LAATSTE RESTANTEN VAN DE OPRUIMING BONN GAAT SUPERRIJKEN AANPAKKEN CASPARI- OEGSTGEEST CASPARI- OEGSTGEEST IMES ARBEIDSKRACHTEN Datsun Nederland N.V. heeft het genoegen u mee te delen dat als dealer voor de verkoop van Datsun automobielen werd aangesteld: BLOM'S Automobielbedrijf Amateurtoneel in Rijp wetering „FLOREANT" KLAVERJASTE Stokkermans schuldig als vervuiler Restant BANKSTEL met bruine ribcord bekleding, voor slechts 14,95. Restanten LOSSE MEUBELEN. LIJTWEG 8—20 TEL. 52470 onder de Hoge Flat. Partij zeer zware zuiver wollen DEKENS, fraai afgewerkt, met velours chiffon extra lang 150 x 220, nu voor 54,25 DRALON DEKENS 170 x 220, nu voor24,95 Laatste restanten LINOLEUM en andere vloerbedekkingen De Kempenaerstr. 27 - Tel. 50406 afdeling Bedden. WILT U OOK f 50,— PER AVOND BIJVERDIENEN werk, ook voor de huisvrouw, die eens wat anders Bel voor inlichtingen: 03490—22633, 'smiddags en 112 uur en 's avonds tussen 58 uur. gd flinke voor de afdeling landbouwchemicaliën. vaste dienst. HOOG LOON. Aanmelden: Zuid- Hollandse Loonbedrijven terweg 14 Valkenburg (Z.-H.). Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die kunt i u niet missen, geen dag. Zijlsingel 36 - Leiden Telefoon 01710—24777 Ter kennismaking biedt deze dealer bij aankoop van een DATSUN, voor f 150,de voorgeschreven olieverversingen, servicebeurten en reparaties aan gedurende de 1e 10.000 km. Geldig tot 10 februari. IDATSUNl Datsun Nederland NV, Postbus 63, Sa89enheim, telefoon 02522-1 9105* Miljonairs niet zo gelukkig met Brandt (van onze correspondent) BONN De superrijken in West- Duitsland, die twintig jaar lang door j CDU-regeringen nauwelijks zijn ge- dwarsboomd bij het handig ontdui ken van de belastingen, worden nu door de regering-Brandt in het nauw gedreven. In Bonn wordt gewerkt aan een wet, die als een stevige rem moet werken op de beangstigend j grote kapitaalvlucht naar z.g. "bc- I lastingoases". De rijken zijn indertijd verre van gelukkig geweest met de komst van j Brandt, die al in zijn regeringsver klaring grotere rechtvaardigheid bij het betalen van belastingen beloof- cie. Makelaars doen sindsdien kapita- i le zaken. In de TEE naar Zwitser land kan men deze reclame aantref fen van een makelaar uit Stutt gart: „De TEE-Rheingold rijdt da gelijks door Duitsland naar Lugano, doch slechts een maal Der week met onze salon wagen. Reserveert daar om een plaatsbewijs. Brengt uw geld in veiligheid". Het ministerie van financiën in de deelstaat Hessen heeft berekend dat vorig jaar tenminste 7 miljard mark uit de Bondsrepubliek is afgevloeid naar streken «vooral Zwitserland) waar weinig belasting behoeft te worden betaald. Het weekblad "Dei- Spiegel" becijferde dat sinds de oor log 15.000 Duitsers hun winsten in be lastingoases als Zwitserland en Liechtenstein in veiligheid hebben gebracht, terwijl meer dan 5000 Westduitsers hun woonplaats naar een ander land hebben verlegd, om aan de greep van de fiscus te ont komen. Dat de vlucht sinds de komst van de sociaal-democraten groter wordt houdt niet alleen verband met de belastingen. Bij schatrijke onderne mers zou de overtuiging een belang rijke rol spelen dat op den duur niet te ontkomen valt aan nieuwe bezits verhoudingen en nieuwe opvattingen over particuliere eigendom. Bekend j Ze zijn algemeen bekende geval- len. Van tijd tot tijd genieten de tv- j kijkers in de Bondsrepubliek een i beetje mee van het super luxe le- I ven dat filmster-playboy Curd Jilr- i gens in Zwitserland leidt. Juist de laatste weken is er nogal wat te doen rond de voormalige Persilko- ning Görgen. d.e' door een niet op gehelderde affaire in moeilijkheden kwam, zijn aandelen verkocht en met de opbrengst 60 miljoen mark, naar het buitenland verhuisde. Eén van de directerren van een grote warenhuis-organisatie ver kocht vorig jaar de helft van zijn j aandelenbezit en verhuisde met 800 miljoen mark naar Zwitserland. Een biergrootheid deed iets dei-gelijks, evenals de Hamburgse uitgever en multi-miljonair Grüner. Het zijn voorbeelden die even de aandacht hebben in de pers. om daarna met rust te worden gelaten. Beweerd wordt echter dat minister van Fi nanciën Müller nu een lijst heeft sa mengesteld met 800 namen van par ticulieren en bedrijven die met on aanvaardbare praktijken de West- duitse belasting ontduiken. Minister Möller heeft over deze groep gezegd: „Ze zijn er zelfs nog trots op dat in de Bondsrepubliek Igeen belasting behoeft te worden be- j taald. Hun gedrag is in de zin van I het algemeen welzijn onverdraag lijk. Het laat hun koud dat miljoe nen kleine lieden met hun belastin gen, die pijn doen, de levensvatbaar heid van ons land verzekeren". Wet Möller heeft nu een wet in voor bereiding, waardoor particulieren die met hun vermogen naar het bui tenland verhuizen en daardoor in dat land belastingplichtig zijn. verplicht worden tenminste vijf jaar in de Bondsrepubliek belasting te blijven betalen. Daarmee hoopt hij de ver- huislust van de miljonairs in te dam men. Bedrijven die via slimme "brievenbusmaatschappijen" (alleen voor het ontduikingsdoel opgericht) en andere ondernemingen in landen met lage belastingen actief zijn, zul len moeten kunnen aantonen dat de winst voor minstens 70 procent in het andere land is gemaakt. Wan neer zij niet bereid zijn de boeken I te openen, zal de staat het recht heb- ben een schatting te maken. II Of zo'n wet "haalbaar" is moet worden afgewacht. De regering vindt namelijk een lobby tegenover zich. die wellicht de machtigste is in de Bondsrepubliek. Bovendien wordt de groep betrokkenen snel gro- RIJPWETERING Na jaren is het dan zo ver: de inwoners van Rüpwetering kunnen weer genieten van een „eigen" amateur-toneelvoor- stelling. Zaterdag zal de toneelclub Maskerade voor de eerste maal voor het voetlicht treden van het Dorps huis. Opgevoerd zal worden „Over twaalf dagen tegen middernacht" van G. Nielen. Dit stuk, dat speelt op een buitengoed, is een klucht in 3 bedrijven. Niet onvermeld kan de medewerking blijven van nestor Jaap Semp, die zijn sporen op de planken heeft verdiend. De uitvoering begint om 8 uur precies. BOSKOOP Dinsdagavond was de voorlaatste klaverjasavond die door de ontspanningscommissie van de voetbalvereniging Floreant in Bos koop werd georganiseerd. Ook nu weer was een groot aantal deelne mers opgekomen. De rekenkamer was weer spoedig gereed met de uitsla gen. Als eerste eindigde met 7215 punten de heer Moer landt; 2. A. Slappendel 7096; 3. H. Stellaart 7029; 4. L. A. 8tolwijk 6981; 5. J. van Es 6950; mevr. Verbakei-Brandt 6933; 7. J. van Gemeren 6895; 8. mevr. Voskuilen 6856; 9. K. Koemans 6845: 10. P. Vergeer 6824 Bij het vlotbruggen was mevr Blanken de .mannen' de baas met 82 punten; 2. Sacco van Vliet 77; 3. Jan Korver 74; 4. mevr. Berkestein 71; Joop Rodenburg 68; B. Moerings 66; mevr. Kersbergen-Pannebakker 66; C. Peters 62; M. Pouw 62; R. Moonen 61; mevr. De Uil 60 en S. Salm 60. Verklaring directie ter, omdat ook al diegenen, die grif profiteren van wat bescheidener mo- gelijkheden op de Bahama-eilanden, in Luxemburg. Liechtenstein en ook Suriname en Curasao, er de finan- j ciële consequenties van zullen onder vinden. De advertenties voor de bouw van een bungalow op bijvoorbeeld de Bahama-eilanden. een investe ring voor de vakanties en tegelijker tijd een uitstekende geldbelegging, komt men steeds vaker tegen. Ook vanuit het buitenland komen de bezwaren. Zwitserland profiteert niet alleen van het feit dat zijn be lastingen lager zijn, maar bovendien van een uit 1931 stammende over eenkomst met Duitsland, die het be talen van dubbele belasting verbiedt. Wie zijn woonplaats in Zwitserland I heeft, kan dus onmogelijk ook nog j eens in de Bondsrepubliek worden aangeslagen. In Bonn meent men I te weten dat ongeveer vierduizend i Zwitserse ondernemingen drijven op I het kapitaal van Duitse belasting plichtigen. LEIDEN Naar aanleiding van een artikel In „Het Vaderland" en de daaropvolgende schriftelijke vra gen van het Leidse gemeenteraads lid L. Jonker (PvdA) om, indien dit artikel op waarheid berust, tot on middellijke sluiting van Stokkermans Chroomindustrie N.V. over te gaan, deelt de directie van dit bedrijf het volgende mee Het is onmogelijk dat de riool waterzuiveringsinstallatie Slaagh- sloot in februari '69 in gevaar werd ge bracht door afvalwater van Stokker mans. Hetzelfde geldt voor het slecht functioneren van Allemans- geest op het ogenblik. Een dergelijk gevaar kan slechts optreden, wan- I neer er grote concentraties veront- I reinigde vloeistoffen worden geloosd j en dit is al sedert 1966 niet meer het geval. De werkwijze van Gemeentewer ken bij het zoeken naar de vervuiler, die de zuiveringsinstallatie in gevaar bracht, was beslist niet waterdicht. Het is namelijk heel goed mogelijk dat de schuldige direct na het lozen van het verontreinigde water het be treffende reservoir en de verbin ding met het gemeenteriool afdoende heeft schoongemaakt. Monsters to nen in zo'n geval niets meer aan. Stokkermans is volgens de bepa lingen van de hinderwet nog steeds een ..vervuiler". Vanaf 1966, toen het besluit werd genomen een eigen wa terzuiveringsinstallatie te aan ge bruiken, is echter geen dag voorbij gegaan, dat men niet deze installa tie bezig was. Indien binnen korte tijd de bouw vergunning voor de installatie wordt gegeven, zal voor het einde van dit Jaar de eigen waterzuivering in ge bruik genomen kunnen worden. Een sluiting van Stokkermans Chroomindustrie tot de dag van de ingebruikneming van deze installatie is vanzelfsprekend funest voor de continuïteit va'nhet bedrijf. Wanneer toch tot sluiting van het bedrijf, gebaseerd op de huidige over tredingen van de hinderwet, wordt overgegaan dan zou dat consequent doorgeredeneerd betekenen dat 80 pet van de Nederlandse industrie dicht moet. Aldus de directie, die een brief in deze geest aan burgemeester en wet houders heeft gestuurd. Emigrant De Sowjetrussische natuurkundige Boris Zuckerm&nn, vurig verdediger van de rechten der Russische Joden, is gisteravond met zyn gezin in Israël aangekomen. De Russische autoriteiten verleenden hem na drie jaar strijd toestemming tot emigratie. Bij zijn aankomst ver telde Zuckermann dat de demon straties in Israël en elders de Rus sische Joden hadden gesterkt in hun 6trijd voor het recht van emigratie.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15