Werk aan Trekvliet begonnen agenc Brandjes op de groenteveilii Liederenrecital in Oegstgeest Dcimwand bij Leidsch Dagblad DOS-DOB NAM AFSCHEID VAN REGISSEUR (55 JAAR GEWEEST) VAN DE WOERD Narcissen zijn goed houdbaar ezeró óckrijx Nijjoarsveziede Grunnegers Mej. Scholz met pensioen Derde bij judo- kampioenschap Fietsers gewond Kijkdoos Loods brandde uit Visserijscholen krijgen een nieuw oefenschip Busdiensten Ombouw Brandweer ongevallev PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 11 JANUA! f LEIDEN Het is al verscheidene malen aangekondigd, maar nu is dan toch het werk voor de demping van de Trekvliet en de aanleg van een weg hierop voor iedereen zichtbaar begonnen. Na enkele weken voorbe reidend werk is men vanochtend aan gevangen met het maken van een damwand langs het gebouw van het Leldsch Dagblad, één van de plaat sen. waar een damwand nodig is. Als voorbereidend werk op de dem ping moet langs de kant de nodige bosschage worden weggehaald. Vijf kastanjebomen worden uitgegraven, en krijgen een andere plaats in de stad. Daarna begint het demplngs- werlc, dat zal worden gevolgd door de aanleg van 'n weg. Aansluitend komt enerzijds een brug over het Galge water als verbinding met het Sta tionsplein en anderzijds een schakel met de Witte Singel. Als de plannen verlopen, zoals de gemeente dat wil. kan dan de rest van de Trekvliet worden gedempt en de aansluiting met de Koninginnelaan tot stand worden gebracht, waardoor een we zenlijk stuk omleidingsweg zal zijn aangelegd. Op de foto (LD Holvast» het eer ste werk langs de Trekvliet. LEIDEN De Leidse Grunne gers vierden zaterdag in de foyer van Den Burcht hun traditionele Nij joarsveziede. De opkomst was zeer goed. De voorzitter opende de avond en stond stil bij het afgelopen jaar, maar keek ook in de toekomst in verband met het 50-jarig jubileum. De avond werd gevuld met bingo- spel en rad van avontuur. Over de provincie Groningen werd een quiz gehouden. De aanwezigen, werden getracteerd op koffie "mit kouk en olie wieveu". Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Diana. dr. van W. Welzenbach en H Ouwehand; Fabian Ferdinand, zn. van C. L. Krul en P. H. de Leeuw. Jannette Francisca. dr. van J. Buur man en C. Peursum; Maria Catharina, dr. van J. Derogee en J. Nijboer; So phia Cornelia Johanna, dr. van J A A. Remmerswaal en S C. M Heems kerk- Alexander Nicolaas Chrlstianus. 7n. van N. M. van Kempen en A. M. van der Klauw; Pieter Jacobus, zn. van P. den Brave en N. van Veen; Johanna Wllhelmina Christina. dr. van J. J. Larde en J. Galjaard; Cyn thia. dr. van J. J. Ie Febre en W. S. de Tombe; Peter, zn. van W. Guijt en J. Eland; Johanna Jacoba. dr. van J. J P. Bijker en P G. M. Duiven voorden; Tutiana Johanna Maria, dr. van T. M. Augustinus en J. E. van der Linden; Johannes Maria, zn. van i A J. M. Floor en L. M. van der Voorn Alexander Benjamin, zn. van C. P van Rooijen en T. Greijdanus: Caroline Marian, dr. van J H. Goudsmit en A. L. M. Bakker; Monique Maria Jacoba. dr. van J. P. Boon en J. M. W. van 1 der Ham; Pieter Jacobus, zn. van P. J. Bolleman en C. M. Scherpenberg; Ste- i ian Johannes, zn. van J. van Weer- lee en C, J. van der Aart; Sandra Wllhelmina. dr. van W. Moes en J C. Winkel. Robin Asly. zn. van W Camp- horst en C. B. Boel; Sabine Johanna Catharina. dr. van R. M. L. Heruer en A C. M. Verhoeven; Arjan Jaco- bus Cornells Johannes, zn. van T. C. Ham en F. J. T. van Dijk; Deslree An toinette, ir. van J. van Olwegen en J J. N. Heineman; Wllhelmina Her- mlna, dr. van J. Ouwehand en W. H. Crama; Monique, dr. van L. Prins en M. de Jong; Guido Anthonius. zn. van W A. Strik en M. K. E. Buckens; Ronaldus Nicolaas Frederik. zn. van A de Water en J. Beerenfenger; Caro line Hanneke. dr. van R. Ram- baldo en W. M. A. van Zanten; Jan Cornells, zn. van C. van den Oever en A Blok; Wilfred Wilhelmus Francis- cue. zn. van H. W. Beljk en M. A. G. Snaar; Margreet, dr. van J. Noort en J. Veldman; Arinne, dr. van C. Kuijt e- A. van Duljvenvoorde; Francisca. dr. van L vs.n der Pluljm en J Ver ver; Aldwln Theodor Leonard Hubert, zn. van A. G. van der Meel en M. J. R B van dcr Roe. Pieter. zn van B Pijl en C M. M. Rtfsdijk; Ronaldus Cornells Maria, zn. van P M. van der Plas en J. T. Heijker; Johannes Fleter. zn van J. G. Karstens en J. van den Berg. ONDERTROUWD J. M. Hermsen en E. van der Tuin; L. T. Burgmeijer en H. M E. Ligt- voet; G. Spijker en J F. E. M. Ultten- hout; Jonkheer F. C. van Heurn en A J. I van Wierlngen; W. Maass en M. J. Lam boo; A van Dam en N. E. Lems; D. L. de Gier en A. M. L. Ha- gedoorn; J. A. den Hollander en K. Glasbergen; F. van der Keur en T. G C. Vlnkestijn; D. de Kreuk en C. Schoemaker; G. Langeveld en K. E v. Hout; F. van der Plas en A. C, Wijs; H. van der Veen en M. Wagner. GETROUWD D. Dusoswa en I L. Teslnk; T. W. M. van Schalk en G J de Vries; M Heemkerk en H. M Geuke OVERLEDEN C. K. M. van Os 36 J., echtge v. C. 6 van der Kooij; A J M de Groot, 16 J., zoon; T. C. Weljers, 19 J., zoon; K. Taffljn. 94 J., man; W. Schotel, 58 J., echtge. van C. Velthuijzen; N. I LagerweiJ, 75 J., man; H. van Dijk, 76 J., man; W. Jansen. 87 J., man; A van der Pot. 86 J., man; J. Braam. 73 J man; P. H. Hintzbergen. 79 J., man; C. M. J. Bosma. 41 J... man; J. Stapper. 49 J man; B J. Gans. 31 J. man- N. de Haas. 89 J., man; A. D Kooiman. 21 j.. zoon; J. Sneeuw. 86 J., wed. van J. H. van der Snoek; M. van Vreedendaal. 78 J.. man; J. van der Zalm. 79 J.. man; L. W. Gosem, 89 J.. wed. van J. A. Schrljer; A. II. Visser. 57 J.. man; M. T. W. Stok- kermans. 67 J.. wed. van H F Kok; P A. de Vette. 96 man; J. Keijzer. 96 J.. weci van W. F. Werk: D. J. Klerk 61 J.. man; D. Cornet. 60 j man; M. H Franssen. 59 J.. echtgen. van J. Verduin; E. van Velzen, 88 J weduwe van J. J. Herweljer; M. J Helfensteljn, 71 J.. man; B van der I Wolf. 73 j.. weduwe van C. van Dron- gelen; M. S. Fontein, 8 J.. vrouw; E. J Ivens, 90 J., wed. van F. O. H. W. j Kesselrlng. LEIDEN In verband met haar ziekte, is de pensionering van de Leidse lerares mej. E. E. K Scholz in alle stilte verlopen. Zij trad in '26 in dienst van de ge meente als onderwijzeres. In de loop der jaren is mej. Scholz aan ver schillende scholen verbonden ge weest. Hoewel zij al veel eerder haar l.o.- aktes Duits en Frans en de akte handwerken behaalde, ging zij eerst in '60 over naar de ulo aan de Su- matrastraat. die nu is opgenomen in de Louise de Coligny-scholengemeen- schap. In maart '67 beleefde mej. Scholz haar 40-jarig Jubileum. LEIDEN Bij de Nederlandse ju dokampioenschappen in de Marim- bosporthal in Rijswijk, was voor Zuid-Holland in de klasse lichtge wicht oa. afgevaardigd het Leidse Eendracht-lid Jhonny Chen. Deze toonde zich tijdens deze kampioen schappen een waardig opvolger van zijn broer Mop. In zijn eerste wed strijd had hij nog wat plankenkoorts en verloor op beslissing van de late re kampioen van Nederland, de Lim burger Brandt. In de herkansingen echter vond hij zich zelf terug en op voortreffelijke wijze vocht hij zich tot de halve finales. Deze verloor hij. Hij mocht op het erepodium plaats nemen om de derde prijs in ontvangst te nemen. OEGSTGEEST Bij aanrijdingen op de kruispunten MarelaanHof- brouckerlaan en Laan van Oud Poel geest—Hofdijk zijn gistermiddag res pectievelijk een 70-jarige en een 17- jarige fietser uit Oegstgeest aange reden door auto's die voorrang had den. De oudste fietser liep een gebro ken been op. de 17-jarige scholier kreeg een hoofdwond en een hersen schudding. Allebei konden ze naar huis terugkeren, na in het zieken huis te zijn behandeld. Maandag Rapenburg 10 Bijeenkoms 8 uur nam Akcleliaan 43 Oegstgeest In avond Baha'is, 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad, nam. Steenschuur 6 Spiritistisch schap. spr. dr. J. Cohen ove den en methoden van de Joo bala", 8 uur nam. Dinsdag LHJ-gebouw (Levendaal 101) uur stichting Huisvesting Jongeren. 88.30 nam. Breestraat 19 Spreekuur C gratiecentrale. 78 uur nam. Stadhuis (wachtkamer tri Zitting Bouwfonds Ned. Ge 78 uur nam Diamantplein 27 Gespreksa ha i gemeenschap. 8.15 nam. Breestraat 19 Sociëteit 8.3011 uur nam. Petrakerk Bijeenkomst 1 Vrouwenbond, afd. Leiden-n< mej. v. d. Meij over "Probl de jeugd over beroepskeuze' nam. Rijnlandflat Bijeenkomst schap Nederland-Israel. spr. hen over "Leven in een kib uur nam. WOND EN NACHTDIE APOTHEKEN TE LEII LEIDERDORP. OEGSTG VOORSCHOTEN Geopend voor spoedeisende Haven Apotheek. Haven 18 20085 en Apotheek Voorschot r.ewee 66. Voorschoten, tel n WARMOND De „Mens erger je niet avond" op 12 januari kan om organisatorische redenen geen door gang vinden. LEIDEN 'Ik heb al vijf hen gels. simmetjes heb ik ook al 'n he leboel. maar ik weet nog wel iets. wat ik er voor zou kunnen kopen hoor", zei de (bijzonder vitale» 75-ja rige heer A. C. van de Woerd, nadat hij de envelop met inhoud in ont vangst genomen had. Zaterdagavond nam hij als regisseur afscheid van de Leidse amateurtoneelvereniging DOS DOB Combinatie 55 jaar heeft OEGSTGEEST Ten huize van de zangeres Thea Ekker- van der Pas vond gistermiddag een liederen- recital plaats voor de Vereniging Vrienden van het Lied. Bas-bariton Ruud van der Meer bracht, begeleid op de vleugel door Rudolf Jansen, een logisch opgebouwd en door zijn afwisseling aantrekkelijk program ma. Henry Purcells Hark. the echoing air en Music for a while (uit Oedi pus» kregen een prachtige dictie, doch leden wat onder een te grote dosis romantiek. Dat was natuurlijk wel op zijn plaats bij Schubert, hoe wel ook het laatste lied. Im Früling (met zijn reminiscenties aan het laatste deel van de pianosonate in A. D.959). wat dik was aangezet. Brahms werd eveneens wat hyper- dramatisch vertolkt, terwijl de ironie van Es liebt sich so lieblich door Ruud van der Meer kennelijk niet werd aangevoeld. Hij ontplooide zich pas ten volle in twee liederen van Léon OrthèlKreuzigung en Der Knabe Na de pauze werd overgeschakeld op een Frans programmavier Chan sons de Don Quichotte, kitsch in op tima forma van Jacques Ibert, waar vooral de pianopartij opvallend goed was. Uitstekend was ook Duparcs Le manoir de Rosemonde. Drie andere mèlodies van diens hand en een zelf de aantal van Chausson waren wat "overdone" Ruud van der Meer blijkt zich vooral thuis te voelen in dat repertoire, waar hij zijn drama tische expressiviteit ten volle kan to nen, het lyrische ligt hem daarente gen iets minder. Als toegift werd het elfde lied uit Schumanns Dichterliebe op. 48 (Ein Ingling liebt" ein Madchen) ten ge hore gebracht. R G. HARMS hij de regie van de vereniging op zich genomen en het toneelstuk wat na zijn huldiging opgevoerd werd was het laatste van zijn hand. "Als een kwartel" heette het blij- spel. en ondanks dat het met ama- 1 teurtoneel de laatste tijd bijzonder j slecht gaat. werd er enthousiast ge- speeld. Ben Eggers, de echtgenoot en 1 voortdurend loerend op het geld van tante Leentje speelde met veel over- i tuiging. Leentje zelf was erg goed in haar rol van de tante met de bijzon- dere ziekte: het zo nu en dan plotse- I ling erg doof zijn. Een veel kleinere rol werd bijzonder lieftallig gespeeld door Mientje, het dienstmeisje. I "Ikzelf had liever gezien, dat er een ander stuk gespeeld zou worden" j merkte de heer Van de Woerd op na de opvoering van het stuk. terwijl men bezig was met het trekken van de lootjes, wat zo nu en dan met gro- j te hilariteit gepaard ging. In het begin zat er niet veel in het stuk. De heer van de Woerd hier- 1 over: "Dat komt omdat ze dan nog I zenuwachtig zijn. Eén mevrouw zei op een gegeven moment ook: "ik heeft" en dat heeft ze nooit gezegd". En verder; "Het is eig moeilijk om ze acteren te leren, omdat ze nog niets van toneel afweten, en zich ook vaak moeilijk op hun rol kunnen con centreren". Als je goed oplette kon Je dat laat ste zo nu en dan wel eens merken, bijv. toen het pleegkind van de (heb berige» familie zich achter de plas tic bloemen op tafel moest verschui- A. C. van de Woerd: 55 jaar regisseur geweest. len. omdat ze haar lachen op een ge geven moment niet meer in kon hou den. En ook werd zo nu en dan wan hopig in de richting van de souffleur geblikt omdat de woorden letterlijk in de keel bleven steken. Maar al met al was het een leuke voorstelling met een enthousiast rea gerend publiek. RIJNSBURG Het nieuwe jaar zette, ondanks de koude, voor de bloemkweker niet onbevredigend in. Hoewel het feit. dat er op zaterdag na nieuwjaar veiling werd gehouden met weinig enthousiasme door de handel werd geaccepteerd, waren de prijzen die dag uitstekend en zo is het eigenlijk de hele eerste week van het nieuwe jaar gebleven. Tóch moet thans de export het leeuwendeel van j de bloemen opnemen want in het binnenland is er. mede door het ge deeltelijk wegvallen van de straat- i handel, niet zo heel veel belangstel ling. Nu de dooi echter is begonnen is I de bloemenman stellig weer op zijn j vertrouwde plaats terug te vinden. De narcissen liggen nu zeer gunstig in prijs en zijn bovendien behoorlijk houdbaar. BOSKOOP Een loods, op de kwekerij van de heer Ramp aan de Zuidkade in Boskoop, is gistermorgen geheel uitgebrand. De brandweer, die spoedig met twee eenheden ter plaatse was. kon niet voorkomen dat het vuur de loods geheel verwoestte. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De loods, waarin rietmatten en ander tuinma- teriaal was opgeslagen, was niet ver zekerd. KATWIJK Het oefenschip voor de leerlingen van de visserijscholen j zal binnen niet al te lange tijd voor goed aan de wal blijven. De „Zee arend." waarmee de leerlingen van de visserijschool in Katwijk ieder jaar nog naar Engeland varen, is sterk verouderd. Het rijk heeft nu toestemming gegeven een nieuwe boot te laten bouwen, die uiterst mo dern zal zijn. ook wat betreft de technische uitrusting. Deze nieuwe „Zeearend" zal weer ten dienste staan van de visserijscholen. Elke school zal een bepaalde periode van de boot gebruik kunnen maken. Met dit schip kunnen reizen van zo'n dag of veertien worden gemaakt. Een bij uitstek statig gedeelte van het Rapenburg wordt gevormd door het Museum van Oudheden, ge- huisvest na diverse verbouwingen ter plaatse van het historisch belangrij ke. voormalige Hof van Zessen. De fraaie poort aan het Rapen burg geeft een doorkijk op een ruim voornamelijk vroeg 19e eeuws plein. Tot mijn ontzetting bestaan er nu plannen op deze binnenplaats de door Egypte geschonken tempel van Taffeh «afmetingen 8 bij 7 meter, hoogte 4.5 meter» op te stellen. Deze Egyptische tempel detoneert volkomen met zijn omgeving, terwijl het ruimtelijk evenwicht van het plein geheel zal worden verstoord. Bovendien zal ter hoogte van de daklijst een glazen dak worden aangebracht. (Men zie elders hoe in ons land een glazen dak er na en kele jaren roet, regen en sneeuw uit ziet) Het is te hopen, dat er voor het te besteden bedrag van 1 miljoen gulden een andere oplossing gevonden zal worden om deze ongetwijfeld belangrijke aanwinst te kunnen huisvesten, opdat dit fraaie, in har monie met zijn omgeving zijnde plein niet verworde tot een anachro nistische kijkdoos. R. J. Spruit Schachtenhof 13 LEIDEN In verband met een publicatie in het LD betreffende de dienstregeling van de bussen ontving ondergeteken de een schrijven van de NZH. Daarin werden o.m. de vertrektij den van de bussen opgesomd, wat na tuurlijk geen enkele zin heeft, want daar gaat het niet om. De NZH moet er voor zorgen, dat de mensen niet zo lang behoeven te wachten, daar gaat het om Wat betreft het lange wachten aan halte Buitenlust, werd op gemerkt. dat de chauffeurs mij wel hebben zien staan, maar dat ik geen stopteken zou hebben gegeven. Dat is natuurlijk een lachertje, want dat gelooft niemand. De chauffeur van Ijus 41 maakte zelfs een gebaar wat moest betekenen dat hy niet kon stoppen. Gezien de zeer geringe behoefte daaraan, vindt de directie van de NZH een busverbinding Hoge Rijn- dijk-Kooikwartier overbodig. Ook dat is niet juist. Van deze busdienst werd een druk gebruik gemaakt. In dit verband wil ik verwijzen naar het ingezonden stuk van de heer Plezier sr. in het LD van 7 jan. j.l. Wij hebben geen behoefte aan pu- blikatie in de pers. aldus de directie NZH. Daar hebben wij begrip voor, want: „Wie boter op zijn hoofd heeft enz. Tenslotte deze raad aan de direc tie NZH: Zorg voor een betere bus- Marktberichten BARNEVELD. 11 Jan. Coop. Veluw- se elerveillng. Aanvoer 447.160 stuks, stemming goed. Prijzen per 100 st. Eieren van 49/60 gram 8.208.30. van 55/56 gram 9.65. van 60/61 gram 10.45—11.00, van 65/66 gram 10.65— 11.70. BARNEVELD, 11 jan. Vette kalver markt. Aanvoer 324 stuks, handel re delijk Prijzen per kg. lev. gew.: Ie kwal. 4.65—4.90. 2e kwal. 4.404.60, 3e kwal. 4.204.35. ROTTERDAM. 11 Januari. Veemarkt Aanvoer totaal 2032. slachtrunderen 1702, varkens 330. Prijzen resp. extra kwal., le kwal.. 2e kwal. en 3e kwal. slachtrunderen 490550. 420470. 375 —405. 350—365; varkens per kg. lev pew. 225—230, 222—225. 210—220; stieren per kg. 460—530; worstkoelen per kg. 340—360; slachtzeugen per kg. 165—170; zware varkens per kg. 200— 210. Marktoverzicht; slachtrunderen aanvoer groot, handel redelijk, prijzen Iets gedrukt; varkens kleiner, kalm. onveranderd. UTRECHT. 11 Januari. Op de paar denmarkt in Utrecht werden vandaag 512 dieren aangevoerd. De prijzen wa ren voor: luxe paarden 14001900, werkpaarden 1400—1775, oude paar den 9001775, 3-Jarige paarden 950— 1150, 2-jarige paarden 725925, veu lens 325—675, hitten 700—950. Slacht- paarden per kg. geslacht gewicht. 2.803.io Jonge slachtpaarden per kg. geslacht gewicht; 3.754.25. De handel was matig. Mijn dochter en ik hadden een wasmachine die kon worden omge bouwd van 127 naar 220 volt. Ze rijn in behandeling genomen dooi de NV Ombouw, met het resultaat dat de motor van de wasmachine ver brandde na omschakeling. De ma chines waren beslist omschakelbaar. Ze zijn door ombouw op gehaald, maar bij terugkomst waren ze onbruikbaar, zodat we nu nieu we moeten kopen. Wat zijn dat voor vakmensen bij de Ombouw? Voleens mij zijn ze niet op de hoogte met de techniek van het omscha kelen. Volgens mij is het een kwes tie van twee draadjes omwisselen. Maar daar moet je verstand van hebben en volgens mij hebben de monteurs daar dat niet gehad. Maar alles bijeen kost het ons een nieuwe wasmachine en wie vergoedt ons dat? Je kunt bij Ombouw een nieuwe kopen, maar daar trappen wij niet' in. Bij soliede zaken kopen wij een nieuwe met complete service, wat er bij Ombouw helaas niet bij is. Kortom, dat zijn mijn ervaringen met Ombouw. Kom je in het gebouw aan de Langegracht. dan hoor je niets anders dan klachten. De he le Ombouw is voor mij en mijn me- •de-schrijver een waardeloze ben de. P. Roelandse Anna Palownastraat 14 L. v. d. Beek Anna van Buurenhof 50 LEIDEN Naar aanleiding van het ongeval van zaterdag was 6-jarig jongetje in de Zyls der het ijs' schoot en verdro ik er bij het publiek met aan om niet alleen bij bra ook bij ongevallen te watj auto's, die te water zijn] door het ijs gezakte en te raakt personen, enz. direct weer te waarschuwen. De brandweer van Leidj enige instantie die in Leidt geving te allen tijden, dus] zondag of 's-nachts, binnen nuut met een speciaal vooj ingerichte duikwagen me j soort ongevallen getrainde] kan uitrukken. Gelijktijdig met de rukt. vanuit de brandw een auto van de EHD m< mingsapparatuur uit, zodai le geredde drenkelingen lijk beademd en vervoen worden. Bij het verdrin in de Zijlsingel had de vanaf de tijd van melding| minuten de drenkeling om vandaan en op de kant. Omdat het bij verdrin] len om seconden gaat, is grootste belang dat het j sne mogelijk de brandwi j schuwt, zodat geen kostbai I loren gaat tussen het ti; het ongeval en het meidei brandweer, om zodoende dc j succes van een redding tji ten. Als het gaat om het I een mensenleven, staat weer van Leiden te allen raat om tot het uiterste) waarbij zelfs bij 10 gr! nog duikers te water gai dus niet om in gevallen vi brandweer voor. overigens] hulp te bellen. Beter 10 mi dan 1 maal te weinig gebel<' Omdat in de binnenstai den vanwege de vele gi auto's en de smalle strate! gels het verkeer dikwijls lemmerd, doe ik een berOj publiek om, in belang van slachtoffers, de uitrukken) weervoertuigen zo snel mof doortocht te verlenen en oj van het ongeval niet uit righeid op te dringen en de manschappen van de te hinderen in het uitvoer! taken. Deze brandweermannen, gevaar voor eigen leven zi< i om anderen te redden, mo steun en hulp van de bui nen rekenen. Deze steun kunt u geve j eerste zo snel mogelijk weer te alarmeren, telefo1 ten tweede de uitrukken1 weervoertuigen ruim baai en ten derde hen tijdei ken niet voor de voeten te hinderen. Tenslotte een waarschuwiij publiek dat al het ijs in ei den onbetrouwbaar is: du, van het ijs sturen. De commandant van weer, A. C. Broeshart. lens n I; sub: van de gemeente Leiden wel Jvolgen. F. X. Goddijn Cosijnstraat 7 LEIDEN Vele mensen schrijven en praten de laatste jaren over luchtveront reiniging. Auto's en schoorstenen bla zen hun gif uit op de straten. Dit is misschien pure noodzaak omdat het niet anders kan. Maar dat sinds jaar en dag op de groenteveiling opzettelijk vuil ver brand wordt van de HH groentehan delaren, dat is toch geen noodzaak meer. Er staan daar vele contal- I ners waarin het vuil gestort kan worden en welke op geregelde tijden geleegd kunnen worden. Maar toch moet men zonodig het vuil verbran- j den. Waarom? 's Morgens om voor half 8 begint het al. De vrouwen in de buurt durven hun wasgoed niet mee» bui- ten te hangen uit vrees voor de stank en brandgaten, j Ja, brandgaten, want gloeien- de stukken papier zeilen over de spoordijk en vallen neer op de Kastanjekade op de auto's en was goed enz. Ramen kunnen niet open staan vanwege de stank. Negen jaar geleden ben ik bij de hinderwet geweest. Daar wprd ge zegd: „Als het weer brandt, waar schuw dan maar". Dat heb ik ge daan. met nul op het request. De brandweer was de enige waar ik steun aan had. want als ik het daar meldde, ging er direct een wa gen heen om de zaak uit te spuiten. Maar deze mensen kunnen hun kost bare tijd beter gebruiken. Ook de patrouillewagen van de po litie is er dikwijls geweest als er melding van gemakt was Maar zodra waren de heren weg of het brandde weer even hard. Als je zelf gaat vragen of ze (de veiling arbeiders) het uit willen ma ken, dan kun je een pak op je don der krijger omdat je oj terrein loopt. Ik hoop één ding: dat de gemeenteraad dit leest, heb ik nog niet kunnen gen. Namens de buurtbewone J Kasta

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2