Noordwijkerhout is geen gebied met allemaal arme mensen >TIG ONGELUK DICHTE MIST Massale aanvoer tulpen Gemeenschapshuis in Noordwijk 29 Muziekschool Reliëfs badhuis gaat verhuizen zijn overbodig Zaterdags wordt weer vroeger geveild Sassenheirrf „Er bestaat nog steeds behoefte aan katholiek onderwijs in 11 FEBRUARI 1071 LEIDSCH DAGBLAD DEN RIJN/AAR- I „Onbegrijpelijk, noemde de in- ^Bjpolitie de heer Van ^Hiet, „zoals automobi- ^■landerveen over het ^■vincialeweg Dorp- HRidscontrole gistermor- h liepen niet minder tegen de lamp met snelheden varië- 110 km per uur. „En met 'n zicht van au- aldus de heer Van NOORDWIJKERHOUT De te een voordeel op van f 134.808.85 j schouwen als een ontwikkelmgsge- raadsvergadering in Noordwijker- op zodat het uiteindelijke tekort bied met uitsluitend arme mensen, hout was vrijwel geheel gewijd aan f 21.333.87 bedraagt. Ondanks deze die in derde-rangs-huisjes thuisho- de algemene beschouwingen over de verbeterde situatie blijven B. en W. ren, aldus D' ALPHEN AAN DEN RIJN De streekmuziekschool in Alphen aan den Rijn maakt een bijzonder snelle groei door. B en W hebben gezocht naar een permanente huisvesting voor de muziekschool en denken nu aan de gebouwen van het christelijk lyceum, welke leegkomen. Dit hangt af van het tempo van de nieuwbouw van het lyceum aan de Steenstraat, zodat er nog geen tijdstip kan wor den genoemd. ALPHEN AAN DEN RIJN Het badhuis in de Alphense Javastraat is niet meer in gebruik, zodat de reliëfs In de buitenmuur, die betrekking heb ben op het baden, overbodig zijn. Eén van de vier door de Goudse kunstena res Sonja Meijer vervaardigde reliëfs is opgeslagen op de zolder van het ge meentehuis. Op een vraag van één der raadsleden delen B en W mee dat zij zich bezinnen over 'n juistere be stemming van de kunstwerken. In Katwijk zal morgen en za terdag een collecte worden gehouden voor de bewoners van veertien Groesbeekse tehuizen. De kinderen, die hierin zijn ondergebracht, kwa men thuis liefde, leiding en begrip tekort. De volwassenen, sociaal- en geestelijk gehandicapt, geeft men geborgenheid en aangepast werk. KATWIJK In het wijkgebouw aan het Abeelplein Katwijk wordt vanavond om kwart voor acht een gecombineerde jonge kerken-avond gehouden. De heer Corsten, direc teur van het Instituut voor Scheeps- en Luchtvervoer in Rotterdam, zal spreken over „Mexico, het stamland der indianen". begroting 1971. In de cijfers van de ze begroting was het een en ander gewijzigd, door verandering in de wet inzake gemeentelijke en provin ciale belastingen. De aangeboden begroting had aan vankelijk een tekotr van f91.500, dit is nu, als gevolg van diverse raads besluiten, opgelopen tot f 156.142.72. vasthouden aan haar eerder gedane I Om het tekort op de begroting te j voorstel om de straat en rioolbelas- dekken door de plaatselijke belastin- ting, de hondenbelasting alsmede de f gen maar te verhogen is naar de me- opcenten van de personele belasting te verhogen. Uit de opbrengst hier van (f 119.646) wil het gemeentebe stuur allereerst het tekort dekken, vervolgens f. 38.000 voor onvoorziene uitgaven reserveren en het restant ning van D'66 te simpel. En als dat onontkoombaar is dan ook de reini gingsrechten (tot f24 per emmer) verhogen zodat de gehele bevolking zijn steentjes bijdraagt. D'66 is voorts, in tegenstelling tot De wetswijziging levert de gemeen- jat* f 60.000 storten in het fonds de burgemeester, voorstander van zwembad. Met dit laatste kon de j alle openheid van het gevoerde be- VVD-fractie zich niet verenigen. Hoe ieid in de raadszaal, openbare com- wel het aan het hart gaat wil zij dit bedrag bestemmen om de drinkwa tervoorziening in geheel Noordwij- kerhout in één keer op te lossen. In de algemene beschouwingen nam de woningbouw een belangrij ke plaats in. Ramingen hebben uit gemaakt dat de te bouwen premie woningen in Viktor III een huur van f 300 tot f 350 per maand moeten op brengen. Met de geruchten, dat de ze woningen voor inwoners van Noordwijkerhout niet betaalbaar zijn. is de KVP het niet eens. - Met het oog op de nog noodzake- j lijke woningbouw in de Zilk vindt de KVP het een dwaze zaak dat er ach ter het plan Wassenaar niet ge bouwd mag worden. Met alle mid delen zal op de muur van onbegrip moeten worden gebeukt totdat het resultaat is bereikt. missievergaderingen, hoorzittingen en' voorlichting in woord en ge schrift. De PCG ging uitvoerig in op het begrip democratie. Er werd gesteld dat de waarde van hoorzittin gen niet onderschat, maar zeker ook niet overschat moet worden. Om het tekort op de begroting op te heffen werd gewezen naar het uitstellen van de jumelage en het verhogen van de plaatselijke belastingen. De PCG wil graag weten hoe het met de woninvoorraad in de andere ge meenten in de bollenstreek is. Een inzicht in de vórderingen van het project herkaveling is één van de verlangens van deze politie groe pering. De PCG pleitte voor de huis vesting van een ijsbaan en vroeg of er elders nog speelplaatsen komen. ROELOFARENDSVEEN De bloem kweker en handel profiteren van het gunstige winterweer. Niet alleen dat het reeds vroeg voorjaar is op de bloemenveiling, want er mag al wor den gesproken van „hartje tulpen- tijd," maar tevens hebben de gunsti ge afzetmogelijkheden en export- vraag voor beste prijzen gezorgd. Het verbaast soms wel dat bij een dergelijk groot aanbod sprake kan zijn van een zo stabiel prijspeil. Zelfs is het vaak nog zo dat de koper, die aanvankelijk nog een afwachtende houding aanneemt, op het eind van de veiling zelfs nog voor een stijvere prijs moet inkopen. Door deze nu reeds grote aanvoe ren is. vooral ten gerieve van de bin nenlandse handel, het besluit geno- half uur vroeger n',1. 's morgens om 7 uur. met het veilen te beginnen. Door de veelheid van soorten is het niet doenlijk om in dit overzicht alle noteringen te vermelden. Bepalen wij ons derhalve tot enkele van de be langrijksten n.l. Kees Nelis tot 2,75, Apeldoorn 1,70 2,10, Golden Apel doorn 2,35 2,65, Atleet 2,25. Lustige i Witwe 1,40 1,70. Prominence 1,55 I 1,80. Alladin 5.05—5.75, West Point 4.80 5,05. waarbij voor dubbele ge- i mengde tulpen van 1,55 tot 2,00 werd i betaald. Van invloed was deze goede vraag eveneens op de prijs van de nar cissen. Op sommige dagen werd b.v. voor Carlton zelfs tot 1,65 en voor Unsurpassable tot twee gulden per bos betaald. Minder omvangrijk is thans de aanvoer van de Jaarrond- I chrysanten, terwijl tevens diverse partijen wat kort van steel zijn. Me de hierdoor is de prijs uiteraard la ger. Het aanbod van irissen, hoofdza kelijk in de soorten Wedgewood en Ideal, begint dagelijks weer toe te ne men. De prijs bewoog zich rond de drie gulden per bos. Hetzelfde kan worden gezegd van de freesia's, al moet erbij worden ge zegd dat het nog strekzaam is, met de toenemende aanvoer. Nog steeds is er een ruim aanbod van forsythia- takken, waarbij lengte en kwaliteit nogal uiteen lopen. Voor de beste takken werd tot 70 ct. per stuk be taald. De rozenaanvoer is nog be perkt en bepaalt zich tot enkele par tijen Garnette en Carol, Nordia en Carina. De prijs is voor de tijd van 't Jaar redelijk, evenals voor de am. an jers waarvan de aanvoer weer iets begint toe te nemen. Vervolg van voorpagina Een serie foto's (LD/Holvast) van het autokerkhof, dat de rijks weg 4 tussen Leiden en Leidschendam vanmorgen was toen zich in mistbanken met zicht van maar enkele tientallen meters tal van kettingbotsingen voordeden. Gewonden werden met ambulances afgevoerd, o.a. naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Niet getoonde inzittenden van bij botsingen betrokken auto's wachtten urenlang op de politie, die han denvol werk had, of vervolgden lopend hun weg. Kraanwagens reden in de vluchtstrook langs een zeker 4 kilometer lange dubbeldikke file vastgelopen auto's om wrakken uit elkaar te trekken en van de rijbaan te verwijderen. De toestand op de rijksweg bleef chaotisch tot het middaguur. Toen was er weer zoveel ruimte, dat de rijksweg bij Leiden kon wor den opengesteld voor verkeer richting Den Haag. Na de botsingen werd de rijksweg hier afgesloten. Dat gaf in Leiden een extra drukte. Ook in Voorschoten was dat het geval, waar het vernieuwde kruis punt in het centrum werd geopend op een moment, dat er één grote stroom verkeer over ging. Op de foto's tot wrak geworden auto's, een klein percentage van het totaal aantal betrokken auto's, dat voorzichtig wordt ge schat op vijftig. De foto van de in de kant omgeslagen vrachtauto bij de molen in Zoeterwoude is op de andere rijbaan gemaakt, waar op zich tussen Leidschendam en Leiden wonder boven wonder ver der niets voordeed. Het verkeer raasde er gewoon door, en hard. SAS6ENKEIM Tijdens de infor» matieve avond van de Pancratius- parochie, waarvoor de "nieuw inge« zetenen uit de Kooiwijk" waren uit genodigd in hervormd ontmoetings centrum "Ontmoeting", heeft het bestuur van de katholieke school vereniging zijn standpunt in de zaak van de "samenwerkingsschool" uit eengezet. Voorzitter Van der Wey- den stelde dat er nog steeds behoef te bestaat aan onderwijs op katholieke grondslag en was daarom van mening dat het bestuur de aar- menwerkingsschoolplannen niet kon steunen. De bespreking van de schoolbe sturen (naast r.k. ook prot. chr.) met de initiatiefnemers, die twee weken geleden leidde tot het afzien van de plannen voor realisering van ce samenwerkingsschool, noemde de heer Van der Weyden dan ook vrij zinloos. Pastoor Van Bockxmeer deelde mee, dat het aanvankelijk het plan was geweest de Sassen- heimse parochie te splitsen en in de Kooi een tweede parochie te stich ten. Hiervan moest evenwel worden afgezien, waardoor er één grote pa rochie van bijna 7000 katholieken bleef bestaan. De beide Sassenheimse pastores hebben hieraan hun handen meer dan vol. Over de samenwerkings school zei pastoor van Bockxmeert "Kinderen zijn een stuk ontvanke lijkheid. Daarvoor heb je katholieke scholen nodig". De samenwerkings school die door een meerderheid van de Kooi-bevolking blijkens een enquete de voorkeur verdiende, is mede dooi' de starre houding van het r.k. schoolbestuur niet van de grond gekomen. Het had daarbij de steun van de prot. chr. schoolvere niging. De KVP fractie maakt zich be- j zorgd over de voortgang in de plan- nen tot de bouw van het bejaarden complex in Viktor III. Zij menen dat traging plaats vindt, voordat men er in de Stichting Huisvesting Bejaarden een veel te groot com plex van wil te maken. De kosten van de bouw en de in richting van dit gemeenschapshuis op de hoek van de Zeestraat en de Heilige Geestweg worden geraamd op ruim f 1 miljoen. Het stichtings bestuur ontving een rijksbijdrage en de gemeente Noordwijk stelde 'n bedrag van f 10.0000 beschikbaar en stelde zich tevens garant voor een door het stichtingsbestuur aangega ne geldlening van f 350.000. Er zullen allerlei activiteiten in dit "dorpshuis" worden georganiseerd: voor jong en oud. De begroting ver toont tot nu toe een tekort van zo'n f 30.000. Dit bedrag wil men door al lerlei acties onder de Noordwijkse burgerij bijeenbrengen. Die moge lijkheid zit er dik in. Als eerste start een inventaris-actie, waarbij aan de bevolking wordt gevraagd een deel van de inrichting voor haar rekening te nemen. Van serviesgoed naar meubels en vloerbedekking tot de keukeninventaris. Alles wat het In ventaris betreft is welkom. De foto (LD/Holvast) geeft een duidelijk beeld van de vorderingen, die men met de bouw maakt en toont ook aan, dat dit huis op een mar kant punt in het Binnen-dorp gele gen is. Het architectenbureau Paar- dekoper en Barnhoorn In Lisse zorg de voor het prachtige ontwerp. De bouw wordt uitgevoerd door de N.V. Erica v. h. W. P. de Vreede uit Noordwijk. Voor de aanleg van gas, electriciteit en sanitair zorgt de fir ma A. G. van Asten en Zonen, even« eens uit Noordwijk. De zienswijze van burgemeester Bosma over inspraak en hoorzittin gen «geen voorstander hiervan) kan de VVD -fractie onderschrijven. Het is een vorm van democratie die al leen maar leidt tot woorden zonder daden. Over Viktor III is de VVD al lerminst tevreden, de aankoop van de gronden, alsmede de onteigenin gen verlopen te traag. Over het streekoverleg was de VVD ontevreden. Zij vraagt zich af of het nog raadzaam is hiervoor een bedrag van f 13.500 uit te trekken. Op de sportcomplexen in de Zilk en Noordwijkerhout, t.b.v. bijna 1000 actieve beoefenaren van de voetbal en handbalsport, heeft de gemeente f 250.000 toegelegd. Dit legt op de schouders van de verenigingen VVSB, Northa en van Nispen een grote verantwoording. Mogelijk ligt hier nog een taak voor de commis sie van beheer, aldus de VVD. De fractie van D'66 vraagt zich in verband met de woningnood af of het niet mogelijk is meer agrarische grond voor de woningbouw te ge bruiken. Naar de mening van D'66 is het fout om zoveel mogelijk woningen op zo weinig mogelijk grond te bouwen ten koste van de leefbaahreid. Zeker is dat deze gemeente een relatief groot kwantum goedkope woningen heeft, terwijl er geen re den is om Noordwijkerhout te be- NOORDWIJK-BINNEN Ach ter Noordwijks uit 1303 daterende hervormde Grote Kerk is men druk bezig met de bouw van een gemeen schapshuis. Wanneer alles meezit, hoopt men dit gebouw in de loop van september met een feestelijk tintje te kunnen openen. Het zal echt een "huis van de gemeenschap" worden, want nagenoeg alle bevolkingsgroe pen zijn in het stichtingsbestuur ver tegenwoordigd. nelAN DEN RIJN/RIJN- pDE De 33-jarige 'k J. van Spijkeren uit pude is gistermorgen botsing op de Oranje levensgevaarlijk ge- zorgwekkende toe- het ziekenhuis Rijn- racht. luk gebeurde om- ien toen twee vrachtwa- hte mist ter hoogte van rden van de nieuwbouw P. van Dijk Betonfa- omdat dé chauffeurs wat er op deze borden n achterop komende be de firma Randstad Hol- uurd door J. van SpiJ- de stil staande vracht en, toen plotseling voor ichte mist van de tegen- e zijde een vrachtwa- ilvarenbeek kwam aan- frontale botsing was voorkomen en met een botsten beide wagens op elkaar. De bestelauto van de heer van Spijkeren werd tientallen meters achteruit geworpen dwars door de heining over de parallelweg in de aan de andere zijde van deze weg lopende sloot. (Foto Leidsch Dagblad) Bestuurders van Juist passerende personenauto's hebben onmiddellijk de zwaar gewonde Van Spijkeren, die gedeeltelijk onder water lag, met heel veel moeite uit de wrakstukken van zijn auto weten te bevrijden, waar na hij naar het ziekenhuis Rijnoord is overgebracht. De bestuurder van de vrachtauto uit Hilvarenbeek be kwam geen letsel. De bestelau to werd totaal vernield en de vracht auto zwaar beschadigd. De bestuur ders van de beide op de autoweg stop pende vrachtauto's zijn na het onge luk direct doorgereden zonder zich om de gevolgen van him onverant woord stil staan in dichte mist ook maar iets aan te trekken. De politie van Alphen aan den Rijn verzoekt derhalve de beide chauffeurs zich het zij telefonisch hetzij persoonlijk bij de politie te melden. Ook getuigen worden verzocht zich te willen mel den bij de politie te Alphen aan den Rijn telefoon 01720-3344.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11