)uits schip met (2 man vergaan K.L.M. HELPT S.L.M. SLEEPBOOT KAPER KLEM vandaag Koningin in oktober naar West-Duitsland 1971 eer drama in kanaal edes- koord Amman Jpstand in "Weede stad n Pakistan anhoudend droog Permanente bewaking voor Hans K. Staatsiebezoek met Prins IRA-PLAN OM JONGE GRAAF TE ONTVOEREN Akkoord met Paramaribo Gratis paling (9ud leuws richt I maart 1860 DINSDAG 12 JANUARI 1971 No. 33296 EIDSCH DAGBLAD G. Koopman r: Dra. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 18.10 per kwartaal (postabonnementen f 20.50), f 6.05 per maand (by vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0.30 Witte Singel 1, Leiden - Tel.: 25041, Redactie: 21507 Nabezorging tot 20 uur, tel. 30500 (zat. 18 uur) JKESTONE (AP, Reuter, ANP) Vanochtend zich opnieuw een scheepsdrama in het Kanaal voor- n. Het Duitse vrachtschip Brandenburg liep op het van de Panamese tanker Texaco Caribbean, die gis- in tweeën was gevaren door het Peruviaanse vracht- Paracas. Duitse schip van 2.695 ton had tweeëndertig personen aan 28 mannen en vier vrouwen. Het zonk binnen enkele minuten, toe heeft men acht opvarenden kunnen reddende rest van canning wordt vermist. oedelijk was de mist er aan dat de Brandenburg op ïeltelijk gezonken voorsteven Texaco Caribbean liep. De a het schip werd openge- waardoor het binnen enke- iten in de diepte verdween, ia de ramp zochten hef- 'liegtuigen en boten het ka naar overlevenden. De red egen waren nog in dat deel MEE (Reuter) In Lahore, ||de stad van Pakistan, heeft gisteren de taak tot herstel en rust op zich genomen hongerstaking aanleiding eenklddadigheden was geweest, njilitairen verschenen toen de jr niet in slaagde menigten te flen die vernielingen aanrich- ör de straten trokken. De ge kheden begonnen nadat [akers hun afgevaardigden ^handelingen met een groot neem afzetten en dreigden wartier van het concern te De hongerstakers worden ge- de vroegere cricket-ploeg- oel Hafeez Hardars, die nu by de verkiezingen in ciale parlement is gekozen, derhandelingen tussen de oordigers van werknemers vers over het weer in dienst 41 ontslagen personeels- en afgebroken. T/AMMAN (AP, Reuter) het daar vanochtend niet litzag blijkt vanmiddag toch koord tot stand gekomen te ssen de Jordaanse regering Palestijnse guerrillastrijders, koord beveelt een onmiddel- akt net vuren. gemeenschappelijke verkle in de Jordaanse regering en lestijnse Bevrijdingsorgani- rordt gezegd dat iedereen die vel in de wind slaat als een sr zal worden behandeld, arlng was ondertekend door daanse premier Wasfi Teil der leden van het Pales- Centrale Comité Ibrahim k pagina 8. t verwacht van vanavond enavond: droog en vrij zon- met In het algemeen wei- Jd. Minimumtemperaturen iet vriespunt aan de kust tot aden plae lelijk in het bln- Max. temperaturen om- graden. (opgemaakt om 12.40 uur) 13 JANUARI 1970 8.43 uur; onder: 16.54 uur 19.06 uur; onder: 9.51 urn- te Katwijk te 4.28 en laagwater te 0.22 en 12.42 van Het Kanaal aanwezig om naar vermisten van de Texaco Caribbean te zoeken. Een overlevende van de Brandenburg vertelde later aan boord vai. het vissersschip „Viking Warrior" hoe het ongeluk in zijn werk ging: Ik was benedendeks hoor de een slag. rende naar boven en maakte dat ik in zee kwam. Conferentie De rampen van de afgelopen da gen in het Kanaal komen op een tijd dat scheepvaartautoriteiten en rege ringen een conferentie voorbereiden om het verkeer in het Kanaal dat steeds drukker wordt in betere ba nen te leiden. Zoals het nu is va ren de schepen die naar het Noor den moeten langs de Franse kust en die op weg zijn naar de Atlantische Oceaan gaan langs de Britse kust, men houdt dus rechts. Maar de schepen die naar Engeland moeten dienen een grote lus te beschrijven als ze het Kanaal gepasseerd zijn en dat wordt steeds gevaarlijker, vooral nu die manoeuvre moet worden uitgevoerd door schepen die steeds groter worden, zoals de huidige mammoettankers van meer dan 200.000 ton. DELFT Hans K. verdacht van de moord op Ada Lansbergen in Delft, heeft vorige week in zijn cel van het Delftse bureau van politie een poging gedaan zich van het le ven te beroven door ophanging. Sindsdien heeft hij permanente be waking gekregen. K. is inmiddels overgebracht naar het huis van bewaring in Den Haag. DEN HAAG Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen in oktober een staatsiebezoek aan West-Duitsland brengen. Waarschijnlijk zullen zij door prinses Beatrix en prins Claus worden vergezeld, zoals ook al het geval was tijdens een soortgelijk be zoek aan Ethiopië in 1969. De uitnodiging voor dit bezoek werd gedaan door president Gustav Hei- nemann toen hij vorig jaar officieel in Nederland verbleef. Voor het staatsiebezoek is ongeveer een week uitgetrokken. Het ligt in de bedoe ling, dat niet alleen Bonn en omge ving in het programma wordt opge nomen, maar ook andere Steden, zoals West-Berlijn. In mei zal de koninklijke familie een staatsiebezoek aan Luxemburg brengen. Dit bezoek had vorig jaar al moeten plaatsvinden, maar het overlijden van Prins Felix maakte uitstel toen noodzakelijk. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) De IRA. het ondergrondse „Ierse Republikeinse Leger", zou van plan zijn om de achtjarige graaf van St. Andrews, het oudste zoontje van de hertog en her togin van Kent te ontvoeren om hem als gijzelaar te gebruiken voor de vrijlating van twee IRA-mannen, die in Noord-Ierland gevangen zitten De waarschuwing was afkomstig van twee rechercheurs van Scotland Yard die in een IRA-groep waren binnen gedrongen. Het gezin van de Kents wordt thans dag en nacht door ge wapende agenten in burger bewaakt. De politie, begeleid door honden, pa trouilleert over het uitgestrekte land goed Coppins van de hertog nabij Iver. Wanneer de achtjarige graaf woensdag naar zijn kostschool in Ascot gaat, zal hy ook daar door ge wapende rechercheurs worden be schermd. Ook Prins Andrew, het zoontje van Koningin Elizabeth, gaat daar op school. Het dochtertje van de Kents, de 6- jarige Lady Helen, keert deze week eveneens naar haar school terug en ook zij zal door de politie worden bewaakt. Het derde kind van de Kents, Nicholas, dat vorig jaar juli is geboren, is by zijn moeder op Coppins. Het is gezien dit programma uitge sloten, dat de koninklijke familie dit jaar nog een bezoek aan Indo nesië zal brengen. De uitnodiging daartoe, door president Soeharto vo rig jaar gedaan, zal waarschijnlijk blijven rusten tot 1972. Overigens wachten de Koningin en Prins Bern hard nog meer verplichtingen. Zij zullen in de toekomst ook nog te genbezoeken brengen aan een drie tal Afrikaanse landen: Liberië, Tu nesië en Ivoorkust. LEIDEN Een „manchet" i van rook vormde zich vanmorgen rond een bierreclame aan de ge vel van een café in de Dief steeg, een smalle zijstraat van de Bree- straat. De rook kwam uit het op dit moment lege café, waar een brandje in het plafond was ont staanwaarschijnlijk door aard- sluiting. Dat gaf weinig vlammen en veel rook, die voor een verstik kende atmosfeer zorgde in de steeg en die ook doordrong in naaststaande panden. Doordat er geen verbinding is tussen de begane grond en de verdiepingen er is een aparte opgang naast drong de rook hier niet onmid dellijk door. Een in één van de pensionkamers slapende student kon op tijd worden gewekt. De brandweer, met groot materieel uitgerukt, bluste de brand, die een schade veroorzaakte van tus sen de acht- en tienduizend gul den. (Foto LD/Holvast) DEN HAAG - Nederlanc en Suri name hebben overeenstemming be reikt over een luchtvaartverdrag I waarin het vervoer tussen Amster dam en Paramaribo wordt geregeld. Tevens is afgesproken dat de KLM I technisch en organisatorisch zal meewerken aan het uitbouwen van de Surinaamse Luchtvaartmaat schappij. Suriname zal in het vervoer tus sen Amsterdam en Paramaribo een naader overeen te komen deel wor den toegewezen. De KLM zal Suriname voorts steun verlenen bij de lokale en regionale opbouw van de SLM. Voor het re-, gionale verkeer zal een Fokker Friendship beschikbaar worden ge steld. In de passagetarieven komen dras tische wijzigingen. Naast het be staande tarief van 1500 gulden voor een veertigdaags retour Amster dam-Paramaribo komt er een popu lair veertiendaags tarief dat in het hoogseizoen 1300 gulden en in het laagseizoen 1200 gulden retour be draagt. Ook de tarieven voor een enkele reis gaan drastisch o—tg. De tariefswijziging dient om het fa milie- en toeristenbezoek te stimu leren. Nederland ui Suriname hadden tot herziening van de luchtvaartover eenkomst besloten, na het "-'staan van een rel over het Surinaamse voornemen om te gr.an vliegen 'et de chartermaatschappij Transavia, twee maanden geleden. 16 PAGINA'S Een frontale botsing gisteren (n Leidschendam. Een volkswagen werd volkomen „onthoofd". Twee doden. Ze moeten worden bijge schreven op de ook dit jaar onge twijfeld weer lange lijst van ver keersslachtoffers. Het aantal stijgt elk jaar. Vorig jaar lieten 3.400 Nederlanders het leven in het ver keer. Dat aantal is nog wel niet gehaald, maar het C.B.S. rekent erop, dat er eind januari zoveel doden te betreuren zullen zijn PAGINA T Tim Krabbé presenteert Hadimas sa dan wel, maar „schrijven blijft mijn enige streven" PAGINA 5 steeds onzekerder PAGINA 8 O De Leidse raad heeft nog geen beslissing genomen, maar het ont moetingscentrum voor toneelkunst zal er wel komen STADSPAGINA De heer D. C. Ouwens is na twee jaar waarneming, directeur van de Groenoordhal geworden. Voor hem dus: gewoon doorgaan PAGINA 11 Het Hoogoventoernooi: een voor spel van de stryd om de hoogste schaaktitel PAGINA 9 ZAANDAM Na een speurtocht van ruim anderhalf uur, waaraan door verscheidene snel varende mo torboten uit de Zaanstreek werd deelgenomen, heeft een politieboot van de Rijkspolitie te water in Zaandam dicht bij de Hembrug een scheepskaper klemgevaren en Inge rekend. Het bleek de twintigjarige dienstplichtige soldaat J. P. L. uit Zaandam te zijn, die enkele uren tevoren aan de Houthavenkade een sleepbootje had gestolen dat toebe hoorde aan zijn vroegere werkgever de N.V. P. Wijtenkamp. De 80 pk sterke sleper de Houtvaart 7, die meestal wordt gebruikt voor het slepen van dekschuiten, was af gesloten. De militair had de kajuit deur doorgezaagd en het startslot geforceerd. L. voerde vervolgens met vol gas manoeuvres uit, die de aan- i dacht trok van enkele arkbewoners aan de Houthaven. Zij alarmeerden i de directeur van de N.V. Wijten- j kamp. Samen met de Zaanse waterpolitie werd de achtervolging ingezet. Ook de Amsterdamse waterpolitie werd gewaarschuwd om te voorkomen dat de militair via het IJ zou ontsnap- pen. De Zaanse politiemannen kre- i gen L. te pakken kort voordat hij j onder de Hembrug wilde doorvaren. De militair trachtte zijn achtervol- gers te ontwijken door op volle kracht dicht onder de wal te gaan varen, maar de politieboot wist hem binnen enkele minuten klem te va ren en in te rekenen. Na een ver hoor werd hij overgegeven aan de marechaussee in Amsterdam. De Canadese premier Trudeau op het ogenblik op bezoek in In dia werd in de heilige stad aan de Ganges, Benares, op een kameel gehesen toen hij de inwijding bijwoonde van een waterput. Het te ken op zijn voorhoofd is het Hindoe begroetingssymbool. BERGEN OP ZOOM (ANP» Bergen op Zoom is een nieu we attractie rijker. Sinds men in deze stad bezig is met het uitdiepen van de havenmond, is het aan het water nauwelijks nog rustig geweest. Vele tien tallen mensen verdringen zich op de slikken bij de haven- iam. waar een cutterzuiger be halve een ontzaglijke hoeveel heid modder ook duizenden pa- 'ingen loost. Bij laag water ligt deze dure vissoort zo voor het grijpen. Be- ■;'Delijkerwijs laat men in Bergen op Zoom deze uitzonder lijke gelegenheid niet zonder meer voorbijgaan. Met teilen. ?mmers en plastic zakken komt men in groten getale naar de waterkant om daar zijn slag te ^aan. En dat lukt ieder zonder veel moeite. Sommigen verlaten na ongeveer één uur het visdo- mein met niet minder dan 10 ki 'o paling. Het wonderlijke schouwspel her haalt zich telkens bij eb. Het havengebied lijkt een toeristi- "he attractie te worden. Uit het Leidsch Dagblad van 11 Januari 1871: Er bestaat een plan om op een nader te bepalen da tum in den Stadsschouw burg te doen plaats hebben een uitvoering door het mu ziekkorps der d.d. Schutterij onder leiding van den heer J. J. H Muller ten voordee- le der algemeene armen van Leiden. Int eekenlij sten wor den aan de huizen aangebo den. AdvertentieNeder- landsch Opvoedingshuis, kostschool voor jongedames, onder directie van mevrouw E. van Calcar, te Wassenaar. Prospectus verkrijgbaar bij de Directrice. U staat er midden in, zorg dat u dat blijft. Blijf op de hoogte van alles wat er om u heen gebeurt. Als u nu een abonne ment neemt op het LEIDSCH DAGBLAD blijft u dat zeker. Als u nu onderstaande bon Invult, krijgt u het Leidsch Dag blad 4 weken lang voor de halve prijs. f! Ik word abonnee per 18 januari '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor halt geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1