Aanleg sportpark Adegeest kan dit voorjaar beginnen LTV sprak over gezag en drugs Aardig optreden Franciscus Banc! Raad van Voorschoten komt bijeen KR UISPUNT CENTR UM KLAAR DODELUK ONGELUK IN WASSENAAR DISCOBAR IN BOSKOOP ..Effect '54" begon goecl Warmond in cijfers Benoemingen bij de universiteit Aap op visite Nieuws van de universiteit MINI-nieuws uit MAXI-Leiden PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VOORSCHOTEN B. en W. stellen de raad voor een krediet van f 500.000,beschikbaar te houden voor de aanleg van de eerste fase van het sportpark Adegeest. Overleg tussen de Kon. i Ned. Heide Mij. en de gemeente Voorschoten heeft geleid tot een plan voor dit sportpark, waarvan een deel gerealiseerd kan worden ongeacht het toekomstige tracé van de nieuwe rijks weg 11. De eerste fase omvat drie sportvelden. Als nog dit voorjaar met de uitvoering begonnen kan worden, kunnen de velden vóór de bouwvakvakantie gereed zijn, hetgeen tot ge- volg heeft dat zij met ingang van het seizoen 1972/73 bespeel baar zijn. Er zijn thans zes velden, waarvan de hockey (Fores- cate) er twee in gebruik heeft. Randstad Sport en SVLV ieder eveneens twee. In de vergadering van 18 decem ber stelde de raad een krediet van f 10.000 beschikbaar voor de verbou wing van het voormalige badhuis op het M.O.C-terrein ten behoeve van twee in het Baljuwhuis onderge brachte jeugdsociëteiten. Beide sociëteiten hebben thans la ten weten voor dit gebouw niet te voelen. Deze informatie heeft de be trokken wethouder gekregen na een gedaan verzoek. B. en W. delen de raad mee dat thans van het uitge trokken krediet geen gebruik ge maakt zal worden. Inmiddels heeft de Stichting Re creatie Werkende en Studerende Jongeren laten weten dat de socië teit Warkanda met ingang van 1 Ja nuari haar aktiviteiten heetf ge staakt. Deze sociëteit was opgericht door de raad van samenwerkende kerken Voorschoten. De hervormde sociëteit De Baljuw is thans de enige sociëteit die nog gevestigd is in het Baljuwhuis, maar deze gelegenheid niet op wil geven voor een eventueel verbouwd badhuis op het M.O.C.-ter rein. Het derde Gezondheidscentrum in de wijk Noord-Hofland „Pastoor Van Bemmelencentrum" wordt litge- breid met een keukentje. De bouw kosten worden geraamd op f 7.500. waarvoor B. en W. een krediet vragen. Toezicht B en W. stellen de raad voor een krediet van f 15.000 beschikbaar te stellen voor het in dienst nemen van een toezichthoudend-ambtenaar. Het woongenot en de leefbaarheid in Voorschoten wordt op een voor de burgers onplezierige wijze aange tast. doordat tal van voorschriften, geboden en verboden, die zijn neer gelegd in de Voorschotense politie verordening/ niet worden nageleefd B en W. geven als voorbeelden de niet-rijklare auto's, die geparkeerd staan langs de wegen, de caravans en aanhangwagens, die langer dan 2x 24 uur op de openbare weg staan, de boten, die in het openbaar plant soen gelegd worden, ontsierende re clames, het opbreken van bestratin gen. het los laten lopen van honden en het over de openbare weg han gende particuliere groen. Gezien de sterkte van de groep van de rijkspolitie en de overige ta ken, die aan deze groep zijn opge dragen, kan volgens B. en W. niet worden verwacht dat al deze op zich zelf kleine vergrijpen permanent de aandacht kunnen hebben van de rijkspolitie. B. en W. achten een toe- zichtambtenaar noodzakelijk om da gelijks op naleving van de algemene politieverordening te controleren. De ambtenaar dient met. opsporingsbe voegdheid te worden toegerust. Er zullen hoge eisen gesteld worden aan deze functionaris zoals verdraag zaamheid. mensenkennis en plaatse lijke bekendheid. Agenda Ambtswoning B. en W. stellen de raad voor een tijdelijke huisvesting voor de nieu we burgemeester te huren. Het is een hoekwoning met garage van het complex van 52 eengezinswoningen dat thans in aanbouw is in de wijk Noord-Hofland. De kale huurprijs bedraagt f 800 per maand. De stoelen in het Cultureel Cen trum zijn dringend aan vervanging toe. B. en W. stellen voor de eerste honderd stoelen te vernieuwen, de kosten hiervoor bedragen f 15.000. Ook de toneelgordijnen, die sedert de opening in 1955 gebruikt worden, zijn versleten. De kosten hiervoor bedragen f 5.600. De volledige agenda luidt: Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor het aan stellen van een toezichthoudend ambtenaar. Voorstel inzake de tijdelijke huis vesting van de nieuwe burgemeester Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwgrond in het bestemmings plan ..Boschgeest" aan drs. J. E. Weyerman te Groningen. Voorstel tot aankoop van per celen weiland, gelegen nabij de Ko ninklijke Marinelaan. van mevrouw M. de Bruin-de Bruin te Vijfhuizen. Voorstel tot benoeming van leden in de algemene raad van de ge meenschappelijke regeling vuilver werking Leiden en omgeving. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de onren dabele aansluiting op het waterlei dingnet van het perceel Vliet en Wegen nr. 3. Voorstel tot benoeming van le den voor de streekmuziekschool. Voorstel tot het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding 1971 ten behoeve van de bij zondere kleuterscholen. Voorstel tot het verlenen van voorschotten op de exploitatiever goeding 1971 ten behoeve van de bij zondere lagere scholen. Voorstel tot het beschikbaar stollen van kredieten voor het tref fen van voorzieningen aan het Cul tureel Centrum. Voorstel tot herziening van de verordeningen inzake de subsidiëring van een aantal culturele verenigin gen. Voorstel tot het opnemen in het plan yan scholen yan een openbare school voor h.a.v.o. en atheneum. Voorstel tot wijziging van de verordeningen inzake de functionele commissies voor cultuur, voor jeugd- aangelegenheden en voor ie licha melijke opvoeding en de sport. Voorstel tot benoeming van le den voor de functionele commissie 1 voor sport en recreatie. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor uitvoering van de le fase van het sportpark Adegeest. De raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. pioen van Nederland geworden ABC won met 8957. Het team van ABC bestond uit de paren Sint/Re- ba ttu jr en Bisht, Van Oppen. Het Buitenhof kwam uit met Ouds- horn/Rijke en Boender Helleamn. Voetbal Juventus, dat woens dag voor de kwartfinales van het toernooi om de runners-up-cup speelt tegen FC Twente, heeft gis teren de competitiewedstrijd tegen Fiorentina met 21 gewonnen. Na vijftien wedstrijden is de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. AC Milan 24 pnt., 2. Napoli 22, 3. Internazionale Milan 21. 4. Ju ventus en Bologna 71. Tennis De bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Lawn Ten nis Bond heeft in zijn vergadering van zaterdag besloten de heer C. R. Beek uit Amsterdam voor te stel len als opvolger van de aftredende voorzitter de heer H. van Hoegee. De heer M. Dikker zal word°n voorgedragen als vervanger van de heer Beek, die in het bondsbestuur op dit moment de functie van se cretaris-penningmeester vervult. Wielrennen Pas in de laat ste ronde van de vierde rit over'15 km heeft Jaap Oudkerk de interna tionale stayersstrijd in Bremen ge wonnen. Door zijn overwinning in de laatste manche plaatste Oudkerk zich voor Theo Verschueren. die net als hij veertien punten had behaald. Stam werd vijdfe. VOORSCHOTEN Het kruis- punt Wijngaardenlaan-School straat-Kon. Julianalaan in Voor schoten is vrijwel gereed. Ge wacht wordt op een droge dag. waardoor de lijntrekkers gelegen heid krijgen tot het belijnen van Havo en atheneum B. en W. stellen de raad voor de minister van Onderwijs en Weten schappen te verzoeken in het in 1972 vast te stellen plan van scholen op te nemen scholen voor openbaar havo en atheneum in een scholengemeen schap met de bestaande school voor openbaar mavo. De top van het voortgezet onder wijs is in Voorschoten alleen te be reiken indien alle scholen bereid zijn' samen te werken. Thans zijn er reeds vergevorderde plannen van de schoolbesturen voor het prot. christe lijk onderwijs en het r.-k. onderwijs in samenwerking met de havo van Huize Bijdorp. Ook deze schoolbe sturen hebben Inmiddels een ver zoek ingediend bij de minister Daarom stellen B. en W. de raad te vens voor in principe bereid te zijn de aanvraag voor het openbaar on derwijs eventueel samen te voegen met een soortgelijke aanvraag van de confessionele schoolbesturen in dien een samenwerkingsschool ge vormd zou kunnen worden. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense afdeling van de LTV hield in hotel "Centraal", o.l.v. voorzitster mevrouw Duijndam-Van Luijk, één van haar bijeenkomsten van het win- terprogramma 1970 1971. In deze bijeenkomst sprak me vrouw Bunck-Gransjean over het on derwerp „inspraak, gezag en drugs", speciaal gezien in de verhouding tus sen ouders en kinderen. Als uitgangspunt stelde zij het prin cipe "geef uw kjnd de kans tot vrij heid". Spreekster legde hierbij de na druk op de persoonlijkheid van ieder kind en op de mate waarin die eigen persoonlijkheid behoefte heeft aan begeleiding en gezag van de uiter aard verantwoordelijk blijvende ouders. Die ruimte kan het ene kind geen kwaad doen, integendeel ver sterkt zij de vorming naar zelfstan digheid. Het andere kind glijdt zon der teugels af en benut zijn vrijheid verkeerd en toont het ouderlijk ge zag onvoldoende ten voordele van de Juiste verhouding tussen kind en ouder aan te wenden. Als remedie voor de dan vaak ont stane conflicten, wilde mevrouw Bunck een open gesprek in vertrou welijke sfeer zien. Zeker op het ge bied van het voorkomende drugge bruik en andere met de puberteit ge paard gaande problemen, kan zulk een open gesprek, dat een vertrou welijke sfeer ademt, veelal zeer wel tot een beoogde oplossing leiden. De persoonlijke meningen van me vrouw Bunck bleken uitermate ge schikt om een levendige en vaak diepgaande gedachtenwlsseling op gang te brengen, waarbij af en toe ook tegengestelde meningen ter dis- cuussie werden gesteld. Aan het slot van de avond bracht mevrouw Duijndam-Van Luijk dank aan de spreekster. Voor- en tegen standers onderstreepten de dankwoor den van de voorzitster met een spon taan applaus. WASSENAAR Zaterdag is een 18-Jarige motorrijder uit Den Haag op slag gedood, toen hij op de Rijks straatweg rijdend geen voorrang kreeg van een van de Oude Meulen- laan komende personenauto. Hij reed met een snelheid van 75 km. de au to in de flank aan en viel. BOSKOOP Het FetertJe had zaterdagavond de KRO Discobar op visite en t-"«ras gaf de firma Bas van Wijngaarden een modeshow De KRO. Discobar bracht net Dansgirls en moderne muziek de zaal in beweging. De vele zwaai en draai-lichten .in allerlei kleuren moesten het eff""t accentueren, waarin men zeer zeker slaagde. De firma Bas van Wijngaarden bracht vele Jeugd-dames creaties in allerlei soort. ZOTERWOUDE „Effect" 54 is de tweede competitiehelft met tafel tennis met goede resultaten begon nen. Het eerste seniorenteam ver sloeg in Leiden Scylla 9 met 82 door overwinningen van Bert Hulsbos Gzn <3). Bert Hulsbos JDzn (2) en Jan van den Berg (2) alsmede een gewon nen dubbel. Het tweede team ontving een incompleet Sett 4 on trok mede daardoor aan het langste eind. Her man de Hoop bleef ditmaal ongesla gen. Jan Hulsbos en Karei van Muijden moesten één punt afstaan. De overige uitslagen luiden: junio ren: Effect '54-Reflex Vs 73. pupil len: De Trefferse e-Effect '54 a 7—3 Efefct '54 b-ATTC-Boot b 4—6. Het programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: senioren Effect '54- den Burcht 3. junioren: Effect'54 1. Avanti 5. pupillen: Effect '54a-RTCa NSSS a-Effect '54 b. de nieuwe weg. De verkeerslicht installatie is aangesloten en zal afgestemd worden op de verkeers lichten bij het raadhuis. Thans rest van de reconstructie van de verkeer str aver se Leidseweg-Kon. Jultanalaan-Veurseweg alleen nog het kleine gedeelte tussen Pauwenstraat en Papelaan. Zodra het nieuwe iveggedeelte inge- bruikgenomen wordt zal de tijde lijke uitgang van de Prins Bern- hardlaan op de Wijngaardenlaan gedicht worden. (Foto LD/Holvast) Maandag Steenschuur 6 Spiritisch Genoot schap Spr. mej. v. d. Dorpe over „De vraag van de mens en het goddelijk antwoord" 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg) Leidse Ania- teurfotografenvereniglng 8 uur nam. Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm. 4 uur nam. Oegstgeest (Akeleilaan 43) Infor matie-avond Baha i 8 uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. LHJ-gebouw (Levendaal 101) Spr- Stichting huisvesting werkende jon geren 8-8.30 uur nam Jeugdhuis (Breestr 191 Spreekuur Chr Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'l gemeenschap 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars 8 uur nam. Voorschoten Cultureel Centrum MIJ tot Nut van 't Algemeen 8 uur nam. Woningen Vernèdepark VOORSCHOTEN Het raadslid Ttalianer (PvdA> heeft het. college van B en W enkele wagen gesteld naar aanleiding van de plannen, die bestaan voor de woningen in het Burgemeester Vernèdepark. Tevens vraagt het raadslid of het dichtspij keren van de woningen nummers 3 en 6 betekent dat van verder onder houd wordt afgezien en of het colle ge bereid is te bevorderen dat de wo ningen in deze buurt, eventueel met hulp van bewoners die daartoe onder bepaalde voorwaarden bereid zijn, bewoonbaar gehouden worden tot dat in de vervanging is voorzien. WARMOND De bevolking be droeg op 31 december 1970 2244 man nen en 2219 vrouwen, totaal 4463. Geboren werden 45 mannen en 47 vrouwen, totaal 92. Gevestigd 128 mannen en 109 vrouwen totaal 227. Vermeerdering 173 vrouwen en 156 mannen totaal 329. Overleden: 15 mannen en 10 vrouwen totaal 25. Vertrokken 164 mannen en 143 vrou wen totaal 207. Vermindering 179 mannen en 153 vrouwen totaal 332. Totale vermindering c.q. vermeerde ring min 6 mannen, plus 3 vrouwen, totale vermindering 3 Bevolking op 1 januari 1971 2238 mannen en 2222 vrouwen totaal 4460; geboorteover schot 67; meer vertrokken dan geves tigd 70. Aantal gesloten huwelijken 54. Het aantal woningen in aanbouw bedroeg op 1 januari 1970 30. In aan bouw genomen in 1970 41. Totaal 71. Aantal woningen in 1970 gereedge komen 12. In aanbouw op 31 decem ber 1970 59 In 1970 zijn 3 woningen onbewoonbaar verklaard. Aantal verleende bouwvergunningen 62 met een totale bouwkosten f 9.557.575 waarin begrepen f 3.482.000 (ver bouw seminarie) f 430.000 14 wo ningen Noorlander) en f 920.000 (23 woningen Warmundai. Leges bouw vergunningen f 18.303. Leges wel standsadvies f 3260. Burgerlijke Stand GEBOREN Bernd, zn. van J. H. H. van Woer- kens en B. I. M. de Smit. Claudia Johanna, dr. van G. C. Zoet en J. A. M. den Elzen; Pancras Ronnie Sil vester, zn. van C. A. Mostert en C. den Boer; Wendv. dr. van J. A. Groe- newegen en O. W. F. Veluwenkamp; Prank Arthur, zn. van J. R. P. C. Ebblnk en A. W. Oost; Johanna Theo dora. dr. van J. C. van der Hoorn en A. A. M. Wesselman; Brigitte Martha Maria, dr. van T. C. van der Werff en H. M. Turk; Petronella Catharina Eli sabeth. dr. van J. A. Kleverlaan en J. C. W. de Ridder; Mariska, dr. van R. E. Schol ten en H. E. W. C. Droog; Marianne, dr. van B. van Triest en W. C. Ravensbergen; Adriana Catharina Maria, dr van J N. Klebert en E. C. Kennedle; Maria Antonla, dr. van J. L. M. de Boer en M. T. A. G. Hoo- gerwerf; Willem Marcel, zn. van C. de MoolJ en A. J. van den Eljkel. GETROUWD T. W. de Boer en J. Hutte; L. T. Burgmeijer en H. M. E. Llgtvoet; G. Langeveld en K. E. van Hout; J. M. Hermsen en E. van der Tuin. OVERLEDEN B van Leeuwen, 80 J„ man; J. Rls, 65 Jr.. weduwe van W. van Borssum; J. Freeke, 83 Jr.. man; E. M. van Kampen, 68 J., weduwe van J. F. Mleremet; A. J. Leget. 78 Jr., vrouw; E. Koudstaal. 72 Jr.. weduwe van J. van Kouwenhove; M C. Zoontjens, 61 J., echtgen. van N. C. van der Eem; T. J. Knijnenburg. 76 J., man; J. J Sinteur. 77 Jr.. man; A. Groot, 76 Jr.. weduwe van P. Tensen; C. J. Broekman. 6 mnd., dochter; G. van ZuiJlen. 67 J., weduwe van C. van i Klaveren: J. Koning, 55 Jr.. man; E. I J. Momberg, 71 Jr.. weduwe van K. van Rossen. LEIDEN Bij onderschelden be sluiten van het College van Curato ren der Leidse Universiteit zijn be noemd: dr. N. A. van Arkel voor het tijdvak van 1 november 1970 tot 1 september 1971 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelij ke dienst bij de wiskunde, dr. J. van den Assem met ingang van 1 Januari 1970 tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de experi mentele zoölogie (ethologie), drs. F. Bakker voor het tijdvak van 1 okto ber 1970 tot 1 oktober 1971 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de numerieke wiskunde, drs. M. M. J. van Balgooy met in gang van 1 januari 1969 tot weten schappelijk ambtenaar eerste klasse in vaste dienst bij het Rijksherba rium, dr. C. Bas met ingang van van 1 Januari 1970 tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Rijksherbarium, dr. O. C. van Belle met ingang van 1 Janu ari 1970 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij de fy- sische chemie II. mr. J. W. van den Berge voor hef tijdvak van 1 novem- ber 1970 tot 1 november 1971 tot we tenschappelijk medewerker in tij de- lijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid belastingweten- schappeni, drs. J. A. van Best voor het tijdvak van 16 september 1970 tot 1 oktober 1971 tot wetenschappelijk I medewerker in tijdelijke dienst bij de biofysica, drs. F. H. Boukema voor het tijdvak van 1 augustus 1970 tot 1 september 1971 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren «Engel se taal- en letterkunde», drs. W. Bloemhoff met ingang van 1 oktober 1970 tot wetenschappelijk medewer ker in vaste dienst bij de organische chemie. Stichting Jeugdwerk LEIDERDORP Voor de Stichting Jeugdwerk geeft de kunstenaar Rien van der Nat in zijn atelier aan het Jaagpad bij voldoende deelname een cursus beeldende expressie. De cur sus vangt 2 februari aan. ZOETERWOUDE De CJV gaf vrijdag haar jaarlijkse toneeluit voering. De keus was ditmaal geval len op „Een aap op visite", een kluch tig geheel, dat met vaart en vaardig heid over het voetlicht gebracht, me nig lachsalvo ontketende. Een volle zaal beleefde er een groot genoegen aan. De regie was ditmaal in handen van mevr. R. Hulsbos-Versteegen. LEIDEN Aan de universiteit van Leiden slaagden voor het docto raal examen klassieke taal- en let terkunde de heren J. Weijters (Den Haag» en A. van Nieuwenhuysen (.Leiden). Voor het doctoraal exa men westerse sociologie slaagden de heren J. Becker en D. van Weizen (beiden Den Haag) en J. Gerritsen van der Hoop «Leiden). Het bleek maar weer eens. Met| goede voorbereiding kan een p|, niet door één tegenslag gebrol worden. Een tweede en derde pk zijn niet gek. Hetzelfde ge voor de zwemvereniging de Zyl ren de successen tot nu toe het sultaat van praktijkervaring coach en trainer; nu is ook de th retische kennis vergroot Na de sis-cursus KNZB-trainer met goed volg te hebben doorlopen slaagj Henny Hensing en Hans van j Moolen voor het examen specialj tie waterpolo van de KNZB. „Aanvaard elkaar" Dat is de tel van de toespraak die ds. G. i Loenen donderdagmiddag om uur voor de NCRV zal houden in kader van de middagdienst. De i minee is gereformeerd en komt Leiderdorp. Twee leden van Leidse Judoclub „Eendracht" st den in de Vliegermolen dit week op het schavot. Dat was niet straf, maar als beloning, want Jo! ny en Mop Chen werden bij strijden in de lichtgewichtklasse r derde en tweede. Piet de Jong (j sportschool De Vries) werd ook tt de, maar dan bij de middengewic klasse. Frits slaagde vorige i Hij had een vijf voor bedrijf sew mie. Voor het feest dat hfj gaf: hij maar vier flessen sherry. T werd er nog iemand van de ne gasten dronken. Voor de I Overhemdenfabrieken in Leiden het vandaag een dag om feest te ren. Niet alleen dat de nieuwe, dern ingerichte, show- en verki ruimten (zie foto) in het Ann damse Confectiecentrum in geb konden worden genomen, maar was ook nog een jubileum te vie Middelpunt van de feestvreugde de heer N. W. F. van den Brink, als verkoopleider een kwart aan het bedrijf verbonden was. dens een in de middaguren gehou receptie is wel duidelijk gewoi hoe hoog de capaciteiten van de bilaris worden aangeslagen. Drs. Lens schetste namens de directk grote verdiensten van de heer den Brink, die deze middag vele schenken kreeg aangeboden. vissers lieten zich niet door schaatsers weerhouden een hen tje uit te gooien. De leden van vereniging de „Hengelsport" dit weekeinde weer aan de wal kant. Verstraten haalde 37 stuks aan de kant (3305 gr.); 2. Hal ken 31 stuks, 2210 gr; 3. Mat 23 stuks, 2130 gr; 4. Vlasveld 23 S 1840 gr; 5. J. Boef 19 stuks, 1500 6. B Senarth 13 stuks, 1180 gr P. Verhoef 11 stuks, 1015 gr. Oosten 9 stuks. 940 gr; 9. Van N u ten 9 stuks, 775 gr; 10. Blansjai L stuks, 680 gr. Het was een bi derig weekend. Eén van de gevol p daarvan was een verkeersongl ri op de Oude Singel in Leiden, di een Jeugdige bromfietser zaterda rt vond door een rukwind tegen een jarige voetgangster werd gegot De Haagse wandelaarster een kuitwond. Ze ging per EHD n het AZ, zoals de politie dat al j in afgekorte taal schrijft, in afgekorte taal schrijft. Vlaardingen heeft chef-kok G. Ki de pollepel voorgoed neergelegd het bekende Delta-hotel. Hy 51 jaar in de keuken doorgebrai ook in die van het vroegere J Gulden Vlies" in Leiden. In Schuttershof was hy voorts bedri leider. ta LEIDEN Voor ons een nieuwe kennismaking Franciscus Band Lei den, niet verbonden aan een harmo nie of fanfare. Niet gebonden dus en daarom vrijer in de vormgeving. Iets eigens, maar dat toch met de achterban, die elk korps behoeft: Donateurs. Die zijn er zoveel, dat twee uitvoeringen nodig zijn. De vol gende is zaterdag in het Anthonius- Clubhuis. Om de jeugdbeweging en de donateurs samen draaiende te hou '.en hoort er een bal bij en to neel en (onvermijdelijk) tombola Een animerende voorzitter (J. Hoo- geboom) ten overvloede is voor de draaiende beweging nog bevorderlij- ker. De papieren van de Band staan niet slecht: een goede positie in de afd. Uitmuntendheid op 'n concours, een radio-opname op de nominatie. De tromslag als éénmansslag van 't geheel blijkt een goed geleide te zijn en het is de heer J. R. Mourlk. die (zo nodig componerend) die leiding op zich neemt. Het klaroenende deel. trompetten en voor de lage stem men trombones blies met ritmi sche zekerheid en met een prettig j Jeluisterbare volle helderheid. De March of the Highlands straalde de neeste glans af. In de instructie van een en ander zit naast de heer Mourik ook nog D. L. van Oyen, terwijl we als Band- 9 an voerder de heer P. F. de Gunst op het podium zagen. Een bijzonder aardig optreden, het niet geüniformeerde betekende de uitvoering van Herakleion 1 voor slaginstrumenten, ten name staande van J. R. Mourik. Hierbij trommen en allerlei slagtuig zoals I triangel, tamboerijn, maracas. Dit i werd in moderne stijl, zeer zorgvul- dig uitgewogen. Dit vooral wat be treft de losse klankkleuren, de com- J binatiekleuren, de nogal exotische klankenvondsten en de duur van de intervallen. Elementen waren daar I in aan te wijzen van de z.g. sexiali- I teit en van methodieken als van Al fen Ward. Zoekt men associaties* uit het leven bekende klanken, nog het meest de dierentuin. G "noten" meer, maar geruisen en les kort. En knap. De Toneelvereniging Elkerlijck Sassenheim verzorgde de kl® "Een beeld van 'n Man" van D HemminkKami en voor danfl ziek bij het dansen o.l.v. HO Boes zorgden The Game Break deze weer o.l.v. de heer De Gra* Een Marjoretten Peloton samen de Franciscus Band gaven een monstratie als bal-inleiding. KEES VER!»

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2