roertjes jmen in lammen om Ontsnapte verkracht vrouw van kastelein Jan Kassies weg als VPRO- voorzitter f/RlÖl progra vandaag... en gisteren l sie van unter TASS valt Samkalden aan TV morgén] lezoekers: brandweer eigenwijs 3t NAM Bartels Ruiter %d Op heterdaad door politie betrapt Geen zekeriieid van Giro over maandelijkse afschrijvingen Nederlandse schepen in het Kanaal in nood MARGARINE DUURDER Actiecomités Cemsto willen hoger loon ■NTJ4 - i, to JANUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD f PAGINA 13 Bq een brand aantal panden aan de Rottekade in Rotterdam rdagmiddag; twee broer |l4-jarige Kees en de 12- van Gerdingen, om gekomen. De moeder. If* geseheiden mevr. Van -Kouden berg, is zeer twond naar het Bergweg- gebracht. ontstond in een rij waarvan de familie [dingen de enige bewoner jegenspraak met geruch- het gezin daar offi- ooggetuige. Jan van °n- uit de Theodora Jaco- i Overschie. eigenaar van lirig café. vertelde „Ik wagen te repareren, van de eerste verdie- komen. Ik belde de po ten ik weer terugkwam Kirde ik vier mensen op i van de derde etage" Geloof lijk geloofde de brand- niet, want toen ik zei ladderwagen moest ko- geantwoord dat ze dat zouden uitmaken". „In- n »as een cafébezoeker, de lroek uit 's-Hertogenbosch aken naar de door het sloten mensen geklauterd N( aaj de D| f aai DAM (ANP» Hunter at voor de tweede maal n bedrijf overnemen. Het de N V. Nederlandsche Alu- ld aatschappij (NAM) met elsleden. Door deze over- left Hunter Douglas toe- tot het gebied van de jextrusie. produceert lichtmasten. Jninium extrusies. plaat, "gj! iminium pigment Hoewel iledige dochter van Dou- door de acquisitie voor 'n angegeven bedrag, zal de ra4r haar eigen naam acti- jven ontplooien. De vak k« n in de metaalindustrie ;awj>t instemming van deze kennisgenomen, aldus !r Douglas mee. overneming van de tolls de heer R. Sonnenberg, Rl irecteur van Hunter Dou- ieq tn wij nu de economische Lt extrusieprodukten toe te ons bestaande program- sumenten- en bouwpro- eièeen toelevering van alu- ondstof tegen een lage or onze deelneming met i een nieuwe Nederlandse e binnenkort met de pro- ['"abeginnen. j: Douglas-groep heeft in nzet bereikt van 120 mil tegen 107 miljoen dollar angs werd het hoofdkan- yg groep van Canada naar verplaatst. Eerder deze i Hunter Douglas Walker handelmaatschappij van vrijetijdsar- kampeertenten. een mededeling van de Capelle. districtsbestuur- metaalbedrijfsbond NVV zijn de vakorganisaties •men met de fusie. Het li van het bedrijf en de heid voor de 450 man mt niet in gevaar. „In- aldus de heer Van Ca- positie van de NAM en :'eie wneel wordt er juist door e zakenman Henk Bar- 291 releenstraat. die.de vorige «es begon tegen z'n oude Ier lextielmagnaat C. M. de t z\jn beschuldigingen in- iesprek met de heer De !tti ;k ongelijk bekend", ver- le iels. De achtergrond van sen is nog steeds duister, "ml Jing waren' twee kostbare id die Bartels aan De Rui- 1 ügnatie zou hebben ge- Ruiter heeft gelijk, hij k« «ocht en contant betaald, oui 'is tijdens een feestje en ae allemaal niet meer zo to «en. poogde Bartels zich thuldigen. Bartels ver- hij de schilderijen kon en hakte met een bijl gaten in het dak. Verder naar binnen durf de hij niet. Hij kwam toen de brandweer arriveerde naar bene den en vertelde dat hij boven een kind had zien liggen. Toen pas nam de brandweer maatregelen" Zijn verhaal wordt tenvolle onder steund door de aanwezige cafébe- j zoekers. De brandweer gaf middelalarm en kon niet verhinderen dat de twee broertjes waarschijnlijk door verstikking om het leven kwa men. Zij bestreed het vuur met twee waterkanonnen en negen la- gedrukstralen. Om vijf voor drie was men de brand meester. In de slooppanden stookt de jeugd nogal eens vuurtje. Volgens de po litie kan dit de oorzaak van de brand zijn. Het vuur kon snel om zich heen grijpen, omdat in de pan den nogal veel tochtgaten waren. De familie Van Gerdingen bestond verder uit twee dochters. Zij wa ren tijdens de brand in de stad aan het winkelen. DEN HAAG De 22-jarige Haag se koopman, die ervan wordt ver dacht dat hij in de nacht van don derdag op vrijdag op de zolder boven een café aan de Raamstraat de in het nauw gedreven echtgenote van de caféhouder heeft verkracht, blijkt een ontsnapte gevangene t« zijn. We gens een poging tot doodslag werd de koopman begin vorig jaar tol twaalf maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hij werd naar Vcenhu'/.en gestuurd, maar na vijf maanden te hebben gezeten, liep hij in augustus van het vorig Jaar weg. De beruchte Hagenaar zou het af gelopen half jaar een serie inbraken hebben gepleegd. Verschillende poli tiekorpsen in het land keken dan ook scherp naar de voortvluchtige Hagenaar uit. Desondanks had de Haagse politie er een volle dag voor nodig om te ontdekken wie ze had gearresteerd. De koopman gaf zich na zijn arres tatie namelijk uit voor zijn jongere broer en pas later bleek dat de po litie min af meer als toevalstref fer een goede vangst had gedaan. Donderdagnacht tegen sluitingstijd werd de Hagenaar met twee vrien den de toegt ng tot het café aan d? Raamstraat geweigerd. Het drietal drong toch naar binnen en er volg de een vechtpartijDe caféhouder vluchtte en sloot zich op in de huis- DEN HAAG Het Russische pers bureau Tass heeft burgemeester Samkalden van Amsterdam fel aan gevallen. Volgens de verklaring van Tass zou Samkalden onlangs tijdens een be zoek van een Russische delegatie on heus en grof zijn opgetreden. Tijdens het beleefdheidsbezoek las Samkalden ten overstaan van de Russische afgevaardigden een com muniqué voor dat kritiek bevatte op het officiële Russische beleid t.o.v. de Joden. Volgens Tass ontzenuwde Soerkow. gedeputeerde van de Op perste Sowjet van de Sowjet Unie en leider van de Russische delegatie, provocerende uitval van de burge meester van Amsterdam door de in de verklaring vervatte laster te weer leggen „Daarop verliet de Russische delegatie het stadhuis". Ivo Samkalden. aldus vervolgt Tass die minister van Justitie is ge weest, zette zich in die periode in voor de oorlogsmisdadiger Lages. een beul van het Joodse volk, die na de Tweede Wereldoorlog wegens zijn misdaden ter dood werd veroordeeld. Samkalden bewerkte dat Lages in. vrijheid gesteld werd. Deze leeft nu in West-Duitsland. De uitval vtan de heer Samkalden te gen een Russische delegatie, die voor uitbreiding en versteviging van de betrekkingen tussen beide landen naar Nederland was gereisd, en de door de zionistische kringen georga niseerde anti Russische demonstratie zouden volgens 't Russische persbu reau duidelijk het karakter van een van te voren voorbereide uitdaging hebben gehad. kamer van de bovenwoning boven het café Zijn vrouw vluchtte ook. maar rende later in paniek de zol der op Minister: DEN HAAG De Postcheque-v en Girodienst kan onmogelijk gaan con troleren of geld-inners, die automa tisch bedragen laten afschrijven van hun klanten, daartoe wel de ver eiste toestemming van die klanten hebben. Dit antwoordt minister Bak ker van Verkeer op vragen, die de PvdA-kamerleden Lems en Oele hadden gesteld naar aanleiding van publikaties over gevallen van af schrijving zonder toestemming. De bewindsman geeft toe dat in het huidige systeem, waarbij de Gi rodienst uitsluitend afgaat op de betrouwbaarheid van de incasseer der, „administratieve fouten" kun nen optreden Degene die in feite de controle hierop moet uitoefenen, is de individuele rekeninghouder. Hij moet, binnen een week. een even tuele foutieve afschrijving ongedaan laten maken. Als de rekeninghouder door de afschrijving schadelijdt zou de geld-inner hem In bepaalde ge vallen, waarover de minister verder niet uitweidt, schadevergoeding moe ten geven. LONDEN (Reuter) Dertien be manningsleden van het Nederlandse motorschip "Harbo", dat gisteren in het Kanaal ten zuiden van Wight in moeilijkheden raakte, zijn in veilig heid. Naar één opvarende wordt nog gezocht. Vier bemanningsleden van de „Har bo" bleven aan boord. Het 1.933 ton metende schip, dat slagzij maakte. Is door de Duitse sleepboot "Pacific" op sleeptouw genomen. Negen opva renden zijn aan boord van het Duit se schip „Hermes" gegaan De "Harbo" was met een lading stalen buizen op weg naar Cuba. Het raakte bij de zware storm van afge lopen nacht in moeilijkheden en kreag met zware slagzij te kampen. Aanvankelijk was er hoop dat alle opvarenden waren gered. De Duitse sleepboot "Pacific" meldde namelijk dat het Franse schip '„'Hort d'Or- leans" de vermiste had opgepikt, na dat deze twaalf uur in het water had gelegen. De Fransman seinde later echter dat dit niet zo was. Ook de Nederlandse kustvaarder 'Tiny" meldde vannacht een slagzij te maken. Het 496 ton metende vaar tuig bevond zich op ongeveer 15 mijl ten zuidoosten van het lichtschip Owers voor de Engelse zuidkust en vroeg om hulp. De nu inges.oten koopman ont kend hardnekkig zich tegen de wi van de vrouw aan haar te hebben vergrepen. De politiemannen, die donderdagnacht de zolder op storm den en die de koopman nagenoeg op heterdaad betrapten, denken daar heel ander over. De koopman wordt bovendien ver dacht van diefstal van zestig gulden Het geld lag in de woning van de caféhouder op een dressoir, en ter wijl hij de vrouw door het huis joeg, zou de koopman het geld hebben weggegrist en in zijn zak hebben ge stoken. In aanwezigheid van de ko ningin zijn zaterdag in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam de voor 1971 toege kende Albert SchweitzeiyrijzAn uitgereikt aan de zendingsarts mej. dr. G. J. Drecfcmeier in Ma- gelang, pater Jan de Vries van de parochie S.A.O. Raimundo in Bra zilië, prof. dr. E. Levinas. hoogle raar in de wijsbegeerte in Parijs en de Zwitserse beeldhouwer, schilder en glazenier Helmut Am- mann in München. Het was voor het eerst dat in alle vier facultei ten waarin Albert Schweitzer pro moveerde tegelijkertijd een prijs is toegekend. De prijs, die dit jaar voor de zesde maal werd uitge reikt, wordt toegekend aan per sonen die hebben gewerkt in de geest en uit onbaatzuchtige lief de voor de medemens waarin Schweitzer zijn arbeid heeft ver richt. Met ingang van dit jaar is besloten geen geldbedrag meer aan de prijs te verbinden, maar alleen de oorkonde en het kruis van verdienste uit te reiken Op de foto: Koningin Juliana in gesprek met pater Jan de Vries. Jan Kassies zal in mei aftreden als voorzitter van de VPRO. Hij stelt zich niet meer herkiesbaar voor een functie in het bestuur. Dit deelde hij zaterdagmiddag mee op een le denraadvergadering van de VPRO in het Beatrixgebouw in Utrecht. Prof. De Graaf. mevr. Verweij en Huub Oosterhuis zullen eveneens hun plaats in het bestuur beschik baar stellen. De heer Kassies: „Elk jaar zal een aantal bestuursleden aftreden ten behoeve van een doorstroming in het bestuur". Dr. H. J. Penders. werkzaam als sociaal-psycholoog en al enige tijd lid van het bestuur is als kandidaat voor het voorzitter schap gepolst. Over het ledenbestand verklaarde de heer Kassies: ..De aanwas van de nieuwe leden gaat nog steeds voort. Wij verwachten voor de zo mer de veilige marge bereikt te hebben". Op 1 Januari van dit Jaar telde de VPRO 139.215 leden, onder wie 86.975 abonnees op Vrije Geluiden en 52.240 leden/contributanten. Een kleine 25 000 staan echter niet inge schreven bij de Dienst voor Luister en Kijkgelden. Ruim 15.000 staan als dubbele leden te boek. De ledenraad heeft zaterdag lang DEN HAAG <ANP» Met ingang van maandag 25 Janauri wordt de margarineprljs met 1 cent per 250 gram verhoogd. De prijsverhoging, aldus de Bond van Nederlandse Mar garinefabrikanten, is het gevolg van de gestegen grondstoffenprijzen en de doorberekening door de handel van de zgn. bijzondere loonkosten- en an dere distributiekostenstijgingen. Aan de prijsverhoging is het gebruikelijk vooroverleg voorafgegaan tussen de bond van Nederlandse margarinefa brikanten en het ministerie van Eco nomische Zaken gediscussieerd over het gevoerde programmabeleid. Met name van de Noordhollandse afdeling werd kri tiek gehoord over de wijze waarop de VPRO zijn maatschappij-visie spuide en over het gebrek aan openheid van het bestuur op de le denvergaderingen. Het bestuur deed de toezegging op de volgende vergadering met een nota over deze zaken te komen. NEDERLAND I 6.45 6.55 7.05 8.00 8.21 8.45 10.40 10.50 9.50 10.15 10.55 11.00 Schaatsen. Bols. Koomen. Veel schaatsen, wat zeg ik: al het echaatson! Wat was er nog meer dit weekeinde? Zaterdag avond zaten we weer voor een briefkaart op de eerste rang, het filmfragmentenverzoekpro- gramma dat na een eerste valse start nu soepel verloopt, met Bob Bouma als ontspannen presentator, en de jeugdsenti- mentele filmfragmenten als ze kere winstpunten. Kat m *t pak- kie, dit programma. De Carol Burnett show viel tegen. Carol is leuk. maar de sketches waren te lang. en wat niet te lang was, was niet leuk. Perry Como leek, afgezien even van zfjn stem. zozeer op een grijsharige Koos Postema, dat ik van nu af aan de Perry Co mo show niet meer zal hoeven missen Ik vond de Frans hal- sema show aardiger dan de Ca- ril Burnett show. Geen bijzon dere dingen, liedje-sketchje- praatje en muziekje zal ik maar zegen. maar die Nederlandse iedjes (van Michel van der Plas en Frans Halsemai waren goed. de gesprekjes met Johnnie Kraaykamp en het sketchje met Sylvia de Leur waren ook heel genietbaar 'teksten van de En gelsman Dick Vosburgh. die ook tekstleverancier is van Tommy Cooper. Bob Hope en Davia Frosten de vijftig minuten zaten ..lekker" vol. met ook nog The Brotherhood of Man, Wim lbo, The Buffoons, Ben Rowold tussen het publiek, en ate spe ciale gaste Eisther Ofarim. Ze kwam er alleen niet zo speciaal uit helaas, het ..klikte" tussen haar en Frans kennelijk minder dan tussen Carol en Perv m de Amerikaanse show. Er staan een aantal van deze Halsema- shows op stapel, allemaal rond Frans Halsema dus. en met Johnnie Kraaikamp, Sylvia de Leur en The Brotherhood of Man 'een Engelse combinatie) als vaste elementen. Avroskoop, van Simon van Collem en regisseur Hank On rust. liet zich trouwens ook niet onbetuigd, met regisseur Sam Peckinpoh, een naakt vrouw mens en bloed spattende moord en doodslagscènesIk voelde me ruimschoots boven de aoht- tien jaar terwijl ik er naar keek Ondertussen valt het niet te ont kennen dat Van Collem er steeds weer in slaagt belang rijke mensen te interviewen, dat lukt hem volgens mij alleen omdat iedereen in Hollywood iedereen waarschuwt: weiger nooit een interview aan die kleine kale, anders slaat hij Je het Binnengasthuis in! Zondag deed het me deugd te zien dat het acteren in de Franse serie "De laatste vilf minuten' alleen maar iets lijkt omdat de ondertitels de aan dacht van het spel afleiden. Ik vind het jammer dat de VARA de gimmick, die 'laatste vijf minuten' waarin de dader ont huld wordt nadat we eerst zelf even hebben mogen puzzelen, geschrapt heeft. Even het bord je 'even wachten a.u.b.', om spoeld door een muziekje op het scherm, om de kijkers thuis de gelegenheid te geven onder ling een weddenschapje af te sluiten (wie wint hoeft de hond niet uit te laten) zou toch geen kwaad kunnen, dunkt me. In 'Video' werd onthuld dat 85 procent van de ondervraag de Nederlanders de radioversie van Paul Vlaanderen beter von den. tegen slechts 4 procent de tv-serie Video was zo inventief geweest een ouderwetse radio aflevering als tv-versie te laten spelen, met ale geluiden van dien. waaruit duidelijk bleek dat dat ook de oplossing niet is. De dichter K Schippers, wiens cor respondentie met Stan Laurel u kunt aantreffen in zijn bundel "Verplaatste tafels', had een ge sprek n:et een viertal radio- veteranen en las een interview uit 1966 met Francis Durbridge voor, waarin deze bezwoer nooit een tv-serie van Paul Vlaande ren te zullen maken, omdat hjj de illusie van de radioluiste raars niet kapot wilde maken Geen man van zijn woord mis schien. maar een vooruitziende blik kan hem niet ontzegd wor den! De VARA besloot de avond met 'Litany of our Time', tele visietableaus van Ton de Leeuw beeldregie Rob Touber. Van alle experimenten van de laatste tijd sprak deze me het meest aan, enerzijds vanwege de in trigerende muziek van De Leeuw (en de knappe wijze waarop Joan Carroll haar teksten tot muziek omsprak), anderzijds omdat de beelden^ van Touber zowel voor mijn gevoel als vooi mijn oog voldende affiniteit met de muziek hadden om een gevonden, geen gezochte indruk te maken. om Picasso even te parafraseren NICO SCHEEPMAKER. DINSDAG 26 JAN. 1971 HILV. I. 402 ni en FM-kanalen. 7.00 NCRV, 12.00 KRO. 7 00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.). (7.35 Horen en zien; 7.30 Nws.: 7.32-7.50 Hier en Nu: actuali teiten). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum lau- damus: gewijde muz. (gr 8.30 Nws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. (9.00- 9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse ver kenningen. 10.15 (S) Operamuz. (gr.) 11.00 Nws. il.03 Het wassende water, vervolghoorspel. (16) 11.33 Voor de zieken 11.55 Mededelingen. 12 00 (S) Van twaalf tot tweei gevar progr. <12.22 WIJ van het land: 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 13.00- 13.05 Raden maar. 14.05 Schoolra dio 14.30 (S) Pizzicato: muzikaal middag-magazine (16.00-16.02 Nws.). Overheidsvoorlichting: 17.00 Nws. uit de Ned. Antillen. Spreker: H. L. Braam. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hal!: Jeugdprogramma. Politieke Par tijen: 1819 Uitz. van de Partij van de Arbeid. 1830 Nws 18.41 Actuali teiten. 19.00 (S) Licht orkest en so listen 19 45 Evangelie zonder masker, lezing. 20.00 Dinsdagavondtheater I: La Bella Dormente nel Bosco. opera van Resplghl (opn.)21.25 Dinsdag avondtheater Et: 6 810.000 liter water per sekonde. stereofonlache stude over de Niagara-waterval. 22.25 Over weging. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.15 (S) Sticker: licht platen- progr. 23.55 Nws. HILV. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 9.00 NOS, 10.00 AVRO. 13.30 NOS. 15.10 AVRO. 22.55 NOS. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. lichte H iHV Radio- ournaal 8.20 (8) Dag met een plaatje (vervolg) (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 100 Ultgebr reportage of herhaling NOS-progr 9.35 Waterstanden. 9 40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekprogr. (11.00 Nws.). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursber 12.30 Overhelds- voorl. Ultz voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: radloverkeersmagazlne. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13.30 Spiegel van België: muz. en nws. van onze zuiderburen. 14.00 Jazz uit het historisch archief. 14.25 (S) Radioka merorkest en soliste: mod muz. 15.00 Van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven ln de taal. 15.10 (S) De wereld van de opera: beschouwin gen over opera's. Vandaag: Die Teufel von Loudun, opera van Penderecki (gr.) 16 00 NWS 16.03 Toonaange vende figuren uit onze muziekwereld (VII). gesprek. 16.35 Kerkorgelconc. 17.10 (S) Kinderkoor. 17.30 Toppers van toen (gr). 17.55 Mededeling 18.00 Nws 18.11 Radiojournaal, li (S) Licht orkest met solisten. 18.55 Amateurs musicerenNederlands Fanfare Orkest. 19.25 Paris vous par- 19.30 Nws. 19.35 Vanavond, gevar. SbS ïgen ïadlojourn 22.56 (S) Zln-tulg nr. 33: kunstuitingen bulten het ned. tSS' taalgebied. 23.55 Nws. HILV. III, 240 m en FM-kanalen. 9.00 VARA. 9 00 Nws. 9 02 Plaatjes voor de pep. 10.00 Nws. 10.03 Ekspres: lichte pla ten 11.00 Nws. 1103 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite: lichte pla ten. (12.00 Nws). 13.00 Nws.. 13.03 De Eddv Becker Show (14.00 Nws). 15.00 Nws. 16.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03 Mix: licht platenprogr. (17.00 Nws.). Nederland I. NOS-NOT 10 45-12.00 en 14.00-14.25. Schooltv NOS 18.45 De Fabeltleskr. Nos Hl 18.55 Journ. KRO 19.05 WIJ, Heren van KRO 20.21 The Andy Williams Show (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Dier en vriend. Informatief pro gramma over hulp aan dieren in de winter (NCRV) (Kleur) Zo moeder, zo dochter. Spel program ma (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) Hier en nu (NCRV) (Kleur) De kleine waarheid. TV-feuilleton naar de roman van Jan Mens (NCRV) Tenzij een wonder gebeurt: gesprekken over ongeneeslijk zieken (NCRV) In het voorbijgaan (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 Kijken naar kinderen. Wetenschappelijke tv-serie (NOS) 7.30 (Kleur) Coronation Street (VARA) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 Niemand wil vrede, tot nog toe II (VARA) 9.00 (Klenr) Wachten op Lassiter: TV-film uit de Amerikaanse serie Theatre of stars (VARA) Achter het nieuws (VARA) Boy's Big Band en Nina Simone. Jubileumconcert (VARA) (Kleur) Journaal (NOS) Inleidende les (herhaling) (TELEAC) OUDE PEKELA 'ANP) Actie comités van werknemers bij de schoonmaakbedrijven „Cemsto Ne derland" te Eindhoven. Hoogezand en Groningen hebben alle werkne mers bij Cemsto opgeroepen eensge zind op te treden tegen de loon- en arbeidsvoorwaarden bij dat be- driJfs. Op *n vergadering in Oude-Ps- kela, die werd geleid door Fré Meis, ls een manifest opgesteld, waar in staat dat bij Cemsto per 1 Janua ri 1971 door stijging van premies en veranderingen in de belasting een loosverlaging van 3 tot 4 gulden per week is ontstaan. Nog niet gekregen en de cao loopt pas in Juli af. „Daar kunnen wij geen genoegen mee ne men". aldus het manifest. De actie comités eisen een verhoging van het loon met f 4,50 per uur, uitbetaling, van de f 400,-. afschaffing van de wachtdagen bij ziekte, een week lan ger vakantie en een vakantietoeslag van 8 procent. 21.11 Brandpunt Special 21.66 Paul Vlaanderen 3 De zwarte kamer tv serie NOS 22.46 Journ. Teleac 22.51-23.22 Op pervlakte volume raaklijn les 3 herh. Nederland II. NOS 18.45 De Fabeltjeskr. NOS 18.65 Journ. NOS 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Kunstrubr. AVRO 19.30 To Popshow voor de Jeugd NOS 20.0 Journ. AVRO 20.21 Peyton Place tv feuilleton 21.10 AVRO's Sportpanora- ma de spaanse rijschool 22.00 AVRO's Televlzler Magaz. NOS 22 50 Journaal TELEAC 22.55-23.25 En Francais les 3 Herh. TopFop: O.OO (K)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13