter machteloos. Enkele honderden kreten van de machtelozen, de teleurgestel- den van dit jaar, vormden de reac tie op de oproep van enige tijd ge leden in onze krant om ons vakan tie-ervaringen te melden. Wij heb ben daaruit een aantal voorbeeldge- vallen gelicht, die wij in de tussen tijd grondig hebben uitgezocht. Op "V,' Soms is het aan de Rijn toch niet zo „schön". drie achtereenvolgende LD-uit-pa- gina's doen wij verslag van enige au thentieke belevenissen met georgani seerde reizen, en over de houding van de reisorganisaties tegenover de gedupeerden. In een vierde afleve ring zal het meer in het bijzonder gaan over het huren van vakantie huisjes. Blader met ons mee in de folders, zoals u dat het afgelopen Jaar ook kon doen. Daar gaan we: Twee dames, reeds in de AOW-leef tijd, kiezen bij een reisbureau uit een folder van de Rotterdamse NV Rederij Rijnvakantie een Rijnreis. Letterlijk, volgens de folder: 7- daagse Rijncruise NijmegenMann heim v.v. (met bezoek aan Heidel- berg) per ms. „Rijnhaven". GEFASCINEERD In de aanprijzing van deze reis door de NV Rijnvakantie: „Heidel- berg, waarvan reeds 150 jaar gele den Goethe getuigde dat hij was gefascineerd door de charme e n gastvrijheid van deze historische plaats aan de oevers van de Nec- kar. Naast het oude. romantische plaatsje is thans een moderne stad gebouwdzonder dat daarbij ook maar iets verloren is gegaan van de romantiek, de gezelligheid èn het internationaal afgestemde uitgaans- sleven". De twee dames willen dat Heidel- berg wel eens zien en boeken op de reis. Voor 300 gulden per persoon. De eerste vakantiedagen verlopen in montere stemming. Zij krijgen wel iswaar Dusseldorf niet te zien, om- j dat de „Rijnhaven" daar 's nachts om één uur afmeert, in plaats van j op de beloofde tijd van negen uur 's avonds, en er 's ochtends om zeven uur weer moet worden verder ge varen. Maar de grote anticlimax komt. als blijkt dat de boot niet verder gaat dan Wiesbaden-Bieberich. Géén Mannheim, géén tocht naar Hei delberg. Alleen een busreis naar het Ahr- en Moezeldal. D.w.z., als men daar 15 gulden extra voor wil betalen Teruggekomen gaan de dames in de clinch met de NV Rijnvakantie. Die antwoordt dat er geen ligplaats te krijgen was in Mannheim, .dat het Ahr- en Moezeldal nu eenmaal leu ker is dan Heidelberg, maar dat zij als genoegdoening 10 procent korting kunnen krijgen als zij nóg eens een reis mee maken. Later biedt de NV Rijnvakantie hun nog eens „Wij begrijpen dat het moeilijk is u van uw AOW een tweede Rijnvakantie te veroorloven" 10 procent scha devergoeding aan. Doch met hulp van het boekings kantoor zoeken de dames him recht bij de Reiskamer, een intern scheidsgerecht van de Alg. Ned. Ver. van Reisbureaus. Daar ligt dan intussen een brief van Rijnvakantie, waarin staat: „..wij moeten thans aannemen dat deze cliënte alleen te rangschikken valt onder de categorie van 4 pro cent moeilijke passagiers". Voor de Reiskamer krijgen de da mes, die zo graag eens een weekje heen en terug de Rijn op en naar Heidelberg hadden gewild, niet meer toegewezen dan de 10 procent schadevergoeding die Rijnvakantie reeds had aangeboden. Dertig gul den. Dat vindt de Reiskamer wel voldoende, want dat is ongeveer de prijs van een tochtje op en neer van Bieberich naar Heidelberg. Maar hoe, roepen de gedupeerde dames vertwijfeld uit, komen wij dan ooit weer in Bieberich en wie garandeert ons dat we die keer dan wel van daar naar Heidelberg kun nen? Maar weer sparen voor een nieuwe reis, zegt de Reiskamer. RIJNVAKANTIE Rijnvakantie NV heeft de kans gekregen zich geheel en al ten onrechte op „vaartechnische rede nen" te beroepen en komt er met een paar tientjes af. Als de dames op het laatste moment van de reis hadden afgezien, hadden zij 75 pro cent van de reissom aan schadever goeding moeten betalen Twee echtparen en een ongetrouwd familielid kiezen een zonnige va kantie in Spanje. Zij boeken voor 428 gulden per persoon op een 15- daagse vliegvakantie naar apparte menten in Benidorm bij FIT Vlieg reizen NV. Bij hun aankomst blij ken zij geen appartementen naast elkaar te krijgen, zoals was afge sproken. Verder vinden zij er onvol ledig bestek, vuile theedoeken, geen kussensloop, één badlaken voor drie personen, plus de stank van een visrestaurant waarvan de luchtko kers achter het appartement uitko men. In de eerste week ondervinden zij 's nachts een ondraaglijke herrie, die uiteindelijk veroorzaakt blijkt te worden door de keihard spelende radio en de castagnettes van een FIT-hostess. De tweede week krijgen zij dank zij een andere hostess een ander ap partement en nog twee handdoeken. Terug in Nederland» doen zij hun beklag bij FIT Vliegreizen NV. En kele passages uit het antwoord van FIT;.....,,Wij betreuren het zeer, dat u hinder ondervond door muziek uit een appartement, dat werd bewoond door een FIT-hostess. U kunt ervan overtuigd zijn dat wij ons ernstig hierover met haar zullen onderhou den Door plotselinge ziekte van een van onze hostessen heeft men in het weekeinde van uw aankomst geen tijd gehad de appartementen te inspecteren... Wij zullen van onze zijde al het mogelijke doen uw volgende reis 100 procent geslaagd te laten verlopen". CHANTAGE Toen één van de gedupeerden twee weken na deze brief naar FIT op belde en zei dat hij dit antwoord aan ons zou doorgeven, noemde men dit volgens hem „chantage". Toen hij zei, dat hij toch tenminste een gebaar van genoegdoening had verwacht, zei men: „Noemt u eens een bedrag.." De klant, zelf een zakendoende, die de helft van zijn kostbare vakantie door ergernis verknoeid had gezien, heeft het ge sprek met FIT toen verder maar gestaakt. Bij een filiaal van het reisbureau Cebuto boekt iemand voor zich zelf en zijn vrouw een bus-hotelvakantie in Valkenburg. Hij bestelt een ka mer met douche voor 192 gulden per persoon. In het hotel blijkt er geen douche waarvoor 15 gulden per persoon extra is betaald te zijn. Volgens de vakantieganger heeft hij er tot 's nachts half twee last van een jukebox in de huisbar onder zijn kamer. Het paar protes teert vergeefs en gaat halverwege de week op eigen kosten naar huis te rug. Als hij bij Cebuto om verhaal komt, zegt men daar dat het geen eigen Cebuto-reis was, doch een reis van Valkenburg Tours, waarop hij had geboekt. Cebuto had zijn geld aangepakt, de gebruikelijke 10 procent provisie aan de reis verdiend, doch stelt na derhand als principe: „Blijft de reisorganisator om welke reden dan ook w eigeren op een klacht in te gaan, dan staat de reisagent (boe kingskantoor red.) verder mach teloos, tenzij hij de schade uit ei gen zak zou willen vergoeden. Dit zou echter onzin zijn, daar hem geen enkele schuld treft". ANDER LEZING Tenslotte krijgen de gedupeerde va kantiegangers 30 gulden terug we gens het feit dat er geen douche was. Dit geld wordt hun uitbetaald door de NV Vervoer Mij. „De Twee Provinciën" (kennelijk dezelfde als Valkenburg Tours), die daar nog zonder nadere argumenten bij op merkt: „Hoewel de lezing van de hotelier een geheel ander licht over deze kwestie deed schijnen. Aldus de „coulante" afwikkeling van een klacht over een verknoeide va kantie. Volgende keer een nog spre kender geval van dergelijke „servi ce". Een hinderlijke gewoonte van pla tenmaatschappijen is het uitbrengen van "live" opnamen van him goed verkopende artiesten. Vanuit com- mercieël oogpunt zijn het natuurlijk goede investeringende produktie kosten zijn lager dan bij een gewo ne studioplaat. In plaats van een du re studio dagenlang bezet te houden, hoeft men bij een "live" opname al leen maar de recorders te laten lo pen bij een optreden dat toch al ge geven wordt. Daarna zoekt men rus tig de dertig beste minuten van de opname uit, liefst met zoveel moge lijk „live" uitvoeringen van grote hits van de betreffende artiest, en klaar is Kees. Vanuit muzikaal oogpunt is er meestal dan ook weinig interessants aan zo'n plaat te beleven. Het mate riaal is bekend van betere studio uit voeringen en halen het dan ook niet bij het origineel, waar uren en uren produktie vooraf gingen. De opna men zijn meestal vlak en gaan na een paar keer draaien vervelen. Maar de formule is nog steeds een verkoopsucces, en onder de maande lijkse platenoogst bevindt zich dan ook altijd een groot aantal "live" platen. ADVERTENTIE Ruime sortering PLATEN vanaf LP.'s f3,95 stereo. RADIO PLEIN 16 Vüf Meiplein 116 Tel. 25100 Tel. 43631 Teylingerlaan 9 - Sassenheim Tel. 02522—10398 De afgelopen weken waren dat pla ten van Elvis Presley. Johnny Cash en Neil Diamond. Allereerst de plaat van de koning, El's "That's the Way it is", die de muziek bevat van de on langs in roulatie gebrachte film over zijn optredens in Amerikaanse nachtclubs. De film schijnt erg slecht te zijn, en de muziek is ook niet wat het zijn moet. Elvis Presley Zeker niet als we weten dat Elvis hier aan het werk is. Het repertoire is duidelijk gericht op een publiek, dat mensen als Tom Jones en dan Hump adoreert en heeft een volko men gebrek aan originaliteit, gevoel en alles wat muziek meer maakt dan alleen een technisch af werk. Het loopt helemaal de spuigaten uit als hij zich waagt aan een onding als "Bridge over troubled Water". Ook wanneer hij zijn krachten pro beert bij "You've Lost that Lovin' Feelin' loopt dat op een teleurstel ling uit, maar dat is niet te verwon deren, want elke uitvoering hiervan loopt stuk op een vergelijking met het origineel van de Rigtheous Bros, het hoogtepunt uit Phil Spector's productie werk. De plaat zal zijn weg ongetwijfeld naar een groot pu bliek vinden, maar is voor mij een afknapper, vooral omdat dit nu al zijn derde "live" plaat in korte tijd is. (Elvis Presley "That's the Way it is" RCA 443007). Johnny Cash Van Johnny Cash betreft het een LP met opnamen van zijn televisie show. Nu is het al verdacht dat een country zanger een regelmatige TV- show op één van Amerika's zender krijgt. De plaat stelt ons op dit ge bied dan ook niet teleur: hij is even ADVERTENTIE SPECIAALZAAK GRAMMOFOONPLATEN PIETERSKERXKOORSTEEG 11 LEIDEN - TEL. 01710—22184 fondantachtig als we hadden kunnen verwachten. Is dit nu de keiharde ke- fel, de grote stoere bink die voor ge vangenissen speelt? Als we dit treu rig werkstuk horen, wordt het tijd dat een Nederlandse platenfirma zich ontfermt over Cash's oude Sun opnamen (kom. Phonogram) zodat we weer eens een mooi rauw stukje country muziek kunnen horen. ("The Johnny Cash Show" CBS S 64089). Neil Diamond De laatste van de drie "live" el pees die we onder de loep nemen is van Neil Diamond. De plaat is opge- ADVERTENTIE De zaak waar muziek in zit. Wagnerplein 1-3 - Tel. 24054 nomen voor zijn nieuwe label, UNI, en bevat naast nieuw materiaal ook nieuwe uitvoeringen van hits die hij voor zijn oude label, Bang, maakte. Het resultaat wordt onder de verlei delijke titel "Gold" uitgebracht. Laat je dus niet vor de gek houden, de ori ginele hituitvoeringen komen bij Du- reco binnenkort uit. Ondanks dit punt van kritiek is de ze plaat beslist niet slecht. Integen deel, voor zover vergelijking moge lijk is, is dit de beste van de drie. De opname zijn uitstekend en hebben een opvallend helder geluid. Een an der voordeel is, dat de muziek van Neil eenvoudig is en weinig techni sche foefjes vraagt, een "live" uit voering leidt daarom niet zoveel on der het gemis aan uitgebreide pro ductie. (Neil Diamond "Gold" UNI 6369 602). Folk Music Transatlantic is een vrij kleine En gelse onderneming, die zich voorna melijk toelegt op Folk Music, en heeft in de afgelopen jaren heel wat mooie Engelse en Amerikaanse pres taties op dit gebied vastgelegd. Een jaar geleden is de maatschappij ook actief geworden op het gebied van de aan folk en country verwante popmuziek. Transatlantic's voor naamste groepen in deze categorie zijn Pentangle en The Humblebums. Van beide groepen zijn elk twee nummers te horen op een door Bove- ma uitgebrachte sampler om 't label wat meer bekendheid te geven in ons landje. Nu dat is goed werk, want het is mooie en lieve muziek, maar nu ook weer niet zo schokkend als de titel "Transatlanticwhere Trends Begin" doet vermoeden. (Transatlan tic 5CO 4892033X). ROBERT BRIEL AD VER fENTIB musicassettes platenkoffers grammofoonplaten hogewoerd 112 AMSTERDAM Stadsschouwburg: 12, 15 beb. 20.15 uur Ned. 13. 17, 19 feb. 20.15 uur Ned. Comedie „Wachten feb. 13.30 en 20.15 uur Ned. Comedie „Eva 20.15 uur Het Nationaal Ballet, 18 feb. 20.15 uur „Eva Bonheur". Concertgebouw: 12 feb. 20.15 uur Het Amsterd. 13 feb. 15 uur Concertgebouworkest olv Bernard I 20.15 uur Don Kozakenkoor, 13 feb. 24 uur OmJJj The Fish, 14 feb. 20.15 uur Concertgebouworkest Haitdnk, 14 feb. 20.15 uur Orkest James Last. 18 Amsterd. Philh. Orkest olv Mosje Altzmon, 19 Han de Vries, hobo en Rudilf Jansen, piano. Museum Amstelkring: 19 feb. 20.30 uur Veronica da Gamba en Anneke Uittenbosch, clavecimbel. Carré: tem 24 maart. dag. 20.15 uur, za. ook 24 i sical „Salvation". Shaffy Theater: tm 28 mrt. 20.30 (beh. ma.) mmv Rob van Houten. Kleine Komedie: tm 28 feb. 20.15 uur (beh. ma.)[ Centrum „Tehuis". -■ De Koopermolen: dag. 19 uur (beh. ma.) Caba Henk Elsink. Nw. de la Mar-theater: v.a. 12 feb. 20.15 uur (béh show rond Wim Sonnneveld. Theater Tingel Tangel: 20.30 uur (beh. ma.) Ci Tangel „Burgers op de bres" met Marijke en Sie )n^e ren Ted La Berry: 20 uur (beh. di.) Cabaret Tete Braak. RAI: t.e.m. 21 feb. dag. 10-17, 19-22, za. ,zo. 10- toonstelling personenauto's. DEN HAAG reali ?enli sen I net c af, d gewe Kon. Schouwburg: 16 feb. 20.15 uur Ned. Comedi n iet 3.15 uur Haagse Comedie „Vriend Antonie", 14 feaal ei uur Haagse Comedie „Mooi weer vandaag", 12, 14, stam uur Haagse Comedie „Een vrouw om weg te gotinen. "0.15 uur Voordrachten van Cily Wang, 17 feb. 3 «idini neelgroep Theater „Baas in eigen zaak". enscl Circustheater: 19 feb. 20 uur Ned. Operastichting ee Ned. Congresgebouw: 12 feb. 20.15 uur Corrie Beoogt 12. 13 feb. 20.15 uur Het Residentie Orkest oh J! Leitner, 14 feb. 20.15 uur Liesbeth List, Hei-man Trio Louis van Dijk, 16 feb. 20.15 uur Orkest Jar 18 feb. 20.30 uur Het Residentie Orkest, 18, 19 fc Theater Oberhausen ,Das land der Lachelns". Diligentia: 5, 6, 7, 9 tem 14 feb. 20.15 uur Jasperl show, 13 feb. 14 uur Haags Jeugdtheater. it I pakt Leidse Schouwburg: 16 feb. 20.15 uur Toneelgn aar „Baas in eigen zaak" van Harold Brighouse, 13, 17, uur Toneelgroep Randstad „Wie is er bang vi Woolf?" van Edward Albee, 19 feb. 20.15 uur Cily leum van 25 jaar internationale humor zonder w Stadsgehoorzaal: 17 feb. 12.45 uur Lourens Stuifbile] orgelconcert, 18 feb. 20.00 uur Residentie Orkest Roshdestrensky. De Lakenhal: 17 feb. 20 uur Gaudeamus Kwartet. Jazz-zolder Hot House: 12 feb. 22 tot 3 uur Combo zwaard let •lij] yorp Inni ivos ROTTERDAM ik >ear k ei Rotterdamse Schouwburg: 13, 14 feb. 20.15 uur 1 end Toneel „Koning Jan", 15 feb. 20.15 uur Ned. Com; liet ten op Godot". 16 feb. 20.15 uur Haagse Comedie vandaag", 17, 19 feb. 20 uur Nw. Rotterd. Tonee De Doelen: 12, 13 feb. 20.15 uur Rotterd. Phil. Orkf eldb nadi Roshdestrensky, 13 feb. 0.15 uur Knaakconcei ijn, Blazersensemble, 14 feb. 14.30 uur Rotterd. Philhspngt 16 feb. Ingrid Haebler, piano. Groote Schouwburg: 18 feb. 20.15 uur Operagezelsdjch. La Bohème. De Lantaanr: 18 feb. 20.15 uur Ensemble Het Leven ju avond. Hofpleintheater: 12, 13, 16, 17, 18. 19 feb. 20.15 „Vlinders zijn vrü". Ahoy19 feb. Binnenhuis '71, Internationale beui£~w ninginrichting. Ahoy-sportpaleis: 12 feb. Ned. kampioenschappen voor amateurs, 19 feb. Regenboog Omnium. aar eaa d noi

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 16