(/Hl Wëmmm IJS-COCKTAIL HARDER EN BONTER Blij met Leidse r(jyl vandaag vangst, boos ipver de ijsvloer ...en gisteren TV morgen] „Bisschop «Kameroen krijgt de doodstraf mSjoukje Dijkstra: eenvoudige ster Toor donderdag 7 Januari Hilversum I 402 m. NCRV 17.30 NCRV «n Bloc act. pro- program. met muz. Illustratie 18.30- 18.40 Nws. 19.00 Zingen met Cecilia volksmuz. 19.15 Orgelconc. oude muz. 19.45 Muz. van Het Leger des Hells, 20 00 Radio Actief gevar. programma. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag 23.55-24 00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nws 18.11 Radlojourn.. 18.20 ültz. van D'66 18.30 Zing met ons mee lledjesprogr. met licht ens. en sol. 18.56 Jazz Spectrum oude en moderne Jazz 19.25 Gesproken brief 19.30 Nws. IKOR 19.35 Kerk veraf en dlchtb. 19.40 Mens en Bijbel 19.50 Harvey Cox over Religie als slavernij of bevrijding AVRO 20.05 Radlophllharm. ork. en sol. klas. en moderne muz. 22.00 Hilver sum tien lichte muz. en lnterv. 22.30 Nws 22.38 Med. 22.43 Radlojourn. 22,55 'n Avondje uit licht muz. programma 23.20 Ik hoor. Ik hoor wat u niet hoort causerie met gram. platen 23.55-24.00, Nws. vit pop. verzoekpl progr 11.00 Nws. 11.30 Horlepiep volksmuz uit China. 11.55 Beursber. NOS 12.00 Blik op de wereld lnf.progr. over problemen van Europese Integratie 12.30 Overh - voorl. ultz. voor de landbouw 12.40 S Recht en slecht lledjesprogr. gr. 12.50 praatje 13.00 Nws. X 13.20 Alt en plano mod. lied 13.40 3 Contrabas en plano mod. muz. EO 14.00 Ruimte radlomagaz. met gew. muziek lez. en een korte overdenking NOS Aspekten v. d. kamermuz. Bariton en claveclmbel oude liederen aansluiting Brabants Barok Ens. 15.40 Toerlsmo: toeristische Inform, uit binnen- en Brit tenland VPRO 16.00 VPRO Vrijdag muz. comm. reort lnterv. berichten, en telefonische reacties 16.00 Nws. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Bec ker Show 10.00 Nws. NCRV 10.03 Mu ziek bij de koffie 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12 03 Pers vers nwe platen NOS 13.00 Nws. 13.03 Jan Corduwener Show m. o.a Europees Popparlement 14.00 Nws 14.03 De Felix Meurders Show 15.00 Nws. 16.00 Nws. 16 03-18.00 Top 30 17.00 Nws. Voor vrijdag 8 Januari Hilversum I 402 m. KRO 7.00 Nws 7.11 Het levende woord 7.16 Badlnerle klas en mod. mu ziek gr. 7.30 Nws. 7.32-7.40 Act 8.00- 8.10 Nws. 8.25 Overweging 8 30 Nws.; 8.32 Voor de hulsvr. 9.00-9.10 Gymn. vr de hulsvr. 9 40 Schoolradio 10.00 Auba de klas. ork. werken opn. 11.00 Nws 11 03 Voor de zieken 11.65 Med. 12.00 Van twaalf tot twee gevar program. 12.22 WIJ van het land 12 26 Meded.. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws.; 12.41 Act. 13.00-13.05 Raden maar quiz 14.06 Schoolradio 14.30 Muslësta licht muz. program. TROS 14.55- Cone, a la Carte verzoekpl. progr. 16.00 Nws. 16.03 Disco Drive ln de showbusiness op de korrel genomen 17.00 Aktua Sportkom- pas Sport Nw®. Report, oomm. en mu ziek. Hilversum II 298 m. AVRO 7 00 Nws 7.11 Ochtendgym nastiek 7.30 Dag met een gaatje lichte gram. muz. en report. 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.80 De groenteman. NOS 9.00 Intern. Spectrum opn. koorzang en ork. muz. 9.36-9.40 Wateret. AVRO: lOvOO Voor de kleuter* KMX) Ar be ids- Nederland I. NOS 18 45 De Woefs en de Lamaars NOS 18.55 Journ. EO 19.05 F&mlllese- rle J godsd. progr. 19 19 Nader bekeken 19 29 Vensters van de ziel Window*, of the soul wetenschap, film NOS 20 00 Journ. VARA 20.20 Mannlx tv film: 21.10 De Ombudsman 21.35 Hadlmassa satirisch progr. 22.15 Een klein uur: u presentatie van mensen en hun me ningen NOS 22.55 Journ. TELEAC 23.00 23.30 Vergadertechn. les 9 herhaling Nederland II. NOS 18.45 De Woefs en de Lamaars NOS 18.55 Journ. NOS 19.05 Ter Visie Sarlem. en pol. weekoverz. NCRV 19.30 lom erbij en zing met ons radiokin derkoor Ostrava Tsjechoslowaklje NOS 20.00 Journ. NCRV 2031 Please Sir tv serie 20.45 Hier en Nu act. rubr. 2135 Lang leve de operette 22 25 Farce ma- ieure satirisch progr. 22.50 Avondslult. JOS 22 55 Journ. 23.00-23.20 Voorlich ting school-tv. X>NDERI>AG T JANUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 LEIDEN De kop is er af, de r)-Veense LJsrevue heeft de eerste tS"|oorstelling in Leiden weer achter JAOENDE (AP) Mgr. Albert Ndongmo, de 44-jarige rooms-katho lieke bisschop van Nkongsambfa is in Kameroen door een krijgsraad ook Dog ter dood veroordeeld. De bisschop was ervan beschuldigd te hebben deelgenomen aan een kom- plot om president Ahmadoe Ahidjo te vermoorden. Behalve de bisschop nog twee personen ter dood ^Veroordeeld. Gisteren kreeg Ndongmo een ver pordeling tot levenslang omdat hij jhad samengezworen tot gewapende opstand. Naast de bisschop werden ln het proces de verdachten Gabriel Tabeu en Celistin Takala ter dood ^veroordeeld. Vijf andere verdachten kregen levenslange gevangenisstraf fen. Als Ahidjo de doodvonnissen niet omzet in lichtere straffen, zullen de isschop en de twee andere ter dood eroordeelden in het openbaar te rechtgesteld worden. Tabeu stond bekend als „Wambo, de loper" die aan het hoofd stond van een quasi-religieuze beweging, „Het heilige kruis voor de bevrijding van Kameroen". Zowel Het Vaticaan als Amnesty International hebben president Ahid jo verzocht het leven van de drie terdoodveroordeelden te willen spa ren. eide %F NEDERLAND II 6.45 (kleur) De Woefs en de Lamaars (NOS) 6.55 (kleur) Journaal (NOS) 7.05 Den Haag vandaag 7.10 Van gewest tot gewest 7.50 Tips van het nationaal bureau voor toerisme 8.00 (kleur) Journaal (NOS) 8.20 Was er nog wat? Reacties op het nieuws (VPRO) 8.30 Beau Hunks, film met Laurel en Hardy 9.15 (kleur) Cabaretiers voor Vietnam 9.50 Een film voor Lucebert 10.20 (kleur) Gale is dood. doc. (CVK/IKOR) 11.05 (kleur) Journaal (NOS) 11.10 Onze landbouw nu en straks (TELEAC) Eens zal er een televisiema ker opstaan, die iets bijzonder eenvoudigs doet. Hij trekt een les uit de voorgeschiedenis. Laat ik een voorbeeld geven. De be wuste televisiemaker (ik schat dat we hem in 1980 kunnen be groeten, ik hoop dan nog t.v.- kriticus te zijn) krijgt opdracht een veelomvattend onderwerp als „de maatschappelijke en rechtspositie van professionals ln de sport" te behandelen in een programma van vijftig mi nuten. Hij weigert. Hoe dat zo? vraagt zijn opdrachtgever (de bejaarde Kloos) verschrikt. Te veelomvattend voor vijftig mi nuten antwoordt hy. daarin kan ik hoogstens een aspect van dit probleem behandelen, bij voorbeeld de rechtspositie van de full prof in het eredivisie voetbal. Later ka nik dan nog wel eens de recthspositie van de semi-prof in het lagere betaalde voetbal behandelen Goed, de oude Kloos gaat er mee akkoord en onze televisie maker gaat nadenken. Wat moet hij zien te vermijden? No deloos gepraat. Alle aanloop praat ln dat soort discussies is meestal niet ter zake, te verge lijken met alles wat Je in het trapportaal zegt bij het ophan gen van de jassen als je bij je buren op bezoek gaat, dat ver vangt hij dus later bij de mon tage van de discussies door een kernachtig expose in eigen woor den. Verder zorgt hij ervoor dat er aan beide kanten hooguit twee discussianten zitten, liefst niet door een zichtbare kloof van elkaar gescheiden, maar rond één tafel, als het ware „ingebed" in enige supporters die op ieder moment hun mond kunnen opendoen, zonder het idee te hebben dat zij een kerk dienst verstoren. Zo zou dit te levisiegenie anno 1980 doen. Maar ja, 1980 is 1970 niet, dus moesten we gisteren tegen een panel van twaalf man aankij ken. tegen een achtergrond waarop ik door goed toekijken de voetballers Hulshoff, Rijn- ders, Muehren, Haak, Van Dui- venbode en Krol meende te ont waren, en de sportjournalisten Joop Niezen en Wim Hoogen- doorn, van wie alleen Haak even iets kon zeggen, en ook Niezen nog bliksemsnel de naam van „voetbal internatio nal" kon laten allen. De sectie voetbal was al na een klein kwartiertje doorgesproken daar na kwam wielrennen, tenslotte draf- en rensport, wat nog het aardigste uitviel en ook de meeste tyd kreeg. De mensen op de tribune zater er voor aap bij. En wü thuis ook, om de waar heid te zeggen. Bij Koos Postema beantwoord de de Spanjaard Lino Calle vra gen van kijkers. Hij wou het woord gastarbeider veranderd zen in buitenlandse arbeider, omdat hij zich, zolang hij hier belasting en huur betaalt, geen gast voelt. Jaap ter Haar deed naar aanleiding van de ver schijning van zijn nieuwe va derlandse geschiedenis uit de doeken, wat er bijvoorbeeld waar is aan het „feit" dat de batavieren honderd jaar voor Christus in boomstammen de Rijn afzakten. Lang niet alles, bleek wel. Hij kwam er niet meer toe te vermelden hoe oud Bonifatius was toen hij by Dok- kum werd vermoord. 74 Jaar. In Achter het Nieuws kregen we een bandopname te horen van de Zwitserse ambassadeur in Brazilië. Bucher. die nog al tijd in handen is van rebellen. Exclusief i werd erby verteld. Voor Nederland, vertel ik er maar even bij, want deze band opname werd gisteravond ook in Duitsland en Zwitserland uit gezonden. Ben Eikerbout had daarna in Londen een interview met twee Joodse Russinen, die toestemming hadden gekregen te emigreren naar Israël. Prof. Aisenstadt en Alia Rusinek, die blijkbaar vastbesloten zijn de werelopnie te mobiliseren, want er verschenen gisteren in enkele avondbladen ook al in terviews met hen. Rest me nog te melden dat „Studio sport" beelden had van de schaats wedstrijden die AVRO's tele vi zier eergisteren al uitzond. Veel al verlangzaamde beelden. Geen wonder. NICO SCHEEPMAKER de rug. Gisteravond werd deze „Cocktail" geserveerd in een niet uitverkochte, maar wel goed bezette Groenoordhal. Voor Leiden een pre mière, voor de show zelf niet. Die draait al zo'n anderhalf jaar. Alleen niet met Sjoukje Dykstra. De aanwezigheid van de Neder landse ex-wereldkampioene gaf een zeer bijzonder tintje aan deze voor stelling. Een van de directeuren van de revue kwam er zelfs voor uit We nen overvliegen. Met de talrijke aan wezigen in de behoorïyk verwarmde Groenoordhal kon hy constateren, dat Sjoukje na zes jaren revuewerk nog niets van haar technisch kun nen heeft verloren. Haar ingepaste nummers in de show bewezen over- duidehjk, dat zy nog altyd met kop en schouders boven de anderen uit steekt. In een adembenemend tem po legt zy met verbluffend gemak nog steeds haar figuren op het i zachte) ys en ondanks de handicap van een kleine vloer leverde zy haar sprongen schier feilloos af. Haar op treden en de gracieuze perfectie van het knappe adagiopaar Anette Gardiner en Allan Glenn waren voor ons de uitgesproken hoogtepunten van deze show, die in zijn totaliteit by ons toch een mindere indruk achterliet dan die van vorig jaar. NEDERLAND I 6.45 (kleur) De Woefs en d* Lamaars (NOS) 6.55 (kleur) Journaal (NOS) 7.05 (kleur) Wat een familie, tv-serle (TROS) 7.30 Jam, muzikale show voor de jeugd 8.00 (kleur) Journaal (NOS) 8.20 (kleur) Mission Impossible Force (TROS) 9.10 (kleur) Wereld op wielen 9.40 (kleur) Filmportret over het Paul Kruger Nationale Wildpark 10.00 Rendez-vous met Sandor Vidak, licht pianospel 10.20 (kleur) Journaal (NOS) 10.25 Dammen voor beginners (TELEAC) Deze „Cocktail" ademde een ge heel andere sfeer. Harder, bonter, we zouden haast zeggen minder ro mantisch. Zeker, het aantal solisten lag wellicht hoger dan ooit in een show. de aankleding was als altijd voortreffelijk verzorgd, de kostume ring kleurig en fantasierijk, maar toch deden vooral de grote scènes ons stuk voor stuk meer denken aan een tableau vivant dan aan ©en sieriyk ballet. Pas in de slotscène „Groet uit Wenen", natuurhjk o.a. op de mu ziek van de onsterfeiyke Blauwe Donau konden wy al onze beden kingen overboord gooien om ons onvoorwaardeiyk te laten meeslepen door deze hartveroverende mengel moes van oharme, elegantie, gra cieuze beweging en schaats technisch vermogen. Natuurhjk is dit alles een kwestie van persoonhjke waardering. Ande ren zal deze wijze van showopbouw wellicht Juist meer aanspreken. Bo vendien, ook naast onze bezwaren bleef er veel plezier te beleven. So liste Milana die de plaats van Reg ine Heitzer heeft ingenomen 1s ongetwyfeld mooi, de komische nummers worden met vaart ge bracht, Ron Mac Kenzie weet heel goed wat schaatsen is, het orkest komt best uit de voeten en de apen zyn weer kostehjk Alles by elkaar dus een heel eet bare Cocktail dezer dagen in de Groenoordhal, die voor zulke evene menten een toch by uitstek ge schikte plaats bhjkt. Alleen weten vele bezoekers kennehjk nog steeds niet, dat na afloop ook de zdjhekken openstaan, zodat niet alle auto's via de hoofdingang de weg terug be hoeven te vinden. KOOS POST LEIDEN Sjoukje Dijkstraongeëvenaar- je schaatskampioene en gastster in de Leid- t voorstellingen van de Wiener Eisrevue, op vee momenten op de middag vóór de pre- °0pl ière: Om half drie bij haar aankomst per heli- opter op het terrein van de Groenoordhal te zien op de foto in de agglomeratie-editie dikbn het LD van gisteren): Sjoukje straalt, ieet niet goed raad met de hulde van hon- W|De Weense IJsrevue heeft met pech derden Leidenaars, zwaait wat verlegen naar de velen langs de route, die de caleche gaat. ir Om half vijf als ze de suède overgooier heeft verwisseld voor een blauwe tricot en de ijsvloer probeert: Sjoukje probeert een paar sprongenblijft steken op de nog zachte ijsvloer, schudt mismoedig het hoofd tegen haar moedervraagt in het Engels en Duits om de man, die verantwoordelijk is voor het ijs. Weg is de glimlach. Ze is grimmig en boos. Sjoukje luistert hoe Noord- wijker Arie Westgeest de speciaal voor haar gecomponeerde Sjouk- je-mars speelt. :eu "ft g kampen gehad. Speciaal voor de jote sprongen van Sjoukje zou de tote ysvloer naar Leiden komen, de wagon is ergens tussen Za- jeb en de Sleutelstad blyven steken. grote ysmachine trof hetzelfde lot. Ie tweede vloer, een kleinere, en de pine ysmachine, die al in Groruin- de volgende „étappeplaats" wa- kwamen zondag naar Leiden, lar een warme hal na het atletiek - beuren. een hal, die zeker vanwege kou buiten warm moet blyven. gaat het vriezen binnen minder ird dan buiten. De vloer heeft nog kefe dagen nodig om keihard te |[>rden. Sjoukje dus op een kleine en wate- :e vloer. Tydens de ontvangst door im „In den vergulden Turk" .kte ze zich al zorgen. Ze was ver benen zodra de beleefdheid het toe pt. Ze stond binnen de kortste keren p het ys. En zakte er met haar phaatsen in weg. De sprongen luk- jn niet. Haar gezich stond op on- 9 'eer. Miljoen >EU|Eerder op de middag straalde het. toen ze uit de helikopter sprong op le witbesneeuwde „luchthaven" ïroenoordhal na een „enkeltje" van- SMf de Rotterdamse luchthaven (de flveertse IJsrevue betaalde voor het kaartje" f500 en voorts een forse """Vernie om de schaatsster voor een lil j oen te verzekeren). Sjoukje's poeder behoorde tot het comité-van- in tv angst. zy krygt haar by Holiday In Ice in het buitenland schaatsen- je dochter een dag of veertien thuis M'óor en na de voorstellingen en is Ifjaar reuze bly mee. „Voor een mil- oen verzekerd?" vroeg ze. ,Jk zou Ijouk voor geen goud willen missen". |Niks voor Sjouk", zei ze toen haar jochter in de open caleche, vooraf- Intocht in Leiden. IJsster\ Sjoukje Tiaast Duncan Whaley in de caleche tegen de achtergrond I van molen De Valk, een Leidse ster. (Foto's LD/Holvast) Door Hans Melkert gegaan door Jong K. en O., door de stad reed. Dat klopte. Sjoukje was veel minder „ster" dan sexbom Müena, in bontjas en lange broek en met een zonnebril- tegen-de-sneeuw op ook in de koets, evenals haar man Duncan Whaley, één van de humoristen in de ijsshow. Milena is veel meer ster dan Sjoukje in haar manier van doen. Later by de ysvloer maakte ze zich ook niet zo boos. Gelaten keek ze over het kar- nemelkachtige ys en voorspelde een moeilyke première. „Aber wir machen das was het bescheid van de roodharige ster, die de plaats van Re- gina Heitzer heeft Ingenomen. Sjoukj« e-mars Gastster Sjoukje bleef middelpunt. „Ik zag er een beet.je tegenop, maar nu vind ik het toch wel leuk", ver telde ze me, toen ze ruim een uur na aankomst de actuele foto in het LD bekeek. Leuk vond ze ook de Sjoukje- mars. speciaal voor haar gecompo neerd en haar aangeboden door Noordwijker Arie Westgeest. Hy speelde de mars op de piano, maar zei, dat er een orkest voor nodig is. IJsrevue-manager Jan Kersten: „Dat komt voor elkaar. Morgen speelt een orkest de mars in de show". Kersten is reuze tevreden over de belang stelling, die hy na één jaar niet had verwacht. „Het gaat best, zaterdag avond is de zaal byv. al uitverkocht". Wie met Sjoukje over schaatsen praat of naar haar schaatsen kykt, ziet geen dure ysster. maar een nog I wereldkampioenschap wil ryden? Het steeds enthousiast meisje, dat byna antwoord is kort, maar duideiyk: 8 jaar geleden na het behalen van „Direct". een ongeëvenaard aantal titels be- Wat dat betreft is Sjoukje dus wei- roeps werd. Of ze nogeens om het nig veranderd in de periode sinds ze de amateurstatus verliet. Gehoord in het publiek by haar aankomst: „Gut, ze is niks veranderd", maar ook (uit een mannenmond)„Ze is zeker vyf- tien pond afgevallen". Mevrouw Dyk- stra hoorde het en glimlachte. Dezelfde glimlach, die Sjoukje ken merkt. Behalve als ze op ys staat, waarop ze haar toeren niet kan ma ken

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5